פורום הפרעות אכילה - תמיכה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כנראה שאני לא כזו חזקה
    מרוקנת
    15/10/2012

שיתפתי את המטפלים שלי והפסיכולוגית אמרה שהתחיל במשימה שלא לאכול מול הטלוויזיה וזה קשה רצח כי זה הזמן היחיד שיש לי ניתוק מהכל ואני אוכלת בלי הכרה אבל לא אכפת לי כי אני חיבת את זה זה כמו סם חיבת את הזמן הזה של השקט עם האוזניות האוכל והסרט שנע .. אני לא מצליחה הפסיכולוגית לא מטפלת בהפרעות אכילה אני בטוחה שהיא מנסה לעזור לי ואין לי תענות אליה אבל אני מרגישה שאני צריכה הרבה יוצר מזה כי אני חלשה ואין לי גם את הכוחות האלו עכשיו נוסף לכול
    אשמח לשמוע את דעתיך מה לעשות בחיים האלו כבר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כנראה שאני לא כזו חזקה - תגובה

קרן אור
    24/10/2012

יקרה,
    אם הפסיכולוגית אינה נותנת לך מענה לבעיה הספציפית אני מציעה בלי קשר לפנות לפסיכולוגית שזאת תחום מומחיותה.ההבדל בגישה הוא קריטי להצלחת הטיפול(פסיכולוגית שמומחית בתחום לא היתה נותנת עצה למישהי שיש לה הפרעת אכילה "פשוט" לא לאכול מול הטלויזיה,כי ה"א לא יושבת על מקום שטחי שכזה)
    ממליצה לך לפנות לטיפול מרפאתי בה"א משולב-תזונתי ונפשי.
    אם את צריכה עזרה במציאת מקום מתאים אל תהססי לפנות.
    מוזמנת במקביל להמשיך ולשתף.

שלך,
    קרן אור.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אין בי כוחות יותר
    מוריה
    16/10/2012

אני לא יודעת איך לעצור את זה!!!
    מאז יום חמישי שבו הצלחתי להחזיק מעמד יום שלם מבלי לאכול כלום מלבד סלט וביצה, התחלתי לחזור להרגלים הישנים שלי ועכשיו אני לא יכולה להפסיק.
    לא מסוגלת לאכול בלי לספור את הקלוריות ולמען האמת שמאז לא אכלתי יותר מידי וכל יום אני נכנסת למצב שאני לא מסוגלת לאכול כמו שצריך כי אני מרגישה שישר יראו את זה עליי..
    אוף אני מפחדת עכשיו ואני לא יודעת איך לצאת מזה!
    ומה שהכי רע לי בכל העניין הזה שאני מרגישה טוב עם עצמי בכל פעם שאני לא אוכלת, כמו תחושת ניצחון כזאת...
    בא לי להיות נורמלית - איך עושים את זה???
    לא רוצה להיות שמנה יותר ולא רוצה להיות עם בעיות אכילה
    נמאס לי כבר!!!
    בבקשה תעזרו לי לצאת מזה :(

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אין בי כוחות יותר - תגובה

קרן אור
    24/10/2012

הי מוריה,

אתחיל מהסוף-אם את רוצה לעצור את זה,צריך לקום ולעשות!
    הדרך עוברת,כפי שכתבתי לך,בטיפול מערכתי משולב.
    במאמר מסוגר-התקפי האכילה שאת מתארת שכיחים מאוד לאחר תקופת\ימים של צמצום משמעותי.זה מעגל קסמים שצריך לשבור אותו.פניה לדיאטנית שמתמחה בתחום יכולה לעשות סדר בארוחות וליצור מצב שהגוף שלך יהיה מאוזן וההתקפים יפחתו(וכן,ניתן להיות רזה ובריאה אם דובקים באורח חיים מאוזן,ולעיתים באופן מפתיע מגלים שדווקא כשאוכלים ארוחות מסודרות,יורדים במשקל..).
    אך כיוון שהפרעת האכילה שלך(כפי שאת בעצמך מעידה) יושבת על רבדים עמוקים יותר ,צריך לשלב טיפול תזונתי עם טיפול נפשי.ורצוי שהטיפול יהיה במקום אחד,במסגרת מרפאתית לטיפול בה"א,לצורך תיאום ודיבור עם כל הגורמים הרלוונטים.
    לא כתבת מהיכן את בארץ,אבל למעלה בשאלות יש פירוט של כל מקומות הטיפול לפי איזורים שונים.
    מוזמנת להעזר בי אם את צריכה עזרה במציאת מקום ספציפי יותר.
    אל תוותרי,
    אני כאן,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה יגמר?
    אני
    23/09/2012

שלום,
    תמיד כשאני מתחילה לחשוב על לשתף אנשים בסיפור שלי אני מרגישה שאני מגזימה ושאני נותנת לזה יותר מידי חשיבות ממה שזה באמת וזה עוצר אותי מלשתף זאת עם האנשים החשובים לי.
    החלטתי לכתוב פה מתוך רצון למצוא עזרה ולדעת איך אוכל אחת ולתמיד לצאת מהמעגל הזה.
    אוקיי אז ככה, אני כרגע בת 24 ומגיל 15 אני מתמודדת און&אוף עם בעיות אכילה שזה כולל הקאות והרעבה עצמית. אף פעם לא הגעתי למצב שבו אני צריכה להתאשפז בגלל תת משקל או משהו כזה. המשקל הכי נמוך שהגעתי אליו היה 47 ק"ג (הגובה שלי הוא 1.67) אך בגלל שהמחזור שלי הפסיק הצלחתי לחזור לאכול מרוב פחד.
    גם בזמנים שבהם אני לא מרעיבה את עצמי או מקיאה, האוכל תמיד במחשבות שלי. תמיד יש לי את ההרגשה שבכל ביס שאני לוקחת אני מעלה 3 ק"ג לפחות וזה גורם לי לייסורי מצפון מטורפים..! יש זמנים שאני יכולה להתעלם מזה ולהכריח את עצמי לא לחשוב ככה ויש זמנים שזה גורם לי לצום ביום למחרת או פשוט להקיא הכל.
    לאחרונה התחילה אצלי בעיה חדשה שאולי קרתה לי בעבר אך לא כמשהו רציף. אני מוצאת את עצמי נכנסת להתקף אכילה נוראי - אני יכולה לאכול את כל מה שנמצא במקרר באותו רגע ושום דבר לא עוצר אותי אפילו כשכבר בא לי להקיא. אחרי ההתקף הזה אני בדר"כ מקיאה למרות שיש פעמים שאני מצליחה לא להקיא אבל אז אני נשארת עם תחושה של גועל וסלידה ממה שעשיתי!
    אני חושבת שמאז שהתחלתי עם כל הבעיה הזאת לא הצלחתי לשנות את המחשבה שאוכל זה רע ולמען האמת עד לא מזמן הייתי בטוחה שזאת מחשבה לגיטימית ושכולם מרגישים כך אך לאחר שיחה עם חברה הבנתי שאני האקצנטרית וזה ממש לא הנורמה. בנקודה הזאת החלטתי שאני צריכה למצוא פתרון לבעיה הזאת כי נמאס לי שאוכל מהווה חלק כל כך גדול ומעיק בחיים שלי!

כאן הפורום הזה נכנס לתמונה - אולי אתן תוכלו לומר לי האם זה יעבור מתישהו? או שאאלץ להתמודד עם המחשבות האלו ועם המלחמה היומיומית הזאת לנצח?
    אני מרגישה כאילו אין לי צורך בטיפול פסיכולוגי כי קשה לי להגדיר את עצמי עם כבעלת הפרעות אכילה - אני מרגישה שאחרים ירימו גבה ויאמרו שאני רק מחפשת תשומת לב ומגזימה. ידוע לי שאף אחד לא צריך לדעת מה אני עושה ולמי אני הולכת אבל ההרגשה הפנימית הזאת עוצרת אותי מלעשות כל דבר בנידון. אני מאמינה שחלק מזה נובע בגלל שהנורמה היום בקרב בחורות צעירות היא ליחס חשיבות רבה כל כך למשקל ובערך כל בחורה שלישית היא עם בעיות אכילה, וזה גורם לי לחשוב שאני לא מיוחדת ושאני לא צריכה לעשות סיפור מכל דבר.
    אני יודעת שלא ציינתי פה את כל הסיפור שהוביל אותי לבעיות האכילה שלי, זאת מכיוון שלא ידעתי אם זה רלוונטי או לא.

תודה רבה על ההקשבה..!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה יגמר? - תגובה

קרן אור
    08/10/2012

יקרה,

אני לא חושבת שאת מגזימה ומדברייך ברור לי כמה את חולה.הקאות,התעסקות יתר במשקל ובאוכל,התקפי אכילה אלו מלמדים על בעית אכילה קשה.
    החדשות טובות הן שזה לא צריך להיות כך..הדרך עוברת בטיפול מערכתי משולב(טיפול נפשי,תרופתי ודיאטני) ולא,אין דרך אחרת לעבור זאת.לא נתקלתי מעולם במישהי "שסתם" חולה זה תמיד יושב על מקומות עמוקים יותר.ואת בעצמך מציינת זאת בסוף מכתבך וברור שיש סיבה שגרמה לך לכך(לא תמיד היא ברורה וגלויה אומנם) .אני חושבת שחשוב שתגייסי את כל המודעות ואת תחושת המיאוס כדי להלחם .
    אם תרצי שנחשוב ביחד על מקומות טיפולים,אשמח לעזור.
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה קרן, אני אשמח לקבל את עזרתך...

מוריה
    09/10/2012

היי קרן אור,

קודם כל תודה רבה שענית לי, אני מעריכה את זה מאוד.
    אני חייבת לומר לך שהפתעת אותי בכך שציינת שזוהי הפרעת אכילה קשה, אף פעם לא חשבתי שהמצב שלי חמור כמו שתיארת - אני מרגישה כאילו שמת לי מראה מול הפנים וגרמת לי להסתכל על הדברים בלי ליפות אותם בפעם הראשונה בחיי.
    למען האמת, מעולם לא שמעתי על טיפול תרופתי בנוגע להפרעות אכילה, את מדברת על תרופות פסיכיאטריות? נשמע לי מאיים במקצת...
    אני אשמח לשמוע על מקומות טיפול שיכולים לעזור לי..

ועם כל זה, תוך כדי כתיבה אני מרגישה שיש בי מחשבות מנוגדות לעניין -
    מצד אחד יש בי חלק שממש רוצה לצאת מזה ומצד שני אני מפחדת שאם באמת אטפל בבעיה שלי, אני אשמין ואין דבר שיותר מפחיד אותי מזה! כבר עכשיו העליתי כמה ק"ג טובים, אני מניחה שזה בגלל שיש לי את התקפי האכילה האלו לאחרונה (ואני עוצרת את עצמי מלהקיא).

האם יש סיכוי להיות גם בריאה וגם רזה? או שזה תמיד יבוא אחד על חשבון השני?

תודה רבה לך, בתשובות שלך את נותנת לי להרגיש שאני לא לבד ותקווה אמיתית להתחלה חדשה...

אני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה קרן, אני אשמח לקבל את עזרתך... - תגובה

קרן אור
    24/10/2012

הי מוריה,

ראיתי שבנתיים הוספת עוד פוסט,עונה לך למעלה על הכול.

קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיר לשיחרור
    אנורקסית
    01/10/2012

"שוחה בתוך ים של כאב ודמעות,
    מרגישה אבודה, השעות הקשות,
    מחפשת מוצא, מחפשת תקווה,
    לחיים בלעדייה וללא הצלחה!"

"בין תקווה לייאוש היא עוטפת אותי
    מחבקת ומלטפת וזה בכלל לא אני..
    אני רוצה שהיא תלך ושתצא מחיי
    אני מרגישה שהיא משתלטת עלי..."

"אין שבוע, אין יום ואין דקה
    שהראש לא עסוק במחשבות על אכילה,
    ואם בטעות הכנסתי פירור לפה
    המחשבות כואבות וזה קשה!"

"אני חושבת שיש לי שליטה כשבעצם-
    זה רק אשליה ועובר כמו קסם,
    זה כמו ללכת בשביל מנחם ומרגיע
    ואז את נופלת לבור במפתיע..."

"לפעמים אני מצליחה לטפס חזרה
    ופתאום שוב נופלת ולא מצליחה,
    אני מרגישה לפעמים שאין לי תקווה
    ואין מי שיעזור לי ואין בי שימחה.."

תודה על ההקשבה!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ועוד...

אנורקסית
    02/10/2012

"אני טובעת בתוך ים הדמעות
    שמעיני זולגות ויורדות,
    ומציפות את נפשי הכואבת והחרדה
    לגוף המושלם שבאופק נראה..
    בצל תחושותיי אני מרגישה נוכחותה
    זאת שאומרת לי כל יום שאני שמנה,
    זאת שמזכירה לי שאני צריכה להוריד עוד ממשקלי,
    זאת שלא מרפה ממני ומנפשי.
    בעומק מחשבותיי כשיש לי קצת שקט,
    אני יודעת שאני רזה, כך אני נזכרת
    ואז היא חוזרת ולא מוותרת
    ואני נכנעת ועוד כואבת!
    ובפנים אני בוכה וכך מתמודדת
    ומי יעזור לי??
    אני שואלת...."

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ועוד... - תגובה

קרן אור
    08/10/2012

יקרה,

קראתי בכאב את שירייך.בולטת מהם האמביולנטיות.יש בך צד שרוצה להחלים ומנג קולות המחלה מושכים לכיוון השני.זאת מלחמה קשה אבל היא אפשרית ואין צורך שתעברי אותה לבד.לא כתבת האם את נמצאת בטיפול,מה מצבך ועוד דברים שחשובים כדי שנוכל להתקדם ולעזור לזעקה שלך להשמע.
    אשמח לשמוע ממך יותר.
    אל תוותרי.
    אני כאן,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה

אנורקסית
    22/10/2012

הי, נעלמתי להמון זמן... תודה על התגובה!
    דרך הכתיבה אני משתחררת..
    אני עוברת תקופה לא קלה ואני מתחילה לחשוב שהכל יוצא משליטה
    ואני לא יודעת מה לעשות...
    אני רוצה לחיות!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה - תגובה

קרן אור
    24/10/2012

יקרה,

יש משהו מעודד מאוד בכך שאת כותבת כאן כי מבחינתי זה כבר צעד קדימה(ואת מוזמנת לכאן תמיד בכדי לשתף ולהשתחרר),אך הכתיבה כאן לא יכולה להחליף טיפול אמיתי,יש צורך למנף את זה קדימה.את שואלת מה לעשות?דבר ראשון,להחליט שנכנסים למסגרת של טיפול ,שרק היא יכולה באמת לגרום לדברים להיות בשליטה אמיתית(ולא מדומה כפי שמציעה לך הפרעת האכילה).
    ניתן לחיות ללא הפרעת אכילה,ולא רק שניתן אלא לחיות אפילו חיים טובים!
    בואי נתקדם צעד צעד.
    אשמח לשמוע מה את חושבת על מה שכתבתי.
    שלך,
    קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה אני חייבת עזרה
    נואשת לעזרה
    12/10/2012

בס"ד,

הייתי מאושזפת בעבר עקב אנורקסיה והשתחררתי שמרתי על המשקל והייתי במעקב במרפאה להפרעות אכילה שבעיר שלי. לאחרונה הפסקתי לאכול לפי התפריט ולצמצם וכתוצאה מכך ירדתי במשקל. ההורים חושבים שאני שוקלת X ק"ג ואני שוקלת בכלל פחות ממה שהם חושבים שאני, איני יודעת מה לעשות יצאתי מין המעקב במרפאה שלי כי לא היה לי כוח לזייף שקילות כל הזמן כבר. אני רוצה להיות משוחררת מהמחלה הזו אבל אני לא יכולה, אני רוצה מצד אחד טיפול מצד שני אני מפחדת מהעלייה במשקל ובכלל לוותר על הכל על המחלה על הירידה במשקל לא רוצה!
    מה לעשות אני משתגעת אני עומדת להתפוצץ. לגלות לאמא? מצד שני אם אגלה לה היא תתחרפן. בא לי להרוג את עצמי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה אני חייבת עזרה - תגובה

אפרת לוי
    15/10/2012

נראה שההסתרה של המחלה והפחד שמא אמא ואולי אחרים יגלו מאוד מעיקה עלייך. קשה להתמודד עם מצב כזה לבד, את מבינה שחלה התדרדרות במצב שלך.
    יש בך חלק שמבין ורוצה טיפול ומולו חלק שמפחד מטיפול בגלל החשש לעלות במשקל.
    ההסתרה וההתמודדות לבד עם המחלה גובה ממך מחיר, אני חושבת שכדאי שתפני לאמא, יתכן והיא תכעס/תתאכזב כי היא אולי חשבה שהפרעת האכילה מאחורייך, אך מצד שני אני גם מאמינה שהיא תרתם לעזרתך. את מתפוצצת מבפנים כי את דואגת, כי את מסתירה, כי את מתמודדת לבד.
    את מוזמנת לשתף /ואם את רוצה לשאול שאלה נוספת אל תהססי

בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאפרת אני זועקת הצילו
    מרוקנת
    10/10/2012

זה לא שלא טיפלתי בחוויה שעברתי זה היה לפני שנתים והקושי הכאב הכל חי ובועט לאורך כל הזמן אני מטפלת וגם אינטנסיבי גם באנטי דיכאוני גם בשיחות אבל הקטע של ההפרעות אכילה לא עוזב אותי עליתי בחודש אחרון כמעט 12 קל והמשלשלים לא מרזים בכלל לא מוכנה להיות שמנה ולא מצליחה לא לאכול או לאכול מתון ולהרגע מזה הבן זונה שאנס אותי היה שמן ואני לא מוכנה ליראות כמהו בשום אופן גם עם זה לפגוע בעצמי אבל מצד שני אני רעבה והאוכל מרגיע לי את העצבים אז זה מעגל שלא נגמר מה עושים אני בסוף אני נראת נורא ולא מוכנה לחיות ככה גם ככה מה שהיה שווה בי זה המראה שלי אז עכשיו שזה הלך מה שווה בי כלום ריקה לגמרה גם את כל התוכן שלי הוא לקח וגם. את היופי מה יהיה ?? אני לא יודעת מה לעשות עם עצמי ? אני מנסה ומשתדלת בלי סוף לטפל בעצמי אבל זה כבר לא בשליטה שלי...
    תודה על הכל
    ותודה שכלכך אכפת לך למרות את לא מכירה אותי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לאפרת אני זועקת הצילו - תגובה

אפרת לוי
    14/10/2012

אני מתנצלת שנאלצת לחכות לי.
    על אף שעברו שנתיים החוויה של האונס טריה כאילו התרחשה אתמול, הנפש לא כפופה לתכתיבי הזמן ואת מאוד מיוסרת (ובצדק) מהחוויה הקשה שעברת.
    האם את הולכת באופן סדיר לטיפול? איזה טיפול? באיזו תדירות?
    כדאי שתפני במקביל למרפאה להפרעות אכילה על מנת שיוכלו לעזור לך, אני חושבת שהרכיב הנפשי בהפרעת האכילה הוא גדול מאוד ואת בעצמך עושה את הקישור.
    אל תוותרי, תמשיכי בטיפול, אם אפשר תעלי את התדירות שלו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חדשה כאן צריכה עזרה
    מרוקנת
    09/10/2012

אני אמא לילדים על משלשים גם הקאות מידי פעם זה בא בגלים אבל משלשלת כבר חודש הבטן התנפחה כבר שנתים אני בגלים אבל לאחרונה זה זוועה לא בשליטה שלי אני עברתי חוויה מאוד קשה וזה בעקבות זה מה עושים עליתי במשקל כל שבוע כמעט 3 קל ולא מוכנה להיות שמנה והמשלשלים לא עוזרים אלא רק מתנפח הבטן אשמח לקבל עזרה דחוף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חדשה כאן צריכה עזרה - תגובה

אפרת לוי
    10/10/2012

שלום

את נשמעת במצוקה מאוד גדולה, אין סיבה שתמשיכי לסבול פני מיידית לקבלת טיפול פסיכולוגי. את מספרת שעברת חוויה מאוד קשה כנראה שהחוויה כל כך טראומטית שהנפש שלך מתקשה לעכל אותה וכתוצאה מכך התפתחה הפרעת אכילה.
    יתכן גם שהניסיון לשלוט במשקל ובאוכל מהווה איזה ניסיון לשלוט בחיים לאחר הטלטלה שעברת. אני לא יודעת מספיק ממה שכתבת,את מוזמנת לכתוב או לפרט אם מתאים, אם תרצי בהכוונה לקבלת טיפול את גם מוזמנת לפנות. חבל שאיכות חייך נפגעת, כתבת שאת אמא לילדים מה שאומר שאת נדרשת גם לתפקד לא רק עבור עצמך אלא גם עבורם. אל תחששי פני לטיפול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עמוק בבוץ
    מופרעת
    30/09/2012

אין יום שבו אני לא מקיאה. בת 27 וכל הזמן חופרת לעצמי אם השמנתי או רזיתי, כל רגע שאני ערה אני בחרדות ולצערי לא ישנה טוב. זה נהיה כרוני. פעם עוד הייתה לי שליטה קצת. הייתי מקיאה פעמיים שלוש בשבוע, היו לי כוחות לנסות לצאת מזה. עכשיו מה שמפחיד אותי הוא שאני אדישה ותמו כל כוחותיי. מקבלת את המצב כמו שהוא. הייתי בטיפולים והייתי אמורה להתאשפז אבל דחיתי את כל הזמן. התייאשו ממני ועכשיו אני מיואשת מעצמי. זה שולט בחיי ואני לא מצליחה לתפקד בלימודים. בעבודה יש מזור מזה אך עם כל החגים והיציאה מהשגרה שאני כל כך שונאת זה נהיה רק קשה יותר. עוד ריצה, עוד הליכה, עוד פילאטיס ואוי ואבוי אם אוותר. חיי חברה כבר אין לי. היא שולטת בכל, הורסת את חיי. כל המקום שלה. ככה כבר 3 שנים. בת זונה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עמוק בבוץ - תגובה

קרן אור
    08/10/2012

יקרה,

את מתארת הפרעת אכילה שהלכה והחמירה עם השנים.לא מפתיע.המעגל הזה הוא הרסני אלא אם כן שוברים אותו.
    אני מבינה מבין השורות שבמשך השנים היית בטיפול יחד עם זאת כשהוצע לך אשפוז דחית אותו.ואני שואלת למה בעצם?קשה נורא לעזור למי שהודף כל ניסיון של עזרה.
    מה את בעצם מבקשת?מה את צריכה ע"מ להכנס למחויבות של תהליך טיפולי?

אשמח לשמוע יותר פרטים כדי שנוכל לחשוב ביחד איך לעזור.
    אל תשאירי עצמך לבד.
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילה? יש מקום לדאגה?
    ריקי
    23/09/2012

הי,
    בת 30, אמא לילדים קטנים, שוקלת 46 גובה 1.63 מאוד רזה.
    אני לא סופרת קלוריות ואוכלת כל מה שבא אבל אין לי תיאבון ומרגישה תחושת רעב לעיתים רחוקות וגם אז ארגיש שבעה אם אוכל אפילו משהו קטן...
    יכולה לא לאכול כמעט כלום במשך יום שלם ולהסתפק בכמה עוגיות.

במשפחה כועסים עלי ואומרים שאני מפתחת אנורקסיה ופוגעת בעצמי, אבל ההמנעות היא לא מתוך כוונה ורצון, אני מרגישה טוב ויש ווסת סדיר, מצב הרוח תקין ואני לא רואה שינוי, אולי זו סתם עצלות לאכול...

מה דעתך?

נ.ב. תמיד היתי רזה אבל במשקל תקין, בתחילת ההריון הראשון שלי ירדתי המון (הקאות...) ואף פעם לא העלתי את הק"ג האלו בחזרה וגם ההנקה גורמת לי לרזות ולאבד את הק"ג הבודדים שהעליתי במהלך ההריונות האחרונים, יכול להיות שחילוף החומרים השתנה?

אשמח לחוות דעתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילה? יש מקום לדאגה? - תגובה

קרן אור
    08/10/2012

שלום לך ריקי,

אתחיל מהסוף-אני לא בטוחה שמדובר בהפרעת אכילה כי את לא מתארת כאן המנעות מאכילה בכדי לרדת במשקל ולא התרשמתי שיש לך עיוותי חשיבה האופיינים באנורקסיה.יחד עם זאת ברור לי בכל צל של ספק שחוסר תיאבון הוא מצב פתולוגי ואינו טבעי שהרי הגוף מתוכנן במנגנון אבולציוני של רעב-שובע ע"מ לשרוד.
    אני מציעה להתחיל בבירור אצל רופא המשפחה שיערוך בדיקות דם ובדיקות גופניות נוספות ע"מ להעריך את מצבך הגופני ואולי למצוא משהו פיזיולוגי שגורם לך לחוסר תיאבון.במקביל מומלצת פניה לדיאטנית ע"מ לבנות תפריט שעשיר קלורית אך עם נפח מזון קטן שלא יקשה עלייך לעמוד בו.
    אם כל הבירורים הגופניים לא יעלו סיבה אז מומלצת פניה לאיש מגורמי בריאות הנפש כדי להעריך אם לא מדובר באובדן תיאבון על רקע נפשי.
    אל תזניחי,יש ממש בדאגה של משפחתך,וילדיך זקוקים לאמא בריאה .

אני כאן עם יש שאלות נוספות,
    קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמר חתימה טובה!
    קרן אור
    22/09/2012

לכל חברי הפורום המופלאים,

לצערי עברתי ניתוח בשלהי החג ולכן לא הצלחתי לאחל לכם ברכות לשנה החדשה לפני כן.אז אאחל לכם עכשו:

שנה טובה וגמר חתימה טובה!

שתִּכְלֶה שָׁנָה וְקִלְלוֹתֶיהָ של כל אחד מכם,

ותָּחֵל שָׁנָה וּבִרְכוֹתֶיהָ אצל כל אחד מכם!

לכבוד לי ללוות אותכם, ואני מודה לכם על השנה שחלפה, על האמון ועל הכנות.

שלכם בהערכה,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אחותי לא אוכלת
    מאי
    12/09/2012

אחותי הקטנה בת 11, היא תמיד הייתה ילדה שמנמונת מאז שנולדה
    לאחרונה הורי התחילו לבקר על מה שהיא אוכלת באמצעות נקודות של שומרי משקל
    אחותי נכנסה לזה מאוד חזה ושמה לה לאתגר לאכול כמה שפחות נקודות ביום
    ההורים שלי דווקא מבסוטים ולא רואים בעיה אבל אני חושב שזאת בעיה
    האם זאת באמת בעיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אחותי לא אוכלת - תגובה

קרן אור
    22/09/2012

שלום מאי,

מתנצלת על העיכוב במענה.
    אני חושבת שילדה בת 11 נמצאת בשיא הגדילה וצריכה לאכול מגוון ומאוזן.לא כתבת האם היא נמצאת בפיקוח תזונתי ומה משקלה והאם ירדה במשקלה לאחרונה?
    אני מבינה שההורים תומכים בתהליך אולי בעצמם נמצאים בתהליך דומה של ירידה במשקל אבל כן חשוב לדבר איתם ולהאיר את תשומת ליבם לעובדה שאחותך להרגשתך לוקחת את זה רחוק מידי.אם לא תמצאי אוזן קשבת אצלם ואת עדיין מודאגת כדאי אולי לפנות למישהו מבוגר אחר במשפחה שיש לו השפעה עליהם.
    במקביל חשוב שתדברי עם אחותך ותסבירי לה על חשיבות תזונה מאוזנת להמשך הגדילה.
    אשמח לשמוע פרטים נוספים ו\או לעזור בכול דרך אחרת
    קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לסבתא
    מאי
    30/08/2012

זה אולי ישמע מצחיק
    אני אנחנו במשפחה חוששים שסבתא שלי בת 68 פיתחה איזושהי הפרעת אכילה
    היא כמעט ולא אוכלת וטוענת שזה בריא יותר עבורה לא לעלות משקל כי כך היא לא תחלה בכל מיני מחלות זיקנה
    חשבנו שאולי זהאלצהיימר לפי איך שהיא מדברת אבל זה לא....
    האם ניתן לפתח הפרעות אכילה בגיל כזה?
    האם כדאי להמשיך ולעשות לה בדיקות רפואיות נוספות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לסבתא - תגובה

אפרת לוי
    01/09/2012

שלום מאי

בהחלט מדובר בעניין רציני מאוד.

הפרעת אכילה יכולה להתרחש גם בגיל מבוגר. נראה שהרקע אצל סבתך הוא פחד מ הזדקנות וממחלות, ואף יתכן פחד ממוות. יכול להיות שסבתא כל כך מפחדת לחלות או מתהליכי הזקנה (שכידוע אין שליטה עליהם), שדרך השליטה על האוכל ( אני לא אוכלת כל דבר על מנת לא לחלות) היא מרגיעה/מנסה להרגיע את החרדות הללו.
    אפשרות נוספת, היא נמצאת בדיכאון ועל כן ישנו אובדן תיאבון וירידה במשקל.
    בכל מקרה רצוי להפנות אותה לאיש מקצוע פסיכולוג או פסיכיאטר על מנת להעריך את מצבה הרגשי/נפשי ולבדוק איך אפשר לעזור לה. הבדיקות במישור הפיזי חשובות גם הן ,אך הן לא מספיקות.

אם יש לך שאלה נוספת את מוזמנת לשאול,

מאחלת בריאות לסבתך,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיר שכתבתי על בחורה שהתמכרה
    עומר
    22/08/2012

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שיר שכתבתי על בחורה שהתמכרה - תגובה

קרן אור
    22/08/2012

שלום עומר,

שמעתי את השיר.כואב וקשה.
    רוצה לספר יותר מי היא זויה עבורך?

קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נואשת לעזרה
    לוטה
    16/07/2012

שלום
    כבר חודשיים שאני במצוקה מאוד מאוד גדולה.. אני סובלת כ-11 שנים מהפרעת אכילה אנורקטית בולימית. לפני 5 חודשים התחלתי טיפול מאוד מקיף ופרטני הכולל פסיכולוגית דיאטנית והמשך מעקב אצל פסיכאטר שכבר הייתי מטופלת אצלו והלך ממש ממש טוב. לפני כחודש וחצי המטפלת שלי טסה לחודשיים לחו"ל במפתיע להשתלמות ומאז המצב שלי רק הדרדר התחילו לי בולמוסים ענקיים ומזעזעים ניסיתי להתאבד, התחלתי לקבל טופומקס כדי לעצור את הבולמוסים אני מעלה את המינון על דעת עצמי לפעמים כי אני פוחדת מבולמוס בלילות אני נואשת כמובן שעליתי במשקל בחודש וחצי האלו הגוף שלי גם אוגר נוזלים עכשיו משום מה אני ממש נואשת ממש רע לי אני לא יודעת מה לעשות ממש ממש לא יודעת מרגישה אבודה בתוך כל הבלאגן הזה של הפרעת האכילה שלי ממש לא מתפקדת וממש אבודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נואשת לעזרה - תגובה

אפרת לוי
    19/07/2012

שלום לוטה

ממה שאת מתארת נראה שהתחלת תהליך טיפולי משמעותי, שעזר לך אחרי שנים ארוכות של מאבק במחלה.
    הנסיעה/עזיבה של הפסיכולוגית שלך,גם אם ברור שהיא חוזרת , היתה קשה מאוד עבורך .ממצב שבו הרגשת מוחזקת הרגשת שאת נשמטת. לדעתי בולמוסי האכילה הם ביטוי להמון רגשות קשים שעדיין אין לך כנראה מילים או יכולת לבטא אותם.
    האם בתקופה זו את יכולה להיפגש יותר עם הפסיכיאטר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נואשת לעזרה - תגובה

קרן אור
    20/07/2012

לנואשת,

מעבר למה שכתבה לך אפרת אני יכולה להזדהות באופן אישי עם מה שאת מרגישה.גם אצלי,בזמנים שהמטפלת יצאה לחופשה(שהיתה לרוב קצרה יותר מחודשיים..) חלה נסיגה במצבי.אני חושבת שמה שהרגשתי היתה חוויה של נטישה.וכל ההבנה הקוגנטיבית שזה ממש לא כך,שהיא זקוקה גם לחופש אמיתי מהמטופלים שלה איפשהו בתוך תוכי רציתי להרגיש אחרת,שאני אולי חשובה יותר.ואת התחושות הקשות האלו,שבדר"כ הן כה אמביולנטיות,ניסיתי להמיר בלשחק בקוביות של הסימפטומים של המחלה.זה היה כמו לומר: "אני לא צריכה אותך באמת,יש לי את הפרעת האכילה שלי והיא לא תנטוש אותי,היא תמיד תהיה כאן כדי להכהות את התחושות שלי"(לא משנה שזה השקר הכי גדול שסיפרתי לעצמי אבל החוויה היתה כה קשה עד שסיפרתי אותו לעצמי שוב ושוב).
    האם את יכולה להזדהות עם חלק מהתחושות האלו??

לשמחתי,המטפלת שלך צריכה לחזור בקרוב ואני חושבת שחשוב שתדברי איתה על מה שהיה. גם כדי להבין יותר למה את מגיבה כך וגם כדי שלהבא אולי תעשו הכנה אחרת..ובנתיים חשוב שתדאגי בתקופה זאת להחזקה גדולה יותר ,אולי עם הפסיכיאטרית שלך?
    אשמח לשמוע מה שלומך.
    אל ייאוש,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התגובה

לוטה
    20/07/2012

אני כבר כל כך מיואשת כלאתי את עצמי בדירתי על סף פיטורין מהעבודה, בין בולמוסים לאנורקסיה מפוצצת את עצמי בטופומקס כדי שלא יהיו לי בולמוסים ויחד עם זאת קורעת את עצמי בספורט כדי לרדת את מה שהעליתי. אהבת אנורקסיה ושנאת בולימיה מרגישה כל כך לבד בצל המחלה משחקת במשחקים אסורים כל כך פוחדת ורק שתחזור כבר ורק שיהיה בינתיים קצת נחת קצת אוויר נקי לנשום מלבד אויר של סיגריות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התגובה - תגובה

קרן אור
    25/07/2012

יקרה,

קראתי את דברייך בכאב.שתי הקצוות של הפרעת האכילה אותה את מתארת הן סבל בל יתואר.השאיפה צריכה להיות להחלים.להפסיק למדוד את עצמך תחת המאזניים.אני יודעת שבמקום בו את נמצאת זה אולי נשמע לך כבדיחה..כצחוק..כדבר בלתי אפשרי.אבל יש לא מעט נשים שיצאו מהמעגל הזה כדי לספר לך שהחיים כל כך שווים בשביל לחיות אותם.
    אבל כל דבר בשעתו.כרגע חשוב שדווקא תקיפי את עצמך בתמיכה,בהכלה,בעזרה ,עד שתוכלי לעשות זאת למען עצמך.
    תרשי לעצמך להשען,להזדקק.
    אני וכל חברי הפורום נשמח להיות כאן עבורך כדי להפיג מעט את תחושת הבדידות.את יותר ממוזמנת לשתף כאן.
    שלך,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על המילים החמות

לוטה
    26/07/2012

אני אכן לא יכולה לדמיין את חיי ללא המאזניים ההיקפים הספורט האינסופי הצמצומים בלי המחלה הארורה הזאת שמלווה שניגון הדכאון המתמשך והארור לא פחות אני מרגישה כל כך לבד בתוך כל סימפונית המוות הזאת כאילו יש לה רק סוף אחד והוא לא טוב ומשום שאני לא מאמינה שיכול להיות לה סוף טוב אני רוצה כבר לסיים את זה ופשוט לחדול מלהיות וזהו. זוהי תחושה נוראית כאילו כל הזמן מוצמד אקדח לרקה, כל הזמן אקדח הפרעות האכילה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על המילים החמות - תגובה

קרן אור
    18/08/2012

לוטה,
    עבר הרבה זמן מאז שכתבת כאן לאחרונה והאמת היא שהתלבטתי מה נכון להגיב על דברייך.כי מצד אחד את מתארת כמה קשה מצבך ומצד שני,את הודפת כל הצעת עזרה.
    הפרעת האכילה רק נותנת לך הרגשה של שליטה,אבל אם תסתכלי על חייך תביני כמה היא שולטת בך.וכמה כל יום של הישארות בה,הוא מיותר.

אשמח לשמוע מה שלומך בימים אלו.
    שלך,
    קרן אור

אגב,איך את מרגישה מאז שובה של המטפלת?והאם דיברת איתה על מה שהיה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלומי מתנדנד

לוטה
    18/08/2012

המטפלת חזרה והתחלתי גם טיפול אצל פסיכיאטר שמומחה להפרעות אכילה.
    קשה לי לוותר על האנורקסיה למרות הסבל הרב הכרוך בה.. אני מניחה שהחודשיים הקשים שעברו עלי גורמים לי לרצות להיאחז יותר במחלה ככלי התגוננות..
    הבולמוסים גרמו לי להיאחז באנורקסיה יותר על מנת לשלוט במצב.. אני יודעת שזו שליטה מדומה אך לא מצליחה להשתחרר מזה, כאילו רק תחושת הרעב תציל אותי מייסורי העולם ורק גוף שדוף יתן לי לנצח. זה נורא אני יודעת ובכל זאת קשה נורא להרפות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלומי מתנדנד - תגובה

קרן אור
    21/08/2012

יקרה,

זה טיבעי שלא תוכלי להרפות כי הפרעת אכילה היא מן מנגנון השרדות.הרצון לשליטה נובע ממקום פנימי עמוק שמבין שהחיים שלו יצאו משליטה.אנחנו מנסות להביע דרך הגוף את מה שהנפש כרגע לא יכולה להכיל לבד.לכן זה חשוב שאת בטיפול וטוב שהתחלת טיפול אצל המתמחים בכך.
    גם אצלך אני מניחה שישנם שני קולות.הקול הבריא,זה שכותב לי כאן ומבין שהוא צריך עזרה,והקול החולה שמסרב להרפות.אני יודעת שאולי במקום שאת נמצאת כרגע את שומעת יותר את הקול החולה אבל לאט לאט עם טיפול נכון והרבה עבודה עצמית מאזן הכוחות הזה ישתנה.
    אל תוותרי על עצמך.ואני כאן אם את רוצה להשמיע יותר.
    שלך,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה עזרה!
    אנונימית.
    14/08/2012

בס"ד

שלום, אני בת 15...הייתי מאושפזת בעבר במחלקה להפרעות אכילה במשך חמישה חודשים. עליתי 10 קילו, כיום אני מטופלת במרפאה להפרעות אכילה בעיר שלי.
    לאחרונה אני מרגישה התדרדרות במצבי, זאת אומרת..ירדתי במשקל, אני לא אוכלת לפי התפריט הקבוע שלי ומצמצת אותו בחריפות. מצד אחד אני מבינה שזה לא בסדר ואני ממש לא רוצה לחזור לאשפוז שני, כמה אפשר?..שוב? להתמודד עם העליות במשקל, עם האוכל? מצד שני קשה לי לבד כל כך, קשה לי לאכול את התפריט. יש ימי שאני אוכלת את כולו ואני מכריחה את עצמי, אבל בדרך כלל אחרי יומיים אני מוותרת.
    עזרה :(?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה עזרה! - תגובה

קרן אור
    18/08/2012

יקרה,
    אני לא יודעת מהי מסגרת הטיפול בו את נמצאת,אבל מדברייך נשמע כי יש צורך בהעלאת האינטנסיביות הטיפולית בתקופה זאת.
    האם הצוות מודע למצבך?האם את משתפת אותם בקשיים שאת חווה ובהרגשת ההידרדרות שאת מרגישה?
    הטוב ביותר יהא בעיני לפתוח את הדברים ולנסות ביחד להקיף אותך בתמיכה בתקופה זו,ואולי זה יהיה מה שימנע את האשפוז.אבל גם אם לא,רוצה לומר לך מניסיון שאין כאן עניין של כשלון אלא של בשלות.לפעמים צריך לעבור כמה טיפולים וכמה אשפוזים כדי להחלים.
    אל תשאירי עצמך לבד בתקופה זו.
    אני כאן בשבילך ואשמח לשמוע מה את חושבת על דברי
    שבת שלום,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה