פורום פסיכולוגיה הוליסטית - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה
    חגית
    06/04/2010

רציתי לשאול משהו:
    אני נמצאת בטיפול אצל פסיכולוג' והחיבור בינינו מעולה אני מצליחה להיפתח ולהתקדם בפניה ובזכותה.
    רציתי לשאול לרגל החגים: האם צריך לתת לה איזה מתנה ?איזה שוקולד קטן למשל?אני מצד אחד רציתי כי מגיע לה ככה רק בשביל החג אבל מצד שני התפדחתי כי אולי אסור לה לקבל או כי זה כבר מעבר לגבול?
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

מנשה כהן
    07/04/2010

שלום. לשאלתך - לא נראה לי שיש "תשובה נכונה" אחת..תלוי בגישה הטיפולית, באישיות המטפל, במשך זמן ההכרות ועוד. לפעמים פעולה לפי "תחושת בטן" היא דבר מתאים..
    אפשר להשיב על שאלתך בשאלה: ומה יקרה אם תעברי את "הגבול"? יכול להיות שאת גם רוצה לבדוק את זה?
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיטות הרפיה
    נופר
    25/03/2010

אני מעוניינת ללמוד על שיטות הרפיה. האם זה משהו שאני יכולה לעשות בעצמי? אשמח לשמוע הצעה לשיטה או שתיים שלא דורשת ניסיון קודם ובכל זאת משפיעה בצורה מרגיעה על הגוף והנפש.

לקביעת תור
    סגירה
    שיטות הרפיה

הוספת תגובה

תמונה

• שיטות הרפייה

מנשה כהן
    25/03/2010

שלום לך. מרבית שיטות ההרפיה אדם יכול לעשות בעצמו.
    נדרש הכרות עם שיטה זו או אחרת
    הקצאת זמן בחיי יום יום
    תרגולת לאורך זמן

תראי אם את יכולה לשבת כ 20 ד'
    ולהקשיב לנשימה
    להקשיב/לעקוב אחרי האוויר שיוצא ונכנס
    להתמקד בבטן התחתונה
    וכל פעם שיש מחשבות לחזור להתקד בנשימה בבטן התחתונה

זמן קבוע ללא הפרעות יכול לעזור

תוכלי לקרוא באינטרנט
    על טכניקות הרפייה ו/או נשימות

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תקופת לחץ
    גלית
    10/03/2010

שלום, מזה כמה חודשים אני מאוד לחוצה בגלל כל מיני דברים. לעתים אני ממש מרגישה את הלב פתאום דופק ממש חזק. אני מתקשה להרגע ומרגישה כל הזמן כמו קפיץ מתוח. מה תוכל להציע לי כדי לצאת קצת מהמצב?

לקביעת תור
    סגירה
    תקופת לחץ

הוספת תגובה

תמונה

• הפגת לחץ

מנשה כהן
    10/03/2010

שלום. תחושת לחץ נפשי יכולה להגרם מעומס יתר, ציפיות גבוהות, צורך לעמוד בצפיות של אחרים ולרצות אותם, פחד מכשלון, אכזבות וכך הלאה..את ודאי יודעת מה מלחיץ אותך.

מה שיכול להפיג לחץ הוא פעילות גופנית כמו צעידה, שחייה, רקודים, לשתף אדם קרוב, להשתתף בחוג התעמלות, יוגה או פלדנקרייז, ללמוד הרפייה, וכמובן להתבונן בסיבות ובפרופורציות. אפשר גם להעזר בתכשירים טבעיים להרגעה, וגם לדבר עם איש מקצוע - כאשר אפשרויות אלה אינן מספקות - או להתחיל בזה, בייעץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה קצת שונה
    ענת
    02/03/2010

שלום, רציתי להתייעץ בנוגע לבעיה שיש לי. אני לומדת נהיגה ועושה טסטים ובעוד שבזמן השיעור אני נוהגת בסדר, הטסט ממש מלחיץ אותי ואני נכשלת פעם אחר פעם כשברור לי שזה בגלל שאני נראית ככ אבודה וחסרת ביטחון. היה לי טסט אחד ממש גרוע ומאז אני לא ממש מצליחה להירגע. אני לא יודעת מה לעשות? אולי תוכלו לייעץ לי. יש לציין שעשיתי בחיי דברים הרבה יותר קשים, אני בת 27, וביצעתי מבחנים בעלי משמעות הרבה יותר גדולה אבל משום מה כאן לא ככ הולך לי.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה קצת שונה

הוספת תגובה

תמונה

• ענת

מנשה כהן
    02/03/2010

שלום לך. את מתארת מצב של חרדת ביצוע או חרדת בחינות, חרדה שמקבלת חיזוקים שליליים מהכשלון שחווית ואולי מדימוי עצמי נמוך מול הבוחן.

זה שעמדת במחנים שונים, לא בדיוק משנה לעצם העניין, כי אולי יש כאן נקודת תורפה שלך.

העצה במצבים כאלה הוא לעבור טיפול פסיכולוגי התנהגותי או/ ביופידק. בדרך כלל זה עוזר. נסי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ומחשבות
    יסמין
    17/01/2010

למנשה שלום
    לפני שאני מחליטה עם להגיע לטיפול אצלכם יש לי שאלה באתר שלכם כתוב על המון שיטות
    שניתן לטפל בהם בחרדות ומחשבות טורדניות .אבל באחת התשובות שלך אלי כתבת לי שהרבה
    אפשרויות לא עושות שקט נפשי מה אני אמורה להבין מזה זה מאוד מבלבל האם השיטות עובדות או לא

יסמין

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה ומחשבות

הוספת תגובה

תמונה

• יסמין

מנשה כהן
    17/01/2010

שלום. זה טוב שיש הרבה אפשרויות להציע
    פחות טוב למי שצריך לחשוב ולבחור כי זה יכול ליצור בלבול,
    חשבתי עליך שאת מתלבטת. מקווה שעכשיו ברור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול תרופתי

שרית
    02/03/2010

אני במקומך הייתי מנסה טיפול תרופתי זה מאד עוזר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מבינה כלום
    יעל
    22/02/2010

הי,
    בשנה האחרונה עברתי אינספור שינויים (מגורים, עבודה,חוג חברתי ועוד) זו היתה שנה קשה מאוד מכל הבחינות ומצאתי שבכל שלב של קושי רציני שנתקלתי בו אני נאלצת להתמודד לבד.
    משהו בשיתוף של חברי, אימי ואחיותי לא מסתדר לי. אני לא סומכת עליהם שהם רוצים בטובתי אני כל הזמן שופטת ומבקרת אותם (בראשי) מצפה להתנהגות מסויימת וכשהיא לא מגיעה אני מתאכזבת. אני הרבה פעמים מרגישה כאילו הם שמחים בחולשות שלי ובכך שקשה לי למרות שבאיזה מקום גם ברור לי שאני קצת נסחפת ואולי אני כועסת כי דברים לא קורים כפי שאני רוצה.
    אני לא יודעת מה לעשות עם כל רגשות הרדיפה האלו. מצד אחד אני הכי מבינה שלכול אחד יש את החיים שלו והחיים של אף אחד לא נעצרו כי שלי כרגע במשבר אבל כנראה כל הכעס שלי והמרמור שלי מתפרש אצלי בראש כשמחה לעיד שלהם כלפי. אני לא רוצה לחוש ככה כלפיהם ואני רוצה לשתף אותם ואני מחליטה להתגבר על התחושות האלו ואז במפגש הבא שוב נאמר איזה משפט או הערה ואני פשוט מתהפכת מבפנים. מרגישה שמזלזלים בי לא מעריכים אותי משתלטים עלי לא מפרגנים לי מנצלים אותי.....
    מרגישה אבודה ומבולבלת וכבר לא נשאר לי עם מי לדבר ובראש הכל מתערבב לי

לקביעת תור
    סגירה
    לא מבינה כלום

הוספת תגובה

תמונה

• לפזר ערפל

מנשה כהן
    23/02/2010

שלום. נראה לי שאת עובדת קשה לבנות את העצמאות שלך..וכשלא הולך כפי שאת רוצה - את מצפה לתמיכה בלתי מסוייגת..כי לא מוצא חן בעינייך שאת צריכה מהם עזרה. את כועסת עליך ומעבירה אליהם את הכעס על כך שאת גם תלויה וצריכה אותם

כדאי לשים לב שעצמאות-תלות זה אינו מצב של שחור-לבן. גם עצמאות וגם תלות קיימים בו זמנית ואולי אף פעם לא באמת ולגמרי לא צריכים אחרים. עצמאות כוללת לדעת איך להיעזר באחרים.

חומר למחשבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    דלית
    21/02/2010

אח שלי בן 38 , מסובך קשה עם בעיות כספים.
    לאחרונה מתחנן די הרבה לעזרה כספית בדבר שכירות דירתו.
    מקלל, מאיים, ואומר כל דבר רק ע"מ שנקנה ממנו מחשב נייד כדי
    שיוכל לשלם את השכירות של דירתו.
    לאחרונה התחיל עבודה מסודרת במרכז , מה שהוא אומר זה
    שהוא מנסה לצאת מהמצב בו הוא נמצא , קשה לו והוא לא יודע איך
    לאור ניסיון המשפחה בעבר לעזרתו זה לא תרם לו כלום.
    ההפך הבעיות המשיכו .
    שאלתי היא האם זה בסדר שאני קשה איתו? האם זה בסדר לא לעזור, "ולסגור את
    הברזים"?
    איך מביאים אותו לטיפול בעצמו? מכיוון שהוא לאחרונה חי לבד אני לא בוודאות יודעת.
    האם הוא עוד שותה אלכוהל , או מהמר.

אשמח לכל יעוץ ועזרה . תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות

מנשה כהן
    23/02/2010

שלום. בין השורות אפשר להבין/לשער שאין לאחיך הרבה שליטה על מה שקורה לו..הוא רוצה דברים אבל לא עומד מאחוריהם..והוא קורא לכם לעזרה בתנאים שלו..מפנה את הכוח והשליטה אליכם. באמת לא ברור מה קורה..אולי אין שקיפות על מעשיו מסיבות שלו. מאחר שבגילו הוא לא ילד, אפשר בהחלט להציב לו תנאים. רוצה עזרה כספית? מה המצב? לאן הולכים הכספים? איך ישתנה המצב? האם לא חוזר על שגיאות? אולי צריך/חייב עזרה?.חושב שלגיטימי להיות במשא ומתן איתו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה
    לי
    11/02/2010

האם תוכלו להמליץ לי על מטפל\ת מאיזור עמק יזרעאל? עפולה והסביבה?

לקביעת תור
    סגירה
    המלצה

הוספת תגובה

תמונה

• לי

מנשה כהן
    11/02/2010

שלום לך. לשאלתך - לא ידוע לי. יש אתר מטפלים שאולי תוכלי להיעזר בו למצוא מטפל/ת באיזור שלך. חושב שזה נקרא "טיפולנט"..אפשר לשאול חברים ומכרים..בד"כ מישהו יודע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    שירי
    10/02/2010

שלום.בתחילה פסכיאטרית אבחנה לי סומטיזציה על מגוון סימפטומים וכול הטיפולים(תרופתי ופסיכולגי)לא עזרו.אח"כ אבחנו לי פיברומילגיה-שוב ,גם לא ממש עזרו-הכדורים,התעמלות ופיזוטרפיה והידותרפיה ,רפואה משלימה ועוד..
    עזר-משכך כאבים אופיטי קל בשם טרמדקס עזר לי לכאבים,דכאון ועוד..אך מתחילה לפתח עמידות אליו.
    מה אתם ממליצים?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שירי

מנשה כהן
    11/02/2010

שלום. הרושם שלי משיחות ודיווחים של מטפלים
    יכול לעזור טיפול EFT בשילוב היפנוזה והרפייה
    תרופות - זה לא התחום המקצועי של הפורום
    כדאי לנסות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ וחולשה
    נטעלי
    10/02/2010

שלום,

עקרונית אני בחורה מאוד פעילה, עושה כושר כמה פעמים בשבוע ובאופן כללי זזה הרבה. מזה כמה חודשים אני נמצאת בתקופת לחץ ואני כל הזמן מרגישה עייפה (למרות שאני ישנה 9 שעות +) לאחרונה ולפעמים גם חלשה מאוד (מדדי לחץ דם וראיתי שהוא יורד כשאני מרגישה חולשה). האם תוכלו להמליץ לי על משהו?

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ וחולשה

הוספת תגובה

תמונה

• נטעלי

ד''ר קורין שחר
    10/02/2010

שלום לך
    לפני הכל, נראה לי כי חשוב שתפני לרופא/ה משפחה על מנת לעבור בדיקות. יתכן והבעיה קשורה בהבט פיזיולוגי ושטיפול בו יסדיר את הדבר.
    ספרי לו/ה את עניין הלחץ אותו את מרגישה לאחרונה ואת בעיית העייפות.
    לאחר זאת, שובי ודווחי על התוצאות, בבקשה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפש טיפול אחר להתקפי אי שקט
    בן 28
    02/02/2010

שלום, אני מטופל בזיפרקסה 5 מיליגרם בגלל התקפי אי שקט שמלווים ברעידה של הגוף, כאילו קר נורא והרגשת חוסר אונים על סף התעלפות. ( אני מאובחן כחולה סכיזופרניה ) זה כל מה שמציק לי במחלה, נכון אני מאובחן כסכיזופרן אבל ללא הכדורים אני מרגיש טוב מאוד מבחינה נפשית ורק התקפי האי שקט מפריעים לי והשאלה שלי היא האם הרפואה המשלימה יכולה לעזור לי עם התקפי האי שקט וגם להפסיק את הכדורים ( קשה להפסיק כדורים פסיכיאטרים ) ולהרגיש טוב, אני רוצה להפסיק עם הכדורים הפסיכיאטרים, תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• אי שקט

מנשה כהן
    02/02/2010

שלום לך. יכול להיות שמה שאתה מתאר הם תנודות וסימפטומים שונים של המחלה והשלכותיה הגופניות והרגשיות. קשה לייעץ כאן, וגם לא אחראי, בלי להכיר את הרקע והמצב הרפואי שלך. האם אתה מסוגל לצעוד? חצי שעה מידי יום? כי צעידה יכולה לייצר הרמוניה פנימית. אפשר לצעוד עם מוסיקה וכך לשדרג את הצעידה. אולי תנסה. לא חייבת להיות צעידה מאומצת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאונה
    גלית
    02/02/2010

עברתי תאונת דרכים בילדותי, כשהייתי בת 8
    המשפחה התפרקה בגלל הצורך של הורי להיות סביבי 24 שעות ביממה.
    בתי תחגוג ביוני 8 ומינואר השנה, אני פשוט כולאת אותה בבית כי ברור לי שגורלה יהיה זהה לשלי.
    אני מבינה שזה לא רציונאלי והפסיכולוגית שלי לא ממש מצליחה לעזור.
    פתרונות אחרים???
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תאונה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בתאונת דרכים

מנשה כהן
    02/02/2010

שלום גלית
    הטיפול הפסיכולוגי בנפגעי תאונת דרכים הוא מורכב
    וצריך להתנהל בכמה ערוצים במקביל
    אני במקרה מומחה בנושא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אם חרדתית
    אורית
    25/01/2010

אמא לילדה בת שנה
    לה אני חרדה, לדעתי יתר על המידה
    ועוד לאחרונה החרדות ממש משבשות לי את החיים
    אני רואה בתי חולים והלוויה ועדיף שלא אמשיך...
    הדופק שלי משתלול והנשימה נעשית כבדה מאוד, ואני מנסה להרגיע את עצמי בצורה הגיונית אבל לא יכולה להתאפק מלהתקשר למטפלת או לאמא שלי...
    כל זה מלווה בהתנהגות אקסטרה עדינה איתה מחשש שמחר היא אולי לא תהייה בחיי...
    האם יש דרך להקל על התחושות הללו?
    אגב, תחושות אלו מוכרות לי כשהייתי תיכוניסטית ואבי חטף התקף לב.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    אם חרדתית

הוספת תגובה

תמונה

• מה יהיה?

מנשה כהן
    25/01/2010

שלום לך..את מתארת חרדה סביב חששות של מה יהיה? ומה יקרה? ומה אם..וכנראה - לפי התזכורת על אביך - ניסיון אולי טראומטי שכאילו אומר לך שכל דבר יכול לקרות. האמת היא שזה כבר קרה..את מנסה להגן ולמנוע שיקרו דברים לא נעימים לבתך. בתך היא בבואה להרגשת הפגיעות שלך..היום כשהולכים לייעוץ על מה בכך - הייתי ממליץ לך להיעזר בייעוץ..כדי לטפל בטראומה ולתת לעצמך ולבתך חוויה מתקנת..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בכיינית
    אורית
    24/01/2010

אחייניתי בת 9, אליה אני קשורה עד מאוד, "אימצה" אותי בצורה כזאת שאין לי רשות לשחק או להתייחס לילדים אחרים במשפחה
    ניסיון כזה מצידי גורר בכי הסטרי מלווה בהסתגרות
    אני לא אמא שלה ולא רוצה לחנך אותה או את אחותי אבל חסרת אונים באשר להתנהלות מולה
    לקחתי אותה ליום כיף כדי להיות לבד אבל גם יתר הילדים יקבלו יום כיף כזה והיא מראש בתחרות מי יקבל יותר...
    מה כדאי לעשות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בכיינית

הוספת תגובה

תמונה

• כסאות מוסיקליים

מנשה כהן
    25/01/2010

שלום. עוזר לדעת כמה ילדים וגילים, כדי להתרשם. יש פה צורך חזק שיהיה לה "מקום" לעצמה, רק שלה, והיא מצאה אותך ונאחזה בך..אולי פיצוי על מה שאיננו בטוח. בגילים אלה [7-11] ילדים נאבקים על המקום שלהם בקבוצת הגיל..אז אולי לא בטוח לה

קשה לדעת איזו עצה לתת. האם אפשר לשתף אותה בהתלבטות שלך? כמה זה קשה להיות דודה רק שלה..למרות שזה כיף להיות דודה שלה..אולי תני לדבר ולספר לך..האם את עצמך אחת מכמה במשפחה? אולי תספרי לה איך היה זה להיות ילדה בגילה..

מזכיר את המשחק כסאות מוסיקליים בו יש תמיד אחד שנשאר בלי מקום
    חומר למחשבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה
    יסמין
    15/01/2010

למנשה שלום
    במידה והחליט שאני מעונינת להגיע אליך לטיפול מה עלות הטיפול והיכן הטיפול מתבצע
    בתודה יסמין

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה

הוספת תגובה

תמונה

• יסמין

מנשה כהן
    15/01/2010

בבקשה דברי עם המזכירה במכלול לטלפון הרשום למטה ואשוב אליך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה