פורום פסיכולוגיה הוליסטית - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובת השכן
    סמדר
    13/07/2012

כשפגשני את השכן שלי אדם נשוי בערך בן 50, ושיתפתי אותו שלאימי יש יום הולדת והוא אכן מוזמן. הוא אודה לי על כך ולציין שאמי בת 57, והדגשתי זאת בפני השכן, אז הוא הגיב: "צעירה אההה"??, הייתי פשוט המומה, לא הבנתי לרגע מדוע אמר זאת, מה זה "צעירה" היא הרי לא צעירה אולי נראית קצת צעירה מגילה., אז למה הוא התכוון שאמר: בצורת שאלה וחייך אלי:: "צעירה אהה"???. לא ברור לי ולא ידעתי מה להגיב, אז אעדפתי לשתוק. מה דעתך?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תגובת השכן

הוספת תגובה

תמונה

• למנשה - מחכה לתשובה. תודה.

אסנת
    15/07/2012

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובת השכן - תגובה

מנשה כהן
    16/07/2012

שלום. אולי צריך להתייחס לדברים מסוג זה במידה של הומור. לא לכל דבר שאדם מוציא מפיו הוא רווי משמעות עמוקה. זה אפילו קלישאה לומר "הו..כמה היא צעירה"..מה בעצם מפריע לך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אומר לך מדוע..

סמדר
    18/07/2012

כי לפי דעתי יש לתגובתו מספר פרשניות לכאן או לכאן והן: 1. אולי כאילו מלגלגל עליה שהיא בעצם לא צעירה והתכוון הפוך., לכן אמר "צעירה אהה" כאילו לשמוע את דעתי?
    2. אולי רוצה למסור מסר דרכי לאמי שלקח בחשבון שאספר לה שהוא אמר שהיא נראית צעירה וקשה לו בפני (היות ואני הבת שלה )להשחיל את המילה "נראית"?
    3. ואולי בעצם יש פרשנות אחת בלבד לשפת הגברים שאיני יודעת על מה התכוון ואולי זה בעצם התכוון במובן החיובי כי אחרי הכל אמי נראית טוב ומאד צעירה לגילה.מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אומר לך מדוע.. - תגובה

מנשה כהן
    18/07/2012

שלום. כל פרשנות היא אפשרית. לא בטוח שהוא עצמו יודע בדיוק בדיוק למה התכוון. כל תגובותינו מתבססים על פרשנות שלנו למה שרואים או שומעים. אפשר לקחת גם דברים כפשוטם, ולראות בהם התייחסות ו"הזמנה" לשיחה..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לכם
    ש.
    08/07/2012

אני בחור עם נכות קשה,ועם קושי רב בדיבור.
    אני נורא חברותי, ורוןצה קשרים וידידים וכו'. אבל אנשים נרתעים ממני.
    האמת, יכול להבין אותם - אכן יש לי חזות מרתיעה.
    אבל הדחייה עדיין נורא כואבת.
    לפעמים אני בוכה מזה.

מה לעשות כדי ליצור בכל זאת קשרים כלשהם?.
    ובעיקר, איך להתמודד עם עם הצב הרב, שבא בעקבות הדחיות.
    יש דרך להתמודד איתו?.

חשבתי על טיפול פסיכולוגי.
    כמו שאתם מבינים, אני צריך לדבר עם מישהו, לשפוך את הלב.
    אבל מה אעשה עם הפסיכולוגית לא תבין את הדיבור שלי?.
    ובינינו, הטיפול לא ישנה אנשים אחרים ואת יחסם אלי, אז מה הטעם בטיפול?.
    רוצה להבהיר, שאני עצמי אשקיע הרבה בטיפול מבחינה נפשית.

לקביעת תור
    סגירה
    שלום לכם

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לכם - תגובה

מנשה כהן
    08/07/2012

שלום. מדבריך אפשר לראות שאתה מבין את המורכבות במצב שלך.

אבל להישאר לבד עם העצב, הבדידות והדחיה רק מעצים את הכאב. בטיפול פסיכולוגי לא משנים אחרים ואת העולם. הטיפול יכול לעזור למטופל להתמודד עם מצבים מלחיצים טוב יותר, לפתח יכולת לשפר את תפקודו, לשחרר לחץ, ולהאמין יותר בעצמו. אתה יכול לבוא עם מחשבון ולהשלים את הדברים, אם לא היי מובן, בעזרת כתיבה, כמו שכתבת כאן.

אולי אתה מכיר את האמירה בה פונים לבורא שיעזור לקבל מה שלא ניתן לשנות, שיעזור לשנות מה שאפשר ואת היכולת להבחין ביניהם.

אני חושב שכדאי לך לפנות למרות ההסתייגויות שלך
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סתירה בהתנהגות?
    שואלת
    03/07/2012

ביתי סיימה השנה את לימודיה בתיכון. מחנך הכיתה השקיע מאד בביתי, מאד העריך אותה, העריץ והיה נוהג לפטפט איתי עליה בכל הזדמנות שרק יש. לעומת זאת בהפסקו היה ניגש לביתי והיה מפרגן ומחמיא לה עלי.שלחתי עם ביתי מתנה עם עוד כמה הורים, כתבתי מכתב תודה, והוא החזיר לי חזרה מכתב מסר לביתי וכתב: שהיה מרוצה ממנה ושתמשיך להצליח בהמשך..והוא הרי סיים איתה ולא ילמד אותה יותר אז הופתעתי שכתב לי: אשמח אם תשמרי על קשר. הרי מדוע רוצה בקשר אם ביתי כבר לא תלמד בבית הספר הזה, סיימה ללמוד, ולעומת זאת ביתי אמרה לו (אולי בצחוק) אתה יכול מאמי להיות חבר פייסבוק שלה והיא תאשר לך , והוא לא ענה וגם לא ביקש. מה הסיבה ואם רוצה להיות בקשר מדוע לא מבקש להיות חבר פייסבוק ומצד שני כותב שישמח אם אשמור איתו על קשר.. אין לי בעייה לאשר חברות אם היה מבקש, אבל בעצם לשם מה? מה אני כבר יכולה לדבר איתו כשהבת שלי כבר לא תלמד אצלו? ומדוע כתב לי "אשמח אם תשמרי על קשר"?? מוזר..מה דעתך ותודה על העזרה.

לקביעת תור
    סגירה
    סתירה בהתנהגות?

הוספת תגובה

תמונה

• סתירה בהתנהגות? - תגובה

מנשה כהן
    03/07/2012

שלום. אפשר למצוא הרבה סתירות בהתנהגות של בני אדם בכלל. אולי גם אצלו, לכאורה. אבל מהי "סתירה" בעצם? המורה מאחל לבתך הצלחה בהמשך - אז מה הבעיה? ואולי מצאת חן בעיניו והוא מעביר מסרים שונים דרך בתך? אלה הם החיים.הם מורכבים. אנשים מתקשרים בכל מיני רמות ולא הכל במישור של התקשורת המודעת. תגבשי עמדה: לא להתייחס אם אינך מעוניינת בקשר אתו, וכן להגיב אם מרגיש לך נוח ובטוח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבהרה

השואלת
    03/07/2012

רציתי להבהיר: איך הוא כותב (פעמיים) שהוא ישמח אם אשמור איתו על קשר (למרות שביתי כבר סיימה ללמוד אצלו ולא תלמד יותר אצלו) ולעומת זאת אינו מוכן להיות פעיל בפייסבוק? לא ברור לי..הרי בהודעה האישית אף אחד לא רואה מה הוא כותב זה הרי לא חשוף לכולם.אז איך אפשר לשמור על קשר? קשר יכול להיות דרך התכתבות או דרך דיבור בטלפון, כך שלא ברור לי. לכן כתבתי שיש פה סתירה.תודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבהרה - תגובה

מנשה כהן
    03/07/2012

שלום. הדברים שלך הם הגיוניים אבל מי אומר שכל מה שעושים ואומרים הוא "הגיוני"? יש גם רגשות, ויש עניין ויש משיכה, ויש חיזור..את בטח יודעת שזה קיים. האם יש משהו "הגיוני" במשיכה או באהבה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סליחה עדיין לא ענית לשאלתי..

השואלת
    03/07/2012

אם יש משיכה, חיזור וכד' אז מדוע מסרב להיות חבר פייסבוק,? בשבילי הוא לא מעוניין בקשר, אז מדוע מציין פעמיים במכתבו: "אשמח אם תהיי בקשר"-??עבורי אם לא מעוניין להתכתב איתי (נאמר) בהודעה האישית, אז לא מעוניין בקשר, אולי סתם כתב מתוך נימוס בלבד.?? . קשר כזה אני מוותרת לחלוטין. אני פשוט לא מבינה מדוע היה צריך לכתוב לי: "אשמח אם תהיי בקשר" אחרי שכבר ביתי סיימה ללמוד ולא תלמד. מוכן להסביר לי?? הרבה תודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סליחה עדיין לא ענית לשאלתי.. - תגובה

מנשה כהן
    04/07/2012

שלום. לצערי לא יכול "להסביר" למה הוא אומר ככה ולא אחרת. תצטרכי לשאול אותו בעצמך. את מעדיפה בפייסבוק והוא מעדיף אחרת..אי אפשר להסביר דברים כאלה מהצד. תצטרכי להיכנס למים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית
    ירון
    25/06/2012

האם תהליך פסיכולוגיה הוליסטית כולל שימוש בהיפנוזה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פסיכולוגיה הוליסטית

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית - תגובה

מנשה כהן
    26/06/2012

שלום. היפנוזה היא תחום בפני עצמו ולא מסווגת לתחום זה או אחר בפסיכולוגיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום
    נעמה
    13/06/2012

תוכלו להסביר לי מה זה ביבליותרפיה?

לקביעת תור
    סגירה
    שלום

הוספת תגובה

תמונה

• שלום - תגובה

חנה הללי
    15/06/2012

נעמה שלום
    ביבלותרפיה היא כלי טיפולי באמצעות טקסטים ספרותיים,שירה,אגדות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה
    רעות
    14/06/2012

יש לי בעיה בהקשר לבחילות,
    קרתה אצלי טארומה אצל חברה בבית,ששם התחילה לי הבחילה מאז אני לא מצליחה להכניס לפה אצלה בבית כלום ,ולא אוכל ואני מרגישה שאני לא יכולה לאכול וששם יש לי בחילה ואני חושבת כל הזמן על הבחילה וזה מכניס אותי ללחץ נוראי,מה אני יכולה לעשות בקשר לזה?

ובבית אני גם לפעמים אוכלת ויש לי בחילה שאני חושבת על הבחילה כל הזמן, ובעיקר זה קורה לי במקומות ציבוריים שאני מפחדת לאכול בגלל המחשבה של הבחילה

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה - תגובה

מנשה כהן
    14/06/2012

שלום. לפי התאור שלך, את חווה סוג של טראומה. משהו קרה שם אצל החברה - האוכל, היחסים, הבית - משהו שנפתח אצלך ואת חווה את הבעיה הלאה.

להבנתי יש צורך בקבלת עזרה מקצועית של פסיכולוג - לברר ולשחזר את התמונות והאירועים במפגש עם החברה. אולי תזהי את הרגע או הגירוי או הנסיבות בהן הופיעה הבחילה. אולי יש חוויות בעברך הקשורות לבחילה. חשוב לזכור של"בחילה" יכולה להיות משמעות סמלית: לפעמים בא לנו "להקיא" משהו או ממשהו. הגוף מגיב לרגש מסוים שלא הצלחנו לבטא במילים

אפשר לטפל בזה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

רעות
    14/06/2012

הבעיה אצלי היא שאני הולכת לפסיכולוגית והיא מנסה לתת לי כלים ולפעמים זה מצליח
    אבל הבעיה אצלי שאני פתאום באה לאותה החברה הבחילה ישר שוב מתעוררת אצלי ובמיוחד כשאני אוכלת אצלה אני לא מסוגלת להכניס כלום לפה מהמחשבה על הבחילה
    ואני ממש רוצה שזה יעבור לי ושאני אוכל לאכול אצלה כרגיל בלי פחד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

מנשה כהן
    14/06/2012

שלום. זה לא עניין של "כלים". צריך להיכנס ליחסים שלך אתה. מה שאת לא רוצה לחשוב או לדעת, הגוף יודע ואומר את דברו. מה הדברים שהגוף אומר - יש לברר בטיפול. או שזהו עניין ביחסים שלך אתה, או שהיא מעוררת אצלך חוויה לא מודעת, ביחסים, אולי עם אמא, אולי בענייני אוכל...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

רעות
    14/06/2012

אני חושבת שאני צריכה להחליף פסיכולוגית כי אני מרגישה שאולי זה פחות עוזר
    או שאולי זה עוזר ואני לא שמה לב
    הבעיה אצלי שמאז שאני חוויתי את הטראומה תמיד שאני באה לאותה חברה שאני מאוד קרובה אליה אז יש לי בחילה והתרגשות אצלה בבית, ולחץ ולפני האוכל במיוחד.
    אני הבנתי מהפסיכולוגית שלי שאני צריכה לשלוט ברגשות שלי ושמה שיש לי זה פסיכוסומטי הבעיה אצלי מאוד קשה ובגלל זה היא באה לידי ביטוי אצלי באוכל במיוחד אצל אותה חברה ואז שאני בבית זה קורה לי לפעמים גם אבל אצלה זה במיוחד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

מנשה כהן
    15/06/2012

שלום. לצערי לא נראה לי שהעניין הוא "לשלוט ברגשות" מול החברה. צריך לשחרר פלונתר ביחסים ביניכן, או משהו שהיחסים ביניכן מעורר אצלך מעניינים רגשיים לא סגורים בעברך.
    וגם "פסיכוסומטי" בהקשר שלך אומר שהגוף מדבר וצריך להקשיב לו ולתרגם את הדברים לשפת המילים והרגשות כדי לשחרר..ולא לתת לזה שם ולהרגיש לא נוח עם זה שזה "פסיכוסומטי"..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה
    דנה
    31/05/2012

שלום.. יש לי בעיה די אישית אך ברצוני לקבל מענה.
    אני נשואה מזה כחמש שנים לבעל מקסים אוהב ותומך . העניין הוא שבחצי שנה האחרונה ירד לי כל החשק מלקיים יחסי מין איתו , הוא לוחץ ורוצה ואני מבינה זאת.. זה לא שאני לא נמשכת או לא אוהבת אותו אלא יש לי בעיה מאוד נקודתית עם העניין של מין . כאילו כלא מסוגלת שייגעו בי.. מה עליי לעשות? ואיך עליי לגרום לו להפסיק עם כך? האם זו בעיה שיש פתרון לה? תודה, חני.

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה - תגובה

מנשה כהן
    04/06/2012

שלום. נראה שאכן יש עניין שנחוץ לברר לעצמך. אולי עם איש מקצוע, פסיכולוג קליני. להבין מה קורה לך בינך לבין עצמך, ומה קורה לך בינך לבעלך. מה קרה שיצר את השינוי? "לגרום לו שיפסיק" יכול ליצור בעיה נוספת ביניכם. את רוצה ש"יבין" כנראה, וזה אומר שיקבל את המצב החדש ללא דיבור. נסי לשחזר את התקופה האחרונה שבה הופיעה הבעיה..מה היו הנסיבות. מה קרה אצלך בפנים, או מה קרה ביניכם. הפתרון הוא התייעצות מקצועית..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובת מחנך
    אמא
    20/05/2012

לבתי בת ה-17 לאחרונה נהיו קשיים בלימודים ובהתנהגותה מה שלא היה בעבר. יזמתי פגישה עם מחנך כיתתה, שוחחנו המון עליה. למחרת, לתדהמתי הרבה, כתב לי אס.אמ.אס "נהניתי מאד מפגישתנו אמש. ". מוזר בעיני. מה זה אמור היה להביע? ואגב ביתי בעבר, ציינה בפני ש-3 פעמים ניגש אליה המחנך בהפסקה ואמר לה: "יש לך אמא לתפארת,ראוייה להערצה". ביתי ענתה : "תודה" ובזה נגמר. הייתי קצת במבוכה לכן לא הגבתי לו בכלל. מה דעתך ותודה על התגובה.

לקביעת תור
    סגירה
    תגובת מחנך

הוספת תגובה

תמונה

• תגובת מחנך - תגובה

מנשה כהן
    21/05/2012

שלום. על פניו, המחנך העביר את התקשורת למישור אישי, ובכך אולי חצה גבולות של טעם טוב. אולי מצאת חן בעיניו, או שהוא רגיל לתת הערכות וציונים. השאלה האם בתוך השיחה קבלת התייחסות לעניינים הקשורים לבתך שהדאיגו אותך...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כן, אבל..

אמא
    21/05/2012

כן קיבלתי. אבל לא במאה אחוז יצאתי מסופקת, מאחר ואני אוהבת יותר פירוט. בוא נאמר: 95 אחוז שסיפק לי תשובות על ביתי וגם חידש לי דברים שלא ידעתי גם משמחים וגם לא. לא ברור לי מדוע זה מספר פעמים ,ניגש בהפסקה לביתי ואומר לה: "יש לך אמא לתפארת. היא ראוייה להערצה". לא מספיק לומר פעם אחת.?. במשך החצי שנה האחרונה, חזר על משפטים אלו כ-3 פעמים. תמוה בעיני. אמרתי לביתי אם שוב יגיד לך תעני לו בחיוך: "סליחה, אבל נדמה לי שכבר אמרת לי את זה לא פעם אחת", ואז אולי זה יביך אותו ויפסיק עם זה. מה דעתך על הנ"ל ותודה על עזרתך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רציתי לשאול
    רעות
    06/05/2012

האם פסיכולוגיה הוליסטית יכולה לעזור לי להתגבר על פוביה מחתולים ממנה אני סובלת מגיל קטן?

לקביעת תור
    סגירה
    רציתי לשאול

הוספת תגובה

תמונה

• רציתי לשאול - תגובה

מנשה כהן
    06/05/2012

שלום. לא נראה שזה תחום מומחיות של פסיכולוגיה הוליסטית. צריך פסיכולוג קליני שמתמחה בנושא של פוביות, אולי גם היפנוזה. תרשמי שאלה בגוגל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סובלת בחברת בעלי
    יפעת
    16/04/2012

אני ובעלי בסביבות גיל ה-50. בעלי יותר דומיננטי חברתית, תמיד גונב את ההצגה, אנשים מכרכרים סביבו, מגלים התעניינות בו, מאחלים רק לו מזל טוב (חלק מהאנשים) כשנולד נכדה ואני מרגישה במחיצתו התעלמות טוטלית. גם כשאני יוזמת שיחה בחברה, אנשים עונים מתוך נימוס אך ממשיכים לפטפט איתו. אני מרגישה דחוייה בשנים האחרונות וזה רק הולך ומחמיר. יש לי מה להציע, אך אין לי פידבק מהאנשים. לבעלי אין פיתרון לתת לי. כל הזמן רק מכבדים ומתעלמים ממני ולא שעשיתי כל רע לאף אחד. בעיקר אני מרגישה בודדה ועצובה כשאני נמצאת איתו באירועים חברתיים. החלטתי למזער את סיבלי, לשלוח את בעלי לבד לאירועים לאנשים שאחד מבני הזוג לא מתייחס אלי כל השנים, אז אין לי את הרצון לכבדו באירוע שלו ולמרות שקיבלנו הזמנה לשלוח את בעלי לבד. כשאני מקבלת הזמנה לחתונה וכד', אני מוכנה להצטרף עם בעלי אך ורק בתנאי ששני בני הזוג יודעים לדבר, לשוחח איתי ולגלות התעניינות עד לאירוע שלהם ואם אחד מהם אך ורק מתוקשר עם בעלי ולי בקושי אומר שלום - ממש לא בא לי לבוא לאירוע של אותו אדם. האם אני מגזימה? האם יש לי בעייה? או בעצם אני צודקת. מי שמכבד אותי , מתוקשר איתי עד לאירוע, אני מוכנה להשתתף באירוע שלו. קשה לי לראות את אחד מבני הזוג שמדבר המון עם בעלי ואני אויר בשבילו, רק בגלל שיש לו שפה משותפת איתו. לפחות לומר: מה שלומך יפעת ולגלות התעניינות מתוך נימוס, אז גם זה לא? אך ורק לומר לי שלום ופתאום לבוא לאירוע שלו?!. לבעלי אין פיתרון איך לעזור לי והחלטתי לשלוח אותו לאירועים לבדו, לאלו שלא מיחסים אלי חשיבות עד לאירוע שלהם. שני בני הזוג חייבים לתקשר איתי. אם אחד מהם קר- אשלח את בעלי לבד. אני פשוט סובלת. לא כיף לבוא לאירוע ולהרגיש זר, ודחוי והצל של בעלי. מה דעתך ותודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    סובלת בחברת בעלי

הוספת תגובה

תמונה

• מדוע לא עונים???

אחת
    23/04/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סובלת בחברת בעלי - תגובה

מנשה כהן
    23/04/2012

שלום. אילו היית מעלה את הדברים בפגישה - הייתי שואל אותך איך הגעת למצב הזה שמתעלמים ממך וכאילו לא רואים אותך? איך היית עם בעלך בתחילת הקשר? האם זה היה אחרת? משהו נעלם? השתנה? האם הוא עצמו גם מתעלם ממך? ואיך היית כנערה ובחורה לפני שהכרתם? לשאלתך - יש בעיה אבל אני מנסה להבין אתך איך היא נוצרה..
    תחזרי לכאן..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות לשאלותיך

אחת
    23/04/2012

כשהייתי נערה/בחורה הייתי מחוזרת, אך בתוך תוכי אני טיפוס (עד היום) ביישני וחסר בטחון עצמי. בעלי אינו מתעלם ממני, אך איני מבינה מדוע בשנים האחרונות יותר ויותר איכפת לי מהאנשים, נהייתי רגישה עד מאד , חשוב לי לקבל גם את הפוקוס כפי שבעלי מקבל, וזה הולך ורק מחמיר. נכון שהוא חברותי יותר, יש לו חוכמת חיים יותר מאשר לי יש, כנראה יש לו מה להציע לכן נדבקים ומתייעצים איתו. גם לי יש מה להציע אך לא באותו "מינון" כפי שיש לו. אני חייבת שאנשים יזמו איתי שיחה ולא ההיפך, וכשהם מתחילים ליזום שיחה, אני נפתחת עד מאד. קשה לי בחברה ליזום ראשונה שיחה וזה היה מאז ומתמיד. אני חייבת ששני בני הזוג ידברו איתי ואם אחד מהם מתעלם בגלל שהוא טיפוס סגור או שאין לו כלל כימייה איתי ורק מדבר עם בעלי - קשה לי מאד לכבדו ולבוא לאירוע שהוא מזמין אותי. אני חייבת שגם הבעל וגם האישה יהיו חמים כלפי. מי שלא מכבד אותי , מגלה אמפתיה כלפי גם אם לא קשור אלי - החלטתי להתנהג בהתאם ולא לכבדו. ולאחרונה , איני יודעת מדוע חשוב לי שכל זוגות החברים חיבים גם הבעל וגם האישה לגלות אמפתיה כלפיה ואם אחד קריר, יש בי צורך נקם לא לכבדו כלל וכלל. ובעלי לא כזה מתחשבן וגם לא איכפת לו אם אחד מבני הזוג קריר אליו. איני מבינה מדוע בתקופה האחורנה כה השתניתי וכל כך מתחשבנת עם הזולת. כולם חייבים להיות נחמדים כלפי ולא- אני כאילו מחכה להם בסבוב ומחזירה לכם בהתאם. בעבר, הייתי משתדלת להיות חברתית, אך אני מגלה שזה חד כוון מצידי. לכן, נשברתי ואני חייבת שזה יהיה דו כוון.כמו בטנגו יש שניים. אם ירדת לסוף דעתי, מה דעתך על הנ"ל? האם הגיל גורם לרגישות יתר? מאד מתחשבנת עם כל אחד ומאד דוגלת ביחס שיהיה הדדי. תודה על התמיכה והעיצה שאקבל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות לשאלותיך - תגובה

מנשה כהן
    24/04/2012

שלום
    הרושם מדבריך שיצאת באחרונה ממחבוא בו היית שנים רבות. כאילו "התעוררת" והתחלת לשאול מה אתי? ולמה אני לא מוערכת? למה לא רואים אותי?
    אבל התחלת לדרוש את זה! כתבת כמה פעמים "אני חייבת" שיפנו אילי, שיזמו, ששני בני הזוג ידברו אלי וכו'..דרישה ביחסים מעוררת התנגדות ואת משיגה תוצאה הפוכה!..את כאילו מעמידה אנשים במבחן. צריכים לעמוד בתנאים שלך, ואם לא אז תפני להם עורף..
    נראה שכדי לשנות את היחסים בכיוון שאת רוצה - את עצמך צריכה לשנות גישה. לא לחכות ולהעמיד תנאים. תעשי עם אחרים מה שאת מצפה מהם..
    נסי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

אחת
    24/04/2012

מגיע לך צל"ש. ממש הגדרת במאת האחוזים את מצבי. אז לידיעתך, חלק מהאנשים/החברים בהם אני הייתי היוזמת, ותמיד מגלה התעניינות בהם ותמיד אומרת מזל טוב, אני רואה לאחרונה שזה כל הזמן בא רק מהצד שלי, אז החלטתי לשנות את עצמי שאולי הם יבינו שהשתניתי בעקבות התנהגותם,ובשאיפה שהם עכשיו יהיו כמו "יפעת", כאילו ללמדם לקח, אולי להענישם??. כי אני מצפה כל הזמן שיהיה פידבק, ולא יתכן שרק אני אפרגן, ויזום וכד', והצד השני כאילו לא איכפת לו אם נולד אצלינו משהו וכו'. אני מנסה לחקות את הזוגות הפאסיבים. אולי זה ישמע ילדותי??? לא יודעת. אבל כך יש בי לאחרונה צורך "לנקום בכל מי שלא מגלה אמפתיה כלפי בשעה שעד כה אני הייתי הנחמדה כלפיהם. בעקבות זה שהאנשים יראו שהשתניתי, ידלק אצליהם נורה אדומה ואולי יחכימו ויבינו שזה בעצם מגיע להם וזה בעצם הדדי ואולי בעקבות זה ישתנו. מה דעתך על הנ"ל. תודה וחג עצמאות שמח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

מנשה כהן
    25/04/2012

שלום. נראה שאת מאד כועסת, ומבטא את הכעס בנקמה ודרישה מאחרים, רוצה שהם יתהגו "יפה", כמו יפעת. חושב שזו לא הדרך. קודם לא ראו אותך. עכשיו את לא רואה אותם. הכעס עוזר לך "לצאת" מהמחבוא ועכשיו הוא יפריע לך להשיג את מטרתך: ליצור קשר של הדדיות עם אחרים...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משרד הבריאות נגד דמיון מודרך
    ליאת
    09/04/2012

הבנתי שמשרד הבריאות לא מרשה לפי חוק ההיפנוזה דמיון מודרך, זה נכון?

הוספת תגובה

תמונה

• משרד הבריאות נגד דמיון מודרך - תגובה

מנשה כהן
    10/04/2012

שלום. לא ידוע לי על חוק כזה. יתכן שתחום הדמיון המודרך הוא כה פרוץ שכל אחד יכול לעשות בו שימוש, ובהעדר מומחיות יכול גם לגרום נזק.

דמיון מודרך הוא חלק מתהליך היפנוזה וקשה לשים גבול מדוייק בין היפנוזה לדמיון מודרך

אני מניח שאם יש חוק כזה הוא נועד להגביל את המטפלים שלא עברו הכשרה שאושרה ע"י משרד הבריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך מתמודדים?
    אני
    15/01/2012

איך מתמודדים עם דיאלוג פנימי של שליליות ופחדים?
    של מחשבות על בדידות והעבר?
    יש בי משהו שרוצה לצאת ומישהו מבפנים כל הזמן לוקח אותו פנימה ולא נותן לו את האפשרות הזו?
    הרבה הרבה פחדים וחששות. הרבה אכזבות וטעויות מהעבר. הכל עולה וצף וגועש בגיל 40. הקול הפנימי אומר שאם לא תעשי עכשיו לעולם לא תעשי.
    כיצד משתחררים מהכבלים?
    היום אני אמא לשני מקסימים ומאוד רוצה עוד אוצר אך רוצה להיות שלמה עם עצמי ואופטימית.

לקביעת תור
    סגירה
    איך מתמודדים?

הוספת תגובה

תמונה

• איך מתמודדים? - תגובה

מנשה כהן
    23/01/2012

שלום. אלו הם מצבים בהם פונים לייעוץ או טיפול. קשה לעשות את זה לבד. רוב הדברים שהעלית מזמינים בירור מעמיק יותר..אדגים לך דרך דבריך:

איך מתמודדים עם דיאלוג פנימי של שליליות ופחדים?
    מהי השליליות ומהם הפחדים? מה הם אומרים

של מחשבות על בדידות והעבר?
    מה הכוונה בבדידות? בעבר? מה קרה לך שם?

יש בי משהו שרוצה לצאת ומישהו מבפנים כל הזמן לוקח אותו פנימה ולא נותן לו את האפשרות הזו?

מאבק כוחות. מה זה ה"משהו שרוצה לצאת"? ומה "מישהו מבפנים כל הזמן לוקח אותו פנימה ולא נותן לו את האפשרות הזו"? מי זה בחיים שלך לא מאפשר עכשיו או בעבר?

הרבה הרבה פחדים וחששות. הרבה אכזבות וטעויות מהעבר. הכל עולה וצף וגועש בגיל 40. הקול הפנימי אומר שאם לא תעשי עכשיו לעולם לא תעשי.

כאילו יש רגשות ודחפים מודחקים והם לא יכולים עוד להיות כלואים

כיצד משתחררים מהכבלים?
    היום אני אמא לשני מקסימים ומאוד רוצה עוד אוצר אך רוצה להיות שלמה עם עצמי ואופטימית.

את מתכוונת שאת רוצה עוד ילד? עוד ילד זו עוד אחריות, עוד "כבלים". נראה שהדברים שלך אומרים שיש ילדה פנימית אצלך שרוצה לצאת. אי אפשר הכל כנראה

חומר למחשבה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למנשה כהן

אני
    23/01/2012

הדברים שכתבת מאוד מעניינים.
    רציתי להתייחס לחלק האחרון שכתבת- למה הכוונה "ילדה פנימית שרוצה לצאת" ולמה התכוונת שאי אפשר הכל?
    הייתי שמחה אם היית מחדד את דבריך אילו.

איזה טיפול/ייעוץ היית מציע כדי להתמודד עם הדילמות האילו?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למנשה כהן - תגובה

מנשה כהן
    23/01/2012

שלום. "הילדה שבפנים" מייצגת את מה שבתוכנו רוצה לקבל ולגדול
    אי אפשר הכל - גם להביא עוד ילד וגם לתת לעצמך זמן ומרחב להשתחרר
    אם הבנתי נכון שאת רוצה עוד ילד

הטיפול המתאים הוא טיפול פסיכולוג קליני או פסיכותרפיסט..
    את צריכה לעבור תהליך של בירור כמו שהדגמתי לך

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה בעצם אתה אומר?

אני
    23/01/2012

שבגלל שאני זקוקה למרחב לאישי אני לא יכולה להביא עוד ילד לעולם?
    המשהו האישי בי שרוצה לצאת הוא לצאת לשוק העבודה ולהתמודד בו בהצלחה. זה דבר שמאוד חסר לי. הילדה שבי הילדה של פעם היא ילדה שעברה ילדות לא מאושרת ועם הרבה פגיעה בדימוי העצמי. אך אני רוצה לשנות לא לוותר. אני כן רוצה להגדיל את משפחתי אך הקושי שלי כרגע מכיוון שילדי הקטן עדיין תינוק אך מצד שני גילי כבר 40 וזה יוצר אצלי בלגן בראש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למנשה כהן

אני
    30/01/2012

הייתי רוצה שתתיחס לדברים שכתבתי אם יש לך משהו להגיד לי.
    גיל 40 בשבילי הוא משבר קשה מאוד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה בעצם אתה אומר? - תגובה

מנשה כהן
    30/01/2012

שלום לך. התקשורת בנינו כאן מתרחשת כמו בתוך טיפול נפשי. כל דבר פותח ומעלה שאלות וכך מתבהרים הקשיים והרצונות ולמה תקועים, ומה חסר...

לכן הצעתי שתפני לטיפול כדי לברר ביחד עם איש מקצוע מה ניתן לעשות כדי לצאת ממצב של להסתובב עם עצמך...לגבי עבודה - תלוי מה עשית ובמה התנסית קודם..

מציע שתפני כל עוד הניצוץ קיים...לדבר על הילדות הלא מאושרת ועל מה את רוצה לממש בחייך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני בת 47 מבינה על מה את מדברת

נורמה
    22/03/2012

אני עושה שימוש קבוע לעצמי בהומאופתיה
    מצאתי שם את כול סוגי המחשבות פחדים והכיסוי והאיזון
    להם - במידה והם חורגים מהגבולות ומפריעים לצמיחה אישית

בעיקרון לכול המחשבות סביב הגיל שלנו יש לגיטימציה גדולה ונכונה
    רק הכול תלוי במידות וכמה זה הופך למטרד במקום למינוף לעשייה
    כמה זה משתק וגורם להענשה עצמית במקום לפריחה וגדילה

אני לעצמי מצאתי את האיזון השלם באמצעות ההומאופתיה

בברכה דר נורמה דניאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    הגר
    14/03/2012

איפה ניתן ללמוד לניות פסיכולוגית הוליסטית? אני צריכה קודם ללמוד פסיכולוגיה ואז הוליסטיקה?
    רוב תודות

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

מנשה כהן
    19/03/2012

שלום. פסיכולוגיה הוליסטית היא יותר גישה מאשר שיטה אקדמית סדורה. צריך ללמוד פסיכולוגיה ובהדרגה למקד את העניין בכיוון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה בעצם הוליסטיות?
    חדווה
    04/03/2012

מה פירוש השם? מאיפה זה מגיע?

זה קשור ברפואה יסינתי?

לקביעת תור
    סגירה
    מה זה בעצם הוליסטיות?

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה בעצם הוליסטיות? - תגובה

מנשה כהן
    19/03/2012

שלום. המונח הוליסטי מכוון לשלם, לאדם כשלמות של גוף-רוח-נפש.
    הרפואה הסינית יכולה להיחשב הוליסטית כי היא מתייחסת לאדם כמערכת של גוף נפש רוח., בה כל התנסות יכולה להתבטא בכל מקום במערכת [ דרך המרדיאנים למשל]

אפשר להכניס את המונח לגוגל ולקבל עוד מידע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חלום
    קרן
    21/02/2012

שלום
    תוכלו להגיד בבקשה כיצד הפסיכולוגיה ההוליסטית מפרשת חלום חוזר על שיניים נושרות או חלשות?
    תודה רבה לכם

לקביעת תור
    סגירה
    חלום

הוספת תגובה

תמונה

• חלום - תגובה

מנשה כהן
    22/02/2012

שלום. פרוש עקרוני של חלום כזה הוא שהחולם עובר חוויה רגשית שמחלישה אותו ואת יכולתו להתמודד. יכול להיות שרק חששות מאובדן כוח או זהות. חלום חוזר אומר שהנושא לא פתור והחולם צריך לטפל בבעיה שמטרידה אותו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה