פורום פוד קואצ'ינג, אימון להרזיה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד״ר חדוה בן משה
ד״ר חדוה בן משה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד״ר חדוה בן משה ללא פרסום בפורום

• תזונה לילד
    תמי
    13/08/2012

המליצו לי להכין לילד שלי סנדוויצ'ים מלחם קל בשנת הלימודים הבאה אבל אני מפחדת שהוא ישאר רעב
    מה אתן ממליצות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תזונה לילד

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תזונה לילד - תגובה

חדוה בן משה
    13/08/2012

תמי שלום
    אני אינני ממליצה על לחם קל לילדים באופן כללי. במקרים מסוימים, תלוי בגיל הילד, בהעדפות שלו, בכמויות שהוא רגיל לאכול ועוד פרמטרים רבים שחסרים לי אפשר להתאים לחם קל. לילד החוזר בצהריים הבייתה לארוחת צהריים מספיק כריך אחד ורצוי מלחם מלא. כדי שלא יהיה רעב הוסיפי ירקות חתוכים וגם פרי.
    אם מדובר על ירידה במשקל, בשלב ראשוני אל תפגעי בארוחות אלא הורידי שתיה מתוקה, חטיפים וממתקים.
    בברכה
    חדוה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום
    שימי
    02/08/2012

כמה קלוריות מומלץ לילדים בגיל 12 14 לאכול בחופש כשהם לא זזים הרבה?

לקביעת תור
    סגירה
    שלום

הוספת תגובה

תמונה

• שלום - תגובה

אסנת בירנבאום
    02/08/2012

שלום שימי
    המלצה ראשונה אשר אני רוצה לתת מכל הלב היא- אל תספרו קלוריות !
    אין צורך להיכנס להתעסקות המיותרת הזו. אין בה שום תועלת, מעבר לכך,הצריכה הקלורית המומלצת, צריכה להיות מותאמת אישית ולא עפ״י נוסחא שרירותית.
    המלצה שנייה וחמה- נצלו את תקופת החופש לבניית הרגלי אכילה בריאים לכל המשפחה, פעילויות ספורטיביות,תוך הקפדה על מתן דוגמא אישית. המשך חופשה נעימה ומועילה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך מחנכים את הילד
    מור
    24/07/2012

איך אני יכולה לחנך את הילד לתזונה נכונה אם בעלי אוכל מולי ממתקים כל היום ואף מתחלק איתו?? בעלי פשוט לא רואה זה כעניין חשוב ואני משתגעת!!
    תעזרו לי

לקביעת תור
    סגירה
    איך מחנכים את הילד

הוספת תגובה

תמונה

• איך מחנכים את הילד - תגובה

אסנת בירנבאום
    24/07/2012

שלום מור
    אני רוצה להציע לך שתי אפשרויות:
    1. לעשות תיאום ציפיות - שלך ושל בעלך לגבי נושא התזונה בבית.
    אולי בעזרת דיאטן/דיאטנית
    2. שתתני דוגמא אישית לתזונה בריאה, גם אם בעלך יראה דוגמא אחרת. בבוא היום הילד יוכל לבחור את הדרך שמתאימה לו.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעלי לא תומך
    שאלה
    05/07/2012

אני לא שמנה, אבל מאז שהתחתנתי עליתי בחמישה ק"ג.. אני מאוד רוצה לעשות דיאטה, ולהוריד אותם.. אבל בעלי לא תומך כל כך... מצד אחד הוא חמוד, ואומר לי שאני יפה כמו שאני.. אבל מצד שני כל פעם שאני מתחילה לשמור על האוכל הוא מפציר בי לאכול איתו דברים משמינים.. מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    בעלי לא תומך

הוספת תגובה

תמונה

• בעלי לא תומך - תגובה

חדוה בן משה
    05/07/2012

לפי כל המחקרים קיימת עלייה במשקל אחרי החתונה וגם את חווה זאת. אכן בעלך מקבל אותך כמו שאת אבל הוא צריך גם לכבד את רצונך. אם אינך מרגישה טוב עם גופך ואת רוצה לרדת במשקל, או לשמור לא לעלות יותר, רק את האחראית על גופך. אף אחד, גם לא בעלך החמוד יקבעו מה יכנס לגופך. אם תהיי אסטרטיבית ותאמרי שאת רוצה לאכול אוכל בריא ולא אוכל משמין הוא יקבל זאת. חשוב להסביר שענין המשקל חשוב לך ואם תרגישי טוב עם עצמך זה גם יקרין עליו. אולי תציעי גם לו ששניכם תאמצו אורח חיים בריא ורק לפעמים יהיו שם גם מזונות משמינים יותר. אורח חיים בריא כולל גם עיסוק בספורט. קל לאמץ אורח חיים בריא יחדיו וגם להשפיע על ילדכם כעת או בעתיד לאכול בריא. נסי לקחת את המושכות ולא להגרר. גם לך יש מה להגיד.
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על שקילה
    לאה
    26/06/2012

אני נוהגת לשקול את עצמי מידי יום בבוקר
    ביתי החלה לחקות אותי ועושה זאת גם כן אפילו מספר פעמים ביום ומיד שואלת אותי עם המשקל שלה תקין
    היא ילדה ממוצעת לא רזה מידי ולא מלאה ואני מפחדת שגרמתי לה להפרעת אכילה
    היא בנתיים אוכלת בסדר כל מה שאני מגישה לה אבל לא מפסיקה להישקל
    אולי זה סתם קטע כזה והיא לא מבינה אפילו את הקשר בין התזונה שלה למשקל?
    היא בת 8

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה על שקילה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על שקילה - תגובה

אסנת בירנבאום
    26/06/2012

לאה שלום
    אני ממליצה לך להמשיך הלאה מבלי לתת לעניין השקילה והאוכל
    להיות באור הזרקורים.
    ככל שתראי פחות עניין ולחץ בנושא, כך גם היא.
    כפי שאמרת הילדה מחקה אותך במעשייך,את מודל החיקוי שלה, השתדלי להראות לה דרך בריאה וחיובית גם בנושא האוכל וגם בנושא המשקל, דוגמא אישית...
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה
    אסנת בירנבאום
    26/06/2012

לאה שלום
    אני ממליצה לך להמשיך הלאה מבלי לתת לעניין השקילה והאוכל
    להיות באור הזרקורים.
    ככל שתראי פחות עניין ולחץ בנושא, כך גם היא.
    כפי שאמרת הילדה מחקה אותך במעשייך,את מודל החיקוי שלה, השתדלי להראות לה דרך בריאה וחיובית גם בנושא האוכל וגם בנושא המשקל, דוגמא אישית...
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה
    תשובה

הוספת תגובה

תמונה

• נמאס לי מדיאטות
    חסוי
    18/06/2012

אני שוקלת 74 קילו, וכל פעם מתחילה דיאטה ומפסיקה, לא יכולה יותר.. שוקלת לעשות שאיבת שומן.. פשוט לא מצליחה, תמיד נופלת למתוק.

לקביעת תור
    סגירה
    נמאס לי מדיאטות

הוספת תגובה

תמונה

• נמאס לי מדיאטות - תגובה

אסנת בירנבאום
    18/06/2012

שלום לך
    הבעיה היא שאת עושה דיאטות. דיאטה= די עם זה
    ודי עם זה והאיסורים מובילים ליסורים והיסורים
    מובילים אל האוכל...
    אני ממליצה לך להניח לדיאטות ולהתחיל לחשוב בריא,
    לאמץ הרגלי אכילה בריאים שיעזרו לך לרדת במשקל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לדיאטה לילד בן 5
    חנה
    10/06/2012

אנחנו משפחה של שמנים. אני מודה בזה
    גם בני בן ה-5 הוא שמן אבל אני מנסה שהוא לא יהיה כזה
    אבל לא יודעת מה לעשות
    ואיך לעשות
    תוכלו לעזור?

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לדיאטה לילד בן 5 - תגובה

חדוה בן משה
    11/06/2012

אביבה שלום
    כדי שבנך לא יהיה שמן כל המשפחה צריכה לעבור שינוי של אורח חיים. זה מתחיל בקניות נכונות של מזון הבייתה, בבישול בריא, בארוחות מסודרות, הפחתת ממתקים וג'אנק ועידוד לספורט. זהו תהליך שמומלץ שיהיה מלווה על ידי דיאטנית. אם תרצי לעשות שינוי ותפעלי בצעדים קטנים לאורך זמן השינוי יתרחש.כל זמן שאתם אוכלים לא נכון ומשמינים גם בנכם לומד ומחקה את ההתנהגות הזו. כשאתם תשנו הוא ילמד ויפנים.
    זה הזמן כשהוא עדיין צעיר, ככל שהוא גדל הוא מאמץ את הרגלי האכילה הקלוקלים וקשה יותר לשנותם
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בכתבה בערוץ הגרמני ממליצים על
    יעל
    27/05/2012

אכילת תפוח עץ וליד גבינה צהובה...לא הספקתי לשמוע מהי ההשפעה של האחד בשני...אשמח לקבל הסבר,
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• בכתבה בערוץ הגרמני ממליצים על - תגובה

אסנת בירנבאום
    27/05/2012

שלום יעל
    אכילת תפוח עץ עם גבינה צהובה היא אכן מומלצת וזאת בשל שתי סיבות:
    1. השומן בגבינה הצהובה מאט את קצב פירוק הסוכר שבפרי ובולם את עליית רמת הסוכר בדם ובכך אף תורם לתחושת שובע ממושכת. באותה מידה אפשר לשלב אכילת אגוזים עם תפוח עץ.
    2. הגבינה הצהובה היא בסיסית ולכן סותרת את החומציות שבתפוח העץ.

בכל אופן מומלץ לאכול תפוח ביום- "An apple a day keeps the doctor away "
    בתאבון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה
    אנה
    27/05/2012

שלום !
    אני בת 17 וחצי ובחיים לא עשיתי דיאטה וכנראה הגיע הזמן .. בכל זאת עכשיו קיץ - ביקיני ואין לי ביטחון עצמי גבוה בכלל (מבחינה גופנית )
    קודם כל הגובה שלי 1.56 והמשקל 49 (האם אני אמורה לשקול כך או פחות ? )
    שנית אני יחסית טובה בספורט , למשל בבצפר (אני ב- יב ) בבחינת בגרות :
    כפיפות בטן עשיתי 61 מתוך 70 בדקה
    כפיפות מרפקים - 30 מתוך 30
    קפיצת חבל - 110 ב 40 שניות שהייתי אמורה לעשות את זה בדקה
    והאחרון חביב הוא ריצת 2 ק"מ שעשיתי ב- 9:55 דק' ש - 100 זה 9:30 - עשיתי את התוצאה הכי טובה בשכבה ... *** חשוב לציין שאני בכלל לא מתאמנת ***
    אז למרות התוצאות המצויינות לפי דעתי אני עדיין מלאה קצת ונגיד ואני עושה אופניים אני לא מרגישה שזה משפיע .. וגם אני לא יורדת במשקל -- מה אוכל לעשות כדי לרדת במשקל (חוץ מחדר כושר שאין לי כסף )
    נוסף לכך , בחיים לא עשיתי דיאטה אז כנראה שאני לא אוכלת בסדר כלשהו ,שעות מסווימות - ואיך שזה הולך , האם תוכלו להסביר לי קצת על התפריטים או לסדר לי איזה משהו שאוכל ללכת לפיו
    תודה מראש !

לקביעת תור
    סגירה
    עזרה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה - תגובה

אסנת בירנבאום
    27/05/2012

שלום אנה
    לפי הנתונים שלך, את במשקל אידיאלי, מעולה. גם הכושר הטבעי שלך ממש מצויין.
    אני לא חושבת שאת צריכה להטריד את עצמך ולכפות על עצמך דיאטה שתביא אותך להתעסקות מתישה ומיותרת ועלולה לגרום לך לעלייה במשקל.
    לדעתי כדאי שתשקיעי בעיצוב הגוף באמצעות פעילות גופנית מתאימה, לא חייבים חדר כושר.
    אני ממליצה לך לפנות לדיאטן/ דיאטנית ליעוץ אישי כדי לבדוק את הרגלי האכילה שלך ואם בכלל יש צורך לשפר.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאוד אוהב גבינות טובות
    גבי
    14/05/2012

אני לא יכול שלא לאכול גבינות.. אני תמיד מתפתה לקנות ואף פעם לא מכניס לפה גבינות מתחת ל22% שומן.. בזמן האחרון, ממש השמנתי.. העליתי 8 ק"ג בחודשיים.. אבל אני לא יכול להפסיק עם זה. מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    מאוד אוהב גבינות טובות

הוספת תגובה

תמונה

• מאוד אוהב גבינות טובות - תגובה

חדוה בן משה
    14/05/2012

גבי שלום
    עליה של 8 קילו בחודשיים היא באמת מוגזמת מאד. האם בחודשיים האחרונים אכלת יותר גבינות שמנות מאשר באופן רגיל או שאכלת יותר מהכל?
    חשוב להבין שניתן לאכול מעט גם מגבינה 22% . לדוגמה אם אתה אוכל פרוסה של 20 גרם גבינה 22% אתה אוכל רק 4.5 גרם שומן וזה יכול להיות חלק מתפריט נכון דל שומן.
    גם 100 גרם של קוטג יכילו 5 גרם שומן , אז הכל יחסי לכמויות ולכן אינך חייב להפסיק לגמרי לאכול גבינה 22% אלא לקבל הדרכה תזונתית על כל האכילה היומית ולהתייעץ עם דיאטנית כיצד לשלב את הדברים שאתה אוהב בכמויות שלא תשמין ואפילו תרזה.
    אם התזונה שלך דלת שומן ואינך מגזים בבשר שמן עוגות גלידות וכו תוכל להנות ממעט גבינה שמנה בהנחה שבריאותך תקינה.
    בהצלחה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רציתי לשאול
    קרן
    01/05/2012

אני שמנה, רוצה להתחיל לרכב על אופניים כדי להוריד במשקל
    אמרו לי שאני שמנה מידי לזה, האם יש דבר כזה? האם אני צריכה לרזות קודם?

לקביעת תור
    סגירה
    רציתי לשאול

הוספת תגובה

תמונה

• רציתי לשאול - תגובה

אסנת בירנבאום
    01/05/2012

שלום קרן
    מה שאומרים לך, לא בהכרח נכון. אם את מסוגלת לרכוב על אופניים והרכיבה אינה מלווה בכאבים חזקים מדי,אזי את יכולה להמשיך בפעילות זו .אך אם את חשה בכאבי ברכיים או בכאבים אחרים ואת מתקשה ברכיבה אולי כדאי שתנסי שחייה.
    בכל אופן, ברכיבה מפעילים פחות משקל על הרגליים מאשר בריצה.
    מה שחשוב הוא שתמצאי פעילות שתיהני ממנה, כדי שתוכלי להתמיד בה.
    הרי ההתמדה היא סוד ההצלחה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לשמור על עצמי באירועים משפחתייפ
    מירית
    19/04/2012

אני תמיד מתפתה באירועים משחפתיים.. אני שומרת על עצמי כל הימים.. עד הרגע שבו יש אירוע.. יוצא שבקיץ אני מעלה בין 5-10 ק"ג.. מה עושים?

הוספת תגובה

תמונה

• לשמור על עצמי באירועים משפחתייפ - תגובה

חדוה בן משה
    20/04/2012

מירית שלום
    בדקי האם בקיץ את עולה רק בגלל האירועים המשפחתיים או בגלל דברים נוספים כמו חופשות, אכילת פירות קיץ גלידות וכו'. אם עיקר הבעיה היא אירועים חשוב לפתח מודעות אכילה גם באירועים. הגיעי לאירוע כאשר אינך רעבה מאד, אכלי חטיף או פרי סמוך לאירוע. המנעי מהנשנושים בכניסה וחכי לארוחה המרכזית. אל תגזימי באלכוהול. כדאי לבחור מנה בשרית או כל מנה אחרת שאוהבים ולאכול עם ירקות. אפשר מדי פעם לאכול גם מעט קינוח. בקיצור, אפשר להנות באירוע אם תשקיעי מעט מחשבה במה שנכנס לפה ותאכלי כמויות קטנות. האירוע הוא חוויה משפחתית, פגישה עם אנשים אהובים וחברים והאוכל לא חייב להיות מרכז האירוע. לכי לרחבת הריקודים במקום להתרכז באכילה.
    בהצלחה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי
    יפעת
    10/04/2012

אני חייבת לרזות דחוף, מסרבים לגייס אותי לצבא בגלל המשקל
    יש דיאטה שאתן ממליצות?
    מה אני יכולה לעשות כדי לרזות מהר בלי להרעיב את עצמי?
    התחלתי לעשות כושר
    יש לי חצי שנה לזה

לקביעת תור
    סגירה
    היי

הוספת תגובה

תמונה

• היי - תגובה

אסנת בירנבאום
    11/04/2012

שלום יפעת
    אני מבינה שאת מאוד לחוצה לרדת במשקל ומהר. אז ככה- כדי שתהליך הירידה במשקל יצליח וכדי שיחזיק לאורך זמן ,חשוב לעשות שינוי מחשבתי ושינוי מעשי.
    צעד ראשון : דברי חיובית- להוציא מהמילון את ה"חמצ" = חייבת מוכרחה צריכה.
    לעבור ל"רוצה". צעד שני: כבר התחלת- פעילות גופנית.
    צעד שלישי: ליווי של דיאטנית קלינית.
    רדי והצליחי וזיכרי כי "ההתמדה היא סוד ההצלחה".

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בטן נצחית
    מירי
    02/04/2012

אני בת 18 רזה מהממוצע אבל תמיד יש לי בטן קטנה, אף פעם לא שטוחה. אוכלת בריא הכל בסדר, מתאמנת פעם פעמיים בשבוע. לא עוזר. הייתה תקופה שכל יום עשיתי אימוני בטן חצי שעה כל יום במשך חודש ואכלתי את כל הארוחות עם ירקות רזיתי בכל הגוף אבל הבטן נשארה. מה עושים.. אם זה גנטי זה לא ניתן לשינוי?

לקביעת תור
    סגירה
    בטן נצחית

הוספת תגובה

תמונה

• בטן נצחית - תגובה

אסנת בירנבאום
    02/04/2012

מירי שלום
    אני רואה שהשקעת מאמצים רבים, אך הבטן נשארה, יש לי עוד רעיון אחד- המשיכי לחזק את שרירי הבטן ולימדי להחזיק אותה בפנים, כמו שעושות נשים רבות...הליכה זקופה יכולה לעזור.
    אני ממליצה לך להשלים עם עובדה זו ולקבל את עצמך כמו שאת ! תתמקדי בחלקים שאת כן אוהבת בעצמך, תשמחי עם מה ש"יש" ואל תתני יותר מדי מקום למה ש"אין". תמיד נמצא משהו שאיננו משלימים איתו, החוכמה בחיים היא "לאהוב את מה שיש".
    בהצלחה וחג שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על התשובה המחזקת! חג שמח!

מירי
    02/04/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה