פורום הפרעות אכילה - תמיכה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה
    חסוי
    13/11/2011

אנורקסיה יכולה להיות מאובחנת גם ללא התמכרות לספורט / הקאות ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

אפרת לוי
    14/11/2011

כמובן, התמכרות לספורט אינה 'תנאי' לקיום אנורקסיה. כך גם הקאות.

האם תרצה/י לשתף?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה

חסוי
    15/11/2011

אני 39.6 על 1.55 ומאיימים לאשפז אותי .
    לא אמרו לי איזה סוג של ה"א יש לי .
    הפסיכיאטר רוצה לתת כדורים להעלאת תחושת הרעב
    ולהורדת החרדות [ כי אני ממש מפחדת לעלות ולאכול מאכלים מסוימים ] .
    אני לא רוצה להיות מאושפזת ובמיוחד לא לקחת כדורים .
    קשה לי מאוד ואני מנסה לאכול יותר ולעלות במשקל -
    אך בסופו של דבר אני נשברת ומגיעה לחוסר הצלחה .
    אני אשמח אם תגידי לי איזה סוג של ה"א יש לי ותסבירי קצת מה הוא בעצם אשפוז .
    תודה מראש ..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

אפרת לוי
    15/11/2011

שלום,

מה שאת מתארת נשמע קרוב יותר לאנורקסיה.
    המטרה באשפוז הוא מתן של טיפול אינטנסיבי בהפרעת אכילה הכולל טיפול בהבט הפיזי ( שהמערכות בגוף יעבדו, שהגוף יקבל את החומרים להם הוא זקוק על מנת לחיות) וטיפול בהבט הנפשי שכולל: טיפול תרופתי, טיפול פסיכולוגי פרטני, לעתים יש טיפול משפחתי ( מתחת לגיל 18) . הפחד שלך לעלות במשקל הוא חלק מהפרעת האכילה, גם אם את מתאמצת לעלות , אם לא תטפלי במה שעומד בבסיס ההפרעה אז המאמץ מועד לכישלון.
    לעיתים אין מנוס מאשפוז, במיוחד אם ישנה סכנת חיים או חשש לפגיעה במערכות חיוניות בגוף.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה
    אליסון
    07/11/2011

שלום, אני בת 16, שוקלת 56 וחצי- 58 (תלוי בתקופה, אם אני לפני מחזור וכאלה)
    יש לי בעיה שאני ממש מרגישה רע עם הגוף שלי. לא חשוב איך אני מסתכלת אני נראת לעצמי שמנה. אני לא כלכך מלאה, יש לי חזה גדול ורגלים ארוכות ורזות,
    הגוף שלי נחשב יפה ואומרים לי שהוא יפה אבל אני ממש ממש ממש מרגישה רע עם עצמי ומחפשת דרכים איך להפסיק לאכול הרבה.
    אני תקופה אוכלת פחות מ1000 קלוריות ליום, משתדלת לפחות, רזיתי טיפה אבל הבעיה שהמטרה שאני שואפת אליה רחוקה ממני..
    נכון יש את הבנות האלה שלא חשוב כמה הן אוכלות, הן נשארות שלד?
    אני רוצה להראות כזו. שלד.
    אני לא רואה דרך להגיע לזה חוץ מאנורקסיה/ להתחיל להשתמש בחומרים משלשלים אבל הבריאות שלי נורא חשובה לי.
    איך אני אגיע למטרה שלי? אני לא יכולה לחיות עם עצמי ככה. אני מתחמקת מלהסתכל על המראה בכלל, ואני מרגישה ממש רע כשאני שוכבת עם חבר שלי וזה מוריד לי מהחשק המיני.
    בנוסף לכך, אני משמינה נוראאאאאא מהר!! ולא רק אני חושבת ככה, המשקל מעיד על כך שאם אני אוכל טיפה יותר מ1200 קלוריות ביום אני ממש אעלה במשקל וזה נורא מבאס כי אני צעירה ואין לי ממש שגרה שאני יכולה לשמור עליה. הייתי בחדר כושר שנה וחצי אבל בגלל כיתה י"א אין לי זמן בכלל. מה אני עושה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה - תגובה

אפרת לוי
    09/11/2011

שלום ג'ני

בכל מיני דרכים את אומרת שאת לא מרוצה ממי שאת. על אף שאומרים לך שיש לך גוף יפה זה לא מרגיע זה לא מספק. את נמצאת על קו התפר בין סכנה שתפתחי הפרעת אכילה לבין יכולת בריאה שלך שיודעת שכך תזיקי לעצמך.
    אני ממליצה לך בחום לבקש מהוריך לפנות לקבלת עזרה מקצועית עבורך. הטיפול יכול להרגיע את החלקים בהם את לא מרוצה ממי שאת, מאיך שאת נראית. בטיפול את מסתכלת על עצמך יחד עם הפסיכולוג/ית ובוחנים יחד מה עולה , מה רואים.
    מה הרצון להיות 'שלד' מבטא?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי צום הכיפור
    יסמין
    09/10/2011

אני שמחה לבשר שהצום עבר בשלום למרות החשש הגדול מחוסר הידיעה איך אני יעבור את הצום. הייתי דרוכה נורא רק מעצם המחשבה שהלילה הזה אני מרגישה שאסור לי לאכול בלילה ואני צריכה לעצור את עצמי... קמתי בלילה וממש כמעט נשברתי נורא רציתי לאכול וזה היה כל כך חזק ממני הדחף, אבל הצלחתי לעצור את עצמי ולהחליט שאת הצוםאני לא שוברת.... הלילה הזה שהיה, אחרי הצום- היה לילה קצת לבן- הוא לווה בתחושות פיצוי על הליליה הקודם כמו צורך לשבור את התחושה שאני אוכל עכשיו מה וכמה שבא לי בלי מעצורים ופחד שאסור לי לאכול... וזה עשה לי מאוד טוב! גם היום היה מלווה בדיי הרבה זלילות שלא במקום אבל אני לא מנסה לעצור את עצמי אני פשוט מנסה להבין את עצמי ואת הצורך שלי לא לעצור את עצמי עד שאני ארגיש שזה לא נעים לי מה שאני עושה... וזה משהו שאני עובדת עליו עכשיו להתייחס לאיך שהאכילה מרגישה לי גם למה שעושה לי טוב אבל גם למתי שזה לא עושה לי טוב!!!.. אני מאמינה שכבר עד מחר האכילה תתאפס יותר ואני אחזורלרגיע אחרי הכיפור שגרם לי לאי נוחות ולחץ מאוד גדול.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי צום הכיפור - תגובה

קרן אור
    25/10/2011

היי,
    זאת הסיבה למה למי שיש הפרעות אכילה לא מומלץ לצום.
    אבל כיוון שאת כבר אחריי(ואני שמחה לשמוע שקוגנטיבית את מבינה את הצורך לחמלה כלפיי עצמך גם בימים בהם האכילה לא מסתדרת לך כפי שהיית רוצה).
    ואיך את עכשיו,בימים אלו?

קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקה מהטיפול

יסמין
    30/10/2011

היי! אני חזרתי בראש השנה מטיול של חודשיים בתאינד שבו מאוד נהנתי... החזרה לארץ וההתאקלמות לא קלים לי בכלל. אני לוקחת הפסקה מהטיפול ונותת לעצמי זמן קצת לעבד ולחשוב ולעקל דברים עם עצמי ובכלל , [מה קורה לי איך אני מתמודד מה מעיק עלי וכו]... כמובן אני אצין שאני מרגישה קשים ביום יום שלי, ומצוקות מסויימות. אני חושבת לחזור לטיפול כבר כמה זמן, ואני כמו מנסה לבדוק איזה כלים רכשתי לעצמי במהלך הטיפול ואיך אני מצליחה להתגבר ולהתמודד עם בעיות היום יום- מצד אחד אני מרגישה צורך לחזור לטיפול מצד שני יש משהוא שמרתיע אותי מחזרה לטיפול למרות הידיעה שהוא מאוד עוזר לי.אני מאוד מרגישה צורך לפרק את מועקות ובעיות היום יום שלי ולחפש דרכים להתמודד איתן כמו שעשיתי בטיפול , שזה לא תמיד היה לי קל לבוא ולהניח את הבעיות על השולחן.אני באמת חושבת שאני צריכה הכוונה ועזרה בזה שקשה לי בכלל להחליט האם אני צריכה עשיו את הזמן שלי או שאולי כן כדאי ללכת ולחזור לטיפול, וקשה לי להחליט שאני רוצה לעשות את הצעד הזה. אני חושבת אולי לדבר עם הפסיכולוגית שלי ולראות מה היא אומרת או חושבת. אבל קודם אני אשמח לשמוע את דעתך בעניין בהקדם האפשרי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחוף
    שיר
    25/10/2011

שלום יש לי חברה ממש טובה שהיא בת14 1.60 בערך ושוקלת בערך 43. היא ממש רזה ולאחרונה היא בבית ספר זורקת את הכריך ולא אוכלת ביכלל מימנו והיא אומרת שאוכל זה משמין ושהיא לא רעבה, ניסיתי לדבר איתה שום דבר לא עזר.
    אני מפחדת שהיא תהיה אנורקסית, היא חברה שלי ואני ממש דואגת לה
    מה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דחוף - תגובה

אפרת לוי
    25/10/2011

שלום אגם,

הדאגה שלך לשלום חברתך חשובה.אי אפשר לאמר זאת בודאות, אך יתכן וחברתך מפתחת הפרעת אכילה. מדבריך אני מבינה שניסית לדבר איתה אך זה לא הועיל.
    כדאי לפנות להוריה ולספר להם על החששות שלך, יתכן והם מודעים לכך שיש בעיה ומטפלים בה ויתכן והם לא מודעים ואת תאירי את עינהם. הטיפול בהפרעת אכילה יעיל יותר ככל שמתחילים לטפל בו מוקדם יותר.

בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית - הפרעה פחות מוכרת
    יסמין
    20/07/2011

אני בת 21 אני מטופלת כבר זמן מה אצל פסיכולוגית, הגעתי לשלב שאני מרגישה שהטיפול עוזר אבל יעזור מאוד גם קבוצת תמיכה כל שהיא.... הקושי הוא שההפרעת אכילה שלי היא הפרעה פחות מוכרת... ואני בעצמי לא שמעתי על הרבה אם אותה בעיה, לקח לי זמן עד שהבנתי בכלל שזה משהוא מוכר.. אני גרה בירושלים ואני מחפשת קבוצה מתאימה ..עוד אנשים שאני אוכל לדבר איתם על הבעיה כי זה באמת נורא מתסכל להרגיש שאתה דיי לבד בבעיה...!!! אני בהחלטת חושבת שקבוצת תמיכה יעזור לי מאוד!!! אם יש לכם איזה שהוא משהוא מתאים אני אשמח ,להכיר ואפילו ליצור עוד אנשים שסובלים מאותה הבעיה כי רוב הזמן אני פשוט מתוסכלת מזה שאני מרגישה לבד עם הבעיה הזו שהיא לא כל כך שכיחה בקרב הרבה אנשים... תודה יסמין!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא כתבת איזה הפרעה יש לך

תמי
    28/07/2011

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית - הפרעה פחות מוכרת - תגובה

קרן אור
    02/08/2011

שלום לך,
    היום יש יותר ויותר מודעות לסוגים השונים של הפרעות אכילה,גם לאכילה לילית,ובמקביל יש יותר ניסיון קליני טיפולי.כתבת שאת מטופלת אצל פסיכולוגית,האם הפסיכולוגית שלך היא פסיכולוגית שהתמחתה בטיפול בה"א?איך היא מרגישה את המצב?האם דיברתן על הצורך שלך בעוד מסגרת מחזקת?
    והאם את מטופלת גם אצל דיאטנית?
    אני מבינה את הצורך שלך בטיפול קבוצתי אבל לצערי אני לא מכירה קבוצות בירושלים .אולי אפשר לשאול במרפאה לה"א בהדסה עין כרם אם הם מקיימים או מכירים קבוצה כזאת?

הכי חשוב לי לומר לך לא להתייאש.טיפול בה"א לוקח זמן(לעיתים גם שנים) אבל הדבר החשוב ביותר הוא שזה אפשרי!

אני כאן אם יש שאלות נוספות.
    בהצלחה,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילת הליילה שלי

יסמין
    04/08/2011

היי!
    קודם כל אני אציין שאני מטופלת אצל הפסיכולוגית שלי שהיא מתמחה בהפרעות אכילה- בהדסה עין כרם .היא בעצמה בדקה לי קבוצות תמיכה בירושלים ולא ידוע עכשיו על קבוצה קיימת או שעומדת להיפתח בזמן הקרוב.....
    אני מטופלת גם אצל דיאטנית מעולה להפרעות אכילה, אבל המפגשים איתה כל כך לא רצופים ועקבים כיוון שבתחום התזונה אין לה כל כך כבר מה לחדש או לתרום לי כי יש לי המון ידע וניסיון בנושא, הבעיה היא שלי חסרים היום מוטיבציה כוח רצון או אמונה כל שהיא בעצמי בנושא כך שאני מרגישה בעצם שאני לא מקבלת שם שום כלים שבאמת עוזרים לי , וכך אנחנו לא בונות או מתקדמות לשום מקום! מאוד הייתי רוצה ליישם את מה שיש לי מבחינת ידע למה שבפועל אני עושה או לא עושה! ולכן היום אני דיי נואשת למצוא איזה שהוא מענה כתובת שאני אוכל להגיע אליה עם הבעיה שלי, עוד אנשים שעוברים או מבינים אותי ושאני אוכל לשתף אותם וגם לשמוע מהם כי אני פשוט מרגישה נורא מיואשת ולבד במלחמה יומיומית נוראית וקשה בתחושה של חוסר מוצא! . לכן חשבתי לנסות לבדוק פה אולי מפה יבוא משהוא, לשמוע להיכר לדבר עם עוד אנשים לברר לגבי העניין , כי נורא חסר לי תמיכה נוספת !אשמח לכל מענה שהוא . יסמין :]

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילת הליילה שלי - תגובה

אפרת לוי
    14/08/2011

שלום יסמין

את הפרעת האכילה שלך לא רואים, את נמצאת איתה לבד, בלילה.
    יש אנשים רבים הסובלים מאכילה לילית אך אינם מודעים לכך שמדובר בהפרעת אכילה הדורשת טיפול, חלקם מסתירים זאת ומתביישים בהתנהגות אשר אינם יכולים לשלוט עליה. אני מזמינה אותך להמשיך ולהשתמש בפורום הזה על מנת שלא תישארי לבד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית

סמדר
    20/09/2011

כמוני כמוך מתוסכלת גם מהפרעה זאת .אצלי היא קיימת הרבה שנים לתומי חשבתי שזו תופעה חולפת אך היא רק מתעצמת עם הזמן .הבנתי שיש מחקר חדש בתחום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית - תגובה

אפרת לוי
    22/09/2011

שלום סמדר,

את כותבת שאת סובלת מהתופעה שנים וזה אף מחמיר, האם פנית לטיפול ואם כן איזה.
    הוכח שבמקרה של הפרעת אכילה לילית שילוב של טיפול תרופתי וטפול פסיכולוגי נמצא יעיל.

אשמח אם תעדכני בנוגע למחקר החדש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית

סמדר
    08/10/2011

ראי תגובה שלי ליסמין ,המחקר בבית חולים רמבם ,אני מקווה שאתקבל אוליי משם תגיעה הישועה.אני מתוסכלת וקשה לי שילדיי מודעים להפרעה שלי. ורואים אותי אוכלת בלילה
    קשה לי להתעורר בבקרים .קשה לי עם התחושה של המלאות אני מתעוררת עם בחילות.
    במהלך שעות הכוקר מלווה אותי תחושת עייפות למשך שעות.
    מתסכלת אותי ההשמנה .הפרעה נוראית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית

סמדר
    08/10/2011

ראי תגובה שלי ליסמין ,המחקר בבית חולים רמבם ,אני מקווה שאתקבל אוליי משם תגיעה הישועה.אני מתוסכלת וקשה לי שילדיי מודעים להפרעה שלי. ורואים אותי אוכלת בלילה
    קשה לי להתעורר בבקרים .קשה לי עם התחושה של המלאות אני מתעוררת עם בחילות.
    במהלך שעות הכוקר מלווה אותי תחושת עייפות למשך שעות.
    מתסכלת אותי ההשמנה .הפרעה נוראית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית - תגובה

קרן אור
    25/10/2011

היי סמדר,

איך מתקדם המחקר?
    חשוב לי להדגיש שבלי קשר אליו יש צורך להבין מה נמצא בבסיס האכילה הריגשית שלך,דווקא בגלל שאת מספרת שילדייך כבר ערים למצוקה של הפרעה זאת בחייך ואת זה יוכל לתת טיפול נפשי.לפעמים יש צורך לעבור כמה טיפולים עד שמגיעים אל הטיפול המתאים הן מבחינת הבשלות הנפשית והן מבחינת הכימיה עם המטפל\ת.
    כיון שאת מציינת שלא מיצית את הטופמקס עד הסוף יש מקום כן לשקול לפחות בתקופה הראשונית של התהליך אולי לחזור ולנסות שנית.אני יודעת שיש הרבה שזה מקל עליהם.אנא התייעצי עם איש המקצוע שנתן לך את התרופה בעבר.

בהצלחה,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי סמדר!!!!

יסמין
    30/09/2011

היי סמדר !! אני יודעת כל כך על מה את מדברת..... ואני רוצה שתדעי שאת לא לבד... ושאם תרצי אני מאוד אשמח לדבר אתך!! אין דבר יותר נורא מלהיות בזה לבד ולהרגיש שאתה היחידי בעולם שעובר את זה!! אני גם מאוד אשמח לשמוע ממך לגבי המחקר החדש ... זה האי מיל שלי : yasmiin16@walla.co.il ושוב אני ממש אשמח שנדבר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום קרן אור
    דוד
    25/10/2011

שלום קרן אור

כבר הרבה זמן לא דיברנו , אני חושש אם יש לך זמן...
    אודה לך אם תעדכני אותי.

חורף בריא רענן וחזק

דוד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום קרן אור - תגובה

קרן אור
    25/10/2011

שלום דוד,

מה שלומך?
    אני בסדר,ימיי מעט עמוסים,עברתי תקופה לא פשוטה אבל היני אני שוב ותרגיש חופשי לשתף .

שלך ובשבילך,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך מתחילים לטפל בהפרעת אכילה
    טל
    21/10/2011

אני בת 52 וסובלת ממתח נפשי זמני וחרדות אישית ומשפחתית ירדתי במשקל כ-5 ק"ג ואני רוצה להעלות אוכלת במנות קטנות יותר פעמים
    מה לעשות האם דרך מכבי יש מענה? איך להתחיל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לשאלתך

בת 14 עם ה"א
    22/10/2011

תלכי לרופא המשפחה שלך ותגידי לו את זה,
    הוא ייתן לך הפניה למרפאה לה"א או לדיאטנית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך מתחילים לטפל בהפרעת אכילה - תגובה

אפרת לוי
    22/10/2011

שלום,

נשמע על פי דברייך שהירידה במשקל היא תוצאה של מתח וחרדות, לא כל ירידה במשקל מהווה אינדיקציה להפרעת אכילה, לעיתים הירידה במשקל היא סממן לדיכאון. על כן הייתי ממליצה לך לפנות דרך מכבי לקבלת טיפול פסיכולוגי (יש רשימה של פסיכולוגים באתר של מכבי שנמצאים בהסדר עם קופת חולים), במקביל מומלץ שתפני לדיאטנית (גם דרך קופת חולים מכבי) על מנת לקבל תפריט אשר יעזור לך לעלות במשקל באופן הדרגתי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חברתי סובלת מבולמיה מה לעשות?
    דור
    08/10/2011

שלום
    לאחרונה חברה שלי,סיפרה לי שהיא מקיאה אחרי כול ארוחה.
    אני אשמח לדעת איך אני אמור להתנהג עם המצב הזה.ואיך אני יכול לעזור לה להתגבר על זה בצורה הטובה ביותר
    תודה.
    נ.ב
    לפי מה שהיא סיפרה לי,היא לא עושה את זה הרבה זמן (ואני מאמין לה)
    הצעתי לה ללכת לטיפול אבל היא ממש לא רוצה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חברתי סובלת מבולמיה מה לעשות? - תגובה

אפרת לוי
    10/10/2011

שלום דור,

חלק מהבעיה בהפרעת אכילה מסוג בולמיה שהיא כביכול בלתי נראית, ועל כן כאלו הסובלים מבולמיה חיים בהסתרה ולעיתים גם בהכחשה של מצבם.
    לא ציינת בת כמה חברתך, אך לעובדה שסיפרה לך יש משקל רב, היא הפקידה אצלך סוד ,ואתה בצדק, מודאג ושואל מה עליך לעשות.
    הצעת לה את הדבר הנכון לפנות לטיפול. אם היא מתחת לגיל18 יש לעודד אותה לספר להוריה,כיוון שאינה יכולה להתחיל טיפול מבלי הסכמת הוריה.

אם היא מעל גיל 18, נסה לעודד אותה. לדבר איתה על כך שבטווח הרחוק היא תגרום נזק לעצמה. אתה יכול להפנות אותה לפורום הזה להתייעצות.

בהצלחה 

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היא הבת זוג שלך?

שני
    18/10/2011

איך היא מתפקדת חוץ מזה? לא אמרת מה אתה חושב על זה. איך אתה מרגיש? האם זה לא מוזר לך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילת
    סמדר
    05/10/2011

היי יסמין

מאחלת גם לך שנה טובה
    לפני יותר משנתיים ניסיתי שיחות שלא הובילו להטבה,לדעתי הפסיכולוגית הייתה טירונית,לא ידעתי שהיא בהריון והשיחות הופסקו לקראת הלידה שלה.במקביל ניסיתי טיפול בטופומקס שקיבלתי מפכיאטרית של המרפאה ניסיתי את התרופה לזמן קצר לא הספקתי לראות שיפור ונאלצתי להפסיק את הטיפול כי חליתי עברתי ניתוח בבטן לא מיצתי את הטיפול בטופומקס.
    כידוע לך ההפרעה הזו מתסכלת גורמת להשמנה מיותרת לעייפות במשך היום.
    כיום אני בקשר עם גוף שעורך מחקר בנושא ניתבקשתי לערוך בדיקות דם ושתן .ובחודש הבא יש לי פגישה ונראה לאן זה יוביל מקווה לבשר בשורות טובות לכולם.
    אשמח לשתף ולקבל טיפים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• היי סמדר

יסמין
    09/10/2011

קודם כל לגבי הטיפול עם הפסיכולוגית הייתי מציעה לך לנסות אצל משהו או משהיא אחרת למרות שכל טיפול מחדש מצריך הרבה כוחות מחדש... אני באמת חושבת שזה שווה את זה כי ברגע שנכנסים לטיפול דברים מתחילים להתבהר יותר ונעשים קלים יותר , לפסיכולוג יש ידע וכלים לתת לנו בכדי שנוכל להתגבר ולהשים לב למקומות שמקשים עלינו כמו פנס בחושך..ולי הטיפול מאוד עוזר אני יכולה להגיד.. אני טופלתי במחלקה פסיכיאטרית למבוגרים בהדסה עין כרם והפסיכולוגית שלי היתה ממוחית להפרעות אכילה. אל תוותרי ואל תדחיקי את הבעיות לצד יש להן סיבה להיות שם ולהפריע לך אז פשוט הכי טוב זה לראות מה הבעיה ולטפל בה גם אם נראה שהכל שחור ואין מוצא ... יש!!!.. כי אני מאמינה שאת מרגישה ויודעת כמה שככל שעובר הזמן המצב לא משתפר והתחושות המגעילות מלוות אותנו ביום יום -לפעמים יותר ולפעמים פחות, חשוב שנשים לב אליהן וניתן להן את המענה הדרוש...
    דבר שני הייתי שמחה לשמוע ממך באמת לגבי המחקר ומה המטרה שלו, [גם אני לפני כמה זמן השתתפתי במחקר כל שהוא אבל לא ספציפי לאכילה הלילית הוא היה כללי יותר - של כל מיני הפרעות אכילה] ...
    איך עבר עליך הצום?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא מאמינה שזה קורה לי
    לירון
    29/09/2011

עליתי במשקל.. הכל בגלל הבולמוסים.
    כבר שבוע אני אוכלת בלי סוף. כל כך רוצה להפסיק וזה פשוט לא מצליח.
    הדיכאון גדול יותר מהכל.
    אני שונאת את החיים האלה. אני שונאת את העובדה שזה מעסיק אותי.
    המשקל שלי הוא תקין אבל אני רוצה רק תת משקל! רוצה להיות רזה!
    אני לא מבינה מה זה המחשבות החולניות האלה? המצחיק הוא שאני לגמרי מודעת לכך שה"רזון" שאליו אני שואפת הוא לא טוב ולא בריא אבל זה פשוט לא עובד. אני יודעת שזה חולה אבל נגעלת מהגוף שלי ובקושי מצליחה להסתכל במראה..

מה לעשות?
    אני אובדת עצות לחלוטין!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא מאמינה שזה קורה לי - תגובה

אפרת לוי
    05/10/2011

שלום לירון,

אני ממליצה לך לפנות ולקבל עזרה מקצועית בתחום של הפרעות אכילה.
    את מזהה נכון שהעיסוק שלך ברזון ובתת המשקל אינו רגיל ואינו מיטיב איתך.
    בנוסף תחושות הגועל כלפי גופך גם הם מעידים על קושי רגשי רחב יותר.

אם את מתחת לגיל 18 עלייך לפנות להורייך על מנת שיעזרו לך בהכוונה ומציאת טיפול מתאים עבורך.

בהצלחה ושנה טובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שנה טובה
    אפרת לוי
    05/10/2011

שנה טובה לגולשי/ות הפורום.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קשה לי כל כך
    יובל
    27/09/2011

היי,עוברים עליי חודשיים לא קלים,מבחינה רגשית,
    אבל לפני שאספר את הסיפור,הגובה שלי הוא 162 והמשקל 62 בערך.
    לפני שנתיים החלטתי לעשות דיאטה מה שהפך להפרעת אכילה,הפסיק לי המחזור והיתי אובססיבית לקלוריות. הגעתי למשקל 53 ועליתי את הכל בחזרה בחצי שנה האחרונה,כי לא רציתי להיות אנורקסית והתחלתי לאכול בצורה מוגזמת! אני אוכלת שאני לא רעבה,אוכלת בכוונה.
    הייתי באנגליה במחנה קיץ ובחו"ל תמיד עולים במשקל,אז שחזרתי מחו"ל כבר שקלתי 62 והגעתי למשקל ההתחלתי שלי,אין לתאר את התחושה הנוראית הזאת
    איך שהגעתי לארץ,הודיעו לי שסבא שלי אמור להכנס לניתוח (לא רצו שאני אדע את זה בחו"ל,סבא שלי בעייני היה בן אדם מאוד בריא,מאוד חזק (למרות שהוא היה חולה בסוכרת ) הוא היה בשבילי גיבור כזה.
    זה היה אמור להיות ניתוח קל,יחסית,אבל המצב שלו התדרדר ושלושה שבועות אחרי שחזרתי לארץ הוא נפטר. (היום הייתה האזכרה של החודש.) הייתי כל כך קשורה אליו ואני שבורה,אבל יש עוד בעיה,
    מאז שחזרתי מחו"ל אמא שלי הייתה מסורה לסבא שלי ולבית חולים,והייתה ישנה אצל סבתא שלי כמעט כל הזמן,היא לא הייתה כמעט בבית
    היא אמרה לי שאחרי שכל זה יעבור היא תפצה אותי,אבל זה לא עבר,הוא לא שרד.
    אני מרגישה שאני ואמא שלי התרחקנו וזה מתסכל אותי,ואני מרגישה כל כך שמנה,אני לא מספיקה לאכול,אני מרגישה שכל הג'ינסים ששנה שעברה היו ענקיים עליי בקושי עולים,אני מתוסכלת ולא מפסיקה לחשוב על זה לרגע כל היום.
    כל הדברים האלו ביחד מכניסים אותי לדיכאון,דיכאון רציני ובא לי פשוט לדחוף את הראש במיטה ולא לקום בחיים.
    אני מנסה לשמור על המשקל,מנסה לאזן אבל אני נשברת כל יום מחדש,מנסה לא לאבד את התקווה אבל זה כל כך קשה.
    מה לעשות?
    אשמח אם תעזרו לי,תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מרגישה אותך

רעות
    04/10/2011

אין לי הרבה מה לעזור כי אני עמוק בתוך הקושי, אבל ראיתי שעברו כמה ימים ולא התייחסו אלייך, אז רק רציתי לומר שאני מבינה ומרגישה אותך, ואל תפסיקי לשתף אותנו..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קשה לי כל כך - תגובה

אפרת לוי
    05/10/2011

שלום יובל,

נשמע שאת עוברת תקופה קשה. המאבק במשקל יחד עם האובדן של סבא וההתרחקות של אמא.
    יתכן מאוד שההתרחקות אותה את מרגישה מצד אמך היא תוצאה טבעית של האובדן של אביה, היא כנראה שקועה בעצמה ופחות פנויה אליך ולמצוקות שלך, אני נוטה להאמין שלאחר שיעבור זמן דברים יחזרו לקדמותם.
    יחד עם כל זאת אני סבורה כי את זקוקה לעזרה מקצועית בנושא של הפרעת אכילה, כדאי לשתף את הוריך, אם את מתחת לגיל 18, או בן משפחה אחר אליו את מרגישה מספיק קרובהעל מנת לקבל הכוונה במציאת טיפול מתאים.

בהצלחה ושנה טובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית
    סמדר
    23/09/2011

הפרעת אכילה לילית מי מכיר ויודע איך ניתן לפתור את הצרה הזאת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לילית - תגובה

קרן אור
    27/09/2011

שלום סמדר,

אכילה לילית הינה תופעה שיותר ויותר מדברים עליה והיא שכיחה.
    כפי שכתבה לך אפרת-הטיפול שהוכיח את עצמו עד כה הוא שילוב של פסיכותרפיה וטיפול תרופתי.האם ניסית אחד מאלו?
    כתבת על מחקר חדש בתחום,האם משהו התקדם?

מה שחשוב לי לומר לך הוא שישנם היום טיפולים טובים וחבל לא לנסות אותם.הוכח גם שיש חוסר איזון ביוכימי במוח שגורם לתופעה ושטיפול תרופתי יכול לעזור.
    אם עוד לא עשית זאת,מציעה לך לפנות לאבחון אצל פסיכיאטר\ית והם יוכלו לגבש ולבנות את סוג ואופן טיפול הכי נכונים עבורך,בהתחשב בנתונים האישיים שלך.

עדכני מה קורה,
    חג שמח,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי סמדר !

יסמין
    30/09/2011

זו יסמין ושוב למקרה שלא ראית את ההודעה אז אני משאירה לך גם פה .... שאני מאוד אשמח לשמוע ממך [וגם לגבי המחקר] כי באמת להיות לבד זה לא כיף בזה לפעמים אתה מרגיש שאתה מול העולם..... וכיף לדבר או לשתף משהו שנמצא באותה סירה איתך..... חג שמח ושנה טובה!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נשקלתי - בלי מספרים אך עדיין טריגרי
    טעות!!
    26/09/2011

חבל מאוד שעשיתי את זה. אני שני קילו מעל המשקל הגבוה המקובל עליי - המשקל שעדיין שומר אותי תחת ההגדרה "תת משקל".
    זה בלתי נסבל. כבר אתמול כשחששתי שזה המצב, התחלתי להגביל. היום אני כבר עומדת על חצי מהקלוריות של אתמול + שעתיים הליכה מהירה.
    חבל. דווקא עכשיו כשאני "מחלימה".
    ידעתי שזה יקרה. אבל בשונה ממעידות העבר שלי, הפעם אני פחות היסטרית למרות שמעולם לא הגעתי למשקל הזה מאז שהתחילה הפרעת האכילה. נראה לי שאני כבר מכירה מדי, יודעת איך זה עובד..
    המחשבות התחילו להציק כבר לפני חודש. כבר אז לא מתתי על הגוף שלי, שהולך ונבנה לו מחדש. פתאום הבגדים צמודים, פתאום הפנים עגולות, פתאום הורידים יוצאים כשחם ולא פשוט בחוץ כל הזמן. נווווו! איזה דיכאון!
    לא משנה אם אני במשקל טוב לגוף שלי או רע לגוף שלי - אני מרגישה רע. נמוך? לא מספיק! גבוה? בהמה! בכל מקרה דיכאון. אז עדיף כבר להיות רזה בדיכאון משמנה בדיכאון, לא?
    אני לא ילדה. מבלי בכלל להיכנס לעניין הבריאותי-פיסיולוגי/נפשי, זה פשוט תוקע. אני לא רוצה שכל הימים שלי יהיו סביב מספרים ושקילות. כבר בזבזתי על זה מספיק זמן. אני רוצה להתפתח, לבנות חיים! מצד שני, ההפרעה מפתה אותי עם כל קילו שנערם. היא קוראת לי לחזור.
    אם לומר את האמת, אני לא מתנגדת במרץ, אבל גם לא יוצאת מגדרי. זה יבוא לבד. בזמן וברגע שזה יגיע. ואז אני אשאב אל המערבולת ואשכח שיכול להיות אחרת, ואתרכז בחישובים ומחשבונים ומספרים וטבלאות. לא רע. ככה לא צריך לעשות כלום. אני הרי "חולה" אז אני לא צריכה להתאמץ בשביל שום דבר אחר.

אם רק יכולתי לגייס את כל כח הרצון הזה למשהו שאני באמת רוצה, שבאמת יתרום לי, שיביא להישג ממשי, מוחשי, ולא רק בעיניי..

יש למישהי רעיון או עצה?

איך מרפים מהמחשבה שזה הישג להיות רזה נורא? ואיך מרפים מתחושת הכישלון כשנראה לך שזה ההישג היחיד שלך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נשקלתי - בלי מספרים אך עדיין טריגרי - תגובה

קרן אור
    27/09/2011

רוצה לומר שהתכווצתי לקרוא את דברייך.
    אני חושבת שהתשובה נמצאת בגוף השאלה "לא משנה אם אני במשקל טוב לגוף שלי או רע לגוף שלי - אני מרגישה רע. נמוך? לא מספיק! גבוה? בהמה! בכל מקרה דיכאון."
    הדרך היחידה שאני מכירה כדי ליצור עתיד אחר(מבלי להכנס לעניין הבריאותי הבעייתי,כפי שביקשת את ודאי יודעת) הוא באמצעות עבודה על התחושה הקשה שלך של חוסר הצלחה\כישלון בחייך.אני חושבת שחשוב להבין מהיכן התחושות האלו מגיעות ולעבד אותם,תוך הבנה ותמיכה,בטיפול.
    לא כתבת האם היית\נמצאת בטיפול?מה את חושבת של פניה לטיפול כזה?
    חשוב לי להזכיר לך שצמצום הוא לא הפתרון אלא מעגל רשע שיגרור אחריו בולמוסים,שמהם את הכי מפחדת.ויוציא את הגוף מאיזון ע"י שיבוש המטבוליזם שלו,דבר שלטווח הרחוק עוד יותר יהיה בעוכרייך.

אשמח לשמוע מה את חושבת,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נשקלתי - בלי מספרים אך עדיין טריגרי - תגובה - תגובה

קרן אור
    27/09/2011

היי שוב,

פתאום שמתי לב שכתבת בזמנו הודעה למטה בפורום וההודעה הזאת מתארת כמה טוב הרגשת כשהפסקת להלקות את עצמך ולהתנהל כאילו כל מה שיש בך הוא נתון מספרי.אני רוצה שתקראי את ההודעה הזאת שוב ותתחברי לאותה הרגשה.אפשר שבאמצעות טיפול שורשי רגשות אלו יהיו כאן כדי להשאר.מגיע לך!

קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרן אור יקרה

טעות!!
    27/09/2011

ראשית - תודה על המענה.
    נכון, לפני פחות משבועיים פרסמתי כאן פוסט אופטימי כמעט לגמרי, והוא אכן היה נכון לאותם ימים. אבל מאז עליתי על המשקל.. דבר שנמנעתי ממנו באופן מוחלט במשך כמה חודשים, ואכן הוכיח את עצמו כעוזר.
    אבל אתמול.. נשברתי. ומי שנשברת משלמת את המחיר, לכאן או לכאן, לא?
    אני לא בהיסטריה לרדת במשקל. אני יודעת שאם אני רוצה אני יכולה. בהתחלה פחות טבעי, אח"כ כמו לנשום.
    המסלול שלי לאנורקסיה נבנה מאובדן שהוביל לדיכאון, שפגע בתיאבון והביא לירידה במשקל. המחמאות לא איחרו לבוא, ובהתאמה גם הרצון להוריד "רק עוד קילו אחד".
    אני במקום טוב יותר עכשיו מבחינה נפשית, האובדן מהדהד פחות, ולמרות שיש מספיק גם בלעדיו, אני מרשה לעצמי לחשוב שסה"כ, בהתחשב בנסיבות, לא רע לי.
    אני חושבת שהבעיה שלי נעוצה עכשיו במקום אחר. סטנדרט מסויים שסיגלתי לעצמי. כמו שאתה לא יכול לחזור לנהוג ברנו אחרי שנהגת על BMW, ככה קשה לי להיות סתם רזה לעומת ממש רזה.
    הייתי בטיפול לתקופה מסויימת, אבל כמו שציינתי בפוסט ה"אופטימי", אני לא יכולה לתת במה לה"א שלי מבלי להראות נסיגה. כאילו כדי להצדיק את הטיפול או משהו מעוות בסגנון. מה שמשאיר אותי איתי.
    אני די מחבבת אותי. אני מכירה אותי הכי טוב. אני יודעת איך לדבר אליי. אני מודעת ליכולות שלי מצד אחד ולקשיים שלי מצד שני. והעובדות בשטח מדברות בעד עצמן: אני קרובה למשקל תקין יותר מאי פעם ועשיתי את זה לבד. רואה? מבינה גם שיש לי צורך להוכיח שאני יכולה לבד ולא צריכה עזרה מאף אחד. במקביל מבינה, שגם פה יש בעיה.. מעגל רשע אמרת?
    בכל מקרה, היום מרגיש לי כאילו אני עומדת אל מול קיר. כל כך רוצה שזה לא ישנה לי, אבל זה כן! הרי באמת, למי חוץ ממני איכפת אם אני שוקלת ככה או ככה? מרגיז אותי שזה קרה לי בכלל. בחיי עשיתי דיאטה אחת, שהייתה גם היא יחסית דרסטית, אבל המטרה הושגה (אותם 3 קילו שכולנו נלחמות בהן כל החיים נגוזו) והמשכתי הלאה.
    ועכשיו זה..
    עייפה מהליכות בשיא החום כדי "לפצות" על תפוח. בזה למחשבות הדביליות של "את שמנה", כשרציונאלית אני יודעת שאני רזה (מאוד). בזה להתנהגויות של הגבלה עד לרמת הטיקטק (אחד מספיק). ובעיקר, בזה לעיסוק המתמיד הזה בעצמי, ועוד בחלק שולי כל כך.
    היום מחלון האוטו ראיתי מישהי יושבת על ספסל ומחכה לאוטובוס. חיצונית, לא היה בה שום דבר מיוחד. מין ממוצעת כזאת - לא יפה במיוחד אבל גם לא מכוערת, לא גבוהה אבל גם לא נמוכה, לא רזה אבל גם לא שמנה. רגליים זרוקות קדימה, במין רישול מחשבה.
    בחורה, יושבת על ספסל, מחכה לאוטובוס וחושבת, סביר להניח, על כל דבר שבעולם חוץ מכמה היא שוקלת, איך הירכיים שלה נראות ברגע הנתון הספציפי הזה, והאם היא צריכה לעמוד בעצם, כי ככה היא תשרוף יותר קלוריות. כולי קנאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תת משקל
    שירוווששששש
    09/09/2011

שלום,אני בת 15 ובחופש הגדול ירדתי בערך 7 קילו והפסקתי לקבל מחזור.רציתי לדעת אם יש לזה קשר לזה שאני לא מקבלת מחזור?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תת משקל - תגובה

קרן אור
    09/09/2011

בודאי שיש קשר בין ירידה במשקל להפסקת המחזור,אבל אני גם מניחה שאת יודעת את זה....הגוף מאותת שהמשקל הזה לא טוב לו ובכדי לשוב ולקבל מחזור יש צורך לעלות שוב למשקל הקודם.
    לשאלות נוספות בנושא ממליצה לך לפנות לרופא\ת נשים.
    לא כתבת מעבר למשקל מה קורה איתך ומה העובדה שעכשיו את לא מקבלת מחזור עושה לך.האם זה מטריד אותך?אם את מוטרדת ממשקלך במידה רבה הייתי ממליצה לשקול פניה לטיפול תזונתי,לפחות בתור התחלה כדי לברר יותר טוב את מצבך.

אני כאן אם יש שאלות נוספות,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

שירוווששששש
    09/09/2011

ברור שזה מפריע לי..אני מפחדת שאני לא יקבל מחזור יותר אף פעם..כי אני לא רוצה להעלות במשקל אני מפחדת להשמין ואני לא רוצה ללכת לרופא כי ההורים שלי לא יודעים שיש לי בעיה
    אני לא יודעת מה לעשותת:'(

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה - תגובה

קרן אור
    27/09/2011

צר לי שאני עונה רק עכשיו,היו לי כמה שבועות עמוסים..
    אני חושבת שאם את מוטרדת ממצבך(ובצדק) כדאי לעשות את המאמץ וכן לפנות לרופא או לפחות לדיאטנית שתוכל להרכיב לך תפריט מאוזן בו תשמרי על משקלך אבל מצד שני,גופך יקבל את כל הדרישות התזונתיות להן הוא זקוק ע"מ לשמר את התפקודים ההורמונליים(שהם הראשונים להפגע).
    הרופא או הדיאטנית לא צריכים לספר להורייך את תוכן השיחה כך שאין לך מה לחשוש כי הם מחוייבים לסודיות רפואית.כל מה שהורייך ידעו זה שהלכת לרופא.

אני מקוה שמצבך משתפר,
    אם אני יכולה לעזור במשהו נוסף אל תהססי לפנות.
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה