פורום פסיכולוגיה הוליסטית - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מתיחות
    צפירה
    10/06/2010

בעלי עובר בדיקות תקופתיות לאחר ששנה שעברה התאושש ממחלת הסרטן. הוא מאד מתוח ועצבני, רב איתי כל הזמן, כל פעם לקראת כל בדיקה וזה מותח עצבים. מה אתם ממליצים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    מתיחות

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה

מנשה כהן
    10/06/2010

שלום. בעלך בלחץ נפשי, או חרדות, ממה שעבר וממה שעובר. אפשר להעזר בטיפול תרופתי בהתייעצות עם פסיכיאטר, ויש מקום גם לייעוץ/טיפול נפשי לזמו מה.
    במצב כזה אדם לא עובר לסדר היום, גם אם השתקם פיזית. הוא איבד משהו ונעשה מודע לדברים שהוא צריך לדבר עליהם.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שינה
    הדס
    02/06/2010

מה אתם ממליצים נגד נדודי שינה? מעניין אותי לראות את תשובתכם.

לקביעת תור
    סגירה
    שינה

הוספת תגובה

תמונה

• נדודי שינה

מנשה כהן
    02/06/2010

שלום. תלוי מה הן הסיבות. האם את יודעת מה מעיר אותך. מה מונע ממך להרדם? בעיקרון נושאים שונים לא פתורים כאילו עולים מהמרתף בלילה ומטרידים את מנוחתך. תראי אם יש חלומות ותנסי לרשום אותם. תוכלי לכתוב לכאן או לפורום חלומות כלשהו. משהו מעיר אותך...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית?
    דינה
    02/06/2010

אני שוקלת לפנות לטיפול על מנת לפתור בעיה שיש לי ואני שוקלת כרגע טיפולים שונים. לאחרונה נתקלתי במושג פסיכולוגיה הוליסטית, אשמח אם תוכלו להסביר לי איך זה נבדל מפסיכולוגיה רגילה? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    פסיכולוגיה הוליסטית?

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוגיה הוליסטית ואחרת..

מנשה כהן
    02/06/2010

שלום. לא בטוח שאפשר לתת הסבר מספק לגבי מה זה פסיכולוגיה הוליסטית. "הוליסטי" מתייחס לאדם כשלם וכך טכניקות טיפול שונות לשחרור ולמודעות. הנחות המצא הן שונות מטיפול התנהגותי [עבודה על המחשבות על שליטה והרפיה] ומטיפול פסיכודינמי [העובד על גילוי השפעות מהלא מודע וזיהוי הגנות שונות]. יתכן, שמה שחשוב לא פחות הוא להתחבר למטפל בו תוכלי לבטוח ולהיפתח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    רמי
    24/05/2010

אני מסתכל מנקודת מבט גבוהה ושם לב שהחיים לא מתקדמים לשום מקום. לא מבחינה סביבתית של עבודה או חברים. אני לא מתבגר, לא נהיה אדם חכם יותר, לא נהיה אדם טוב יותר, כאילו הניסיון שאני אמור לצבור מתאדה לאנשהו. זה מרגיש כמו קיבעון מסויים, אני מניח שכל מי שנמצא סביבי מתקדם ורוחש ידע, ניסיון, חוויות, דברים שמעשירים את האישיות שלו ואת המהות בתור בן-אדם, ורק אני לא. כאילו אני רץ במקום. אני רוצה להיות חכם יותר, אני לא מבין רגשות, אין לי מטען רגשי שאני יכול לשתף או לרגש אחרים, אני רוצה להיות מהאנשים שלוקחים חלק בשיחות עמוקות, להרגיש אינטיליגנט, בוגר. אבל אני ממשיך להרגיש כמו ילד קטן, מפונק, בכיין. אני לא מייצג בנאדם שהייתי מסוגל להעריך או לכבד מהצד. אפשר להגיד שאני מאוכזב מעצמי. לחלוטין...

אשמח לתגובה.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• להתגבר על האכזבה

ברכה קופצ'יק
    25/05/2010

רמי שלום:
    בן כמה אתה? בכל אופן אני מאמינה שבכל גיל ובכל שלב בחיים אפשר להתקדם ואפשר לתקן דברים.
    אתה נשמע לי מדוכא ולכן אתה רואה הכל בשחור, כולל את עצמך. ניתן לטפל בדכאון ואני ממליצה לך מאד לפנות לטיפול פסיכולוגי בהקדם. שם תוכל להעזר, למצוא תמיכה וללמוד להסתכל על הדברים אחרת.
    בנוסף אני ממליצה לך לפנות לרופא או אפילו פסיכיאטר ( אין מה להתבייש בזה) ולבדוק האם אתה יכול לקבל עזרה תרופתית שתקל בשלב זה עד שהטיפול הפסיכולוגי יתחיל לעזור. ישנן תרופות חדישות קלות ומותאמות באופן אינדיבידואלי שמאד יכולות לעזור עד שיוצאים מן המשבר.
    אנא תתעודד ותתן סכוי לטיפול!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה
    קמי
    25/05/2010

לאחרונה הגעתי למסקנה שאני רוצה להתחיל ללכת לטיפול פסיכולוגי. היה לי נסיון מאכזב עם פסיכולוגית אצלה הייתי בטיפול לפני תשע שנים למשך כשנתיים. שמעתי על פסיכולוגיה הוליסטית והחלטתי לנסות שוב, היכן אוכל לקבל המלצה על פסיכולוג/ית מסוג זה באזור הצפון?
    אודה מראש על תשובתכם.

לקביעת תור
    סגירה
    המלצה

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוג הוליסטי

ברכה קופצ'יק
    25/05/2010

קמי שלום:
    מצטערת לשמוע על הנסיון הלא מוצלח עם אותה פסיכולוגית. בכל זאת היית שנתיים אצלה ולכן רציתי לשאול אותך האם בררת אתה לגבי רצונך לעזוב את הטיפול. לעתים אפשר ללמוד הרבה מכך שמבררים את הסיבה לסיום הטיפול .
    לדעתי מה שחשוב במציאת פסיכולוג/ית זוהי תחושת הכימיה שנוצרת במפגשים הראשונים ועליך ללכת לפי האינטואיציה שלך.
    לגבי בקשתך : ישנם פסיכולוגים קלינים שמטפלים בגישה ההוליסטית אך לכן כשאת פונה עליך לשאול את המטפל מה השיטות בהן הוא עובד. אם מה שמעניין אותך זאת העבודה המשולבת בין גוף ונפש ישנה גישה בפסיכולוגיה שנקראת (S.E. ( SOMATIC EXPERIENCE שיכולב להתאים לך. בנוסף ישנם פסיכותרפיסטים שעובדים בגישה הזאת.שיהיה לך בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובת אישה
    בעל
    16/09/2009

איני יודע מה יכול להיות הסיבה?. כשאני פוגש את אשתו של הידיד שלי, ושואל אותה "מה נשמע? כל תשובתה תמיד" הכל כשורה" תודה לאל בסדר", הכל תקין. ולא מעבר לזה. לא מפתחת שיחה, פשוט ננעלת, בעלה מאד פתוח אלי מאד אמפתי. אך לעומת זאת ראיתי אותה שעם גברים אונשים מסויימות היא מאד פתוחה, זורמת. מה יכולה להיות הסיבה ? תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    תגובת אישה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות ותשובות

מנשה כהן
    16/09/2009

שלום. אפשר לנחש כל מיני ניחושים למה זוהי "תגובת האשה" הזאת. במקום זאת הייתי מציע לנסות לא לשאול שאלות שמחייבות את האחר לתת מעצמו או לצאת לידי חובה ע"י תשובה כלשהי. במקום שאלות, לנסות לומר אתה משהו. על עצמך. עליה [נחמדה..מעניינת..לבושה יפה...]. על נושא משותף. משהו שקראת. חווית. וכך הלאה. נסה..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פשוט מקסים!

ענבל קולנגי
    20/05/2010

נתקלתי בהודעה ולא יכולתי שלא להגיב.
    זה מקסים מצידך שאתה כל כך מתעניין ורוצה להכיר יותר את אשת ידידך.
    העובדה היא שאנחנו אנשים שונים, חלקנו פתוחים וחלקנו פחות. זה נובע מכל מיני סיבות וזה בסדר.
    אם אתה רוצה בכל זאת ליצור עמה קשר, אני מציעה שתשאל אותה שאלות פתוחות יותר המראות עניין ספציפי בה ובמעשיה. למשל "איך הולך בעבודה?" או "לאן נסעתם בטיול....?" וכו'.
    לכל אחד יש תחומי עניין שונים ואם רק תמצא תחום עניין שמעניין אותה, תוכל לפתוח שיחה שאולי לא תסתיים במספר מילים בודדות.

נשמע שאתה אדם שאוהב ויודע להקשיב, שיהיה בהצלחה!
    ענבל קולנגי,
    תרפיה הוליסטית ומגע מרפא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות עם ההורים
    אביגיל
    16/05/2010

הייתי בטיפול פסיכולוגי ונורא לא אהבתי שהם כל הזמן מדברים על ההורים. אני לא מאמינה שלהורים יש כזו השפעה גדולה. האם בפסיכולוגיה הוליסטית זה אחרת?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות עם ההורים

הוספת תגובה

תמונה

• הורים והשפעות אחרות

מנשה כהן
    16/05/2010

שלום. הורים היו הכל עבור כל ילד..וההבנה היא שהם מטביעים את חותמם, לטוב ולרע..כשמטפלים שואלים וחוקרים לגבי ההורים והילדות - הם מנסים להבין את המצוקה עכשיו..כפי שאולי התפתחה מיחסים עם ההורים שהיו ביקורתיים, ותרנים, לא הדריכו, או להיפך לא הניחו..וכך הלאה

עם זאת, לא בכל שיטות הטיפול שמים אותו משקל על מה שתארתי

בשיטה הקוגנטיבית, CBT , מנסים לעזור בהשגת שליטה ובשינוי דפוסי חשיבה
    בגישה ההוליסטית - מנסים לראות את האדם בשלמות ולראות מה יכול לעזור עכשיו..ומשתמשים בטכניקות שונות לשחור ולשינוי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קשיי ריכוז
    ניבה
    16/05/2010

אני סטודנטית ולאחרונה, מה שאף פעם לא היה לי, אני חווה קשיי ריכוז. ממש קשה לי לשבת יותר מ-20 דקות. אני מעוניינת למצוא איזו שיטה הוליסטית להגביר את יכולת הריכוז שלי. על מה תוכל להמליץ?

לקביעת תור
    סגירה
    קשיי ריכוז

הוספת תגובה

תמונה

• ריכוז

מנשה כהן
    16/05/2010

שלום. השאלה מה מפריע לך להתרכז: לחץ? חוסר פעילות פיזית? חוסר שינה? חוסר תכנון וחלוקת השקעה? נסי לעשות צעידה של 30-60 דקות ביום. אולי תראי מה מציק לך. אפשר לשים מוסיקה ברקע,,יש אנשים שזה עוזר להם..אולי אפשר חלק מהזמן ללמוד עם מישהו..לראות באלו שעות ביום את יכולה להיות הכי מרוכזת. אולי גם תלמדי הרפייה או מדיטציה כלשהי..תקשיבי לנשימה כמה דקות..בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השתתפות באירוע
    בעל
    05/05/2010

בעלי נמצא בחוג בו יש לו שפה משותפת עם גבר מסויים המכיר אותנו מקרוב. הגבר, כשפוגש אותי ברחוב נוהג לעיתים לפלרטט איתי ואפילו להחמיא לי ובזה נגמר כל הקשר שלנו... . אשתו, כשפוגשת אותי אומרת רק שלום. אין בינינו קשר חברי הדוק. איני מבינה מדוע הם מזמינים אותנו לאירועים המשפחתיים שלהם גם בביתם הפרטי וגם באולם האירועים. ?. הוא הזמין את בעלי באופן אישי , בעלי מעוניין מאד לכבדו מכל מיני סיבות ...ולכן רוצה שאצטרף אליו לאירועים שלהם. בטענה שהוא לא גרוש ולא אלמן חלילה.. .לי אישית לא נעים לבוא לאירוע של אנשים שלא מיודדים איתנו כפי שצריך, כגון: לבוא לביתנו, קשר טלפוני וכד', בשבילי זה כמו לבוא ולתת מתנה לאדם זר. ב. לאור הנ"ל מה גורם לו להזמין אותנו והאם אני חייבת לבוא רק בגלל שהוא מתוקשר עם בעלי????? .תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    השתתפות באירוע

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטויות

מנשה כהן
    05/05/2010

שלום. אפשר להבין את ההתלבטות שלך..את כאילו שואלת מה משמעות הקשר הזה בשבילך, מלבד זה שאת מצטרפת לבעלך..האם הקשר איתם מעניין אותך? אם כן - היית את מזמינה אותם כדי ליצור קרבה גדולה יותר? האם בעל יכול להיות מעוניין בקשר קרוב יותר אתם? חושב שכדאי לפתח דיבור עם בעלך על העניין, מעבר לשאלה אם את "חייבת" להצטרף אליו..ברור שבלי קרבה יותר משמעותית הביקורים במתכונת הנוכחית מאבדים מטעמם
    אפשר גם לבדוק עם בעלך - מה בקשר הזה חשוב לו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לתגובתך

בעל
    05/05/2010

בעבר הרחוק ניסיתי להזמין את אשתו אלי הביתה, כדי לקרב את הקשר כי לי באופן אישי נעים לי לשוחח איתם ולא הייתי מתנגדת שיהיו בקשר יותר הדוק איתנו. אך היא מתרצת בכל מיני תירוצים, "יעייפה" ובאים הילדים, הנכדים" וכל מיני תירוצים למיניהם.היא גם טיפוס מאד מאד משפחתי וסגור... . כנראה אינה מעוניינת בקשר. לכן, אני לא מבינה מדוע או מה גורם לבעלה להזמין אותנו לאירועים גם בביתם הפרטי וגם מחוץ לבית.? האם "להראות אותנו" לפני אורחיו שאני אפילו לא מכירה אותם????????, בעלי מאד מעוניין שנבוא ונכבד אותם ובטח לא מוכן ללכת לבד- שאני מבינה אותו שלבד זה לא נעים בו בשעה שכל אחד ילך עם בת זוג. מה נראה לך מדוע הוא מזמין אותנו?!?!. הרבה תודה על עזרתך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך..

מנשה כהן
    07/05/2010

שלום. מבין מדברייך שהקשר ביניכם כזוג לחבר של בעלך ואשתו, כזוג - לא מתקדם לשום מקום. אולי זהו קשר בין הגברים שלא מרשים לעצמם להיות חברים מסיבות שונות, ואז מכניסים את בנות הזוג למעגל..

אפשר לא ללכת לאן שלא מתאים בסופו של דבר. זוכר שכבר העלית את הנושא, ונראה לי שמלבדך איש לא יוכל לשנות את המצב. לפעמים אפשר להגיד "לא"..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תקשור
    אורית
    03/05/2010

הייתי רוצה לקבל מידע על מה זה בדיוק תקשור? ובאיזה מקרים זה יכול לעזור. אני מתמודדת עם בעיה ומחפשת פתרונות מסוג אחר. תודה לך.

לקביעת תור
    סגירה
    תקשור

הוספת תגובה

תמונה

• תקשור

מנשה כהן
    03/05/2010

שלום. קשה להסביר על רגל אחת, מה זה "תקשור"..אבל הכוונה היא שמישהו שיכול לראות/להרגיש/לדעת דברים שיעזרו לך להבין משהו בחייך, על עצמך, ואולי תשובה לשאלה שמעסיקה אותך. קשה לדעת מי זה שהוא "מתקשר"..ואולי כדאי לקבל המלצות, אם כבר החלטת על כיוון עזרה כזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך עושים מדיטציה?
    דנה
    28/04/2010

לאחרונה הימים שלי הפכו לקדחתניים מאוד ואני מחפשת דרך להיפתר מהמתח והלחץ כשאני מגיעה הביתה. חשבתי על מדיטציה אבל האמת היא שין לי מושג איך אני עושה את זה. סתם לשבת בישיבה מזרחית ולהמהם? או שיש משהו חוץ מזה?

לקביעת תור
    סגירה
    איך עושים מדיטציה?

הוספת תגובה

תמונה

• מדיטציה

מנשה כהן
    03/05/2010

שלום. אולי כדאי להשתתף בסדנה או קורס כלשהו. יש סוגים שונים של מדיטציה. הבסיסי ביתר זה לשבת 15 ד' ולהקשיב לנשימה..אבל קרוב לודאי שתבאנה מחשבות שיחזירו אותך למצב הרגיל ממנו את רוצה להירגע..לכן צריך הדרכה...בדקי באינטרנט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    תמי
    25/04/2010

אני מתעצבנת מאוד מהר על הבת שלי היא בת 9 . ילדה מקסימה ללא עוררין. אהובה על המורים הילדים וכולם.
    אני מצפה ממנה להבין ברגע שאני מסבירה ואם היא לא מבינה אז אני כמעט מיד צועקת עליה והיא ממש נבהלת ממני. ואני מודעת לזה אבל אני כ"כ מתעצבנת שממש אי אפשר לתאר.
    מה אני יכולה לעשות כדי לא לעשות זאת ?
    אני עובדת עם אנשים ואני מאוד מקובלת בחברה בעבודה. אני בתפקיד ניהולי ומאוד אהובה על הצוות שעובד איתי ועל לקוחותיי. אז מה קורה לי איתה ? אין לי איתה סבלנות בכלל יש לי עוד ילדה בת שנתיים שאיתה יש לי הרבה יותר סבלנות.
    מה יכולה להיות הסיבה לזה שאני כ"כ מתעצבנת עליה ?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• לתמי

מנשה כהן
    25/04/2010

שלום. קשה לדעת ללא שיחה מה יכולה להיות הסיבה שחוסר הסבלנות מופנה דוקא אליה..נסי לחשוב - למה דוקא היא? איזה חלק בך כועס כזה וחסר סבלנות?

אומרים שמהבכורים יש יותר ציפיות..שמים עליהם יותר..אולי שיגדלו מהר..שיהיו אחראים..

חוץ מזה את מתארת מצב בו טוב לך עם הקטנה ועם אנשים בעבודה - ורק היא כאילו לא מבינה אותך כפי שהיית רוצה.מי לא הבין אותך כמו שהיית צריכה?.איך היו הצפיות ממך בבית ההורים?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות טורדניות הורסות לי את החיים
    אני
    17/03/2010

שלום אני בשנות העשרים לחיי ומטופל בזיפרקסה ( לסכיזופרניה ), אני רוצה ללכת לטיפול פסיכולוגי כדי להסיר מחסומים ולהגיע למימוש עצמי ולהיות מי שאני באמת מבחינה חברתית וכו...
    אבל... יש לי בעיה, גם אם אלך לטיפול פסיכולוגי וזה יעזור לי אז אחר כך תבוא מחשבה טורדנית ותהרוס לי את הכל, זה קורה עכשיו כאשר אני "מסדר לעצמי את הראש" אז תיכף באה מחשבה טורדנית והורסת לי את הכל ( את החיים ). אני צריך כיוון לאן לפנות, אולי עליי קודם לקחת כדור נגד מחשבות טורדניות ואז ללכת לטיפול פסיכולוגי או שיש טיפול בלי כדורים שיטפל לי במחשבות הטורדניות ויעזור לי להגיע למימוש עצמי מבחינה חברתית הרגשתית וכו, תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות

מנשה כהן
    18/03/2010

שלום לך. אכן מחשבות טורדניות יכולות להציק ולהטריד, ואולי "להרוס את החיים" כפי שהתבטאת. לפי הידוע לי יש טיפול תרופתי די טוב לבעיה. אולי תתייעץ עם הפסיכיאטר שמטפל בך, אם אפשר להוסיף טיפול תרופתי, וגם תראה מה הוא חושב על טיפול פסיכולוגי. לרוב, שילוב השניים - הוא טוב ומועיל. נסה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות טורדניות שהורסות את החיים

דר אדית דניאל
    18/04/2010

אני מבינה אותך ואת הביטוי מחשבות טורדניות שהורסות את החיים -פעם גם אני סבלתי מהן בנערותי לפני 30 שנה וזה היה קשה מנשוא -המחשבות הטורדניות שלי היו גם חלק ממחלת האנורקסיה שסבלתי ממנה. אבל הן לא היו מחשבות שקשורות דווקא לאוכל אלא בכלל לכול נושא אחר שהיה אז קשור לעולמי

אף מחשבה טובה לא יכלה לפלס לעצמה את הדרך בתוך הראש -רק מחשבות רעות היו שם ברצף שקשה לשלוט בו וזה אכן הרס לי את החיים לא יכולתי לתפקד.

לבסוף במקרה היגעתי להומאופת בהמלצת רוקח בבית מרקחת -וההומאופת פתר לי את הבעיה בצורה מלאה וההומאופתיה הצילה אותי גם מאנורקסיה -כך ש 30 שנה שאין לי אפילו מחשבה טורדנית והרסנית אחת - הן פשוט השתתקו לגמרי נעלמו ולא חזרו - רוב האנשים לא יודעים שיש לזה טבעי. לכן כאדם שעבר את זה חובתי לשתף.

כך שתדע ותוכל לבחור מה אתה רוצה לעשות לטובת עצמך

בברכה דר דניאל אדית
    מנהלת פורום הומאופתיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    חני
    15/04/2010

אני לא יודעת למה אבל זה נורא מבאס אותי מצד אחד סיימתי תואר מצד שני לא קיבלתי אף הצעה נורמלית או שהציעו לי שכר מינימום או שהציעו לי חצי משרה ועכשיו לגבי הלימודים החדשים עדיין לא החלטתי אם להישאר או לעזוב אבל משום מה אין בי שום שמחה אם בתחילת תואר לפחות שנה ראשונה הייתי די שמחה עד העומס אז עכשיו יש בי איזה תחושת תסכול יש משהו נורא משעשע אנשים תמיד חושבים שאחת כמוני נועדה להצליח בכל דבר והקטע הזה מהילדות וזה נורא מוזר אולי יש ליסטנדרטים גבוהים מדי מעצמי כי לי אין תחושה שאני מצליחה להפך נראה לי שדווקא כיום הייתי כבר צריכה להיות מסודרת בחיים והנה אני שוב כמו בתחילת הדרך לומדת אולי אנשים אחרים רואים משהו שאני מפספסת? למה תחושת הביאוס לא עוזבת אותי? אולי אני לא יודעת להעריך את מה שיש לי ?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• מלכודת של ציפיות

מנשה כהן
    16/04/2010

שלום לך. ציפיות יכולות להפריע ולהגביל..הן גבוהות או נמוכות מדי..ותלוי מי בדיוק מצפה..וכל מה שקורה או משמח או מאכזב..הוא לא כמו משהו שמחכים לו..

אני מתרשם שזה המצב אצלך..הצפיות מהסביבה לקחו ממך את החופש הפנימי. במקום לפגוש את הדברים כמו שהם ולהקשיב לעצמך - נשארת תקועה ..לא יודעת מה את עצמך רוצה עכשיו.

תתבונני בזה. תראי איך הציפיות נהלו אותך. נסי לעשות reset ולבחון מחדש מה את רוצה ומה מתאים לך עכשיו. תוכלי לעשות זאת עם חבר או חברה שיכולים רק להקשיב לך..אני מעריך שתוכלי לפזר את הערפל..אולי זה לא יקרה מייד..אבל עשי את התהליך במשך כמה ימים..
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר עניין
    אנסטסיה
    13/04/2010

יש לי בעיה קטנה. מצד אחד אני אוהבת שהכל בסדר ומצד שני ברגע שהכל יותר מדי בסדר השגרה משגעת אותי. אני עושה דברים שבמבט לאחור ניתן לומר שהם חבלה עצמית. אני לא ממש יודעת מה לעשות עם עצמי, זה כאילו אני לא שולטת בעצמי למרות שאני יודעת שהתוצאות יהיו רעות. האם משהו פגום בי? מחכה לתשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    חוסר עניין

הוספת תגובה

תמונה

• השגרה מרגיעה ומשגעת אותי

מנשה כהן
    14/04/2010

שלום. יש לכולנו כל מיני צריכים..לא אחת גם צרכים מנוגדים, כמו שאת מתארת. צורך בבטחון, רגיעה, והרגשה שהכל בשליטה, וצורך אחר, אולי פחות מוגדר, לעשות שינוי, להרגיש אחרת, לחוות חוויות וריגושים, לגלות דברים וכך הלאה. אבל הצורך הזה "מקלקל" את הסדר ומפריע להרגשה שהכל צפוי. נסי למצוא דרך להרחיב את הגבולות שלך שלא בדרך של איבוד שליטה..אולי סדנאות, אומנות, לימודים, חוג, מסע,..אפשר גם להיות קצת בשחיות כדי לקבל מראה ולהבין יותר את עצמך.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה