פורום פוד קואצ'ינג, אימון להרזיה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד״ר חדוה בן משה
ד״ר חדוה בן משה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד״ר חדוה בן משה ללא פרסום בפורום

• שאלה קצת פיזיולוגית אבל
    חגי
    30/01/2017

אודה לך אם תוכלי לעזור לי:
    אני מבין במה דוגלת שיטת הנון דיאט-אבל אם דיאטנים רגילים אומרים שאם אני רעב ובוחר לאכול מאכלים דחוסי קלוריות מכאן שהכמות הקלורית שלי תעלה פר ארוחה עד שארגיש שובע. מדוע שיטת הנון דיאט אומרת שמפעם ב של אכילה כזו לא משמינים?
    כלומר-מה פיזית עושה הגוף אם נגיד והחלטתי שאני רעב ובחרתי לאכול בורקס:נתתי לגוף אקסטרה קלוריות ממה שהוא צריך לאותו היום בוודאות,מכאן הוא יתחיל להמיר את הקלוריות העודפות לשומן נכון?
    אז למה פעם ב זה לא משמין ועל דרך קבע כן?
    תוד רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה קצת פיזיולוגית אבל

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תשובה פיזיולוגית

חדוה בן משה
    01/02/2017

דיאטנים רגילים לא אומרים לבחור מאכלים דחוסי קלוריות. מה הם מעודדים השמנה? הכוונה לאכול נפח גדול של מזון במעט קלוריות למשל ירקות. שיטת הנון דיאט מאפשרת לאכול מדי פעם אוכל עשיר קלוריות ורוב הדיאטנים עובדים לפי גישה זו. פעם ב....לאכול בורקס לא משמין כי תלוי בסך הכל בהוצאת והכנסת האנרגיה. אם ביום שאכלת יותר עלית 100 גרם ואחכ מספר ימים אכלת פחות אז סהכ אתה לא עולה. גם אנשים במשקל תקין אם תשקול אותם כל יום ובשעות מסוימות משקלם משתנה עד קילו. יש להם איזון. אבל כל הזמן אם מכניסים יותר קלוריות משצריך בסוף משמינים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כלומר אכן כאשר אוכלים

חגי
    01/02/2017

מדי במהלך היום,אפשר להגיד שעוד באותו היום הגוף מזהה שאין גירעון קלורי ומשמין ובמהלך הימים האחרים הוא מאזן זאת לבד?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה שיטת הנון דיאט
    לירון
    27/01/2017

זה אומר שהגוף מאזן את עצמו לבד ולא צריך להתייחס למושגים כמו נפח האוכל בקיבה דחיסות קלורית וכו?
    אפשר לאכול כשרעבים מה שרוצים?גם שוקולדים בורקסים קוראסונים וכו כמה שרוצים ולא להעלות במשקל?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מה זה שיטת הנון דיאט

הוספת תגובה

תמונה

• שיטת הנון דיאט

חדוה בן משה
    28/01/2017

שיטת הנון דיאט הי אנטי דיאטה ונמנעת מתפריטי רעב והכתבות. הכוונה שאדם יחקור את הרגלי האכילה שלו , ישנה אמונות וגישות שלו לאכילה, יקשיב לאותות רעב ושובע וילמד מודעות אכילה. זהו תהליך ממושך. אף שיטת תזונה לא ממליצה על ג'אנק כמה שרוצים. בבחירה מודעת וחכמה אפשר לאכול הכל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אם אוכלים לא מתוך רעב
    שאולה
    27/01/2017

למה שהגוף ירזה.הוא לא זקוק לאנרגיה הנוכחית שנתנו לו אלא מתוך חשק אז איך יכולה להיות הרזייה?

האם זה קשור רק ליצירת גירעון קלורי בסופו של דבר במהלך היום וזה לא משנה באמת אם אוכלים את רוב האוכל בבת אחת או מפזרים אותו לכמה ארוחות?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    אם אוכלים לא מתוך רעב

הוספת תגובה

תמונה

• אם אוכלים לא מתוך רעב

חדוה בן משה
    28/01/2017

אנחנו אוכלים לפעמים מתוך חשק. בא לנו קובייה או שתיים של שוקולד. אם לא אכלנו יותר מדי קלוריות לא נשמין ואפילו נרזה.
    יש מקום בתפריט היומי גם למזון שמתחשק לנו לאכול. רוב הזמן יש לאכול מרעב, אך גם תשוקה למזון ניתן להרגיע בקטן. אם התזונה בכלליות בריאה אפשר להכניס גם צופר קטן של חשק.
    ירידה קשורה לגרעון קלורי אבל ממחקרים נמצא שיורדים יותר טוב כשמפזרים את המזון למספר ארוחות כי כל ארוחה מעלה את חילוף החומרים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזון טבעי של הגוף שאלה על מזונות
    אור
    27/01/2017

שלום רב,
    האם באמת אפשר להשמין אם מקשיבים לשובע ולרעב אבל אוכלים לרוב מזונות שנחשבים לא בריאים כמו שוקולד ובורקסים למיניהם?
    מרות שאוכלים עפ שובע ורעב?
    אם כן אשמח לדעת מדוע זה?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• איזון טבעי של הגוף

חדוה בן משה
    27/01/2017

גם אם אדם אוכל רק לפי אותות רעב ושובע מהגוף והוא יאכל כל הזמן בורקס ושוקולד שהם מזונות עשירים בקלוריות הוא יכול להשמין. יש הבדל אם הוא שבע מכריך של 250 קלוריות או מבורקס של 500 קלוריות. אם זה קורה פה ושם הוא לא ישמין אבל אם כל ארוחה וחטיף תהיה גאנק פוד הוא יכול להשמין. שבת שלום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסבר על דיאטת נון דיאט
    יאיר
    26/01/2017

חי עפ שיטת הנון דיאט ולא הבנתי משהוא בסיסי:
    אם אדם רזה שלעולם לא עשה דיאטה מעולם ומקשיב למה שהגוף שלו אומר לו לעשות, אוכל לפעמים עם עפ חשק ולא רעב,אבל מתי אותו אדם רזה יודע להבדיל מתי כן לאכול עפ חשק ומתי לא? אם גם כשהוא מחליט לאכול לא מתוך רעב נובע מהסיבות של חיפוש ריגושים או שעמום או לשם ההנאה בלבד,אבל מסיבות אילו אפשר לאכול כמעט כל שעות רוב היום,אך אדם רזה אוכל רק פעם ב עפ חשקים. אז מתי יודעים כן לבחור לאכול מתוך חשק ומתי לא?
    האם כאשר בוחרים לאכול מתוך חשק אמור גם להיות לאוכל טעם אקסטרה טעים כמו שאוכלים מתוך רעב?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הסבר על דיאטת נון דיאט

הוספת תגובה

תמונה

• גישה ללא דיאטה

חדוה בן משה
    27/01/2017

אדם רזה אוכל מתוך רעב אבל גם משביע תשוקה למזון. אדם בעודף משקל צריך להתנהג באותה צורה. לדוגמה אם מתחשק לו שוקולד שיאכל אבל כמות קטנה. גם אדם רזה יכול לאכול מזון לא בריא רוב היום בכמויות קטנות ולכן לא עולה במשקל. מי שאוכל כל הזמן משעמום או מחיפוש ריגושים בדרך כלל משמין. אדם כזה צריך לפתור קודם את בעיית השעמום ולא את האוכל.
    האוכל טעים כשאוכלים מתוך רעב וגם מתוך חשק. הבעיה כשהחשק הופך להתמכרות ואז כבר גם האוכל לא טעים, כיון שרק דוחפים כמויות גדולות כל היום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כלומר כאשר אדם רזה

יאיר
    27/01/2017

מחליט לאכול מתוך חשק האוכל טעים לו מאוד,אך ברגע שיאכל מתוך חשק כל הזמן הטעם כבר לא יהיה אותו הטעם כי אילו כמויות גדולות?
    מאיפה מגיע השינוי הזה?
    אני חושב על עצמי-אני עכשיו כותב במחשב את השאלה וכן באיזשהוא מקום יכול להתחיל לאכול שוקולד,אז איך אני יודע מתי לסנן את האכילה הזו שנובעת מתוך חשק סתמי ולא רעב,למתי כן לבחור וכן לאכול מתוך אותו החשק ולא הרעב,אם הטעם יהיה אותו הטעם והסיטואציה היא אותה הסיטואציה?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה נכון שכשמרזים אז נראים גבוהים יותר?
    A
    29/09/2016

גובה של אדם נשאר קבוע ללא קשר למשקל גופו. יתכן ואם הירידה במשקל הייתה מלווה בספורט ומתיחות כמו יוגה ופילטיס, היציבה משתפרת, הגו זקוף יותר ואז יתכן שמעט גבוהים יותר.

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה נכון שכשמרזים אז נראים גבוהים יותר? - תגובה

חדוה בן משה
    05/10/2016

גובה של אדם נשאר קבוע ללא קשר למשקל גופו. יתכן ואם הירידה במשקל הייתה מלווה בספורט ומתיחות כמו יוגה ופילטיס, היציבה משתפרת, הגו זקוף יותר ואז יתכן שמעט גבוהים יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליחה להפסיק לנשנש
    לי
    22/09/2014

אני מנסה לרדת במשקל.
    עשיתי כבר דיאטה פעם והצלחתי, אבל השנה עליתי חזרה במשקל
    אני יודעת מה עלי לעשות, ובארוחות אני מצליחה לאכול בסדר.
    הבעייה היא שבין ארוחת הצהריים עד הערב אני לא מצליחה להחזיק את עצמי בלי לנשנש, והנשנושים הופכים בסוף לאכילה לא מבוקרת שהורסת לי את היום.
    אני מרגישה שאזלה לי כל המוטיבציה ושאין לי סיכוי להצליח...
    אני חייבת עזרה

לקביעת תור
    סגירה
    לא מצליחה להפסיק לנשנש

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליחה להפסיק לנשנש - תגובה

חדוה בן משה
    27/09/2014

לי שלום
    כדי להפסיק נשנושים יש לפעול בשני מישורים: תזונתי ונפשי.
    במישור התזונתי יש לבדוק את הרכב הארוחות שלך והמרווחים ביניהם. לעיתים חוסר סיבים או כמות גדולה של פחמימות/סוכר תגרום לרעב. זוהי הערכה שניתן ומומלץ לעשות עם דיאטנית.
    במישור הנפשי יש לברר אם את מנשנשת בגלל סיבות נפשיות של לחץ, שעמום, עצבות וכו'. להבין את הסיבה לאכילה ולנסות להרגיע בדרכים אחרות. ניתן לתרגל טכניקות של מודעות כמו הקשבה לתחושת רעב ושובע או לעצור ולחשוב לפני הנשנוש. בנוסף יש לעבוד על שינוי תפיסות לגבי אכילה בכלל ונשנושים בפרט. ניתן גם לנשנש מזון בריא ודל קלוריות, להרחיק פיתויים מהבית ועוד ועוד.....
    טכניקות אלו ואחרות, הן טכניקות שניתן ללמוד עם דיאטנית שתכיר את אורח חייך, העדפותיך ובעיותייך.
    מומלץ גם לשתות טוב ולעסוק בפעילות גופנית
    בברכת שנה טובה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחס מזעזע!!!!!!
    משה
    22/06/2014

למה לוקח לכם יותר משבוע לענות על שאלה אחלה יחס אתם נותנים פה

לקביעת תור
    סגירה
    יחס מזעזע!!!!!!

הוספת תגובה

תמונה

• יחס מזעזע!!!!!! - תגובה

חדוה בן משה
    22/06/2014

משה יקר
    כדאי שתבדוק את התאריכים לפני ההתקפה. שאלתך נשאלה ב16.6 וקיבלת תשובה מאסנת באותו יום. אז למה סתם להשמיץ? אנחנו עושות כמיטב יכולתנו ותורמות מהידע שלנו לפורום.
    נשמח על פרגון במקום ירידות. כך נחיה בעולם נעים יותר.
    שיהיה לך רק טוב
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחס מזעזע!!!!!! - תגובה

אסנת בירנבאום
    28/06/2014

שלום משה
    אני מתנצלת אם פגעתי ברגשותייך.
    לא היה בכוונתי לפגוע,
    רציתי להביא בפנייך כיווני חשיבה אחרים,
    מצטערת שלא הצלחתי לעזור.
    שיהיה לך רק טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום
    משה
    16/06/2014

קוראים לי משה ואני לא מצליח להוריד קילו אחרון שנישאר לי הפסקתי לעשן ואני מאוד מיתקשה אם זה אודה לכם על העזרה תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שלום

הוספת תגובה

תמונה

• שלום - תגובה

אסנת בירנבאום
    16/06/2014

שלום משה
    יש לי מספר נקודות למחשבה:

& לפי מה החלטת שזה הקילו האחרון?
    & אולי הגעת למשקל נכון ואינך צריך לרדת יותר במשקל?
    & אולי אתה צריך להשקיע בפעילות גופנית ולחזק שרירים?
    & אולי יש לך קושי לאהוב את מה שיש
    ומשהו תמיד יעמוד בינך לבין תחושת ההצלחה?
    אני מציעה לך לחשוב על הנקודות האלו,יתכן וההשקעה שתצטרך לעשות כדי
    להוריד את הקילו האחרון, מיותרת...

בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחס מתנשא!!!

משה
    26/06/2014

אני יודע כי במקרה אני לומד וחשבתי שאני אוכל ללמוד גם מימכם משהו והתגובה שלך ממש מתנשאת תלמדי להגיב וכן זה יחס מגעיל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת
    מירית
    20/05/2014

לפני אימון - תמר
    בוקר - 2 לחם רגיל (70 קלוריות יחידה)וגבינה
    צהריים 2 לחם רגיל חזה עוף - ירקות
    ירקות 2 מלפונים 6 עגבניות שירי גמבה ,
    בניים תפוח
    ערב - פיתה קלה אחת , ביצה . ירקות
    2 כפות גבינה
    5 כוסות קפה
    וכאן מתחילה השאלה בת 40 מבצעת ספורט 5 פעמיים בשבוע , ריצה 8 ק"מ במומצא לאימון ,
    לא יורדת במשקל - צריכה להוריד 6 קילו ופשוט לא יורד
    האם אני אוכלת נכון ? אשמח את דעתך המקצועית
    זה הרבה? קצת לאופן הספורט שאני עושה ?
    יש עבר של דיאטות ....

לקביעת תור
    סגירה
    חוות דעת

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת - תגובה

אסנת בירנבאום
    26/05/2014

מירית שלום

בשביל שינוי צריך שינוי וגיוון הוא הכוון.

אני ממליצה לך לגוון את התפריט-
    במקום לחם ופיתה לשלב כוס דגנים איכותיים כמו קינואה,כוסמת,בורגול וכו'.
    לשלב חלבונים מן הצומח כמו גרגרי חומוס,עדשים,שעועית וכד'.
    כדאי גם להתיידד עם ירקות חדשים.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת על תפריט להרזיה
    ליאור
    12/02/2014

היי, אשמח לשמוע את דעתכם על התפריט הבא:

ארוחת בוקר:
    קפה עם מעט מאוד חלב
    3 שקדים
    30 גרם שיבולת שועל
    כף סילאן

ארוחת ביניים:
    10 שקדים
    ירקות חתוכים

ארוחת צהרים:
    מרק צח
    180 גרם חזה עוף
    חצי כוס פחמימה מלאה
    סלט ירקות

ארוחת ביניים:
    3 תמרים מג'הול
    בננה

ארוחת ערב:
    רבע אבוקדו
    ביצה
    פרוסת לחם כוסמין
    3 כפיות טחינה גולמית

לקביעת תור
    סגירה
    חוות דעת על תפריט להרזיה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת על תפריט להרזיה - תגובה

חדוה בן משה
    19/02/2014

אירית שלום
    התפריט בסדר. הייתי ממליצה להוסיף ירקות גם בערב וכף שמן זית בסלט.
    אין לי שום פרטים עליך שאפשר לקבוע לכמה קלוריות את זקוקה. יתכן והתפריט דל מדי בקלוריות. אם תרדי מעל קילו בשבוע תוסיפי פחמימות בצהריים או עוד פרוסה לחם.
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לחדווה

אירית
    21/02/2014

שלום חדוה,
    תודה רבה על תשובתך.
    אני בת 29, גובה 1.71 ומשקל 65. רוצה מאוד לרדת עד 5 ק"ג.
    בינתיים אני לא מצליחה לרדת במשקל עפ"י התפריט. מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לחדווה - תגובה

חדוה בן משה
    21/02/2014

אירית שלום
    לא יתכן שבחורה צעירה לא תרד במשקל בקלוריות האלו. בדקי היטב מה את אוכלת.
    הרי את לא אוכלת בדיוק כך כל יום. לא אפשרי לחיות בדיוק על תפריט כזה.
    לכן רשמי במשך שבוע כל ביס ותביני את דגם האכילה. מה את אוכלת בשבתות? מה בבתי קפה? מה את שותה? מה עם פעילות? יש לעקוב היטב כדי להבין. את במשקל תקין, היזהרי מדיאטות. לעיתים צריך להבין מה לשנות באורח החיים ולא להכנס לטראנס של אוכל מונוטוני וחסרים.
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לחדווה

אירית
    21/02/2014

שלום חדווה,
    שוב תודה על תגובתך.

כמה תשובות על שאלותייך:
    - זה התפריט שאני נוהגת לאכול מדי יום. השינויים היחידים שאני עושה בו לעיתים הם - החלפת החזה עוף בדג סלמון (למשל - היום בצהרים אכלתי 200 גרם דג סלמון אפוי ללא רוטב) או בקופסת טונה במים; העברת הטחינה מהצהרים לערב; הוספת 3-4 שקדים למה שכבר יש.
    כל זה כולל סופ"שים, בתי קפה ומסעדות.
    - אני שותה אך ורק מים, מלבד 2-3 כוסות קפה ביום, ללא סוכר ועם ממש מעט חלב.
    - לא יודעת אם חשוב לציין, אבל התמרים מזן מג'הול שאני אוכלת גדולים באופן יחסי. (כל אחד שוקל כ-25 גרם)
    - בנוסף אוכלת מדי יום מרק ירקות שעשוי מירקות, מים ותבלינים מלבד.
    - לגבי פעילות גופנית - עושה פילאטיס מכשירים פעמיים בשבוע, ומשתדלת לרוץ פעם-פעמיים בשבוע.
    - אוכלת גם מסטיקים וסוכריות ללא סוכר.

התפריט ממש לא קשה עבורי להתמדה, ולכן מסתכל אותי שאני לא מצליחה לרדת.
    אין לי בעיה לגוון ולשנות אותו, אני פשוט לא יודעת איך!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לחדווה - תגובה

חדוה בן משה
    22/02/2014

היי שוב
    אירית התפריט בסדר ומאפשר ירידה. לא ברור לי מדוע את לא יורדת. אולי את חיה תמיד על קלוריות מועטות ואין ממה להוריד. אם זה המצב, הגבירי ספורט. את לא יכולה לאכול פחות ממה שכתבת. חוסר הגיוון הוא גם בעוכרייך. כשאוכלים בדיוק אותו אוכל גם לא יורדים. איך אפשר לאכול בדיוק אותו דבר כל יום? באים אלי לטיפול אנשים ששוקלים מעל 100 קילו ולפי מה שהם מדווחים הם היו צריכים להיות בתת משקל. כשהם במעקב מתבררים כל מיני דברים. צריך לעקוב צמוד מה קורה אחרי שבוע לדוגמה, עם רישום אוכל. חבל שאעלה כל מיני השערות לא רלוונטיות. מציעה לך לגשת לדיאטנית לבירור.
    בברכת שבת שלום
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שומשום
    מעיין
    07/01/2014

היי
    לפי מה שאני יודעת, שומשום זה מאוד בריא.. טחינה בכלל, יש בה המון ברזל וסידן.
    אך דבר אחד לא ברור לי, לפי דברי הרמב"ם, שומשום זה מסוכן ולא בריא בכלל. ציטוט:
    "שומשום.
    הרמב"ם מונה רשימת תכונות שליליות לגבי אכילת שומשום : מלחלח את המוח ואת חוט השדרה, מבאיש את הפה, מסריח את הזיעה, מעקר נשים, גורם לכאבים ברחם ובבטן, לעיתים גורם לשלשול ומשתן."

אז טחינה זה בריא או לא?

לקביעת תור
    סגירה
    שומשום

הוספת תגובה

תמונה

• שומשום - תגובה

חדוה בן משה
    09/01/2014

מעיין שלום
    קראתי בזמנו את דברי הרמב"ם בקשר לתזונה ומעולם לא נתקלתי בדברים שכתבת. האם נלקחו ממקור מהימן?
    בכל אופן, הידע התזונתי הקיים בקשר לטחינה מאשר את העובדה שטחינה היא מאכל בריא מבחינת סוג השמנים ותכולת מינרלים. מומלץ בכמות סבירה כחלק מתזונה בריאה.
    אם הדברים שכתבת אכן נאמרו ע"י הרמב"ם ואת מאמינה בתורתו את יכולה לבחור לא לאכול טחינה. בדיוק כפי שישנם אנשים שיאכלו טבעוני או רב חלבון או יפרידו מזונות.
    בהצלחה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספי מזון
    מעיין
    25/11/2013

היי
    אני לוקחת 3 תוספי תזונה ביום:
    כדור סידן
    טיפות ויטמין D
    חומצה פולית

השאלה שלי, מתי לקחת כל אחד מהם? האם אפשר ביחד את כולם?
    עדיף אחרי האוכל? בבוקר/צהריים/ערב?
    בשילוב עם איזה אוכל רצוי או לא רצוי?

תודה:)

לקביעת תור
    סגירה
    תוספי מזון

הוספת תגובה

תמונה

• תוספי מזון - תגובה

חדוה בן משה
    26/11/2013

בדרך כלל לוקחים תוספי מזון עם אוכל. אין המלצה מיוחדת לחומצה פולית. יש אנשים שאומרים שקשה להם להרדם אם לוקחים אותה בלילה ולהם מומלץ בבוקר.
    סידן וויטמין די לוקחים יחד כיון שויטמין די עוזר לספיגת סידן. בדקי על האריזה של הסידן. בד"כ הוא מכיל כבר ויטמין די ואין צורך לקחת בנפרד. סידן מחלקים לשתי מנות בוקר וערב כיון שהוא נספג טוב יותר במנות קטנות. עדיף לקחת מנה אחת לפני השינה כיון שמתרחש שיקום עצם בלילה. לא לקחת סידן עם ארוחה חלבית גדולה שיש בה כבר סידן. כמויות גדולות של סידן בבת אחת לא יספגו טוב. בנוסף, לא לקחת סידן עם קפאין או עם מזון עשיר סיבים כמו לחם מלא וירקות. בנוסף לא עם מזון עשיר באוקסלטים כמו תרד.
    בהצלחה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך נגמלים מדיאט קולה?
    מעיין
    11/11/2013

אני יודעת שזה מזיק וגרוע אבל זה באמת עושה לי טוב פיזית ונפשית!
    מה עושים? איך נגמלים?
    אני שותה ביום לפחות 3 כוסות..(בעבר הייתי שותה בקבוק של ליטר וחצי לפחות ביום)

הלפ!!

לקביעת תור
    סגירה
    איך נגמלים מדיאט קולה?

הוספת תגובה

תמונה

• איך נגמלים מדיאט קולה? - תגובה

אסנת בירנבאום
    11/11/2013

מעיין שלום
    הצעד הראשון בגמילה- החלטה.
    חשוב שתהיי שלמה עם ההחלטה.
    אם את חזקה ומסוגלת לשתות רק פעם בשבוע,
    קבעי יום בשבוע לשתייה.
    אם את חושבת שלא תעמדי בזה וזה יעורר בך
    רצון להמשיך ולשתות,אז פשוט אל תגעי בזה יותר.
    יהיה קשה בשבוע הראשון, אבל בסוף תתגברי.
    הצעד השני- תחליף.
    החליפי את הקולה במים או סודה עם לימון, קינמון,
    ג׳ינגר או תה צמחים קר ללא סוכר.
    ב ה צ ל ח ה
    אסנת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פירות
    אירית
    05/07/2013

היי,
    אני אוכלת מנת פרי ביום (או שתיים, אם יש אימון באותו יום).
    האם זה בסדר שמנת הפרי היומית תהיה 2 תמרים מג'הול מיובשים?

לקביעת תור
    סגירה
    פירות

הוספת תגובה

תמונה

• פירות - תגובה

אסנת בירנבאום
    11/08/2013

כן יעל
    וכדאי שתוסיפי מספר אגוזים או שקדים
    כדי שיאטו את עליית הסוכר בדם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

אירית
    13/08/2013

תודה רבה על התגובה

האם צריך לאכול את האגוזים/השקדים ביחד עם התמרים? או פשוט באותו יום?

ומה הכמות המינימלית המומלצת לאכול? (כדי שלא יהיו לי יותר מדי מנות שומן בתפריט, כרגע יש לי 2)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח מאוד לתגובה ממנהלי הפורום. תוד

ליאור
    17/10/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח מאוד לתגובה ממנהלי הפורום. תוד - תגובה

חדוה בן משה
    20/10/2013

בתפריט בריא כדאי להוסיף אגוזים שקדים
    אם את בחורה בריאה אין בעיה לאכול אותם גם בנפרד.
    כפית שמן שווה ל7 שקדים או אגוז מלך שלם.
    כמות השמן יכולה להקבע רק ביעוץ אישי כשיש יותר נתונים עליך. איני בטוחה ששתי מנות שומן מספיקות לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצרפת נתונים עליי.. תודה מראש!

ליאור
    25/10/2013

בת 29, גובה 1.71 , מבנה גוף בינוני ומשקל 65 ק"ג. ברצוני להפחית כ-3 ק"ג ממשקלי. שומרת על משקל זה למעלה משנה, לאחר ירידה של כ-6 ק"ג, ולצערי לא מצליחה להפחית ממשקלי.

-
    ארוחת בוקר:
    כוס חלב 1% + כוס חד פעמית מלאה ברנפלקס
    -
    ארוחת ביניים:
    יוגורט לבן 1.5% + ירקות חתוכים
    -
    ארוחת צהרים:
    אפשרות א': סלט ירקות גדול + חזה עוף בגריל גדול + חצי כוס פחמימה בריאותית (אורז מלא,קינואה,כוסמת..) + מרק צח
    אפשרות ב': סלט ירקות גדול + קופסת טונה במים + פרוסת לחם קל (לפעמים שתיים) + 2-3 כפות טחינה מוכנה (יחסית דלילה).
    -
    ארוחת ביניים:
    2 תמרים מג'הול גדולים, במידה ויש אימון - מוסיפה לפניו פרי נוסף (כמו בננה)
    -
    ארוחת ערב:
    סלט גדול
    קערה גדולה של מרק ירקות סמיך / תבנית גדולה של ירקות אפויים בתנור עם תרסיס שמן זית (קישואים, חצילים, ברוקולי).
    חביתה מוכנה מביצה אחת במחבת עם תרסיס שמן זית
    פרוסת לחם שיפון מלא (45 גרם)
    80 גרם גבינה לבנה 3%
    7 שקדים, או 2 כפיות טחינה גולמית אם לא אכלתי בצהרים.
    -
    בנוסף למה שכתוב למטה, אני מקפידה על שתייה מרובה ובאופן כללי אכילת כמות גדולה של ירקות שונים (טריים או אפויים).
    אוכלת גם מסטיקים ללא סוכר (בערך 8 מלבנים קטנים ביום) וסוכריות ללא סוכר (בערך 6 ביום)

משתדלת לעשות פילאטיס מכשירים (עבודה רבה על כוח, משקולות וחיטוב) פעמיים בשבוע ולרוץ כ-30 דקות פעמיים בשבוע. (מעבר לזה אין לא זמן)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצרפת נתונים עליי.. תודה מראש! - תגובה

אסנת בירנבאום
    28/10/2013

דנה שלום
    התפריט שלך נראה מצויין.
    לדעתי,אם התפריט הזה מספק אותך כדאי שתמשיכי כך
    ותשמרי על המשקל.
    חישבי אם באמת שווה לך לצמצם את הכמויות כדי להפחית 3 קג...
    בברכה
    אסנת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאסנת

אירית
    29/10/2013

קודם כל, תודה רבה על התשובה.
    אני אכן מעוניינת להוריד מס' ק"ג ממשקלי.
    עם זאת, חשוב לי לא לפגוע בחילוף החומרים, ולא לצמצם מדי את הכמויות כך שבמידה ואצטרך בעתיד להגדיל את הכמויות אשמין..
    האם יש דרך לבצע שינוי כלשהוא בתפריט על מנת לגרום לירידה קלה במשקל?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאסנת - תגובה

אסנת בירנבאום
    29/10/2013

הי דנה
    אולי תצמצמי מעט את כמות הירקות- עד 600 גרם ביום.
    במידה ואת אוכלת יותר מכמות זו.
    בברכת ערב מקסים
    אסנת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לאסנת

אירית
    30/10/2013

היי אסנת,
    אני אוכלת הרבה הרבה הרבה יותר מ-600 גרם ירקות ביום..
    מדוע לצמצם? הרי מקובל לאפשר בדיאטה אכילת ירקות (לא עמילניים ) ללא הגבלה, טריים, אפויים או מבושלים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לאסנת - תגובה

אסנת בירנבאום
    30/10/2013

דנה יקרה
    לדעתי אין צורך להגזים בירקות.
    ירקות בכמות גדולה מרחיבים את נפח הקיבה,
    נספגים די מהר ואינם מספקים תחושת שובע
    לאורך זמן. כמו כן 100 גרם ירקות תורמים
    15-50 קלוריות. אז ק״ג ירקות יכול להוסיף
    לתפריט שלך , כמות לא מבוטלת של קלוריות.
    בנוסף- אני לא רואה במה את יכולה לצמצם.
    אולי כדאי שתפני ליעוץ אישי וליווי של דיאטן/ית.
    קסם של יום
    אסנת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לאסנת - תגובה - תגובה

חדוה בן משה
    30/10/2013

דנה שלום
    בד"כ אני לא מגיבה על דברי אסנת חברתי לפורום אבל הפעם רציתי להביא גם מה שאני יודעת ומאמינה. בהמלצה לאכול 5 מנות ירקות ביום יש את המילה מינימום לפני. כלומר לפחות 5 מנות ירקות כשכל מנה שווה 100 גרם. זאת אומרת שמומלץ לפחות חצי ק"ג ירקות ביום. ההמלצות האמריקאיות הן על 5 מנות כיון שהציבור האמריקאי בקושי מגיע לזה. בישראל אנחנו ממליצים לפי ארה"ב. מבורך ומומלץ לאכול הרבה יותר. ממשלת יפן המליצה על 13 מנות ירקות לתושביה. אני בעד שתהני מכמה שיותר ירקות במגוון גדול של צבעים. אלו קלוריות מלאות בסיבים ויטמינים ומינרלים ואינן משמינות כיון שהגוף משקיע אנרגיה גם בפירוקן. בנוסף הם מקנים שובע מצוין.
    כמובן שלכל אחד יש זכות להבעת דעה שונה
    בהצלחה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחדווה

אירית
    30/10/2013

תודה רבה על תגובתך.
    האם יש דרך , לדעתך,לבצע שינוי כלשהוא בתפריט על מנת לגרום לירידה קלה במשקל?א ני אכן מעוניינת להוריד מס' ק"ג ממשקלי.
    (כמובן שחשוב לי לא לפגוע בחילוף החומרים, ולא לצמצם מדי את הכמויות כך שבמידה ואצטרך בעתיד להגדיל את הכמויות אשמין.. )

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחדווה - תגובה

חדוה בן משה
    30/10/2013

דנה שלום
    התפריט שאת אוכלת מתאים לירידה במשקל ואין מה לצמצם בו. כדי להבין מדוע את לא יורדת צריך לעקוב בדיוק מה את אוכלת. האם את חורגת בגדול מדי פעם? האם שישי שבת נראים כמו שאר השבוע? בתפריט כמו שלך אמורים לרדת. עשי ניסיון על שבוע. רשמי כל ביס שאת אוכלת ובדקי את המשקל בתחילת השבוע ובסופו. כך אפשר יהיה להבין מה קורה למשקל פר מה שאת אוכלת. אי אפשר לעשות הערכה על שנה כיון שאף אחד לא אוכל כמו תכנת מחשב.
    ממליצה לגשת לדיאטנית לעזרה
    בברכה
    חדוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה לך אסנת על התגובה

אירית
    30/10/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה