פורום יעוץ זוגי ודייטינג - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

דניאל עזריאלי
דניאל עזריאלי
אוראל שופן
אוראל שופן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל אוראל שופן ללא פרסום בפורום

• בת הזוג חסרת ביטחון
    מיכאל
    14/01/2018

לבת הזוג שלי יש עבר לא כל כך מוצלח במערכות יחסים וזה בא לידי ביטוי כבר מתחילת הקשר. אנחנו ביחד כבר שנתיים והיא עדיין חסרת ביטחון בי ובזוגיות שלנו. לא משנה מה אני עושה או לא עושה זה לא עוזר, אני מאוד רוצה לעזור לה להתגבר על זה אבל כבר לא יודע מה לעשות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בת הזוג חסרת ביטחון

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חוסר ביטחון בזוגיות ובבן הזוג

אוראל שופן
    16/01/2018

קושי לבסס ביטחון במערכת היחסים ובבן הזוג הינו משהו שלעתים לא די בכך ש'תתאמץ' עבורו, אלא שיש לעשות עבוד עצמית משמעותית בכדי לראות סביב נושא זה התקדמות.
    ממליצה לכם לעבוד על הנושא דרך תהליך של ייעוץ זוגי או בתהליך אישי טיפולי של בת הזוג.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התגברות מהירה מדי על פרידה
    יולה
    11/01/2018

הייתי בזוגיות רצינית מאוד שנגמרה אחרי שנתיים. זה היה קשה אבל אני מאוד שלמה עם ההחלטה ובתכלס עברתי הלאה די מהר, אבל אני פתאום חושבת שאולי זה היה מהר מדי ושאני צריכה לקחת קצת זמן לעצמי... זה רציונאל מול אינסטינקט ואני לא יודעת למה מהם לשים לב

הוספת תגובה

תמונה

• עיבוד פרידה

אוראל שופן
    15/01/2018

ישנם אנשים שמתגברים על פרידות מהר וישנם כאלו שמגברים לאט. כל אחד מעבד את הדברים באופן שונה.
    בנוסף, פעמים רבות אנשים שמתגברים על פרידות מהר, הם כאלו ש'התבשלה' בהם הפרידה עוד בטרם התרחשה, כך שהם התחילו בעיבוד שלה עוד קודם.
    עם זאת, ישנם כאלו שעוברים הלאה במצב של הדחקה ולא מעבדים את הדברים כראוי ואז התוכן הלא מעובד עלול להתנקם בהם בדרכים שונות.
    מתשובתי את יכולה להבין כי אין חד משמעיות בנושא וכי אם את מרגישה מבולבלת או לא שלמה בדרכך, יתכן ועזרה מקצועית יכולה לתרום לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חבר טוב זורק הערות מיניות
    צ`יקה
    09/01/2018

חבר טוב, חלק מחבורה של חברים, כל פעם שאנחנו לבד הוא זורק לי הערות מיניות וממש מתחיל איתי. כבר אמרתי לו כמה פעמים שאני לא בקטע והוא עדיין חושב שיש סיכוי. כשהוא לא מתנהג ככה ממש כיף לי איתו דווקא, אני פשוט לא מעוניינת בו בקטע כזה. הערות שלו גורמות לי לאי נעימות מצד אחד אבל מצד שני אני לא רוצה לנתק איתו את הקשר...

לקביעת תור
    סגירה
    חבר טוב זורק הערות מיניות

הוספת תגובה

תמונה

• חשיבותם של מסרים ברורים

אוראל שופן
    14/01/2018

פעמים רבות, ובייחוד כשאנחנו מובכים, אנחנו מתקשים לשדר מסרים ברורים.
    אני ממליצה לך בחום לשוחח עם הידיד ברצינות ובבהירות, לא כתגובה להערה הבאה שלו, אלא ביוזמתך ובזמן ניטרלי ולהבהיר לו שאת לא מקבלת מעתה ואילך את הרמיזות המיניות ויתר ההערות שלא נעימות לך. הבהירי לו באיזה אופן את רואה את מערכת היחסים ביניכם והסבירי שכל דרך אחרת אינה מקובלת עליך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הופכת למסוגרת בסביבת אנשים חדשים
    מור
    07/01/2018

כל פעם שאני מגיעה לסיטואציה שבה יש אנשים חדשים ובחורים פוטנציאליים אני הופכת למסוגרת ממש וכשפונים אלי אני ממש מתקשה לזרום בשיחה ושמעתי שאנשים קוראים לי סנובית. אני לא מצליחה לשלוט בהתנהגות הזאת ואני ממש רוצה כן לפגוש מישהו אבל אני לא יודעת איך להשתנות...

הוספת תגובה

תמונה

• קושי לייצר תקשורת רומנטית בסיטואציה ספונטנית

אוראל שופן
    10/01/2018

את מתארת קושי לייצר תקשורת שמטרתה רומנטית בסיטואציות ספונטניות.
    חשוב להבין מה הוא המקור לקושי הזה, שמגביל אותך ואז לעבוד על מיגורו דרך כלים לשינוי תודעתי כמו גם חידוד הפרקטיקה של אופן הפעולה הנכון לך בסיטואציות מסוג זה.
    אצלי בקליניקה, ובתהליך קצר מועד, מידי יום אנשים מתגברים על דפוסים וקשיים שמפריעים לך להגיע היום למקום של מימוש זוגי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פסק זמן - האם באמת רעיון טוב?
    שחר
    04/01/2018

אני ובן הזוג שלי חווים קשיים ועשינו שיחה והחלטנו שאנחנו עושים פסק זמן. בהתחלה הייתי בעד אבל עכשיו כשאני חושבת על זה אני קצת מרגישה שפסק זמן זו מילת כיסוי למילה "פרידה" כי אולי אנחנו מפחדים להכריז על זה ולהפוך את זה למציאות. מצד שני יש בינינו אהבה מאוד גדולה אז אולי פסק זמן יכול לעזור לרענן את היחסים ולבנות אותם מחדש... אני באמת לא יודעת, יש סיכוי לחזור באמת אחרי "פסק זמן"? מתי יודעים שהגיע הזמן להכריז שפסק הזמן נגמר ונפרדים או חוזרים?

הוספת תגובה

תמונה

• פסק זמן בזוגיות

אוראל שופן
    10/01/2018

אם מחליטים לפנות לפתרון של 'פסק זמן', חשוב לעשות זאת נכון, ונכון זה אומר- ברור ומדוייק.
    משאלתך עולה שגם אתם לא מבינים מה פשר 'פסק הזמן' שהגדרתם, וכל הפסקה בקשר שאין בה הגדרות ברורות, מסכנת את הזוגיות עצמה ואף את היכולת לסגור מעגל באופן חלק ובריא במידה והזוגיות לא נמשכת לאחר ההפסקה.
    פסק הזמן צריך להיות ברור ומוגדר לשניכם מהבחינות הבאות:
    מטרת 'פסק הזמן'- לאילו מסקנות עלינו להגיע עד תומו?
    מה קורה בסוף פסק הזמן?
    מתי בדיוק נגמר פסק הזמן?- תאריך ושעה ומה קורה בזמן הזה- מדברים? נפגשים? היכן?
    מה הם חוקי התקשורת ביניכם במהלך פסק הזמן? האם נפגשים? משוחחים? וואטסאפ? ואם כן- באיזו תדירות?
    האם מותר לכם לצאת או להתרועע עם פרטנרים אחרים למטרות מיניות או רומנטיות בזמן ההפסקה?
    הכל צריך להיות ברור ומוסכם, ובאופן הזה- 'פסק זמן' יכול להיות פתרון טוב במצבים מסויימים ועבור אנשים מסויימים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ראש בריא במיטה חולה
    מבולבל
    02/01/2018

הכרתי מישהי מדהימה, נפגשנו כבר כמה פעמים ואני לגמרי בעניין שלה ועד אתמול לא היו לי ספקות בכלל. אבל אתמול היא אמרה שבגלל שנראה שאנחנו מתקדמים למקום רציני היא צריכה להגיד לי שהיא לא מאמינה במונוגמיה. כרגע אין לה חבר או קשר רציני, אבל בעבר היא ניהלה כמה קשרים במקביל ואין לה כוונה למנוע מזה לקרות שוב. היא גם אמרה שמבחינתה ברור לה שאני לא צריך להיות מחויב רק אליה וכל עוד אנחנו נהנים ביחד וטוב לנו אין שום מניעה שנהיה ביחד אבל גם עם אחרים. אמרתי לה שאני צריך לחשוב על זה ועכשיו אני ממש מבולבל, כי קודם כל אני ממש בקטע שלה והיא מסקרנת אותי ומקסימה אותי ואני רוצה ללמוד עליה הכל, אבל מצד שני קשה לי עם המחשבה שהיא תנהל עוד מערכות יחסים במקביל אלי, מצד שלישי זו פעם ראשונה שאני בכלל נתקל באפשרות הזו, זה חדש בשבילי ואולי אני רק צריך להתרגל לרעיון ולאמץ אותו במקום לשלול אותו על הסף... בקיצור אני מאוד מבולבל ואשמח לעצה!

לקביעת תור
    סגירה
    ראש בריא במיטה חולה

הוספת תגובה

תמונה

• פערים בין מונוגמי לפוליאמורית

אוראל שופן
    03/01/2018

קשר בין מונוגמי לבין פוליאמורית הוא קשר שמתחיל בפער משמעותי ביותר. זוגיות מן הסתם אינה מוסד פשוט, וכפי שהגדרת נכון, כזו שמתחילה בפער כה משמעותי בתפיסות הנוגעות לזוגיות עצמה, יש בה מן ה'ראש בריא במיטה חולה'.
    אני מבינה שהרעיון תפס אותך מאד לא מוכן, ושמשיכתך לבחורה מביאה אותך שלא לפסול על הסף. ממליצה לך בחום לקרוא על פוליאמוריה, וגם לשוחח עם הבחורה ולעשות מעט סדר בדברים ובהבנה של הגמישות גם שלה על הרצף הפוליאמורי: ישנם אנשים שמאמינים במימוש מספר קשרים זוגיים במקביל, ישנם אנשים מעדיפים זוגיות אחת מרכזית ועוד קשרים שהם נגיד רק מיניים במקביל, ישנם אנשים ששואפים לזוגיות מרובת משתתפים (נגיד חיים בשלישיה). חשוב להבין עד איזה מקום אתה פתוח לרעיון וגם מה הגמישות שלה על הרצף.
    מזמינה אותך לחקור את המקומות החדשים המרתקים האלו, אך כמובן להביא בחשבון שיתכן והקשר הזה יביא בסופן של דבר לפגיעה (סיכוי שקיים כמובן- בכל קשר חדש, אבל כאן התנאים בשטח מהווים קרקע פורייה יותר לקשיים).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה רגשות ולא מעשים
    ניב
    28/12/2017

אני יוצא עם מישהי כבר כמה זמן וכבר התחלנו לזרום לכיוון הרציני, אבל נראה שהיא לא מרוצה מאיך שאני מבטא את הרגשות שלי. לא משנה מה אני עושה וכמה מחוות היא אומרת שכל אלה לא מעידים על רגש אמיתי ושהיא לא רוצה מעשים אלא רגשות. אני אפילו לא מבין מה זה אומר!!!

לקביעת תור
    סגירה
    רוצה רגשות ולא מעשים

הוספת תגובה

תמונה

• שפות שונות שלהבעת רגשות

אוראל שופן
    01/01/2018

ישנן צורות שונות של הבעת רגש רומנטי. פעמים רבות בני זוג אינם חולקים את אותה הדרך להבעת רגשות, מה שמביא לפערים בתקשורת.
    יהיה זה נכון שכבר בשלב הראשוני הזה בקשר, תביאו למודעות הזוגית את הפערים באופן בו אתם מביעים רגשות, זאת כדי שהיא תוכל לפרש את המעשים שלך כהבעת רגש.
    בנוסף, במידה והקשר הזה חשוב לכם, ומכיוון שהוא צומח על בסיס של פערים בתקשורת, אני ממליצה לכם לשקול להשתתף בתהליך של ייעוץ זוגי הממוקד בבניין תשתית משותפת של תקשורת רומנטית שנכונה לכם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי כמה זמן יודעים שזו אהבה?
    ימית
    24/12/2017

אני בקשר עם מישהו כבר כמעט חצי שנה ואני עוד לא יודעת מה אני מרגישה כלפיו. רגשות יש אבל אני לא יודעת להגדיר אותן, אחרי כמה זמן יודעים להגיד שזו אהבה?

הוספת תגובה

תמונה

• קושי בחיבור והבנת הרגש הרומנטי בעולם המודרני

אוראל שופן
    01/01/2018

היי ימית,
    לאנשים רבים בעולם המודרני, קשה להגדיר רגשות רומנטיים שאינם אהבה, מכיוון שאין להם לגיטימציה לעלות בשיח (ברוב המקרים, לא מדברים על רגשות לפני ש'אוהבים').
    חיבור, הזדהות והבנה של הרגשות הרומנטים שלנו הוא תהליך מורכב פעמים רבות. בקליניקה, אני משתמשת בכלי מקורי של מודל הSLC שפיתחתי, כלי שמאפשר התחקות אחר הרצף ההדרגתי של הרגשות הרומנטיים הראשוניים, והוא עונה בדיוק על הצורך הזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביישנות שמונעת ממני ליצור מגע
    דורון
    19/12/2017

שלום, אני בחור די ביישן וכשאני מגיע למצב עם בחורה שאני רוצה לגעת בה או לנשק אותה אני ממש קופא ולא מסוגל לעשות את הצעד. לפעמים יש בנות שיוזמות וזה נהדר לי, אבל רוב הבנות מחכות שאני אזום וזה ממש קשה לי ובדרך כלל אחרי כמה פעמים כאלה שברור לי שאני מייבש אותן הן חותכות, ובצדק. איך אני מתגבר על זה?

הוספת תגובה

תמונה

• יוזמת מגע

אוראל שופן
    19/12/2017

יש לעבוד על המקום של המגע בשני מישורים-
    מישור ה'למה'- מה מונע ממך לייצר מגע- אילו מחשבות, פחדים או אמונות מגבילות מנטרלות את היכולת שלך ליזום. לאחר שיתבררו אלו ויעובדו יהיה ניתן לעבוד מולם ולפרקם.
    בשלב הבא יש לעבוד על מישור ה'איך'. לעבוד על יצירת מגע באופן הכי נכון לך והכי נכון שאפשר (מבחינת תיזמון המגע וסוגו) על מנת לצמצם למינימום האפשרי את ההימנעות מלקיחת היוזמה, מתוך הבנה כי אתה פועל בצורה נכונה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הורים לוחצים עלי למצוא בעל
    סימה
    17/12/2017

אני באה ממשפחה שמרנית ואני נחשבת לכבשה השחורה של המשפחה כי אני לא תמיד עומדת בדרישות שלהם מבחינת צניעות ומה מקובל ומה לא מקובל. היו לי מערכות יחסים בעבר אבל מעולם לא הבאתי אף אחד הביתה. ההורים ממש לוחצים עלי למצוא מישהו ולהתחתן, מה שאני מרגישה שמשבש לי את הסיכויים למצוא זוגיות אמיתית, כי כל מי שאני פוגשת אני ישר חושבת איך ההורים יקבלו אותו ואם יש לזה סיכוי עוד לפני שבכלל עברנו לדייט שני. בקיצור, אני מרגישה לכודה מפה ומפה...

הוספת תגובה

תמונה

• חזון הזוגיות הנופל בין הכיסאות

אוראל שופן
    19/12/2017

קשה לך למצוא את המקום שלך כאדם וכאדם זוגי, כמי שלא מזוהה לחלוטין עם העולם הערכי עליו תבסס החינוך שלה, אך מנסה להתאים את הבחירות שלה אליו.
    נראה כי עליך לעבור תהליך במהלכו תייצרי את הדרך שלך ותתחברי לחזון הזוגיות העתידי שלך ולמי שאת תהיי כבת זוג. באופן זה, לאחר שיהיה לך ברור יותר היעד אליו את מתכווננת, תדעי כיצד לפעול בדרך אליו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אורח חיים שונה משלי
    אדווה
    12/12/2017

אני בחורה שאוהבת בית, לא כל כך יוצאת ופחות מתחברת לאלכוהול וליציאות. הכרתי בחור דרך אפליקציה ועד עכשיו הלך ממש סבבה, עד שהבנתי שזה אורח החיים שלו שהוא מאוד שונה משלי ואני לא כל כך מתחברת אליו. חברות שלי אומרות שזה לא צריך להיות "דיל ברייקר" ושאם רוצים מסתדרים, אבל אני לא יודעת אם שזה שווה את המאמץ... אשמח לשמוע את דעתך בעניין.
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    אורח חיים שונה משלי

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב בין סוגי הבילוי

אוראל שופן
    19/12/2017

כאשר שני רווקים שמנהלים אורח חיים שונה הופכים לזוג, נוצר אורח חיים משותף שבתקווה נותן מקום לשני הצדדים לבטא את עצמם ולבלות בדרך הנעימה להם.
    גם אם הוא אוהב יותר בילויים פרועים ואת יותר ביתית, אני לא רואה סיבה לעצור מסיבה זו את הקשר, כל עוד עד כה בדייטים אתם מוצאים את האמצע שמסב לשניכם הנאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמירת ריחוק מבן הזוג
    הילה
    10/12/2017

ששמעתי רבות שנושא שמירת הריחוק לשבועיים בחודש מבן הזוג מאוד עוזרים לשמירה על ההרמוניה והמשיכה.
    מה דעתכם בנושא? האם זה מומלץ?
    ואם כן, איך אפשר לשלב זאת באורך חיים חילוני?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שמירת ריחוק מבן הזוג

הוספת תגובה

תמונה

• נידה חילונית

אוראל שופן
    17/12/2017

אכן יש רבים שטוענים ש'נידה' מקרבת לבבות.
    חשוב לי לציין בנקודה זו, שבאם שניכם מרוצים מההרמוניה בקשר, המשיכה והאינטימיות שלכם, לא הייתי משנה דבר. אינני דוגלת בלתקן את מה שלא מקולקל.
    אם אתם מרגישים כי אתם עשויים להנות משינוי ולהיות מאושרים יותר, בהחלט ניתן להכניס לקשר שגרה של שבוע/ שבועיים בחודש שבהם נמנעים מפעילות מינית או ממגע בכלל.
    בזמן הזה שווה להתמקד בהבעת רגש בדרכים אחרות- מילוליות למשל, ובפעילויות משותפות נעימות ומעמיקות שאינן כוללות מגע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סימני קנאה בשלב מוקדם של הקשר
    קורל
    05/12/2017

אני יוצאת עם מישהו כמה שבועות והקשר הפך מאוד מהר לאינטנסיבי. הבעיה היא שכבר בשלב הזה הוא מראה סימני קנאה, ואם יש משהו שאני לא סובלת זה קנאות. האם כדאי לחתוך כבר עכשיו לפני שזה יהפוך לממש מערכת יחסים?

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר הדרגתיות בקשר כגורם סיכון

אוראל שופן
    17/12/2017

קשר שהופך מהר מידי לקרוב מידי, ונעדרת ממנו ההדרגתיות הנדרשת, עלול להיות מבלבל עבור שני הצדדים ופעמים רבות נוצרים בו מתחים מיותרים ודרמות שלא היו נוצרים אם הקשר היה מתפתח באופן הדרגתי.
    אם ביטויי הקנאה של הפרטנר שלך מפריעים לך, כן הייתי ממליצה לפתוח איתו את הנושא לשיחה, מבלי לבקר אותו, אלא להסביר לו שזה מפריע לך ולנסות להבין ממנו מאין זה מגיע וכיצד אתם יכולים להרגיע זאת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי להתעלם מהעבר שלו
    הלית
    03/12/2017

התחלתי לצאת עם מישהו לפני כמה חודשים והסופ"ש הוא סיפר לי שיש לו עבר פלילי. הוא השתקם וכבר לא מסתובב עם אנשים מעברו, אבל זה מפריע לי יותר משחשבתי ואני לא מצליחה להתעלם מזה. מה אני עושה? להמשיך "לעשות את עצמי" עד שזה יעבור או לחתוך כבר עכשיו?

לקביעת תור
    סגירה
    קושי להתעלם מהעבר שלו

הוספת תגובה

תמונה

• עיבוד התוכן וקבלת החלטה

אוראל שופן
    12/12/2017

העמדת פנים אינה כלי בונה לתקשורת רומנטית ואני לא ממליצה על כך.
    נשמע כי באופן מובן והגיוני לחלוטין, העבר הפלילי של הפרטנר שלך מפריע לך, ואת תוהה בנוגע ליתכנות הקשר בהתחשב בנסיבות.
    אני יכולה להניח שיש לך סיבות משמעותיות להמשיך את הקשר וכי האדם הזה מרגיש לך מתאים מסיבות מסוימות.
    ממליצה לך לשתף את הפרטנר בתחושותיך ובכך שעברו מפריע לך ולנסות לגייס אותו להתמודדות הזו. בנוסף, שווה לשקול להיעזר באיש מקצוע שיסייע לך להבין את המקומות שעברו פוגש אצלך, להבין מדוע זה מפריע לך ולהגיע להחלטה בנוגע להמשך באופן מושכל ומשרת ולא שרירותי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר שיתוף פעולה לערב אינטימי
    שני
    28/11/2017

אחרי הילד השני בעלי ואני החלטנו שפעם בחודש אנחנו מארגנים לנו ערב אינטימי שבו אנחנו יוצאים או רואים סרט בבית ומזמינים אוכל או משהו כזה כדי שנרגיש קצת את הביחד. במשך כמה חודשים זה עבד מצוין אבל בחודשים האחרונים בעלי כל הזמן דוחה את מועד הערב, מעדיף שנישאר בבית ולא לצאת (פעם זו הייתה לית ברירה אם לא מצאנו בייביסיטר). אני לא יכולה להכריח אותו לבלות איתי זמן אבל זה ממש מעציב אותי

הוספת תגובה

תמונה

• לייצר שיח ברור ופתוח אודות זמן זוגי והתרחקות אישך

אוראל שופן
    29/11/2017

חשוב להבין מה מייצר את ההתרחקות הזו, לדבר איתו על הנושא באופן רציני ובזמן ניטרלי (לא בדיוק כשדחה את המועד), לתאם ציפיות בנוגע לזמן הזוגי שאתם צריכים וזקוקים לו ואם צריך- להיעזר בייעוץ מקצועי למען שיפור התקשורת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה