פורום תזונה טבעית - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

שושנה שרשבסקי
שושנה שרשבסקי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שושנה שרשבסקי ללא פרסום בפורום

• שאלה לגבי שעועית ירוקה
    סופי
    25/01/2018

שלום שושנה,
    האם שעועית ירוקה הכוונה לירק,בריאה באותה מידה כמו היבשה?ואיזה סגולות יש לה?

בנוסף אבקש לישאול ,האם שתיה של אבקת קקאו היא כמו שתיה של אבקת חרובים? מה עדיף ומה יתרונות של שניהם?

תודה לתשובה

סופי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי שעועית ירוקה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שלום סופי

שושנה שרשבסקי
    25/01/2018

שעועית ירוקה זה ירק, ירק בריא, פחמימה עשירה בסיבים, בפיטו-נוטריאנטים, יש בה מעט חלבון, ומצוין לשלב אותה בארוחה כתוספת, קלה לעיכול.
    שעית יבשה, זו קטנייה (אדומה, לבנה), עשירה מאד בחלבון, דורשת השרייה ובישול ארוך, מאד בריאה למי שמתאים לו.
    אין להשוות .

אבקת קקאו טבעית אמיתית זה טובה במינון נמוך, עשירה בנוגדי חמצון, אחוז השומן גבוה, יש בו חומרים כמו קופאין, שלא מתאימים לכל אחד.
    רוב אבקות קקאו שקונים, אחוז הקקאו הוא קטן מאד, יש שם סוכרים וכל מיני...
    אבקת חרובים, 100% חרובים, עשירה בסידן וברזל, מעט מאד שומן, ללא חומצה אוקסאלית, לשימוש יומיומי לדעתי עדיף על קקאו.
    תחליף מצוין גם לעוגות, גם ל"שוקו"

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה תומכת לאחר החלמה מסרטן
    איילה
    25/01/2018

בשעה טובה קיבלתי תוצאות שאני נקייה מסרטן בשד! אני רוצה לשמור על תזונה בריאה ותומכת כדי לאפשר לגוף להתאושש, איזה תפריט מומלץ לי?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום איילה

שושנה שרשבסקי
    25/01/2018

איחוליי על הבשורה הטובה!
    חשוב ביותר לשמור על תזונה בריאה ותומכת.
    באופן כללי ביותר צריך להתרחק ממזון מתועש, מעובד, רווי סוכרים, שומנים רעים ולבחור במזון טבעי, עד כמה שאפשר אורגני.
    אבל
    חשוב להתאים לך את התזונה באופן אישי, עברת טיפולים, הגוף נכנס לסטרס, יש בו רעלים מהתרופות, תקופה קשה.
    האם את זקוקה מוצרים מהחי כדי להתחזק או מתאים לך תזונה טבעונית, אולי ים תיכונית. מה הם המזונות המועילים לך ומה המזיקים עבורך.
    התאמת התפריט על פי סוג דם חשובה ביותר עבורך.
    אני ממליצה לך לבוא לייעוץ פרטני, בו אנחנו בונים ביחד תפריט מותאם אישית (לפי הצורך נעזר בתוספים לחיזוק ולתמיכה)
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה טבעונית בגיל המעבר
    שרה
    24/01/2018

ד"ר פאר שלום
    אני בת 54, ללא מחזור מגיל 50
    10 שנים שאני טבעונית. (מטעמים אידיאולוגים) אני יודעת שאכילת סויה עוזרת ומפחיתה את תופעות גיל המעבר ומאחר ואני לא סובלת מגלי חום, בחרתי שלא ליטול הורמונים. אני מתרשמת שאתה מעודד ומתייחס להורמונים כאילו היו "תרופה" לגיל המעבר.
    אכן תרופה?
    בתודה מראש על תגובתך

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה טבעונית בגיל המעבר

הוספת תגובה

תמונה

• פירות ים כמקור לאומגה 3
    שרון
    21/01/2018

האם בפירות ים, כמו שרימפס וקלמרי, יש אומגה 3 כמו דגים? זה יכול להיות תחליף טוב אן אני לא כל כך אוהבת דגים?

לקביעת תור
    סגירה
    פירות ים כמקור לאומגה 3

הוספת תגובה

תמונה

• שלום שרון

שושנה שרשבסקי
    21/01/2018

בפירות ים יש אומגה 3, הכמות משתנה לפי הסוג, (כמות האומגה 3 גם שונה בין סוגי דגים).
    כשומרת כשרות אינני ממליצה על פירות ים .
    יש מקור ימי נוסף, עשיר באומגה 3, נקי יותר מדגי ים ומפירות ים, אצות ים, הן מקור נהדר לאומגה 3 מסוג DHA, על אף היותן צמח
    לאחרונה הביאו לארץ תוספים אומגה 3 צמחי מאצות ים, זה הדור החדש של תוספי אומגה 3, יכולים להחליף תוספי אומגה מדגים העלולים להיות נגועים מכספית (גם פירות ים אינם נקיים מכספית)
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתי לאכול את ארוחת הבוקר
    מאשה
    18/01/2018

אומרים שארוחת הבוקר היא הארוחה הכי חשובה ביום. בבוקר אני לא מספיקה לאכול אז כשאני מגיעה לעבודה אני משרה צ'יה ביוגורט פרו ביוטי ויוצא שאני אוכלת רק בסביבות 10 את ארוחת הצהרים אני אוכלת בסביבות 13. האם הלו"ז הזה תקין?

לקביעת תור
    סגירה
    מתי לאכול את ארוחת הבוקר

הוספת תגובה

תמונה

• שלום מאשה

שושנה שרשבסקי
    20/01/2018

אכן ארוחת הבוקר חשובה מאד, שוברת צום לילה, מעלה חזרה את רמת הסוכר והאנרגיה, משפרת חילוף חומרים,משפרת ערנות וריכוז, מורידה מתח.
    עם הקימה, חשוב לשתות שתי כוסות מים (רצוי כוס עם מיץ לימון).
    את ארוחת הבוקר רצוי לאכל עש שלש שעות מהקימה. כמובן יש רצוי ויש מצוי...
    שעה עשר זה גבולי...לכן אני מציעה לך לאכל משהו קטן לפני שאת יוצאת מהבית, משהו שניתן להכין מראש, שני תמרים עם כמה אגוזים, פריכיה של אורז /כוסמין/כוסמת/ קינואה/ עם טחינה, ירקות חתוכים...
    שווה לקום רבע שעה קודם (או לבקש להקדים את הפסקת האוכל בעבודה לתשע...להסביר שזה יגביר את הערנות והתפוקה...
    בהצלחה
    שבוע טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוכל למניעת גזים ונפיחות
    איתן
    16/01/2018

בשבועות האחרונים אני סובל הרבה מגזים ומתחושת נפיחות, לא שיניתי שום דבר בתזונה הרגילה לני שזה קרה וגם לא אחרי. מה כדאי להפסיק לאכול ומה כדאי להתחיל לאכול כדי להקל על הקיבה?

לקביעת תור
    סגירה
    אוכל למניעת גזים ונפיחות

הוספת תגובה

תמונה

• שלום איתן

שושנה שרשבסקי
    16/01/2018

אינני יודעת מה אתה אוכל, לכן קשה לי להגיד לך מה להפסיק לאכל.
    אי נוחות בבטן מעידה על שתהליך העיכול אינו תקין.
    תהיה קשוב לבטן שלך, שים לב אחרי איזה מזון אתה מרגיש אי נוחות.
    באופן כללי, להימנע ממאכלים מטוגנים, חריפים, מעובדים, מזון ממותק, ,חלב פרה, קפה אלכוהול.
    חשוב לאכל כשאתה רגוע, עדיף כמויות קטנות כל פעם (במקום ארוחה גדולה, מספר ארוחות משך היום)
    לשתות מים בין הארוחות ולא עם הארוחות (המים מדלל את אנזימי העיכול)
    חשוב לעסות היטיב את המזון , מונע ריבוי גזים.
    חליטות של קמומיל, שומר, נענע, יכולים להקל על אי הנוחות.

יש גורמים רבים לאי נוחות בבטן, אכילה לא מתאימה, אכילת יתר, רגישות או אלרגיה למזון , טפילים, קנדידה, החיידק הליקובקטר פילורי, אי סבילות ללקטוז, רמה נמוכה של חומצת קיבה, חסר אנזימי עיכול, פלורה לא תקינה , מתח ועוד.
    אם מצבך לא ישתפר, חשוב לבוא לייעוץ.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוכל למינעת גזים-תוספת תגובה

שלומי כהן
    16/01/2018

שלום,היי ערב טוב ומבורך לכך ולך שושנה שרשבסקי.

שלום..אני רק רציתי להגיד שאני שותה חלב פרה לא בנס אלא בקורנפלקס.....ולא קרה לי כלום....

זה לא כזה דבר נוראי.....

לגבי שתיית מים עם הארוחות אפשר לשתות מים עם הארוחות,אחרי כל ארוחה.אני שותה מים אחרי כל ארוחה............ואפשר גם בין הארוחות..............זה בכלל לא משנה.העיקר להקפיד על שתיית מים נאותה לאורך היממה..........ובכלל חשוב לי להגיד לך ולהרבה אנשים אם זה בסדר..אפשר לשתות מים אחרי כל ארוחה ולגוון עם השתייה וזה כולל:מים והרבה מים,מיצים ממותקים/טבעי(כמובן במידה) תה וחליטות צמחים-כל אלו מקורות לנוזלים ולשתייה לאורך כל היום.

שיהיה לכם המשך ערב נעים.

נ.ב- גם אם שותים מים אחרי כל ארוחה וזה לא משנה בארוחה עיקרית/ביניים זה לא פוגע במרכיבי הארוחה שאכלנו......

וחוץ מזה אני ראיתי שאת כתבת פה בעבר שלא רצוי לאכול חלבון מן החי עם חלבון מן הצומח.....קודם כל אני שמעתי על זה וראיתי את זה בעיקר במלא אתרים שגם דוגלים בהפרדת חלבונים מפחמימות..וזה לא נכון!!!

היום מערכת העיכול מעכלת את כל אבות המזון בו זמנית,אין צורך להפריד בינהם אב מזון כזה או אחרת,ובטח שלא להפריד חלבון מן מחי וחלבון מן הצומח...

אגוזים יכולים להשתלב היטב עם כל דבר!

נגיד סתם פרי אגוזים ושקדים זה פשוט לאכול משהו קל לפני אימון שייתן אנרגיה זמינה לאימון וכמובן לאכול לפני כן ארוחה מלאה וטובה הכוללת את כל אבות המזון.אין צורך להפריד בין אבות המזון-פחמימות,חלבונים,שומנים!תזונה זה לא דבר מדעי ובטח שלא מתמטיקה..
    היום כבר אפשר לאכול את כל אבות המזון בו זמנית גם עם אגוזים!

שיהיה המשך ערב נעים.

שלומי כהן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב של פרג בתפריט
    סופי
    13/01/2018

שלום לשושנה,
    רציתי לישאול לגבי פרג,אני רוצה לשלב אותו לתפריט שלי,איך אפשר ,והטוב ביותר לאכול ממנו מלבד עוגות שאינני מעונינת לאכול?האם אפשר לאכול ממנו טחון וללא בישול ,או שחייבים לבשל אותו?ואיזה כמות לצרוך ליום איך להשתמש בו נכון כדי לקבל את הסגולות שלו?
    אשמח לקבל ממך תשובה
    בתודה מראש
    סופי

לקביעת תור
    סגירה
    שילוב של פרג בתפריט

הוספת תגובה

תמונה

• שלום סופי

שושנה שרשבסקי
    14/01/2018

אין ספק שלפרגי יש סגולות, רבות, הוא עשיר במיוחד בסידן ובעוד חומרים טובים ,עשיר בשומנים
    יחד עם זאת אין המלצה לאכילה יומית כמו זרעי פשתן או זרעי צ'יה, למעשה לא לומדים עליו.
    לאור השאלה שלך, תהיתי למה.
    מתברר שיש בו אלקולואידים נרקוטיים (קודאין, מורפיום), לכן כנראה אין המלצה לאכילה רבה.
    אין שום בעיה כמובן לאכל מעט, (עד כף ביום ) ,הכי טוב , טחון על מנת לספוג את החומרים הטובים.
    אני משתמשת בו רק כדי לקשט את החלות שלי לשבת, אין לי ניסיון בשימוש אחר!
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איפה ניתן לאחסן ממרח שקדים
    דנה
    12/01/2018

שלום
    במקום מוצל ויבש או במקרר?אם ומאחסנים במקרר המוצר עלול להיתקלקל?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום דנה

שושנה שרשבסקי
    14/01/2018

ממרח שקדים טבעי מאחסנים במקום מוצל ויבש (בארון מצרכים) ולא במקרר (יתכן שבמקרר זה יתקשה, לא ניסיתי ,אבל לא ישנה את תכולת המינרלים וכו', )
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנת משקה ממרח שקדים
    דנה
    11/01/2018

שלום
    אפשר לערבב כף של ממרח שקדים בתוך כוס מים רותחים לחכות שיתקרר ולשתות הערכים התזונתיים לא משתנים כך ? האם עשירים גם בברזל?

לקביעת תור
    סגירה
    הכנת משקה ממרח שקדים

הוספת תגובה

תמונה

• שלום דנה

שושנה שרשבסקי
    11/01/2018

ממרח שקדים איכותי (ללא שום תוספות) עשיר בסידן, ברזל, סיבים, חלבון, את יכולה להשתמש בכל דרך שאת רוצה, אין שום בעיה.
    למה לך להשתמש במים רותחים אם את רוצה לשתות קר, מתערבב יפה גם במים חמימים (או קרים).
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חומציות בעגבניה ובעיות דם
    חיים
    09/01/2018

האם יש בעגבניה חומציות שיכולה ליצור בעיות בדם והאם כמות של 4 כפות של רסק עגבניות על כ10 תפוחי אדמה היא ריאלית מבחינת כמות החומציות?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום חיים

שושנה שרשבסקי
    10/01/2018

רצוי שהתפריט היומי יהיה יותר בסיסי מחומצי,
    טוב לשלב עגבנייה לתפריט (ליקופן, ויטמיו C, מינרלים)
    לגבי החומציות ,זה לא העגבנייה , אלא מה שאתה אוכל כל היום

יחד עם זאת יש אנשים שרגישים ל"לקטין"( חלבון ספציפי )שנמצא בעגבנייה, להם עגבנייה לא מומלצת
    עגבנייה היא ממשפחת הסולניים, (עלול לגרום או להחריף דלקת פרקים, אצל אנשים רגישים
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה-2

חיים
    11/01/2018

וזה קשור לבעיות דם או חומציות בדם חוץ מהפרקים או מה שציינת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיים

שושנה שרשבסקי
    11/01/2018

חומציות המזון אינה משפיעה על חומציות הדם (ב"ה) אלא על חומציות הקיבה.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאכלים מטוגנים וצואה נוזלית
    מייק
    10/01/2018

למה אחרי שאני אוכל מאכלים מטוגנים אז הצואה
    נהיית נוזלית ?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום מייק

שושנה שרשבסקי
    10/01/2018

מזון מטוגן , מזון שמן מגבירים את תנועתיות המעי,
    אצל אנשים רגישים זה עלול לגרות את מערכת העיכול ולגרום לשחרור נוזלים מהמעי ולאיבוד של מינרלים ומלחים .
    התוצאה יציאות מימיות
    מסקנה: לצמצם אכילת מזון מטוגן, מזון רווי שמן, להעדיף מזון מוקפץ במעט שמן או מים או מזון אפוי, אפשר לטגן על מחבת פסים כמעט ללא שמן
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יוגורט פרוביוטי ותוסף פרוביוטיקה
    דני
    09/01/2018

האם יש טעם גם לקחת תוסףצ פרוביוטיקה וגם לאכול יוגורט פרוביוטי? אם אין טעם אז מה מהם עדיף?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום דני

שושנה שרשבסקי
    09/01/2018

אם אתה בריא, אוכל מזון מגוון, וטבעי, ירקות ופירות עשירים בסיבים (הם נחשבים לפרהביוטיקה, עוזרים לייצר חיידקים טובים באופן טבעי), ומתרחק ממזון מתועש, מעובד, סוכרים פשוטים...),
    אז
    יוגורט פרוביוטי איכותי, ירקות כבושים (ביתיים בלבד), וכן מזונות מותססים כמו טמפה או נאטו, יתנו לך מענה טוב לשמירה על הפלורה הטובה
    אם קבלת אנטיביוטיקה בזמן האחרון, סובל מעיכול לקוי, בעיות עור, מערכת חיסון חלשה ועוד, רצוי לשקול לקחת תוסף פרוביוטי מתאים
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוכל בחוץ במשך כל הלילה
    נויה
    06/01/2018

שלום רב,
    יש לי שאלה אמא של חבר שלי מכינה אוכל מבושל אורז עוף דגים נגיד בערב ומשאירה את הסירים בחוץ כל הלילה.בבוקר היא מחממת את הסירים מביאה לרתיחה והם נשארים בחוץ בצהריים או בערב היא מחממת שוב ומגישה לבני הבית. אני יודעת שמסוכן להשאיר בחוץ אוכל מבושל כמעט 24 שעות אך היא טוענת שזה שטיות ולא קורה לאוכל כלום ושהיא מרתיחה אותו בבוקר.אשמח לתשובה האם זה בסדר להשאיר אוכל בחוץ ואם לא אז מה הסיבה מה קורה לאוכל

לקביעת תור
    סגירה
    אוכל בחוץ במשך כל הלילה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום נויה

שושנה שרשבסקי
    06/01/2018

לא, זה ממש לא נכון להשאיר אוכל בחוץ לכל הלילה.
    זה גם לא נכון לחמם אותו שוב כולו בבוקר, ולא נכון להשאיר אותו שוב בחוץ עד הצהריים.
    מזון, לאחר בישולו (נותנים לו להתקרר מעט, עד שעתיים!)), מכניסים אותו לקירור (רצוי בכלים שנסגרים היטב!)
    בצהריים מחממים מה שצריך,
    1.חיידקים מתחילים לשגשג מהר אם המזון אינו בקירור, ההרתחה לרוב לא הורס אותם!
    2.מתחיל גם תהליך של חמצון (קלקול)
    גם אם לא מרגישים עדיין שהמזון מקולקל, הוא כבר אינו ראוי לאכילה ועלול לגרום לקלקולי קיבה, כאבי בטן וכו'
    הטענה ש"אני תמיד עושה ככה ולא קרה כלום" לא טענה טובה
    חבל להפעיל את מערכות החיסון , נשמור עליה כדי שתפעל כשבאמת צריך! ,
    בנוסף כל חימום הורס עוד ויטמינים!
    נויה יקרה, רק להעביר את הדברים בחכמה...
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לתשובה של אוכל בחוץ

נויה
    08/01/2018

קודם כל תודה רבה שענית לי והקדשת לי זמן.
    דבר שני אני כל הזמן אומרת את זה לחבר שלי שזה לא בריא שאני ישנה אצלם בשישי אני אוכלת רק בערב שישי ובצהריים של שבת אני לא אוכלת עד הערב שאני הולכת הביתה או שהיא מכינה אוכל חדש. אני שבת האחרונה נשארתי רעבה רק לא לאכול אוכל שישב בחוץ 20 שעות.
    אני מנסה להסביר לחבר שלי והוא מבין ואומר לאמא שלו אבל היא בשלה. איך אפשר להעביר לה את המסר כדי שהיא תבין כי שנים שהיא עושה את זה והאמת פעם לא הרגשתי טוב ואכלתי מהאוכל ואז היה לי קלקול קיבה, כי האורז היה מקולקל. בבקשה תתני לי עצה איך להעביר לה את זה כי חבר שלי מבין את זה ואין לו מה לעשות כי היא לא מקשיבה לו. אז עד שנעבור לגור ביחד הוא צריך לאכול אוכל שיושב בחוץ 16-24 שעות.
    שוב תודה רבה על הזמן שאת מקדישה לקרוא ולענות לי.
    תודהה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בוקר טוב נויה

שושנה שרשבסקי
    09/01/2018

אשמח לענות לך בפרטי
    ( תקליקי על התמונה שלי למעלה, יפתח לך דף, תרשמי את המייל שלך במקום המיועד, תשלחי, )
    אחזור אליך במייל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סוג של פרוביוטיקה לשלשולים
    תמיר
    03/01/2018

אני רוצה לדעת אם פרוביוטיקה עם 25 מיליארד
    חיידקים פרוביוטיים מחמש סוגים שונים יעזור במקרה
    של שלשולים שמופיעים פתאום פעם בכמה
    חודשים ?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום תמיר

שושנה שרשבסקי
    03/01/2018

בזמן שלשול, יש לעבור לתזונה קלה לעיכול, ולהקפיד על שתייה מרובה, חליטות תה (קמומיל, נענע, שומר), מים , מרק, ירקות מבושלים, (ראה מה שכתבתי לדוד)
    בפרוביוטיקה 25 מיליארד יש בדרך כלל את כל החיידקים הנחוצים לטיפול במערכת העיכול
    פרוביוטיקה אינה מונעת שלשול, היא מאזנת את פלורת המעיים ולכן חשובה מאד ו גם למניעה וגם לטיפול ,
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספי תזונה שמסייעים לשלשולים
    דוד
    03/01/2018

איזה תוספי תזונה/מאכלים יכולים לשמור
    פעילות תקינה של מערכת העיכול ושלא יהיה שלשולים ?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום דוד

שושנה שרשבסקי
    03/01/2018

על מנת לשמור על מערכת עיכול תקינה, צריך לאכל התזונה מתאימה לך , להוציא מהתפריט מזונות שגורמים לך לנזק, מזונות שאתה רגיש להם, .
    אם יש לך נטייה לשלשולים, הדבר דורש בדיקה, יש גורמים רבים לשלשול והטיפול בהתאם. תשאול מעמיק על הרגלי אכילה, שתייה, סביבה, מתח וכן סוג השלשול, תדירות, מלווה בכאבים יאפשר להמליץ לך על טיפול מניעתי ,וכן על טיפול בעת השלשול
    בזמן השלשול , להקפיד על שתייה מרובה, מזון קל לעיכול, צנימים, קרקרים,מיצי פירות וירקות מסוננים, ירקות מבושלים, מרקים, להימנע ממזון קשה לעיכול.
    אני לא ממליצה על תוספים דרך הפורום
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה