פורום הפרעות אכילה - תמיכה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תמיכה בדיאטה -הפרעות אכילה
    לי
    17/01/2013

שלום
    אני בחורה בת 23 שמנסה המון זמן לרדת במשקל, אינני נמצאת בעודף משקל אך בכל זאת מרגישה שעליי להוריד כמה ק״ג אני לא מצליחה לבד כבר המון זמן מה שהוביל אותי להפרעות אכילה
    האם מישהי מכירה או ממליצה על קבוצת תמיכה או סדנא שתוכל לעזור לי?
    אשמח להמלצות מאנשים עם ניסיון אישי , תודה!!!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תמיכה בדיאטה -הפרעות אכילה - תגובה

אפרת לוי
    29/01/2013

היי לי,

לא ברור משאלתך האם את מחפשת קבוצה לטיפול בהפרעות אכילה או קבוצה לעזרה בירידה במשקל? מדובר בשתי קבוצות שונות. כמו כן, אם תוכלי לפרט איך מתבטאת הפרעת האכילה אצלך?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תמיכה בדיאטה -הפרעות אכילה - תגובה

קרן אור
    29/01/2013

לי,
    אני הייתי מתחילה בניסיון להבין למה למרות שאת מציינת שאינך נמצאת בעודף משקל,את עסוקה ברמה גבוהה ברצון לרדת במשקל(לא ברור מדברייך מה מאפיין את הפרעת האכילה אותה את מציינת,אך אני מניחה שלא מדובר באמצעים בריאים).
    את נמצאת בפתחו של מדרון מסוכן(אגב,לגןף יש set point שהוא שואף אליו כל הזמן ולכן את לא מצליחה לרדת במשקל,כי זה לא שנכון עבורך) אל תהפכי להיות הכדור שלג במדרונותיו.
    נשמע מבין השורות שאת יכולה להתרם דווקא מטיפול פרטני יותר מקבוצתי.

אשמח לשמוע מה את חושבת על מה שכתבתי,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול רגשי בהפרעת אכילה
    אמא מודאגת
    26/01/2013

שלום לאנשי הפורום
    אני אמא לילדה בת 12 שחולה כשנה באנורקסיה..האמת הבעיה נחשפה כרק לפני מס חודשים עד אז הורדמנו בשמירה עם כאבי בטן ורצנו לגסטרו ..כשלט מצאו כלום ובעקבות וידוי לחברתי הבנתי שאנחנו בבעיה...
    הופנינו לאשפוז יום לד"ר דנציגר בשניידר הילדה רוצה לצאת מזה אך מתה מפחד לעלות.
    הגענו סוף סוף למשקל היעד ושוחררנו משם, והועברנו למחלקה הפסיכולוגית לליווי דיאטנית ובהמשך לטיפול בתנועה(רגשי+ הדרכת הורים)אין טיפול פסיכולוגי!!!.
    הטיפול במסגרת הבי"ח עולה 1200 ש"ח..קצת מפתיע...מה עושה מי שלא מסוגל לממן זאת??מיותר לציין שהטיפול הוא הזמן שנוח למחלקה הווה אומר בזבוז ימי עבודה, הזנחה של ילדים נוספים בבית ביניהם תינוקת..
    בעקבות משבר אמון בין הבת לדיאטנית הילדה שוב במגמתמ ירידה ושוב חזרו העצבים לבית...
    מחפשת המלצה לאלטרנטיבות שונות...מי יכול לעזור???אני ממש עייפה ומיואשת..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול רגשי בהפרעת אכילה - תגובה

קרן אור
    29/01/2013

לאמא המודאגת,

נשמע שאת מוטרדת ובצדק.אבל יחד עם זאת,כיוון שבתך נמצאת כבר בטיפול הייתי ממליצה לפתוח את הדברים עם הצוות המטפל ולשמוע מה שיש להם לומר.רגרסיות הן דבר מוכר בתהליך ההחלמה ויכול לקרות גם עם צוות אחר.אבל אני כן מסכימה שהילדה צריכה להיות בטיפול נפשי,אולי אפילו יותר אינטנסיבי עכשו עמ"נ לחזק אותה.רק אם התשובות שתקבלי מהצוות לא יספקו אותך,כן הייתי חושבת על פניה למקום אחר,כזה שכולל טיפול משולב(דיאטני,פסיכיאטרי ונפשי).יש מקומות טיפול חינמיות (או בעלות סימלית) בקישור שבדף למעלה.אם את צריכה שאכוון אותך ספציפית יותר ,אנא כיתבי לי את איזור המגורים.
    הכי חשוב-אל תאבדי תקווה.עם טיפול נכון בתך יכולה לצאת מזה.

כאן אם יש שאלות נוספות,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה
    אליאן
    16/01/2013

הי אני בת 34 אמא ל-2 וסובלת מהפרעות אכילה כבר מגיל 17
    שהטיפול היחיד שהוא לא טיפול היו דיאטות,כי זה מה שחשבתי שיעזור
    הייתי בולמית שנים,וסבלתי מבולמוסים קשים
    בשלב מסוים נהייתי טבעונית ורזיתי המון וילדתי גם שני ילדים
    בהריון השני עליתי המון במשקל
    ונשארתי עם עודף של 30 קילו
    95 קילו על 1.64
    אני בטיפול אל פסיכותרפיסתית כבר שנתיים וחצי
    ההקאות ניפסקו והבולמוסים הופחתו משמעותית
    אך לא נוצרה ירידה במשקל אלא אפילו עליתי 7 קילו
    תוך כדי טיפול
    אני מיואשת ומעוניינת לדעת על בחורות שהצליחו בתהליך
    של הבראה,ואם יש לכן המלצות ועידוד
    האם אי פעם אפסיק את ההתעסקות הזאת?
    נשיקות לכולן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה - תגובה

אפרת לוי
    29/01/2013

שלום אליאן,

הפרעת האכילה מלווה אותך מחצית מחייך, ניסית כל מיני כוונים: דיאטות , טבעונות, נראה שבעזרת טיפול הפסיכותרפיה את מתקדמת בכוון נכון, זה הישג משמעותי מאוד שהצלחת להפסיק את הבולמוסים וההקאות. זה לא מובן מאליו!
    הטיפול הרגשי לא אמור להוביל להורדה במשקל, הוא אמור לטפל בקושי הרגשי אשר מתבטא דרך האוכל והעסוק במשקל.
    אל תתייאשי תמשיכי בטיפול! הביאי לשם גם את התסכול שלך על כך שעלית במשקל.
    וכמובן את יכולה לפנות לפורום ולשתף,

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה - תגובה - תגובה

קרן אור
    29/01/2013

מעבר למה שכתבה לך אפרת אולי כדאי לשקול פניה לייעוץ תזונתי עמ"נ להביא לנורמליזציה של האכילה.לא מומלץ למי שהיו הפרעות אכילה להתחיל דיאטה,וגם לא ברור אם את בכלל צריכה מבחינה אוביקטיבית,אבל כן מומלץ לכונן התנהלות אכילה אחרת.
    כך או כך,כל הכבוד על התהליך אותו עשית(הפסקת הבולמוסים וההקאות).זה ממש לא ברור מאליו .

קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני מרגישה אבודה
    ג'ולי
    09/01/2013

שלום,
    שמי ג'ולי , אני בת 30 אמא ל-3 ילדים מדהימים... ובולמית. אני מרגישה שכל יום הוא גרוע מהיום הקודם. אני מרגישה שמנה מאוד, שונאת את עצמי יותר ויותר. בימים האחרונים כבר מפחדת לעלות למשקל. אני 1,68 מ' ושוקלת 68 קילו (נכון ללפני יומיים, ומנסה לשכנע את עצמי שאולי קצת פחות). אני לא זוכרת מתי זה התחיל אפילו. האוכל אצלי היה תמיד אישיו אבל ההקאות נדמה לי שזה התחיל אחרי ההריון הראשון לפני 9 שנים כמעט, די מעורפל לי. זה סיוט. יש לי תקופות פחות או יותר טובות ( כשבתקופות טובות אני מקיאה רק פעם ביום). כרגע אני יכולה להגדיר את התקופה ככאוטית לגמרי, אני נבהלת מכמויות האוכל שאני בולסת ואומרת לעצמי בו זמנית שאני פסיכית, חולת ונפש. כשאני אוכלת אני משתדלת להכניס כמה שיותר דברים, מתוקים, מלוחים, מה שבה ליד כי ממילא אני אומרת לעצמי שתוך 5 דקות הכול ייצא. אחרי שאני מקיאה לא עוברת חצי שעה שאני יכולה להתחיל שוב. אם חלילה אני נמצאת במקום שאי אפשר להקיא ובכל זאת אכלתי יתר על המידה ( ואפילו אם אכלתי קצת ) אני סוחבת תחושות אשמה במהלך כל היום ונגעלת מעצמי. אני כיום מקיאה בממוצא עד 7 פעמים ביום. והתיסכול הנוסף הוא שאני גם משמינה. פיתחתי לעצמי כל מני שיטות כדי להישאר דיסקרטית אבל הביקורים החוזרים שלי בשירותים כבר חשודים. זה מעגל שנורא קשה לצאת ממנו. זה מתיש אותי לגמרי ויותר מכל אני מפחדת שהילדים שלי יחקו את ההתנהגויות החולניות שלי, שלא לדבר על מה בעלי חושב על זה. מבחינתו הכוח בידיי ואם אני רוצה מספיק אז אפר להפסיק. יכול להיות שהוא צודק.
    אני כמובן שקלתי אין ספור פעמים טיפול פסיכולוגי אבל אני בספק שזה יעזור הרי אני יודעת מה הבעיה שלי, יודעת מאיפה היא נובעת (אני באמת אוהבת אוכל אבל רוצה להישאר רזה... למרות שאני לא).
    הייאוש גדול ,אני לא יודעת מה לעשות. אני לא מצליחה לצאת מהלופ.
    עיזרו לי בבקשה.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אני מרגישה אבודה - תגובה

קרן אור
    12/01/2013

ג'ולי יקרה,
    אתחיל מהסוף-ישנו הבדל מאוד גדול בין להכיר בבעיה (חשוב מאוד) לבין למנף את זה לכדי מעשים.ועובדה שאם כבר היית יכולה לבד ,היית עושה זאת,לא?
    מה גם שהמדיניות שלך הוכחה כשגויה-הרי המטרה של ההקאות היא כדי לא לעלות במשקל לא?-אבל בתכלס היא לא נכונה.והיא ככדור שלג שמעצים את תנופתו משנה לשנה.את חוששת לגבי הילדים שלך ובצדק.ילדים צריכים אמא בריאה וזמינה עבורה נפשית ופיזית,וכשאת חיה בזוגיות עם בולימיה אין בה מקום לדברים אמיתיים,לקשרים קרובים.
    הנקודה החיובית בכול זה היא שיש דרך.תמיד יש דרך,גם אחרי תשע שנים.וגם אם הדרך הזאת ארוכה יותר ,היא עדיין אפשרית .אבל לשם כל את צריכה לעבור דרך טיפול כוללני ע"י אנשים מקצוע שזאת היא מומחיותם(ועדיף מרפאה) .רשימת מרכזים חינמיים או פרטים ניתן למצוא בראש הפורום.
    ואני כאן לשאלות ולעזרה נוספת.
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכוח בידיי.... לצערי

ג'ולי
    13/01/2013

קרן אני מודה לך ומקווה באמת שאמצא את הכוח שבי כדי להתחיל טיפול. באותה הזדמנות אני הייתי שמחה לדבר אם מישהי שהצליחה לצאת מזה. את מכירה מישהי כזאת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני!

קרן אור
    14/01/2013

אני מכירה כמה וכמה סיפורי הצלחה.
    אני ביניהם.לא מספיק? אחרי 15 שנים חולות?

קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש לי הפרעת אכילה?
    שירי
    30/12/2012

שלום,
    אני בת 28 (גובה 1.60) שוקלת 50 קילו.
    לפני חודשיים בערך התחלתי דיאטה עקב עלייה של 10 קילו במשקל (הייתי בדיכאון אחרי פרידה מחבר) כרגע ירדתי 5 קילו..במשך התקופה שעליתי במשקל היו לי התקפי רעב ודחיסת אוכל יותר ממה שאני יכולה להכיל..
    מאז שהתחלתי את הדיאטה היה בסדר ולא סבלתי מהבולמוסים..לפני שבוע היה לי בולמוס אכלתי ודחסתי הרבה ממה שאני רגילה לאכול (ולאו דוקא הרגשתי רעבה באמת) ואח"כ לא הרגשתי טוב, הרגשתי מלאה ותחושת כבדות בבטן ורצון להקיא התחושה הזו נשארה יום למחרת מלווה בדכדוך שדחסתי הרבה אוכל וזה יהרוס את הדיאטה..חזרתי לדיאטה במשך השבוע וזה קרה לי שוב אתמול..
    האם יש לי הפרעת אכילה? מה אני יכולה לעשות כדי לא להגיע שוב למצב הזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש לי הפרעת אכילה? - תגובה

אפרת לוי
    31/12/2012

היי חן,

קשה לענות על שאלתך באופן חד, אני לא יודעת לקבוע על פי מה שתיארת. מה שכן את מתארת בחודשיים האחרונים התנהלות לא תקינה סביב האוכל (עלייה גדולה במשקל, בולמוסי אכילה וכו') אשר את מקשרת אותם לפרידה מהחבר. לא מסרת פרטים נוספים ביחס לפרידה, אך יתכן ויש עוצמה של רגשות אתם קשה לך להתמודד ואז התעול שלהם נעשה דרך האוכל. אני לא יודעת מספיק, אני כן ממליצה לפנות לטיפול פסיכולוגי אם המעגל של דיאטה- התקף זלילה- תחושת כבדות ושוב דיאטה נמשך או מחמיר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אישפוז- האם זו האלטרנטיבה היחידה?
    יסמין
    30/12/2012

שלום.
    ביתי סובלת מאנורקסיה שהולכת ומחריפה מזה כמה חודשים. לפני כחודש התחלנו טיפול במחלקה להפרעות אכילה בבי"ח. הם אומרים בימים האחרונים שהיא צריכה להתאשפז כי לא מצליחים לעלות במשקל. אני מאוד מודאגת מצעד כזה כי היא רק בת 11 ואני מפחדת שתיחשף בבת אחת למקרים מאוד קשים מסביבה. אני קוראת בפורומים השונים מה עובר על הנערות שמתמודדות עם אנורקסיה והלב נקרע מהסיפורים והחוויות הקשות. האם זה לא עלול להיות קשה מידי , אפילו מזעזע עבור ילדה צעירה שעוד לא יצאה אף פעם מהבית?
    האם אין אלטרנטיבה של אישפוז בית , או לפחות אישפוז יום? האם במחלקת אישפוז יש הפרדה לפי גיל, לפי חומרת המקרה וכו'?
    אשמח לתשובה בהקדם עקב דחיפות המצב.
    בתודה,
    יסמין

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אישפוז- האם זו האלטרנטיבה היחידה? - תגובה

אפרת לוי
    31/12/2012

שלום יסמין,

אני מאוד מבינה את הדאגה והחשש שלך, בתך צעירה מאוד ואת רוצה להיות בטוחה שהיא מקבלת את הטיפול הנכון. אני בהחלט חושבת שאת צריכה לבדוק מה האופציות העומדות בפנייך והאם כרגע האשפוז נחוץ, אך צריך לזכור שלעתים אין מנוס מאשפוז, בעיקר כאשר הירידה במשקל מתחילה לפגוע בתפקודים חיוניים של הגוף וישנה סכנה משמעותית לבריאות הפיזית. בתך מטופלת בבית החולים, כמה זמן היא בטיפול? איך הצוות הרפואי מסביר את הצורך באשפוז? האם במסגרת הטיפול, יש טיפול משפחתי בו אפשר להעלות את הסוגייה הזו? . אם היא לא נמצאת הרבה זמן בטיפול בבית החולים ניתן לפנות למכונים פרטיים המעניקים טיפול כולל ולקבל מהם חוות דעת נוספת, אך אני מדגישה, שאם יש מצב בו נשקפת סכנה לבריאותה, האשפוז, קשה ככל שיהיה עדיף. יש בנות שמגיבות טוב לאשפוז והוא לאו דוקא חוויה קשה או רעה.
    עוד נקודה חשובה שככל שהטיפול בהפרעת האכילה הוא מוקדם יותר כך סיכויי ההחלמה גבוהים יותר. איני יודעת האם ישנה הפרדה בגילאים במחלקות האשפוז, שווה לשאול את הצוות הרפואי, נסי לקבל אינפורמציה על האשפוז מהצוות: מה הוא כולל? סדר יום? זה מאוד יכול להכין אותך וגם אותה לאפשרות של האישפוז.
    מאחלת לך ולבתך, בריאות ושתקבלי את ההחלטה הנכונה עבור בתך.
    אם יש לך שאלות נוספות את מוזמנת לשאול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום
    לירן
    18/12/2012

האם יש מחלקה שמטפלת בנערות אנורקסיות באחד מבתי החולים בדרום (רחובות עד אילת)?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשיבה "שואתית"
    מורן
    06/12/2012

לאחרונה התחלתי לשים לב לעצמי למשהו שלא שמתי לב קודם. מאוד קשה לי עם מזון שעומד להיגמר במקרר, אני חייבת לרוץ ולהצטייד מחדש במה שעומד להיגמר. אם אין לי אפשרות זה מדאיג אותי מאוד שהמוצרים יגמרו ואפילו מדיר שינה מעיניי. אני לרוב קונה יותר ממה שאני צריכה אבל לא אוכלת יותר ממה שאני צריכה והרבה פעמים זורקת מוצרים שמתקלקלים אבל לא יכולה להפסיק עם זה. לא חסר לי אוכל זאת פשוט המחשבה שיגמר ואז אם אני ארצה לא יהיה. איך יוצרים מזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשיבה "שואתית" - תגובה

קרן אור
    20/12/2012

מורן יקרה,

סליחה על העיכוב בתשובה.
    חסרים לי פרטים בגוף ההודעה ועולות אצלי שאלות כמו מה משרת האוכל או חסרונו בחוויה שלך?האם בילדות הורייך הגבילו אותך באכילה?האם גדלת בחסך ?או שאולי יתכן כי אוכל מקושר אצלך לבית והרבה פעמים אני שומעת בנות מספרות שאצלם בבית ביטוי האהבה מצד ההורים היה ע"י אוכל? האם יכולה להזדהות עם משהו שכתבתי?או שמא יש לך מחשבה אחרת בנושא?
    לא ציינת בת כמה את,האם את חיה לבד,מה מבנה גופך או האם אובחנת בעברך כחולה בהפרעות אכילה.אבל נשמע שהעניין מטריד אותך מעבר לרגיל ואת יכולה בהחלט להתחיל מלתת תשובות לשאלות הנ"ל ולפנות לטיפול (האם את בטיפול?או היית בטיפול בנושא?)שיעזור לך לברר לעומק את הגרעין עליו יושבת ההרגשה הקשה הזאת(השתמשת במילה "שואתית" שהיא מילה קשה).

אשמח לשמוע יותר כדי שאוכל לנסות לעזור.
    קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לקרן אור,דניאל שירן ותקווה המדהימות
    נטע
    24/06/2009

צהרים טובים בנות יקרות!!!
    מה שלומכן?
    כ"כ שמחתי לקרוא את הודעתכן....
    אני מרגישה סבבה...
    וכייף לי שיש לי אותכן.
    מה חדש יקרות?
    תודה רבה לכן על כל התמיכה והעידוד תודה על הכל נשמות טובות!!!
    קרן אור שלי, אני מצטערת לשמוע שאת עוברת טיפולים קשים את פשוט נשמה גבוהה אני גאה בך ומאמינה שתצאי מזה מהר ושהכל ילך בקלות ושתהי בריאה וחזקה. מאד התרגשתי ממה שכתבת...זלגו לי דמעות מהעינים אפילו ותדעי לך שאני ממש ממש ממש גאה בך על כל הכוחות נפש שיש לך ועל העוצמה שלך. אין כמוך...את מיוחדת ואני לומדת ממך בלי סוף. תודה על ההערה הפנמתי אותה.ותודה שלמרות כל הקושי את לא שוכחת אותנו ומבקרת לעיתים תכופות.
    בצהרים דיברתי עם הפסיכו, וסיפרתי לה את כל הדו-שיח שהיה לנו לגבי הצבא והיא אמרה שאתן בנות חכמות ומלומדות וכל-הכבוד לכן:-) אני שלמה עם ההחלטה "לוותר" על הגיוס. כלומר אני שלמה עם זה כרגע, בזכותכן...
    רציתי לספר לכן שהבוקר הרופא בביקור רופאים אמר שיש אצלי התקדמות גדולה, בבדיקות דם ובמצב הכללי והוציאו לי הבוקר את המחט הדוקרת הזאת והמגבילה (האינפוזיה) ואני כ"כ מאושרת ומרגישה הקלה במידה מסויימת, ואני בטוחה שהרבה מההתקדמות שלי זה בזכותכן, בזכות העידוד שלכן והתמיכה.
    אוהבת אותכן ומחכה לשמוע ממכן
    נטע

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נטע יקירה,

קרן אור
    24/06/2009

כשאני קוראת את מה שאת כותבת,ליבי מתמלא שמחה ואני נזכרת במטרה שלשמה הקמתי את הפורום הנפלא הזה.אני שמחה שהוא מהווה בית חם ומקום לחזור אליו בסוף היום ,לפשוט את המסכות,ופשוט להיות.לפעמים בקושי,לפעמים בשמחה.אבל תמיד מתקבלים בברכה.

ואני אהיה כאן תמיד,עבור כל אחת ואחת מכן,
    והערב הצלחת פשוט לשמח אותי בהתקדמות שלך,וזה השכר האמיתי שלי.
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטע יקרה

שירן
    25/06/2009

איזה כיף לשמוע שאת ככה מתקדמת..
    כ"כ שמחתי לקרוא את זה.. זה ריגש אותי..כי אני יודעת כמה זה בטח קשה לך ואת מתמודדת כ"כ יפה שזה ראוי להערכה רבה!!!

האם יש כבר תאריך בו את אמורה להשתחרר מבית החולים?
    מה לגבי ההחלטה לבצע שירות לאומי?

כל הכבוד יקרה על ההתקדמות שלך, ואני שמחה שאנחנו כאן עוזרות לך..
    זאת המטרה אחרי הכל. להיות כאן אחת בשביל השנייה.

אוהבת אותך,
    שירן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ושאלה נוספת

תמר
    25/06/2009

תודה לכן על התשובה!

אני לא כל-כך בקיאה בנהלי הפורום אז אני מתנצלת מראש אם לא מקובל לשאול....

למישהו יש המלצה לגבי מטפל המתמחה באכילה כפייתית?

עברתי כ"כ הרבה מטפלים שחשוב לי מאוד לקבל המלצה ממקור מהימן לפני שאני שופכת כספים על טיפול נוסף.

מישהו שמע על מטפל בשם ירון אלוני? נכנסתי במקרה לאתר שלו באינטרנט והשיטת טיפול שלו נראית מעניינת.

תודה רבה,

והחלמה מהירה לכולן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ירון אלוני

ירון אלוני
    27/11/2012

אני מטופלת אצלו בהפרעת אכילה והוא הכי מדהים
    שיש פשוט שינה לי את החיים מומלץ בחום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תמר שלום,

קרן אור
    26/06/2009

אני אישית לא מכירה את המטפל הספציפי הזה.אבל עניתי לך למעלה תחת הכותרת:"שבת שלום אהובות שלי".

בהצלחה,
    קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מומלץ מומלץ מומלץ

גליה
    12/02/2010

אני נמצאת אצלו,. ממליצה בחום רב, ממש ממש ממש. אני יודעת מה זה להיות במצב שלך , תלכי לפגישת ניסיון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטע מתוקה!

שירה
    26/06/2009

אני כ"כ שמחה לשמוע שישנה התקדמות!
    כל הכבוד לך!
    אני בטוחה ויודעת שזה לא קל- אבל את גיבורה.

שבת שלום :)
    שירה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאכלים רכים
    שירי
    22/11/2012

בזמן האחרון אני מוצאת את עצמי אוכל רק מאכלים רכים כמו יוגורט, גלידה פירות. כאילו המחשבה ללעוס אוכל מגעילה אותי. אני צורכת הרבה קלוריות, האם עדיין מדובר בהפרעה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מאכלים רכים - תגובה

אפרת לוי
    24/11/2012

היי שירי,
    הפרטים שמסרת אינם מספיקים כדי לאמר האם מדובר בהפרעת אכילה.האם יש עסוק מעבר לרגיל במשקל? האם ישנה עלייה משמעותית או ירידה משמעותית במשקל?
    את מתארת שללעוס אוכל מגעיל אותך, האם זה התחיל לאחרונה? האם לפני כן היו דפוסים בעייתיים אחרים עם האוכל? רבות השאלות ,יותר מהתשובות... אולי כדאי שתפרטי יותר על מנת שאוכל לייעץ לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאמא יש הפרעת אכילה
    בן מודאג
    12/11/2012

אימי בת 54 אחרי ניתוח הצרת קיבה (לפני בערך 4 שנים)
    היא אוכלת מעט מאוד (בעיקר שותה אייס קפה)
    ומקיאה בכל ארוחה כמה פעמים (אל אף שהיא בקושי אוכלת)
    לאחרונה היא הרזתה אפילו עוד יותר ונראת לא בריאה
    הסביבה האוהבת מנסה להירתם בעדינות אך ללא תוצאה

ראוי לציין שאחרי ההריונות (4) היא השמינה והייתה מלאה כעשור בערך.

אימי אדם משכיל מאוד ובטוחה בעצמה כי הכל בסדר ו"שכולם מקנאים".
    היא מראה סימנים של הפרעות הורמונאליות- מצבי רוח, דיכאון, דוחק וכד'

היא מאוד אקטיבית ודואגת לכולם ולקריירה שלה ואף הולכת לחדר כושר.

נראה שאין אף אחד שהיא מוכנה להקשיב לו.

רופא המשפחה הרים ידיים.

ואנו דואגים מאוד!

מישהו יכול לייעץ מה אפשר לעשות כדי לעזור לפני שיהיה מאוחר מידי?!?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לאמא יש הפרעת אכילה - תגובה

אפרת לוי
    14/11/2012

לפי התיאור שלך בהחלט יש מקום לדאגה. ישנה ירידה במשקל, צמצום אכילה, הקאות,
    והפרעות במצב הרוח יחד עם התכחשות לכך שישנה בעיה.
    כרגע אמך לא סבורה שיש לה הפרעת אכילה, הסביבה הקרובה מחזיקה את הדאגה לשלומה ומזהה את הסימנים שתיארת.
    מאוד קשה לשכנע אדם לפנות לטיפול, אם אינו רוצה. יחד עם זאת, אני סבורה שכדאי שתביעו את עמדתכם ודאגתכם בצורה יותר נחרצת. במידה והיא תתנגד ( לרוב מתוך החשש שאם תחל טיפול היא תעלה במשקל) ניתן לאמר לה שמטרת הטיפול אינה עלייה במשקל אלא טיפול ברבדים עמוקים אשר גורמים להתנהגות לא תקינה סביב האוכל.

אני מקווה שתצליחו לדבר על ליבה,
    במידה ויש לך שאלה נוספת אתה מוזמן לפנות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אני בבעיה?
    מאיה
    09/11/2012

אני נמצאת בשומרי משקל 7 חודשים הורדתי כבר 20 קילו.
    בזמן האחרון אני מתחילה לפחד מנישנושים בין הארוחות אני ממש נחרדת מזה, אני מוצאת את עצמי קצת רעבה מוציאה משהו קטן לנשנש וממש נחרדת ומחזירה למקום.
    מה לעשות זה משהו רע? אפשר לעצור את זה ?
    תודה..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אני בבעיה? - תגובה

אפרת לוי
    10/11/2012

שלום מאיה,

הורדת משקל רב ונראה שאת חוששת שאם תסטי מהתפריט ו'תרשי לעצמך' (נשנוש)אז תעלי במשקל.
    השאלה היא באיזה היקף קיים החשש לעליה במשקל, האם צמצמת את התפריט הקיים? האם יש התנהגויות נוספות סביב האוכל שהשתנו? אם כן והתוצאה מתרחבת אז ממליצה לך לפנות לייעוץ פסיכולוגי אצל פסיכולוג שמתמחה בהפרעות אכילה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• SSRI
    עתליה
    07/11/2012

האם SSRI יכולים להועיל במקרים של בולמוסים של אכילה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• SSRI - תגובה

אפרת לוי
    09/11/2012

תרופות נוגדות דיכאון וחרדה (ssri) יכולות להקל על העוצמה והתדירות של בולמוסי האכילה, אך לרוב הן לא מעלימות אותם. מבחינת הטיפול הנדרש רצוי לשלב טיפול פסיכולוגי עם טיפול תרופתי .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין תכנון וקליטת היריון
    טינה
    28/10/2012

לבין הפרעות אכילה, כמו זלילה בלתי מבוקרת, ואז אינסולין מוגבר בדם (כי זה מעודד הפרשת אינסולין מרובה..), יכול שהדבר מקשה על קליטת היריון ו/או הישרדותו ברחם? או הפלות? יש קשר בין הדברים האלו (לא אנורקסיה, כי אז מאבדים מחזור בכלל). כל הקשור לבולמיה, חוסר השתלטות על זלילה, שיכול לבוא אפילו פעם בשבוע.

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין תכנון וקליטת היריון - תגובה

אפרת לוי
    28/10/2012

היי טינה,

איני חושבת שיש קשר בין הפרעת אכילה מהסוג שתיארת לבין כניסה להריון.
    יחד עם זאת זה לא פשוט להיות בהריון יחד עם הפרעת אכילה, במיוחד בתקופה שבה ישנם שינויים בגוף, ישנם שינויים הורמונליים
    כדאי לשקול קבלת טיפול במרפאה להפרעות אכילה במקביל לתהליך הכניסה להריון.
    שיהיה בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מנסה לתת הזדמנות ומתביישת
    ילדה זקנה
    25/10/2012

מחלה,חברה,אוייבת ושותפה..
    מלווה אותי כבר מגיל 24,באה והולכת בגלים,קטנים וגדולים.
    אני כבר בת 31,סטודנטית,אשת קריירה,נשואה...
    בדיוק עכשיו שהכל עובד,מצליח ומתקדם חזרה לה המחלה מהחופש הגדול בו היא רק היתה בתודעה,מילה,אפילו עד כדי רק זיכרון.
    בגיל 25 טופלתי לראשונה(ואחרונה) במשך שנה,התוצאות היו טובות ואת העצמות חזר לעטוף גם קצת בשר..
    במשך השנים זה חזר והלך,אבל באופן מבוקר ובעוצמה חלשה,חייתי איתה,אני והמחלה..
    אחרי כמה שנים טובות,הכל חזר ובעוצמה הכי גדולה שידעתי,אני מרגישה חלשה,אני יודעת שאני שוב חולה.
    אזרתי כוח והחלטתי להילחם על עצמי נקבע לי ייעוץ ואופצייה לטיפול במרפאה,לא חשבתי שאחזור לזה,לא דמיינתי חזרה..
    דבר אחד מטומטם עומד ביני לבין המרפה,בושה שאגיע לשם ולא אהיה מספיק רזה,שלא אהיה ראוייה ל"תואר"הפרעות אכילה,163 גובה על משקל 46 ,נותר לי שבוע עד לפגישה,וכל מה שרץ לי בראש זה איך וכמה אצליח לרדת בכדי שאתן לעצמי אישור להיות ראוייה...
    אני כבר עייפה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מנסה לתת הזדמנות ומתביישת - תגובה

אפרת לוי
    28/10/2012

שלום,

קראתי את הודעתך, אני חושבת שעשית את המעשה הנכון שפנית לטיפול במרפאה.
    את מתביישת בכך שאינך מספיק ׳חולה׳ (נמצאת במשקל נמוך)על מנת לקבל טיפול,אני חושבת שזה מבטא חשש שלך שלא ימצאו אותך מתאימה שימצאו בך משהו לא בסדר,
    זה לא פשוט אחרי תקופה ארוכה בה הרגשת שאת מתמודדת עם הקשיים של המחלה אך לא בעצימות גבוהה, הרגשת שהדברים תחת שליטתך, כרגע החוויה היא קשה כיוון שהעניינים יצאו מכלל שליטה. את ראויה לקבל טיפול ועזרה, תראי במחשבות הללו חלק מהמחלה עצמה.

מאחלת לך בריאות והצלחה בתהליך אותו אני מקווה שתתחילי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה