פורום הפרעות זיכרון הפרעות קוגניטיביות - יש לך שאלה?

פורום הפרעות זיכרון והפרעות קוגניטיביות יעסוק בהרחבה בבעיות זיכרון ובהפרעות שכליות. תוכלו להתייעץ עם נוירופסיכולוג אודות אובדן זיכרון, הפרעות קוגניטיביות (שכליות) והתנהגותיות, פגיעת ראש טראומתית, שבץ מוחי, דמנציה, ליקויי למידה והפרעות קשב

מנהלי הפורום

ד"ר שרה רפפורט
גל גפן-ריטר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דמנציה - דרך לשמור מצב קיים בלי לגרום לבעיות נוספות
    פרלה
    04/06/2018

שלום וברכה
    אבי בן 92 הובחן כחולה הלצהיימר. בחודש האחרון מצב זיכרון מדרדר. פעם אחת קיבל תרופה לשיפור הזיכרון וגרם לו חוסר תאבון ומצב דיכאון. מחפשת דרך לשמור מצב קיים בלי לגרום לבעיות נוספות.
    תודה רבה
    פרלה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מה השאלה?

ד''ר שרה רפפורט
    19/07/2018

שלום רב,
    לא ברור מה שאלתך.
    נא לחדד את הפניה.
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שיקום לאחר פגיעת ראש טראומתית
    שרה בית הלחמי
    12/06/2018

שלום,בני נפל לפני 3 חודשיים מגובה 4 מ ונחבל קשות בראשו,סבל מסדק בגולגולת בצד ימין אך עיקר החבלה ושיטפי הדם היו בחלק השמאלי.מצבו טוב אך אנו רוצים להגיע לטוב מאד.וכיום אינו בשיקום יום פתוח.קבלנו המלצה לטיפול בתוסף מזון nuraid .הטיפול החודשי עולה 3290 שח האם הוא יעיל במקרה הזה?תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר שרה רפפורט
    19/07/2018

שרה שלום,
    לא ידוע לי על תוספת מזון כלשהי לטיפול אחרי חבלת ראש. נראה שהמחיר הגבוה הזה ישפר בעיקר את הכיס של החברה.
    ככלל, צריך להתייעץ עם הרופא המטפל כאשר רוצים ולנטל ויטמינים או תוספי מזין כלשהם כי חלקם יכולים אפילו לגרום לנזק.

בברכה,
    ד"ר שרה רפפורט

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זיכרון לתווך קצר כמעט לא קיים
    יעקב הלל
    28/05/2018

יש תרופות שעוזרים. קרה בגלל התמכרות לאופייאטים. אני בגמילה כרגע,

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זיכרון בהריון זיכרון לטווח קצר בלילה
    שיר
    18/05/2018

היי, בת 30.5 ,בסוף חודש 2 להריון וקרה לי הלילה דבר מוזר.
    נרדמתי עם הבן שלי על המיטה שלנו ב21. בעלי חזר ב24:00 והתעוררתי מהרעש,והילד היה במיטה שלו.
    שאלתי את בעלי אם הוא העביר את הילד. והוא אמר שלא.
    אני לא זוכרת שהעברתי את הילד למיטה. האם זה תקין?
    מאד מטריד אותי שאני לא זוכרת. וזה לא פעם ראשונה שזה קורה. בעלי אמר לי שבוע שעבר שהדלקתי את המזגן בלילה ואני לא זוכרת את זה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אבחון איי קיו - המלצה
    פרח
    05/05/2018

שלום רב,
    האם אתן יכולות להמליץ על מקום טוב ומקצועי באיזור תל אביב לאבחון איי קיו בבן אדם מבוגר. יש חשש לאינטליגנציה גבולית.
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אבחון אינטליגנציה

ד''ר שרה רפפורט
    06/05/2018

פרח שלום,
    את מוזמנת ליצור איתי קשר במרפאתי או לפנות אלי במייל ישיר.

כמו כן, חשוב להבין לאיזו מטרה את זקוקה להערכה זו.

בברכה,
    ד"ר שרה רפפורט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיית זכרון בשנה האחרונה
    גיא
    24/04/2018

שלום,
    בשנה האחרונה אני שם לב שאני יום למחרת מתקשה לזכו ר דברים או שמות במיוחד של אנשים שדיברתי איתם או שנפגשו אצלי במשרד ,אומנם אני לא לגמריי לא זוכר כי אם את חלקם.
    הקושי המיוחד הוא בלזכור שמות של אנשים או פתאום אני שוכח את הקוד של הרכב.
    היום אני בגיל 42 ומצב בריאותי תקין.
    האם מדובר בסימפטומים של אלצהיימר ?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות זיכרון

ד''ר שרה רפפורט
    06/05/2018

גיא שלום,
    התופעה שאתה מתאר נפוצה ולרוב קשורה למצבי לחץ ועומס ממושך, מתח, עייפות ואורך חיים לא בריא. במידה שתלונותיך יחמירו או פוגעות בתפקודך , כדאי לפנות לאבחון קוגניטיבי ולנוירולוג לצורך בירור.

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ירידה קוגנטיבית מלווה בדיכאון וחרדות
    אתי
    06/04/2018

שלום רב, אימי בת ה60 מזה 5 שנים חווה ירידה קוגנטיבית הדרגתית. אובחן בעבר כי חוותה 5 שבצים מוחיים נורא קטנים אך הבעיות לא היו בסמוך לשבצים.
    לאחרונה ישנה ירידה משמעותית בתפקוד היומיומי- התלבשות, בישול וכיוצב.
    אנו ניכרים כי יש בעיות בדיבור, זיכרון
    מטופלת אצל קלינאית תקשורת ומרפה בעיסוק אך אנו לא רואים תוצאות.
    בעוד כשבועיים יש ביקורת אצל נירולוג והייתי רוצה למקד את הד"ר.
    אנו מעריכים כי נוסף לכל יש חרדה ודיכרון
    חשוב לציין כי לא מעוניינת בשום אופן לקבל כדורים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר שרה רפפורט
    06/05/2018

אתי שלום,
    לא ברור לי מה שאלתך. עם זאת, בטוחה שהרופא יידע לבצע הבירור מקצועי.

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כרטיס /תעודה למי שעם בעיות קוגנטיביות
    ירון
    19/04/2018

שלום אני באבחון קוגנטיבי כעת כבר נאמר לי לאמר מבחן מוקה שיש פגיעה קוגנטיבית , כמו כן יש לי עוד לפני האבחון 100% משילוב של כמה וכמה ליקויים. אני גם בודד כמעט לגמרי. מידי פעם אני במיון עם בעיות לב או אחרות..או נפילה בגלל ערפול או איבוד הכרה קצר..מטריד אותי שכאשר מגיעים אליי, לא יודעים שאני עם הפרעה..אין מי שיאמר להם את זה...ויתייחסו בהתאם ובעייתי להסתובב עם מסמכים רפואיים כל הזמן...האם יש אפשרות לקבל כרטיס כזה? למה בעצם אין תעודה שנושאים על כל מקרה ? לפחות למי שבוחר בזה (אני מבין שחלק לא ירצו שידעו שיש להם הפרעה עיניין של פרטיות)....אצלי זה מגביר את הדאגה..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר שרה רפפורט
    06/05/2018

ירון שלום,
    לא ידוע לי שקיים תעודה און כרטיס שכזה.

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דרכי טיפול לא תרופתיים
    נתי
    24/01/2018

היי, רציתי לשאול האם לנוירולוגים יש עוד דרכי עזרה מלבד הטיפול התרופתי. למשל ייעוץ לגבי אורח חיים נכון או דברים אחרים...
    הרקע לשאלה: אני סובל ממתח תמידי שמתבטא בלחץ מאנשים ובביטוי גופני כמו רעד, קוצר נשימה ותחושות אחרות. לאחרונה אני מרגיש שהמצב שלי הידרדר ויותר לחוץ לי לטפל בעצמי אבל יש לי ניסיון לא מוצלח עם תרופות... בתודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קושי להיזכר בילדות ושחזור זכרונות
    מילי
    13/01/2018

שלום,
    בגיל 12 אמא שלי נפטרה ושמתי לב שאני לא זוכרת את כל הילדות שלי עד הגיל הזה. האם ניתן לשחזר זכרונות ילדות ? ומה הסיבה שאני לא זוכרת כמעט דבר ? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אני מתקשה לזכור טקסטים
    מייקל
    20/12/2017

אני סובל מזכרון קצת חלש שמתבטא בזה שאני מתקשה לזכור טקסטים, כתבות בעיתון ושיחות טלפון עשיתי אבחון אצל נוירופסיכולוגית ויצא
    שיש לי בעייה מסויימת בזכרון אבל היא לא נתנה המלצות לטיפול אני
    מעוניין לדעת איך משפרים את הזכרון וההבנה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות חדשה בשליפת מילים
    איה
    19/12/2017

שלום רב,
    אני בת 43, בחודשים האחרונים יש לי בעיה בשליפת מילים ושליפת שמות של אנשים שאני מכירה או של אנשים ידועים.
    אני יכולה לראות את החפץ או הדמות בעיני רוחי אבל לא עולה לי השם. לעיתים השם מגיע לאחר מספר דקות ולעיתים אני לא נזכרת בכלל וצריכה לבדוק באינטרנט. זה משהו שמעולם לא היה קיים אצלי ומעולם לא התקשיתי בו.
    האם יש מקום לדאגה? האם לפנות לוירולוג?
    ביצעתי בדיקות דם ורמת ויטמין B12 עומדת על 300 (אני צמחונית) האם לזה יש אולי השפעה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ממה נובעת ירידה ביכולת הקוגניטבית?
    אבי
    07/11/2017

שלום,
    אני בחור צעיר בן 35. לפני כ 3 שנים החלתי לחוש ירידה חדה ביכולת החשיבה. חישובים מסובכים שיכולתי לבצע בראש מחייבים אותי היום להשתמש בדף ונייר, למידה של חומר חדש הפכה עבורי למשימה קשה גם בריכוז וגם בהבנה.
    לפני 4 שנים הייתי טבעוני למשך שנה עם רמת B12 של 200
    ובשלוש שנים האחרונות אני צמחוני עם רמת B12 של 300 ~
    רמות ברזל תמיד היו תקינות.
    אני אשמח לקבל חוות דעת ממה זה נובע וכיצד לטפל
    תודה,
    אבי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אין טיפול ללא אבחנה

ד''ר שרה רפפורט
    14/11/2017

אבי שלום,
    ירידה קוגניטיבית בגיל צעיר יכולה לנבוע מסיבות רבות ושונות, הן מסיבות בתחום הרפואי, והן מסיבות נפשיות. קודם חשוב לשלול בעיה רפואית כלשהי ע"י בדיקה אצל רופא משפחה ובהתאם הצורך גם אצל נוירולוג. כמו כן, מומלץ לעבור אבחון קוגניטיבי אצל נוירופסיכולוג כדי למקד את קשייך. אבחון נוירופסיכולוגי יעזור לענות על שאלתך ולתאר מקור הבעיה. המלצות לטיפול יגדרו רק אחרי האבחון והאבחנה.

בברכה,
    ד"ר שרה רפפורט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דרכים לשיפור תפיסה קוגנטיבית
    סשה
    03/10/2017

יש פתרון לשפר את יכולת התפיסה ככה שאני יוכל לקלוט מהר יותר דברים כמו מתי שמסבירים לי מה לעשות בעבודה חדשה וכו ' ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר שרה רפפורט
    10/11/2017

סשה שלום,
    שאלה זו הופנתה אלי כבר לפני כמה חודשים ...
    לצורך מתו תשובה לבקשתך, חיוני לקבל יותר מידע רקע עליך. לדוגמא: הגיל שלך, אם אובחנו אצלך בעבר בעיות קוגניטיביות ולקות למידה, מצב בריאותי ונפשי ועוד). בנוסף, הכוונה לשיפור הקשיים ניתן לקבל באופן נכון רק בעקבות אבחון מקצועי שיתייחס לבעיותיך הספציפיים. בנוסף, אבחון קוגניטיבי ייתן תשובה לגבי כיצד אתה קולט מידע חדש באופן יעיל יותר.

כמובן רישום בכתב של האינפורמציה שעליך לזכור תמיד יעיל, וכן לשנן אותה בקול רם. אחרי תרגול מסוים, אפשר לרשום את החומר באמצעות רמזים בלבד.
    בברכה
    ד"ר שרה רפפורט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות בזיכרון אחרי לידה
    מור
    05/09/2017

שלו אני בת 27
    כבר 8 חודשים אחרי לידה ועדיין עם קושי רציני בשליפה
    התחלתי לפני שבוע לקח כל יום כדור של אומגה 3 ואני לא רואה שיפור משמעותי
    בשבוע הבא אני אמורה לבדוק את רמת ה B12 בבדיקת דם.
    מה ניתן לעשות כדי להחזיר את הזיכרון לקדמותו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדקתי B12 ויצא תקין

מור
    13/09/2017

מה עוד אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות זיכרון אחרי לידה

ד''ר שרה רפפורט
    17/09/2017

מור שלום,
    תלונות על בעיות זיכרון אחרי לידה נפוצות, ובגרך כלל מדובר בקשיי זיכרון לטווח קצר, ולרוב נובעים מהשינוי ההורמונלי, ההנקה, שינה לא מסודרת ועייפות מתמשכת, סדר יום עמוס וסביב הטיפול בתינוק, וחוסר גירוי קוגניטיבי מספק. האם זה גם המקרא שלך?
    תפקוד הזיכרון אמור להשתפר כאשר חוזרים לשגרה הקודמת, לעבודה ועוד, בנוסף לאורך חיים מסודר יותר.

בברכה,
    ד"ר דרה רפפורט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה