פורום בנות, העצמה נשית - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שלום
    ע.
    26/12/2011

לפעמים עומד לבן זוגי, ולי לא מתחשק סקס באותו רגע.
    בכל זאת, בגלל שאני נורא אוהבת אותו, אני מלטפת לו את הז... עד שהוא גומר.
    מרצוני החופשי, כמובן.
    לדעתכן זה בסדר שאני מאוננת לו מתוך אהבה גדולה, ולאו דווקא מתוך תשוקה מינית?.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שלום

הוספת תגובה

תמונה

• שלום - תגובה

מורן זיו-אש
    27/12/2011

שלום שירה,
    השאלה היא כיצד את מרגישה עם זה? אם זה טבעי עבורך ואת מרגישה בנוח ועושה זאת מתוך אהבה וכבוד...

כל טוב,
    מורן

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בחור שלוקח מספר ולא מתקשר
    סול
    21/12/2011

שלום לכולן,

הרגשתי צורך עז לשתף במקרה שקרה לי לפני כשבוע.
    בעודי הולכת לי לתומי בטיילת ניגש אליי זר עם כלב ושאל אם הוא יכול להציע לי תות שדה. הוא היה מקורי ומחניף נורא:"את נראית כמו תות שדה, פלא הבריאה". צחקתי , לקחתי את התות. הוא ביקש את הטלפון שלי כי כך הוא יידע שהוא היה במקום הנכון ופגש אותי. המשכנו לדבר על זה שאני גרה ביפו איפה שכל הבולגרים והוא שאל אם נחמד שם. אני בד"כ כלל לא עושה דברים כאלה.
    טעות.הוא אמר:"נתראה". והוא לא התקשר. שלחתי לו סמס אתמול שאני מודה לו על המחווה ושזה נדיר לפגוש זר שמעלה חיוך ולא מעיק ושאני שמחה שהכרתי אותו. הוא לא ענה כמובן. זה חדש לי. וטוב שיש לי מודעות גבוהה מספיק כדי להבין שזה לא קשור אליי . הזוי ככל שיהיה שבחור לוקח מספר ולא מתקשר .כנראה שאני צריכה לשדר פחות פתיחות.

לקביעת תור
    סגירה
    בחור שלוקח מספר ולא מתקשר

הוספת תגובה

תמונה

• בחור שלוקח מספר ולא מתקשר - תגובה

מורן זיו-אש
    21/12/2011

שלום לך,
    הסקת מסקנה מאוד נכונה, לטעמי, זה לא קשור אליך!!!
    את לא צריכה לשדר פחות פתיחות, אל תשתני- בטח לא בגלל אדם זר שאינך מכירה והוא אינו מכיר אותך!

אכן קצת מוזר....

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בלי קשר לקשר

אביטל שטרית
    23/12/2011

יש אנשים שאוהבים לפלרטט , נהנים מההתחלות וזה מספיק להם.
    אני מקווה שנהנית מהתות והמחמאות,כי זה, כנראה כל מה שיש להציע...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכול קיים בעולם

סול
    23/12/2011

הוא היה בשיא ההתלהבות, ואפילו ווידא שהטלפון שנתתי לו נכון בזה שהתקשר אליי באותו רגע(בתואנה שהוא רוצה שגם לי יהיה הטלפון שלו). הוא רצה להזמין אותי לתותים ושמנת ודבש לא פחות.
    החינוך המזרח אירופי שלי מנחה אותי שאל לו לבחור להשלות בחורה שכנראה תחכה לטלפון שלו, ואם היא שולחת לו סמס הודייה מן הראוי שיגיב-"כנות זו המדיניות הכי טובה".
    אני יוצאת מתוך נקודת הנחה שכל מיני סוגים של גברים קיימים בעולם בלא שום קשר אליי וזה מאוד חשוב שאני אדע מי אני כדי שמקרים כאלה לא ישפיעו עליי.
    לא קרה לי דבר כזה בעבר. צרם לי קצת וחשתי צורך לשתף בפורום.
    אני יודעת שאני יפה ואני לא צריכה שגבר זר יאמר לי זאת.

תודה על תגובתך,
    סול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לכולם - אני ממש צריכה את עזרתכ
    הילה
    13/12/2011

קוראים לי הילה ואני רוצה לייבא כל מיני דברים לארצנו הקטנה.

ואני רוצה לייבא מוצרי נשים לארץ.

כי כמו שכולכם יודעות בלי להעליב אנחנו מבזבזות המון.

אני אשמח לדעת מה לדעתכם המוצר שאנחנו צריכות יותר מכל.
    או המוצר שאנחנו משתמשות בו הכי הרבה וזורקות.

אני מאוד אשמח לכיוון שממנו אני יכולה לצעוד - בכדי לייבא את המוצר הנכון בשבילנו.

זה ממש יעזור לי בסקר שאני עושה למטרת יבוא מוצרים.

ואני מאוד רוצה לכוון את המוצר לקהל לקוחות הכי גדול.
    ואני לא מדברת על בגדים כי בגדים יש בכל חור...

תודה רבה
    ואני אשמח לכל תשובה
    הילה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לכולם - אני ממש צריכה את עזרתכ - תגובה

מורן זיו-אש
    14/12/2011

שלום לך,
    דעתי האישית בלבד והיא איננה מקצועית...
    אני דווקא חושבת שבגדים ונעליים זה המוצר הכי נרכש.

בכל אופן,
    שיהיה בהצלחה!
    מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לכולם - אני ממש צריכה את עזרתכ - תגובה

אביטל שטרית
    23/12/2011

שאלת מיליון הדולר, ואם היינו יודעות לענות עליה היינו מיליונריות בעצמינו.
    אספר לך סיפור קטן שימחיש את העניין ,שני סוחרי נעליים הגיעו לאזור נידח ב אפריקה בו כל האנשים היו יחפים . הסוחר הראשון ראה שכולם יחפים והבין שלא כדאי לשווק נעליים, והחליט ליבא שוקולד ,הסוחר השני ,כשראה את כל היחפים, אמר נפלא , יש לי המון לקוחות שזקוקים לנעליים ואפילו אין לי מתחרים. מי צדק? שניהם. אפשר לייבא מוצר שכבר נמכר ויש לו דרישה ותחרות ואפשר לייצר צורך ולהיות ראשון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ספרים מומלצים
    רונה
    08/12/2011

שלום לכולן
    אפשר בבקשה להמליץ לי על ספר או ספרים שהם בבחינת "אורים ותומים"

בנושא העצמה נשים?

הבסט סלרס בנושא?

המון תודה! גירל פאוור!

לקביעת תור
    סגירה
    ספרים מומלצים

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא מכירה משהו ספציפי...

מורן זיו-אש
    09/12/2011

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה אינטימית
    ע.
    03/12/2011

זה נכון שלפעמים עומד לגברים גם כשהם לא רוצים?.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה אינטימית

הוספת תגובה

תמונה

• העברת הודעה לפורום אחר

מורן זיו-אש
    04/12/2011

לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: [a href='Forums/פורום_סקס_נוער' id=link]סקס נוער[/a].

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות למנהלות הפורום
    ע.
    29/11/2011

בעיטה באשכים באמת מכאיבה לתוקף?.
    ראיתן פעם גבר חוטף בעיטה באשכים, במציאות או בטלביזיה?.
    יצא לכן לבעוט באשכים למישהו?.
    אם תותקפו, תבעטו באשכים?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלות למנהלות הפורום

הוספת תגובה

תמונה

• העברת הודעה לפורום אחר

מורן זיו-אש
    01/12/2011

לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: [a href='Forums/פורום_הגנה_עצמית_הגנה_עצמית_לנשים' id=link]הגנה עצמית, הגנה עצמית לנשים[/a].

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בוקר טוב מורן
    אני
    28/11/2011

יש לי שתי שאלות אלייך-

1. האם את מכירה או עבדת עם נשים שעשו שינוי כולל עם עצמן באמצע החיים?
    2. איך אפשר לתכנת את המוח שיתרכז בעתיד, בעשייה, בצמיחה ולא בהרס, בשליליות ובעבר הקשה?
    3. איך יוצרים התמקדות בעשייה ולא ברגש?

זהו השבוע השני שהקטן שלי הולך למטפלת ועדיין משהו לא שלם בי כאילו כל רגע יוצאים ממני קולות מבפנים ואומרים לי - תחזירי אותו הביתה מה פתאום את צריכה זמן לעצמך, את לעולם לא תעבדי ותרוויחי, את לעולם לא תסתדרי כך תשארי ותזדקני בתוך ביתך. ועם כל המחשבות האילו אני צריכה להספיק לעשות מיליון דברים. אני מותשת נפשית ופיזית, אפשר לומר שבדכאון מסוים. אבל יודעת שאני צריכה להלחם בזה בכל מחיר ובכל דרך אי אפשר לחזור אחורה פשוט אי אפשר.

הלכתי לשני שיחות עם עו"ס שבקופה מכיוון שהיא קרובה לי וללא תשלום. הרגשתי שם מוצפת רגשית ורק בכיתי. היא עזרה לי איכשהו להוציא מהלב את כל הרגשות שלי בזמן האבל. אבל אני לא מרגישה שהיא מחזקת אותי להפך היא נותנת לי תחושה שהדברים שאני רוצה אולי לא יקרו באמת. ואולי אני שופטת אותה כי אני במצב ריגשי קשה שביותר.

נ.ב. אם אני מבלבלת את המוח יתר על המידה וזה לא מתאים לפורום תגידי לי ואפסיק זאת.

בכל אופן תודה מכל הלב על ההקשבה והתמיכה. שתדעי שאצלך מצאתי מקום חם ואוהב ומכיל ומעצים באמת.

לקביעת תור
    סגירה
    בוקר טוב מורן

הוספת תגובה

תמונה

• בוקר טוב מורן - תגובה

מורן זיו-אש
    28/11/2011

בוקר טוב,
    לשאלותיך, עבדתי עם נשים ואנשים שעשו שינוי. קשה "לתכנת" את המוח לסוג חשיבה אחד. יש לך כנראה תהליך לעבור.
    צריך לבדוק מה זה שינוי עבורך ומה הציפיות שלך מעצמך בתהליך. אני לא יודעת מה היה לך בפגישות עם העו"ס אבל חשוב מאוד שתהיי בקשר עם מישהו שיכוון ויתמוך. נשמע שאת מאוד זקוקה לשיחות, אפילו אם זה רק לשחרר קצת מהלחץ ומההצפה. אל תוותרי על הקשר איתה. אין תחליף לקשר טיפולי. זה לא כמו כאן בפורום...
    אני מציעה לך לפתוח איתה את מה שאת מרגישה, לומר לה מה את מחפשת. לומר לה מה את מצפה ממנה. לבדוק יחד מה היא יכולה לתת לך ואיך את יכולה להעזר בה.

אל תתייאשי, תהליכים הם לא רק "לטפס על ההר למעלה" לפעמים בדרך אנחנו צריכים לעבור גשרים, לרדת לעמקים ושוב למצוא כוחות לטפס. זה לא אומר כלום שאת קצת רגישה זה נורמלי...

תודה על המילים החמות,
    ולא להתייאש

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן יקרה

אני
    28/11/2011

תודה על העצה שלך. אקח אותה לתשומת ליבי.
    האם את חושבת שכדאי לי גם להשתתף בקבוצת אימון ולפגוש אנשים אחרים בצמתים שונים?

שינוי בשבילי הוא לראות עשייה ומטרות מולי ולא תקיעות וייאוש ועמידה במקום. שינוי בשבילי הוא להתחיל לחשוב מההגיון ולא מהרגש, לראות את העתיד ולא את העבר. שינוי בשבילי הוא חשיבה אופטימית ולא פסימית. זהו השינוי שאני מייחלת לו להיות ברת עשייה ושמחה ולא דכאונית וקופאת במקום. וזה קשה קשה עד מאוד. אבל אמרת שאני חזקה ואכן אני כזו ועליי לחפש את נקודות החוזק ולהאחז בהן ולא להרפות.
    תודה על הכל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי להתחבר
    שני
    23/11/2011

שלום, לא מזמן התחלתי את לימודי במכללה ולמען האמת אני מרגישה בודדה, ואם לדייק התחושה ליוותה אותי יותר בימים הראשונים. האמת שאני ילדה מאוד רגישה, יחסית ביישנית ודי חסרת ביטחון- אלו דברים שמפריעים לי לאורך השנים ואני כן עושה מאמצים לשנות אותם. אתם מבינים, אם יש משו שגורם לי לקנא הוא אנשים שאומרים- "לא איכפט לי מאחרים, לא איכפט לי מה הם חושבים"- ובאמת מתכוונים לזה. אני ילדה דיי היפרקטיבית שכן עושה שטויות, מדברת עד אין סוף, ואפילו אומרת את השטויות הגדולות ביותר- אבל הכל בפני אנשים שאני מכירה וסומכת. אני מאוד ביקורתית, במיוחד כלפי עצמי, וכן- אני מודה- מאוד איכפט לי מה אנשים חושבים עלי- וזה אני מניחה כי אין לי מספיק ביטחון יחד עם מודעות עצמית גבוהה. יש לי מספר, איך ניקרא להן" טראומות" ילדות, שאפשר להגיד די גרמו לי לפחד, גרמו לי לפחד חברתי. אני תמיד פוחדת שלא יקבלו אותי, מרגישה לא שייכת, כאילו אין לי משהו מעניין להגיד האותו הרגע, כאילו ובכלל אין לי מה להגיד. בהתחלה אף אחד לא הכיר את אף אחד, וכל אחד "חיפש" מי הכי מתאים לו, למי הוא הכי מתחבר, ואני מצאתי כמה בנות שאני מתחברת עליהן, והן גם אלי. בגלל שבימים הראשונים שלי הרגשתי בודדה ולא רצויה, אמרתי לעצמי שאני הולכת לשנות את המצב. ועם כל הקוש התחלתי לדבר, לזרום בשיחה, לקחת חלק פעיל ממנה, לדבר עם כל מיני בנות וכו'. ואני חייבת לציין שמאוד הופתעתי מעצמי- ולטובה. הרגשתי שנה סוף סוף הצלחתי להתגבר על הביישנות שלי, שעשיתי שינוי מסויים ואיכשהו כשמצאתי את מקומי כייכול חזרתי למה שהיתי, אבל הבעיה היא שלא באמת מצאתי את מקומי, ואני וראה בנות שכן התחברו ויוצרות קשר כבר מעבר ללימדים, וניפגשות, וזה צובט מעט, כי אני גם רוצה להישתלב, להכיר כמה בנות מקרוב, והפעם חלקן גורמות לי להרגיש רצוייה וחלקן קצת פחות, פשוט אני מרגישה מפוחדת, אני מרגישה רע, הרגשה מגעילה כזאת. אני חוזרת הביתה עם הרגשה מתוסכלת, ואני רוצה לשנות את זה, אני יודעת שהכל בא מבפנים, והכל תלוי בי, אבל אשמח לקצת עצות, איך אפשר בכל זאת לנסות להישתלב, אני מרגישה מאוד חסרת בטחון, מאוד שקטה פתאום באופי...ואני ככה רק כי אני מתביישת, לייד חברות אני לא ככה..וזאת הבעיה..
    תודה מראש, שני:)

לקביעת תור
    סגירה
    קושי להתחבר

הוספת תגובה

תמונה

• קושי להתחבר - תגובה

מורן זיו-אש
    24/11/2011

שלום לך,
    הפנייה שלך מאוד ריגשה אותי, את מתארת קושי גדול ביצירת קשרים חדשים, ביישנות וחוסר ביטחון. ההסבר שלך למחשבות והתחושות שמלוות אותך במפגשים עם אנשים חדשים כ"כ אמיתי ומשקף מודעות עצמית. אולי אפילו מודעות גבוהה מדי שקצת משתקת אותך בסיטואציות כאלו...
    אני חושבת שרוב בני האדם, גם הבטוחים בעצמם, במצבים חדשים- חברתיים ולא חברתיים- חשים תחושות דומות למה שתיארת. מה ששונה אצלך היא העובדה שאת מאוד עסוקה בזה, מודעת לתהליכים ומאוד שיפוטית וביקורתית כלפי עצמך. חבל.
    את מאוד רגישה וזאת תכונה שיכולה מאוד לעזור לך במצבים חדשים. רגישות היא תכונה שיוצרת תחושת פתיחות וזמינות אצל האחר.
    נכון, אולי את זקוקה ליותר זמן להיפתח אבל אין בכך שום דבר שלילי. אני רוצה שכן תצליחי לראות את השינוי שעשית, בכל זאת נפתחת ואת בעצמך טוענת שהצלחת להתגבר על משהו שהפריע לך.
    אני מציעה לך להיות פחות קשה עם עצמך, עד כמה שניתן, ולא להתייאש ולהבין שהכרות היא תהליך, לחלקנו לוקח יותר זמן ולחלקנו פחות אבל נשמע שאת ממש מצליחה- אז לא להתייאש!!

בהצלחה!

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למורן

לימור
    27/11/2011

מורן, תודה רבה לך על ההבנה, אני אנסה, ואשתדל.
    בנוסף, רציתי לשתף ולהתעייץ בקשר למשהו נוסף, יש לי ימים מצויין ומצחיקים ויש לי ימי דיכאון של ממש. אני כן מתקשרת שם עם הבנות, ומדברת עם כולן, אך אני מרגישה שאיכשהו אני לא מגיעה עם כמעט אף אחת מהן למישור יותר אישי, אני יודעת שזה לוקח זמן, אבל אני כבר רואה בנות שממש התחברו, ואפילו יוצאות וניפגשות אחר הלימודים, בין אם זה לצורכי לימוד ובין עם זה סתם לבלות יחד. אני כן נמנצאת עימן בהפסקות ובשיעורים, אך לא תמיד, ומדובר בבנות ממש חמודות וטובות, שממש כייף לי איתן..וגם להן איתי, ממה שאני רואה, אבל הן לא ממש מזמינות אותי לבוא איתן, היו כמה פעמים שהם הציעו לי, אבל זה היה בגדר,: אולי נלך פעם...תבואי איתנו פעם..."וכו'...אז רציתי לשאול, איך אני יכולה יותר, להתחבר אליהן, יותר לראות אם הן באמת מעונינות ליצור איתי קשר, ..בעיה נוספת היא שאני לא יכולה לבוא רק אתן, כעי יש עוד בנות שקורואות לי פעמים רבות לבוא איתן, ואז אני מרגישה שאני מתחלקת...אמשח לקבל עצות...ושוב תודה:)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למורן - תגובה

מורן זיו-אש
    27/11/2011

שלום שוב,
    אני מרגישה שאת פחות עסוקה בחוויה אלא בהגדרות שלה...
    אני מאמינה שזה ירגע ויסתדר לך ותשתחררי עם הזמן- כשתרגישי בטוחה במקומך.
    לשאלתך, אני ממליצה לך פשוט ליזום פגישה, להזמין אליך, לארגן יציאה משותפת. משהו נעים וקליל

בהצלחה!
    מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השינוי יוצא לדרך
    אני
    17/11/2011

היי מורן,
    מצאתי מטפלת מקסימה לתינוקי שלי בשבוע הבא מתחילים. זה השלב הראשון של השינוי. אחר כך קצת זמן לעצמי ולבית והופס לחיפוש עבודה ופיתוח כושר. נראה כמו חלום קצת חששות אבל עם הרבה אמונה שזו הדרך הנכונה לנצח.
    תחזיקו לי אצבעות!
    תודה על כל התמיכה לאורך כל הדרך.
    ממני

לקביעת תור
    סגירה
    השינוי יוצא לדרך

הוספת תגובה

תמונה

• השינוי יוצא לדרך - תגובה

מורן זיו-אש
    21/11/2011

שלום לך,
    אני מצטערת שלקח לי מספר ימים, לא הייתי זמינה.
    אני שמחה מאוד לשמוע על ההתקדמות!!! גאה בך מאוד!!!
    בשלבים כאלו כל עשייה, גם אם קטנה, נותנת הרבה אנרגיה. אני מברכת אותך על ההתמודדות הבריאה ועל שלב העשייה שהגיע.
    נראה כי את בשלב אחר, נשמעת מעט מחודשת אפילו....

כל הכבוד!
    שיהיה בהצלחה, אשמח לעידכונים

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן יקרה

אני
    24/11/2011

תודה מכל הלב על התמיכה. היא נכנסת לי ללב חזק.
    אומנם אני כאובה חזק מבפנים אבל יודעת שאסור לי להתפרק ובאמת הדרך להתמודד היא רק עשייה. קשה לעשות את השינוי יש הרבה כוחות מבפנים שרוצים להשאיר אותי במצב אומללות ותקיעות אבל גם בהם אני נלחמת. מאז ששמתי את הקטן אצל מטפלת אני מאושרת ומספיקה הרבה יותר ורוצה לעשות עוד ועוד.
    תחזיקי לי אצבעות להמשך.
    אוהבתך!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן יקרה - תגובה

מורן זיו-אש
    24/11/2011

שלום לך,
    את כ"כ צודקת, הרבה פעמים כאשר עובדים על שינוי, למרות הרצון והכוונה החזקים, ישנם כוחות מנוגדים שמקשים עלינו מאוד. לפעמים הם קשורים לחששות ממצב לא מוכר, לפעמים זה מנגנון הישרדותי ולפעמים אפילו יש לנו רווח משני מהמצב שקשה לנו לוותר עליו...
    בכל מקרה,את אישה חזקה!!!

שולחת לך כוחות וחיזוקים
    סופ"ש נעים

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השינוי ייצא לדרך כי יש בי רצון חזק

אני
    25/11/2011

לשנות. אי אפשר לחיות את העבר והשגרה הקשה לעד. החיים עוברים כל כך מהר.
    אני מרגישה שבשלב הזה של החיים זה המבחן האמיתי שלי לשינוי אמיתי ולא קוסמטי.
    תודה על הכל. אחזור ואעדכן ואשאל לשלומכן.
    שבת שלום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השינוי ייצא לדרך כי יש בי רצון חזק - תגובה

מורן זיו-אש
    25/11/2011

כל הכבוד!!

שבת שלום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למה אין שום תגובה?
    אני
    20/11/2011

לקביעת תור
    סגירה
    למה אין שום תגובה?

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת בנות אשר שירתו כפקידות בצבא
    דנה
    08/11/2011

שלום לכולן,

אני מחפשת בנות אשר שירתו כפקידות בצבא בסביבות שנת 2005 . החיפוש הוא במסגרת כתיבת תסריט לסרט קולנוע. אשמח אם תוכלו ליצור קשר ב lama_gor@yahoo.com
    דנה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות בריאותיות
    אני
    09/10/2011

יש לי בעיה בריאותית עם האף. אני סובלת מאף סתום כבר שנים על גבי שנים גם עברתי ניתוח. ואין לי כוח יותר לטפל בזה כי אני כבר לא מאמינה בטיפולים. אבל מאידך זה הורס לי את החיים ואת הקריירה. איך מגייסים כוחות לנסות לטפל?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות בריאותיות

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות בריאותיות - תגובה

מורן זיו-אש
    11/10/2011

שלום לך,
    אני מבינה מאוד את התסכול...
    אני רוצה להבין יותר טוב את הסיטואציה, האם יש טיפולים חדשים שלא ניסית ואת פסימית וחסרת כוחות לנסות משהו חדש או שניסית הכל ושום דבר לא עזר?

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבעיה עם האף

אני
    16/10/2011

מאז גיל 10 כ- 30 שנה אני סובלת מהבעיה. כשהייתי ילדה הרופא אמר שהפתרון יבוא בניתוח שאפשר לעשות רק בגיל 18 עד אז הייתי מטופלת בתרופות מידי פעם. שהייתי בצבא בגיל 18 נלחמתי על הזכות שלי לעבור ניתוח היה קשה אבל בסוף הצלחתי אבל לצערי הניתוח לא הצליח וסבלתי לאחריו עוד יותר. שהשתחררתי מהצבא חזרתי לרופא שטיפל בי כילדה ולטענתו היה צריך לעשות השלמה לניתוח משפניתי לבית חולים שניתח אותי הם טענו שלא צריך לעשות השלמה לניתוח אלא רק לטפל בכדורים ומאז התגלגלתי. יום אחד שמעתי על טיפול לייזר בבעיה ופניתי לשם אבל הם משום מה החליטו שזה לא מתאים לבעיה שלי. הייתי גם אצל רופא פרטי שרקח לי כל מיני תרופות ולפעמים זה עזר. אך הבעיה קיימת וחוזרת מידי פעם ושאני ממש לא מסוגלת אני לוקחת זריקה או כדורים. ישנו רופא אחר בעל שם שהייתי אצלו לפני שילדתי את בני שביקש ממני לבוא אחרי הלידה ואז הוא יעשה לי בירור מקיף בבעיה. הבעיה שאצלו להשיג תור כל פעם זה חודשיים ודחיתי את זה כי לא היה לא כוח נפשי ופיזי וגם כל הטיפול בהורים שלי לקח ממני הרבה בתוך כל הדרך הזו כבר איבדתי את הסבלנות והאמונה שפעם ימצא מזור לבעיה שלי. מכיוון שאני עובדת עם הקול שלי וחשוב לי להשמיע את קולי אני סובלת מאוד כי יש לי קושי לדבר. אומרים שיהיה טוב אבל מתי אף אחד לא יודע!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבעיה עם האף - תגובה

מורן זיו-אש
    16/10/2011

שוב שלום,
    הרבה פעמים אנחנו דוחים עשייה, מכל מני סיבות. את צריכה לשבת עם עצמך ולהבין מה עוצר אותך. הרי מדובר בשיחת טלפון לשם קביעת תור (אם אני מבינה נכון...) אחרי שתהיי מוזמנת אני מניחה שתלכי... (האמנם?)
    מדוע את לא קובעת תור לרופא מומחה? מה עוצר אותך?

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שום דבר לא עוצר אותי

אני
    31/10/2011

יש לי תור בעוד חודש. רק שנמאס לי מרופאים ולא אוהבת שמחטטים לי בגוף.סביר להניח שאלך ביום שהתור יגיע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אותו דבר חוזר חלילה
    שני
    17/10/2011

שלום שמי תמר ואני בת 21, לפני כשלושה חודשים התחלתי לעבוד. יש לי בעיה שאני מבינה מוכרת לנשים רבות והיא גברים. אני לא מבינה אותם ולא בטוחה אם מתישהו אבין. אגש לבעיה, רוב הקשרים שלי היו קצרים יחסית, כלורמר הארוך ביותר היה כמעט חמישה חודשים. לא חוויתי אהבה מעולם, וזה משהו שמאז שאני קטנה אני חולמת עליו (אני יודעת שזה נשמע לכן בטח קיטשי אולם זו האמת), משהו תמיד היה חסר בקשרים שלי, אף פעם לא באמת הרגשתי הדדיות הן מצידי והן מבחינת בן הזוג. הבעיה שלי היא שתמיד בחורים שאני מעוניינת בהם, לא מעונינם בי או שהם בעצמם לא יודעים מה הם רוצים. יש עובד שעובד יחד איתי בעבודה שאני די מעוניינת בו והייתי שמחה לפתח עימו קשר, הבעיה היא שאני לא יודעת כבר מה לחשוב. אני לא יודעת מה כוונותיו ורצונותיו של אותו בחור כלפי ובכללי כלפי מערכות יחסים. בהתחלה כשהתחלתי לעבוד הוא ניגש עלי, שאל אם אני חדשה וזה, ופשוט התחלנו לדבר על דברים שיטחיים ופורמאלים. לאחר אותה שיחה לא התעמקתי יותר מידי בבחור, כלומר הוא מצא חן בעיני מהרגע הראשון מבחינה חיצונית, אבל לא היתייחסתי עליו, עד לרגע שהבנתי שאימו עובדת איתי ביחד והבנתי זאת משיחת היכרות עם אימו כאשר אמרתי לה שאני חדשה והכל והיא אמרה לי" אני יודעת הבן שלי סיפר לי עלייך, הוא עובד כאן איתנו" כמוון ששאלתי מי זה הבן שלה, וכשאר הבנתי שמדובר באותו בחור, נדלק אצלי פתאום מן ניצוץ כזה. מאז התחלנו לדבר קצת יותר, אבל לא על דברים אישיים מידי, חוץ מיזה השיחות ניעשו בזמן עבודה כך שאתן מתארות לעצמכן שהיו קצרות יחסית. אבל אז היה נדמה שהבחור די מעוניין בי, חוץ מיזה, הוא סיפר לאמא שלו עלי, שזה כניראה אומר משהו, כך לפחות חשבתי, מאז ראיתי אותו מסתכל אלי פה ושם, וכאשר הוא עובר ליידי הוא כל הזמן יוזם שיחה, שואל אותי מתי אני מסיימת( שזה היה ניראה לי כמו רמז של להיפגש עד שכניראה זאת פשוט שאלה שנוהגים לשאול אחד את השני אבל לעינינינו) וביקש ממני עזרה, הוא תמיד מחייך כשהוא מדבר איתי, וכמוון שגם אני חייכתי עליו. הכל היה ניראה נחמד וכאילו אני בעיצומה של תקופת חיזורים מצידו של בחור נחמד, שהוא גם מעוניין בי, עד שלאחרונה הוא נעשה די אדיש אלי, כאילו יותר קר, קצת מתרחק, אבל כנגד הוא ממשיך לעבור ליידי, לשאול לשלומי, ליזום שיחה, לשאול לבקש עזרה, ואני לא מבינה אותו, לא מבינה את ההיתנהגות שלו, כלומר הוא כן בקטע שלי, לא בקטע שלי, זה מרגשי כמו משחק מעצבן וילדותי. בנוסף, אני בחורה נחמדה, שנראית טוב, ובלי הגזמה, או חלילה להשוויץ, מתחילים איתי הרבה בחורים שאני לא מעוניינת בהם והם רוצים אותי, מעוניינים בקשר איתי, מחזרים אחרי ודווקא הבחור שאני רוצה משחק מישחקים. אני לא מבינה אותו, לא מיבנה מה הוא רוצה, כלומר הוא מעוניין בי או שהוא רק רוצה שנישאר עמיתים לעבודה ונוהג בי בנימוס. איך אני אמור לברר את זה, לדעת, כלומר בהתחלה הייתה לי הרגשה שזה הדדי וכעט אני מרגישה דחוייה, מה לעשות? תודה רבה מראש:)

לקביעת תור
    סגירה
    אותו דבר חוזר חלילה

הוספת תגובה

תמונה

• אותו דבר חוזר חלילה - תגובה

מורן זיו-אש
    23/10/2011

שלום לך,
    אני מבינה את הבלבול והתסכול המתמשך מגברים המתנהגים באופן לא מובן. אני בטוחה כי יש גם גברים שחווים את אותן חוויות עם נשים.
    לפעמים אנחנו כ"כ רוצים שיתפתח משהו רומנטי עם משהו/משהי שאנחנו נוטים לייחס חשיבות רבה לכל מני מחוות רגילות שבסיטואציה אחרת, עם אדם אחר, לא היינו מתעמקים בהן. זה, בעיני, יוצר את הבלבול הגדול: מרוב רצון שמשהו יקרה אנחנו "מחפשים" רמזים שיתאימו לרצון הזה, ומצד שני, לא קורה כלום...
    במקרים כאלו אני בדרך כלל נוטה להתייחס למבחן התוצאה, כלומר, הבחור, שלפי דבריך לא נשמע ביישן או חסר ביטחון, לא יזם משהו קונקרטי. לא הזמין לדייט לא ביקש מספר טלפון ולא כל דבר אחר. על כן, סביר להניח שאינו מעוניין בקשר רומנטי איתך.
    אני מאמינה שכאשר יש רצון אמיתי, ע"י שני הצדדים, לפתח משהו רומנטי אז מתרחשת התפתחות טבעית של דברים- או שאחד הצדדים יוזם משהו אקטיבי או שמתקרבים במהלך המשמרות בעבודה (אם נתייחס למקרה שלך כדוגמא) וכד'.
    באופן כללי אני ממליצה תמיד להתנהג את רצונותיך, אם את מעוניינת בהתקרבות אז תזמי אותה, אפשר בעדינות את לא חייבת להזמין ל"דייט", אני בטוחה שזה יעזור לפחות לדעת את כוונות הצד השני. חשבי על זה...

בהצלחה!
    מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למורן

לימור
    23/10/2011

מורן תודה רבה לך על תמיכה, האמת מעולם לא חשבתי על זה ממש ככה..כלומר לא חשבתי שמרוב רצון ליצור קשק רומנטי ניתן לראות רמזים בצורה שונה לגמרי מהמציאות, ןלי כן יש את הרצון המתמיד הזה..
    שוב תודה, שבוע טוב:)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני מרגישה בודדה
    אנונימי
    13/10/2011

אני מרגישה שאין אף אחד בעולם שאני יכולה לדבר איתו....אפילו החברות שלי לא מתייחסות אליי וגם אם הם כן אני יודעת שהן ישפטו אותי לא משנה מה אני אומר...אני לא יודעת אם זה פורום הנכון לדבר על זה אבל אני כבר לא יכולה לחיות עם ההרגשה שאף אחד לא מבין אותי את יכולה לעזור לי?

לקביעת תור
    סגירה
    אני מרגישה בודדה

הוספת תגובה

תמונה

• אני מרגישה בודדה - תגובה

מורן זיו-אש
    16/10/2011

שלום לך,
    אני אנסה...
    האם תוכלי לכתוב עוד פרטים על עצמך? כמה זמן את חיה בתחושות הקשות האלו? ספרי קצת על המשפחה שלך...

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למורן
    אני
    05/10/2011

במה נראה מתבטא החוזק שלי. כתבת שאני חזקה. הרבה אומרים לי זאת ואני כרגע אישה של רגש שמתגבר על החוזק. אבל לא הפעם הפעם צריכה שינוי מהותי ויסודי. אשמח אם תתיחסי לפניה שלי.
    הלוואי והייתה לי אחות כמוך!!!

לקביעת תור
    סגירה
    למורן

הוספת תגובה

תמונה

• למורן - תגובה

מורן זיו-אש
    05/10/2011

הי,
    אולי את לא מרגישה חזקה כעת מפני שאת עסוקה בהרס, אבל וקושי, אך מי שחווה רגשות כ"כ חזקים ולא מתפרק מבפנים חייב להיות אדם חזק עם יסודות יציבים.
    אני רואה את החוזק שלך בכך שגם כשאת נופלת את חושבת על איך לצאת והמשאלה שלך היא לעלות מעל זה ולקדם את עצמך.
    אני רואה את החוזק שלך גם ביוזמה שלך. מי שחלש לא פונה לעזרה, לא יוצר הזדמנויות לקבל תמיכה.
    העובדה שאנשים נוספים אומרים לך שאת חזקה ממש לא מפתיעה אותי. אני בטוחה שעם הזמן את תצליחי לעשות את השינוי המיוחל!

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן יקרה

אני
    06/10/2011

תודה על המילים החמות והמעצימות שלך. אני מעריכה זאת מאוד!
    אבל עדיין בתוכי אני כן מרגישה אדם מפורק, אדם שסוחב איתו מסע כבד מאוד ביחסים עם ההורים ובייחוד עם אמא שלי, עם מערכות וארגוני עבודה. כואב לי שבעלי מגיע לפריחתו ואני מגיע לנבילה עם עצמי. הוא תומך ומבין אבל רוצה שיראה משהו אחר בי שאני אתעלה מעליו.

אני רוצה אחרי החגים לשים את הקטן שלי בפעוטון ולהתחיל לטפל בעצמי בספורט, הרזיה, חיפוש מקורות פרנסה והעלאת הבטחון העצמי שלי. חשבתי ללכת ללמוד בסמינר הסבה לגננות. אבל זה כרוך בהרבה כסף . הרצון להיות גננת מחלחל בי חזק. שם המקום עם האופטימיות והשמחה והיצירה. אבל אני כל כך מפחדת שמשרד החינוך יסגור בפני את הדלת ואני לא אצליח ואז למה ללמוד בכלל. וגם גיל 40 כבר בפתח. אני מפחדת ממנו.

מאחלת לך ולשותפתך בפורום חתימה טובה שתמשיכו ותעצימו נשים ותראו להן שיש אור בקצה המנהרה.
    אוהבת אותכן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שוב אני כותבת

אני
    06/10/2011

כשאני קוראת את ההודעה האחרונה שכתבתי אני מבינה שאני מעייפת אותכם בפסימיות שלי וגם את עצמי. אני צריכה לטפל בנפש שלי, להחזיר לעצמי את הכוחות והאמונה שאני יכולה ועם זה לחפש את הדרך להצלחה.
    תודה על ההקשבה בכל אופן!
    גמר חתימה טובה לכולן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שוב אני כותבת - תגובה

מורן זיו-אש
    11/10/2011

שלום לך,
    את לא מעייפת אותנו... את כנראה הגעת לזמן שאת מוכנה לפעול. מזל טוב, הגעת לשלב העשייה. כמו שכתבתי בעבר- שלב אחרי שלב כאשר כל שלב ייתן את הכוחות לשלב הבא.
    אגב, כ"כ הרבה אנשים עושים הסבה מקצועית בגילאים מתקדמים, מדוע לא בעצם? האם משרד החינוך היא המסגרת היחידה? עם אהבה כזו גדולה לתחום אני בטוחה שתצליחי מאוד גם בתחום הפרטי!!!

בהצלחה! שנה טובה עם התחלות טובות ונקיות.

מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני ומשרד החינוך ועולם התעסוקה

אני
    16/10/2011

ראשית, אני חייבת לציין שאת כזו מקסימה ומעצימה מורן יקרה. תודה!!!
    מאז שכתבתי כאן לאחרונה היו לי שיחות עם מס' אנשים שגרמו לי לחשוב על חזרה להוראה בבית ספר מה שעד עכשיו לא היה בא בחשבון מבחינתי. הרי לשם יש לי תעודה וניסיון. מאז שעזבתי את המערכת חלו שינויים רבים חלקם לטובת המורים. ובי יש את הרצון לעשות תיקון לעוול שנעשה לי.
    עם זאת הרצון להיות גננת מבטא בי את הרצון לעשות שינוי, לפתח את עצמי לעוד כיוונים ולהפגש עם עולם אחר רך ומרגש.
    להצליח בפרטי למה את מתכוונת יש כמה אפשרויות-
    1. לעבוד כגננת שכירה בגן פרטי עם משכורת ותנאים לא נאותים אלא אם כן אפול על יחידי סגולה.
    2. לפתוח גן פרטי- נשמע כמו חלום. הדרך ארוכה ורצופה בהשקעת כספים ומשאבים נפשיים שאין לי אותם כרגע.
    3. לעבוד בגנים של משרד החינוך- לקבל תנאים וקביעות עם הזמן זה מה שאני רוצה. אבל מפחדת שזה לא יעבוד.

זה מה שהיה לי שעזבתי את עבודתי כמורה בבית הספר. גיליתי על דרך חדשה לעבוד באופן פרטי. הקמתי לי מרכז לחוגים ושעורים פרטיים בביתי שדי הצליח אבל מאז ההריון הראשון זה התחיל אט אט להתפרק עד שנותרתי ללא פרנסה בכלל. בדרך הזו גיליתי כמה כיף להיות עצמאית וכמה אפשר להרוויח. אך גם כמה זה מתיש לעשות הכל לבד ללא גיבוי וללא השתייכות למסגרת. לצערי, במסגרת כזו הפרנסה לא קבועה ותלוי ברצונם של האנשים לבוא ובזמינות שלך לקבל אותם.כיום מאוד קשה לי לבנות את זה מחדש מאחר ורוב העבודה מתבצעת אחר הצהריים ואני רוצה בשעות האילו להיות עם הילדים שלי שחוזרים מהמסגרות של הבוקר. באותה תקופה שהתחלתי בפרויקט הזה צללתי גם לעולם טיפולי הפריון שגזל ממני כוחות וזמן.

לפי דעתי, ישנם משתנים רבים שמשפיעים עליי בבחירת הכיוון והאמונה שאפשר להצליח-
    1. זה היחסים עם אמא שלי.
    2. זו הבדידות שאני חוות יומיום שעה שעה.
    3. חוויות העבר.
    4. התמודדות עם משקל יתר ורצון להרזות.
    5. הבאת ילדים בגיל מאוחר יותר וכל ההשלכות שיש לזה.
    6. דילמות בזוגיות.

לגבי הגיל, כתבת שהרבה אנשים עושים שינויים בגיל מאוחר אז למה לא-
    אני מאמינה שרוב האנשים בשנות הארבעים ויותר לחייהם שעושים שינוי לא מתמודדים בגיל הזה עם גידול ילדים קטנים ורצון לעוד היריון. מה שמקשה עוד יותר. בנוסף, ישנם מקומות עבודה שסוגרים את הדלת לאנשים בגיל ארבעים פלוס.

אני כל כך מבולבלת, עייפה נפשית ופיזית. רוצה לעשות שינוי אך הוא לא פשוט עבורי. הוצע לי הרבה פעמים לעבור תהליך של אימון או טיפול ונראה לי שהיום אני מאוד זקוקה לו. אך גם פה לא קלה הדרך. אחרי החגים תהיה אזכרה של חודש לאבי ותתחיל תקופה חדשה ורבעון אחרון לקראת גיל ארבעים זה הזמן שלי להתחיל בשינוי אבל קודם כל לתת לעצמי זמן לקלוט את כל הדברים שעברתי.
    השתפכתי כאן המון. תודה על ההקשבה, התמיכה והייעוץ.
    מקווה לבוא לפה לאחר תקופת מה בשנות הארבעים ולספר כמה הם יפים וכמה אני פורחת וכמה אפשרי לעשות שינויים ולצמוח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני ומשרד החינוך ועולם התעסוקה - תגובה

מורן זיו-אש
    16/10/2011

שלום לך, אני מודה לך על המילים החמות!!!
    באמת עברת הרבה, כשאני מסתכלת בין דבריך אני מרגישה שאולי את מחפשת יציבות-יותר מהכל.
    קשה מאוד לייעץ ולתת כיוון דרך הפורום.
    אני רוצה לציין בפנייך (אצל חלק מהאנשים- ואולי גם אצלך) שהמשפחה שלנו הקטנה (והילדים בפרט) היא זו שנותנת לנו את המנוע החזק שנקרא הנעה. מתוכה אנחנו צומחים, מקבלים כוחות וחיזוקים ובשבילה אנחנו רוצים להתקדם. אני מרגישה מדבריך, ובאינטואיציה שלי (פחות ממשהו מוגדר שכתבת) שאולי זה הזמן שלך להשקיע במקום הזה- בזוגיות, בתינוק, בהריון הבא. שאולי זה הזמן עבורך להתייצב בתחום התעסוקה. שיהיה תחום אחד יציב שגם יתן לך סיפוק, חברה ותחושה שאת תורמת. שיהיה לך סיבה נוספת לקום בבוקר.
    ואני רוצה לציין עוד כי גם בגיל חמישים ושישים תוכלי לפתוח עסק פרטי משגשג. אל תשימי משקל כה רב על הגיל.

בהצלחה!
    תמשיכי להיות בקשר
    מורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה