פורום תאומים ושלישיות - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

סימונה פלג
סימונה פלג
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל סימונה פלג ללא פרסום בפורום

• לא מצליחה למצוא את הזמן להקדיש לכל אחד בנפרד
    רוני
    02/08/2018

יש לי ילד בן 8 ותאומים בני 5. מהלידה אני מנסה למצוא זמן איכות עם כל אחד מהם בנפםרד, אבל עכשיו בחופש אני פשוט לא מצליחה. הגדול יותר עצמאי וזמן האיכות שלי איתו מתאפשר לפי הלו"ז איתו, אבל הקטנים כל הזמן יחד ואני פשוט לא מצליחה למצוא את הזמן...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לא מצליחה למצוא זמן אישי

סימונה פלג
    02/08/2018

שלום רוני,
    אני יודעת כמה קשה למצוא זמן אפילו לעצמך. כל שכן כשיש שלושה ילדים בבית. ובכל זאת:
    1.סוף שבוע הוא אופציה. כשאת לא לבד, זו הזדמנות לתכנן זמן
    אישי עם כל אחד מהילדים.
    2. הזמן האישי יכול להיות חצי שעה, השאלה שלי, האם יש
    אפשרות שהאחים האחרים יכולים להיות יחד?הכוונה, האח הגדול עם הקטן?
    3.בתור התחלה, אפילו רבע שעה יהיו מצוינים. אם אין ברירה,
    אבל זו התחלה, התחלה נהדרת.
    4. להכין טבלת זמן אישי, ילדים אוהבים זאת והם נרתמים כשאת
    עם אחד הילדים. ומחכים לתורם.
    5. באמצע השבוע, האם יכולה לבוא נערה להיות עם הילדים
    ואת תהיי פנויה בלב שקט להיות עם הילד שאיתך.
    מקווה שתצליחי למצוא הזמן.
    המון בהצלחה,
    בברכה,
    סימונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להפריד בין הילדים
    נטלי
    31/07/2018

יש לי שלישיה, עומדים לעלות לכיתה א'. לבית הספר שאליו הם הולכים נפתחות רק שתי כיתות א', לא יודעת איך להפריד ביניהם... ומה זה יעשה לשלישי שיישאר לבד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להפריד בין הילדים

סימונה פלג
    01/08/2018

בוקר טוב נטלי
    את מחזירה אותי אחורה בשנים עם אותה התלבטות,
    אתחיל מהסוף, מה זה יעשה לשלישי?
    אחד הדברים החשובים בהורות זה המסר שאנחנו מעבירים לילדינו. באופן כללי על כל נושא כמובן,
    אם נעביר את המסר ממקום של ביטחון, הרגשה טובה, אופיטמיות וכו.. זה מה שהילד יקלוט מאיתנו. אם נעביר מסר כלשהו בהרגשה של עצב, חשש, פחד, חרדה וכו. זה מה שיעבור אליו.
    את נמצאת בסיטואציה שאין לך שליטה עלייה. אך יש לך שליטה איך לקבל את העובדה. ואיך להעביר לילדים.
    אני רוצה להאיר את עינייך שישנו יתרון לילד שיהיה לבד בכיתה בזה שיכיר חברים חדשים. יתפתח לעצמאות ובלי הסתכלות או השוואה לצד אחיו. ומניסיון , אין מה לעשות, ההשוואה בלתי נמנעת.
    לקיים שיחה עם הילדים , ולשמוע מה ואיך הם מרגישים.
    אפשרות שלישית, אם את מרגישה שזה ממש לא נכון לעשות את ההפרדה כמו שהיא, לבקש שכולם יהיו בכיתה אחת. ואני מאמינה באינטואיציה של הורה.
    המון בהצלחה,
    אשמח להתעדכן,
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מריבות על חברות בין תאומות
    אורלי
    29/07/2018

יש לי תאומות בנות 8, יש להן חברות משותפות עוד מהגן, עכשיו הן מתחילות לרצות בעלות על חברה מסוימת, אחת אומרת שהיא חברה שלה והשנייה אומרת שהיא שלה, אני לא יודעת איך החברה מרגישה אבל יש מצב לא נעים כל פעם שהיא באה אלינו...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מריבות על חברה

סימונה פלג
    29/07/2018

אורלי שלום,

הייתי נותנת לבנות להסתדר לבד. לא להתערב או לנסות לעזור להן.

לתת להן להסתדר לבד. הן כאחיות והן עם החברה.
    בברכה,
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומים בני שנתיים נושכים אחד את השני
    אליה
    26/07/2018

יש לי תאומים בני שנתיים הם כל הזמן נושכים אחד את השני, אי אפשר להשאיר אותם רגע לבד הם ממש פוגעים אחד בשני...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בני שנתיים נושכים

סימונה פלג
    26/07/2018

שום אליה,
    חד ולחלק להפריד, בלי לכעוס או להסביר יותר מדי, הפרדת כוחות. אני מתארת לעצמי שלא קל להיות איתם בלי הפסקה, אך כשאת מזהה שעומדת להיות נשיכה, את מרחיקה ומסה להסב למשהו אחר, את לא כועסת, אך כן משדרת החלטיות וביטחון במשפט אחד שאת אומרת," אנחנו לא נושכים".
    אני לא אומרת להעניש, כי זה לא יתפוס לדעתי, ברגע שילד קולט שמשהו בהתנהגותו מפעיל את הוריו ומביא אותו להגיב או יעשה את הדבר שוב ושוב. ולכן אני הסב את תשומת ליבו של הילד למשהו אחר שיעסוק בו.
    אשמח להתעדכן,
    בברכה,
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחס לא שווה כלפי תאומים
    גיא
    24/07/2018

יש לנו תאומים, הם בעיקרון זהים אבל ברור שאחד מהם יותר דומה לי והשני יותר דומה לאשתי. אשתי נותנת יחס מועדף לילד שדומה לי וקשה יותר עם הילד שדומה לה... היא מכחישה אבל זה מאוד ברור, וגם ברור למה... בגלל שהיא לא מכירה בזה אין לי יותר מה לעשות איתה, השאלה היא איך אני מאזן את היחס בין הבנים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יחס לא שווה כלפי התאומים

סימונה פלג
    24/07/2018

שלום גיא.
    בין אם אנחנו הורים לתאומים או לא. היחס שלנו שונה מאחד לאחד. וזה טבעי ובסדר.
    באופן כללי: אם ילד אחד מועדף מאוד מול אחיו, כדאי לעבוד על העניין. איך אתה יכול לאזן?
    לא להשוות, לא להפלות, לא לשבח אחד והשני לא. וכו...
    הייתי יוזמת משחקים משותפים עם שני הבנים. הייתי דואגת ששניהם יהיו שותפים המשימות שונות בית.
    יוצרת מצבים ששניהם יהיו בהם פעילים ושותפים.
    דבר נוסף וחשוב: אם אתם מדברים בניכם בנושא זה ליד הבנים. לא לעשות זאת.
    לא לחשוף הילדים לחילוקי הדעות האלה בינכם.
    אשמח להתעדכן,
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרדה בכיתות בין תאומות
    ליה
    22/07/2018

התאומות שלי יתחילו בספטמבר כיתה א', אני גרה במקום קטן עם בית ספר אזורי ויש רק שתי כיתות א', הבעיה היא הפיצול של החברות מהגן, האימהות דואגות לזה שכולם יהיו יחד כך שאחת מהן תהיה בכיתה לבד ואני בדילמה, לא רוצה להזיק לאף אחת מהן..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרדה בכיתות

סימונה פלג
    22/07/2018

שלום ליה,
    לילדים יש כושר הסתגלות מהיר.
    אם אפשר לבקש במסגרת הרשמת הילדים לב"ס, שחלק מהילדים או חברה אחת לפחות תהיה בכיתה המגבילה, עם בתך השנייה. עשי זאת .
    אם לא, ואת רואה שבתך קצת בחשש שלא תכיר אף אחד , עודדי אותה. ותגידי לה שאת מאמינה שהיא תכיר חברה חדשה דיי מהר.
    שתפי אותה מזכרון ילדותך, שגם את חששת כשהגעת לכיתה חדשה, גן, והכרת חברות חדשות.
    ודבר נוסף וחשוב, " לא רוצה להזיק לאף אחת מהן...." כהורים חלק מהחוויות שילדינו יעברו הם לא בשליטתנו. העידוד, ההקשבה, התמיכה, השיתוף הם אבני דרך שאנחנו יכולים לתת לילדים על מנת שיוכלו לעבור את השינויים על הצד הטוב ביותר.
    המון בהצלחה.
    אשמח להתעדכן
    בברכה, סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שנאה בין נערות תאומות
    גלית
    19/07/2018

יש לי תאומות, עכשיו הן בנות 15, כשהן היו קטנות הן היו בלתי נפרדות והחברות הכי טובות, עכשיו הן ממש שונאות אחת את השנייה, לפעמים הן אפילו לא יכולות להסתכל אחת לשנייה בעיניים. אני יודעת שהן בגיל ההתבגרות וזה טוב לאינדיבידואליזם שלהן, אבל זה ממש כואב לראות...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שנאה ביו נערות תאומות

סימונה פלג
    19/07/2018

גלית יקרה שלום,
    כמה כואב לנו לראות אחים לא מסתדרים,או כפי שאת כותבת "שונאות אחת את השנייה." גיל ההתבגרות מביא עמו אתגרים חדשים מכל הבחינות הן למתבגר והן להורי המתבגר.
    כל אחת מהבנות מוצאת עתה את חשיבות החברים במקום מועדף, מול המשפחה שהיא במקום השני.
    אני רוצה להאמין כשהבנות תגדלנה היחסים בינהיין ישתפרו ויהיו טובים כפי שהיו בעבר.
    מה שחשוב עתה,
    זה לא ללחוץ עליהן להסתדר ולהתקרב אחת אל השנייה כפי שהיו בעבר. אם זה מה שקורה בבית.
    אם יוצא לך לבלות בנפרד עם כל אחת מהן, זה יכול להיות נהדר.
    זו הזדמנות לשמוע מה כל אחת מהן מרגישה, רוצה...
    אשמח להתעדכן,
    בברכה,
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחסי כוחות בין תאומים
    רביב
    17/07/2018

שלום סימונה,
    תאומים בני 5, כל אחד מאוד שונה מהשני, האחד מאוד דעתן וכריזמטי והשני יותר שקט והולך עם הזרם. הראשון לפעמים ממש רודה בשני והוא משתף איתו פעולה בלי התנגדות... אני לא רוצה להתערב אבל אני לא חושבת שזה טוב לאף אחד מהם. לא בטוחה מה לעשות... אשמח לעצה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יחסי כוחות בין תאומים

סימונה פלג
    17/07/2018

שלום רביב,
    הדילמה שלנו מתי להתערב? איך להתערב? כמה? היא דילמה שמלווה אותנו כהורים לאורך הדרך ולא רק כהורים לתאומים, שלישיות וכו.
    אחים, לא דומים אחד לשני. לכל אחד יהיה הצורך למצוא את המקום המיוחד שלו בתא המשפחתי.

השאלה:
    1. האם את רואה בהתנהלות של הבנים (במיוחד בבנך השקט יותר) מצוקה וחוסר נוחות, או מהסתכלותך על הילדים לא מרגישה נוח, ויודעת שזה פחות "נכון"?
    2. האם בנך מביע את מורת רוחו על המצב? או שהוא פשוט זורם וזה לגמרי בסדר בשבילו?
    3. אם אתם מעירים ומדברים הרבה על התנהגותו של בנך הכריזמטי, כדאי להפסיק עם המלל. לא להעיר, ולא לדבר הרבה, כי כשאנחנו רוצים למתן התנהגות מסוימת, ומדברים על כך הרבה, אנחנו גורמים בדיוק להיפך.

כדי לאזן את מערך הכוחות, אני מציעה:
    1. ליצור משחקים שכל פעם מישהו מוביל ומנחה את המשחק.
    2. ליצור זמן אישי עם כל אחד מהבנים. לזמן האישי יש את היתרונות של לדבר, לשמוע, ולהבין איך הילד מרגיש. זה עושה טוב לילדים כשיש להם זמן אישי עם ההורה שלהם: הם אוהבים וצריכים את הזמן בלי אחים.
    3. להפריד בין הילדים, כשהמצב יוצא משליטה. לא בכעס או רוגז, אלא ממקום של הרגעת הרוחות.
    אשמח להתעדכן.
    בברכה,
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומים לא מפסיקים להעיר אחד את השני
    שרית
    15/07/2018

יש לי תאומים - בן ובת, אין לי רגע של מנוחה, כשהאחד ישן השני מעיר אותה וההפך, לא יכולה להפריד בחדרים כי אז אני לא שומעת אותם... לא יודעת כבר מה לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומים לא מפסיקים להעיר אחד את השני

סימונה פלג
    16/07/2018

בוקר טוב שרית,
    אני חושבת שזה טוב שהם ישנים באותו חדר.
    למרות הקושי, ואני יודעת כמה זה קשה.
    האם הם מעירים אחד את השני בדיבור? או הולכים אחד אל השני?
    אשמח קצת לדעת יותר על תהליך שקורה כשהם מעירים אחד את השני. כך אוכל לכוון יורת מה ואיך לעשות.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חדרים נפרדים או יחד?
    אלכס
    12/07/2018

יש לנו בנים תאומים ועוד שני ילדים נוספים. אנחנו עוברים דירה וחושבים על חלוקת החדרים, יהיו שניים בכל חדר, האם לשים אותם יחד או בנפרד? לשאול אותם מה הם רוצים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חדרים נפרדים או יחד

סימונה פלג
    13/07/2018

בוקר טוב אלכס,
    אני ממליצה שהם יהיו יחד. כל עוד הם קטנים , השינה והחדר המשותף, הם עדיפים מבחינת הקשר שלהם,
    לא הייתי שואלת אותם,
    יגיע הגיל שכל אחד ירצה את הפרטיות והחדר שלו לבד. עד אז. אני ממליצה שיהיו ביחד.
    שיהיה בשעה טובה.
    בברכה,
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בידול בין אחיות תאומות
    נעמה
    10/07/2018

מאז שהן קטנות אני לא אוהבת להלביש את התאומות שלי אותו הדבר, אבל כשהן גדלו הן דווקא אהבו את העניין והן מתעקשות להתלבש אותו הדבר ולסדר את השיער אותו הדבר וכדומה. כמובן שאני לא מונעת מהן את זה, אבל אני לא חושבת שזה טוב להתפתחות האישיות שלהן. אשמח לחוות דעת מקצועית בעניין

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בידול בין אחיות תאומות

סימונה פלג
    11/07/2018

בוקר טוב נעמה.
    בדרך כלל מומלץ להבדיל בלבוש ובכלל בניראות החיצונית של אחים שנולדו ביחד. וכמו שכתבת , אכן נהגת כך. וזה לדעתי מצויין, גם אני אף פעם לא הלבשתי במכוון אותו דבר.
    כשזה בא מהילדות, זה משהו אחר: הן מודעות למיוחדות שלהן. ורוצות להבליט זאת. לא רואה בזה משהו לא נכון.
    דבר נוסף יכול להיות שזה יהיה לתקופה קצרה.
    דבר נוסף וחשוב, שאני מסבה את תשומת ליבך לכך הוא: האם הן מתנהגות כאחד.? עד כמה הן עושות את אותו דבר בדיוק?
    האם הולכות לאותן חוגים? חברים?
    אם כן, כצעד ראשון, הייתי יוזמת זמן אישי עם כל אחת, באופן קבוע ,זמן שהוא רק שלך ושל הבת.
    אם יש תחביבים מסוימים ושונים לכל אחת, הייתי מחזקת את המקום הזה, ומעצימה אותו.
    המון בהצלחה, אשמח להתעדכן,
    בברכה, סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מידע על הריון תאומים זהים
    אני
    07/07/2018

מבקשת לקבל מידע לגביי הפחתת עוברים במקרה היריון של תאומים זהים משליה אחת תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מידע על תאומים זהים

סימונה פלג
    09/07/2018

בוקר טוב,
    מה שלומך?
    לדעתי עלייך להפנות השאלה לפורום רפואה מקצועית.
    המון בהצלחה,
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סיוע להורים לתאומים בקייב
    ‫אייל שני‬‎
    24/05/2018

שלום
    נולדו לנו תאומים, הזוי אבל לא ניתן למצא כאן עגלות לתאומים רק דברים באינטרנט שאי אפשר להיות בטוח באיכותם.
    אנחנו זקוקים לעזרתכם להפיץ: אם מישהו מאזור מפרץ חיפה או הצפון נוסע בקרוב לקייב ומוכן לקחת עבורנו עגלה .
    כמובן שהעגלה תובא לבית המתנדב ועלות כבודה של העגלה על חשבוננו בעת מסירת העגלה.
    עזרה דחוף
    תודה
    משפחת שני

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם מטרניטי להריון רב עוברי
    אפרת
    19/09/2017

לאחרונה המליצו לי על בדיקת הדם מטרניטי 21 להריון תאומים (כשהשוותי בין ה"יכולות" של בדיקות הדם השונות ראיתי שבדיקה זו בודקת את המספר הגדול ביותר של התסמונות עם אחוזי דיוק גבוהים)
    רציתי לדעת אם יש שבוע מומלץ לעבור את הבדיקה (קראתי שבין שבועות 10-20 אך האם יש שבוע מועדף) תודה רבה על תשובתכן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם לידת תאומים זה עניין גנטי?
    יפית
    23/07/2012

לבעלי יש אח תאום
    מה הסיכויים שיהיו גם לנו תאומים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה