פורום פוד קואצ'ינג, אימון להרזיה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד״ר חדוה בן משה
ד״ר חדוה בן משה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד״ר חדוה בן משה ללא פרסום בפורום

• שאלה חשובה
    נעמה
    01/04/2012

הדיאטנית שלי בחול ואני לא יודעת מה עלי לעשות
    אני מאוד רוצה לשמור עם בעלי על הכשרות בחג הזה ולא לאכול חמץ
    מה אני אמורה לעשות עם תפריט הדיאטה שלי?
    זה יהיה נורא אם אפסיק אותו לשבוע?
    אוכל לעשות יותר ספורט במקום

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה חשובה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה חשובה - תגובה

אסנת בירנבאום
    01/04/2012

שלום נעמה
    אין בעיה להמשיך בתפריט שלך ולהמיר את החמץ במאכלים כשרים, כמעט לכל מאכל חמץ יש תחליף כשר. אך אם את רוצה לצאת לשבוע חופש מהתפריט שאת רגילה אליו ותשקיעי בפעילות גופנית , אפשר, אך תשתדלי לא להיסחף...
    חג שמח ובאמת שיהיה שמח

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוכנית לילד בן 8
    הגר
    22/03/2012

סוף סוף לקחתי את עצמי בידיים והתחלתי לשים לב למשקל של בני.
    הוא יחבית שמן לעומת ילדים אחרים בגילו
    והייתי רוצה איזו תוכנית שתעזור לי לפקח על משקל גופו
    יש משהו שאתם ממליצים?

לקביעת תור
    סגירה
    תוכנית לילד בן 8

הוספת תגובה

תמונה

• תוכנית לילד בן 8 - תגובה

חדוה בן משה
    23/03/2012

אורן שלום
    ההמלצה הכי טובה היא לפנות לדיאטנית ולעשות תהליכי שינוי באורח החיים. התהליכים האלו יכללו את כל המשפחה. האם אתם בית שאוכל בריא? האם אתם משמשים דוגמה טובה לילדים באכילה שלכם? במקום להכניס ילד בן 8 לדיאטות כדאי להבין ממה הוא משמין ולשנות את תזונתו. לעיתים מספיק להוריד שתיה מתוקה וממתקים כדי שילד ירזה. מטרה טובה היא שמירת משקל ואז כשהילד גובה הוא בעצם מרזה.
    ככל שתפקח יותר ותהיה שוטר הילד ישמין יותר ויאכל בסתר. צריך ללמוד כיצד לעשות זאת נכון.
    בהצלחה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להתמיד תזונה נכונה
    בת
    14/03/2012

אצל ילד בן 14 שסובל מהשמנת יתר? איך אפשר לשכנע אותו?

לקביעת תור
    סגירה
    איך להתמיד תזונה נכונה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להתמיד תזונה נכונה - תגובה

אסנת בירנבאום
    14/03/2012

ערב טוב
    די קשה ואפילו כמעט בלתי אפשרי לשכנע ילד לאכול בריא ונכון ,אם הוא אינו מעוניין בכך, הרצון צריך לבוא ממנו.
    הדרך הטובה ביותר לעזור לילד היא לתת דוגמא אישית לתזונה נבונה, לגייס את כל בני המשפחה לבניית "בית בריא", אפשר לתכנן יחד את הארוחות, את סל הקניות,אפילו פעילות גופנית משותפת.
    כדאי לבדוק אם הוא מעוניין בעזרה מקצועית של דיאטן או דיאטנית או לשאול אותו אם הוא מעוניין שתעזרו לו בדרך כלשהיא .
    הכי חשוב- לדבר,לתקשר ורק לא להעיר ולבקר.

בהצלחה
    אסנת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות אכילה אצל בני בן ה 7
    הגר
    06/03/2012

בני בן ה 7 לא מוכן לאכול מאכלים שצבעם לבן או צהבהב. כך הוא מגיל 3. מה ניתן לעשות כדי לחנך אותו כן לאכון מאכלים אלו כי הם חשובים מאוד לבריאותו. אך אנחנו חוששים כי אם ננסה לשכנע אותו זה יצור פעולה הפוכה והוא יתעקש לא לאכול אותם גם כשיגדל
    מה ניתן לעשות?
    תודה,
    רענן

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות אכילה אצל בני בן ה 7

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות אכילה אצל בני בן ה 7 - תגובה

אסנת בירנבאום
    06/03/2012

שלום אפרת,שלום רענן
    אני מסכימה לחלוטין, כי דרך הכוח אינה הדרך המועדפת וכי הדבר עלול לפגוע גם במערכת היחסים שלכם וגם עלולה ליצור בעית אכילה עתידית. חשוב מאוד לזרום עם הילד, לבדוק איתו מדוע הוא מסתייג מהם,אולי הם גו לשחק איתו במשחק של "טעימות עם עיניים עצומות",אפשר גם "להחביא" את המאכלים הלבנים והצהובים ברטבים, במרקים, בפשטידות ,אלו הם צבעים לא דומיננטים ולכן הם נבלעים בקלות בצבעים הכהים כמו למשל,האדומים והירוקים. כדאי לנסות צורות הגשה שונות,שילובים שונים והכי חשוב לא להתייאש, לנסות שוב ושוב...
    בהצלחה

בקרוב יצא לאור ספר תזונה לילדים שכתבתי. ניתן יהיה לרכוש אותו במחיר היכרות, דרכי. מצורף סרטון לצפייה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת איחור בהופעת מחזור על המשקל
    פלונית
    23/02/2012

שלום רב,

לפני יותר משלוש שנים רזיתי 9 קילו באימון אישי , המחזור שלי מעולם לא היה מסודר אך לאחר שינוי הרגלי התזונה וההתמדה בהם לאורך זמן היה שינוי לטובה בנושא והמחזור שלי היה מאחר רק בשבועיים, לאחרונה שוב יש הרעה בעניין וכבר כמעט חודשיים לא היה לי מחזור
    מה שעוד יותר מוזר זה שיש לי קפיצה במשקל - עלייה של 1.5 ק"ג בזמן קצר יחסית אליי שבוע עד עשרה ימים - אני בחיים לא מעלה ככה בפרק זמן קצר כ"כ ואת זה אני אומרת מתוך ניסיון של שלוש שנים פלוס בשמירה על משקל
    האם יש סיכוי שלפחות חלק מהתוספת של ה 1.5 ק"ג הם תוצאה של אי קבלת מחזור וכתוצאה מכך אגירת נוזלים?
    אני לא יכולה לחזור ולהתיעץ עם המסגרת בה רזיתי כי נוצרה לי מחלוקת עימם שאינה קשורה לדיאטה או להרזייה - שאין ממנה דרך חזרה.
    אני מרגישה דיי אבודה אשמח לעזרה / הכוונה כלשהי
    אני בת 32 גובהי 1.68 משקלי 57.5 ק"ג ( אני יודעת שמשקלי תקין אך מעדיפה ויכולה להיות במשקל קצת יותר נמוך ) תודה רבה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת איחור בהופעת מחזור על המשקל - תגובה

חדוה בן משה
    25/02/2012

פלונית שלום
    כל הכבוד על ההרזיה ושמירת המשקל במשך 3 שנים. אם את בטוחה באכילה הנכונה שלך אין באמת סיבה לעלייה. אכן שינויים הורמונליים בעקבות מחזור שמתאחר יכולים לגרום לצבירת נוזלים. האם התייעצת לגבי האיחור במחזור? חודשיים זה הרבה זמן.
    המשיכי לעקוב אחרי המשקל. אם יעלה הרבה יותר כדאי גם לבדוק רישום מזון אצל דיאטנית וניתוח של התזונה.
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה אצל ילדה בת 8
    מריאן
    23/02/2012

שלום !
    בתי בת ה8 שוקלת 40 וגובהה 1.35
    כל בוקר מתעוררת עם שוקו וחצי לחם לבן עם גבינה/ חמאה .
    בארוחת העשר היא אוכלת פרוסה בבית הספר ובצהריים קייטרינג של בית הספר.
    בין לבין אין לה סדר בארוחות.
    הבעיה היא שהיא לא אוכלת מרקים וירקות בכלל חוץ מסלט חיי של עגבניה ומלפפון , במיקרים מאוד נדירים היא אוכלת דג וקציצות מטוגנות.
    היא מאוד אוהבת פסטה בכל צורה שהיא , עם קטשופ או אפילו פסטה בלי כלום , ויש לה חולשה למתוק אוהבת מעדנים מתוקים יכולה לאכול אפילו 3 מעדנים ביום אוהבת קורנפלקס עם חלב , וכל דבר מתוק אחר .
    בבית אין חטיפים, ממתקים , עוגיות , או שתיה מתוקה ולכן כשהיא נחשפת לאחד מהם היא מאבדת שליטה ולא מסוגלת לרסן עצמה .
    לא אכפת לה שהיא שמנה ,או שילדים קוראים לה בשמות , מצד אחד זה טוב כי זה לא משפיע לה על הביטחון העצמי ומצד שני לא אכפת לה לאכול בכמויות גדולות.

בקשר לספורט , היא ילדה מאוד פעילה רצה קופצת ורוקדת פעמיים בשבוע כך שזאת לא לא הבעיה.

הייתי רוצה לשנות את הרגלי האכילה שלה ולגרום לה לרדת במשקל אך אני לא יודעת איך ! מקווה שתעזרו לי .
    יום טוב

לקביעת תור
    סגירה
    השמנה אצל ילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה אצל ילדה בת 8 - תגובה

חדוה בן משה
    25/02/2012

מריאן שלום
    אני מבינה את דאגתך לתזונה ולהשמנה של בתך.הארוחות נראות מסודרות עד ארוחת הצהריים כולל. אחר הצהריים אפשר להציע מעדן, פירות וממתק אחד קטן שהיא אוהבת.
    חשוב לצ'פר כדי שלא יגרם איבוד השליטה כאשר היא תחשף למתוקים.
    דאגי לארוחת ערב הכוללת את הירקות שהיא אוכלת, ביצה גבינות ולחם מלא. להשתדל להמנע מקורנפלקס, זהו ממתק הרווי בסוכר וקלוריות. ילדים רבים לא אוכלים ירקות כיון שלרוב זהו דגם האכילה בבית.האם לאורך השנים עשית לילדה הכרות עם כל סוגי הירקות הטריים והמבושלים? האם תמיד יש ירק מבושל בארוחת צהריים? מרקי ירקות?
    אפשר שוב לחזור ולהציע מגוון ירקות, בלי לחץ, לחשוף לירקות. מחקרים מראים שרק אחרי חשיפות רבות ילדים מתחילים לאט לאט לטעום ירקות. אם לילדה לא אכפת מההשמנה, עזבי את הנושא ורק דאגי לתזונה. בדקי אם היא אוכלת טוב בצהרון כדי שלא תפתח רעב גדול לאחר מכן. ממליצה לך ללכת לדיאטנית לייעוץ בלעדיה.
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רעב למתוק
    מיטל
    19/02/2012

היי
    תוכלו להמליץ בבקשה על תחליף דל קלוריות שעשוי להשביע רצון עז למתוק?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    רעב למתוק

הוספת תגובה

תמונה

• הולכת לישון רעבה
    ילדה
    09/02/2012

לפעמים יוצא שאני הולכת לישון על בטן ריקה.. כי פעם אחרונה ביום שאני אוכלת זה בשעה 8.. ואז אני קמה ממש ממש רעבה, ודופקת בורקסים.
    איך להימנע מזה? הרי זה לא טוב לאכול בלילה

לקביעת תור
    סגירה
    הולכת לישון רעבה

הוספת תגובה

תמונה

• הולכת לישון רעבה - תגובה

אסנת בירנבאום
    09/02/2012

ערב טוב ילדה
    אין לי מספיק פרטים כדי לענות לך על השאלה באופן מדוייק.
    בכל זאת אנסה לתת לך מענה -כדי לקום בבוקר עם תחושה נוחה ולא מורעבת, רצוי שתאכלי 3 ארוחות עיקריות מאוזנות ולא גדולות מדי, ועוד 2-3 מיני ארוחות בין לבין . כך שרמות הסוכר בדם ישארו יציבות וע"י כך תשמרי על תחושת שובע לאורך כל היום.בכל מקרה את הבורקסים הייתי מזיזה לטובת לחם מלא או פיתה מחיטה מלאה עם גבינה מלוחה או צהובה בתוספת ירק אחד או שניים או אפילו פיצה- פיתה.בכל אופן כדאי שתדעי כי ה ר ע ב מ ש מ י ן !
    בברכה
    אסנת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ארוחות ביום
    תקווה
    30/01/2012

הי,
    אני לא אוכלת ארוחות בוקר, רק קפה.
    בצהריים אוכלת שתי לחמניות עם סלט טונה או חביתה
    ובערב אורז + מנת עוף.
    זה נחשב הרבה? אני לא מממש משמינה ולא מרזה, אבל הייתי רוצה להוריד איזה שניים שלושה קילוגרמים.
    אני לא עושה ספורט בינתיים.

אה ואני בת 29.

לקביעת תור
    סגירה
    ארוחות ביום

הוספת תגובה

תמונה

• ארוחות ביום - תגובה

חדוה בן משה
    30/01/2012

תקווה שלום
    אם את שומרת על משקלך עם התפריט שלך סימן שאת אוכלת כמות קלוריות שמתאימה לך. אנחנו לא תוכנת מחשב ואני מתארת לעצמי שאת משנה את התפריט הזה לפעמים. אינני יכולה לחשב את כמות הקלוריות היומית שלך כיון שאיני יודעת מהי כמות האורז או העוף שאת אוכלת, מה גודל הלחמניה וכו'. נסי לאכול סנדביץ במקום לחמניה ( סנדביץ שווה 2 פרוסות ולחמניה בין 3-5 פרוסות), להקפיד על לחם מלא, להוסיף שפע ירקות ו2-3 פירות ואפילו חופן שקדים.
    פני ליעוץ דיאטטי להתאים לך תפריט אישי והתחילי לעסוק בספורט.
    בהצלחה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נרדם רק על בטן מלאה
    אייל
    22/01/2012

שלום לכם
    אני במשקל בריא אבל שואף להוריד קצת את הבטן (בן 30)

הבעיה שלי היא שאני לא נרדם בלילה אם הבטן שלי לא מפוצצת! באוכל כבד כמו שניצלים חומוס ולחם.

אני יכול לאכול 10 מלפופונים עם הרבה מים או לא יודע מה בנסיון להרדם על בטן מלאה כביכול..

אבל היא לא באמת מלאה אם אין בה 4 פרוסות לחם עם חומוס ובשר. רק במקרה זה אני מרגיש כבד מאוד ויכול להרדם. אין לי בעיות שינה.

יש לכם רעיון?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    נרדם רק על בטן מלאה

הוספת תגובה

תמונה

• נרדם רק על בטן מלאה - תגובה

חדוה בן משה
    22/01/2012

שלום אייל
    כדי להבין את הצורך שלך באוכל כבד בלילה צריך לדעת מה אתה אוכל במשך כל היום.
    לדוגמה, אם אתה מסתובב ללא אוכל במשך שעות היום תגיע לערב מורעב מאד וכמובן שלא תוכל להרדם כיון שרמות הסרוטונין במוח נמוכות וסרוטונין עולה מאכילת פחמימות ואז הוא משרה שינה.זהו הרגל מאד לא בריא לישון מפוצץ מאוכל. בד"כ צריך לפחות שעתיים מהארוחה האחרונה לשנת הלילה.יתכן ואתה נמצא בסטרס והאוכל הכבד הוא הדרך שמצאת להרגיע את עצמך.יש לנתח את תזונתך ואורח חייך ולהבין ממה נובעת ההתנהגות הזו. בלווי מקצועי של דיאטנית תוכל לאכול נכון ולישון טוב.
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה חדווה!

אייל
    23/01/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנת יתר
    יהושפט
    12/01/2012

האם אתן עוזרות גם לכאלה הסובלים מהשמנת יתר?
    יצא לכן לטפל בכאלה? האם טיפולי קואוצ'ינג עוזרים?

לקביעת תור
    סגירה
    השמנת יתר

הוספת תגובה

תמונה

• השמנת יתר - תגובה

אסנת בירנבאום
    12/01/2012

שלום יהושפט
    כדיאטניות קליניות המשלבות את ארגז הכלים של האימון, ביכולתנו לתת ליווי מקצועי רחב,לאנשים עם בעיות קליניות וגם לאלו המעוניינים לרדת במשקל.
    1..בשלב הראשון -חשובה האמונה העצמית ביכולת לרדת במשקל.
    2 .לאחר מכן נבנה האמון בין שני הצדדים- מאמן מאומן.
    3.אז מגיע השלב השלישי -האימון, משמע, להתאמן על הרגלי החשיבה החדשים ועל הרגלי האכילה החדשים,שיובילו להשלת המשקל העודף וגם לשמירה על המשקל החדש ,זו המטרה בתהליך האימון , לא רק לרדת במשקל, בזבנג וגמרנו, אלא להבין ממה עשויות השכבות המיותרות ואיך להיפטר מהן לצמיתות .ההצלחה תלויה, במידת הפתיחות והמחויבות של המתאמן לתהליך.
    "ההצלחה היא דרך ולא יעד".

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך לומדים?
    דיאנה
    05/01/2012

היי
    בצבא הייתי מד"סניקית ואני פריקית בריאות שאין דברים כאלו. אני קוראת המון על תזונה בריאה ואפילו ממליצה לחברים. אני מתה להיות פוד קואצ'רית, איך לומדים את זה? האם חייבים ללמוד תזונה?

לקביעת תור
    סגירה
    איך לומדים?

הוספת תגובה

תמונה

• איך לומדים? - תגובה

אסנת בירנבאום
    05/01/2012

שלום דיאנה
    אחד הדברים החשובים בחיים זה לעשות את מה שאוהבים ולכן זה מקסים לחוש את ההתלהבות שלך. לדעתי,כדי לעשות זאת בדרך המקצועית ביותר וכדי שתוכלי לתרום למטופלייך בדרך הטובה ביותר ,כדאי שתרכשי ידע מקצועי מעמיק בתחום התזונה וגם בתחום האימון. לכן, אני ממליצה לך להתחיל את המסלול בלימודי תזונה באחד מהמוסדות המקובלים בארץ ,המזכים את הבוגרים בתואר אקדמאי כמו -הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית, מכללת תל חי, או מכללת אריאל ולאחר שתסיימי את לימודייך , אני ממליצה לך ללמוד קואצ'ינג במוסד מוכר. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פירות - על בטן ריקה?
    רוני
    28/12/2011

היי
    קראתי איפשהו שכאשר אוכלים פירות מומלץ לאכלם על בטן ריקה. מכיוון שאם אוכלים אחרי ארוחה הם מתסיסים את האוכל בקיבה וזה עושה כל מיני בעיות. האם זה נכון?

לקביעת תור
    סגירה
    פירות - על בטן ריקה?

הוספת תגובה

תמונה

• פירות - על בטן ריקה? - תגובה

חדוה בן משה
    28/12/2011

רוני שלום
    אכילת פירות על בטן ריקה לקוחה מהספר רזה לתמיד והתפתחה בשיטות של הפרדת חלבונים ופחמימות. מערכת עיכול בריאה יכולה לעכל צירופים שונים במזון ללא בעיה.בכל מיני פתולוגיות של מערכת העיכול כמו מעי רגיז, גזים, דלקות וכו' יהיו המלצות המתאימות למצב ואז גם תזמון אכילת הפירות ילקח בחשבון.
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סנדביצ'ים לעבודה
    בלה
    12/12/2011

אני מנסה מזה זמן רב להוריד במשקל לכבוד חתונת אחותי בינואר..
    בעבודה אין לי מיקרו, ואני לוקחת בדרך כלל סנדביצ'ים מלחם קל.
    אבל כשאני מגיעה הביתה תוקף אותי רעב ואני אוכלת את כל המקרר כמעט.

מן הסתם, אני לא ממש מצליחה לרדת הרבה במשקל, פה חצי קילו, שם רבע...
    מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    סנדביצ'ים לעבודה

הוספת תגובה

תמונה

• סנדביצ'ים לעבודה - תגובה

חדוה בן משה
    21/12/2011

בלה שלום
    את יכולה לקחת לעבודה 3-4 סנדביצים לחם קל אבל תוסיפי קופסת ירקות גדולה או סלט, תוסיפי 2 פירות ויוגורט ואז תהיי פחות רעבה כשתגיעי הבייתה. תוכלי ירק או פרי אפילו בדרך הביתה. בבית תאכלי ארוחה חמה של חזה עוף או דג עם מעט פחמימות מלאות וירקות.
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיצוחים
    לילך
    15/12/2011

היי, אני לילך ויש לי מחלת פיצוחים!
    אני חייבת כל יום אחרי העבודה לקנות פיצוחים כלשהם, בין אם זה גרעינים שחורים, פיסטוקים, שקדים קלויים או גרעיני אבטיח. תמיד קונה לפחות 200 גר', לפעמים אפילו 500 גר'. ואז אני יושבת כל הערב ומפצחת. אני יודעת שזה נורא לא בריא ומשמין! אני אציין כי אני יחסית פעילה ספורטיבית, רצה מדי פעם, רוקדת סלסה. אבל התאווה הזאת גדולה ממנה ואני מפחדת שזה מזיק לי לבריאות. מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    פיצוחים

הוספת תגובה

תמונה

• פיצוחים - תגובה

חדוה בן משה
    21/12/2011

לילך שלום
    שומן הפיצוחים הוא שומן בריא אך גם שומן זה אינו נחוץ בכמויות גדולות. בנוסף את צורכת כמויות גדולות של מלח. אינך צריכה להמנע מפיצוחים והכמות ליום תלויה בכמות האוכל הכללית, בכמות השומן הכללית ובמידת ההשמנה שלך אם בכלל.
    150 קלוריות ליום כצופר הם 50 גרם גרעינים שחורים או גרעיני אבטיח או 20 שקדים.
    מומלץ ללא מלח ולא קלויים
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה