פורום הפרעות אכילה - תמיכה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הרגלי אכילה של בת 3.5
    אבי
    15/12/2011

שלום רב,

אינני יודע אם פה זה המקום לפרסום ההודעה הזו....אבל....

בתי בת 3.5 ומימדיה הפיזיים הם מעל הממוצע לגילה (משקל, גובה).

בניגוד להרבה ילדים בגילה- לבתי אין בעיות עם אוכל - היא אוכלת היטב ולא "עושה בעיות".
    הבעיה בגינה אני פונה אליכם כן קשורה לאוכל - היא חושבת תמיד על אוכל, היא מתכננת את ארוחת הערב אחרי הגן, היא מתענגת על הצלחת שלה ואם חלילה אנו מנסים להפחית בכמות (אנו תמיד מגישים כמות אוכל מסוימת)- היא ישר מתחילה לבכות...כאילו הרסנו לה את הארוחה.
    לאחרונה החלטנו לא להגיש אוכל למרכז השולחן (למעט ירקות), אלא אוכל בצלחת, כך היא לא תבקש/תיקח עוד, וכמות האוכל תהיה "מדודה".

אנו חוששים שהיא תגדל להיות ילדה שמנה, עם כל הבעיות הכרוכות בזה, אך החשש הגדול יותר שלנו נובע מתאוותה לאוכל, על כל הנגזרות שלו.

מבקש עזרתכם בטיפול לתופעה- איך אנו צריכים לפעול? האם צריך לפנות לדיאטנית? האם איש מקצוע אחר, לדעתכם, צריך לטפל ב"בעיה"?

אודה מאוד לתשובתכם,

אבי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הרגלי אכילה של בת 3.5 - תגובה

אפרת לוי
    16/12/2011

שלום אבי,

נראה שהתאווה של בתכם לאוכל מעוררת בכם פחד. ילדים שונים זה מזה בטמפרמנט ובעוצמות התאווה והתשוקה שלהם לחיים. אני חושבת שאסור לכם להיכנס עם בתכם למאבקי כוח סביב האוכל, היא מרגישה את המאבק (גם אם הוא סמוי), כאשר אתם מצמצמים את כמות האוכל או מביאים לה כמות 'מדודה' , ולכן מגיבה בכעס.
    העמדה הרגשית שלכם מאוד חשובה, אתם בעמדה בקורתית/ חרדה סביב האהבה שלה לאוכל, מדוע? האם אתם חוששים שהתאווה תצא מכלל שליטה (ותתבטא בהשמנה?)
    מאוד חשוב שלא תווצר אצל בתכם אשמה סביב האוכל.
    אני לא חושבת שצריך לפנות לדיאטנית, תנו לה לאכול, כן כמובן ווסתו את סוג המזון , ובמקביל צאו איתה לפעילות גופנית. ( עם ילדים קטנים זה יותר קל, אפשר לעשות פעילות משפחתית משותפת, כמו רכיבה על אופניים, משחק בכדור בפארק וכו') .
    אם אתם מרגישים שהמאבק/ חשש שלכם לא נרגע פנו לקבל הדרכת הורים מפסיכולוג.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נמאס כבר
    :(
    10/12/2011

היי אני בת 15 ולפני שנה בערך התחלתי לרדת במשקל כי הרגשתי ממש שמנה ירדתי 8 קילו והלכתי לטיפול אצל דיאטנית בעיר אבל זה לא עזר המשכתי לרדת ופעם אחת עליתי אחרי ששמעתי שעליתי ב קילו וחצי תוך שבועיים נבהלתי נורא ולא אכלתי כמעט והצלחתי לרדת אותם בשבועה אחרי המקרה הזה הופנתי למרפאה מיוחדת בצפון להפרעות אכילה ושם אובחנתי כחולה באנורקסיה זה נראה לי הזוי ובלתי אפשרי זה ממש לא הגיוני לי הבעיה היא שאני גרה מאוד רחוק מהמקום הזה ו אני נאלצת לטוס פעם בשבועה ולכן אני מפסידה יום לימודים וההורים שלי מפספסים יום עבודה ונמאס לי לתרתר אותם בגללי וחוץ מזה אני מרגישה שאני משמינה וזה גורם לי לעצב ממש גדול אני ואני מרגישה שאני ממש משמינה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נמאס כבר - תגובה

קרן אור
    11/12/2011

יקרה,
    אני רוצה להתחיל לענות לך בשאלה דווקא-אם למישהו מהקרובים אלייך או מבני משפחתך היתה מחלה פיזית קשה כדוגמת סרטן חלילה והיו אומרים לכם שהטיפול הכי טוב למחלה שלו מצריך הפסד יום עבודה\לימודים ונסיעה מרוחקת האם היית ממליצה לו לא לטפל?האם היית מקבלת את חוסר הנוחות שהוא חש בכך שאולי הוא מטרטר אותך?הרשי לי להניח את התשובה.ודאי שלא.את היית רוצה להיות שם בשבילו ואת לא היית מרפה עד שהוא היה מקבל את הטיפול הכי טוב שהמליצו לו לקבל ולא משנה אילו ויתורים ייאלץ\צו לעשות.
    אז במה שונה המקרה שלך?תפקידם של הורים הוא ללוות,לטפל,לדאוג לך.כל מטרתם הוא הרווחה הנפשית והפיזית שלך והם נמצאים שם ברצון בשבילך.
    אני לא מכירה אותך ואת הנתונים שלך אבל רק מלקרוא על איך שאת רואה את עצמך ומה שזה עושה לך ברמה הריגשית ,די ברור שיש לך הפרעת אכילה.
    אבל גם ברור לי שאת מחפשת תירוצים כדי להמנע מטיפול ואת בעצמך כותבת "אני ממש מרגישה שאני משמינה(בגלל הטיפול)".גם להרגשה הזאת יש מקום במרחב הטיפולי ואני מציעה לך להתמסר לטיפול כדי למנוע התדרדרות נוספת שתדרוש מצידה יותר מיום בשבוע ואת זה את הרי לא רוצה נכון?

אני יודעת שזה קשה.טיפול הוא לא דבר קל,אבל יכולה להבטיח לך שהוא היחיד שמשתלם.
    אשמח אם תעדכני,
    קרן אור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אין לי כוח להתמודד
    מיואשת
    11/12/2011

אני בת 29.5 מיואשת מהכל!!!!
    בשנתיים האחרונות...מעבר לבולמיה גיליתי עוד כמה דברים על עצמי!
    דיכאון,חרדות והפרעת אישיות גבולית.
    מבחוץ אני נראית כמו כולם ולצערי הרב חושבים שהכל בסדר ושטוב לי!
    אף אחד לא יודע שאני כבר מחודש יוני...מקיאה ובחודשיים האחרונים זה רק מחמיר!!
    חבר שלי בשנתיים האחרונות יודע שאני מקיאה והיום כבר דיברתי איתו על זה ברצינות ושאני רוצה עזרה! וחשבתי לחזור לאישפוז בתל השומר! הוא לא מבין מילה ממה שאני מדברת ואני לא יכולה לכעוס עליו!!! לא אשמתו!!!!
    בסה"כ בחיים...הכל בסדר,לא רע!
    בקיצור אין לי מושג איך להסביר את הטימטום הזה שחזרתי להקיא ככה אחרי שהפסקתי יפה! אני פשוט רוצה לרדת במשקל!!!!!!!!!!! אני מגעילה! שמנה! לא אסתטית! וממש לא אכפת לי שכולם אומרים ההפך! זאת ההרגשה שלי!!!!!!!! אני מתקלחת המוןןן (יש לי גם OCD של ניקיון) ממש דפוקה!!!! יש לי הכל מהכל!
    הלוואי והיה יותר קל!!!!!!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אל ייאוש!

קרן אור
    11/12/2011

יקרה,
    אני שומעת כמה קשה לך וכמה אנרגיות את מבזבזת על הניסיונות להסביר את עצמך,אנרגיות שכדאי להשקיע דווקא במציאת טיפול מתאים,כזה שיתן לך את האחזקה המספקת שאת כמה כמהה אליה כרגע.
    הפרעת אכילה היא מנגנון הגנה שהנפש סיגלה לעצמה כדי להתמודד עם דברים עמוקים וכואבים יותר שקשה מאוד לגעת ולהבין ולצאת ממנה לבד.
    הפרעת האכילה היא הסימפטום.בדומה לכאב שיניים שמצריך טיפול שורש אבל אנחנו בוחרים להתעלם ורק לכסות אותו בסתימה,במוקדם או במאוחר הכול עולה.
    אני מבינה מדברייך שהיית בטיפול בעברך וממליצה לך לשקול לחזור אליו או אל כל מרפאה אחרת המטפלת בה"א,שם יוכלו להעריך את מצבך ולהתאים לך טיפול בהתאם לכך.אגב,בכל מרפאה יש קבוצות להורים,משפחה ובני זוג,שחבר שלך יוכל להשתבץ בהם עמ"נ להבין ולעזור לך לעבור את התקופה הזאת.
    רק את יודעת מה את מרגישה ונכון לעכשיו לא ממש משנה ההגדרה או הלמה,מה שחשוב עכשיו הוא לאפשר את האיך,איך את מוצאת לעצמך טיפול וכמה שיותר מהר כן יטב.
    עדכני,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כ''כ קשה לי ...
    חסויה
    06/12/2011

אני משתגעת !
    אני אוכלת בין 600 - 700 קל'
    ורוצים שאני יאכל יותר [ הדיאטנית והפסיכולוגית ]
    ואני לא מסוגלת !
    אני אשמין !!
    ואני מפחדת לרדת כדי שלא יאשפזו אותי
    ואני מפחדת לעלות כי אני גם ככה שמנה ...
    אני מתחרפנת וקשה לי , כ''כ קשה ואני מנסה להבריא
    ולצאת מזה ואני לא מצליחה ולא בא לי לצאת מזה ,
    מפני שאני רוצה לאהוב את עצמי בסך - הכל
    והאהבה העצמית הזאת תתממש רק כאשר אני ארד במשקל .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כ''כ קשה לי ... - תגובה

אפרת לוי
    09/12/2011

המאבק במחלה הוא מאוד קשה, שומעים אותו דרך המילים הסותרות שלך הרצון לעלות ולהבריא לצד הרצון לרדת וכך תרגישי מאושרת.
    הדרך שלי לעזור לך הוא לחזק אותך במאבק, המשיכי בטיפולים שלך,וכמובן את יכולה להיעזר בפורום ולהפנות שאלות לגולשות/ים
    מאחלת לך הצלחה ובריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צ

חסויה
    09/12/2011

בנוסף להכל ,
    המחזור מאחר לי עוד מעט בחודשיים ואני לא יודעת אם לספר או לא ,
    מכיוון יכריחו אותי לאכול יותר .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צ - תגובה

קרן אור
    11/12/2011

יקרה,

ראשית,מחקתי נתונים משקלים מהסיבה שבעבר הדבר עורר טריגרים בקוראים אם כי אני מבינה מה ניסית להמחיש באמצעות ציונם.
    שנית,אני לא מכירה אף אחת שהגיעה לטיפול ללא האמביולנטיות שאת מתארת.המלחמה בין שני הקולות,הצד החולה שמפחד לאבד את ההגנות שלו והצד הבריא,זה שמביא אותך לטיפול וזה שבתקשורת איתנו (מתוך הבנה שמה שאת עושה וחווה אינו תקין ובריא עבורך).
    עצתי לך היא לא לוותר.להביא את הקשיים הללו לתוך הטיפול כדי שניתן יהיה להבין מה מקומם ואיך ניתן לפרק אותם ולהקל עליך ,הקלה אמיתית,כזאת שלא נשענת על נתון מספרי,שאינו יודע שובע. (אל תשלי את עצמך שזה ישתנה רק אם תרדי עוד קצת כי תרשי לי להניח שבעבר הלא רחוק כשהתחלת רצית להגיע עד מספר מסוים "רק כדי לאהוב את עצמך" וזה כמובן לא קרה וכך זה המשיך לרדת..פרוגנוזה ידועה מראש,לצערי).
    העזרי בצוות הטיפולי ,תני להם לקבל כרגע את ההחלטות הנכונות עבורך.
    ואנחנו כאן כדי ללוות אותך בין לבין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצטערת לשמוע!
    נטע
    07/12/2011

חד משמעית - כדאי שתתפסי את עצמך לידיים ואם לא את, אז שיתפסו אותך חזק חזק ההורים לידיהם.
    מצטערת יקירתי שהפרסומת של קארין באומן גרמה לך למוטבציה הרי כל כך הרבה סבל ודמעות יורדות לה שם... וללא ספק כל צופה טיפש שלא יהיה מזיל דמעה או שניים.
    חשבתי להעלות לכאן את הסרטון, ולאור זאת שאת טוענת שזה הגביר לך את המוטבציה , אני מאושרת שלא עשיתי זאת ,לא בשבילך ולא בשביל אף אחת אחרת פה !!!
    אני באמת רוצה שיהיה לך טוב,יקרה!!!
    ההודעה שלך לא עשתה לי טובה, בחיי אני גמורה רק רוצה לצאת מזה ואת מציבה לך יעדים כל כך לא שווים ולא משתלמים.....

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התגובה הנ"ל לרעות

נטע
    07/12/2011

תרגישי טוב יקרה!!!! שמרי על עצמך....
    לא נראה לי שאת רוצה להיות בסרטון הבא של הדוגמניות הנכשלות. תשקיעי במאמצים לטפח את עצמך לא להוריד ממשקלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ..

רעות
    08/12/2011

ודרך אגב אני בכלל לא מהדוגמניות האלה .
    לא עשיתי ואני לא בתוך כך המעגל הזה כדי להתפרסם או משהו .ממש לא .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יקרה סליחה שהייתי תקיפה...

נטע
    08/12/2011

התכוונתי להגיד שאני לא רוצה שתגיעי למצב הזה של קארין באומן... אנחנו לא רחוקות ממנה בהרבה. אז שיקחו אותך לידיים. אנחנו לא רוצים עוד סרטון כזה כואב :-(
    מחזיקה לך אצבעות....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יקרה סליחה שהייתי תקיפה... - תגובה

אפרת לוי
    09/12/2011

נטע יקרה,

הנוכחות שלך והתגובות שלך בפורום חשובות, אל תבהלי גם אם את קצת תקיפה,
    אני חושבת שהגבת בעוצמה מתוך דאגה לרעות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה אפרת!

נטע
    09/12/2011

:-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לרעות בבקשה ו...

נטע
    08/12/2011

התכוונתי להגיד שאני לא רוצה שתגיעי למצב הזה של קארין באומן... אנחנו לא רחוקות ממנה בהרבה. אז שיקחו אותך לידיים. אנחנו לא רוצים עוד סרטון כזה כואב :-(
    מחזיקה לך אצבעות....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה בסדר .

רעות
    08/12/2011

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות אכילה אצל גברים
    דנה
    05/12/2011

שלום, שמי דנה, אני סטודנטית בבר אילן ואני עושה עבודה על הפרעות אכילה אצל גברים. זה נושא שלדעתי לא חקרו אותו מספיק בעיקר כי קשה להגיע אל אנשים שמוכנים להתראיין.
    לכן אני פונה אליכם, אם אתם מוכנים לשתף ולחלוק את הסיפור שלכם, או מכירים מישהו שזה רלוונטי לגביו, בבקשה צרו איתי קשר. כמובן שכל דבר שיאמר ישמר בסודיות מוחלטת.
    תודה,

דנה
    dpanica@gmail.com

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות אכילה אצל גברים - תגובה

אפרת לוי
    05/12/2011

הי דנה,

איך ניתן ליצור עמך קשר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי אפרת

דנה
    05/12/2011

את יכולה ליצור איתי קשר במייל שצירפתי
    dpanica@gmail.com
    או בטלפון
    0544453483

תודה :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנורקסיה -נקודת מבטו של גבר
    מנחם
    21/01/2011

בתור ילד בן 12 לא מקובל חברתית
    אולי אפילו שמן היו לי את כל הסיבות שבעולם ליפול למחלה הארורה הזאת בגיל 14 התאשפזתי המחלקה בתל השומר להפרעות אכילה לא בצלחתי שם התמרדתי לכל החוקים והעיפו אותי משם הביתה עם פקידת סעד
    למי שלא יודע הפקידת סעד מבקרת כל שבועיים בבית ושואלת מה שלומך ואם אתה אוכל כמו שצריך
    אם לא היא מוציאה צו בית משפט לאשפוז בכפייה בבית חולים פסיכיאטרי
    להגיד את האמת משכתי את הזמן עם המשקל עד היום [גיל 16] עש שהסכמתי לעלות בכלל בדעתי ללעלות במשקל אמי חשבה שאולי מכון כושר זמ מה שיעזור לי וזה התברר כהימור מוצלח אפשר להגיד שהתאהבתי אבל בכיוון ההפוך לא על מנת לרדת במשקל אלא על מנת לעלות מסת שריר [כלומר משקל] לא האמנתי שכאשר אני מחטב את גופי אני מחליט עליו באן רזה גב גדול ידיים גדולות רגלייים קטנות זה נראה לי כמו פיסול בגוף ואתה הפסל הראשי עליתי 10 קילו ממשקל39 ל49 על גובה 1.65 רק שתבינו באיזה מצב גרוע הייתי אני פונה לכל החולות אני מכם אולי מכון כושר זה לגברים ולנשים זה לא מתאים
    פתרון אחר: טיםול תרופתי יש היום כל כך הרבה תרופות פסיכאטריות בשוק שיכולות רק להועיל ולעזור אנא מכם שמרו על עצמכם מנחם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ראיון למחקר על הפרעות אכילה אצל גבר

דנה
    05/12/2011

היי מנחם, קראתי את ההודעה שלך, אני עושה מחקר על הפרעות אכילה אצל גברים באוניברסיטת בר אילן. מאוד קשה למצוא גברים שמוכנים לחלוק את החוויה שלהם..
    האם תשקול לקחת חלק במחקר ולספר את הסיפור שלך? כמובן שהכל ישמר בסודיות מוחלטת עד רמת השם.
    אם זה משהו שעשוי לעניין אותך בבקשה צור איתי קשר
    dpanica@gmail.com
    דנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנורקסיה -נקודת מבטו של גבר - תגובה

קרן אור
    22/01/2011

בוקר טוב מנחם,

ראשית,תודה על השיתוף וכל הכבוד על השינוי שעשית שברור לי שלא היה פשוט!
    אבל צריך להשים לב שאתה לא מחליף התמכרות אחת באחרת,שהרי גם התמכרות לספורט הינה התמכרות לכל דבר ויש לה נזקים כשהיא לא נעשית במינון ובאופן בריא,כולל איזון תזונתי שהוא כולל לא רק עליה במשקל ובמסת השריר,אלא איזון תזונתי והתאמת התפריט לאופן ועצימות האימון,מתן מנוחה לשריר להתאושש בין לבין,הקשבה לגוף כדי למנוע פציעת ספורט ועוד ועוד.
    על פניו,חשוב לי לציין שאולי עלית במשקל ואתה לא נמצא במשקל מסכן חיים,אבל אתה עדיין נמצא בתת משקל(BMI 18) ויש צורך בעליה נוספת במשקל.
    אתה כותב על פיסול הגוף,ואני שומעת כמה עדיין יש כאן מימד משמעותי עבורך של שליטה.ממה אתה מפחד?מה זה בשבילך לאבד שליטה??
    אלו דברים שחשוב להבין בטיפול נפשי(לא כתבת,האם אתה נמצא בטיפול שכזה?),כדי למגר את הפרעת האכילה באמת.כמו כן,נשמע שאתה יכול להיתרם מאוד מייעוץ תזונתי(אתה עדיין צעיר מאוד ונמצא בתהליך של גדילה).
    יש עוד עבודה שנשמע שצריכה להתבצע,וחשוב שתעשה במרחב הטיפולי.
    שמור על עצמך!
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתייאשת
    מרי
    28/11/2011

יש לי הפרעת אכילה (-כן, אני בשלב שמוכן להודות ומכיר בה) כבר הרבה שנים - אךלרוב הייתה שקטה ייחסית והייתה יותר מדוברת מאשר מעשית למעט שבועות מספר במהלך השנים.
    לפני כשנה - הכל יצא משליטה. התחלתי ברצון לרדת במעט ואפילו הלכתי לדיאטנית כדי שזה יהיה מבוקר אך בשלב מסויים הפסקתי להקשיב לה וכל שבוע הפחתתי באוכל עד שהפסקתי כמעט לגמרי - כיום כמות הקלוריות שאני צורכת ביום עומדת על פחות מ-300 ביום.
    אני מטופלת במרפאה להפרעות אכילה של קופת החולים אליה אני משתייכת - נפגשת פעמיים בשבוע עם דיאטנית, עוד פעם עם פסיכיאטרית ופעמיים (מחוץ למרפאה) עם פסיכולוגית.
    קשה לי להיות בטיפול אך אני יודעת כבר שלבד זה יותר גרוע ואי אפשר למרות שהרבה מאד פעמים יש בי רצון לברוח ולהיות לבד.

ועכשיו אין לי כוח יותר. התייאשתי - כל המטפלים סביבי רוצים לעזור אך אני לא מאפשרת. אני מרגישה שמנה למרות שאחרים טוענים שאני בתת משקל. כבר מאיימים עליי באשפוז וזה הדבר האחרון שאני רוצה.
    אני עובדת במשרה כמעט מלאה ולומדת כבר תואר שני. יש לי בעצם חיים מלאים ואני לא רוצה להרוס את הכל אך נראה לי שזה מה שיקרה בקצב של ההתקדמות שלי.
    אני כועסת על עצמי שאני לא מצליחה פשוט להכריח את עצמי לאכול ופשוט לאכול.
    מה יהיה בסוף? אני לא רוצה למות! אבל כבר התייאשתי מלהילחם. זה פשוט מעבר ליכולות שלי.
    סיוט!!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מתייאשת - תגובה

אפרת לוי
    01/12/2011

שלום מרי,

קשה ׳להיפטר׳ מהפרעת אכילה, זה תהליך מייגע, מתסכל, אך אפשרי.
    נשמע מתוך תיאורייך שבנית לך מסגרת טיפולית הדוקה. את מיואשת מכך שעדיין אין תוצאות ואת מתקשה לאכול, שתפי את המטפלים בך בתחושות הללו.
    זה חלק בלתי נפרד מהטיפול.
    את יכולה להשתמש בפורום הזה על ידי פנייה לגולשות אחרות על מנת שתלמדי מנסיונן בטיפול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מרפאות להפרעות אכילה של הכללית
    רבקה
    28/11/2011

בס"ד

בוקר טוב

אני גרה בלוד
    והייתי רוצה לדעת לאיזה מרפאות מטעם הכללית אני יכולה לגשת?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מרפאות להפרעות אכילה של הכללית - תגובה

אפרת לוי
    29/11/2011

שלום רבקה,

ישנה רשימה מצורפת באתר של מרכזים להפרעות אכילה , גם של קופת חולים כללית.
    ( הכנסי לשאלות נפוצות ).
    אני חושבת שבמקרה של הפרעת אכילה לילית רצוי להיות מטופל במרכז להפרעת אכילה על מנת לקבל טיפול משולב של דיאטנית, פסיכולוג וגם טיפול תרופתי.

בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמוסים
    ליאן ביטון
    25/11/2011

האם אפשר לצאת מהבולמוסים האלה ע"י פסיכולוג או שזה לכל החיםם?מדוכאת מהחיים..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמוסים - תגובה

אפרת לוי
    26/11/2011

שלום ליאן,

ניתן בהחלט ' להתגבר' על בולמוסי אכילה, על ידי טיפול של פסיכולוג שמומחה בהפרעות אכילה. לרוב, בולמוסי האכילה מבטאים קונפליקט רגשי שמתבטא באמצעות האוכל,הם גורמים סבל רב ומצוקה. בדרך כלל, כאשר הקונפליקט מדובר בטיפול הפסיכולוגי בולמוסי האכילה פוחתים ואף נעלמים. (אני מציגה זאת באופן 'פשוט וקל' , כמובן שמדובר בתהליך שלוקח זמן).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לצאת מבולמוסים

טל
    28/11/2011

הי כן אפשר לצאת מבולמוסים אשמח לתת לך טלפון של המטפלת שלי אים תרצי , מייל obden3@walla.com

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית
    יולי
    29/10/2011

סובלת מאכילה לילית זה שנים, מחפשת עזרה אך לאן שאני פונה לא יודעים על מה אני מדברת
    אני גרה במרכז הארץ, האם ידוע לכם על טיפול?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית - תגובה

אפרת לוי
    29/10/2011

שלום יולי,

הטיפול המומלץ לאכילה לילית הוא שילוב של טיפול פסיכולוגי (על ידי פסיכולוג שמתמחה בהפרעות אכילה) וטיפול תרופתי. ניתן לפנות לטיפול באופן פרטי או למרכזי הפרעות אכילה
    (ישנה רשימה מצורפת בפורום) אם את חברת קופת חולים מכבי נדמה לי שבראשון לציון יש מרכז טיפולי להפרעות אכילה.

בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גם לי יש הפרעה כזו אכילה בלילה

רבקה
    28/11/2011

בס"ד

שלום

היום נכנסתי לאתר לגבי הבעיה של הפרעת אכילה בלילה
    הייתי רוצה להיות אתך בקשר אם אפשר באותו נושא
    המייל שלי הוא

bitachon@lod.muni.il

אשמח שתיצרי עימי קשר

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילה קשה ומעצבנת אכילה לילית
    רבקה
    28/11/2011

בס"ד
    שלום
    אני בת 54 סובלת הרבה שנים מהפרעת אכילה קמה בלילה לאכול.
    א. רציתי לדעת אם יש לזה טיפול ואם כן היכן?
    ב. מאד הייתי רוצה שמישהו / מישהי עם אותה בעיה שתיצור עימי קשר ע"מ שאוכל לדבר אתם בנושא.

אני מאד סובלת מבעיה זו ובגללה לא מצליחה לרזות וזה מתסכל ברמות קשות
    פשוט אין לי חשק לחיות ככה.

מישהו חייב לעזור לי

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צריכה עצה!
    ליהי
    24/11/2011

שלום, יש לי חברה (חח לא אני, באמת חברה..)
    שהיא לא שחיפה או רזה, אבל גם אי אפשר לקרוא לה שמנה! היא טיפה מלאה.. יש לה צורה נשית.... בעבר היא הייתה הרבה יותר שמנמנה ועשתה מאמצים במשך השנים והצליחה להשיל כמה קילוגרמים ע"י ספורט ודיאטות
    היא ממש הצליחה לרזות יפה.. ואפילו די מרוצה מהתוצאה וכולם מפרגנים לה והכל....
    אבל יש בעיה- ההורים שלה!
    ההורים שלה ממש מייאשים ומדכאים אותה.. אבא שלה כל הזמן עוקץ אותה על זה שהיא שמנה, ושהיא צריכה לעשות דיאטות.. הוא אומר לה שהוא לא רוצה שהבת שלו תהיה שמנה
    ואמא שלה תומכת בו ומחזקת את מילותיו..
    היא כל הזמן בוכה בגללם , ורבה איתם על זה.. והם לא מבינים את גודל העוול שהם עושים לה כי היא אפילו בכלל לא כזאת שמנה!!
    אני מפחדת שאולי היא תתחיל לפתח הפרעות אכילה בגללם ותהיה בולימית או שהיא אפילו עושה את זה בלי ידיעתנו.. (החברות הטובות שלה)
    אנחנו כל הזמן אומרות לה שלא תיתן להם להרוס לה את ההרגשה.. שהיא רזתה ממש יפה ושהיא לא צריכה לרדת עוד במשקל כי כמו שהיא נראית כרגע היא בסדר גמור!
    מה לעשות?!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דרך אגב.. אנחנו בנות 20

ליהי
    24/11/2011

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צריכה עצה! - תגובה

אפרת לוי
    26/11/2011

שלום ליהי,

ההתקפה של ההורים של חברתך עליה אינה מוסיפה לדימוי העצמי שלה ולתחושת הערך שלה, ישנו סכון שתפתח הפרעת אכילה, אך זה לא וודאי.
    העובדה שאת וחברותייך תומכות בה ומעודדות אותה מהווה גורם תמיכה חשוב.
    אם את מתרשמת שמצב רוחה ירוד, היא מרבה לבכות ויש פגיעה בתפקודה ( הפסיקה לעבוד, ישנה הרבה וכו') עודדי אותה לפנות לטיפול. את יכולה גם להפנות אותה לפורום על מנת להתייעץ ולקבל עזרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבקשה
    לירון
    30/10/2011

האם אפשר לפנות לטיפול דרך קופת חולים?
    אני קצת בבעיה כי ההורים שלי לא יודעים ואני לא רוצה גם שהם יידעו.
    מה ניתן לעשות? האם הפנייה דרך קופת חולים עולה הרבה כסף?

תודה על העזרה..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• היי לירון

נטע
    31/10/2011

ברוכה הבאה !
    בהחלט את יכולה לגשת לטיפול דרך הקופת חולים. בת כמה את?
    תפני לרופא המשפחה או ילדים, תסבירי את הקושי שלך ותבקשי הפניה למרפאה להפרעות אכילה דיאטני או פסיכולוג..
    ב ה צ ל ח ה@

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ברור שאפשר

מיכל
    22/11/2011

כל קופות החולים היום מאפשרים סיבסוד חלקי של טיפול פסיכולוגים (ולדעתי גם פסיכיאטרים)
    תכנסי לאתר של הקופה שאת שייכת אליה, תחפשי מטפל באזור מגורייך ולדעתי את לא צריכה אפילו הפנייה...
    אני הייתי מטופלת ככה על ידי פסיכולוגים של הקופה

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבקשה - תגובה

אפרת לוי
    31/10/2011

שלום לירון,

בהמשך לדבריה של נטע, השאלה היא בת כמה את? אם את מתחת לגיל 18 , מבחינה חוקית, אין אפשרות לקבל טיפול ללא הסכמת ההורים ( בין אם זה דרך קופת חולים ובין אם זה טיפול פרטי).
    חשוב שתביני שגם אם ההורים נותנים את הסכמתם לטיפול/משלמים עליו, אין זה אומר שהם חשופים לתכנים שיעלו בטיפול, אילו נשארים בינך לבין הפסיכולוג/ית.

במידה ואת מעל לגיל 18 הענין פשוט יותר, את פונה דרך רופא המשפחה או ישירות למרכז לטיפול בהפרעות אכילה (תלוי בקופת החולים אליה את משתייכת), או לטיפול אצל פסיכולוג הנמצא בהסדר עם קופת החולים. איני יודעת מה התעריף לפגישה.

את מוזמנת לשתף בהתלבטות שלך , בקושי לספר להוריך (במיוחד אם את מתחת לגיל 18)
    אם את צריכה הכוונה נוספת אל תהססי לפנות,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך...

לירון
    11/11/2011

אני בת 20.. עדיין חיילת אבל משתחררת ממש בקרוב..
    אני מתכוונת להתחיל בטיפול לאחר השחרור כי ממש לא בא לי על כל הפרוצדורות האלה בצבא..
    בינתיים המצב רק מחמיר.. אני בין בולמוסים להרעבות..
    המחשבות האובססיביות רק גוברות מיום ליום..
    אין לי ספק שאני במצב הכי גרוע שהייתי מאז שההפרעה התחילה (אני נמצאת במערבולת הזאת קרוב לשלוש שנים וזה מרגיש כמו 20)..
    מה שאני צריכה עכשיו זה בעיקר תמיכה כי אין לי אף אחד שאני יכולה לדבר איתו על זה..
    אני לא מצליחה לשבור את מעגל הבולמוסים האלה..זה פשוט נורא.
    אני יודעת וזוכרת היטב כמה רע אני מרגישה אחרי אבל אני פשוט לא יכולה לעצור בעצמי.. זו תופעה בלתי מוסברת! איך אפשר לעצור את זה???

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך... - תגובה

אפרת לוי
    12/11/2011

שלום לירון,

מדוע את מחכה עד לאחר השחרור? את יכולה להתחיל טיפול באופן פרטי, ואין לך מחויבות לדווח על כך לצבא (בנגוד לעבר בו היה צריך לדווח) .
    מדברייך נשמע שאת מאוד לבד עם ההפרעה , האם הורייך מודעים לכך?
    אני מזמינה אותך להשתמש בפורום ולהפנות בקשה לתמיכה מצד הגולשים/ות .
    לצערי זה לא מספיק,
    את חייבת להתחיל בטיפול פסיכולוגי מקצועי על מנת לטפל בהפרעה הזו שמאמללת את חייך ולא מאפשרת לך לחיות חיים של בחורה צעירה שמיטב שנותיה לפניה
    אם יש קושי לספר להוריך, מה הקושי, אנא ספרי

.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי לספר

לירון
    13/11/2011

אני ממש לא מסוגלת לספר להורים, קודם כל כי אמא שלי היא האישה הכי לחוצה ביקום. ברגע שאגיד לה משהו כזה היא לא תתן לי לצאת מהבית ותשתגע מדאגה! מספיק שאני אומרת לה שיש לי איזה כאב בטן קטן היא משגעת אותי כל היום ומתקשרת כל שנייה לבדוק שהכל בסדר.
    דבר שני, אני צריכה להסביר פה משהו. כל חיי הייתי הילדה הרזה הזאת שכולם מקנאים בה כי היא אוכלת כל כך הרבה ולא משמינה. לעולם לא חשבתי על אוכל, לא ידעתי מה זה קלוריות, מה זה תזונה, לא עניין אותי בכלל המשקל, אם אני מעלה קילו או לא, אם מכנס נסגר עליי או נהיה קטן. זה כל כך לא הטריד אותי!!
    אני פשוט זוכרת שיום אחד שמתי לב שקצת השמנתי (זה קרה כמה חודשים לפני הגיוס) והשתגעתי מזה! לא שהשמנתי הרבה, עכשיו למשל אני הרבה יותר שמנה מאז!
    (הגובה שלי 165 ס"מ ואני שוקלת 54, כשהתגייסתי שקלתי בערך 51-52).
    מאז המצב כמובן רק החמיר ככל שעוברים הימים זה רק הולך ומחמיר, אני מתעסקת בזה יותר ויותר, מצמצמת באכילה, מורידה במשקל אבל אז מעלה הכל בכמה ימים של בולמוסים קשים (אני לא מקיאה).
    ליד המשפחה והחברים אני מתנהגת רגיל ומסתירה את הבעיה ממש טוב. זה גם לא שאני מרעיבה את עצמי או משהו, אני אוכלת טוב, פשוט שמה לב למה שאני אוכלת ומשתדלת לא לעבור 1000 קלוריות ביום..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ללירון

נטע
    13/11/2011

לירוני, האם אנחנו מכירות???

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חחחח כנראה שכן!

לירון
    13/11/2011

שמות בדויים בפורומים, את יודעת איך זה...
    ;)
    דברי איתי נטוש, אני מתגעגעת!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נשמה שלי את!!!

נטע
    14/11/2011

חחח איך עליתי עלייך , יפה שלי הרגשתי אותך כל כך !
    אני איתך בלב. את יודעת איפה אני....
    נדבר לנו מחר בפייס....נשיקותתת!!!
    אוהבתותך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי לספר - תגובה

אפרת לוי
    14/11/2011

הי לירון,

על פי דברייך יכול להיות שלאמא זה יהיה מסובך יותר לספר. מה עם אבא?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

לירון
    17/11/2011

מבחינתי זה אותו דבר..
    כי אבא שלי מיד יספר לאמא שלי, פשוט כי הוא לא ידע איך להתמודד עם זה..
    אני גם לא נוהגת לדבר איתו יותר מידי על עניינים פרטיים ולשוחח איתו שיחות נפש..אז איך אני אפיל עליו פתאום פצצה כזאת??

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה - תגובה

קרן אור
    17/11/2011

היי לירון,

תמיכה משפחתית היא מרכיב חשוב בהחלמה מהפרעת אכילה,כי לרוב מדובר בדינמיקה משפחתית בעייתית שחשוב לעבוד עליה הן בטיפול פרטני והן משפחתי.
    יחד עם זאת,ברור לי שישנם מצבים שאינם מאפשרים או "ששכרם יוצא בהפסדם" בשיתוף המשפחה בטיפול.אם כך המצב אצלך,זאת לא סיבה לא לפנות לטיפול(ולעיתים אפשר וניתן לעבוד עליו בתוך הטיפול) ובגלל שאת כבר לא קטינה את יכולה לפנות לטיפול מבלי לידע את הורייך.המטפל מחויב מצידו לסודיות.
    אל תחכי.הפרעת אכילה נוטה להחמיר ללא טיפול,וקשה מאוד להחלים ממנה לבד.
    אני חושבת שאת מבינה את זה.
    יש בשימושון למעלה מרכזים,הן פרטיים והן ממשלתיים,שניתן לפנות אליהם לשם קבלת טיפול משולב בהפרעת אכילה.
    אם את צריכה עזרה ספציפית ונוספת אל תהססי לפנות שוב.

הרבה הצלחה,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אין כמו לשתף חברה קרובה..

ליהי
    24/11/2011

או אמא, או דודה או מישהי/מישהו שאת סומכת עליו....
    תנסי, את אולי עוד תופתעי....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיכאון כתוצאה מה"א
    לא משנה ...
    17/11/2011

יכול להיות דיכאון מאובחן כתוצאה מהפרעת אכילה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דיכאון כתוצאה מה"א - תגובה

קרן אור
    17/11/2011

בהחלט כן!
    לא יודעים מה קדם למה.אבל יש שכיחות גבוהה של דיכאון בחולים עם הפרעות אכילה,שיכול להגרם עקב ירידה בסרוטונין במוח(=הורמון שאחראי על מצב רוח) כתוצאה מחוסרים תזונתיים .כמון כן,דיכאון הוא לעיתים אחד המאפיינים שגרמו להפרעת אכילה.בדר"כ מדובר בשילוב של השניים.
    רוצה לספר יותר היכן את\ה רואה את עצמך ?

קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה