פורום הפרעות אכילה - תמיכה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בולמיה
    טליה
    13/08/2013

שלום האם קיים טיפול תרופתי שיכול לסייע בנוסף לטיפול הנפשי בבולמיה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמיה - תגובה

אפרת לוי
    08/09/2013

היי טליה,

לעתים ניתן לקבל כדורים אנטי דיכאוניים שיכולים לסייע. אך אין כדור שמטפל בבולמיה. מאוד תלוי מה מצבך, צריך להיעשות במסגרת של פגישה עם פסיכיאטר שיאבחן את מצבך ויראה האם יכול להציע לך טיפול תרופתי בנוסף לטיפול הפסיכולוגי.

בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמיה
    מיה
    27/08/2013

היי,
    אני חולה בבולמיה כבר 4 שנים , מאד רוצה לצאת מזה בכוחות עצמי.
    האם יש לך טיפים ? עצות? תפריטים? כדי לא לעלות במשקל אך לצאת מהמחלה?
    אני כיום בת 23 ודואגת מאד לבריאותי, המצב הוא שכל מה שנכנס לי לפה יוצא בהקאה..
    תודה רבה!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמיה - תגובה

אפרת לוי
    08/09/2013

היי מיה,

בולמיה היא הפרעה שהמקור שלה הוא רגשי. מאוד קשה להתגבר על בולמיה לבד. חשוב שתפני לקבל עזרה הכוללת טיפול פסיכולוגי וטיפול על ידי דיאטנית. הטיפול הפסיכולוגי יתרכז בהיבטים הרגשיים של מה שקורה לך סביב האוכל וההקאות. במפגשים אצל הדיאטנית תקבלי תפריט ויתבצע מעקב אחר המשקל.
    את מתארת שמה שאת מכניסה פנימה לא נשאר, הכל יוצא. את מפחדת שהאוכל ישאר ותעלי במשקל. את פוגעת בבריאות שלך והרבה פעמים החיים מצטמצמים סביב מעגל האכילה וההקאה וחבל כי ניתן לטפל בבולמיה!

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בולימיה
    דניאל
    28/07/2013

אין לי מושג איך זה קרה או למה אבל לפני כמה שנים שמתי לב שכל פעם שאני שותה קצת יותר מידי מים אני מקאיה את כל האוכל לפעמים זה קורה גם אם אני שותה רק כוס מים אחת כול האוכל עולה לי
    יש לזה סיבה רפואית? אני צריכה ללכת ליבדוק את זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בולימיה - תגובה

אפרת לוי
    04/08/2013

היי דניאל,

כדאי שתיבדקי על ידי רופא, אם ההקאות אינן יזומות על ידייך .
    במידה וישנו רצון שלך גם להקיא בשילוב עם עניין גופני יש לפנות גם לטיפול בהפרעת אכילה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למות
    לאמשנה
    19/07/2013

כל הזמן חרא
    כזאת שמנה מטומטמת באמת שנמאס לי מעצמי
    אני מבטיחה לעצמי שאני לאאעשה את זה שאני לא אקיא יותר שאני חזקה שאני יכולה ואני פשוט אפס של בן אדם איזה שליטה ואיזה בטיח כל החיים שלי זה חוסר שליטה ההפרעה המזדיינת הזאת שהייתי עושה הכול כדי שלא יהיה לי אותה אני רוצה להחלים אני לא מסוגלת אני כלום ושום דבר אני נעל בית משומשת אני חרא אני זבל אני שונאת את עצמי נמאס לי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות אכילה בהריון
    ש
    17/06/2013

שלום,
    אשמח לעזרתכן בהקדם...
    אני נמצאת בחודש השני להריוני ולצערי סובלת מהפרעות אכילה. בעיקר בגלל ההריון אני מודאגת ומאוד רוצה לטפל בעניין בהקדם.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות אכילה בהריון - תגובה

אפרת לוי
    18/06/2013

היי,

במהלך ההיריון חלים שינויים בגוף, כחלק בלתי נמנע שלו. עבור מי שסובלת מהפרעת אכילה המצב הזה הוא כמעט בלתי נסבל כי מצד אחד רוצים את ההיריון, רוצים תינוק ומצד שני קיים פחד לעלות במשקל. אני חושבת שהכרחי עבורך בהקדם האפשרי לפנות ולקבל טיפול פסיכולוגי על מנת לשמור עלייך ועל ההיריון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ועוד שאלה

ש
    18/06/2013

תודה רבה אפרת,
    האם את מכירה את המרכז באיכילוב? האם את ממליצה עליו או שעדיף לפנות למכון פרטי?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ועוד שאלה - תגובה

אפרת לוי
    20/06/2013

היי,

אני לא מכירה את המרכז באיכילוב. לעיתים קרובות השיקול בין לפנות למרכז ציבורי או פרטי הוא שיקול כלכלי. את יכולה לפנות למרכז באיכילוב לברר איזה אופציות של טיפול הם מציעים. לפגוש איש מקצוע שיעשה הערכה ראשונית של מצבך ואז יציע לך מסגרת טיפולית. באיכילוב יש גם מרכז לאשה שמטפל ספציפית בנשים בהריון, עליו אני יכולה להמליץ בלב שלם, יש שם אנשי מקצוע טובים. אל תישארי לבד עם החששות והמאבק שלך, פני לטיפול.

מאחלת לך הצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ועוד שאלה

ש
    22/06/2013

מהו שם המרכז באיכילוב שמטפל בנשים הרות? האם יש לך את פרטי ההתקשרות שם?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמוס חלבונים וירקות
    נגה
    15/06/2013

אני בת 35 וילדתי לפני שנה, עוד קודם סבלתי מעודף משקל אלא שבזמן ההריון התפתחה גם הפרעת אכילה, אכילה בלילה ואכילת פחמימות ריקות, כמו קילו פתי בר וכל מה שזמין בבית שמיועד לבן ולבעלי
    האם עד שאטפל אולי דרך oa עדיף ״לשכנע״ את עצמי לזלול ירקות ואולי להזמין 250 גר סטייק סינטה הביתה, שזה צעד שקצת ינחם אותי שבזבזתי כסף ואכלתי גורמה, כל מה שקשור לפסיכולוגיה מאוד יכול להשפיע על ההרגשה שלי לגבי אוכל, למשל אכלתי את קילו הפתי בר בכלל לא כי היה לי טעים אלא כי היתה תמונה של עוגה והיה רשום בטעם חמאה...
    תודה אשמח לכל תגובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמוס חלבונים וירקות - תגובה

אפרת לוי
    18/06/2013

היי נגה,

זאת שאלה מדוע במהלך ההיריון התפתחה הפרעת אכילה שעדיין ממשיכה. יתכן וזה שייך לדימוי הגוף ולגוף שמשתנה בזמן ההיריון, יתכן וזה שייך לאימהות המתקרבת ולחרדות הקשורות אליה, אין לדעת כרגע. אני חושבת שלא מספיק לפנות ל OA, שם את יכולה לקבל תמיכה ולפגוש אנשים שמתמודדים עם בעיות דומות לשלך, אך לא מדובר בטיפול. ממליצה לך לפנות ולקבל טיפול פסיכולוגי המלווה במעקב של דיאטנית.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה לעשות כשמודעים שיש הפרעות אכילה?
    אנונימית
    04/06/2013

אני בטוחה שיש לי הפרעת אכילה, אני תמיד כועסת על עצמי אם אני אוכלת משהו מתוק,לפני השינה אומרת לעצמי " מחר את אוכלת קצת!" מתכננת הכל, כשאני שבוע מצליחה לעבור בשלום מבלי לאכל אוכל מזיק/משמין/מתוק ועולה על המשקל ואז כועסת כי אני רואה שלא הורדתי כלום אני הולכת לסופר קונה גלידות, עוגיות, ממתקים ואוכלת הכל ואז מקיאה.
    כשהצלחתי להוריד 3 ק"ג וראיתי בצג של המשקל 57 במקום לשמוח כמו שפעם חשבתי שיקרה הייתי לא מרוצה כי רציתי לשקול 56 .
    אני לא רוצה להיות חולה אני רק רוצה להיות רזה ! :(
    בת 15 , גובה 1.67 משקל 58.5 (בתהליך הרזייה)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דואגת לבתי
    רחל
    05/05/2013

שלום,
    בתי בת 15 ואני חוששת שהיא מפתחת הפרעת אכילה. שמעתי אותה מקיאה פעמיים בשירותים מיד לאחר ארוחת הערב. היא טענה שלא חשה בטוב וכשמדדתי לה חום הוא היה מעט גבוה. אז הנחתי לזה. עם זאת, לךאחר מספר ימים ראיתי שהרבה אוכל נעלם במהירות מהמקרר. יש לנו עוד ילדה בת שמונה, אני לא מאמינה שהיא חיסלה את כל האוכל...
    ניסיתי לשאול את בתי מספר פעמים אם משוה מטריד אותה, או שהיא מעוניינת לשוחח על משהו והיא רק אמרה שהכל בסדר, בנחת, לא התעצבנה אפילו. וזה עוד יותר מדאיג אותי כי אני לא יודעת מה לחשוב על זה ומבולבלת בקשר למצבה.

מה עלי לעשות כדי לעזור לה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפשר תגובה בבקשה?

רחל
    19/05/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממתקים
    שלי
    11/04/2013

הי,
    אני בתהליך הרזיה ולא מצליחה להתנזר מעוגות ושוקולד. יש לכם פתרון?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תמרים

סיון
    24/04/2013

נסי לאכולן פעם ביום את המתוק שלך, עם הקפה של אחר הצהריים כמו שרובנו אוהבים, או מתי שנוח לך. אפשר עוגה קטנה או עדיף שני תמרים וחופן אגוזי מלך - טעים מאוד ויותר בריא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה!!
    שיר
    10/03/2013

בקיץ של 2012 החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולרדת במשקל ולהתחיל לחיות אורך חיים יותר בריא,הכל הלך מצויין שקלתי 56 ואני גובה 1.61 והורדתי חמישה קילו וכך הלאה, עד שעכשיו הגעתי ל45,44 קילו,בתקופה האחרונה שמתי לב שאני מתעסקת הרבה עם אוכל,וכל פעם שאני אוכלת אפילו שוקולד קטן אני כועסת על עצמי, החלטתי שאני לא יביא לעצמי לחלות בהפרעות אכילה,אך זה לא נפסק,יש לי ימים שאני מתחילה לזלול בלי סוף בלי שאני רעבה בכלל,כל דבר שבא ליד, ומסיימת את היום עם 3000 קלוריות,אני מרגישה נורא עם עצמי ומצפה יום אחרי עם הרבה ספורט ומורידה את המשקל המיותר, וככה זה נמשך כבר חודש,חודשיים..
    אני באמת לא יודעת מה לעשות,גם היום זה קרה,ואני מרגישה נורא כי אני לא רוצה להשמין:(

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה!! - תגובה

קרן אור
    04/04/2013

שיר,

סליחה על שלקח לי זמן לענות..לא הייתי ברשת.
    את מתארת נפילה במדרון מאוד תלול של הפרעת אכילה,וכואב לקרוא את המצוקה שעולה מדברייך.יחד עם זאת,יש הרבה שניתן לעשות ומוטב מוקדם(את עוד צעירה בהפרעה וסיכויי ההחלמה הם טובים יותר כשמטפלים בזמן)
    אשמח אם תפרטי יותר על עצמך -בת כמה את?האם נעשו נסיונות טיפול כלשהם בשנה שעברה מאז?מהיכן את?

נשמע שאת חייבת לפנות לטיפול ואשמח אם תעני על השאלות ששאלתי עמ"נ שנוכל להתאים לך טיפול.

קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כל הזמן חושבת על אוכל
    לילי
    19/03/2013

שלום,
    אני כל החיים הייתי בעודף שמקל של בין 5-12 קילו. כיום אני כשבעה קילו ממשקל היעד שלי. אני לא באמת עושה דיאטה, שפוט שומרת. אני מוצאת את עצמי כל הזמן חושבת על אוכל, מתי אוכל, מה, איפה, עם מי, מה אחרי זה. זה ככה כל חיי. זה נחשב להפרעת אכילה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כל הזמן חושבת על אוכל - תגובה

קרן אור
    04/04/2013

שלום לילי,

זה קשה וגם לא מקצועי לאבחן הפרעת אכילה מרחוק ,כשלא מכירים אותך ,כפי שקורה לאחר תשאול מסודר.
    יחד עם זאת,אני מניחה שאת מסכימה איתי שחשיבה על אוכל,משקל ומה שבניהם כל היום אינה תקינה.
    את כותבת שכך זה כל חייך והשאלה שעולה לי היא האם בעבר פנית לאיזשהו טיפול בעניין?
    נשמע לי שהכתובת הראשונית צריכה להיות אצל תזונאית שתחום מומחיותה הוא הפרעות אכילה ובמידת הצורך,היא תפנה אותך לטיפול משולב.
    כך או כך,אל תשאירי את המצב כמו שהוא,כי כפי ששמת לב זה לא משהו שפשוט יעלם וניתן לקיים חיים בריאים ללא העיסוק הזה.
    אם יש שאלות נוספות שאני יכולה לענות עליהם,בשמחה.

בהצלחה,
    קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רופא שיניים
    דניאלה
    28/02/2013

זה נכון שרופא שיניים יכול לזהות הפרעות אכילה? האם מותר לו לספר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רופא שיניים - תגובה

אפרת לוי
    04/03/2013

היי דניאלה,

לעיתים, במיוחד בבולמיה ישנה פגיעה בשיניים. רופא רגיש וחד אבחנה יכול לזהות זאת.
    אם את מתחת לגיל 18 הוא יכול להודיע להורייך,אם את מעל גיל 18 הוא אינו רשאי למסור מידע רפואי ביחס אלייך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה להיות בריאה בשביל ביתי הקטנה
    עדי
    16/02/2013

שלום,
    קוראים לי עדי בת 30 ויש לי הפרעת אכילה מתקופת התיכון. היא מתבטאת באכילה כפייתית, ממש בכמויות של אכילה בזמן של התקף בולימי - רק שלאחר מכן אני לא מקיאה אלא נשארת בתחושת הגועל העצמי שלי, מענישה את עצמי. זה קורה בתקופות בהן רע לי ושאני מרגישה אשמה על דברים שונים: בצבא העליתי 10 ק"ג בגלל אותם ההתקפים, כי השירות היה לי מאוד קשה מבחינה רגשית חברים טובים ברחו ממני כי דיברתי על ההפרעה המון. כשאני מרגישה אשמה על התנהגויות שלי אני מאבדת שליטה באופן מודע על מה שאוכלת, וכך מנצלת את היום עד הלילה ולפעמים אפילו מתעוררת באמצע הלילה כדי לאכול, וכמובן שזה משפיע מאוד על מצב רוחי.
    בשנה שעברה עליתי המון במשקל, בשל קשיים לשלב בין הלימודים האקדמיים שלי לבין גידול ילדתי המתוקה בת השנתיים וחצי כיום. אולם, הבנתי שאני מתחילה התדרדרות ונרשמתי לשומרי משקל ועד היום ירדתי כמעט עשרה ק"ג (גובהי 1.58 ועד לפני שלושה שבועות שקלתי 56.5 ק"ג). מאז חשבתי שאני בשליטה, רק ששוב התחילה תקופת המבחנים, אין לי אנרגיות לעשות את עבודת הגמר שלי כי הן רבות, מורכבות ובניגוד לשנים הקודמות שלי באקדמיה - אני עובדת שלוש פעמים בשבוע במקצוע שדורש המון עבודה בבית ואני פשוט קורסת. נכנסתי לבולמוס של כמעט שלושה שבועות ברצף - והעליתי ארבעה ק"ג בקלות. בשבוע האחרון הצלחתי לתפוס את עצמי ואפילו ירדתי קצת במשקל - אבל ברור לי שאני לא יציבה.
    ביתי לא רואה אותי כשאוכלת כך, כמובן שהיא רואה אותי אוכלת רק פריכיות וישר היא רוצה גם, כי הרי אמא אוכלת... אני לא מדברת איתה על אוכל, כמו שאימי נהגה להתרברב בפנינו כמה מעט אכלה באותו היום. כשהיא רוצה להישקל בבוקר כמוני (נשקלת בכל בוקר, אחרת יוצאת משליטה. חוץ משבת כמובן, לאחר ארוחת שישי המאוחרת), אני מניחה לה ומחמיאה לה ש"יש לה משקל יפה, איזה יופי שאת עומדת עליו!" ובכך מוציאה ממנו את העוקץ. כאמור, אני נשקלת ומיד יורדת ממנו, לא מדברת על כך.
    למרות שאני מרגישה שאני משתמשת בכל האמצעים כדי לטשטש לה את ההפרעה הנוראית הזו - אני רוצה להיות בריאה עבורה ועבורי. אני כרגע עומדת על 58.5 ק"ג ואני ממש חולמת להגיע למשקל של 54.5, אותו משקל כשהתגייסתי ובעבר הלא רחוק בכלל הייתי כל כך קרובה אליו...
    אשמח לדעתכן, חשוב לי להיעזר בחוו"ד מקצועית כי יודעת שלבד לא מסוגלת לשלוט בזה באמת.
    סליחה גדולה על אורך הפנייה...
    עדי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סליחה שאני מתערב אבל

Harel
    17/02/2013

סליחה מראש אם אני לא קורא את המצב שלך נכון, אבל נראה לי שהקושי הגדול שלך נובע מחוסר ידע וחוסר הבנת הגוף שלך.
    התקפים בולמיים באים כאשר את מרעיבה את עצמך. במקום לנסות לא לאכול ולהתפלל שהתקף הבולימיה לא יבוא, אולי פשוט כדאי לך לפתור את בעיית הבולימיה מהשורש בכך שתאכלי בכמויות שהגוף שלך לא יצטרך להכניס את עצמו למצב של Safe mode? למה שלא תנסי ללכת לתזונאית איכותית שתבנה לך תפריט נורמלי ובנוסף תרשמי לחדר כושר ותשתדלי להתאמן 3 פעמים בשבוע ואם אפשר אז יותר?
    אני חושב שנושא הדיאטה הוא אחד הנושאים הנפוצים שיש כיום, צריך לפעול בהיגיון ולא ללכת נגד דעות ואופנות שמשתנות מדי יום.
    סך הכל גם אם תשקלי 60 או 70 קילו לא יקרה שום דבר, האושר האמיתי הוא המשפחה והחברים וכפי שאת כותבת את מרחיקה אותם ממך.
    תנסי לשנות את הגישה שלך כלפי האופנה החולפת והפגיעה האיומה בגוף שלך, גם אם את לא מתחברת לחלקים מסויימים בגוף תנסי להעריך את התפקוד התקין והבריאות שניתנה לך ותצאי ממעגל ספירת הקלוריות הנוראית. תחלמי על איך לסיים את התואר ועל המשפחה וההנאה בחיים, ולא על משקל נמוך, את מספיק חכמה ובוגרת בשביל להבין את מה שנכון עבורך ועבור הקרובים לך, שיהיה לך המון בהצלחה מכל הלב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתבתי בטעות בולימיה במקום בולמוס

Harel
    17/02/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נראה לי שהבנת לא נכון

עדי
    19/02/2013

תודה על ההתייחסות והפגנת הרגישות למצב, אולם נראה לי שלא הבנת - בולמוסי האכילה אצלי לא נוצרים מאכילה יומיומית לא מאוזנת, שמביאה את הגוף שלי לחסך ואז לתגובות חסרות שליטה וניסיון למלא את החלל שנוצר. הבולמוסים מגיעים ממצב של אשמה וניסיון ומלא את הריק הרגשי שנוצר. למשל, צריכה ללמוד לבחינה ולא מוצאת את הכוחות הנפשיים לכך - אז אוכלת, ממוקמת במקום לא טוב בכלל מבחינה זוגית - אז אוכלת, וכו.
    אחרי כל כך הרבה שנים בזה, און ואוף, קשה פשוט "לקחת אחריות על החיים שלי" ולצאת משם.
    שיהיה המשך שבוע בריא טוטב לכולנו...
    עדי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סליחה שאני מתערב אבל - תגובה

אפרת לוי
    19/02/2013

היי הראל,

אתה לא מתערב! הפורום נועד שהגולשים יגיבו זה לזה, ישתפו בנסיונם או בתפיסותיהם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה להיות בריאה בשביל ביתי הקטנה - תגובה

אפרת לוי
    19/02/2013

היי עדי,

מאוד חשוב שאת עושה קישור בין התקפי האכילה לרגשות קשים, אשמה, גועל ועוד.
    אך זה לא מספיק, כי עצם הידיעה אינה מספיקה ואינה עוזרת לך להכחיד דפוס פתולוגי זה שקיים אצלך כמעט מחצית מחייך. חשוב מאוד שתפני לקבל טיפול פסיכולוגי על מנת לטפל בשורשים העמוקים יותר של הפרעת האכילה כדי שבולמוסי האכילה הללו יעלמו.
    הבעיה היא לא של משקל, מדובר בבעיה רגשית אשר מתבטאת דרך האוכל.
    את צודקת בהחלט, את צריכה להיות בריאה עבור הבת שלך ולהנות מהגידול שלה מבלי להיות עסוקה בענייני המשקל, הבולמוסים ותחושות הגועל.
    אם את רוצה לשאול שאלה נוספת את מוזמנת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה בלילה
    דניאלה
    10/02/2013

שלום, אני חושבת שהרגלי האכילה שלי נהיו ממש מוזרים ואפילו לא בריאים. אני עובדת בעיקר בלילות וכל הזמן טורפת (אבל ממש טורפת) כמויות גדולות של בשר ואוכל מטוגן בלילות. כאילו בשלוש בבוקר אני יושבת להפסקה במקדונלדס ואוכלת המון. אני גם עייפה בשעות מוזרות בגלל העבודה הזאת- הגוף כנראה ממש נדפק מזה.. אני לא יכולה להתפטר, אז מה עושים בקשר לאוכל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה בלילה - תגובה

אפרת לוי
    12/02/2013

היי דניאלה,

קיים אצלך היפוך בין שעות היום/ערות לבין שעות הלילה בגלל אופי העבודה שלך. להיפוך הזה יש השפעות על הגוף/מצב הרוח/והרגלי האכילה. ממליצה לך לפנות לתזונאית על מנת שתיצור לך תפריט מאוזן (אשר בחלקו תאכלי בלילה כחלק משעות הערות שלך). בנוסף, מומלץ לך לבדוק לאורך זמן עד כמה אופי העבודה הזו מתאים לך.
    האם לפני תחילת העבודה ההתנהלות סביב האוכל היתה תקינה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבקשה
    אורית
    29/01/2013

שאלה - האם התקפי רעב , חוסר שובע אכילת ג'אנק וממתקים נובעת מדיכאון ?
    או לאו דווקא , כי יש לי סוג של בעיה , אני מניחה שלרוב הבנות יש אותה אבל אצלי היא כשרע לי , או עצוב (במיוחד בתקופה האחרונה ) אני לא מפסיקה לאכול , יש אפשרות אפילו שזו אכילה רגשית .

אם כבר התחלתי אז אתחיל לספר שתמיד היתי ילדה שמנמנה אבל לא בהגזמה ,
    אני מאוד אוהבת לאכול אבל בתקופות מסוימות שלא טוב לי אני מוצאת נחמה באוכל
    הוא נושא מאוד מרכזי בחיים שלי , אבל רק ג'אנק , ממתקים , כו , אני צורכת המון קפאין וגם קשה לי להירדם , את כל הכסף שלי אני שורפת על ממתקים ואוכל במקום איזה בגד
    אני לא עובדת שנה וחצי ואני כל היום בבית סביב האוכל , אפשר להגיד שהיו פעמים בחיי שניסיתי כל מיני סוגים של דיאטות שחלקן מאוד תרמו והצלחתי לרדת במשקל וכמו כן היתי חסידה של אוכל בריא וטבעי , והיה לי טוב עם עצמי , היום אני לא מסוגלת לחשוב אפילו לעשות ספורט כי אין לי אנרגיות ... מה עושים ? למי פונים ? מי יכול לעזור לי ? תודה רבה על ההבנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבקשה - תגובה

אפרת לוי
    02/02/2013

היי אורית,

אני לא יכולה לאבחן דרך מה שכתבת אם מדובר בדיכאון, אך מה שכן עולה בבירור ממה שכתבת הוא שלא טוב לך, ושאת זקוקה לעזרה. את כותבת שעצוב לך, שאינך עובדת כבר שנה וחצי, שאת סובלת מהתקפי זלילה של ממתקים, קשיים בשינה (לעתים גם קשיים בשינה הם ביטוי לקשיים רגשיים). ממליצה לך מאוד לפנות לטיפול פסיכולוגי יחד עם פנייה לתזונאית אשר תבנה לך תפריט מאוזן. את יכולה לפנות לטיפול במסגרת קופת החולים אליה את שייכת או באופן פרטי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה