פורום תזונה נכונה - ירידה במשקל - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מהו מקור טוב לחלבונים וb12 בתזונה טבעונית מלבד קטניות?
    לילי
    15/07/2018

מסיבות בריאותיות נאלצתי לעבור לתפריט טבעוני ללא גלוטן וללא תרד, עגבניות ותפוחי אדמה ן. העניין שקטניות גורמות לי כאבי בטן, ואסור לי ספירולינה בגלל האשימוטו.
    האם יש מקורות לחלבונים וb12 שאינם מהחי וגם לא יגרמו לעליה משמעותית במשקל? אני מגבילה את עצמי לכמות האגוזים שאני אוכלת
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• לילי, שלום

רחל גרנות
    16/07/2018

שלום לך, המקור לB12 הוא מן החי. כלומר, עוף, בשר וכו'. חשוב שתבדקי אם בכלל חסר לך B12. במידה וכן, הרי כיום הדבר פשוט ביותר. קחי תוסף של הויטמין הזה. היעילים ביותר הם הטבליות במציצה. אבל, ראשית, לבדוק את רמות הB12.
    וכעת, כדי לקבל חלבון איכותי הרי כדאי לך לצרוך פחמימות עם מוצרי חלב. וכך, לחם עם גבינה מספק לך חלבון שלם. גם מוצרי טופו, סויה הם מקור טוב לחלבון. ובאם את אוכלת ביצים, הרי ביצה מספקת חלבון איכותי במיוחד. ואגב, באגוזים כמות החלבון ממש לא מספקת.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאמור מדובר בתפריט טבעוני ללא ביצים וחלב

לילי
    20/07/2018

והשאלה איך לתכנן את התפריט כך שיספר ברזל ובי 12
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לילי, שלום

רחל גרנות
    21/07/2018

שלום לך,
    כפי שציינתי קודם B12 נמצא רק במזונות מן החי. כך, שאת צריכה לעקוב אחרי רמת הB12 בדם. ממליצה אחת לכמה זמן לבדוק ובמידה וחסר לקחת תוסף של הויטמין.
    ברזל ניתן למצוא בפירות יבשים כמו שזיפים מיובשים, צימוקים, קטניות, שומשום וטחינה. וגם בלחם מלא, באגוזי מלך וקשיו.
    חשוב לזכור שחומרים שמצויים בתה מונעים את ספיגת הברזל ולכן רצוי לא לשתות תה כשעתיים לפני ואחרי אכילת מזונות עשירים בברזל או כאשר לוקחים תוסף ברזל. ויטמין C, לעומת זאת, מגביר את ספיגת הברזל ולכן, כדאי לצרף מזונות שעשירים בויטמין C כמו פלפל אדום, עגבנייה, קיווי או פרי הדר שמגבירים את ספיגת הברזל. ושוב, יש לבדוק את הרמות מדי פעם כדי לראות אם לא חסר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפונה יבשה או קפואה
    מגי
    21/07/2018

שלום , איזה אפונה יותר בריא לאכול?
    אפונה יבשה חצויה או אפונה קפואה ...?
    ומה ההבדל ביניהן?

לקביעת תור
    סגירה
    אפונה יבשה או קפואה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה נכונה לילדה שמנמנה
    רזי
    17/07/2018

הבת שלי בתחילתו של גיל ההתבגרות ומילדה רזונת הפכה לשמנמנה. ברור לי שזה עוד יכול להשתנות אבל אני רוצה להקנות לה הרגלי אכילה נכונים כדי שזה לא ישפיע על הבריאות שלה ועל הביטחון העצמי שלה. אשמח לטיפים. תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה נכונה לילדה שמנמנה

הוספת תגובה

תמונה

• רזי, שלום

רחל גרנות
    17/07/2018

שלום לך, הלוואי וניתן היה לפתור את הבעיה בשליחת הודעה קצרה וגם ארוכה. זהו נושא בעייתי וטעון. אני רק יכולה לומר לך שהדוגמא האישית היא חשובה. כדאי לבדוק את הרגלי האכילה של כל המשפחה. לדאוג שהארוחות תהיינה נכונות (וכן, זה בסדר מפעם לפעם לאכול מזון שלא הכי מומלץ), אבל הבסיס צריך להיות בריא. וגם אם הילדה לא רוצה לאכול ירקות, למשל, חשוב שזה יהיה על השולחן והיא תראה את כולם אוכלים. הדוגמא האישית נכונה גם לגבי פעילות גופנית.
    והעיקר, לא לדבר אתה על דיאטה. זה עולם אכזר, נוקשה, מלא בחוקים דרקוניים. אני תמיד טוענת שדיאטה גורמת להפרעות אכילה ולהשמנה.
    ובגיל הזה אם היא לא עולה במשקל ורק צומחת לגובה, זה מעולה. כל ס"מ שגבהה כאילו ירדה ק"ג.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עלייה במשקל - מתוסכלת ודואגת
    רוני
    14/07/2018

גובה-1.76
    משקל - 79
    שבוע הריון -19
    משקל התחלתי-74
    דואגת לגבי המשקל שלי.. האם הוא תקין? האם מסוכן ? אני עושה המון ספורט ומשתדלת לאכול בריא בהריון..? האם העלייה במשקל מוגזמת ? לא מצליחה לשלוט על זה ..

הוספת תגובה

תמונה

• רוני, שלום

רחל גרנות
    16/07/2018

שלום לך, עלית עד עכשיו כחמישה ק"ג. מה הבעיה? זה בסדר.
    רק שמרי במשך החצי השני על ארוחות מסודרות שכוללות את כל קבוצות המזון ושגם משביעות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפריט דיאטה לכאבי ראש מתאונת דרכים
    מירב מזור
    15/07/2018

שלום.
    היתה לי תאונת דרכים. מכה יבשה. נפלתי על הגב.
    יש לי כאבי ראש וגב תחתון. בצורה קלה. לא חזקים במיוחד.
    איזה תפריט דיאטטי יעזור להבריא מהר?

הוספת תגובה

תמונה

• מירב, שלום

רחל גרנות
    16/07/2018

שלום לך, צר לי, אבל אוכל לא עוזר להירפא ממכה יבשה. עקרונית, את צריכה לספק לגוף את כל קבוצות המזון ולהימנע במידת האפשר ממזונות עתירי סוכר ושומן וכמובן, ממזון מתועש.
    אולם, אין מזון מסוים שמרפא ממכות וכאבים כתוצאה מחבלות.

תרגישי טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי GINKGO BILOBA
    רינה
    16/07/2018

שלום רב, מהן תופעות הלוואי של התוסף ?GINKGO BILOBA
    המטרה לשפר זיכרון, אך לאחרונה לאחר שימוש של כ-שלושה חודשים מרגישה כאבי ראש.
    האם מותר לשלב אותו עם סידן ופוסלאן 70 מג' שאני לוקחת?
    אשמח לקבל תשובה,
    תודה, רינה

לקביעת תור
    סגירה
    תופעות לוואי GINKGO BILOBA

הוספת תגובה

תמונה

• תקיעות במשקל אחרי הורדה
    מאיה
    13/07/2018

אני בת 25
    גובה 158 ומשקל 59-60
    לפני כשלושה חודשים התחלתי להתאמן ושיניתי תזונה וירדתי מ62 ל60
    אני עושה פעמיים שלוש בשבוע ריצה של 5 קמ והליכה (סהכ 45 דק) בשיפוע על הליכון
    ומשלבת אימוני כח 4-6 פעמים בשבוע חצי שעה
    אני רואה שינוי וחיטוב בעיקר ברגליים, ישבן וזרועות
    בבטן פחות
    ירדו לי "הצדדים" אבל עדיין לא בצורה משמעותית
    העניין הוא שהגעתי למשקל 59-60 ונתקעתי..
    גם שמתי לב שאני לא הולכת הרבה לשירותים ואני תוהה האם אני צריכה אולי לגוון יותר בירקות ופירות והאם יש צורך להוציא מהתפריט לחם/פחמימות לגמרי? מה התחליפים?
    בעקרון אני אוכלת יוגורטים עם שיבולת שועל וכפית דבש, הארוחות הגדולות כוללות חזה עוף וירקות/סנוויץ עם לחם מלא עם אבוקדו, קציצות עדשים או קינואה וכו.. בין לבין 2 פירות ביום או תמרים..
    אולי באמת להפחית בכמות פחמימות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תקיעות במשקל אחרי הורדה

הוספת תגובה

תמונה

• מאיה, שלום

רחל גרנות
    14/07/2018

שלום לך,
    קשה לרדת במשקלים נמוכים כמו שלך. הפער בין קלוריות נכנסות ליוצאות קטן ולכן קצב הירידה איטי. אגב, כדי לרדת ק"ג אחד אמיתי, יש צורך להיות בגירעון של 7700 קלוריות!

מהפירוט הקצר נראה שאת אוכלת נכון. חשוב שתשתי מספיק, כ-10 כוסות ביום. שתייה מספקת מגבירה את קצב הירידה וגם עוזרת בנושא היציאות שהזכרת. חשוב שתבדקי את האכילה במשך מספר ימים. ניהול יומן אכילה הוא דרך טובה לזהות את המצבים שיתכן ואת אוכלת יותר ממה שנדמה לך. חשוב לזהות את הדברים הקטנים שאנחנו לא שמים לב אליהם, עוברים מתחת לרדאר... אין כל סיבה להוריד פחמימות. הן חשובות והן ממש לא אויב העם...
    ודבר אחרון, התאזרי בסבלנות, הירידה תגיע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גבינה טבעונית 5% משמינה בדיאטה?
    עודף משקל
    13/07/2018

שלום
    אין גבינה טבעונית 3% , רק 5% יש
    אפשר לאכול בדיאטה גבינה טבעונית 5%? אם אין 3%
    או כל מאכל טבעוני שהוא 5% אני מדברת על המוצרי טופו וסויה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום

רחל גרנות
    13/07/2018

שלום לך,
    הכול מותר לאכול, זה רק עניין של כמויות. אין בעיה לאכול מוצרים של 5%. ההבדל בין 5% ל3% הוא ממש מזערי.
    אם תקראי את האנרגיה (קלוריות) על גבי האריזה תיווכחי בהבדל המזערי.
    כדי לרדת במשקל וגם לשמור עליו יש לשים לב לכמויות. אני מכירה הרבה מאוד אנשים שאצלם בבית הכול דל שומן והם עם עודף. הם אוכלים הרבה דיאטה....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמירה על משקל תקין בהריון
    נירית
    12/07/2018

בהריון הקודם עליתי הרבה במשקל, עכשיו שוב בהריון ומאוד רוצה למנוע את זה, אשמח לטיפים לדיאטה מאוזנת להריון. תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    שמירה על משקל תקין בהריון

הוספת תגובה

תמונה

• נירית, שלום

רחל גרנות
    12/07/2018

שלום לך,
    ראשית, מזל טוב. אני שמחה שאת לא רוצה לחזור על חווית העלייה במשקל כמו בהיריון הקודם. אבל, כמובן חשוב לזכור שבהיריון עולים במשקל. עלייה של 10-12 ק"ג היא בהחלט סבירה.
    כדי לשמור עליך בעצם לשמור על תזונה מאוזנת שכוללת את כל קבוצות המזון ולהפחית סוכרים פשוטים, אוכל מעובד ומתועש שעשיר בשומנים לא רצויים והרבה קלוריות. הקפידי על ארוחות מסודרות ושתיה מרובה.
    ואולי כדאי לך לפנות ליעוץ מקצועי שילווה אותך במהלך ההיריון.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עיקוב בירידה במשקל אחרי 4 חודשים
    דורית
    10/07/2018

שלום
    אני בת 43 161 סמ
    במרץ האחרון התחלתי אימונים אינטנסיביים ברמה היומיומית ותפריט של 1500 קלוריות ביום. אני מתאמנת עם מאמן ביומיים מהשבוע ובשאר לבד
    אני מעלה מסת שריר ומצמצמת אחוזי שומן אבל המשקל יורד נורא לאט׳ עד היום- 4 חודשים אחרי. ירדתי רק 4 קילו
    אני רוצה להבין אם זה נורמאלי׳ זה מתסכל מאוד
    בלוטת התריס תקינה
    תודה רבה על ההתייחסות
    דורית

הוספת תגובה

תמונה

• דורית, שלום

רחל גרנות
    11/07/2018

שלום לך,
    ראשית, הצלחת לרדת ואני בטוחה שבזכות הפעילות הגופנית ארבעת הק"ג נראים הרבה יותר. אני מבינה את האכזבה. את משקיעה הרבה מאמץ ומרגישה שהתוצאות לא עומדות ביחס ישיר למאמץ.
    כדי לבדוק אם ניתן לזרז את הירידה, יש צורך לבדוק את התפריט שלך ולראות אם יש מקום לשיפור.
    בדקי אם את שותה מספיק, כ10-12 כוסות ביום.
    האם יש יותר מדי מלח בתפריט?
    וגם לחלוקת האוכל ותכנון ארוחות יש השפעה על הירידה.
    אולי כדאי שתיגשי לאיש מקצוע כדי לבדוק את האכילה.
    וכמובן, 4 ק"ג לא הולכים ברגל... תיהני מהתוצאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קשר בין אוכל להצטברות שומן
    שיר
    10/07/2018

האם יש קשר בין סוג האוכל לבין המקום שבו מצטבר השומן?

הוספת תגובה

תמונה

• שיר, שלום

רחל גרנות
    10/07/2018

שלום לך, הצטברות השומן היא אישית ושונה מאדם לאדם. יש כאלה שעודף השומן מצטבר בעיקר בבטן, אצל אחרים בירכיים וכו'.
    עודף קלוריות הוא הסיבה לעליה במשקל שמתבטאת כאמור באופן שונה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מקסי הלט- מולטי ויטמין
    ספיר
    09/07/2018

היי
    האם המולטי ויטמינים של מקסי הלט מומלצים ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מקסי הלט- מולטי ויטמין

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר ברזל - זמן השפעה
    יעל
    08/07/2018

יש לי חוסר בברזל.
    הבנתי שעדיף לקחת טיפות ולא כדורים.
    האם יש הבדל בין החברות ?
    איזה חברה מומלץ לקנות, ותוך כמה זמן יש השפעה?

לקביעת תור
    סגירה
    חוסר ברזל - זמן השפעה

הוספת תגובה

תמונה

• יעל, שלום

רחל גרנות
    09/07/2018

שלום לך, יש כפי שאת אומרת סוגים רבים של תוספי ברזל. כדאי לקנות תוסף שלא גורם לעצירות. תתייעצי עם הרוקח. ההשפעה על רמות הברזל לוקחת זמן. אחרי כשלושה חודשים כדאי לחזור על בדיקות הדם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 16.6 שמירה על משקל
    שירז
    08/07/2018

שלום,
    אני בת16 וחצי וכל החיים הייתי רזה במשקלים די קבועים. הכי גבוה שלי הוא52.
    כרגע אני שוקלת בערך 49..
    אני לא אוכלת מסודר או בריא ואוכלת דברים משמינים כל חיי ויש לי חילוף חומרים מהיר.
    לאחרונה נכנסתי לפחד לגביי המשקל שלי שלא אעלה אותו בבום בגלל גיל ההתבגרות..
    אני שותה הרבה נס ואוכלת שוקולד ובכלל לא אוהבת ירקות או פירות
    אבל לאחרונה בחופש אני מנסה להפחית בשוקולד והורדתי סוכרים בנס ולא שותה שתייה מתוקה..
    אני מפחדת לעלות במשקל ולא יודעת איך לשמור עליו וחייבת התייעצות..

לקביעת תור
    סגירה
    בת 16.6 שמירה על משקל

הוספת תגובה

תמונה

• שירז, שלום

רחל גרנות
    09/07/2018

שלום לך, אני מציעה לך לא לנסות לעשות איזו דיאטה. זה עולם אכזר עם המון חוקים, איסורים שקשה לעמוד בהם. מה שאת עושה כרגע זה מצוין. את מנסה להפחית בכמויות השוקולד, הורדת סוכרים בקפה ובשתייה המתוקה. את כבר חוסכת בקלוריות בצורה משמעותית. תנסי לארגן ארוחות מסודרות יותר שמונעות חטיפות ונשנושים ללא שליטה. אגב, חביתה עם גבינה ופרוסת לחם זו ארוחה. וחשוב לא פחות, נסי ל"התיידד" עם ירקות. תתחילי כל הזמן עם ירק אחד. זו קבוצה חשובה שמעניקה לגוף ויטמינים ומינרלים עם 0 קלוריות. שווה להתיידד!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כללי והתפריט היומי שאינו משתנה
    שלומי כהן
    08/07/2018

היי ערב טוב רחל.ערב מבורך.

ערב טוב רחל גרנות.מה שלומך????

אני בסדר...

אני מקווה שזה יהיה בסדר,שלא תאשימי אותי שאני רוצה להפציץ פה בהודעות את הפורום לאחר שדיברנו ודיברנו רבות פה בפורום.
    ראשית רציתי להגיד שאני לגבי התפריט היומי למרות שהוא מובן לי אני לא מצליח לשנו אותו וגם לא את ארוחות הביניים,למרות שהם מובנים לי שבארוחות הביניים אוכלים פחמימות פשוטות שייתנו אנרגיה זמינה לאימון ע"י פירוק הארוחה.
    בכל מקרה אני לא הצלחתי ואני לא מצליח לשנות את התפריט שלי לתפריט אחר ואני נשאר בתפריט שאני חי עליו ודבר בו כבר שנה.
    אני רציתי להגיד לך את זה לאחר הרבה מחשבה עם עצמי שעות בחדר שלי......אני חשבתי על זה ולא הצלחתי לשנות את התפריט היומי(הלוואי שזה יהיו הצרות שלנו בחיים,יש צרות יותר גדולות בחיים).

שנית.....יש לי שבוע הבא ב-17/07/018 תור לדיאטנית בקופת חולים ואותה דיאטנית שכבר מלא מלא פגישות איתה לא יעזור כלום,ניסיתי כל הזמן לשנות איתה את התפריט ולא הצלחתי.
    אז לא יודע מה לנסות או לעשות.אני ביקשתי וניסיתי איתה כל פגישה לשנות את התפריט לתפריט חדש וזה לא צלח לצערי הרב.

דבר שלישי כתבת פה להילה בהקשר לארוחת בוקר שזה לא טוב קורנפלקס עם חלב....ואני שואל אותך למה אמרת לה את זה??אני כל יום בבוקר אוכל קורנפלקס עם חלב,לבן/יוגורט לחם מלא עם גבינה....שזה ארוחה שמכילה חלבון ופחמימה.והרבה אנשים אוכלים בבוקר רק קורנפלקס עם חלב וזה גם בסדר..בלי תוספות..

רק קערית קורנפלקס עם חלב....לא הבנתי למה אמרת את זה....וקורנפלקס נראה לי שזה הפחמימה הכי טובה שיש כיום.....

מחכה לתשובה והמשך ערב נעים.

שלומי כהן.

הוספת תגובה

תמונה

• כללי והתפריט היומי שאינו משתנה

שלומי כהן
    08/07/2018

- *ואני כל יום אוכל בבוקר בעצמי קורנפלקס עם חלב,לבן/יוגורט לחם מלא גבינה ואת אמרת לי בעצמך זה ארוחה מאוד טובה שמכילה חלבון ופחמימה שמכינה אותי לקראת היום...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלומי, שלום

רחל גרנות
    09/07/2018

שלום לך, אני ממש לא בטוחה ששיחה עם דיאטנית תעזור לך. אולי כדאי שתתייעץ עם מישהו שיעזור לך לצאת מדפוסי התנהגות קבועים. כיום, בעולם משנה, לדעת להסתגל ולהתאים את עצמנו למצב חדש הוא מטרה חשובה. בלי יכולת הסתגלות, סיכויי ההצלחה בחיים נמוכים. ואולי תחשוב שאתה מייעץ למישהו אחר איך לבנות תפריט.
    וכעת, בקשר לקורנפלקס. כנראה אתה מתייחס רק לחלק אחד מהתשובה. ציינתי שכאשר בוחרים קורנפלקס צריך לבדוק שכמות הסוכרים תהייה נמוכה וכמות הסיבים התזונתיים תהייה גבוהה. ציינתי שחלק גדול מסוגי הקורנפלקס הם בעצם כמו עוגיות וביסקוויטים. אבל, כמובן, בתוך הכמויות האינסופיות של סוגי קורנפלקס יש גם כאלה שטובים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה