פורום יעוץ זוגי ודייטינג - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

דניאל עזריאלי
דניאל עזריאלי
אוראל שופן
אוראל שופן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל אוראל שופן ללא פרסום בפורום

• נפרדנו בגלל המשפחה שלה
    בני
    27/08/2017

חברה שלי באה מעדה מסורתית שאצלם צריך להתחתן כמה שיותר מהר. אנחנו ביחד פחות משנה וזה מרגיש לי מהיר מדי ואני רוצה שקודם נגור יחד לפני שאנחנו מתחתנים אבל המשפחה שלה לא מוכנה והיא נתנה לנו אולטימטום - להיפרד או להתחתן.
    אני אוהב אותה אבל אני עוד לא בשל לצעד כזה. נכון לעכשיו אנחנו כבר לא ביחד אבל אני שבור לב...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    נפרדנו בגלל המשפחה שלה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נסו לחפש אחר פתרון ביניים בכוחות אחרונים

אוראל שופן
    31/08/2017

להתחתן כשלא מרגישים מוכנים לכך, זו תמיד החלטה שגויה.
    עליך להבין מדוע אתה מרגיש שאתה לא מוכן להתחתן כרגע ואיתה, תראה אם יש אפשרות לקבל מענה על חוסר המוכנות שלך באופן שעשוי להתקבל בקרב הצד השני והמשפחה שלה. במידה ואין אפשרות כזו, לא נותר אלא לוותר עם כל הצער שבדבר.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מקנא בחבר הקודם של החברה
    עמית
    24/08/2017

החבר הקודם של החברה שלי הוא בחור מאוד מוצלח ויש לי רגשי נחיתות לידו שאני לא מצליח להתגבר עליהם. אני לא אומר שום דבר לחברה שלי כי אני לא מרגיש מספיק בטוח בקשר בשביל לדבר איתה על זה. איך אני יכול להתגבר על זה?

לקביעת תור
    סגירה
    מקנא בחבר הקודם של החברה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לשפר את הביטחון, הערך והדימוי העצמי

אוראל שופן
    29/08/2017

ביטחון עצמי, דימוי עצמי ותחושת ערך עצמי הם מרכיבים קריטיים לתחושת הסיפוק שלנו ולשביעות הרצון שלנו מעצמינו ומחיינו. אם התחושות האלו מגיעות ממך (ואינם דברים שהחברה שלך משכנעת אותך להרגיש), עליך לעשות עבודה עצמית לשיפור הביטחון. הרי אין זה משנה מי הוא האקס של חברה שלך, לנצח נהיה מוקפים באנשים מוצלחים מאיתנו באספקטים שונים. אלו ששלמים עם עצמם, ועם הייחוד שהם מעניקים לעולם, הם שמצליחים להיראות שווים יותר בעיני החברה, להגיע רחוק יותר בחיים והכי חשוב- להנות מהדרך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיפוש זוגיות כשלא יודעת מה יהיה בעתיד
    ריקי
    22/08/2017

שלום אוראל,
    אני נמצאת במבוי סתום, כרגע אני לא גרה בארץ אבל אני חושבת לחזור או לעבור לארץ אחרת. אני מחפשת זוגיות ואני יוצאת עם בחורים באזור שלי אבל בגלל שאני לא סגורה על איפה אני אהיה בעוד כמה חודשים אני לא באמת נותנת צ'אנס אמיתי אבל מצד שני אני כן מחפשת זוגיות באופן רעיוני. להמשיך לצאת? לחכות עד שאדע מה קורה איתי?

הוספת תגובה

תמונה

• פתיחות וגמישות הן דווקא נקודות מוצא נכונות לדייטינג

אוראל שופן
    22/08/2017

אם כעיקרון את פתוחה בראש, גמישה, לא בטוחה אם בכלל את עוזבת או לאן מועדות פניך, יתכן ולהכיר מישהו מתאים לא יערער אותך, אלא דווקא יעזור לתמונה להתבהר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעלי מפנטז על חברה שלי
    דורין
    20/08/2017

אני סומכת על בעלי ויש בינינו יחסי אמון ואני יודעת שהוא צופה בפורנו מפעם לפעם וזה ממש בסדר מבחינתי. הבעיה היא שלילה אחד תפסתי אותו מענג את עצמו על תמונה של חברה טובה שלי בפייסבוק...
    גם אם זה רק בגדר פנטזיה זה מאוד מפריע לי אבל אין לי את האנרגיות להתעמת איתו על העניין... איך אני יכולה להתמודד עם זה?

לקביעת תור
    סגירה
    בעלי מפנטז על חברה שלי

הוספת תגובה

תמונה

• המנעות מעימות

אוראל שופן
    21/08/2017

אם מבחינתך זה נושא מפריע שלא שווה עימות, עליך לשאול את עצמך ראשית מדוע זה מפריע לך, שנית עד כמה זה מפריע לך ולבסוף מדוע זה לא שווה שיחה אם כך.
    לא כל נושא מפריע חייב להיות תמיד על השולחן, אך בהחלט נושאים שמציקים לנו מאד, צריכים להיות כאלה שמערכת היחסים מאפשרת תקשורת לגביהם.
    אם מערכת היחסים שלך לא מאפשרת לך להעלות נושאים שמפריעים לך ומהשיחות את נוטה לצאת יותר מתוסכלת משנכנסת, יתכן וכדאי לעבוד על התקשורת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליח לעבור לדייט השני
    יוני
    15/08/2017

היי,
    אני יוצא להרבה דייטים חלקם יותר מוצלחים ואפילו ממשיכים למיטה וחלקם לא. אבל הבעיה היא שגם בדייטים המוצלחים אני לא מצליח לעבור לדייט השני. כמעט אף אחת לא רוצה להיפגש איתי שוב, אפילו עם כאלה שהמשכתי איתן את הלילה ואני לא מצליח להבין מה הבעיה ומה לא בסדר איתי?

לקביעת תור
    סגירה
    לא מצליח לעבור לדייט השני

הוספת תגובה

תמונה

• צריך לבחון את הנושא, למצוא את הבסיס לדפוס הבעייתי ולמגר אותו

אוראל שופן
    21/08/2017

נשמע כמו מצב מתסכל ביותר שחייב להפסק.
    גם אני כמובן לא יודעת מדוע הדייטים שלך מסתיימים לאחר הדייט הראשון כדרך קבע.
    במסגרת התהליך קצר המועד שאני מעבירה, תוכל לעבור אבחון מקיף המבוסס על 16 פרמטרים של תקשורת רומנטית שיאפשרו לנו להציף את הנושאים טעוני השיפור באופן בו אתה מנהל תקשורת רומנטית. דרך האבחון נוכל לזהות את הבסיס לדפוס הבעייתי ולעבוד עם כלים מותאמים אישית למיגורו, מתוך מטרה להביא את עצמך על הצד הטוב ביותר לחיפוש הזוגיות ולזוגיות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חששות לקראת מעבר משותף
    זיו
    13/08/2017

אני ובן הזוג שלי מחפשים דירה ביחד כבר יותר מחצי שנה, בינתיים מערכת היחסים שלנו הגיעה למקומות לא טובים ואני בכלל בספקות לגבי העתיד שלנו. נכון לעכשיו אנחנו גרים יחד בדירת השותפים שאני גרה בה ואני לא יודעת אם בכלל יש טעם להמשיך לחפש לנו דירה...

לקביעת תור
    סגירה
    חששות לקראת מעבר משותף

הוספת תגובה

תמונה

• יתכן והתנאים והסטרס יוצרים את הקלקולים בקשר

אוראל שופן
    21/08/2017

התחלות חדשות נוטות להיות מלאות בסטרס, גם עבור בני זוג מתאימים שמערכת היחסים שלהם חיובית. המצב שאת מתארת- חיים משותפים בדירת השותפים שלך, וחיפוש דירה, יתכן מאד כי הוא מעיד משהו על חיים משותפים יחד, אך גם יתכן שלא. יכול להיות שכשתחיו יחד בשקט, ההרמוניה תצטרף.
    לסיכום, אין לי ממש מידע בנוגע לקלקולים במערכת היחסים שלכם היום, אך בהתבסס על המידע שסיפקת, יתכן והתנאים והסטרס סביב ההתקדמות, הם שיוצרים את אי השקט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משבר זוגיות אחרי לידה
    מיקה
    10/08/2017

משהו קרה אחרי הלידה ואני מרגישה שאני ובן זוגי כבר לא משדרים על אותו הגל, סדר העדיפויות השתנה מן הסתם אבל הוא לא זהה אצלי ואצלו. כאילו הלכה האינטימיות...
    איך אפשר להחזיר אותה?

לקביעת תור
    סגירה
    משבר זוגיות אחרי לידה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לייצר הסכמים חדשים ולבסס שפה זוגית חדשה כזוג שהם גם הורים

אוראל שופן
    21/08/2017

כפי שאמרת, אחרי לידה החיים משתנים, סדר העדיפויות משתנה ולעיתים הזוגיות או מרכיבים משמעותיים ממנה נדחקים לפינה. חשוב לבסס תקשורת נכונה, להעלות את הדברים באופן מכבד ואף להתחיל לבסס ׳הסכמים חדשים׳ בנוגע לעתידכם הזוגי, במסגרתם אתם מוצאים פנאי ואנרגיה להשקיע אחד בשניה ובזוגיות גם בתור הורים.
    ייעוץ זוגי ממוקד שיסייע לכם לבסס שפה נכונה יותר ויקנה לכם כלים לפתרון הקשיים החדשים והנסיבתיים שנוצרו, הוא אופציה שיש להביא בחשבון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליחה לפתח אמון
    יפעת
    08/08/2017

חוויתי בעבר בגידה מאוד קשה ומכוערת ומאז אני לא מצליחה לסמוך על אך אחד, בעיקר לא על בני זוג. אני יודעת שזה לא קשור אליהם אלא אלי ואני פשוט לא מצליחה להתגבר על זה... איך אני יכולה להתגבר על זה ולפתח מערכת יחסים תקינה?

לקביעת תור
    סגירה
    לא מצליחה לפתח אמון

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי תודעתי והתנהלות מתוכננת שמגנה עליך

אוראל שופן
    09/08/2017

בהחלט מורכב לפתוח את ליבנו ולהאמין לאחר שנבגדנו. אירועים שכאלו יכולים לחולל מהפכה באופן בו אנחנו מתייחסים ומתנהלים בעולם, בתקשורת רומנטית וכלפי עצמינו. ישנן שיטות טיפול ארוכות או קצרות מועד שמסייעות ביצירת שינויים תודעתיים. בנוסף ישנן דרכים לתכנן מראש התקרבות הדרגתית ונכונה שתסייע לך להיות בשליטה על מידת הפתיחות, האמון והרגש המתפתחים אל מול אינטראקציה רומנטית.
    את מוזמנת לפנות אלי ויחד נבדוק כיצד נכון לפעול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול זוגי כשהוא לא רוצה
    אלינה
    06/08/2017

יש לנו הרבה מאוד קשיים ואני חושבת שטיפול זוגי מאוד יעזור לנו, אבל הוא לא רוצה והוא גם חושב שזה מטופש. אני לא חושבת שלבד נצליח להתגבר על הקשיים אז מה עושים במצב כזה?

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול זוגי כשהוא לא רוצה

הוספת תגובה

תמונה

• רתימת הפרטנר לייעוץ זוגי

אוראל שופן
    07/08/2017

ראשית, תהליך של ייעוץ זוגי עשוי לעבוד מצויין גם כשרק אחד מבני הזוג משתתף בתהליך.
    שנית, ישנן דרכים שונות לרתום את בן הזוג הסרבן (הגישה משמעותית כאן):
    בגדול, ובהתאם להיכרותך איתו, חשוב לבוא בגישה חיובית ואוהבת, להסביר שאת רוצה שיהיה יותר טוב בבית, לא לאיים בייעוץ זוגי או להציג את זה כבית משפט (׳ואם לא נתגרש׳, ׳אתה תראה שהיא תגיד שאני צודקת׳ וכו׳).
    בנוסף, ובאם תפנו אלי, את יכולה להדגיש בפניו כי יש זמן התרשמות של חצי שעה חינמית לבדיקת התאמה, ושהתהליך ממוקד במתן כלים ובבניין תשתית לתקשורת רומנטית נכונה, ושזה לא מקום שבאים לריב בו.
    לבסוף, כאשר בן הזוג מבין שהצד השני בכל מקרה הולך לייעוץ, הוא מצטרף בהמשך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מציאת זוגיות אחרי פרידה
    גל
    03/08/2017

בת 31 נפרדתי מחבר שלי אחרי ארבע שנים ואני לא יודעת איך ממשיכים מפה. כבר הייתי במקום של להקים משפחה ועכשיו צריך הכל מהתחלה ואני לא יודעת איך עושים את זה...

לקביעת תור
    סגירה
    מציאת זוגיות אחרי פרידה

הוספת תגובה

תמונה

• עליך לעבד את העבר ולהתכוונן לעבר העתיד

אוראל שופן
    07/08/2017

את מתארת מצב בהחלט לא פשוט, אך בעיקר כי מדובר בבחירה שלך, נראה כי האומץ שלך וחוסר ההתפשרות על אושר הביאו אותך למקום שאת נמצאת בו היום.
    כמובן שאין דרך אחת להתגבר ואז להתחיל במסע לחיפוש זוגיות מחודשת, אך יש את הדרך שלך- הדרך שתוביל אותך במסלול הנכון לך ביותר לאושר הזוגי שלך.
    את מוזמנת לפנות אלי ואסביר לך כיצד תהליך אישי עשוי להיות יעיל עבורך לעיבוד החוויה הקודמת ולצמיחה לדרך חדשה ונכונה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קשר עם מישהי שפגשתי בחו"ל
    נמרוד
    01/08/2017

חזרתי עכשיו מכמה חודשים בחו"ל שם פגשתי בחורה והתאהבתי בה. אני הייתי חייב לחזור לארץ בגלל התחייבויות והיא ממשיכה לטייל. אני לא יודע מה עושים עכשיו, לא דיברנו על עתיד ומה יהיה אבל אני לא יכול להפסיק לחשוב עליה...

לקביעת תור
    סגירה
    קשר עם מישהי שפגשתי בחו"ל

הוספת תגובה

תמונה

• ממליצה ליזום קשר כשהיא תשוב, אם זה יתאים

אוראל שופן
    01/08/2017

אין לי פרטים על טיב הקשר שלכם.
    אני חושבת ששווה להשאר בתמונה מרחוק (פייסבוק וכו׳ אך לא טלפונים או שיחות). בהמשך כשהיא תשוב ובמידה וזה יהיה רלוונטי, כדאי להרים טלפון וליזום דייט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חברה שלי אומרת שאני לא מספיק רומנטי
    יאיר
    30/07/2017

חברה שלי כל הזמן אומרת שאני לא מספיק רומנטי... אני לא יודע מה זה אומר ומה אני אמור לעשות כדי שהיא תהייה מרוצה...

הוספת תגובה

תמונה

• שווה לשאול אותה :)

אוראל שופן
    30/07/2017

אני סבורה שהיא תעריך את הרצון שלך להביא אותה על סיפוקה מהבחינה הזו וממליצה לך בחום להעביר אליה את השאלות הללו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגישה הישירה, האם בעייתית ?
    איתי
    26/07/2017

שלום רב.
    אני די גרוע בלפלרטט וכשאני רוצה להתחיל עם בחורה,אני פשוט ניגש אליה ושואל ישירות: יש לך חבר? או אני כבר הרבה זמן רציתי לשאול אותך יש לך חבר ? או את פנויה וכו'.
    אומרים לי שזה לא טוב כי אני בעצם מתקיף ומפחיד את האישה. כי אני לא מכיר אותה,וצריך לפלרטט וכו'
    האם יש משהו בגישה שלי שהוא בעייתי?

הוספת תגובה

תמונה

• ניתן ללמוד תקשורת רומנטית שתוביל לזוגיות

אוראל שופן
    27/07/2017

תקשורת רומנטית נכונה היא בהחלט דבר שניתן ללמוד ולפתח. זה לא עצם המשפט כמו הגישה..
    אתה מוזמן לפנות אלי ויחד נבין כיצד ניתן להתקדם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחסים שמבוססים על תשוקה
    ינאי
    25/07/2017

רציתי לשאול את דעתך, האם את חושבת שיחסים שהתחילו מתשוקה ומבוססים בעיקר על תשוקה יש להם סיכוי לשרוד לתקופה ארוכה?

לקביעת תור
    סגירה
    יחסים שמבוססים על תשוקה

הוספת תגובה

תמונה

• תשוקה היא ערך אחת מיני רבים בזוגיות

אוראל שופן
    27/07/2017

התשוקה הינה ערך משמעותי בקשר רומנטי, אך אינה יכולה לעמוד לבדה ללא ערכים אחרים בזוגיות. במידה ומטרת הקשר אינה זוגית, אלא המטרה היא להנות מהתשוקה, הקשר בהחלט עשוי להמשך כך לאורך זמן.
    במידה ויש רצון של אחד הצדדים לפחות להפוך את הקשר שיש בו תשוקה בלבד לזוגיות, זה יהיה כרוך במאמץ, בתקשורת ברורה ונכונה ולעיתים בליווי מקצועי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יכול להפסיק לקנא
    אריאל
    23/07/2017

יש לי חברה כמה חודשים עוד די בהתחלה של הקשר ויש לה מלא ידידים וראיתי שהיא לא מחקה את עצמה מהאפליקציה ואני ממש מש מקנא ואני לא יודע מה לעשות עם הקנאה הזאת כי אני יודע שזה לא המקום שלי להגיד לה לא להיות חברה של אנשים שהיו שם לפני אני לא יודע איך להתמודד או להפסיק לקנא

לקביעת תור
    סגירה
    לא יכול להפסיק לקנא

הוספת תגובה

תמונה

• קנאה מוגזמת אך גם התנהגות לא זוגית

אוראל שופן
    27/07/2017

יש הבדל בין קשרים עם ידידים לבין להשאר באפליקציית היכרויות.
    אני לא בטוחה שיש לך מקום למנוע ממנה קשרים ידידותיים בשום שלב של הקשר, אך במידה ואתם זוג, אני חושבת שעליך לעמוד על הגבולות שלך ולהבין ממנה מדוע אינה מוחקת את האפליקציה ולדאוג לכך שזה יקרה ותהיו באותו מקום ביחס לקשר הזה.
    באשר לקנאה שלך בקשרי הידידות שלה, נראה כי עליך לעשות תהליך אשר במסגרתו תפרד מהקנאה ותשתלט עליה מכיוון שזו אינה מקדמת אותך ועלולה להיות הרסנית לקשרים רומנטים. אתה מוזמן לפנות אלי ואסביר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה