פורום פסיכולוגיה הוליסטית - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חרדות והתמודדות עם סכרת נעורים
    שלמה
    08/05/2010

שלום רב
    הנני אב לשני ילדים חולי סכרת נעורים, אך הבעיה היא בבני בן ה27 ,רווק חולה במחלהכ- 9 שנים,אינו מאוזן בכלל, למרות כל האישפוזים שהיו לו הוא אינו מקבל את המחלה, וההתמרדות שלו
    היא בזה שהוא לא מאזן את עצמו-דבר שיכול לדרדר את מצבו והתוצאות יהיו חמורות.
    לאחרונה בשיחה גלויה איתו הוא נפתח והודה שקשה לו לקבל את המחלה ולהתמודד איתה
    והוא מוכן ללכת לטיפול פסיכולוגי.
    שאלתי היא
    האם יכול לעזור טיפול כזה, והאם הוא קיים בקופת חולים כללית ואיך מגיעים לטיפול כזה
    כי יש לי הרושם שהילד ממש בדיכאון עם המחלה
    אודה על כיוון מסייע בנושא
    תודה שלמה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• לשלמה

מנשה כהן
    08/05/2010

שלום. נראה שתארת היטב בעיה שדורשת התערבות טיפולית: חוסר קבלת המחלה. יתכן שמרגישים ש"קבלת המחלה" אומרת גם השלמה אתה, שהוא מפסיק להילחם..ככה הגיוני או מקובל לחשוב.

אבל אלו תהליכים שונים. קבלת המחלה משחררת את החולה מהתנגדות פנימית שנוטה להחמיר את הבעיה בזה שהיא מוסיפה לחץ נפשי.

לעומת זאת, קבלה יכולה להיות סוג של רגיעה או הרפייה שיכולים להניע תהליך החלמה חיובי.

כדאי לכן לפנות לטיפול פסיכולוגי.
    לגבי טיפול בכללית - אפשר פשוט לבדוק בקופה. צריכה להיות רשימת מטפלים באיזור המגורים.

בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות עם סכרת נעורים

יעל
    17/08/2010

שלום לך אבא מודאג, אין ספק שהדאגה שלך במקום.על הבן שלך לקבל את זה שהוא חולה על מנת שיתחיל לטפל בעצמו,ואז גם יגיע לאיזון.
    כאן במרכז להתמודדות עם מחלה הוא יוכל לברר מה קורה עם עצמו מדוע הוא מתכחש למצבו ויוכל לקבל עזרה וכלים להתמודדות.

בריאות והחלמה
    יעל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בבקשה
    קרן
    16/08/2010

שלום רב ,

כבר כ8 חודשים אני מרגישה שריפות בנרתיק שמקריין לפעמים לכפות רגליים ועיקצוצים בפנים.

היתי מאושפזת אובחן אצלי כאבים עצביים, אני גם מרגישה כבר שלוש שנים חנק כמו גוש בגרון שעומד כל הזמן , הבנתי שזה חרדה.

רציתי לציין שעשיתי את כל הבדיקות אין לי שום דלקת ראו אותי אולי 20 רופאים, אני בריאה לגמרה.

רציתי לשאול האם תחושה של שריפה בנרתיק יכולה להיות כביטוי לחרדה ?

אני מאוד סובלת ניסיתי כדורי אלטרולט 10 מ"ג זה עשה לי ממש לא טוב וכדורי גאבפנטין שלא עזרו בכלל .

אני בת 34 אם ל2 ילדים

תודה מראש
    קרן

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• לקרן

מנשה כהן
    17/08/2010

שלום. למיטב הבנתי אכן מדובר בחרדה או מצוקה רגשית לא פתורה שמתבטאת דרך הגוף, דרך "גושים" גירודים ומיחושים גופניים אחרים. זהו האופן שאת חווה או מתרגמת את החרדה. הגוף מבטא אותה כי לא היה ערוץ זמין אחר - מחשבות, רגשות, התנהגות וכ'. החרדה "מתגבשת" בגוף או במעטפת של הגוף ומגיעה למודעות שלך דרך המיחושים הגופניים. התופעה נקראת "סומטיזציה" = העברת מצוקה רגשית לגוף.

הטיפול שיכול להתאים - טיפול של "גוף-נפש" או "טיפול נפשי עם אוריינטציה לגוף". שילוב של עבודה עם הדיבור ושיחרור מתחים/מצוקות דרך הגוף. תוך השיחרור המטופל נעשה מודע למקורות הרגשיים של המצוקה ומשתחרר גם דרך ההבנה המודעת. טיפול EFT למשל.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להאמין לגברים?
    יעל
    11/08/2010

כשאני נמצאת בפורום מלא אנשים, השכן שגר בקרבת ביתי בקושי אומר לי שלום ולא מתייחס. וכשאני מטיילת ערחוב השכונתי עם בנותי הקטנות, פתאום אני שומעת רכב מתקרב וצופר ליף אני מסתובבת ורואה את הגבר פותח את החלון וצועק לעברי :"מי זאת היפהפיה שמטיילת ככה עם בנותיה,???. בקושי חייכתי והמשכתי הלאה. מדוע כשאני לבד בלי אנשים הוא כאילו מחזר/מחמיא, וכשאני נמצאת בנוכחות אנישם- הוא קריר. ובעצם הוא גם יכול להמשיך לנסוע ולהתעלם ממני, אז מדוע השוני ואיך אדע אם באמת הוא מחבב אותי, כי הוא משחק בשני תפקידים... תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    איך להאמין לגברים?

הוספת תגובה

תמונה

• בהירות מול עמימות

חנה הללי
    12/08/2010

איך תדעי אם באמת מחבב אותך ? האם זו אכן השאלה????
    אני מבינה שהיית רוצה לדעת?! לא לי ברור עד כמה .
    הרשי לי לנסות ולהסביר .
    הקונפליקט מייצג שני קצוות ,קצה אחד של צורך לשמר את המצב כפי שהוא ,כלומר להשאר בעמימות ,המאפשר את הרגשת הרצויה, המחוזרת והמוחמאת .קצה אחר הוא של הצורך בידיעה ובבהירות . יחד עם הצורך בוודאות קיים פחד מדיבור ישיר ,אולי פחד מדחיה ?
    קודם כל צרי מצב של בהירות בתוך עצמך דרך מספר שאלות שאת עשויה לשאול את עצמך.כמו למשל : האם הייתי מעוניינת בקשר עמוק יותר עם האדם המסוים הזה? האם אני מעוניינת להיות מחוזרת ותו לא?
    מה אני באמת רוצה? איפה הרצונות שלי בסיפור?
    הרי לכאורה הכי פשוט זה לבקש/ליזום שיחה עימו. בשיחה תבקשי להבהיר את הכוונות מאחורי ההתנהגות ,כמובן לאחר שתערכי את הברור בתוך עצמך.
    מדוע זה לא קרה עד עכשיו? האם יכול להיות שאת שבויה בסטיגמות על תפקידי גבר/אישה?
    בקיצור ,בשפה פשוטה קוראים לזה תקשורת בינאישית.
    אני כמובן ממליצה לדבר ולקיים תקשורת מילולית ויפה שעה אחת קודם. כי כשלא מדברים אז מתנהגים כפי שמתרחש בסיפור שהבאת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

יעל
    12/08/2010

אוקיי. צודקת אם לא נבהיר פנים אל פנים אחת ולתמיד, לעולם לא נדע. אבל לפי נסיונך, מה יכולות להיות הסיבות כשאני נמצאת ליד אנשים , היחסים שלו-קורקטים,אין שום חמימות, וכשפוגש אותי לבד, כמו מחזר נלהב. אני פשוט המומה איך אדם יכול להיות דו פרצופי. ומצד שני חשבתי לעצמי, אם גבר לא מעוניין בכלל, לא עושה מאמץ אפילו לנסות לחזר ביחידות , ז"א כשאני נמצאת אפילו לבד, פשוט היה מתעלם. צודקת או לא.?? אודה על תגובתך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר מידע

חנה הללי
    12/08/2010

יעל שלום
    נראה לי שנשארת בשלך או אולי דילגת על שלב מעצתי הקודמת .
    לא ממש ברור לי מה הבהרת לעצמך . האם יש לך רצון לפיתוח הקשר עם האדם עליו מדובר ?

חסרה אינפורמציה.
    במצב כזה יש למוח האדם נטיה טבעית להשלים את המידע בכל מיני השערות . זה כנראה מה שקורה לך.
    אפשר להפליג כיד הדמיון הטובה.....התעסקות מעין זו מבזבזת אנרגיות ואינה אפקטיבית . נשמע שאת כבר פגועה וכועסת ובעצם מבקשת ממני חיזוק לקביעה שקבעת לעצמך על דו פרצפיותו של המחזר .אולי את צודקת אולי לא ?איך תדעי ?
    כדאי ורצוי לדבר עימו ,לשאול שאלות ישירות ובכך לקבל מידע וליצור וודאות .
    אני חוזרת שוב
    לקיים דיאלוג עימו ולא רק עם עצמך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה אומר עלי?
    אנונימית
    06/08/2010

שלום לכם,
    זו השנה השלישית שאני נפגשת עם פס' קליני, והשנה השלישית שהוא יוצא לחופשת קיץ של שלושה שבועות, בשנתיים הקודמות זה לא כ"כ השפיע עלי, השנה אני מגיעה למקומות מאוד נמוכים, מחשבות אינסופיות ודמיונות עליו ועל משפחתו. לא נעים להודות אבל אולי אפילו קצת קינאה.
    אני מרגישה רע עם עצמי בגלל זה. זה לא שאני מעריצה אותו, היו לו כמה אמירות פוגעות ולא מקצועיות בלתי נסלחות מבחינתי. השילוב של תלות היתר הזו והכעס גורמים לי לחשוב על סיום עם סיום החופשה.

לקביעת תור
    סגירה
    מה זה אומר עלי?

הוספת תגובה

תמונה

• בתוך הטיפול

מנשה כהן
    08/08/2010

שלום. אפשר להבין ולהרגיש מדברייך שאת עמוק בטיפול מבחינת מה שאת חשה ומרגישה - קצת נטישה, קצת קנאה, חוסר רגישות מצדו כשהוא עוזב לזמן כזה, כשהוא פוגע..כאילו הוא לא רואה אותך כחלק מחייו, כמו שאת אולי מרגישה אליו

אלו הם בדיוק הדברים שצריך לפתוח בפגישות איתו כשישוב. הטיפול הנכון בהם יכול לשחרר וליצור הרגשת קרבה מתאימה.

לפי ההבנה והתאוריה - את "מעבירה" אליו רגשות שיכול להיות שחשת ביחסים עם ההורים, המשפחה וקרובים אחרים, רגשות שאולי בגללם פנית לטיפול. הצפיות והאכזבות שחשת כשהתעלמו ממך, כשלא שמרו לך מקום בליבם או בזמנם.

איני אומר שזה באמת כך, או במדוייק, אבל זהו חלק מהטיפול. במוקדם או במאחר מה שמרגישים ביחסים עם אחרים יכול להתגלות גם ביחסים עם המטפל. וגם אינני "מגן" עליו משום שהוא באותו עיסוק. זהו טבע הדברים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    ליבי
    02/08/2010

שלום אני בת 30 מטופלת אצל פסיכולוגית קלינית מס חודשים היא מבינה שהקשר שלי עם אמא שלי התפתח להיות קשר סימביוטי האם טיפול יכול למנוע מצב זה הבעיה אצלי שאני שומעת את כאבם של אחרים שקרובים לי וחשובים לי אני מתחילה לסבול בשבילם הפסיכולגית אמרה שיש הבדל בין אמפתיה לקשר סמביוטי .
    רציתי להבין אם אני יכולה לנצח את המחשבה הזו ?או ההסתכלות הזו ?למה אני כך?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• ליבי

חנה הללי
    02/08/2010

ליבי שלום

נראה שעליתן בטיפול הפסיכולוגי על מוטיב עיקרי מאוד המשפיע על איכות חייך.

קשר סימביוטי עם כל אחד ובמיוחד עם אמא יכול להיות סיבה עיקרית לכך שהגבולות בין מה שאת מרגישה למה שאחרים מרגישים מאוד מטשטשים. יכול להיות שיש מצבים מאוד מבלבלים כי לא יודעים מי הוא מי. מי מדבר ,מי מרגיש ,מי חושב ,מי רוצה וכן הלאה. ומכאן הקושי לדעת מי אני ומה אני רוצה ומרגישה.
    לכן טיפול הוא מצוין וחשוב וכדאי ורצוי להמשיך.

השתמשת בשאלתך אם אני יכולה "לנצח "את המחשבה . הייתי מציעה לך לשנות את המינוח משום שמינוח כזה בדרך כלל במקום לנצח תוקע ומנציח את המצב. אולי במקום לשאול למה אני כך? לשאול למשל מה הייתי רוצה ? לאיזה רגשות ומצבים אני רוצה להגיע? איך הייתי רוצה שתראה המציאות שלי ? מה חשוב לי ? הברורים האלה דורשים זמן , סבלנות,אמונה בפסיכולוגית שלך ובעיקר בעצמך.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עצבות ללא הסבר
    מיכל
    02/08/2010

לעתים אני נתקפת למעין עצבות ורחמים עצמיים ללא הסבר נורמאלי. אני ממש שוקעת בזה זמן מה, נהיית עצבנית, רבה עם כולם ואז זה נעלם אבל בינתיים הרסתי לא מעט דברים. אני לא מצחליחה לשלוט בעצמי. מה אני יכולה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    עצבות ללא הסבר

הוספת תגובה

תמונה

• עצבות עם הסבר

מנשה כהן
    02/08/2010

שלום. מציע שתעשי מעקב קטן אחרי מחשבותייך בזמן שאת נכנסת לעצבות, כלומר לראות על מה את חושבת כשאת במצב רוח הזה. אולי אפילו תנהלי רישום, או "יומן מחשבות" בו את רושמת יום תאריך ושעה וכמה שורות. את יכולה לנסות לבחון במה היית עסוקה לפני שמצב הרוח נכנס למוד של עצבות, ואלו מחשבות באות כשאת יוצאת משם.

בעיקרון יש סיבות שאפשר לגלות ולהבין, משהו שאינך מודעת אליו כרגע.
    נסי את ההצעה שהעליתי ותראי מה קורה

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיכאון
    תקוה
    26/07/2010

איך יודעים להבחין בין דיכאון רגיל לבין דיכאון קליני? האם הסתגרות בבית וחוסר רצון לצאת ממנו יכול להעיד? כמה זמן זה צריך להימשך עד שכדי להפנות לטיפול והאם חייבים טיפול תרופתי או שיש גם מענה אחר?

לקביעת תור
    סגירה
    דיכאון

הוספת תגובה

תמונה

• דכאון רגיל

מנשה כהן
    26/07/2010

שלום לך. אולי פחות חשובה ההגדרה אם הדכאון הוא כזה או אחר; מה שמאפיין דיכאון זה ירידה בשמחת החיים, בחיות, ברצון לעשות דברים וכיו"ב. כשחשים דכאון אומרים הרבה "לא" להרבה דברים, מוצאים שלא כדאי או אין טעם כי ממילא...וכמובן גם נוטים להסתגר ולהתבצר. פשוט אין אנרגיה, אין כוח, כי האנרגיה מושקעת בפנים, במלחמה הפנימית עם סיבות הדיכאון: הרגשת כשלון, אכזב מעצמך א מאחרים, בדידות ועוד.

הטיפול המתאים הוא טיפול פסיכולוגי, מאחר שיש סיבות רגשיות שצריך לטפל בהן על מנת להשתחרר מהדכאון. הטיפול התרופתי הוא אופציה. לפעמים הכרחי. לפעמים לא. לפעמים מתאים לתקופה קצרה במקביל לטיפול הפסיכולוגי כדי לא לשקוע, מאחר שטיפול נפשי הוא תהליך וההתקמות בו יכולה להיות איטית.

מציע לפנות לטיפול. אין טעם לדחות. הדחיה עצמה היא מסימני הדכאון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יאוש!!
    ליאת
    19/07/2010

רציתי לשאול 2 שאלות אני ממש משוועת לעזרה!!
    יש לי מתוק בן שנים 5 ומתוקה בת 7 חודשים.הילד שלי לא מפסיק להציק לקטנה.דורך עליה בועט בה יושב עליה בכל הזדמנות.גם שהוא משחק איתה פתאם הוא מחטיף לה.מה לא ניסיתי.תשומת לב רק לו.מתנות.עונש בחדר אם הוא מציק.נשיקות .סליחות.כלום לא עוזר אין לי רגע מנוחה.לפעמים הוא הולך עליה ואומר מה לא ראיתי אותה בכלל!!אני ממש מפחדת עליה ולא מתייחסת אליה בככל בקרבתו..
    מה לעשות?????
    איך אני צריכה לנהוג?לכעוס?לוותר??להתעלם??
    דבר 2:
    הגגננת גם אמרה לי שהוא מנסה להיות בגן במרכז ולא ממש מצליח אז הוא מתוסכל בגלל זה וצריך להשאר עוד שנה{לציין שהוא ילד חכם כבר כמעט יודע לקרוא הכל ואין לו שום בעיות קשב.}להשאיר אותו?זה בגלל הלידה?לציין שלא חסר לו כלום יש לו כל מה שילד היה חולם.אבל אין לו ממש חברים בשכונה ורב היום הוא לבדו.
    מה אעשה?תודה מראש!!

לקביעת תור
    סגירה
    יאוש!!

הוספת תגובה

תמונה

• לליאת

מנשה כהן
    19/07/2010

שלום לך. נראה שאת אולי מבינה מה קורה לילד שלך, אבל בכל זאת אני אחדד את זה: הוא עובר משבר כשאחותו נולדה ולקחה לו את המקום הנפלא שהיה לו אצלך ואולי בכל מקום. אני מניח שהיה מעין "נסיך" ללא מתחרים, ולפתע באה הבת ולקחה, מבחינתו, את המקום שלו, לקחה אותך, את תשומת לבך ואהבתך.

הילד נלחם בכלים שיש לו לסלק את המטירד. כפי שציינת לגבי הגן, כנראה שהוא חווה גם שם את הכאב של צורך לחלוק את המקום שלו עם ילדים אחרים, והוא לא יודע איך לעשות זאת. רוב הילדים בטווח הגלים משחקים אחד ליד השני, וקצת זה עם זה, אבל קשה להתחלק.

מה שעוזר זה שהמבוגר - הורה או גננת - לא נבהל ממצב זה ומלמד את הילד שיש לו מקום בצד המקום של הילד האחר. את שואלת אם לכעוס או להתעלם..התשובה היא שלא ניתן להתעלם וצריך להיות ברורים ושהילד ידע שאת אמא שלו ושל הילדה.

יש סיפורי ילדים בנושא שעוזרים להתמודד. אפשר גם ללכת לכמה שיחות ייעוץ עם פסיכולוגית ילדים כדי לקבל ביטחון ולעזור לילד ולך להתגבר על המשבר. כמעט כל הילדים הבכורים עוברים משבר כזה כשנולד הילד שאחריהם, כך שאת לא לבד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי חרדה
    דנית
    13/07/2010

אני לא יודעצלמה אבל בשבועיים האחרונים אני כל הזמן מוצאת במעין התקפי חרדה קטנים. אני מפחדת שאולי לא כיביתי את הגז וממש נלחצת מזה או שאולי לא נעלתי את הדלת או שלא אמרתי משהו למישהו שהייתי צריכה. כאמור, דברים קטנים אבל משום מה אני מאוד נלחצת. אולי תוכלו להמליץ לי על טיפול שיכול לעזור? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    התקפי חרדה

הוספת תגובה

תמונה

• רגיעה

ברכה קופצ'יק
    13/07/2010

דנית:
    אם ההתקפים הם לא כרוניים אלא החלו רק לפני שבועיים, אז תני להם "צ'אנס" כלומר יתכן מאד שיעברו מעצמם בקרוב. אם תדאגי יתר על המידה אז תתחילי "לפחד מהפחד" ואז זה יכול להמשך זמן ארוך יותר.
    בנוסף אני ממליצה לעשות תרגילי הרפייה אפשר בלווי מוזיקה רגועה או יוגה או כל דבר אחר שמרגיע.
    תחשבי גם האם קרה משהוא בחיים שלך לפני שההתקף החל ותנסי להבין ממה את פוחדת. ההבנה מגבירה את המודעות העצמית ותחושת השליטה.
    בהצלחה
    ברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שליטה ורגיעה

מנשה כהן
    13/07/2010

שלום. בהמשך לדבריה של ברכה: אם התחושה שמה שקורה לך הוא לא בשליטה שלך וקשה לך לטפל בעצמך לפי ההנחיות - מתאים לפנות לטיפול אצל פסיכולוג קליני.. מה שאת מתארת הם סימפטומים למשהו מציק בפנים. פסיכולוג יכול לעזור לך להבין ולהרגיע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• להביא ילדים
    בתיה
    11/07/2010

אני רבה עם הבת שלי המון בזמן האחרון. היא בת 29 רוצה כבר להביא ילד מתרומת זרע. אני חושבת שהיא גם לא מוכנה להיות אימא עדיין מבחינה נפשית וגם למה למהר ולא לנסות למצוא מישהו בדרך הרגילה? מאחר שהיא גרה בביתי הדבר משליך על היחסים בינינו ואי אפשר כבר לדבר איתה.

לקביעת תור
    סגירה
    להביא ילדים

הוספת תגובה

תמונה

• הבנה בין אמא לבת

ברכה קופצ'יק
    11/07/2010

בתיה:
    אני מבינה את דאגתך לבת שלך ועל פניו נראה שיש הגיון בדבריך, כי היא עדיין צעירה ועדיף לגדל ילד בתוך קשר קבוע.
    יחד עם זאת אני מתרשמת שקשה לקבל שבתך היא בוגרת, זקוקה לעצמאות ולהגיע להחלטות החשובת בחייה, בעצמה. לדעתי את יכולה רק לטפטף את דעתך באופן לא פולשני, ולבסוף לתת לה להחליט ולכבד אותה כבוגרת וכעצמאית.
    העובדה שאתן גרות ביחד כאשר בתך כבר בת 29 מעוררת שאלה לגבי הקשר ביניכן שיתכן והוא לא מאפשר נפרדות של הבת ממך. זו שאלה שכדאי לתת עליה את הדעת.
    הייתי ממליצה לבת שלך, קודם כל לבנות את חייה באופן עצמאי ( גם עצמאי ממך) לצאת מהבית ,לבנות את חברתה , ואת אישיותה העצמאית. מאוחר יותר יצירת קשר ואומהות באופן בוגר יותר, יבוא באופן טבעי.
    מאחלת לך הצלחה
    ברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    עדי
    04/07/2010

אני מרגישה חוסר אונים , יאוש , חוסר תקווה שיהיה בעתיד טוב יותר , מועקה בלב , הרבה הרבה סבל .
    אני לא מצליחה לישון בלילה , וקשה לי להרדם, לפעמים אנ פשוט חושבת שכדאי לגמור עם זה וזהו .
    אני הולכת לטיפול ,אבל לא ניראה לי שזה יעזור לי .
    המטפל אומר שהוא מצליח להבין מה כואב לי
    האנשים סביבי לא ממש עוזרים לי למרות שיש כמה שעוזרים כמו למשל רוני הפסיכולוגית מנהלת הפורום הזה.
    אני מרגישה שקופה , ואימא שלי מיואשת ממני , הלאוי ויכולתי לבכות , אבל אין לי שום רגש בלב
    אולי אני אטחרט על כך שכתבתי ואולי לא .
    אני צריכה ללכת לעבוד , ולא ניראה לי שיהיה לי כוחות נפשיים להחזיק ממעמד שם .

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• מועקה

מנשה כהן
    04/07/2010

שלום לך. מה שאת מתארת הוא מצב של דכאון - אלה המחשבות, הרגשות והיחסים עם אנשים במצב הזה. לא כתבת בת כמה את וכמה זמן נמשך מצב זה, והאם היה אירוע או קטע שחווית אותו כמשבר?

יוצאים ממצבים כאלה. צריך סבלנות ואולי להיעזר גם, לזמן מה, בטיפול תרופתי מתאים. יש בטח הסבר וסיבות למה את במצב הזה ואת צריכה לגלות את הסיבות והנסיבות למצב הנוכחי. לרוב זהו משבר התפתחותי, כלומר משהו שאת צריכה לעבור כדי "לשדרג" את עצמך, להתפתח, לצמוח, להתבגר..אולי נסי גם לזכור ולרשום חלומות ולהביא אותם לטיפול שלך..
    אם יש שאלות - אשמח לענות כאן
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה עצמית

ברכה קופצ'יק
    04/07/2010

עדי, שלום:
    ניכר שאת סובלת הרבה ואת שרויה ביאוש. יחד עם זאת תמיד יש תקווה ועליך לבחור להסתכל לכוון התקווה.
    את נמצאת בטיפול וגם נעזרת ע"י פסיכולוגית אחרת בפורום, אבל חסרה לי התרומה שלך לריפוי והוא העזרה העצמית. במילים אחרות אם את לא בוחרת לעזור לעצמך, ולא בוחרת בחיים במקום בהרס העצמי ואם את לא מחליטה שעלייך לעזור לעצמך ובנוסף לתת מקום לעזרה שאת מקבלת, העזרה החיצונית שאת מקבלת נופלת לתוך כלי ריק.
    יתכן שנכנסת למעין דפוס הרסני לעצמך וקשה לך לצאת "מההרגל" הזה. דרוש ממך אומץ והחלטה כדי שתבחרי בדרך של התקווה ושל החיים ואז כל עזרה שתקבלי תשא יותר פרי.
    מאחלת לך שתחליטי לכוון הנכון!
    תזכרי שתמיד יש תקווה.
    ברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לבחור בתקווה

ברכה קופצ'יק
    04/07/2010

עדי שלום:
    את מדברת על הרבה יאוש וניכר כמה את סובלת. יחד עם זאת את נמצאת בטיפול וגם נעזרת בפסיכולוגית בפורום וזה לא כל כך עוזר. אני חושבת שאת לא החלטת עדיין החלטה בסיסית האם את הולכת לכוון התקווה והחיים במקום לדרך של הרס עצמי.
    רק ככה תוכלי למצוא פשר חיובי לטיפול ולעזרה שאת מקבלת מבחוץ.
    עלייך לרצות להיות נעזרת ודרוש אומץ כדי להחליט שאת הולכת לכוון החיים.
    יתכן שכבר נוצר דפוס אוטו-הרסני ו"הרגל" ליפול תמיד לתהום. עליך לאתבר הרבל זה ולהחליט בעד החיים.
    תזכרי שתמיד יש תקווה.
    מאחלת לך אומץ לב ושנוי בגישה שלך לכוון התקווה והחיים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדידות
    שמרית
    27/06/2010

אני אישה חברותית, מוקפת אנשים ועדיין מרגישה כל הזמן בודדה. בודדה בנישואיי, בודדה מול ילדיי, בודדה מול הוריי ובודדה גם כשאני נפגשת עם חברות. מה לעשות? מה דעתכם?

לקביעת תור
    סגירה
    בדידות

הוספת תגובה

תמונה

• הפגת בדידות

ברכה קופצ'יק
    27/06/2010

שמרית, שלום:
    תחושת הבדידות שאת מתארת אשר מופיעה בכל המצבים מרמזת על בעייה יותר עמוקה ולדעתי עליך לבדוק את השורשים בטיפול פסיכולוגי.על פניו נראה שאת לא נותנת את עצמך בקשרים שלך עד הסוף. כלומר את מראה את הצדדים החיצוניים שלך אך לא מגלה עצמך עד הסוף עם כל החלקים שבאישיותך אתם את פחות שלמה. משהוא עוצר בעדייך להיות אותנטית וללכת עד הסוף. אני מקווה שתמצאי את ההעזה לגלות את האני האמיתי שלך ולהראות עצמך כפי שאת.
    איחולים!
    ברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחוצה
    נננ
    18/06/2010

אניאמא ל2 בנים בת 37 ומרגישה לחוצה מאד מאד.
    חשבתי לנסות להרשם לאיזה חוג/סדנא משהו שיעזור לי להיות שלווה יותר,אולי יוגה או מדיטציהאו כל משהו אחר שיכול לעזור..
    השאלה במה בוחרים??איך יודעים למי לפנות באזור תא?
    אני מנסה שיחות עם פסיכוולג לאחר שכבר ניסיתי בעבר קואוצינג ולא ממש עזר לי..
    השאלה אם רק כדור הרגעה יפתור את הבעיה?
    בעלי עם ציפרלקס מזה שנתיים ואני התחלתי טפול בואבן בהמלצת ר משפחה ,משתדלת ליטול רק בעת הצורך (כי הבנתי שזה ממכר),חשבתי לנסות משהו חזק יותר אך רופא המשפחה כרגע לא חושב שיש לנסות משהו אחר.
    אשמח לשמוע חוות דעת..

לקביעת תור
    סגירה
    לחוצה

הוספת תגובה

תמונה

• חפוש אחרי רוגע

ברכה קופצ'יק
    18/06/2010

אל נננ:
    את לא כותבת כמה זמן את במצב של לחץ, ומה גורם לך להיות לחוצה וקשה להתיחס ככה. האם זה קו אישיותי ואת מכירה את עצמך תמיד כלחוצה או שמא קרה משהוא בחייך שגורם ללחץ?. אם זה קו אישיותי לא קל לטפל בזה אבל ניתן בתנאי שיש לך מוטיבציה ואורך רוח. אין קסמים בתחום זה!
    יכול להיות גם שאת צריכה שלוב של דברים כגון גם כדורים וגם שיחות.
    יש טיפולים פסיכולוגים שעובדים במיוחד על קשיים כאלה כגון: טיפול קוגניטיבי, או טיפול EMDR שעובד על הטראומה שגרמה להתפתחות הלחץ. את יכולה לנסות אותם..
    שאלה נוספת היא מה קורה עם בן זוגך האם הוא תומך בך עם החינוך בילדים או שאת נוטלת את כל העומס עליך? כדאי לקבל יעוץ בעניין חינוך הילדים ( אם זה גם מה שמלחיץ אותך).
    מאחלת לך יותר רוגע בחיים!
    ברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יצירת קשרים
    דלית
    17/06/2010

מתקרבת לגיל הארבעים ולא מצליחה ליצור קשר משמעותי עם בני זוג. מה אתם מציעים?

לקביעת תור
    סגירה
    יצירת קשרים

הוספת תגובה

תמונה

• קשר זוגי

ברכה קופצ'יק
    18/06/2010

דלית, שלום:
    אני מבינה את הלחץ שלך בגלל הגיל וה"שעון הביולוגי" אבל דווקא הלחץ פועל בכוון ההפוך ויכול להרחיק בן זוג פוטנציאלי. כדאי לחשוב מה קורה לך ביחסים תוך הסתכלות על מה קרה בניסיונות ליצירת קשר בגילאים צעירים יותר ולשאול שאלות כגון: האם את לוקחת יוזה? או האם את נמנעת בגלל חרדה? או האם את עושה משהוא שמחבל בקשר לאחר שהוא נוצר ? שאת על מנת להיות מודעת לחלק שלך בקשיים ביצירת קשר.
    הייתי ממליצה טיפול קבוצתי כי דרכן תוכלי להבין איך את מתקשרת לאנשים ומה הקשיים בתוך הקבוצה,וכך תוכלי ללמוד וגם לעבוד עליהם.
    האם היית פעם בטיפול כזה?
    מאחלת לך הצלחה.
    ברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אהבה נכזבת
    אני
    13/06/2010

אני גבר בן 31. במשך תקופה ארוכה אני מאוהב באישה שאינה רוצה בי. אני מניח שזה עונה להגדרה של "אהבה נכזבת".
    איך להתמודד עם התחושות הלא קלות?.

לקביעת תור
    סגירה
    אהבה נכזבת

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות עם רגשות

ברכה קופצ'יק
    15/06/2010

אני, שלום:
    אני מבינה לליבך כי זה לא קל להיות במקום של חוסר הדדיות באהבה וזה לבטח מעורר רגשות של עצבות ודחייה.
    יחד עם זאת אני רוצה לשאול אותך: האם חשבת למה בכל זאת אתה נשאר בקשר?. והאם בקשרים קודמים התרחשו דברים דומים?
    כך תוכל לבדוק אם יש דפוס שחוזר על עצמו ותוכל יותר להבין למה אתה נכנס לקשרים מתסכלים עבורך. כמובן שזה מתרחש באופן לא מודע ולכן החזרה על הדפוס ללא שליטה.
    תנסה לחשוב שהערך שלך תלוי לא תלוי באהבה או בקבלה שלה אותך, אלא שאתה בעל ערך גם אם אתה לא נאהב על ידה ושתוכל למצוא אדם שמקבל אותך כפי שאתה.
    מקווה שתוכל לפתור את ההרגשות הקשות בקרוב.
    ברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה