פורום זאבת, לופוס - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קיבלתי חבטה באגן - החלקתי
    דוד
    04/01/2015

וקיבלתי את החבטה באגן. - זה היה אתמול בשבת. לאחר מכן המשכתי לרכוב על גבי אופניים לא שום הרגשת כאב .
    אחרי כ-3-4 שעות הצחלתי להרגיש כאבים בצד שמאל של האגן והתנועה שלי נהייתה מוגבלת - בעיקר הפעלת השרירים ב-אגן אשר מפעילים את הרגל השמאלית.
    אין לי בעיה בלהזיז את הרגל והכאב הוא רק בזמן שינוי תנוחה.
    יחד עם זאת גם אין סימנים ל-שטף דם.
    ד"ר גודארד -
    - האם זו תופעה מוכרת ?
    - מה לטפל בזה ?

תודה
    דוד

(אני מרגיש מצוין מכל הבחינות)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    קיבלתי חבטה באגן - החלקתי

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון הפפילומה ולופוס
    נינה
    30/08/2014

שלום רב,
    אני בת 30 והתחסנתי לפני חודשיים נגד הפפילומה, ומאז התחילו לי כאבי פרקים ודיכאון מאוד חזק. נבדקתי מספר פעמים וכל הבדיקות יצאו תקינות, כולל ANA DNA דלקתיות קרישיות וכו'. הייתי אצל 2 ראומטולוגים ורופא משפחה וכולם אמרו שלא נראה להם שזה לופוס. העניין הוא שהתחילה לי הסמקה מוזרה בפנים גם על האף על הלחיים על הסנטר ועל המצח (די על כל הפנים), שבא והולכת בגלים לא ברור לי למה, היא יכולה להופיע כשחם לי, ולא בהכרח מחשיפה לשמש. וכשהיא חריפה מופיעים גם פצעונים קטנים עם מוגלה כמו אקנה. הלכתי לרופא עור והוא אמר שעל סמך הבדיקות אין ממצאים ללופוס, והפריחה יכולה להיות רוזציה (בגלל שהיא באה והולכת כל הזמן), אבל זה יכול להיות גם לופוס ושצריך מעקב. ראומוטולוג אחד אמר שהפריחה לא נראית לו של לופוס, והשני הפנה אותי לבדיקת ANTI DNA שכאמור יצאה שלילית.
    מה שמדאיג אותי הוא סמיכות הזמנים בין הופעת כאבי הפרקים, החיסון וההסמקה. האם יכול להיות קשר? אילו בדיקות עליי לבצע?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חיסון הפפילומה ולופוס

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון לוירוס הפפילומה נזק נוראי

שלווה
    30/11/2014

חבל שעשית לפני שהסתכלת באינטרנט לצערי גם אני לא הסתכלתי ואני משלמת ביוקר בכל מקרה תיזהרי מהשמש וכן זריקה של וירוס הפפילומה גורמת למחלה כנסי לפייסבוק אתר חסון ותזדעזעי על הזריקה של וירוס הפפילומה ותראי שיצאת בזול צריך להזהיר את כולם בהרבה מדינות הפסיקו עם הזריקה מקרה מוות רבים ונכות נוראית ומחרידה וכתבה של איילה חסון ויפעת גליק אנשים שעשו את החיסון המקולל הזה ומה שקרה להם שרק אלוקים יעזור להם נשארו נכים עיוורים תסתכלי ביוטיוב הזריקה לא מועילה רק אחרי 20 שנה יודעים אם כן נבלות במשרד הבריאות עושים עלינו ניסיונות פושעים !!!1 כל מי שאת יכולה תזהרי את כולם ותעשי עוד בדיקות שאם יש משהו שיתפסו את זה בהתחלה מחזיקה לך אצבעות ומתפללת שאין לך כלום אמן שיהיה רק יותר טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת ומפוחדת אשמח לעזרה!!
    מאיה
    30/11/2014

שלום. בת 26, בבדיקות הדם מצאו אצלי ana חיובי וanti dna חיובי (20) בנוסף crp קצת גבוה (5.5).
    אני מרגישה טוב למעט עייפות קלה ואין תסמינים קליניים
    אני סובלת מאלרגיה תמידית, מנוזלת רוב הזמן ולוקחת אנטיהיסטמינים (זילרג'י) ובנוסף גלולות למניעת הריון. האם זה יכול להשפיע על תוצאות הבדיקה? ואם לא, מה סף הוודאות שאכן יש לי זאבת לפי התוצאות הנ"ל?

אני מאד מפחדת ולחוצה ולא יודעת איך אסתדר עד שאראה ראומטולוג. בבקשה עיזרו לי!!

הוספת תגובה

תמונה

• Sle
    רוצה לדעת
    14/10/2014

היי לצערי ההsle שלי השתגע בינואר האחרוו ופגע לי במערכת העצבים ההיקפית משיתוק מלא השתקמתי יפה ומטופלת כהלכה במהלך הדרך קראו הרבה דברים מוזרים אך לאחרונה ישנה תופעה שקרתה לי פעמיים יום לפני המחזור החודשי של פרכוסים קשים ( כמו אפילפסיה רק בהכרה ( - היו לי זרמים מטורפים וכל הגוף שלי השתגע לכל הכיוונים ללא שליטתי למזלי בפעם הראשונה הייתי בבית החולים ואז אושפזתי ובפעם השנייה בגלל שזה קרה דיוק אותו הדבר ו,ייתי לצד אנשים אוהבים הדרכתי כיצד לעזור לי - אני מפחדת שזה יקרה שאהיה לבד וכן הרופאים לא יודעם ממה זה נובע - אשמח לחווד נוספת אני מטופלת בשלל תרופות ולכן לא ציינתי כאן אבל אשמח לענות על שאלות בהתאם

לקביעת תור
    סגירה
    Sle

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות בדיקות דם
    מירי
    05/10/2014

שלום רב,

האם תוכל בבקשה לפענח עבורי את תוצאות בדיקות הדם האלו? אני בת 28 והתבקשתי לעשות את הבדיקות מחשש ללופוס.

ANA PATTERN Nucleolar

ANA TITER BORD 1:40

DNA Ab CONF Negative

ANTI CARDIOLIPIN IgM 0.2 U/ml

ANTI CARDIOLIPIN IgA 0.6 U/ml

ANTI CARDIOLIPIN IgG 8.0

Sm (anti Smith Ab) 8.0

RNP 68 <0.2

SmRNP <0.2

SSA-60 <0.2

SSA-52 <0.2

CHROMATIN <0.2

JO-1 <0.2

SCL-70 <0.2

ANTICENTROMERE Ab <0.2

SSA (Ro) SINGLE <0.2

SSB (La) SINGLE <0.2

RIBOSOMAL P Ab <0.2

SSB (La) SINGLE <0.2

RIBOSOMAL P Ab <0.2

תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח תוצאות בדיקות דם

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי מפרקים
    אלה
    05/07/2014

שלום
    שמי אלה ואני בת 39 עם שני ילדים.גילו אצלי לופוס בגיל 22. מאז ומתמיד אני זוכרת שסבלתי מכאבי רגלים חזקים וככל שהזמן עובר הכאבים מתגברים .הכאבים הם בכף הרגל , מפרקים , איזור ברכיים , שרירי רגליים ... לעמוד על הרגליים מס דק כמעט ואיני מסוגלת. בגלל הכאבים אני מרבה לשבת הרבה והדבר גורם לבעיות אחרות בשל חוסר תנועתיות. החלשות השרירים , השמנה . איני בכושר כבעבר ואני מרגישה חלשה ורפויה.וממש בכל תנועה של הרגלים יש לי מעין קנאקים.
    בלילה אני מתעוררת מהכאבים ובעת מחזור או שפעת קלה הכאב ביצתי נסבל. הראומטולוג המטפל אומר שהכאבים והעייפות קשורים קשר הדוק ללופוס.
    ובכל זאת, יש משהו שיכול לעזור?
    הייתי מאד רוצה להמשיך לקיים אורח חיים סביר :עבודה , ילדים , בית , ללא כל הסבל הזה...
    מודה לך מאד,
    שבת שלום,
    אלה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי מפרקים

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון זאבת
    לימור
    24/09/2014

שלום רב
    אני בת 50, היה לי אירוע TIA לפני מספר חדשים, שהביא לבדיקות דם מורחבות. התוצאות עקביות בשלוש בדיקות שונות לאורך 5 חדשים.
    ANA multiplexחיובי.
    BETA2 GPI IGM 21.50 U/ML
    crp 8/5
    CARDIOLIPIN IGM 23.00 MPL/ML
    ant ds dna 12
    יש לי כאבי שרירים ומפרקים ובינתיים אובחנתי כחשודה ללופוס. אין אבחנת לופוס חד משמעית בשל ממצאים גבוליים.
    הרופאים אומרים כי הטיפול הוא מתן סטרואידים וכימותרפיה- והוא חריף מאוד ועדיף לחכות. עם זאת אני מבינה שיש כדור שניתן לקחת והוא בטוח יחסית ללקיחה. אף אחד לא דיבר איתי על הכדור הזה, אלא רק על הנזק מטיפול סטרואידי וכימותרפי.
    האם הכדור מיועד גם לאנשים עם ממצאים גבוליים כמוני?

לקביעת תור
    סגירה
    אבחון זאבת

הוספת תגובה

תמונה

• ברור בדיקה
    אני
    18/09/2014

עשיתי בדיקות דם עקב כאבי פרקים קשים עם התנפחויות של הידיים, הרגליים וכאבים בקצות האצבעות בידיים וכן ורידי שמתנפחים מאוד עזרו לי להבין כי התור לרופא רק עוד חודש וחצי:
    DNA AB CONF negativ
    ANA PATTERN NUCLEAR MULTIPL
    ANA TITER 1:40 BORD
    DNA (DS( AB 18.0
    ANTINUCLEAR _(ANA) see ANA TITER
    SMRNP 4.1
    UREA 14
    RBC 4.13
    MCH 31.8
    MCHC 32.8
    שאר הבדיקות כפי הנראה בטווח הנורמה.
    אנא עזרתכם

לקביעת תור
    סגירה
    ברור בדיקה

הוספת תגובה

תמונה

• ברור בדיקה
    רות
    13/09/2014

שלום .כחולת לופוס 13 שנה לא פעיל מטופלת בפלקווניל כדור אחד ביום במסגרת הבדיקות שעשיתי תמיד האנטי DNA(ds) הוא קטן מ 1 ומה זה הבדיקה DNA AB CONF

לקביעת תור
    סגירה
    ברור בדיקה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת בסחוס או עצם החזה
    ברברה
    22/10/2010

לדר' מולד בהמשך לתשובתך מ 20.10 תשובת צלום רנטגן:: צ. אינו true lat
    ניראית אי סדירות קונטור קידמי של manubrium of sternum - פוסטטראומתי?

אציין כי לא היתה לי או לא הרגשתי שקבלתי חבלה בעבר.

האם ממצא זה יכול להסביר את העייפות הקשה ואת אובדן הכושר הפיזי שלי?

מודה מאוד על עזרתך

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת בסחוס או עצם החזה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת בסחוס או עצם החזה - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    22/10/2010

השינויים המתוארים בעצם החזה אינם קשורין ישירות לעייפות, אך יש לשלול מחלה דלקתית ריאומטית, הגורמת גם לשינויים בעצם החזה וגם לעייפות. האם שקיעת דם ו- CRP תקינים בבדיקות הדם? האם יש כאב גב לילי? פסוריאזיס בעור? שלשול כרוני?
    מציע לגשת להמשך ברור אצל ריאומטולוג כדי שישלול מחלה ריאומטית דלקתית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלפי תודות עזרת לי מאוד דוקטור

ברברה
    23/10/2010

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי סדירות בקונטור צלע שמאל 6

זאב יוסקוביץ
    28/08/2014

האם עקב תאונת דרכים יכול להיות תוצאה של אי סדירות בקונטור צלע 6 שמאל תודה מראש זאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם בעקבות כאבים בכפות הידיים
    דנה
    26/08/2014

שלום רב
    ערכתי בדיקות כתוצאה מכאבים בכפות הידיים והרגלים וחולשה כללית
    ואלה התוצאות שקיבלתי:
    dna (ds) ab = borderline h 11.0
    rnp= 0.9 borderline h
    dna ab conf crithidi = 5 negative
    ana pattern = negative
    rnp a = 0.9 borderline h
    rnp 68 = nigative
    sm (anti smith ab) = 0.2 nigative
    ssa = 0.2 nigative
    ssb = 0.2egative
    ana pattern = negative
    ana titer = negative 1:160

אשמח להבין את משמעות הבדיקה בהקדם

הוספת תגובה

תמונה

• אנה חיובי וכאבי פרקים
    קלריסה
    24/08/2014

בדיקות מעבדה הראו: antinuclear ab adults 5.8, rnp ab 8.2, anti dna 1
    לאחרונה החלו גם כאבי פרקים באצבעות של יד ימין. ברקע יש לי תת פעילות של בלוטת התריס מזה 19 שנה, PFO שזה עתה גילו לי, נשירת שיער, דימום מהחניכיים, נדודי שינה קשים...מזהו מזה קשור אחד לשני?

לקביעת תור
    סגירה
    אנה חיובי וכאבי פרקים

הוספת תגובה

תמונה

• המשך
    guy
    19/08/2014

לגבי הכאבים במיפשעה בבירכיים וכף הרגל.
    האורטופדיים שבדקו אותי וכמו כן שלחו אותי לצילומי רנגטן ו ל יו אס איבריים
    לא מצאו משהו לא תקין חוץ מעצב פגוע שהיתגלה בבדיקות של אי אם גי.

לא ידוע לי על מישהו ממישפחתי שסובל מתסמינים דומים כמו שתיארתי

שוב בתודה

גיא

לקביעת תור
    סגירה
    המשך

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי מצב בריאותי
    guy
    19/08/2014

שלום

אני בן 39 וב 15 שנים אחרונות ביליתי את רוב זמני בטיולים בעולם בעיקר באזורים שטופי שמש.

בבדיקות דם

ana 1.1

lymphocytes 27
    lymphocytes 1.9

red blood cells 4.36
    hemoglobin 13.4
    hematocrit 40.2
    ers 1 houre 20
    mean platelet volume לא ניתן לדיווח
    וטסיות דם 82 שלפני 3 שנים זה היה 176

בי 12 171.

יש לי היסטוריה של כ 15 שנה של בי 12 נמוך והמוגלבין אבל תמיד עד עכשו הטסיות היו 150 עד 200 כאמור בבדיקה האחרונה הטסיות 82

בנוסף כאבים בשתי הברכיים ובמפשעה השמאלית ובכף הרגל השמאלית.
    הכבים התחילו לפני כ 20 שנה בכף הרגל השמאלית בעקבות חבלה אבל לפני כ 7 או 8 שנים התחילו כאבים בברך שמואול ולאחר מכן במפשעת שמואול ולפני שנתיים בברך ימין.
    כמו כן עור הפנים נהיה אדמומי בחשיפה לשמש בעיקר האף (שלעיתים נישרף בשמש הלחיים וגם המצח (יתכן שזה נורמאלי משום שיש לי עור בהיר).
    יש לי פצעים אדמומיים בכתפיים ובגב העליון. (רופא עור אמר לי שמדובר בפצעיים שניגרמו משום שאני ישן במלונות זולים ולא נקיים
    אני מיתקרח (אבל גם אבא שלי קרח).
    בנוסף אני יכול להגדיר את עצמי כחסר אנרגיה ותמיד חושב על האופציה הגרועה ביותר.

מה דעתך?

בתודה

גיא

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי מצב בריאותי

הוספת תגובה

תמונה

• הריון
    יפית
    17/08/2014

שלום רב,
    אני משתמשת בפלקוניל, פרניזול ובמטרוטריקסט כבר שנה וחצי ללא הפוגה של המחלה. אני רוצה להיכנס להריון אבל אסור בשילוב עם התרופות לא ניתן.
    האם מישהי משתמשת/השתמשה בתרופות אחרות בזמן הריון ועזר לה?
    אשמח לעזרתכן!!!!

לקביעת תור
    סגירה
    הריון

הוספת תגובה

תמונה