פורום תזונה טבעית - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

שושנה שרשבסקי
שושנה שרשבסקי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שושנה שרשבסקי ללא פרסום בפורום

• חיטוי של ירקות ופירות
    מדרכי
    10/11/2017

שלום,

אין ספק שהכי טוב לקנות אורגני, אולם במידה שקניתי ירק שאינו אורגני, מהי הדרך הטובה ביותר לחטא אותו ולהיפטר (ולו מחלק) מהריסוס והרעלים שהצטברו עליו?
    שמעתי על חומץ ושמעתי גם על חומר חיטוי Green Up.

מה לדעתך נכון לעשות, ובאיזה אופן להשתמש?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חיטוי של ירקות ופירות

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חיטוי פירות וירקות

שושנה שרשבסקי
    11/11/2017

שלום מרדכי,
    בהחלט רצוי להשתמש בחומר חיטוי מיועד לניקוי פירות וירקות.
    אני משתמשת ב"סטרילי טבעי", קונה בחנות טבע
    כף נוזל לחצי ליטר מים, להשאיר כמה דקות במים, ולשטוף היטב לאחר מכן
    אבל יש עוד חברות, גם גרין אם מצוין, גם השתמשתי בו, אותה כמות, כף לחצי חיטר
    אפשר לחטא עם חומץ, אישית לא אוהבת
    שבוע טוב

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בטרי קלציום פוספט
    קרן
    10/11/2017

שלום רב!
    ראיתי שאחד מהרכיבים בפתית של תלמה שיפון ללא סוכר הוא חומר מונע התגיישות טריקלציום פוספט (הוא לא מסומן באות E)
    כשבדקתי באינטרנט מה זה , ראיתי שזה בעצם סידן שמוסיפים גם למוצרי חלב האם זה אכן סידן? האם זה מסוכן? למה בפתית הוא מופיע כחומר מונע התגיישות ובמוצרי חלב כסידן?
    תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    שימוש בטרי קלציום פוספט

הוספת תגובה

תמונה

• טריקלציום פוספאט

שושנה שרשבסקי
    11/11/2017

שלום קרן,
    טריקלציום פוספאט או E 341III,
    לא ידוע על תופעות לוואי בשימוש סביר (כמות קטנה יחסית)
    חשש ששימוש לאורך שנים עלול לפגוע במאזן סידן/זרחן ןלגרום לאוסטאופורוזיס

לשאלה שלך: קלציום ,זה סידן, הפוספאט ( זה זרחה),
    משתמשים בתרכובת קלציום פוספאט (ותרכובות דומות על בסיס זרחה ) כדי להאריך את חיי המדף של כל מיני מזונות
    מונע התגיישות, מונע את פירוק המזון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיפור בנשירה חרי שלוקחים פורמולת צמחים
    גיא
    10/11/2017

תוך כמה יש שיפור בנשירה בראש אחרי שלוקחים
    פורמולת צמחים ואיזה שמפו מחזק את השיער ןתוך
    כמה זמן יש שיפור בהנ"ל אחרי שמשתמשים בו ?

הוספת תגובה

תמונה

• פורמולה וחפיפה

שושנה שרשבסקי
    11/11/2017

שבוע טוב,
    זה מאד אינדיוידואלי
    תלוי בהמון גורמים, לכן אני לא יכולה לענות לך לשאלה זו
    יש שמפו רפואי
    ויש על בסיס צמחים, (סירפד, רוזמרין ועוד)
    אני מזכירה את החשיבות של התזונה לבריאות השיער
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיזוק שיער ומניעת נשירה
    שי
    04/11/2017

איך מחזקים את השיער בראש כדי שלא תהיה נשירה ?

לקביעת תור
    סגירה
    חיזוק שיער ומניעת נשירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיזוק שיער

שושנה שרשבסקי
    04/11/2017

ראה בבקשה את תשובתי לדן בדיוק לפניך
    התשובה מיועדת לשניכם
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול טבעי בנשירה מהראש
    דן
    03/11/2017

אני סובל מנשירה בראש שמתבטאת בשערות על הכרית
    בלילה ומעוניין לדעת איזה פתרון יש לזה והאם הטיפול
    הנטורופתי/צמחי מרפא באמת עובד ולא סתםבזבוז
    של כסף ?

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול טבעי בנשירה מהראש

הוספת תגובה

תמונה

• נשירה וחיזוק שיער

שושנה שרשבסקי
    04/11/2017

שלום לדן,
    שלום שי

השיער זקוק להספקת דם טובה המגיעה מכלי דם קטנים המביאים חומרי הזנה לשיער: חלבונים, חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים...מכיוון שהם מאד קטנים הם עלולים להתכווץ, להיסתם, להיפגע...לנשור
    אז מה אפשר לעשות?
    1. מסאז' טוב של הקרקפת והעורף (מזרים דם), אפשר עם שמפו מיוחד (לדוגמה שמפו על בסיס רוזמרין או סרפד שעוזר לזרימת דם, זרימה טובה תביא נוטריאנטים חיוניים לשורשי השיער
    2. להקפיד על תזונה בריאה, הכוללת את כל אבות המזון
    אפשר תוספים כמו אבץ שהוא מינרל חשוב לבריאות השיער
    3.אפשר להוסיף פורמולות צמחים וויטמינים לטיפול בשיער (נמכר בכל הפארמים), הפורמולות כוללות ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ועוד חומרים ייעודיים לטיפול בשיער
    תשובה לדן: כן זה עוזר, אבל זה תוסף ולא בא במקום תזונה טובה ובריאה. כמובן יש מקרים קשים ואז יש מקום לפנות למומחים
    4.. גם טיפול בדיקור עשוי לעזור

(נשירה קשה יכולה להיות מסיבות שונות, תזונה לקויה, סטרס, רקע הורמונלי (בלוטת התריס לא מאוזנת לדוגמה), תרופות, מחלות ואז כמובן צריך לטפל במקור הבעיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פורמולת צמחים לנשירת שיער
    דותן
    31/10/2017

בבתי מרקחת / סופר פארם מוכרים פורמולות צמחים לטיפול
    בנשירה בשיער מהראש ?

הוספת תגובה

תמונה

• פורמולות לטיפול בשיער

שושנה שרשבסקי
    31/10/2017

הפורמולות של אלטמן וסולגר ועוד חברות נמצאים בכל בתי המרקחת,

פורמולות של צמחי מרפא, יש גם - אבל לא בכל בית מרקחת
    יש רוקחים שמתמחים גם בצמחים ומחזיקים גפורמולות מוכנות לכל מיני בעיות (קשר עם חברות צמחים קטנות)

אפשר גם להזמין ישירות דרך האינטרנט , חברות כמו ברא צמחים, בית מרקחת טריפוליום ועוד

לדעתי, אם יש בעיה קשה של נשירה, רצוי ללכת למומחה והוא ימליץ על טיפול אופטימאלי שיכלול הדרכה לתזונה, תוספים יעודים וצמחי מרפא מותאמים אישית
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בוטנים כמקור לסיבים תזונתיים
    אבי
    29/10/2017

שלום וברכה, תודה על הפורום המועיל.
    בתקופה האחרונה בעקבות איזה עניין רפואי נחשפתי לצורך בסיבים תזונתיים לתפעול תקין של הקיבה והיציאות.
    ראיתי שבוטנים הינם בעלי אחוז סיבים תזונתיים גבוה ולכן התחלתי לאכול הרבה (יחסית) בוטנים, לנשנש בעיקר בסיום ארוחה.
    שאלותי הן:
    1. האם באמת בוטנים קלויים הינם מקור טוב לסיבים תזונתיים ?
    2. האם ניתן לאכול אותם עם הקליפה הדקה שעוטפת אותם או שזה עלול לגרום לסתימות או אינני יודע מה ?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• בוטנים כמקור לסיבים

שושנה שרשבסקי
    29/10/2017

שלום אבי,
    בוטנים הם מקור טוב לשומנים טובים (חומצות שומן חד בלתי רוויות ורב בלתי רוויות), עשירים בחלבון

יש בהם גם כמות ייפה של סיבים תזונתיים, זה נכון אבל לא הייתי בוחרת אותם כמקור עיקרי לסיבים , (זו תוספת בריאה), בוטנים הם כאמור שומן, וגם שומן טוב צריך לאכל במידה...

מקור טוב לסיבים :דגנים מלאים, קטניות, ירקות

הקלייה (קלייה יבשה!) בבוטנים הורסת את מעט החומרים הלא לא טובים, לכן אין בעיה לאכל אותם על הקליפה הדקה

כמות שנחשבת סבירה: 50 גרם ביום ( של בוטנים או אגוזים או זרעים למנהם)
    לבריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמין H לנשירת ש\ער
    ניר
    27/10/2017

זה נכון שויטמין H עוזר במקרים של נשירת שיער
    מהראש ומהגוף ?

לקביעת תור
    סגירה
    ויטמין H לנשירת ש\ער

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמין H ונשירת שיער

שושנה שרשבסקי
    28/10/2017

שבוע טוב,
    ויטמין H זה ויטמין B7 או ביוטין
    ויטמין אחראי בין היתר על חילוף חומרים בגוף
    חסר של ויטמין עלול לגרום לנשירת שיער
    למעשה הויטמין נמצא כמעט בכל המזונות והחסר נדיר
    פורמולות לנשירת שיער יכללו את הויטמין, בדרך כלל ביחד עם כל הקומפלקס B
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על פורמולת צמחים
    דן
    26/10/2017

מה זה
    פורמולות צמחים וויטמינים לטיפול בשיער

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה על פורמולת צמחים

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה פורמולה לטיפול בשיער

שושנה שרשבסקי
    28/10/2017

שבוע טוב,
    פורמולה: נוסחה ייעודית למצב מסוים
    לגבי נשירת שיער, פורמולה תכלול בדרך כלל ויטמינים, מינרלים, וחומצות אמינו , בכמויות מסוימות שהמחקר הראה תוצאות חיוביות
    לדוגמה פורמולה של חברת אלטמן roots hr' כוללת ויטמיני B, מינרלים, חומצות אמינו ו-MSM, סוג של גופרית שבין היתר ידועה כמעודדת תהליכי צמיחה והתחדשות של תאים
    הרבליסטים יכינו פורמולה של צמחים
    לנשירת שיער תכלול צמחים כמו סרפד עשיר בויטמין C ובברזל, רוזמרין שמזרימה דם לקרקפת, צמחים להורדת סטרס או להרגעה כמו שיבולת שועל ועוד ועוד
    האפשרויות רבות, נטורופת או הרבליסט ישתדלו לבנות פורמולת צמחים המתאימה למטופל על פי התשאול והרקע של הנשירה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנונה, כמה יחידות מותר ביום?
    ויקי
    22/10/2017

שלום!
    כמה פירות אנונה בינוניות מותר לצרוך ליום לאדם מבוגר?

תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• פרי אנונה, כמה יחידות מותר ביום?

שושנה שרשבסקי
    22/10/2017

שלום ויקי,
    האנונה הוא פרי עונתי עשיר בויטמינים (B ובעיקר C),, במינרלים (אשלגן, סידן , מגנזיום) ובסיבים תזונתיים,
    לכל הדעות, פרי בריא עם סגולות רבות.
    יחד עם זאת כמו כל דבר לא צריך להגזים.(הגזמה עלולה לגרום לתופעות לואי לא נעימות.) אוכלים במידה!
    אין כמות מותרת או אסורה...את צריכה להרגיש מה טוב לך, 2-3 נראה לי סביר. (לא לאכל את הגרעינים השחורים!)
    בתיאבון!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פירות כמה יחידות ליום.

שלומי כהן
    25/10/2017

שלום רב ואחה"צ טובים..

שלום רב אני רק רוצה להגיד עוד פעם שבתזונה שלנו נכון שפירות מכילים סוכר ומומלץ להרבות באכילת ירקות בניגוד לסוכר הפירות אבל אם אוכלים ירקות בכל ארוחה אפשר לאכול 3 פירות טריים ביום ולחלק את זה ע"פ מה שמתאים לך...

בסוף הארוחה החמישית/או בארוחה השישית(ארוחת לילה) שהיא פרי,אגוזים,שקדים.

נ.ב- למה מחקת את התגובה שלי שכתבתי כבר בקשר לשאלה לפירות ביום??כבר כתבתי הודעה ומחקת לי אותה....

שיהיה המשך יום נעים.

שלומי כהן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתית תה אחרי ארוחות
    כרמלה
    20/10/2017

לשושנה שלום רב,
    האם נכון לומר שאם שותים תה אחרי האוכל זה גורם לאנמיה מהסיבה שפוגע בספיגת הויטמינים ברזל וכו',האם זה גם נכון לגבי שתיית משקה של קקאו?
    מה אפשר לשתות אחרי כול ארוחה מבלי לאבד את הויטמינים ובעיקר ברזל?

בתודה מראש למענה

כרמלה

לקביעת תור
    סגירה
    שתית תה אחרי ארוחות

הוספת תגובה

תמונה

• שתייה אחרי ארוחות

שושנה שרשבסקי
    21/10/2017

שלום כרמלה,
    הדרך הרצויה היא לשתות בין הארוחות
    חצי שעה לפני הארוחה ושעתיים לאחר ארוחה גדולה (מיצי הקיבה מהולים במים עובדים פחות טוב), גם לא מומלץ לשתות בתוך הארוחה. כמובן אם צמאים שותים קצת אך

אכן לא רצוי לשתות תה שחור לאחר הארוחה, נמצא שפוגע בספיגת הברזל (במחקר לפני הרבה שנים מצאו שבאנגליה בו היה נהוג לשתות תה שחור לאחר כל ארוחה, מחצית הילדים סבלו מאנמיה)
    לא רצוי לשתות משקה של קקאו אחר ארוחה גדולה, משקה קקאו הוא חלק של ארוחה קלה, בוקר, ערב.

בכל זאת אם רוצים לשתות אחר ארוחה, לשתות חליטה של צמחים, מוכרים שפע של חליטות צמחים בשקיות "תה", אפשר לבחור כל טעם שאוהבים.
    שבוע טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתיה אחרי הארוחות

כרמלה
    24/10/2017

שלום שלומי,
    אם כך, אפשר לשתות, כמו שנהגתי כול הזמן לפני ואחרי הארוחות
    בבוקר חליטת תה צמחים של קמומיל ללא קופאין
    ואת זאת אני נוהגת לשתות אחרי דייסת קווקר עם תוספת של גרעיני דלעת וחמניות ושומשום הכול כמובן טחון,

ובצהריים אחרי ארוחה בשרית עם תוספת של ירקות כוסמת ועדשים אני שותה מיץ רימונים סחוט טבעי בתוספת של סודה,

בערב פרוסת לחם עם גבינה ולאחריה אני שותה משקה קקאו
    טבעי עם חלב אורז
    מה דעתך על כך אני לא פוגעת בספיגת סידן או ברזל?

בתודה רבה מראש כרמלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך, שתייה אחרי הארוחות

שושנה שרשבסקי
    24/10/2017

שלום כרמלה,
    אני ממליצה שתשתי את הרימון עם הסודה בין הארוחות, ולא בתום הארוחה, וכך תהני יותר מהמיץ הנהדר הזה
    בוקר וערב בסדר גמור
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתייה אחרי הארוחות

שלומי כהן
    25/10/2017

שלום רב כרמלה.

שלום רב לך...רק רציתי להגיד לך שאת לא פוגעת בספיגת הסידן או ברזל בגוף...

צריך לשתות לאורך כל היום וכמובן לגוון במקורות שונים כמו מים,תה וחליטות תה,ואפשר גם מיצים טבעיים וגם מיץ ממותק....העיקר לא להגיע למצב שאת מיובשת מבחינת כמות הנוזלים בגוף....
    תשתי אחרי כל ארוחה,בין הארוחות ואגב זה מה שאני עושה,אני שותה אחרי כל ארוחה וגם קצת בין הארוחות והכל בסדר גמור!וככה צריך לעשות אני חושב מבחינת נוזלים בגוף..

אני ככה נוהג בתזונה שלי,אני שותה אחרי כל ארוחה ובין הארוחות ולאורך כל היום מים,הרבה מים אני שותה ותה/חליטות תה בין הארוחות ומיץ ממותק שאני שותה גם כן.

אז לפי דעתי זה לשיקולו של כל בנאדם באופן אישי...אין כאן כן נכון/לא נכון,מות/אסור.......פשוט לשתות זה הכל.....תשתי לפני כל ארוחה/אחרי כל ארוחה,בין הארוחות העיקר לשתות לאורך כל היום ולגוון במקורות של השתייה!

זה הדבר הכי חשוב!(אמרתי לך איך אני נוהג מבחינת השתייה)
    וכל אחד יעשה מה שטוב לו..

שוב לשתות לאורך כל היום.

שלומי כהן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נשירת שיער מהראש ומהגוף
    אלמוני
    21/10/2017

מה עושים נגד נשירת שיער מהראש/גוף ?

לקביעת תור
    סגירה
    נשירת שיער מהראש ומהגוף

הוספת תגובה

תמונה

• נשירת שיער

שושנה שרשבסקי
    21/10/2017

שלום,
    דבר ראשון ללכת לרופא ולעשות בדיקות לשלול בעיה רפואית הדורשת טיפול ,יש סיבות אפשריות רבות לנשירת שיער, והטיפול יהיה בהתאם (סכרת, עישון, לחץ נפשי, תרופות, תזונה לקויה, ועוד)

כמה טיפים לנשירת שיער הראש
    השיער זקוק להספקת דם טובה המגיעה מכלי דם קטנים המביאים חומרי הזנה לשיער: חלבונים, חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים...מכיוון שהם מאד קטנים הם עלולים להתכווץ, להיסתם, להיפגע...
    אז מה אפשר לעשות?
    מסז' טוב של הקרקפת והעורף (מזרים דם), אפשר עם שמפו מיוחד (לדוגמה שמפו על בסיס רוזמרין או סרפד שעוזר לזרימת דם,
    להקפיד על תזונה בריאה, הכוללת את כל אבות המזון
    אפשר תוספים כמו אבץ שהוא מינרל חשוב לבריאות השיער, יש גם פורמולות צמחים וויטמינים לטיפול בשיער (נמכר בכל הפארמים)
    אפשר גם דיקור
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי טיגון של אורז
    חיים
    19/10/2017

האמת אני מנסה לחיות בריא וההנחיות שלך הן דרך זהב אבל לגבי טיגון משתדל להמנע אבל כשזה נוגע לאורז הוא פשוט יוצא טפל בלי טיגון תני לי הנחיות כדי שהטיגון יהיה"בריא"ולא יזיק מבחינה בריאותית יש איזה שביל זהב סעניין הזה של טיגון אורז בלי שהוא יזיק בריאותית דרך אגב אני מטגן עם שמן זית

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי טיגון של אורז

הוספת תגובה

תמונה

• טיגון של אורז

שושנה שרשבסקי
    19/10/2017

שלום חיים,
    לפני זמן כתבתי כתבה על אורז והכנתה
    מתחברים לאורז מלא: מתכוני בריאות • BEOK
    https://blog.beok.co.il/article/12788

תקרא, אם יהיו לך עוד שאלות, אענה לך בשמחה
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיגון של אורז

שושנה שרשבסקי
    19/10/2017

שלום חיים,
    כתבתי כתבה על אורז והכנתה,
    תכתוב בגוגל,: שושנה שרשבסקי, "מתחברים לאורז מלא"
    אם יהיו לך עוד שאלות לאחר הקריאה, אענה לך בשמחה
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קמח לבן ושומן טרנס
    שי
    19/10/2017

במוצרים מקמח לבן ( לחם וכו' ) יש שומן טרנס ? יש נזק
    לבריאות אם אוכלים הרבה כזה ?

לקביעת תור
    סגירה
    קמח לבן ושומן טרנס

הוספת תגובה

תמונה

• מוצרים מקמח לבן ושומן טראנס

שושנה שרשבסקי
    19/10/2017

שלום שי,
    בדרך כלל בלחם לבן רגיל אין שומני טראנס, אבל במוצרים כמו עוגיות, עוגות מדף וכו', יש ויש, .תקרא את הרכיבים, אם כתוב שומנים מוקשים או שומנים מוקשים למחצה, זה שווה שומני טראנס
    כמובן הכל תלוי במינון! לאדם צעיר ובריא, מעט זה בסדר, הרבה לא טוב!
    לבריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לתשובה בענין בישול במחבת מתהפכת
    אילנה
    19/10/2017

שלום שושנה,
    ראשית תודה למענה המהיר בנושא בישול במחבת מתהפכת,
    יש לי עדיין שאלה לגבי זמן הבישול או הצליה של בשר עוף,
    מהוא הזמן שאני יכולה להיות שקטה ולא לדאוג לגבי הבישול של הבשר במחבת,וזאת לאור הפרסומים של חיידקים למיניהם.
    שעלולים להימצא בבשר עוף,
    מודה לך מאוד לתשובה

אילנה

הוספת תגובה

תמונה

• מחבת מתהפכת המשך

שושנה שרשבסקי
    19/10/2017

שלום אילנה,
    אני לא יודעת לענות לך באופן מדויק יותר
    עד עכשיו לא רכשתי את המחבת ,לא העמקתי בנושא
    כתבתי לפי הבנתי, תנסי למצוא עזרה בפורום אחר
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה