פורום פסיכולוגיה הוליסטית - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה על טיפול
    רוני
    16/10/2011

היי, רציתי לדעת איך אפשר לסייע במצב של דיכאון אצל מישהו שטופל בנוגדי דיכאון והפסיק לקחת אותם, וכעת הוא כמעט לא יוצא מהבית, מלבד בשעות הבוקר המוקדמות לים, ובערבים לעיתים מטייל בחוץ

אני מאמינה מאוד בטיפול באמצעות הגוף במצב של בעיות נפשיות, ובטוחה שסתם טיפול במגע הוא יסרב לעשות, אבל אני לא מבינה בזה.

מה תוכלו להמליץ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה על טיפול

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על טיפול - תגובה

מנשה כהן
    16/10/2011

שלום. אין מספיק נתונים ומידע כדי לייעץ. הרבה שאלות:
    האם הטיפול התרופתי עזר?
    כמה זמן לקח את התרופות?
    למה הפסיק?
    האם הוא נמצא בטיפול פסיכולוגי?
    לא נראה לי שיש לחפש פתרונות לפני שמנסים את הנ"ל. טיפול תרופתי צריך זמן כדי להשפיע וחשובה עזרה פסיכולוגית במקביל. יש סיבות לדיכאון ולא ניתן לעקוף אותן בטכניקות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך לבחור מטפל ?
    לילך
    05/10/2011

באופן עקרוני מה עדיף ?
    לבחור מטפל שהאיפיון שלו עונה על הצורך הבסיסי שלא קבל מענה ( צורך בדמות אמהית/אהבית למשל) או ההפך ?
    אני הלכתי על מטפל שנתן מענה לחסר חזק בדמות אב ואני מתלבטת אם זה לא "מקבע" אותי במידה מסויימת.
    אני חיה את הפנטזיה ולכן מאושרת אבל מרגישה תקועה.

מד דעתך?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    איך לבחור מטפל ?

הוספת תגובה

תמונה

• איך לבחור מטפל ? - תגובה

מנשה כהן
    05/10/2011

שלום.את מעלה שאלה שאין עליה תשובה פשוטה וחד משמעית, כמו שהסברת בעצמך. הטיפול נועד לפתח את היכולת הרגשית ליצור קשר משמעותי עם שני המינים. בלי זה תחסר חוויה של שלמות. לכן, אולי מה שחשוב ככלות הכל זה טיב הקשר שנוצר ומתהווה בין מטפל למטופל ובאיזו מידה אפשר שם לחוות ולבטא ולעבד רגשות ועמדות כלפי שני המינים. את אומרת שאת מאושרת מלחיות את הפנטזיה אבל גם תקועה. אולי לברר מה היא הפנטזיה בעצם. אפשר גם לדבר על זה בטיפול..ובמה את "תקועה"? בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדיטציה = שיגעון?
    שרונה
    03/10/2011

אמא שלי נכנסה חזק לתחום המדיטציה. היא מבצעת כל יום שעה מדיטציה, אשר במהלכה היא גם עומדת בתנוחה מסוימת, בוהה בעץ ולא זזה במשך זמן ממושך. זה נראה לי אקט מוזר, היא טוענת שזה עוזר לפקס ולמקד אותה ושאנשים רבים עושים זאת. אני די חושש שהיא משתגעת... האם עליי לדאוג? האם יתכן בבעיה נפשית?

לקביעת תור
    סגירה
    מדיטציה = שיגעון?

הוספת תגובה

תמונה

• מדיטציה = שיגעון? - תגובה

מנשה כהן
    04/10/2011

שלום. האמירה "מה שלא רואים מפה לא רואים משם" מתאימה לתאר את הפער בין נקודות מבט. מי שעושה מדיטציה לא מבין לפעמים למה לא כולם עושים, ומי שלא מכיר מדיטציה רואה לפניו תופעות "מוזרות" כביכול.

יש טכניקות שונות למדיטציה ויתכן שאמך למדה טכניקה שמבחוץ נראית לך מדאיגה. הטוב ביותר הוא לנסות באמת ובתמים להבין מה היא עושה ובטח יש הסברים למרבית השאלות שלך.

זה עוד יכול למצוא חן בעיניך..ומישהו אחר ישאל עליך "מה קרה לו?"..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה אני עושה עם האח שלי?
    אבי
    21/09/2011

שלום למומחים,
    אשמח לקבל עיצה בנושא הקשר שלי עם אחי.
    אני עובר תקופה של משבר סביב שינוי קריירה.
    יש לי אח שהוא קטן ממני בכמה שנים ויש ביננו קשר
    יומיומי מאז שאני זוכר. המוזר הוא שאנחנו לא
    ממש באותו ראש אבל איכשהוא הקשר תמיד
    נשאר. אני כאמור עובר תקופהארוכה של משבר
    חיפוש עצמי, אני נחשב לאדם מוכשר שיש לו
    הרבה מה לתת ונותן לסביבה למשפחה אבל
    כרגע אני פשוט הפסקתי את מסלול החיים הרגיל
    כדי למצוא את מה שאוהבת נפשי או נשמתי. מן
    הסתם אני זקוק לעידוד וזה מאד חסר לי.
    הענין הוא שיש דפוס קבוע באינטראקציה עם אח
    שלי שאולי כבר התרגלתי אליו... אבל שוב זה
    מציק לי... כל שיחת טלפון יומית שלי איתו הוא
    מצליח לשרבב עקיצה שמזכירה לי שאני לא עובד
    ושאני לא מוכשר ושאני אני לא אתחתן ושאין לי
    נסיון ואנשים לא יבקשו את עזרתי..
    הענין הוא שאני שם לב לזה ... כלומר זה מפריע לי. בעבר הייתי
    שם לו גבולות ועושה הפסקה בקשר אבל אני רואה
    שהוא חוזר לזה. ברור לי שזה חלקים שלו במידה
    מסוימת כי גם הוא מתמודד עם אכזבות אבל לא
    חושב לנסות למצוא עזרה כמו שאני עשיתי ועושה.
    האבסורד הוא שאני עוזר לאחי בכל כך הרבה והוא
    נהנה מהידע והנסיון חיים שלי אבל לא מעניק לו תוקף.
    ואני מדבר אתכם על קשר יומיומי שאני לא יודע מה
    הוא תורם לי. השאלה מה אני יכול לעשות או לשנות אצלי
    כדי שהדינמיקה הלא נעימה הזאת תיפסק?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מה אני עושה עם האח שלי?

הוספת תגובה

תמונה

• מה אני עושה עם האח שלי? - תגובה

מנשה כהן
    25/09/2011

שלום. בעיקרון יש תחרות וקנאה טבעיים בין אחים. ראה בניו של יעקב בתנך. זהו מצב טבעי. לפעמים נתקעים במצב הזה. אחיך אולי מקנא בך. כשהוא נעזר בך עוד ועוד וזה לא מחייב אותו לכלום - זה מצב לא חיובי. הוא כנראה חש את התלות בך וכועס על זה ומבטא זאת ע"י עקיצות. לא נעים להיות תלוי. כאילו אתה הקביים שלו. אף אחד לא אוהב את הקביים שלו. השאלה האם אתה יכול להיפרד מהתפקיד של "האח הטוב" או "הבחור הטוב"..שמביא את עצמו להיות פרייר בחברה. נראה כאילו את עצמך תלוי בו ובתגובות שלו. כאילו אתה צריך ממנו אישור והערכה ...זהו חומר למחשבה. תראה לאלו מסקנות תגיע לגבי עצמך ולגבי יחסיך עם אחיך...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית לפיפי במיטה
    זיווה
    20/09/2011

שלום, בתי בת השש עדיין מרטיבה במיטה. איני אוהבת כל כך את הפסיכולוגיה הקונבנציונלית ואני מעוננינת לטפל בזה. האם גם בפסיכולוגיה הוליסטית ניתו ומה הטיפול כולל בדרך כלל?
    רוב תודות!

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית לפיפי במיטה - תגובה

מנשה כהן
    25/09/2011

שלום. גמילה היא בכלל עניין סבוך או לא די מובן - מתי בדיוק ילד נפרד משלב הינקות: מתחיל לוותר על לינוק או על המוצץ ועל היותו צריך ופסיבי, ומתחיל לפתח שליטה. קשה לתת עצה על כה מעט מידע. מה את חושבת/יודעת/מרגישה לגבי העניין? כמה היא עצמאית יחסית לגילה? האם הילדה שלך מסוגלת לשלוט בזה? מה אתם מבקשים ממנה בעצם? צריכה להיות תקופת מעבר בו עושים ניסיונות גמילה וכדי לפתח כל מיני הרגלים: לא לשתות החל משעה או יותר לפני השינה, להעיר אותה פעם - פעמיים בלילה כדי לעשות פיפי, לתת לה חיזוקים חיוביים [למשל, שהייתה יבשה עד שהערתם אותה]. אולי כל פעם שצריכה היא תספר לבובה שלה שהם צריכים לקום לאבא או לאימא. בעיקר לחוש איך היא מקבלת את דבריכם ולהמשיך דיבור אתה...
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתחים וכאבי ראש ובטן
    נתן
    12/09/2011

אהלן.
    עברו עליי שנתיים לא פשוטות מבחינה כלכלית. הדברים הסתדרו לאחרונה בעזרת השם, אבל בצקופה הזאת התחלתי לסבול מכאבי ראש מציקים, כמו דפיקות ברקות, וגם מכאבי בטן שהרגישו כמו דקירות. אני משער שזה בגלל המתח הנפשי שעבר עליי כי לא מצאו לי איזו בעיה רפואית מיוחדת. רציתי לשאול אם זה משהו שאפשר לטפל בו בפסיכולוגיה הוליסטית.
    תודה רבה לכם!!

לקביעת תור
    סגירה
    מתחים וכאבי ראש ובטן

הוספת תגובה

תמונה

• מתחים וכאבי ראש ובטן - תגובה

מנשה כהן
    13/09/2011

שלום.נראה שהאבחנה נכונה: מדובר בתופעות של לחץ נפשי. הגוף "איחסן" את הלחצים ועכשיו הוא "מתלונן". מה שנראה מתאים הוא להיעזר בהרפייה, מדיטציה או ביופידבק. יכול להיות שתצטרך עזרה והדרכה של איש מקצוע העוסק בנושאים אלה.

אפשרי גם לעסוק בספורט כמו צעידה של מספר פעמים בשבוע. אולי גם התעמלות פלדנקרייז שמאד מומלץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחנה הללי
    אני
    05/09/2011

אני מההודעה שלמטה.
    האם את יכולה למקד את הודעתך ולהגיד לי לגבי איזה עזרה מדובר לאיזה מקצוע? למה את מתכוונת? האם זה יהיה כרוך בתשלום?

לקביעת תור
    סגירה
    לחנה הללי

הוספת תגובה

תמונה

• לחנה הללי - תגובה

חנה הללי
    05/09/2011

שלום לך

אם תוכלי לציין באיזה אזור את מתגוררת אולי אוכל להמליץ לך.
    בכל אופן מדובר בטיפול נפשי מה שאנו מכנים התערבות בשעת משבר ובשלבי מעבר.
    טיפול נפשי ניתן לקבל בהשתתפות עצמית באמצעות קופות החולים.
    ניתן לפנות למרכזים לבריאות הנפש של משרד הבריאות בכל עיר.
    באזור המרכז ובירושלים יש מרכז מעולה (התשלום על פי המצב הכלכלי )
    הנקרא "מרכז יעוץ לאישה" שיכול מאוד להתאים לך.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית מול רגילה
    ששי
    31/08/2011

אהלן
    אני ששי
    בן 29. אני חושב ללכת ללמוד פסיכולוגיה ולפתח את עצמי בנושא וחשבתי גם על כיוון של רפואה משלימה. בעבר למדתי נטורופתיה וטיפול באיורוודה. רציתי לדעת מהו בדיוק ההבדל בין פסיכולוגיה 'רגילה', נקרא לזה, ופסיכולוגיה הוליסטית. באיזה מקרים ממלץ להשתמש בכל סוג, ומה ההבדלים בתוכנית הלימודים?
    אשמח אם תייעצו לי - תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית מול רגילה - תגובה

חנה הללי
    01/09/2011

שלום ששי
    המונח- הוליסטי- מתייחס לאדם כשלם.
    טיפול הוליסטי מכיל טכניקות טיפול שונות שנוצרו בעקבות הבנה ומידע חדשים שהצטברו בשנים האחרונות, על המתאם הקיים בין הגוף לנפש, ההנחה/הבנה שלחץ נפשי מצטבר במערכות שונות בגוף והקשר בין הגוף לנפש. זאת מאחר שלא ניתן לעשות חלוקה ברורה היכן נאגר הלחץ הנפשי. או בשפה אחרת: הלחץ מתורגם לאנרגיה שנמצאת בגוף-נפש.
    הידע שיש לך בתחום הרפואה המשלימה אינו מספיק על מנת לעבד את התכנים שעולים על ידי המטופל .
    מסלול של פסיכולוגיה הוא כמובן ארוך ומצריך תואר ראשון ושני וגם הכשרה מעשית.
    יש אפשרות גם ללמוד טיפול באמנויות או עבודה סוציאלית ואז להשלים מסלולים של פסיכותרפיה.
    מסלול נוסף שיכול להיות מעשי ומיקצועי הוא מסלול של פסיכותרפיה גופנית במכללות לרפואה משלימה.
    בהצלחה!!!
    חנה הללי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כל הכבוד למנהלי הפורום
    אמא
    22/08/2011

התייעצתי איתכם בעבר פה בפורום, אני נכנסת מדי פעם להציץ
    אתם נותנים תשובות מאוד טובות, מפורטות ובעיקר מתחשבות.
    טוב לדעת שיש אנשים כמוכם, כן ירבו. כל הכבוד.

לקביעת תור
    סגירה
    כל הכבוד למנהלי הפורום

הוספת תגובה

תמונה

• כל הכבוד למנהלי הפורום - תגובה

חנה הללי
    22/08/2011

תודה תודה
    בשמי ובשם מנשה כהן.
    חנה הללי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מכוער
    מישהו
    15/08/2011

עברתי לפני כמה זמן תאונה נפילה קטנה , שדי עשתה אותי מכוער
    עכשיו אני גם ככה לא חתיך עולם, אבל בכל זאת זה גרם לי להיתנתק הרבה מכולם
    והבטחון העצמי ברצפה, איך אנשים "לא רגילים" אמורים לחויות, להקים משפחה?
    אני די רגוע בנושא למה אף פעם לא הרמתי תאף גבוהה, אבל איך להיסתדר עם אנשים שמעלים את הבטחון שלהם על חשבוני?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מכוער

הוספת תגובה

תמונה

• מכוער - תגובה

מנשה כהן
    16/08/2011

שלום. ההשוואה לאחרים לטוב ולרע - לא באמת מוסיפה משהו לאיכות החיים של הפרט. כל אחד הוא פרט ייחודי שיש לו עולם משלו, סבל משלו, יתרונות ואיכויות משלו..וגם היפה יכול להתכער, והאתלט יכול להיות משותק, והבריא להיות חולה.

ומה זה בעצם "מכוער"? ומה זה אנשים רגילים ולא רגילים? בוא תנסה להסתכל בעצמך ולעשות רשימה של מה שטוב ויפה בך..ואיך חיית עד כה? ומה אתה אוהב ומעריך?

אני חושב שאתה צריך פשוט להיגמל מהתמכרות לדירוג ורייטינג של עצמך ושל אחרים. תרגיש טוב כשתשתחרר מזה ותפתח את עצמך..זה הכיוון

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיים אומללים
    אני
    09/08/2011

אני בת 39 אמא לתינוק וילדה קטנה. התחתנתי עם בעלי לפני כ- 13 שנה. מאז שאנחנו מכירים אני רק בחיפוש אחר עבודה. שהכרנו הייתי סטודנטית ואחר כך הלכתי ללמוד שוב כדי להשלים לימודי תעודה. דחיתי את הבאת הילדים בכמה שנים מסיבות של לימודים, חיפוש עבודה, פחדים מרובים וקושי להפתח גיניקולוגית. הבאתי ילדים בטיפולים בהרדמה ובניתוח קיסרי. הילדים שלי מקסימים אבל אני מרגישה ששילמתי מחיר כבד מידי בכך שילדתי לראשונה רק בגיל 35 זה כל הזמן מטריד אותי.
    אני מאוד עצובה שבגילי אני לא מסודרת בעבודה למרות שהלכתי ולמדתי והשקעתי שנים. חושבת על זה שהפסדתי שנים של וותק. מרגישה שכל הזמן סוגרים לי את הדלת ולא נותנים לי הזדמנות. בנוסף, אני שונאת את הגוף שלי שהשמין כל כך הרבה. אני כואבת את כאבם של ההורים החולים שלי. אני לא מבינה למה אני שאומרים שאני חזקה וחכמה ומלומדת ויש לי כל כך הרבה נשמה ומוטיבציה ללמד ולתת לאנשים חיה חיים כאלו אומללים?!

לקביעת תור
    סגירה
    חיים אומללים

הוספת תגובה

תמונה

• חיים אומללים - תגובה

חנה הללי
    09/08/2011

שלום לך בת 39
    תני לי לנסות לתת שמות ומילים אחרות לדברים אתם מתמודדת :
    טיפולי פוריות, לידות בהפרש קטן,טיפול בתינוקות באינטנסיביות, שינוי בזוגיות ,חיפוש קריירה, חרדה כלכלית,הורים חולים, מערכות תמיכה של משפחה מורחבת,דימוי עצמי, דימוי גוף, אבדן החופש,טיפול באחרים.

אין פלא שאת כל כך עמוסה ,תשושה ושחוקה .זוהי תגובה הולמת ומותאמת
    למצבי חיים כה מלחיצים ואינטנסיבים .

האם את יודעת לבקש לקבל עזרה? הכוונה גם לעזרה קונקרטית, מבן הזוג, מהמשפחה ,אחים אחיות מהמשפחה של בעלך? חברות?
    וגם לעזרה נפשית,תמיכה.
    את יכולה להתחיל ממישהו בקהילה- אחות טיפת חלב, רופא/ת משפחה.
    אל תשארי עם זה לבד.
    בהצלחה
    חנה הללי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך התכתבות

אני
    15/08/2011

לחנה הללי, תודה על התיחסותך. נתת שמות ומילים כל כך נכונות לתאר את מצבי אך לא ברור לי מה הקשר לרופא המשפחה או לאחות טיפת חלב. אני לא מעונינת בתרופות חד משמעית.אני צריכה הרבה אמונה, נחישות וכוחות לעשות שינויים בחיים שלי ואת אלו אני לא יודעת מאיפה לקחת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך התכתבות - תגובה

חנה הללי
    15/08/2011

שלום לך
    הכוונה היא כזו:
    איש מקצוע בקהילה שמכיר אותך, יכול לכוון אותך לגורם מיקצועי שיכול לסייע לך.
    אם את רוצה כמובן את יכולה לפנות באופן עצמאי ולבקש תמיכה וסיוע נפשי.
    טיפול נפשי יעזור לך לגייס כוחות בתוכך. לבד זה מאוד מאוד קשה.
    אל תשארי עם זה לבד.
    בהצלחה.
    חנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני חייבת עזרה , בבקשה !
    חסוי : (
    28/07/2011

שלום ...
    אני ילדה בת 11 וחצי ויש לי אח בן 9 בערך ואני כבר לא יכולה לחיות איתו..

כן ,כן , פשוט נמאס לי !

שלפעמיים אני רוצה למות , ושנמאס לי !!
    תעזרו לי בבקשה...

אנילא יודעת מה לעשות , הוא תמיד מעצבן אותי אומר לי דברים פוגעים [ יש לציין מאוד מאוד פוגעים ! ]ועושה לי בכוונה ....

אני אשמח אם תעזרו לי לכתובת הזאת : natali9021@walla.com תודה...

לקביעת תור
    סגירה
    אני חייבת עזרה , בבקשה !

הוספת תגובה

תמונה

• אני חייבת עזרה , בבקשה ! - תגובה

מנשה כהן
    28/07/2011

שלום לך..יש הורים? יכולים לעזור? יודעים על הבעיה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני חייבת עזרה , בבקשה ! - תגובה

חנה הללי
    31/07/2011

שלום לך

את נשמעת ילדה בוגרת וחכמה
    והיינו מאוד מעוניינים לסייע לך.
    האם יש מישהו בסביבה שלך שיודע על כך שאחיך כל כך מציק ?
    האם יש מישהו שיודע שאת כל כך סובלת?
    אולי דודה או שכנה או חברה שלך?
    אנו כאחראים בפורום מאוד נשמח לסייע אם תוכלי לספק איפורמציה נוספת.
    אנו נשלח הודעה זו גם למייל שלך שצרפת ונמשיך משם.

מקווים שמאז שכתבת המצב השתפר .

חנה הללי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית
    אנה
    25/07/2011

שלום,
    אני עושה מחקר על פסיכולוגיה הוליסטית. רציתי לדעת עד כמה שיטת הפסיכולוגיה
    ההוליסטית נפוצה בארץ?

לקביעת תור
    סגירה
    פסיכולוגיה הוליסטית

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית - תגובה

חנה הללי
    25/07/2011

שלום אנה
    האם המחקר נעשה במסגרת אקדמית?
    האם נעשו מחקרים כאלה בארץ?
    אין לי ספק שאת יכולה במחקרך זה להוסיף ולתרום לידע הקיים בארץ ואולי אף בחו"ל.
    אולי גם לתרום להגדרה הפתוחה של מושג "הפסיכולוגיה ההוליסטית".
    לגבי שאלתך
    לעניות דעתי
    אנו חיים בתקופה פוסט מודרניסטית בה ההגדרות משתנות והידע משתנה כמו גם היחס לסוגי ידע שונים.
    יחד עם זאת הידע האקדמי הוא הכרחי על מנת לקבל הכרה והכשרה יחד עם
    שילובים של למידה והכשרות נוספות. היום יותר מתמיד מטפלים המכונים "קונבנציונלים" משלבים מתודות מגופי ידע שונים ומתרבויות שונות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת פסיכולוגית
    דנה
    17/07/2011

שלום,
    יש לי חברה טובה שאיבדה קרוב משפחה מאוד יקר לה. מאז קשה לה לתפקד, ולמרות שהיא מקרינה חוזק ויכולת התמודדות, היא מכילה הרבה כאב שהיא לא משתחררת ממנו. לצערי אני רואה שהמצב משפיע עליה בכמה תחומים, ביחוד בכל הקשור לאמונה (היא בחורה דתיה).
    אני מחפשת עבורה פסיכולוגית הוליסטית בנתניה או בסביבתה, מישהי שתוכל לעזור לה להתמודד עם האבל בצורה קצת שונה, הוליסטית, או עם זיקה לדת/אמונה.
    האם יש לכם המלצות?

תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    מחפשת פסיכולוגית

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת פסיכולוגית - תגובה

חנה הללי
    25/07/2011

שלום דנה
    תגובה של כאב לאבדן ושכול יכולה להמשך זמן .
    השאלות והספקות של חברתך לגבי האמונה טבעיים וצפויים לאור הרגשות והכעסים העולים בתוכה.
    האם היא זקוקה לטיפול פסיכולוגי? האם היא בקשה זאת? האם דיברתן על כך?
    יתכן שחברות טובות,משפחה וסביבה תומכת זה מה שהיא זקוקה לו כרגע.

לפעמים המעגל הקרוב של החברים מרגיש קושי וחוסר אונים להכיל את עוצמות הכאב ופונה לעזרה עבור החבר אך בעצם זקוק בעצמו להכלה ולהבנה כדי להמשיך ולסייע ולהיות שם בשבילה.
    בכל אופן לגבי פנייתך
    עיבוד האבל בצורה הוליסטית יכול להעשות על ידי מלווה רוחני את יכולה להכנס לעמותת אחווה באינטרנט ולמצוא מטפלים שהוכשרו על ידם.

שמה של מנהלת העמותה הוא איווט רונן .את מוזמנת לפנות אליה להמלצה על מטפל באזור נתניה
    בברכה
    חנה הללי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בטחון עצמי
    אסתר
    03/07/2011

שלום,
    בני בן 29 בעל תואר עובד בחור נאה הופעה מרשימה גבוה רווק גר איתנו (,יש לנו בית גדול) העניין שבימים אלו בני טוען שאין לו בטחון עצמי,אז הוא הלך לקורס איך להתחיל עם בנות או משהו כזה,תורת הפיתוי,,,הענין כשהוא סיים את הקורס הוא היה די מרוצה אבל עכשיו הוא רוצה ללכת לאיגרוף כדי להיות גבר גבר,,,שאלתי אותו מה זאת אומרת גבר?הרי אתה גבר נאה ניראה גבר גבר אבל הוא בשלו חבר של הקורס הקודם התידד איתו והציע לו ללכת לאיגרוף,אני בדרך כלל לא מתערבת בחייו,ועובדה שהוא גר אצלנו אז כניראה שטוב לו,אבל הפעם אמרתי לו שהוא לא צריך ללכת לאיגרוף כדי להוכיח שהוא גבר ,האיגרוף מסוכן והוא יקבל חבטות שאחר כך הוא התחרט עליהם,אבל הוא בשלו,והוא טוען שדוקא שההורים שלו אנחנו אומרים לו לא אז הוא דוקא ילך לאיגרוף,אז אני לא יודעת מה לעשות איך לעזור לו כדי שהוא ירגיש בטחון עצמי בלי איגרוף,בקשר לבנות היתה לו חברה יותר מחצי שנה נחמדה מאוד אבל היא לחצה עליו להתחתן איתה והוא אמר לה שהם לא על אותו גל, כלומר הוא חושב אחרת ממה שהיא חושבת ,הוא רוצה לחסוך כסף כדי להתחתן והיא אמרה שכסף זה לא משנה הוא לא הסכים איתה ולכן ניפרדו,מאז אין לו חברה אבל הוא יוצא לבלות,אבל הוא אומר לי שהוא לא רוצה לצאת עם בנות עד שיהיה לו בטחון עצמי(הוא לא חד מיני)מה דעתך במה אוכל לעזור לו כדי שיהיה לו בטחון עם עצמו,הוא גם מחפש קורס ליחסי אנוש ,קורא הרבה ספרים כמו איך להיות מנהיג וכן הלאה ,בני הוא בן זיקונים אהוב מאוד מאוד,הוא לא מנהל שיחות ארוכות הוא מסתפק במילים אחדות כמו כן/לא וכולי,לי ניראה שהוא בתקופת גיל ההתבגרות למרות גילו ,אנא עיזרו לנו איך להכניס לבני בטחון עצמי ושיהיה לו טוב עם עצמו איך? תודה לכם ומחכה לתשובתכם המהירה

לקביעת תור
    סגירה
    בטחון עצמי

הוספת תגובה

תמונה

• בטחון עצמי - תגובה

מנשה כהן
    03/07/2011

שלום. בנך רוצה להרגיש מבפנים שיש לו בטחון - שזה אומר אולי שהוא יודע להציג את עצמו, שיש לו דעה, שהוא יכול לעמוד מאחורי דבריו, שהוא יכול לעמוד על שלו, שהוא יכול להשפיע, שיש לו שליטה. הוא מחפש דרכים איך לפתח בטחון, בדומה לאימונים בחדר כושר..

על מנת לבנות בטחון בעצמם - בנים זקוקים להתרחק לאט לאט מהחסות של האם..זה יכול להתחיל בתחילת גיל העשרה..הוא צריך קצת להתמרד..לעמוד נגד או מול ..האגרוף הוא הדמיה שלו לבדוק את כוחו מול אחר..מול בנים אחרים. זה הכיוון. יכול להיות שהוא לא התרחק, ולא התמרד נגדכם. נשאר "ילד טוב". נשאר בחממה המשפחתית. לא התמודד בעצמו עם החיים והעצמאות שלו..

אם הוא לא חד-מיני - זה יכול לומר שהוא בעל רגישות גבוהה. חשוב לקחת בחשבון את יחסיו עם האב. אמא לא יכולה להישאר הכתובת לשיחות נפש עם גבר בן 29. הוא צריך לחוות את עצמו בלי התיווך שלכם. אפשר שאתם מגוננים עליו יותר מדי.

כל זה חומר למחשבה..תראי מה זה אומר לך ומה את יכולה לקחת מהדברים לטובת בנך

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה