פורום פסיכולוגיה הוליסטית - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בעיה מורכבת וארוכה.בן 17
    ליר
    11/06/2011

אין פה ספק בכלל ,אני מרגיש שונה מהנורמה,בהמון דפוסים,אבל בעיקר בקטע החברתי.
    לפני שבוע בערך הובחנתי כADHD,אבל אני יודע ב100% שהבעיה מלווה אותי מגיל ילדות צעירה מאוד ופשוט הוזנחתי מבחינה טיפולית.עם הADHD אני עם הפרעה רגשית מגיל קטן מאוד ,אמי הייתה מתארת אותי כמרדן ו"בעל אופי לא טוב" כל הזמן.זה התחיל מכך שעם היא לא הייתה אומרת איזה מילה מסויימת שאני רוצה שהיא תגיד,למשל יצאתי מטיפול שיניים ואמרתי לה שתגיד את "המילה" אבל היא לא ידעה על מה אני מדבר..אז עד שהיא לא אמרה את המילה שהתכוונתי לא נתנתי לה להמשיך ללכת.כמובן שאני התכוונתי למילה כל הכבוד,וכך היא הייתה מתעצבנת ולא מבינה מה קורה איתי והייתי פשוט בורח ואחרי כמה דקות חוזר בוכה..אני בכוונה הולך אחורה כדי שתקבל תמונת מצב כללית.דוגמת המקרה הזה היא לגיל 7-8 בערך ואני אתן עוד דוגמא.באותם גילאים בערך 6-8 ,עם אמא שלי הייתה הולכת עם חברה שלי ואני הייתי איתן,הייתי רוצה שהיא תקשיב רק לי שאני מדבר ועם זה לא היה ככה הייתי מתחיל לבכות .וכל מיני דברים כאלו שהיו קוראים.אמא שלי עברה המון סבל בחיים עד לשלב שהייתי בגיל 6 ואחרי 4 ילדים לא היה לה ממש כוח נפשי להתמודד איתי ועם כל הבכי ה"לא מוסבר שלי" ..שהייתי בגיל 10 בערך כל פעם שהייתי בוכה בבית היא הייתה מאיימת "אני יביא עליך את אחיך הגדול" ..וזה ממש לא שאמא שלי אמא רעה,היום אני מדבר עם אמא שלי על הכל וכל הזמן אמא שלי הכי דואגת לי שאפשר.פשוט בגלל שאבא שלי היה נרקומן ובכמה שלבים בחיים שלי הוא היה בכלא,ובכמה שלבים היה בבית..כנראה זה גם הוסיף לבלבול ,אבל קיבלתי דמות אבהית מאוד רעה,שרק לפני שנתיים אמא שלי החליטה להיפרד ממנו ולא עשתה זאת כל השנים בגלל פחד.בכל מקרה,ככל שעברו השנים והגעתי לגיל 10-12 ,נהייתי יותר רגיש לכל דבר,כל יום שהייתי חוזר מהבית ספר הייתי עושה בדק בית בראש וחושב מה לא היה בסדר ונכנס לעצבות מי זה,וזה עוד ביום שנחשב לטוב,ביום שקרה ממש משהו כמו -מישהו ניסה לרדת עליי,הייתי כל הזמן חושב על זה בבית וזה היה מכניס אותי למצב רוח לא טוב..וככה כל יום.בקתופת הבית ספר היסודי הייתי תלמיד מצטיין ונחשבתי על ידי המורים כחכם הרבה מעל הממוצע.אבל הייתי הילד כמעט הכי לא מקובל.היו לי 2 חברים בערך ,והייתי מעביר את היום במחשב ובטלוייזיה ולעיטים בלימודים,(אף פעם לא היה לי כח ללמוד בבית).
    בתחילת תקופת החטיבה קיבלתי קצת עזרה חברתית והצלחתי לפתח תדמית מקובלת אבל עם זה באה הירידה בלימודים שלי,ואחרי שנה שנתיים התדמית המקובלת ירדה,כי היא לא באמת הגיעה לי,לא ידעתי איך לתפקד חברתית מאז ומעולם ומהר מאוד עלו על זה.עם מישהו מנסה לרדת עליי,לעקוץ אותי,אפילו ממש בצחוק ,האדם היחיד שלא יראה על הפנים שלי שאני נפגע זה עיוור.כל הזמן אמרתי לעצמי שבפעם הבאה שמישהו ינסה לרדת עליי אני יגיב בתוקפנות ,וגם עם אני מחזיר ירידה שתיים שלוש ,הכוח נפשי שלי יורד ואני עומד לבכות.היו לי תקופות בחיים שהייתי בודד....

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בעיה מורכבת וארוכה.בן 17

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

ליר
    11/06/2011

הייתי יושב במחשב מעל 7 שעות ביום..
    היום שאני מסיים כיתה י"א יש לי קבוצת חברים שאני יוצא איתם בערך שנתיים.כל הזמן היינו 5 חברים ועוד כמה בנות.אבל באופן מצחיק הבנות למשל רואות את החבורה כהן והארבע בנים ללא אני.אני לא בן אדם רע,ומגיע לי להיות אהוב ולהיות חלק דומיננטי,אבל זה פשוט בעיה בי.יש לי לפעמים קצת חרדה חברתית,אבל אני מאוד מאוד שואף כל הזמן להתנהג בספונטיניות וביכולות החברתיות של חבריי שבעיניי הם כבר בלתי אפשריות אחרי כל כך הרבה מאמצים ונסיונות להעתיק.בסופו של דבר רק לעיטים רחוקות אני דוחה יציאות ומתגבר על המעין חרדה חברתית ..ומגיע בביטחון בכל פעם שיש "ישיבה"(כלומר שיושבים כל החברה)..אבל הביטחון שלי יורד בצ'יק,הרמז הדקיק ביותר לגינוי מצד הזולת מוביל אותי למצב שאני עוד שניה בוכה,זה כמובן בהדרגה,יש מצבים שאני אחרי זה שותק כמה זמן ואז משתדל שלא יראו עליי..
    כיום אני בסופו של עניין לא אדם בודד.אבל ברוב המקרים אני צריך להתקשר לחברים כדי לשאול עם יוצאים.כי אנשים לא רואים אותי כדמות חשובה בעיניים.אני יודע שמה שאני אומר עכשיו מצביע על דימוי עצמי נמוך,אבל אני פשוט בן-אדם לא מעניין.אני יכול לשבת על שיחה עם חבר ולבדר על דברים שקרו לי וכו',אבל גם אז אני מסביר את זה בצורה מעורפלת לחלוטין,הרבה פעמים מגמגם בזמן הדיבור ..
    עם הזמן פיתחתי כל מיני דפוסי התנהגות ,
    למשל,כשאני בחברת ילדים מסויימת אני אוטומטית מחפש דמות מסויימת שנוח לי אותה יותר ,ואני לא יכול להתסגל לחברה עם אחד הילדים שאני מחפש בח'ברה הזאת לא נמצא.
    הרבה מאוד פעמים אני שואל את עצמי-"מה אותו ילד היה עושה" ..
    זה למעשה כל הזמן,נראה לי.."מה הילד המקובל והכל כך מצליח חברתית היה עושה עכשיו במקומי"איך היה מתנהג" "איך היה מגיב"
    אז מן הסתם שהדימוי עצמי שלי נמוך,אבל זה כתוצאה מכך שאני כבר נואש ולא יודע איך להתנהג,למשל לפני שנה הייתי יותר פעמים נמצא במצב שאני יושב עם חברים ,אבל נראה המום כזה,ואז נגיד מישהו היה אומר -"איזה חמוד לירון" וזה הדבר שההיה הכי שנוא עלי בעולם!הייתי ממש מסמיק ונעלב אבל עושה הכל כדי שלא יראו,ועל כל דבר כדוגמה הזאת הביטחון שלי יורד ל0,כמו מצב שאני אוזר הרבה ביטחון לספר לכולם משהו,נגיד משהו מצחיק,והוא מתקבל בצורה שלילית,זה פשוט מוריד לי את הביטחון ל0,ואין אצלי דבר כזה ביטחון מצתבר,שנגיד עם בתקופה האחרונה כמה פעמים סיפרתי בדיחה או משהו כזה וכולם צחקו,אז לרגע הביטחון עולה ,אבל יום אחריי גם עם אני יגיד לעצמי כל הזמן תיזכר בזה שהצחקת וכו',עם הדברים שאני אומר מתקבלים בצורה שלילית על ידי החברה אני ממש מתכנס עצמית והביטחון שלי יורד ל0.ואז בד"כ במשך רוב הערב אני נשאר שקט.
    ברור במיליון אחוז שהבעיה היא בסופו של דבר אצלי,חבריי הם לא אנשים רעים,והם אוהבים אותי כחבר,אני פשוט מרגיש שאני פראייר שאני נמצא בקבוצת ילדים כזאת מקובלת ולא מנצל את זה..

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך2

ליר
    11/06/2011

לא הופך להיות בעל יכולות חברתיות וספונטיות ודיבור משוחרר והכל כמו ארבעת החברים האחרים.בלי שום קשר כל הדברים הללו מתבאטים בכיתה וביום יום.
    אגב,דבר חשוב נוסף,תמיד שאני מדבר - אני תמיד מרגיש שכל העיניים אליי.באופן קבוע ותמידי..הייתי אצל פסיכאטרית ודיברתי איתה פחות או יותר על כך,והיא אמרה ששיחות עם פסיכולוג יעזרו לי,אבל אני מרגיש שהבעיה היא אצלי במנגנון המוח,בגלל הפרעת הקשב והריכוז הזמן תגובה שלי סופר איטי,וכל הזמן יש לי הרגשה שהמוח חושב לאט,אני מרגיש עייף כל הזמן..כל הדברים האלה..ובינתיים בכמה טיפולי סוגי רטלין לא הרגשתי שיפור.
    אני חושב גם שיש לי בעיית חרדה,שאני כל הזמן חושב מה יגידו אחרי מה שאני אומר,והרבה פעמים פשוט בסופו של דבר לא אומר את הדבר..או שאינ הולך למקום..אני חושב הרבה צעדים קדימה מה יקרה,שאני יבוא מה אני יגיד..איך זה יתקבל..ואפילו לפני שבוע הייתי במז'ור דיפריסיון שדי עבר אבל המצב רוח שלי נשאר לא טוב בתקופה האחרונה ובאופן כללי המצב רוח שלי לא יציב.זה לא שאני במניה דיפרסיה,אלה שפשוט לפעמים אני במצב רוח לא טוב מסתם גם עם היה לי יום שהוא טוב בבית ספר..
    אבל בכל מקרה עד היום כל יום אחרי בית ספר אני בכוח מחפש את הדברים הלא טובים ולתת לעצמי עליהם ביקורת.
    לסיכום-גם עם אין לי הפרעה פסיכאטרית,נפשית וכו'..שאני בסה"כ בןאדם שמשקיע בטיפוח שלו ונראה טוב מאוד,אבל יש לי בעיה בתפקוד וביכולת החברתית ואפילו שאני פתוח לחברה אני גרוע .
    הדיבורים שאני מוציא הם כל הזמן קשורים לנושאים שאחרים העלו..ואני רק כל הזמן משתדל לצחוק ולהראות שאני בעניינים!כדי שלא יגידו מה קרה אני המום או שקט..כי אני לא ילד מופנם!ואני משתדל לשדר כל הזמן ביטחון אבל..על מי אני עובד?כולם רואים עליי את הביטחון העצמי הירוד..ובאותו הקשר של מה שאמרתי שאני רק מצתרף בשיחות לנושאים..גם שאני מנסה להעלות נושאים הם בדרך כלל לא מתקבלים ,או כי אני פשוט לא יודע להגיד את הדברים במקום ,או שזה בגלל הצורה שאני אומר אותם.שעם לפעמים נשמע רעד בקולי שלי או משהו כזה.ובגלל תחושת הניתוק החברתית שלי,זה או שאני לא אומר כלום,או שאני אומר דברים,אבל צוחקים על הרבה דברים לא קשורים שאני אמור.ואין לי מושג למה אני אומר אותם.שאני במצבי לחץ כמו מישהו ניסה לרדת עליי בצחוק אני בכלל לא שם לב למה שאני אומר ואומר דברים שאחרים צוחקים עליי.

אני יודע שיש פה הרבה בלאגן,ואני בעצמי מבולבל,אבל מעבר ל-להגיד לי שאני ילד לפסיכולוג ויקבל איבחון וכו' .האם לדעתך יש פה משהו מעבר לסתם עוד איזה הפרעת קשב וריכוז והפרעה רגשית?
    מצטער מראש על אורך ההודעות ,השתדלתי להתחיל את הבעיה מהשורש ומההתחלה כדי שתהיה תמונה כללית טובה יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה מורכבת וארוכה.בן 17 - תגובה

חנה הללי
    24/06/2011

ליר שלום
    קיבלת לפני שבוע את האיבחון . זה טוב כי זה נותן כוון של הבנה ומכאן ניתן לגזור דרכי טיפול.
    אתה נער אינטיליגנט בעל מודעות עצמית שסובל מאוד בעיקר בעיניין של הבנה חברתית וקודים חברתיים אולי חרדה חברתית.
    טיפול יכול מאוד לעזור הייתי ממליצה אפילו על סוג של טיפול קבוצתי או טיפול קבוצתי בפסיכודרמה.
    בהצלחה חנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ
    ליאורה
    23/06/2011

כשאני בחברת אנשים חדשים אני הופכת להיות קפואה ולחוצה מאוד ולא מצליחה לצאת מזה. הפחד שאני נראית לחוצה גורם לי להיות עוד יותר לחוצה, למרות כל המשפטים שאני אומרת לעצמי ושאני מנסה לקבל את עצמי ולהבין שאין סיבה להיות לחוצה.

זה אולי ישמע מוזר, אני מרגישה שאני נהיית אוטיסטית ליד אנשים חדשים. מרוב לחץ הכישורים החברתיים שלי נפגעים.

אני לא יודעת מה לעשות.

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ - תגובה

מנשה כהן
    24/06/2011

שלום. אלו מחשבות יש לך לפני ובזמן המפגש עם אנשים חדשים? נשמע כמו סוג של חרדה חברתית..אולי תרשמי אלו מחשבות מלוות אותך ותראי מה זה שבולם אותך.אפשר גם להיעזר באיש מקצוע..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות
    גדעון
    22/06/2011

שלום אני חושב הרבה ובכל יום לפעמים אני יושב וחושב
    האם זה טיבעי ?

לקביעת תור
    סגירה
    מחשבות

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות - תגובה

מנשה כהן
    24/06/2011

שלום. תלוי מה אתה חושב, על מה..יוצרים ומדענים גם חושבים ומבטאים את מחשבותיהם ביצירתם. במה אתה עסוק? האם אתה "חופר" בענייניך? אתה לומד משהו? כי לחשוב זה כמו לנשום, לראות ולחוש..חלק מהמבנה שלנו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי זעם
    תומר
    05/06/2011

בחודשים האחרונים אני נתקף בתחושות זעם קשות, כאלה שגורמות לי לרצות לנפץ משהו ממש, זה קורה בעיקר כשאני לבד, והזעם הוא על אנשים שונים ועקב סיבות שונות... אני לא יודע למה זה קורה ומה אני אמור לעשות כשזה קורה, או איך להפחית את זה

לקביעת תור
    סגירה
    התקפי זעם

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי זעם - תגובה

מנשה כהן
    05/06/2011

שלום. למרות ש"זעם" זה לא משהו שאוהבים לפגוש או להוציא - בכל זאת יש תמיד סיבות למה הוא קיים, למה הוא עולה מהמחסן הפנימי, ולא הוא מוקא החוצה. אם הזעם שלך היה מדבר - מה הוא היה אומר? ישנה בדרך כלל אמירה שמתחבאת מאחורי התגובה הרגשית הזועמת. תן לדברים מילים. תראה מה אתה מקבל........

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אישו
    חם
    02/06/2011

מה עושים לבד להקאות מדברים מסריחים מתי שרואים

את זה

לקביעת תור
    סגירה
    אישו

הוספת תגובה

תמונה

• אישו - תגובה

מנשה כהן
    02/06/2011

שלום. כדי לקבל תשובה
    צריך לומר יותר, ויותר ברור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מוצאת משמעות יותר.
    ניסי
    26/05/2011

אני בשנות החמישים, הילדים עזבו את הבית. זקוקה לעצה מה לעשות עם עצמי. ב3 שנים האחרונות הצלחתי להביא על עצמי. סרטן, אירע מוחי ועוד. ואני מאמינה כי זה בגלל שאני מרגישה לא חיונית יותר. יש לי בעל שאוהב לחזור הביתה ולהיות במחשב. זה בערך.
    ואני אנה אלך?
    מה אעשה?

לקביעת תור
    סגירה
    לא מוצאת משמעות יותר.

הוספת תגובה

תמונה

• לא מוצאת משמעות יותר. - תגובה

חנה הללי
    29/05/2011

שלום ניסי
    תחושת חוסר ערך,ריקנות,מחלות,חוסר משמעות,פריחת הילדים מהקן, הרגשה של חוסר תקשורת עם בן הזוג. תחושות מציאותיות ונורמליות לגילך ולמצבך.

נראה לי שהגיע הזמן לפרגן לעצמך טיפול נפשי. את מוזמנת לכתוב
    עיר או אזור מגורים בארץ ואולי נוכל להמליץ.
    בהצלחה
    חנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשדוד

ניסי
    29/05/2011

תחילה תודה על תשובתך. אני גרה באשדוד
    אשמח לפגוש אנשים בכלל כי אני די בודדה.
    אני אוהבת אמנות , מאוד רציתי ללמוד לצייר מנדלות. אבל לא מצאתי בסביבות אשדוד או רחובות.
    אני רוצה ללמוד באקרופוליס. אבל אין לי תחבורה ציבורית לשם.
    האם תוכלי לעזור. תודה , ניסי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשדוד - תגובה

חנה הללי
    29/05/2011

שלום ניסי
    לגבי ציור מנדלות זהו באמת תחום שיש בו ריפוי ויצירה.
    יש אמנית מדהימה במודיעין בשם אופירה אוריאלי או אריאלי . היא מאוד מוכשרת טובה ,חמה ואנושית . והיא גם מלמדת.
    יש לה אתר באינטרנט ותוכלי אולי להעזר בה להמלצה על מישהו קרוב למקום מגורייך .
    כמו כן את יכולה לפנות לטיפול במרכז ליעוץ לאשה . למיטב ידיעתי התשלום שהם גובים הוא על סמך אישורי הכנסה מדורגים.
    בהצלחה
    חנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול הוליסטי- איזה, איפה, אצל מי?
    מורן
    27/05/2011

שלום לכם,
    לאחורנה התחלתי להתעניין בטיפולים הוליסטיים- כמענה על כל מיני שינוים שעברתי ושאני עדיין עוברת בחיי האישיים ובגלל תחושה של "תקיעות" חוסר אנרגיה , מימוש, הגשמה וכו....
    בתחילה חשבתי על טיפול ביו אנרגיה -ששמעתי עליו בעבר מחברה אולם משתהחלתי לחפש חומר ולקרוא הבנתי שהשדה ההוליסטי הוא רחב ומגוון..... ואני חשה קצת בלבול... על סמך מה אוכל להחליט באיזה ערוץ ללכת.. איזה טיפול לעבור.... מה הכי כדאי לי, מה מתאים? ובנוסף - אצל מי.... יש המון שמות באינטרנט.. אבל הייתי שמחה להגיע למטפל שיש לי איזשהן חוות דעת מוצקות עליו... איך בוחרים מטפל...?
    אשמח לקבל התייחסות....
    המון תודה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול הוליסטי- איזה, איפה, אצל מי? - תגובה

חנה הללי
    29/05/2011

שלום מורן
    חשוב שתצייני אזור מגורים אולי נוכל להמליץ.
    מה שכדאי להדגיש שכל סוג של טיפול מצריך השקעה של זמן ומשאבים.
    טוב שפנית בשאלתך כי אכן קשה היום לדעת איך ובמי לבחור והתחום הוא נרחב.
    טיפ נוסף- ניתן לפנות למרפאות אלטרנטיביות השייכות קופות החולים.
    בברכה
    חנה הללי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה
    חסוי
    22/05/2011

שלום אני בן 32

אני סובל מחרדות בנושא הבריאות ואני מטופל אצל פסיכולוג

אתמול היו לי כאבים בעצם החזה למטה שעברו אחרי שעתיים

אשתי אומרת שנכנסתי להתקפת חרדה לכן היו לי בחילות ללא הקאה וקצת רעד בגוף

אני טענתי שאני שולט בעצמי.

האם יכול להיות שהיה לי התקף חרדה בלי שאני ישים לב לזה? ולכן היו לי בחילות וקצת רעד?

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה - תגובה

מנשה כהן
    23/05/2011

שלום. ראשית, אני מציע שתעלה את הנושא בפני המטפל. יכול להיות שמדובר בחרדה שמתבטאת דרך הגוף..במודעות אתה חווה שליטה, אבל המצוקה יכולה לדבר דרך הגוף. אבל אין די פרטים לדעת מה זה בדיוק..האם היו לך כבר כאלה תגובות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    אחת
    16/05/2011

חברי הקבוע שלח לי תמונה שצילם אותי עם חברותי בעבר ותייג אותי בקיר של הפייסבוק וגם בפרופיל אצלי. אז אני מבינה שכולם רואים אם זה על ה"קיר". למרבה הפלא האקס שלי שהיה בעבר, פתאום כנראה ראה את התמונה אצלו ב"קיר" תייג לי את התמונה לדף הפרופיל של בפייסבוק שעתיים אחרי שחברי הקבוע תייג. ממש לא ברור לי מדוע היה "צריך" לתייג את תמונתי בדף הפרופיל לא מספיק שחברי הקבוע תייג?? מה שמוזר שתמונתו לא מופיע ליד תמונתי הוא תייג את תמונת הפרופיל שלי ליד התמונה ששלח חברי, כאילו לא רצה שיראו שהוא שלח. ואיך ידעתי שהאקס שלי שלח? עשיתי קליק בהודעות, במה ששולחים, וראיתי את תמונתו ואת שמו של האקס. בקיצור: מה גרם לו לשלוח לי את תמונתי שהופיע על הקיר ולתייג אותו בפרופיל שלי ?עושה רושם כאילו הפריע לו שתמונתי פתאום הופיע על הקיר בפייסבוק שלו??? מוזר הדבר בעיני ואודה על תגובתכם..

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

חנה הללי
    16/05/2011

שלום לך
    אני מבינה שהעיניין מטריד ומציק.
    האם יש לך אפשרות לשאול את החבר שלך לשעבר מדוע עשה זאת?
    אולי עשה את התיוג על הקיר שלו בתום לב?
    אולי יש לך עדיין רגשות איליו? אולי זה הנושא האמיתי המעסיק אותך?
    אולי שווה ברור ישיר של העיניין מולו?
    בהצלחה
    חנה הללי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת כבדות נפשית
    איציק
    11/05/2011

לפעמים בסיטואציות חברתיות אני מרגיש תשוש, כאילו האנשים שלידי גוזלים ממני את החיוניות למרות שהם לא עושים שום דבר לא בסדר, פשוט שמחת החיים שלהם גדולה משלי ואני רק ניכבה עוד ועוד. מה יכול לגרום לזה?

לקביעת תור
    סגירה
    תחושת כבדות נפשית

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת כבדות נפשית - תגובה

מנשה כהן
    15/05/2011

שלום לך. קשה לתת הסבר ללא מידע נוסף עליך. האם זוהי הרגשה שמלווה אותך שנים רבות? האם יש מצבים ואנשים שאתם אתה מרגיש טוב ונוח ומחוזק? בן כמה אתה? מה אתה עצמך חושב על המצב שתיארת? חזור וננסה להבין מדוע זה קורה לך...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול
    רועי
    02/05/2011

שלום, אני מעוניין להתחיל טיפול כלשהו, עדיין לא החלטתי מה בדיוק הכי מתאים לי. מישהי הציעה לי לנסות את הפסיכולוגיה ההוליסטית, אז אשמח לדעת מה זה בדיוק אומר ואיזו הכשרה המטפלים עוברים.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול - תגובה

חנה הללי
    02/05/2011

רועי שלום
    ההכשרה המיקצועית של מטפלים מוכרים היא באקדמיה .בלימודי הפסיכולוגיה הקלינית או בלימודי עבודה סוציאלית או טיפול באמצעות אמנות.
    בפסיכולוגיה גישות רבות וזרמים שונים . כמו בכל תחום עיסוק ישנם התפתחויות חידושים ושינויים.
    אחד הענפים הוא הפסיכולוגיה ההוליסטית ,שכשמה כן היא. כלומר, מתבוננת על האדם כמכלול ,כיחידה אחת של גוף, נפש, רוח כל זאת בתוך קונטקסט ביולוגי,משפחתי, חברתי,ותרבותי.
    רוב אנשי המקצוע בתחומי הטיפול השונים משכללים את עבודתם ורוכשים מיומנויות נוספות במהלך החיים המיקצועיים .חלקם משלבים טכניקות וגישות מתורות המזרח ,או מתחום העידן החדש המשלבים עבודה והקשבה לגוף.

אתה מוזמן לפנות שוב ולנסות לפרט את הסיבה העיקרית לפנייתך לטיפול, את גילך ,מצבך המשפחתי ואזור מגורים ואולי נוכל לסייע בהכוונה בבחירת מטפל.
    בהצלחה
    חנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא
    בל
    24/04/2011

שלום , אני בת 28 והחיים שלי ממש תקועים ומגעילים . לאחרונה חיפשתי בתוכי מה יכולות להיות הסיבות לכך והכל הוביל לעניין אחד - אמא שלי. היא אישה טובה שכביכול מאוד אוהבת אותי ואני מרכז עולמה אך מאז שאני זוכרת את עצמי כל פעם שניסיתי להביע רגשות או לחלוק איתה מה עובר עליי היא מסתגרת באיזו מין הכחשה ומנסה לטאטא כל מה שרע מתחת לשטיח ומעולם לא נתנה לי כלים להתמודדג עם דברים באמת . כל מה שהיה חשוב תמיד היה לעשות הצגה יפה לכלום שהכל בסדר כי תמיד הדבר הכי חשוב היה "מה יגידו השכנים "
    אני מחשיבה את עצמי לבחורה מאוד חכמה והגיונית אך עם זאת אני לא מצליחה להתמודד עם החיים וכל מה שאני צריכה באמת הוא מעט תמיכה מאמא . כל פעם אני מנסה מחדש להביע את רגשותיי בפניה אך נתקלת בקירות. אני יודעת שהבעיה היא תסביכים שלה עם עצמה אך עדיין זה משפיע עליי כל כך.
    למרות גילי, הייתי רוצה לפעמים להיות מסוגלת לספר לה כמה רע לי ולזכות לטיפה אהדה ולא למחסום הזה. הייתי רותה לדעת אם טיפול כלשהו יעזור לי להשתחרר מהנזקים האלה ואם כן איזה טיפול יתאים ?
    תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    אמא

הוספת תגובה

תמונה

• אמא - תגובה

מנשה כהן
    25/04/2011

שלום. נראה לי שהסברת טוב את עצמך ואת המצוקה שלך. היית רוצה, כדברייך, "לפעמים להיות מסוגלת לספר לה כמה רע לי ולזכות לטיפה אהדה ולא למחסום הזה", וכמובן זה לגיטימי ומוצדק. הייתי מציע שתיקחי "פסק זמן" מלחכות שמשאלתך תתמלא. אולי ל 3-4 חודשים. תראי אם את יכולה לעבור מעין "גמילה" מאימא. כך או כך, כל אחד - בנים ובנות - צריך מתי שהו ללמוד קצת להיפרד מן הילדות ומהחיבוק אבא-אימא.תראי שיש עוד אנשים שיכולים להקשיב לך כמו שאת רוצה. אימא - אולי לא יכולה. להבנתי טיפול פסיכולוגי יכול לעזור לך בשינוי הזה - ללמוד להירגע מהצורך לרצות, ומהצורך לקבל תמיכה מאימא. זו יכולה להיות חוויה חיובית ומעצימה. הגיל שלך הוא בדיוק הזמן להתבגרות וליציאה מן החממה המשפחתית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שעמום קיומי
    נמרוד
    21/04/2011

אני מרגיש שכל דבר משעמם אותי. העבודה, אנשים שאני איתם. כאילו איבדתי את ההתלהבות. לפעמים אני מרגיש שבא לי לעשות דברים קיצוניים רק כדי לצאת מזה... אבל מה יכול להוציא אותי מזה?

לקביעת תור
    סגירה
    שעמום קיומי

הוספת תגובה

תמונה

• שעמום קיומי - תגובה

מנשה כהן
    21/04/2011

שלום. "שעמום", ההרגשה של שעמום, יכולה לומר שהגיע הזמן לשנות משהו בחייך, או לשנות גישה.איך הגעת למצב השעמום? איך היה קודם? מה השתנה אצלך בפנים? שעמום הוא לפעמים דרך "להרדים" את העניין וההתלהבות, כי אולי אין עם מי. חופשה יכולה לפעמים לעזור. תרשום את הביקורת שיש לך על עצמך או על אחרים..תתבונן. תראה ממה אתה נמנע..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה
    מיכל
    04/04/2011

אני סובלת מחרדה ומחשבות טורדניות במיוחד פחד מאיבוד שליטה ופחד להשתגע

נמצאת בטיפול פסיכולוגי שעוזר בחלקו האם יש עוד שיטה שניתן להעזר בא

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה - תגובה

חנה הללי
    10/04/2011

מיכל שלום
    את מציינת שאת נמצאת בטיפול פסיכולוגי. במצב כזה ,הדמות הראשונה שיש להתיעץ איתה אם כדאי לשלב שיטות נוספות היא דמות המטפל העיקרי איתה את נמצאת בקשר, כלומר הפסיכולוג שלך.
    כמה זמן את בטיפול? האם המטפל שלך מודע למה שאת מתארת? מה הוצע לך?
    לפעמים, תוך כדי הטיפול יש החרפה של סימפטומים כי נוגעים במקומות חשופים.ואז אולי ניתן להעזר גם בטיפול תרופתי, גם זאת, תוך התייעצות עם המטפל בלבד.
    חנה הללי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המסע

מיכל
    12/04/2011

לחנה
    האם שמעת על טיפול המסע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המסע - תגובה

חנה הללי
    13/04/2011

מיכל שלום
    שמעתי באופן כללי .
    את יכולה להכנס לאתר של המסע להרשם ולקבל הרבה אינפורמציה.
    אני ממליצה לקחת את המידע משם ואז להתיעץ עם הפסיכולוג שלך לפני שאת מחליטה להשתתף.יתכן שיהיה לך נכון לטפל בשלב זה בטיפול קונבנציונלי בחרדות שאת מתארת, להתחזק ואז לאפשר לך להחליט.
    חנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום
    ..אני
    13/09/2010

אני לא בידיוק יודעת לאיזה פורום של פסיכולוגיה הגעתי ומזה פסיכולוגיה הוליסטית
    מה שכן אני נורא ב שאסה... לא סתם באסה שעוברת...
    כבר זמן ממושך אני מרגישהחוסר חשק לדבר בטלפון, לצאת, להנות מדברים בסיסיים שכולם נהנים.., לשבת לפטפט עם חברה ... שלא נדבר שאין לי חברות טובות שאני מחוברת אליהן... אני יוצאת לדייטים שבחורים לא חוזרים אליי... הביטחון שלי... הריבים בבית...אני מרגישה עצבות מוזרה... מעצבון אותי שאין לי חשק לעשות כלום... אני הולכת לעבודה חוזרת ובא לי לישון... ואז שוב לעבודה ולישון... נמאס לחכות לבן זוג בחיי...
    אני פשוט לא יודעת מה עובר עליי.. עזרה בבקשה...

לקביעת תור
    סגירה
    שלום

הוספת תגובה

תמונה

• לא יודעת מה עובר עלי..

מנשה כהן
    15/09/2010

שלום. את מתארת מצב של דכאון - חוסר חשק לעשות כלום, לצאת, לדבר, ולא נהנית..מן הסתם זהו דיכאון תגובתי, כלומר את מגיבה למשהו שקרה או לא קרה בחייך, אולי הרגשה של כשלון, או/ו חסר בקרבה רגשית עם אנשים, אולי זה ש "נמאסת לחכות לבן זוג בחיי.." מדבר על תסכול מדבר כה חיוני וחשוב שאינו צולח ולא קורה בחייך

אני מציע לקבוע פגישה עם מטפל, אולי פסיכולוג קליני
    להגדיר את הפנייה שאת רוצה להתייעץ ולקבל משוב/הערכה לגבי מצב נפשי, הגורמים לו, ומה צריך לעשות כדי לשנות את המצב

ממליץ לא לדחות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא חובה לסבול..

שושן
    20/09/2010

קראתי כאן על עצבות מתמשכת, חוסר חיוניות, דכדוך לאות... ועוד... ומאוד התחברתי.. כך חייתי המון שנים מבלי לדעת שאת הענן הזה מעליי ניתן להזיז... קרה לי נס, ושמחה ושקט רב נכנסו לחיי.. עשיתי מהפך קראתי את ספר "המסע" ועברתי את סדנת המסע שם נפתרתי סופית מ"ספוריי העבר" שלי ניקיתי את גופי ממה שמיותר לו , התחברתי לסליחה ואני שמחה וחיונית היום.. ממש נס
    קשה להאמין כשנמצאים בעצב עמוק שיש מענה.. אבל יש!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המסע

מיכל
    04/04/2011

לשושן

הייתי שמחה לקבל ממך עוד פרטים לגבי המסע ואצל מי עשית אותו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום

גיא
    30/09/2010

אשמח מאוד לנסות לעזור ולשתף אני מזדהה ומבין את מצוקתך
    אנא רשמי לי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה