פורום זאבת, לופוס - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טיפול ובדיקות דם
    יעלה
    21/03/2011

שלום
    אתמול עשיתי בדיקות דם ובינהם גם ספירת דם. יש שמה כמה ערכים שנראים לא תקינים ואשמח אם תוכלו להסביר לי מה משמעותם
    WBC- הטווח הוא בין 4.8-10.8. התוצאה שאני קבלתי היא 19.4
    MYELOCYTES% DIF- הטווח הוא בין 0-0.1 ותוצאה היא 1
    METAMYLOCYTES% DIF - הטווח הוא בין 0-0.1 והתוצאה היא 0.5
    NEUTROPHILS% DIF- הטווח הוא בין 40-70 והתוצאה היא 86.2
    LYMPHOCYTES % DIF- הטווח הוא בין 20-40 והתוצאה היא 7.2
    Neutrophils abs dif- הטווח בין 1.9- 8 והתוצאה שלי היא 16.7

שאר הבדיקה בערכי הנורמה. אני סובלת מלופוס ומטופלת במתתרוקסט 15 מ"ג בזריקה ומלפני שבוע וחצי בפרדניזון 20 מ"ג. האם החריגות נובעות מהלופוס או מהטיפול התרופתי? האם זה מצריך בירור וטיפול מיוחד?

בתודה מראש
    יערה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    טיפול ובדיקות דם

הוספת תגובה

תמונה

• מוסיפה עוד נתון

יעלה
    21/03/2011

שכחתי לציין שבספירת דם רשום גם ANISOCYTOSIS +. הבנתי שזה קשור לגודל לא שווה של כדוריות הדם. האם זה מסוכן? בחיים לא היה לי דבר כזה
    לציין אין אנמיה או חסר ב B12

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול ובדיקות דם - תגובה

ד''ר יאיר מולד
    21/03/2011

נטילת סטרואידים (פרדניזון) גורמת לעליה בספירת הדם הלבנה (לויקוציטוזיס) וחסרת משמעות. כאשר מינון הפרדניזון יופחת או יופסק יש כמובן לחזור על ספירת הדם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ושאלה נוספת

יעלה
    23/03/2011

בעבר לקחתי תקופות ארוכות סטרואידים במינונים גבוהים מאוד ( 40-60 מ"ג) ולעיתים זה היה מעלה את ערכי ה WBC מעל לנורמה אך מעולם לא הייתה חריגה בנוטרופילים ובשאר התאים הלבנים. האם זה לא קצת מדאיג? ומה עם הנתון הנוסף שמראה שגודל הכדוריות לא שווה? האם הוא חסר משמעות?
    אני קצת מודאגת כי לפני שבועיים עשיתי ספירה והכול היה תקין ופתאום בבת אחת כל החריגות האלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת דם בדחיפות. תודה
    דינה
    22/10/2008

לאמי הגיעו תוצאות בדיקת הדם שהראו שבדיקת ה CITRULLINATED PEPTIDE , AB BLOOD יצא לה 206.2 האשר הגבול בין 12-18 . מה זה אומר ומה יש לה?

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לדינה

ד''ר יעקב אבלין
    22/10/2008

דינה שלום
    לאמיתו של דבר במקצוע הראומטולוגיה לא ניתן לקבוע מה יש לחולה רק על סמך בדיקות המעבדה. הבדיקה שציינת היא נוגדן מסויים אשר אופייני לחולים במחלת דלקת המפרקים השגרונתית Rheumatoid arthritis. נוגדן זה נחשב יותר ספציפי מקודמו המפורסם - בדיקת ה Rheumatoid factor. אבל כאמור, הכל תלוי בקליניקה. אם היא אמנם סובלת מסימפטומים המתאימים לאבחנה זו, כמו כאב ונפיחות סימטריים במפרקים בידיים, ברגליים ועוד, יתכן שהיא אכן סובלת מדלקת מפרקים שגרונתית. זוהי מחלה דלקתית כרונית הפוגעת במפרקים ודורשת טיפול אנטי דלקתי ארוך טווח כדי להפחית את הכאבים ולמנוע נזק מבני למפרקים. לשמחתנו יש כיום תגוון של תרופות יעילות למדי להתמודדות עם מחלה זו. אז לסיכום: הבדיקה עשוייה להתאים לאבחנה של דלקת מפרקים שגרונתית - אבל רק אם ההסתמנות הקלינית גם כן מתאימה לכך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גם לאמי הגיע בדיקות המראות על חריגה

בובי
    17/03/2011

הנורה היא 12-18 והבדיקה מראה על 300 U/ML בבקשה אשמח לקבל מענה למה אפשר לעשות ואם בכלל משהו לא בסדר

אם זה עוזר הגיל שלה הוא 57 בריאה בדרך כלל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בובי שלום

ד''ר ג'יזל גודארד
    22/03/2011

נא להפנות את השאלה לפורום ראומטולוגיה באתר BEOK.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משמעות תוצאת בדיקה ANTINUCLEAR Ab
    רחל צדוק
    22/03/2011

תוצאת הבדיקה של (ANTINUCLEAR Ab_(ANA הינה HIGH POSITIVE - אשמח להתעדכן במשמעות התוצאה ומה הן ההמלצות לטיפול ?
    תודה .
    רחל .

הוספת תגובה

תמונה

• רחל שלום

ד''ר ג'יזל גודארד
    22/03/2011

בדיקת ANA נעשית כאשר יש חשד למחלה אוטואימונית ביניהן לופוס/זאבת.
    ככל שהרמה גבוהה יותר, הסיכוי לפתח מחלה כמו זאבת/לופוס גבוה יותר. על מנת לאבחן לופוס/זאבת- צריך קובץ של תלונות, ממצאים בבדיקה גופנית ובדיקות מעבדה שונות.
    בכל מקרה דרוש בירור שכולל בלשב ראשון בדיקת נוגדנים ל-DNA.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים וקרישיות יתר בדם
    אורלי
    20/03/2011

שלום אני בת 29 בגיל 12 הופיע פסוריאזיס ובגיל 19 דלקת פרקים בגיל 27 במהלך הריון תקין ועקב רקע של דלקת פרקים ופסוריאזיס גילו גם אפלה קרישיות יתר בדם(טיפול: אספירין עד שבוע 34 וקלקסן במישכב לידה) הריון תקין לידה קיסרית שבוע 37 עקב רעלת הריון נולדה ילדה בריאה 3 חודשים אחרי לידה הופיע דיפורמציה בכפות ידיים ורגליים דלקת הפרקים החמירה הגעתי לראומטולוג שמטפל בי כבר כמה שנים ומכיר אותי ראה מצב זה והחליט על טיפול של פרנדיזון 20 מילגרם כפול 3 לוסק ואנברל 50 התחלתי בטיפול זה ואיתו באו גם כול התופאות הנילבות סכרת כאבים בחזה חוסר דינמיקה וגם כאבים ברום הבטן כאבי ראש חזקים המדמים חשמל במוח טישטוש בריאה סחרחורות עד היתעלפות ממשית . אחרי 3 חודשים של טיפול זה הלילה אחד ממש כאב לי הראש כול הלילה ונימול ביד ימין בבוקר כבר חלק מהפנים היו רדומות וקושי רציני בדיבור לשון נפוחה בנוסף גרד בכול הגוף בריחה ויד ימין ממש מזיע ניגשתי לקופח ופינו אותי לביהח וככול הניראה הגדירו את זה לשבץ מוחי סוג 3 (שכחתי להסכיר גם שהראומטולוג לא היתייחס לעניין הקרישיות בדם ואמר שזה מיתבטא רק בהריון ואין יעילות בכך לטיפול של דילול לכן לא קיבלתי שום טיפול) אחרי המיקרה אני מטופלת בקלאקסן 120 מילג ומטרוטקסט ויומירה סידן וויטמין d יש לי פגיע בשיניים מיתפוררות לי ופגיע בעמוד השידרה בצפיפות עצם השאלה שלי האים יש קשר בין המיקרה של השבץ לבין נטילת הפרנדיזון ? תודה אורלי

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים וקרישיות - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    21/03/2011

צר לי לשמוע את מה שעבר עליך. ככל הנראה, השבץ מישני ל-APLA (קרישיות יתר), לאור גילך הצעיר, למרות שכמובן רצוי לברר אם קיימת טרשת עורקי הצוואר (ע"י דופלר עורקי צוואר). צריך לציין, שעצם קיומה של דלקת מפרקים כרונית כמו דלקת פסוריאטית מהווה גורם סיכון משמעותי להתפתחות טרשת עורקים. הטיפול בנוגדי קרישה במקרה של APLA מותווה רק אם היתה עדות לסיבוך של פקקת בכלי הדם (טרומבוזה) ואז הטיפול הוא בקומדין. למעשה, אין בנמצא כיום טיפול מניעתי יעיל למקרה של APLA (אספירין לא הוכח כיעיל במקרים אלו).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים וקרישיות יתר

אורלי
    22/03/2011

ד"ר מולד תודה רבה לך
    שאלה נוספת
    איך ניתן לימנוע את זה? להגיע למצב כזה?
    והאים יש טיפולים יותר חדשניים?
    האם באמת אפשר לקיים אורח חיים יציב
    (כי אני לא מצליחה :( )
    אני ישמח לכול טיפ :)
    תודה רבה רבה אורלי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ana חיובי
    מודאגת
    13/03/2011

במסגרת בירור לנשירת שיער בוצע ANA חיובי ו ANTI DS DNA חיובי שערכו 10 (טווח הנורמה הוא 0-5). הבדיקות נעשו בקופח מאוחדת. הופניתי לראומטולוג אך התור הוא רק לעוד חודש וחצי. אודה לך אם תסביר לי משמעות תוצאות אלה והאם מדובר בלופוס? (אין לי רגישות לשמש ולא סובלת מפצעים בפה. לא סובלת מדלקת פרקים). האם זו יכולה להיות טעות מעבדה? דרך אגב - אני בת 50 ובריאה בדר"כ. תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    ana חיובי

הוספת תגובה

תמונה

• שכחתם אותי... מחכה לתשובתכם

מודאגת
    14/03/2011

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ana חיובי - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    18/03/2011

אין דחיפות ואין סיבה לבהלה.
    לא ברורה לי הסיבה לביצוע בדיקות אלו. אבחנות נקבעות על סמך היטויים קליניים ולא רק על סמך תוצאות מעבדה.
    שילוב של NA ואנטי DNA משיד לקיומה של מחלת לופוס, בנאי שקיימים ביטויים קיניים מתאימים.
    הריאומטולוג יבדוק אותך יחזור בודאי על הבדיקות תוספת מספר בדיקות נוספות כדי לאשר או לשלול לופוס.
    ממצא מעבדתי זה כשלעצמו אינו מהווה מצב דחוף או מחייב פעולה רפואית מיידית, ולכן התאזרי בסבלנות (ללא לחץ...) לבדיקת הריאומטווג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ANA 1:200
    עדי
    13/03/2011

שמי עדי אני תלמידת י"ב.. בת 17
    בעקבות מגוון סימפטומים מוזרים נשלחתי לסדרה של בדיקות בניהין בדיקת ANA
    תוצאות הבדיקה היו 1:200 speckled
    האם זה אומר שבהכרח יש לי מחלה אוטואימיונית?
    מלבד אותם סימפטומים שאינם תואמים לופוס ובכלל לא ידעתי שיכול להיות בניהים קשר (ביניהם שטפי דם ספונטנים, הופעת פצעים, עייפות וכאבי ראש) אני בריאה...

תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    ANA 1:200

הוספת תגובה

תמונה

• ANA 1:200 - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    13/03/2011

עדי, אנא פני לריאומטולוג לברור. התסמינים והממצא של ANA חיובי מחשידים לאפשרות של התחלת מחלה אוטואימונית. צריך להמשיך לברר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך שאלה
    מלי
    12/03/2011

רציתי לתקן, הכבד מוגדל ו*לא* שומני באולטראסאונד- אז כיצד ניתן להסביר את האלקלין
    פוספטאז המוגבר?
    ומה לגבי albomin by ep מה אומרת הבדיקה הזאת?

תודה
    מלי

לקביעת תור
    סגירה
    המשך שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך שאלה - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    12/03/2011

אלו בדיקות דם המעידות על הפרעה בתפקוד הכבד ואינן מעידות על סיבת הבעיה בכבד. המשך ברור ע"י רופא המשפחה או מומחה למחלות כבד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ד"ר מולד!

מלי
    13/03/2011

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לופוס ובלוטות לימפה
    עמית
    11/03/2011

שלום רב
    אני בת 35 ומאובחנת כחולת לופוס מזה 15 שנה.
    הלופוס בא לידי ביטוי בפרקים.
    במעקב אצל ראומטולוג אחת לחצי שנה.
    בתקופה האחרונה יש לי כאבי פרקים קשים ונפיחויות (דבר שלצערי אני מכירה היטב)יותר מהרגיל.
    בחודש האחרון החלו להיות לי נפיחויות מקומיות (אני מניחה בלוטות לימפה )בגב כף היד!!!!!
    האם בלוטות הלימפה נפוחות כשיש לופוס? האם הדבר יכול להצביע על משהו סרטני?
    מעולם לא היו לי בלוטות נפוחחות בגב כף היד.
    תודה רבה על ההתיחסות
    עמית

לקביעת תור
    סגירה
    לופוס ובלוטות לימפה

הוספת תגובה

תמונה

• לופוס ובלוטות לימפה - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    12/03/2011

מציע לגשת לריאומטולוג המטפל בך לבדיקה והערכה. לפי התיאור שלך, נראה שדלקת המפרקים התלקחה והחמירה, והנפיחויות בגב כף היד מתאימות יותר לנפיחות מפרקים או גידים. זה לא מיקום של בלוטות לימפה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

עמית
    12/03/2011

תודה רבה לך
    מאוד מעריכה את תשובתך המהירה והמפורטת.
    ישר כח
    עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לופוס ועוד בדיקות חריגות
    דפי
    10/03/2011

שלום רב!
    בת 30, לאחרונה אובחנתי כסובלת מלופוס. להלן תוצאות בדיקות מעבדה אחרונות (כחודשיים לאחר התחלת טיפול ב- 400 מ"ג פלאקוניל):
    SMOOTH MUSCLE Ab חיובי חלש
    ANTI CARDIOLIPIN IgM 7.4 (נורמה עד 6.9)
    ANTINUCLEAR Ab_(ANA) POSITIVE
    DNA (ds) Ab 34.3 low positi IU/ml
    ANA TITER ‎ ‎לא בוצע - (*) אין אינדיקציה מעבדתית
    ANA PATTERN ‎ לא בוצע - (*) אין אינדיקציה מעבדתית
    COPPER 159.1 mcg/dL (נורמה עד 155)
    ALK. PHOSPHATASE 148 U/L (נורמה עד 120) יתר תפקודי הכבד תקינים.
    ALBUMIN 4.07 g/dl (נורמה 3.5-5.2)
    GLOBULIN 3.7 g/dl
    ALBUMIN (BY EP) 53.9 % (נורמה 55.8-66.1%)
    IgG 1490 mg/dl (נורמה 700-1600)
    IgM 279 mg/dl (נורמה 40-230)
    IgA 118.0 mg/dl (נורמה 70-400)
    בנוסף, באולטראסואנד נמצא כבד מוגדל לא שומני.

שאלותי הן
    1. מה יכולה להיות המשמעות של הבדיקות החריגות: נחושת , נוגדנים נגד שריר חלק, ALK. PHOSPHATASE (ערכים שלו גבוהים מהנורמה כבר מזה כשנה בבדיקות חוזרות). איזה כיוון ניתן לשער מהבדיקות הנוכחיות?
    2. מה מודדת הבדיקה ALBUMIN (BY EP) שיצאה נמוכה מהנורמה?
    3. הבדיקה שלי של ANA לעיתים חיובית ולעיתים שלילי, האם הבעיה היא בכלי המדידה (יצא חיובי הפעם באלייסה ושלילי בIFA) או באבחנה?
    אשמח לכיווני מחשבה והמלצות להמשך בירור וטיפול
    תודה!
    מלי

לקביעת תור
    סגירה
    לופוס ועוד בדיקות חריגות

הוספת תגובה

תמונה

• לופוס ועוד בדיקות חריגות - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    11/03/2011

בהנחה שאכן את לוקה בזאבת, תוצאה חיובית של ANA ואנטי DNA היא ממצא שכיח בלופוס. המעבדה טועה בכך שלא הסכימה לבצע את ANA TITER, PATTERN- צריך וכדאי לדעת זאת, במיוד לאור העובדה שציינת שלפעמים ANA שלילי- זה קורה כאשר ANA נבדק בטיטת ELISA, שהיא המקובלת ברב המעבדות, אך אינה אמינה מספיק ועלולה לתת תוצאה שגויה-שלילית ולפעמים אף שגויה-חיובית. לכן צריך בדיקת ANA TITER, PATTERN.
    פוספטזה בסיסית זה אנזים המיוצר בכבד או עצם, ואני מניח שהוא גבוה בגלל כבד שומני שנמצא אצלך. נוגדנים נגד שריר-חלק SMOOTH MUSCLE Ab עלולים להצביע על דלקת אוטואימונית של הכבד- צריך לחזור על כך ואם חיובי- לפנות למומחה למחלות כבד. גם במחלת כבד אוטואימונית, ANA חיובי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה! והמשך שאלה לד"ר מולד

מלי
    11/03/2011

תודה על התשובה המפורטת
    רציתי לתקן, הכבד מוגדל ו*לא* שומני באולטראסאונד- אז כיצד ניתן להסביר את האלקלין פוספטאז המוגבר?
    ומה לגבי albomin by ep מה אומרת הבדיקה הזאת?

תודה
    מלי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בבקשה
    יעלה
    09/03/2011

האם תפליט פריקרדיאלי מסביב ללב שמצוין שהוא קטן מאוד יכול לגרום לכאבים בחזה? ( ברקע לופוס)

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• יערה שלום

ד''ר ג'יזל גודארד
    10/03/2011

דלקת של מעטפת הלב (פריקרדיטיס) יכולה להיות סיבה לכאבים בחזה ומהווה אחד הביטויים של זאבת/לופוס.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקה DNA (ds) Ab
    לין
    06/03/2011

שלום רב
    עשיתי את הבדיקה של DNA (ds) Ab והתוצאה היא 7 IU/ML , טווח הנורמה הוא בין 0-30
    מה בודקת הבדיקה הזו? ומה תוצאה אומרת?

תודה על העזרה

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות בדיקה DNA (ds) Ab

הוספת תגובה

תמונה

• לין שלום

ד''ר ג'יזל גודארד
    07/03/2011

בדיקת נוגדנים ל-DNA היא לקביעת מחלת זאבת/לופוס.
    אך האבחנה נקבעת ע"פ משלב של תסמינים, ממצאים בבדיקה גופנית ובדיקות דם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בכצ'ט
    אביטל
    06/03/2011

שלום,
    לבעלי (בן 32), אובחנה מחלת בכצ'ט קלה לפני למעלה מ10 שנים. הברך הבעייתית שסבלה ונותחה והוציאו ממנה מספר פעמים מים הייתה שמאל. במשך 8 השנים האחרונות לא נזקק לטיפול ומעבר להתנפחות קלה שחלפה לא היו בעיות.לאחרונה חלה (סטרפטוקוקוס) ובעודו נוטל אנטיביוטיקה, התנפחו לממדי ענק שתי הברכיים ועכשיו נראה כי שתיהן מוצפות במים והא מוגבל בתנועה. הייתי רוצה לדעת מה ניתן לעשות ומה הטיפולים שקימים היום לבעיה שלו.
    בתודה מראש,
    אביטל.

לקביעת תור
    סגירה
    בכצ'ט

הוספת תגובה

תמונה

• העברת הודעה לפורום אחר

ד''ר יאיר מולד
    06/03/2011

לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: [a href='Forums/פורום_דלקת_פרקים_ראומטולוגיה' id=link]דלקת פרקים, ראומטולוגיה[/a].

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשד ללופוס?
    טלי
    06/03/2011

שלום רב,

בעקבות נשירה מאסיבית שהיתה, חולשה משמעותית שבאה והולכת ותוצאת RBC 20 בבדיקת שתן(כל יתר הפרמטרים בשתן כללי ותרבית תקינים), ביצעתי בדיקות בחשד ללופוס. להלן תוצאות בדיקות שלי שהתקבלו. האם ניתן לחשוד על פי נתונים אלה בלופוס?

ANTI CARDIOLIPIN igA 1.3
    ANTI CARDIOLIPIN igG 2.8
    ANTI CARDIOLIPIN igM 2.7
    ANTINUCLEAR ANA positive
    DNA (ds) AB 10.8
    SSA 0.5
    SSB 0.6
    A.B2 GLYCOPROTEI IgM 1.48 שלילי
    A.B2 GLYCOPROTEI IgGA 1.43 שלילי

ראוי לציין שההמוגלובין הינו 11.9 לאחר ירידה מ-13 לפני כשלושה חודשים. כמו כן ברזל תקין, פריטין תקין ובדיקות כימיה בכלל תקינות (כולל שקיעת דם ו-CRP).
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    חשד ללופוס?

הוספת תגובה

תמונה

• חשוב לציין שבחודשיים האחרונים חל

טלי
    06/03/2011

שיפור משמעותי ורגיעה בנשירת השיער.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טלי שלום

ד''ר ג'יזל גודארד
    06/03/2011

ANA- בדיקה ראשונית טובה לאבחן לופוס. ANA יכול להיות חיובי ב-5% מהאוכלוסיה, וגם במחלות אחרות.
    ככל שהרמה של ANA גבוהה יותר, כך הסיכוי שמדובר במחלה אוטואימונית כגון זאבת/לופוס.
    קיימות שיטות שונות להערכה של נוגדנים ל-DNA. לא ידוע לי אם התוצאה כאן חיובי.
    במידה ו-ANA מאוד גהוה וגם יש רמה גבוהה של נוגדנים ל-DNA, כך הסיכוי עולה שמדובר במחלת זאבת/לופוס.
    נוגדנים לתסמונת נוגדי פוספוליפידים- שלילי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה לך ד"ר עבור תשובתך

טלי
    06/03/2011

מצויין בדף הבדיקות שתחום בדיקת DNA הינו עד 30 (התוצאה שלי הינה 10.8).
    ANA מצויין חיובי בלבד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• anti dna
    מיכל
    04/03/2011

שלום רב. אני בת 38 אמא לשני ילדים. לפני כשבועיים שלחתי לבדיקות דם עקב הריון (שבוע 6) בסיכון גבוה. אני מאובחנת כחולת סרקואידוזיס. כרגע ברמיסיה ללא טיפול.
    הרופאה שלחה לי בדיקות אוטואימוניות. תוצאות ה ANTI DNA יצאה חיובית (26. מעל 20 לא תקין). שאלתי היא מהם התסמינים הקליניים ללופוס והאם יתכן שגם בסרקואידוזיס, מחלה אוטואימונית כשלעצמה, תהיה עליה של ערך זה (את הרופאה שלי אוכל לתפוס רק בעוד כשבוע ואני בלחץ)
    ד"א - ההריון הסתיים ספונטנית בשבוע 7 כשהדופק הפסיק. אותו סיפור היה לי לפני כשנה.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    anti dna

הוספת תגובה

תמונה

• תוספת: antinuclear ab יצא שלילי. 3

מיכל
    04/03/2011

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיכל שלום

ד''ר ג'יזל גודארד
    04/03/2011

מחלת זאבת/לופוס מתאפיינת ע"י תלונות, ממצאים בבדיקה גופנית, ותצאות בדיקות דם, ביניהם ANA חיובי משמעותי.
    אין מצב ש-ANA שלילי ונוגדנים ל-DNA חיובי. אם כך מתקבלת תשובה- יש לבדוק באיזה שיטה נבדקה ANA והאם נוגדנים ל-DNA נבדקו בשיטה CRITHIDEA.
    לעומת זאת, בזאבת/לופוס יכול להיות ANA חיובי ונוגדנים ל-DNA שלילי. אז בודקים ENA (נוגדנים ל RO-LA-RNP-SMITH)
    נוגדנים אלו לא חיוביים בסרקוידוזיס.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המון תודה ?!

מיכל
    04/03/2011

אם אני מבינה נכון, אם להיות אופטימית, קיבלתי תוצאה False positive לאנטי ד.נ.א ואז הכל בסדר. אבל מצד שני, יתכן שקיבלת תוצאה False negetive ב אנטי-נוקליאר ואז המצב לא משהו. בקיצור, עליי להרגע ולחזור על הבדיקות בשנית.
    האם הבנתי נכון?
    ולגבי האמירה שהנוגדנים אינם גבוהים בסרקואידוזיס, התכוונת לכל השלושה שנקבת?
    שבת שלום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוזל בכתף כאבים עזים
    זאבה
    28/02/2011

גיד הסוב סקפולריס שמור הסתיידות מזערית בתוכו

גיד הסופרה ספינטוס מעובה הסתידות בחלק הלטרלי

ריבוי נוזל בבורסה ה-S.A.S.D

יתר הבדיקה תקינה ללא קרע.
    ראה צירוף.

הנני חולת לופוס SLE אחרי CVA נוטלת קומדין, עברתי בדיק U/S עקב כאבים עזים מזה כחודש והגבלה בתנועה. ללא שום חבלה. עקב היותי חולה מורכבת אינני יכולה ליטול משככי כאבים כפי שניתן לתת לכל אדם,כמו כן להזריק או לשאוב את הנוזלים עקב הקומדין,ו- APLA אנטי קרדיוליפין חיובי. בנעורי פרקתי מדי פעם את אותה כתף. אשמח אם תוכל להסביר לי
    1. את משמעות התוצאה?
    2.כיוון אין קרע האם פיזיותרפיה תוכל להקל ולהחזיר את המצב לקדמותו,? 3.מהו טיפול בגלי קול?
    4.למה בעצם הצטבר הנוזל ואיך ניתן לדעת איזו דלקת זוהי?
    5.האם יש טעם בביצוע בדיקה נוספת? לציין שהכאבים לא נסבלים בעיקר בלילה והדבר כבר נמשך כחודש.
    תודה לך אני

לקביעת תור
    סגירה
    נוזל בכתף כאבים עזים

הוספת תגובה

תמונה

• זאבה שלום

ד''ר ג'יזל גודארד
    01/03/2011

התוצאות אינן קשורות ישירות לזאבת/לופוס
    אין מניעה מפיזיותרפיה.
    אין לי ניסיון עם גלי קול
    אין צורך בבדיקות נוספות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה