אנורקסיה

רוצה לדעת על אנורקסיה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אנורקסיה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
מהי אנורקסיה נרבוזה? אנורקסיה, או בשמה המלא אנורקסיה נרבוזה, היא הפרעה נפשית והפרעת אכילה הכוללת משקל גוף נמוך במיוחד ודימוי גוף מעוות עם פחד אובססיבי להעלות במשקל. אנורקסיה נפוצה בעיקר אצל נשים בגיל צעיר, בין 14 ל-18. הסובלים מאנורקסיה פוחדים מהשמנה ולכן מביאים עצמם למשקל גוף נמוך על ידי הרעבה עצמית, פעילות גופנית מאומצת ואמצעים אחרים השולטים על המשקל כגון כדורים להרזיה, משלשלים, חוקן ועוד.

אדם מוגדר כחולה באנורקסיה כאשר משקל גופו נמצא 15% מתחת למשקל האופטימאלי שלו, כפי שנקבע על ידי טבלאות משקל סטנדרטיות. אנורקסיה עלולה להוביל למספר תופעות לוואי חמורות כגון רגישות לזיהומים ופגיעות מוגברת של המערכת החיסונית, הפסקת הווסת, נטייה להתקפי לב, אוסטיאופורוזיס ("בריחת" סידן) ועוד.

מאפייני אנורקסיה רבים וכוללים בין היתר, הכחשה מצד החולה שהוא אכן חולה, הערות על כך שהוא "מרגיש שמן", סירוב לאכול מזונות מסוימים, עצירות וכאבי בטן, שתייה מוגזמת של מים, חיוורון ותשישות ועוד.

החשש מהשמנה בולט יותר אצל נשים מאשר אצל גברים. הסיבה לכך, ככל הנראה, מוסברת בעובדה שעד גיל הבגרות גוף הנער או הנערה מכילים, פחות או יותר את אותו אחוז השומן. החל מגיל ההתבגרות משתנה אחוז השומן בגוף האישה בצורה דרמטית, הוא עולה מסביבות התשעה עד 12% לרמה של 25%. אצל הנערים התהליך הפוך, אחוז השומן אצלם יורד. השינוי הדרמטי הזה הוא, לדעת חוקרים שונים, אחד הגורמים לעיסוק האובססיבי בהרזיה אצל הנערה המתבגרת.

שכיחות אנורקסיה. נשים חולות במחלה פי 20 מגברים ובחברה מערבית אחוז החולות במחלה נע בין חצי אחוז ל-1%. כאמור, אנורקסיה נפוצה בעיקר אצל נשים בגיל צעיר, בין הגילים 14 ל-18, אך היא מופיעה גם אצל גברים, שלא פעם נרתעים מטיפול בגלל הסטיגמה ה"נשית" של המחלה. בעבר אנורקסיה נחשבה הפרעה נדירה, או נחלתן הבלעדית של נערות ממעמד סוציו-אקונומי גבוה. כיום מכירים בעובדה כי אנורקסיה מופיעה בטווח רחב מאד של גילים - החל מתחילת גיל ההתבגרות ועד הבגרות המאוחרת - ובטווח רחב של שכבות ומגזרים באוכלוסיה.

אנורקסיה ובולימיה. לעתים קרובות חולי אנורקסיה סובלים גם מבולימיה. בולימיה, או בשמה המלא בולימיה נרבוזה, מאופיינת באובססיית זלילה שבסופה מגיעה "היטהרות" על ידי הקאה או משלשלים. לעתים החולים בבולימיה מתכננים את תהליך הזלילה כך שיהיה להם קל אחר כך להקיא את האוכל (למשל, שותים מים כשצריך לדעתם לרכך את המזון וכדומה). בולימיה יכולה להתחיל מדיאטה תמימה שבמהלכה נשברים וזוללים.

בולימיה נפוצה יותר מאנורקסיה, וצורות קלות שלה מופיעות אצל כחמישית מהצעירות. הנשים הבולימיות חשות שליטה על גופן, הן יכולות להמשיך להתמכר לאוכל ואז להוציא הכל ולהישאר רזות. הפגיעה הפיזית של בולימיה יכולה להתבטא באולקוס, הרס השיניים על ידי החומצות שמופרשות מהקיבה לאחר ההקאה, נשירת שיער, כאבי בטן והתנפחויות, סכנה לקרעים בוושט ועוד.

הטיפול בבולימיה כולל, בין היתר, טיפול תזונתי, פסיכולוגי, טיפול תרופתי הכולל תרופות נוגדות דיכאון ממשפחת SSRI, אשר גורמות לעלייה ברמת הסרוטונין במוח, ועוד.

בולמוס אכילה. פירושו של בולמוס אכילה הוא התקף אכילה בו אוכלים מזון רב בפרק זמן קצר. תופעת בולמוסי אכילה נקראת בשפה המקצועית BED או Binge Eating Disorder.

בעת בולמוס אכילה האכילה מתבצעת מהר מאוד, כמו כדי להספיק לדחוס פנימה עוד ועוד אוכל לפני שתכריע תחושת השובע. בולמוס אכילה נוטה לעתים להיעשות בהיחבא בגלל רגשות של בושה ומבוכה מהסביבה. החוויה הרגשית העיקרית המאפיינת בולמוס אכילה היא תחושה של חוסר שליטה; גם אם רוצים להפסיק לאכול - פשוט לא יכולים, ולעתים, עד שכל האוכל לא נגמר לא מפסיקים לאכול. מעבר לכך, על מנת להגדיר אדם כסובל מבולמוסי אכילה, ההתנהגות חייבת להתרחש לפחות כפעמיים בשבוע למשך ששה חודשים.

המאפיין העיקרי אשר מבחין בין הפרעת בולמוסי אכילה קבועה לבולימיה נרבוזה הוא העובדה כי לאחר האכילה אין "התנהגות מטהרת" (כמו הקאה, שימוש במשלשלים, פעילות גופנית קיצונית, צום ועוד). לפיכך, הפרעת בולמוסי אכילה עלולה להוביל להשמנת יתר.

טיפול באנורקסיה. טיפול באנורקסיה הוא קשה, מפני שאנשים עם אנורקסיה מאמינים שהכל בסדר אצלם. חשוב שהטיפול באנורקסיה יתחיל סמוך ככל שניתן לתחילת התפתחות ההפרעה, ואז אפשר לבצעו במסגרת הסביבה הטבעית של הנערה ולא בבית חולים.

סוגי הטיפול באנורקסיה המקובלים כיום הם: טיפול דיאטני, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול תרופתי, ובמקרה הצורך אשפוז במחלקה פסיכיאטרית, במחלקה להפרעות אכילה ועוד. הצוות המטפל באנורקסיה צריך להיות רחב ולכלול, בין השאר, פסיכולוג, פסיכיאטר, רופא פנימי, דיאטנית, אחות בית הספר (במקרה ומדובר בתלמידים), ועוד. וזאת על מנת שכל ההיבטים של הבעיה "יכוסו" על ידי אנשי צוות מתאימים. צוות זה לומד את מבנה המשפחה של הנער/ה החולים ויחסי הכוחות הפועלים בה, מכיר את הלחצים הפועלים עליהם, ומנחה כיצד לאפשר להם לנהל את חייהם תוך עזרה, ולפתח זהות עצמית חזקה.

התייחסות מאוחרת לבעיה מחמירה את המצב. במקרים קשים נערות נותרת במצב של אל וסת לכל ימי חייהן (כשליש מן המקרים), ובמצבים חמורים עוד יותר של חולות אנורקסיה, יש אף תמותה שמגיעה לשיעור של 55%-15% מכל הנערות החולות.

חולי אנורקסיה שנמצאים בשלב מוקדם של אנורקסיה (חולים פחות מחצי שנה או שסובלים מירידה במשקל בצורה מתונה) עשויים לעבור את הטיפול בהצלחה בלי להיות מאושפזים. אנשים עם אנורקסיה חמורה יותר צריכים לעתים אשפוז.

הטיפול באנורקסיה הוא ארוך וכולל, כאמור, יותר משינוי הרגלי האכילה של הבן אדם. חולי אנורקסיה בדרך כלל זקוקים לייעוץ פסיכולוגי במשך שנה או יותר כך שיוכלו לעבוד על שינוי רגשותיהם שגורמים להפרעות האכילה.

פרו אנורקסיה (עידוד אנורקסיה). פירוש המושג פרו אנורקסיה, או בקיצור פרו אנה, הוא בעד אנורקסיה. המושג פרו אנורקסיה מתייחס לבנות, לרוב צעירות, שחושבות שהאנורקסיה היא דרך חיים ולא מחלה, ונעזרות זו בתמיכתה של זו כדי לא להישבר בצום הממושך.

בשנים האחרונות הולכת וגדלה הפופולריות של אתרי אינטרנט פרו-אנורקסיה ופרו-מיה (פרו בולמיה). באתרי פרו אנורקסיה, ניתן למצוא נשים שכל עולמן סובב אחר רזון והרעבה עצמית. ניתן למצוא באתרי האינטרנט הללו את כל השיטות, התכנונים ודרכי הביצוע שיגרמו להורים לא לשים לב, ויעזרו לבנות להעביר כמה שיותר שעות ואפילו ימים מבלי לעכל שום סוג של מזון. קיימת כיום מלחמה כנגד אתרי פרו אנורקסיה ולכן מרביתם נסגרים, וקיימות כיום קריאות רבות להכריז על פרו אנורקסיה כפשע, כדבר שאינו חוקי ושיש לאכוף אותו.

דוגמניות אנורקסיות. בשנות האלפיים, בהן "רזה נחשב יפה", קיימות דוגמניות אנורקסיות ושחקניות אנורקסיות רבות. כך למשל, מרי-קייט אולסן, קייט מוס, קיירה נייטלי, היו או עדיין אנורסיות, ורשימה המפורסמות האנורקסיות עוד ארוכה.

לאחרונה פוחת מספר הדוגמניות האנורקסיות, עקב המלחמה באנורקסיה הכוללת מסעות פרסום, הטלת סנקציות על דוגמניות אנורקסיות כגון איסור על עלייה למסלול הדוגמנות ועוד.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

תזונה נכונה - ירידה במשקל

פורום זה הוא המקום להתייעץ אודות תזונה בריאה. כאן תוכלו ללמוד על תזונת ספורט, דיאטה, הורדה במשקל, הרזיה, שמירה על תוצאות, תפריט מאוזן, דיאטת חלבונים, דיאטת לחם, תזונת ילדים ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • שובע- מה אפשר לעשות בנידון
  מור
  25/12/2018

  היי
  כבר שנתיים שאני מנסה הרבה מאכלים:
  בעלי ערך גלוקומי נמוך, ולחמים מלאים, לחמים ללא שמרים, לחמים ללא גלוטן, פרכיות, כמובן בשילוב פירות וירקות ושמנים בריאים, יוגרט ללא סוכר ודגים ועוף- וכל הדברים הטובים האלו עם ספירת קלוריות שמתאימות לירידה רגילה בהתאם למשקל וגובה שלי (אני לא עם עודף משקל, מדובר על 4-5 קילוגרמים שמפריעים לי)

  הבעיה היא: שלא משנה מה אני אוכלת, רוב הימים אני לא שבעה.

  אז כמו שאמרתי, נסיתי לחמים מלאים ופחמימות מלאות ועדשים וכל מה שאת יכולה לדמיין.
  אך שזה מגיע לספירת קלוריות, כל 3-4 ימים אני נהיית רעבה ועוברת את הקלוריות היומיות בכמה מאות קלוריות, כך שאני לא מצליחה לרדת במשקל.

  כי אני לא מסוגלת ללכת לישון רעבה, אני לא אצליח להירדם.
  הלכתי ללא מעט דיאטניות שטוענות שאני לא צריכה להיות רעבה ושזה לא הגיוני, אחרי שהן מבינות שאני לא משקרת אותן, הן ממליצות לי לאכול מסטיק (נסיתי זה רק גורם לי להיות יותר רעבה) או אומרות לי להתמודד עם הרעב וללכת לישון רעבה.

  אשמח לדעת מה דעתך בעניין,
  מה אני יכולה לעשות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שכחת אותי!! אשמח שתעני גם לי

  מור
  30/12/2018

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחשבות על רעב ואוכל
  דרור
  27/12/2018


  אני מעוניין לדעת איך אפשר להפסיק לחשוב על
  אוכל/רעב כל הזמן כי לפעמים אני אוכל בין הארוחות ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  מחשבות על רעב ואוכל

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דרור, שלום

  רחל גרנות
  28/12/2018

  שלום לך, זו שאלה שמטרידה רבים וטובים. והלוואי והייתה תשובה פשוטה שפותרת את הבעיה. זה יכול להיות שאתה אוכל לא מסודר, מדלג על ארוחות ומגיע לארוחה מורעב. יתכן והבחירות לא מתאימות. לכל אחד מאתנו מאכלים שמשביעים יותר וכאלה פחות.
  יתכן וההחלטות שלך לא מציאותיות. השבוע אחת המטופלות שלי ניסתה לא לאכול בשעות הערב. למה? כי אומרים לא לאכול אחרי שבע בערב. אבל, מה לעשות? והיא הולכת לישון בסביבות חצות. האם ההחלטה הזו ריאלית? בוודאי שלא!!
  אתה צריך לבדוק את כל התפריט היומי ולראות אם הוא בכלל מתאים לך. ואולי כדאי שתתייעץ עם איש מקצוע.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • על פחמימות פשוטות וכללי
  שלומי כהן
  28/12/2018

  שלום רב רחל......
  שלום רב רחל..מה שלומך???

  אני רוצה להגיד שאני לא מבין למה כל הזמן אומרים להתרחק מפחמימות פשוטות......הרי כל אחד בתפריט שלו לא רק אני..בין האימונים ובין הארוחות צריך לעצור רגע ולאכול בצורה הגיונית ובריאה פחמימה פשוטה בין הארוחות ויש אלפי סוגים בטבע של פחמימות פשוטות אם זה פירות,אם זה חטיף אנרגיה,אם יוגורט בתופסת פרי ואם זה קורנפלקס לנשנוש בלי חלב......יש מלא....כל אחד בתפריט שלו צריך רגע בין הארוחות שלו ביום לעצור הכל ולאכול פחמימה פשוטה בצורה הגיונית ובריאה.....
  אז למה אומרים אומרים להתרחק מהם????מה בגלל עלייה ברמת הסוכר בדם המהירה שבהם??הרי מעבר לצריכה של פחמימות מורכבות כל היום בתפריט צריך גם לצרוך ולאכול בין לבין פחמימה פשוטה אי אפשר רק לצרוך פחמימות מורכבות כל הזמן........חייב בין לבין פחמימה פשוטה....

  מחכה לתשובה ושבת שלום

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  על פחמימות פשוטות וכללי

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שלומי, שלום

  רחל גרנות
  28/12/2018

  שלום לך, ראשית, ענית על השאלה מדוע פחמימות מורכבות טובות ואיכותיות יותר. אבל, אכן, כל אחד צריך לבנות את התפריט שמתאים לו. ולכל קבוצת מזון יש תפקיד. ובעצם, אין "אסור ומותר". הכול מותר! וגם פחמימות פשוטות מותרות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טריגלצרידים בדם המשך שאלה
  יוני
  25/12/2018


  זה טריגלצרידים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יוני, שלום

  רחל גרנות
  27/12/2018

  שלום לך,
  אכן, הרמה גבוהה במקצת. אגב, יש לנו השפעה גדולה מאוד על רמות הטריגליצרידים בתזונה. זה לא המצב תמיד עם כולסטרול. הטריגליצרידים נגרמים על ידי אכילה מרובה של פחמימות פשוטות. כאשר הגוף מקבל עודף פחמימות פשוטות כלומר, סוכרים הוא הופך אותם לשומנים (טריגליצרידים).
  ולכן, ההמלצה היא להפחית במידת האפשר פירות, שתייה ממותקת כולל מיצי פירות, ממתקים למיניהם ואלכוהול.
  וחשוב להוסיף שומנים טובים שעוזרים באיזון רמות השומנים בדם כולל כולסטרול וטריגליצרידים. אבל, הכוונה לכמות מדודה. כדאי להוסיף לתפריט כ-3 מנות שומן טוב ביום. ומנה היא כפית שמן, כף טחינה מוכנה, כף אבוקדו, כ-8-10 שקדים, כ-8 זיתים.

  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תוספת הודעה

  שלומי כהן
  27/12/2018

  שלום רב רחל ושלום רב יוני..

  שלום רב לשניכם..אני רק רוצה להוסיף ולהגיד שצריך באמצע האימונים,באמצע הארוחות לעצור הכל ולאכול פחמימות פשוטות בין האימונים..
  זה לא אומר שצריך להתרחק מפחמימות פשוטות ואני לא מבין למה כולם אומרים להתרחק מפחמימות פשוטות....הרי צריך בין האימונים,בין הארוחות לעצור רגע ולאכול פחמימה פשוטה בין לבין.....

  זה הכל...

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יציאות לא מסודרות למרות תזונה קבועה
  בת אל
  27/12/2018

  יש לי תזונה מאוד מסודרת וקבועה, לא השתנה שום דבר כבר כמה חודשים טובים ובשבוע האחרון היציאות שלי לא מסודרות כמו שהן היו עד עכשיו. מה כדאי לאכול או להוסיף לתזונה היומית כדי להסדיר אותן בחזרה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בת אל, שלום

  רחל גרנות
  27/12/2018

  שלום לך, סיבים תזונתיים הם המפתח ליציאות סדירות. הם נמצאים בפחמימות מלאות כמו לחם מלא , בירקות וגם בפירות.
  כמו כן, חשוב שתקפידי על שתייה מרובה. כ-10 כוסות שתייה ביום . ופעילות גופנית מסודרת אף היא עשויה לסייע בנושא.
  אני ממליצה בכל לשון של בקשה לא לנסות להסתייע בתרופות משלשלות. הן רק מחמירות את המצב. ואם תוך פרק זמן המצב לא משתפר כדאי להתייעץ עם דיאטן'ית.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רמה של 198 מ"ג שומנים בדם
  יוני
  24/12/2018


  אני עם רמה של 198 מ"ג של שומנים בדם ורוצה לדעת
  אם זה בסדר ? ואם לא איך מקטינים את את זה ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  רמה של 198 מ"ג שומנים בדם

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שומנים בדם

  שלומי כהן
  24/12/2018

  ערב טוב יוני.מה שלומך?????

  ערב טוב יוני...אני רק רוצה להשיב לך על שאלותייך ולהגיד לך שאני לא יודע אם רמה של 198 מ"ג שומנים בדם זה בסדר כי אני לא רופא..זה תתייעץ עם רופא המשפחה שלך לגבי בדיקות הדם...

  לגבי שומנים.....בכדי להוריד שומנים בדם עלייך לאכול שומנים בתזונה שלך ממקור בלתי רווי כמו אגוזים,שקדים,טחינה,זיתים וכדומה...
  בעיקר אגוזים ושקדים וטחינה משומשום מלא......
  עלייך להבין שכמות השומנים בתפריט היומי צריכה להיות בין 25%-35% מכלל הקלוריות בתפריט היומי..בכדי לרדת באחוזי השומנים בדך ולרדת בכולסטרול הרע ולעלות את הכולסטרול הטוב עליך לאכול לפחות 25% שומנים ממקור בלתי רווי.....לפחות 25% אחוז......
  השומנים בתפריט היומי באים ממקור רווי מאוד בשומנים מתועשים מן החי ולכן עלינו לאכול שומנים טובים לבריאותנו ממקור בלתי ררוי...אגוזים,שקדים,טחינה....

  שיהיה לך בהצלחה וערב טוב

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יוני, שלום

  רחל גרנות
  25/12/2018

  שלום לך, האם זה כולסטרול ואם כן , איזה מהם? או הכוונה לטריגליצרידים. ההמלצות התזונתיות שונות במקצת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שיפור של היכולות הקוגנטיביות
  תומר
  21/12/2018


  איזה תוספי תזונה יכולים לעזור
  לשפר ת'זכרון /למידה/הבנה ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יכולות קוגנטיביות-תשובה חזרה

  שלומי כהן
  24/12/2018

  שלום רב תומר וצהריים טובים.

  שלום רב תומר..לשאלתך על תוספי מזון לשיפור הזיכרון/לשיפור הלמידה ולשיפור ההבנה...קודם כל לא הבנתי מה זה אומר לשיפור ההבנה...

  ודבר שני אני חושב ובטוח שזה לא הפורום המתאים לשאלות כאלו..זה בפורום שעוסק בתזונה נכונה,אם יש לך שאלות על תזונה רק אז תוכל לכתוב פה בפורום את שאלותייך ולקבל מענה אנושי...

  זה לא הפורום הנכון..תשאל אולי בפורום רופאים אולי תתייעץ עם רופא המשפחה שלך...
  אני לא מבין בתוספי מזון......ובטח שאני לא מכיר תוספי מזון לשיפור הזיכרון או לשיפור הלמידה...
  מקווה שעזרתי לך...

  שיהיה לך בהצלחה רבה..

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יכולות קוגנטיביות-תשובה חזרה

  שלומי כהן
  24/12/2018

  היי..עוד משהו שיש לי להגיד..
  זה לא פורום שעוסק בתוספי מזון...

  אז זאת הודעה בכללי לכל מי ששאל פה לאחרונה על תוספי מזון......
  זה לא הפורום הנכון.....לעזרה בתוספי מזון אתם יכולים להפנות את זה לפורום אחר באתרים אחרים של רופאים אולי או להתייעץ עם רופאי המשפחה שלכם,בכל מקרה זה לא הפורום הנכון וזה מופנה כאן לכולם.........זה פורום שעוסק בתזונה נכונה ולא בתוספי מזון!!!!

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שילוב של לחם לבן בדיאטה
  סטיב
  23/12/2018

  כל הלחם קל והלחם דגנים ממש לא טעים לי, אני לא אוכל הרבה לחם אבל כשכן זה לחם לבן, אפשר לאכול לחם לבן ועדיין לרדת במשקל?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  שילוב של לחם לבן בדיאטה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שלום, סטיב

  רחל גרנות
  23/12/2018

  שלום לך,
  אפשר לאכול הכול ולרדת במשקל. זה הכול עניין של כמויות. אין הבדל קלורי בין לחם לבן ללחם מלא. ההבדל הוא תזונתי/בריאותי.
  לחם מלא מכיל הרבה סיבים תזונתיים יחסית. ולכן, הגוף צריך להשקיע הרבה מאוד קלוריות, כלומר, אנרגיה בפירוק שלו. לעומת זאת, בלחם הלבן הגוף כמעט ולא צריך להשקיע עבודה בפירוקו. הערך הגליקמי שלו גבוה מאוד ויש כאלה שאפילו משווים אותו לסוכר פשוט. אז ההחלטה שלך אם לנסות להתרגל לאכול לחם מלא או לא. ובפרוסת לחם מכול סוג יש כ-80 קלוריות. בתיאבון

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פחממות כמה חשוב בתפריט
  מור
  20/12/2018

  שלום
  במידה ואני מבצעת דיאטה ללא פחמימות (הפחמימות מגיעות מהירקות +פירות ושני כפות שיבולת שועל .
  ובמקביל מתאמנת לחצי מרתון אימונים כמעט כל השבוע של ריצות מעל 35 קמ לשבוע ואימני כוח ..
  האם ניתן לבצע את ההדיאטה הזאת במקביל לספורט כזה ?
  כמה חשוב בכלל פחממות ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  פחממות כמה חשוב בתפריט

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מור, שלום

  רחל גרנות
  20/12/2018

  שלום לך,
  מאוד חבל לי שכל כך הרבה אנשים מנסים להימנע מאכילת פחמימות. הקבוצה הזאת היא חיונית לבריאותנו ולתפקוד מיטבי. התפקיד של הפחמימות הוא לספק לנו אנרגיה. הפחמימות הן בעצם הדלק של הגוף. הפחמימות גם משביעות ומרגיעות. כמובן, שתמיד חשוב לצרוך פחמימות מורכבות ולא פשוטות. הגוף שלנו גם אינו יודע לאגור פחמימות. ולכן, חשוב לספק לו פחמימות באופן רציף. אבל לפני שמתנפלים על כל הפחמימות שבשטח, כדאי לזכור שאנחנו זקוקים גם לקבוצות האחרות. ההמלצה העיקרית היא שהפחמימות צריכות להיות כ50-60% מסך כל הקלוריות. ברור שכמות הפחמימות שאת צורכת לא מספיק. את מתאמנת ברמת עצימות גבוהה וזקוקה לכמות גדולה יותר של פחמימות מורכבות . ואולי כדאי שתפני לייעוץ תזונתי אצל דיאטן/ית ספורט.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה בקשר לויטמינים במקביל
  מירב חורי
  19/12/2018

  שלום,

  האם ניתן לאכול שקדים + גרעיני חמנייה לא קלויים ולקחת במקביל גם ויטמין D.

  האם אפשרי או שהם מנטרלים אחד את השני ?

  תודה מראש

  מירב

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לקיחת ויטמינים במקביל תשובה חזרה

  שלומי כהן
  20/12/2018

  שלום רב מירב.לילה טוב לך...

  שלום רב מירב.ברצוני להשיב לך על שאלותייך...

  תראי באופן כללי אני לא מבין בתרופות ובטח ובטח שלא בתוספי מזון כמו נטילת תוסף מזון ויטמין d......
  אבל רציתי להגיד לך שמידע כללי לא נראה לי שיש בעיה שתאכלי שקדים ופיצוחים וגרעיני חמנייה ועוד מבא לך וביחד עם זה נטילת תוסף ויטמין d.......
  לפי דעתי זה אפשרי...ממה שאני מבין בתוספי מזון יש רק הוראות שתצטרכי לשאול את הרופא המטפל שלך שינחה אותך כיצד ליטול ויטמין d .....כלומר אם האוכל,עם הארוחות ואני לא מתכוון לפיצוחים כמו שקדים וגרעיני חמנייה ועוד מה שבא לך לאכול..אני מתכוון לארוחות במשך היום,עם הארוחות ליטול אותו,לפני האוכל,אחרי האוכל...אני לא יודע...אני רק יודע שתופסי מזון לוקחים אותם לאחר בירור מעמיק עם הרופא המטפל וההנחיות שלו...
  ושוב לשאלתך.....שקדים וגרעיני חמנייה ופיצוחים למינהם אפשרי ביחד עם נטילת תוסף ויטמין d.

  בריאות איתנה.

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מירב, שלום

  רחל גרנות
  20/12/2018

  שלום לך, אין כל מניעה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום