פורום הפרעות אכילה - תמיכה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לא נגמר
    שיק21
    09/06/2014

זה לא נגמר.
    15 שנה של זלילות חייתיות, חסרות רסן, מלוכלכות, מזוהמות. 15 שנה של הקאות. עליות מטורפות במשקל. ירידות חדות. עשרות קילוגרמים בכל פעם.
    עשרות שקילות ביום. כי זה מה שמגדיר אותי וקובע מה הערך שלי.
    אכילה חולה. אני חולה. תמיד הייתי. כנראה תמיד אהיה.
    הכל כבד. זללתי ונגמר לי האוכל. מחכה למשלוח, הוא בדרך. להמשיך בחגיגה.
    אם אפשר לקרוא לזה חגיגה.
    אני עצובה.
    אני חוששת שאי אפשר לטפל. אי אפשר להעלים. אי אפשר לוותר על זה.
    זה מה שאני חיה מחצית מהחיים שלי.
    גדול עליי...
    זה לא נגמר.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מיואשת
    קשה לי
    01/06/2014

אני רוצה לפרוק מעט, הייתי מאושפזת בארבע אשפוזים .... אחד בשניידר אחד בסורוקה אחד במחלקהה רגילה ואחד במחלקה פסיכיאטרית על רקע של אנורקסיה. אני כעת משתחררת מהמחלקה הפסיכאטרית ...ועליתי שם במשקל למשקל שאיני מסוגלת להשאר בו. אני מרכישה שמנה וענקית מידי, יש לי מחשבות לרדת שוב...וזה באמת אחד הדברים שאני הכי רוצה לעשות כרגע...אני מרגישה שההפרעת אכילה שלי לא תעלם לעולם.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מיואשת - תגובה

אפרת לוי
    08/06/2014

המצב שאת נמצאת בו קשה, השתחררת ממסגרת אשפוזית, האם את נמצאת במסגרת טיפולית (פסיכולוג, פסיכיאטר, דיאטנית)?
    כי הם יכולים לספק לך תמיכה ועזרה בהתמודדות עם
    הרגעים בהם את רוצה לרדת במשקל ולמעשה עם הפרעת האכילה.
    את מוזמנת גם להשתמש בפורום הזה כאמצעי תמיכה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנה שחוזרת
    אני
    23/04/2014

אני בת 15 וחצי, כיתה י׳ . תמיד הייתי ילדה רזה אבל בכיתה ז׳ עברתי בית ספר שם רוב חברותיי היו שמנות מאוד ולכן הרשתי לעצמי יותר מדי.. העליתי במשקל לאט לאט והיום אמי שוקלת 68.5 בערך . חוויתי המון בחיי כמו אמא שמתחתנת פעם שלישית ועוד שינויים. בשנים האחרונות תמעד קראתי על אנורקסיות וקנאתי והערצתי אותן על היכולת לשלוט בעצמן. השנה הפסקתי לאכול. במשך שבוע הורדתי המון וכל כך התמכרתי , אמי שמה לב שאני חיוורת, חלשה, ורגישה מאוד ושאלה האם אני אוכלת מספיק. אני אוהבת אותה ולא רציתי שתדאג אז באותה ארוחת ערב אכלתי ואכלתי ... אחרי כמה שבועות שוב הפסקתי לאכול , אם כן הייתי אוכלת זה היה כדי שלא יחשדו וגם אז זה היה קצת. הייתי מסתכלת על תמונות וקוראת על אנורקסיה כדי לקחת עצות איך לרזות עוד ועוד. זה מעגל שהלך ובא כל הזמן- אוכלת, מפסיקה. ואז שוב. ושוב. ושוב. נכון לא הגעתי לתת משקל כי לקחתי את עצמי בידיים אבל להגיד שאנה לא באה אליי מדי פעם ולוחשת מילים מתוקות ויקרות ? להגיד שלא ניסיתי להכיר את מיה אבל לא ממש התחברנו..? שקלתי 71.3-73.0 ועכשיו הייתי חולה וירדתי ל68 אבל אני מפחדת שאנה תחזור. מה לעשות ??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אנה שחוזרת - תגובה

אפרת לוי
    26/04/2014

היי מיה,

המצב של האנורקסיה מפתה מאוד עבורך. יש בך חלק מסויים שכן רואה את הבעייתיות והסכנה שבמצב, אבל זה מטשטש לך, האנורקסיה היא כמו מדרון חלקלק.
    אני חושבת שהדבר הכי חשוב שתעשי הוא לפנות לאמך, לספר לה על כך, לבקש ממנה שתפנה איתך לקבל עזרה של טיפול פסיכולוגי ותזונתי. אין סיבה שתתמודדי ותסבלי את המצב הזה לבדך!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה לעשות
    :(
    17/01/2012

היי אני כתבתי לכם מקודם על זה שאני לא רוצה לתרתר את ההורים שלי בטיסות בקיצור אני אובחנתי כחולה באנורקסיה ואני עדיין חושבת שזו טעות אני לא כל כך רזה לדעתי עכשיו אני עליתי על שיטה חדשה להקיא.... ואני נורא שמחה שעכשיו יש לי שליטה על מה שאני אוכלת כי אני יכולה להקיא אותו אחר כך אני יודעת שזה לא בסדר אבל לא רוצה להפסיק אני רוצה שתישרא לי השליטה הזו ואני יודת שאם ההורים שלי ידעו הם יתאכזבו מיזה ואני יודעת שזה לא בסדר אבל אני לא רוצה להפסיק מה לעשות????

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הקאות

צפור בודד
    17/01/2012

את כותבת שאת יודעת שזה לא בסדר,
    חשוב שתדעי שזה לא רק בגלל החוסר באוכל אלא ההקאות פוגעות מאוד במערכות הגוף, כמו הלב. וכשמתרגלים קשה להפסיק.
    שתפי בזה את המטפלים שלך, הכי מוקדם שאפשר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה לעשות - תגובה

אפרת לוי
    19/01/2012

את מחמירה את הפרעת האכילה על ידי ההקאות. את פוגעת בעצמך פיזית, ונראה שאת מתקשה לקבל את האבחנה שקיבלת ( אגב, על ידי מי?)
    ממליצה לך לשתף את הצוות שמטפל בך ולספר על ההקאות.
    עג כמה הורייך מודעים למצבך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוסטלגיה

20/04/2014

מאובחנת על ידי מרפאה ל פרעות אכילה רמצ. שרון של מכבי..... עצוב לי לראות שהיתי כזו טיפשה ושכתבתי שאני רוצה להמשיך להקיא בי עכשיו אני בפירוש לא! זה חטא על פשע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוסטלגיה - תגובה

אפרת לוי
    26/04/2014

היי,

מעודד לשמוע, אולי תכתבי ותספרי מה עברת, איך את היום?

זה יכול לתת תקווה ועידוד לאלו המתמודדים עם הפרעות אכילה ואינם מאמינים שמשהו יכול להשתנות!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שחרור עצמי ממרפאה להפרעות אכילה
    19/04/2014

קודם כל מאוד מרגש אותי להיכנס שוב לפורום הזה, פעם אחרונה שביקרתי פה היתה לפני שלוש שנים כשהתחלתי טיפול אצל הדיאטנית
    המקומית. היא לא עזרה לי ונאלצתי לעבור לטיפול אחר במרפאה. אז היי אני גל אני בקרוב בת 18 ואני מטופלת במרפאה של מכבי להפרעות אכילה במשך שלוש שנים. אני כבר מזמן אוכלת בצורה מסודרת וזה מטבתא במשקל. אני לא רואה יותר תועלת בהגעה למרפאה וההורים שלי עדיין דורשים ממני להגיע רציתי לדעת אם בגיל 18 אני יןכל לשחרר את עצמי מכל הסיפור הזה ואם כן איך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שחרור עצמי ממרפאה להפרעות אכילה - תגובה

אפרת לוי
    19/04/2014

היי גל,

ברוכה השבה! שמחה לשמוע שאת מרגישה טוב.
    אני חושבת שכדאי שהבקשה לסיום מעקב תהיה גם מול המרפאה להפרעות אכילה.
    מה הם חושבים? (יתכן וברמה הטכנית ניתן להוריד את המעקב לפעם בחודש. ).
    מדוע ההורים שלך דורשים ממך להמשיך להגיע למעקב? יתכן והם דואגים , סביר להניח. חשוב גם לנסות לפתוח איתם שיחה ולהבין ממה הם דואגים במקביל ספרי להם מדוע את רוצה להפסיק את המעקב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

20/04/2014

היי אפרת תודה שענית לי. התורים שלי במרפאה הם מימלא פהם בחודש/חודשיים מפני שאני גרה רחוק מהמרפאה. בזמנו היתי מגיעה כל שבועיים אבל בגלל שמצבי באמת השתפר אני באמת לא רואה יותר טעם להגיע אני חושבת שיש המון אנשים אחרים שבאמת זקוקים לזה יותר ממננ. לגבי ההורים שלי הם תמיד דואגים גם כשלא צריך ולפעמים יש לי תחושה שהם אוהביםלבחשיב את הבת שלהם כ"חולה" והם אוהבים לטוס איתי למרפאה. בגלל המפגשים המעטים וחסרי התועלת הצוות שם לא באמת מכיר אותי ולכן הם מאמינים להורים שלי. לא שאני חושבת שהם משקרים הם פשוט עושים עניין מכלום. ולכן אני חושבת שהגיעה הזמן להשתחרר ובעצמי. השאלה איך עושים זאת? פשוט לבקש מהמזכירה שם טופס שחרור או משהו כזה או שיש משהו אחר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה - תגובה

אפרת לוי
    26/04/2014

היי גל,

את מעל גיל 18, ואי אפשר לכפות עלייך טיפול במרפאה. אבל גם כאשר תשתחררי מהמרפאה את נשארת במגע עם הורייך סביב הפרעת האכילה.

אני חושבת שאת עסוקה בעיקר באיך 'להשתחרר' מהורייך סביב העיסוק בהפרעת האכילה. יתכן והורייך דואגים כל כך שאינם רואים את השיפור שחל בך. יתכן ואינם מאמינים לך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילה
    דן
    17/01/2014

שלום אני בן 22, אני מגיל יחסית צעיר סובל מעודף משקל, והאמת שהמשקל שלי עולה ויורד בתקופות עד לא מזמן הורדתי כ25 קילו אך לא מזמן החזרתי הכל....כיום יותר מתמיד אני נכנסתי למשטר תזונה קפדני ושגרת אימונים, שמתי לב כשאני במצבים של אובר סטרס (תחושה כזו של מועקה שיושבת עלייך) הדבר היחידי שיכול לעזור לי להירגע זה לאכול ואוכל ספציפי לחם ואני פשוט מתחיל לאכול סנדוויצ'ים 2-3 ואני לאט לאט מרגיש יותר נינוח ורגוע אני מניח שזה נובע בגלל שלחם מעלה את רמת הסרוטנין ונותן תחושה טובה..... הנפילות האלו שוברת לי את הדיאטה, איך אפשר לעזור לי עם זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילה - תגובה

אפרת לוי
    06/03/2014

היי דן,

מהי המועקה היושבת עליך שבגינה אתה אוכל לחם? ישנן נפילות כנראה לא רק באוכל אלא גם במצבי הרוח, במצב הרגשי. נראה שכדאי לך לשלב טיפול פסיכולוגי יחד עם הדיאטה והמאבק במשקל. כי התנודתיות הרבה במשקל יחד עם שגרת האימונים הקפדנית ומצבי הרוח הירודים יכולים להעיד על הפרעת אכילה. הטיפול הפסיכולוגי יכול לעזור לך למצוא מילים לסבך שקיים סביב המשקל, האוכל והמועקה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת תמיכה
    נעמי לוי
    12/02/2014

שלום
    אני סובלת מהפרעת אכילה כ-10 שנים.
    אני מחפשת קבוצת תמיכה ואולי אפילו להתחיל קבוצת תמיכה. אשמח לדעת אם משהו/י מעוניינת להצתרף...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת תמיכה - תגובה

אפרת לוי
    06/03/2014

היי נעמי,

בהמשך לשיחתנו הטלפונית, מאחלת לך הצלחה בטיפול אותו התחלת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יודעת מה לעשות
    אביב
    23/02/2014

אני ילדה בת 17 אני נמצאת בבעיה אני כבר בעבר הייתי מקיאה לא כל יום אבל בפעמים שהייתי מרגישה שאכלתי יותר מדי זה הפסיק כאשר הלכתי לפסיכולוגית שעזרה לי .לפני שנה השמנתי מאוד ולא הקאתי יאני וויתרתי לעצמי ולא התעסקתי בדיאטה . אבל היום הלכתי לדיאטנית ווירדתיי 11 קילו אני אני שוקלת היום 58 והגובה שלי הוא 1.73 ועכשיו שוב מדי פעם אני מקיאה כשאני מרגישה ששברתי את הדיאטה שלי,יש לי הרבה בולמוסי אכילה וגם כאשר אני לא מקיאה זה משפיע על המצב רוח שלי ואז אני עושה דיאטה חמורה של כמה ימים ושוב יש לי בולמוס,ואני כל הזמן רק מפחדת לאבד את מה שהצלחתי להוריד ,בנוסף לזה אני רוצה לרזות למשקל 55 או 56 כי אני מרגישה מאוד שמנה עדיין לא משנה כמה אני מרזה הרגליים שלי נראות לי מאוד שמנות וגם הבטן ואני רק חושבת על עניין המשקל ועל העובדה שאני לא מספיק רזה,אני מרגישה מאוד שמנה לעומת בנות אחרות שנחשבות רזות ושוות. אני לא יודעת אם אני מפתחת הפרעות אכילה אבל זה קצת מדאיג אותי האובססיה הזאת ואני לא יודעת אם אני ירזה אני יהיה מרוצה או שאני אף פעם לא יהיה מרוצה.
    ואם זה כן בעיה איך אפשר לעצור את זה עכשיו לפני שיהיה מאוחר מדי.
    או שאם אני ארזה למשקל 55 אז זה אולי יעבור כי אני יהיה כמו שאני רוצה ויפסיק להרגיש שמנה .
    אשמח לעזרה והדרכה מה לעשות ,תודה מראש :)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יודעת מה לעשות - תגובה

אפרת לוי
    06/03/2014

היי אביב,

נשמע מהדברים שאת כותבת שאת עסוקה מאוד באוכל ובירידה במשקל ושבאופן בסיסי אינך מרוצה מהמשקל שלך. העיסוק שאת מתארת באוכל ובמשקל אינו רגיל ובהחלט יכול להיות שישנה הפרעת אכילה. אני חושבת שכדאי שתחזרי לטיפול הפסיכולוגי (שנראה שעזר לך)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר תיאבון קיצוני
    הילה
    15/12/2013

היי

לאחרונה התחלתי לחשוב על כך שיש לי הפרעת אכילה
    אני בת 28 שוקלת 47 גובה קרוב ל 1.60
    אני כבר המון המון זמן סובלת מחוסר תיאבון
    כל ארוחה זה ממש עינוי בשבילי , ממש שונאת לאכול
    קשה לי מאוד לאכול אבל אני מוצאת את עצמי אוכלת בכוח
    חשוב לציין הבעיה שלי עם המשקל שלי הוא שלדעתי אני רזה מדי והייתי שמחה לעלות במשקל
    אני לא בדיכאון ומרגישה טוב יש לי מדי פעם מצבי רוח שאז החוסר תיאבון מתגבר
    בנוסף גיליתי לאחרונה שאני בהיריון וזה מש מתחיל להדאיג אותי
    אנשים לא מבינים אותי ולא מבינים שאני לא מסוגלת לאכול
    זה מצב שנמשך כבר כמה שנים חשבתי שאולי זה קשור למחלת קרוהן שאני סובלת ממנה אבל הרופא שלי לא אישש לי שזה בהכרח קשור לזה מה גם שאני מאוזנת כרגע אין לי התקפים ואני מרגישה טוב עם הבטן
    אני מרגישה חסרת אנרגיה כי אני לא אוכלת
    מה עושים?? האם ייתכן שיש לי הפרעת אכילה?

בבקשה עזרתכם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מרפאה להפרעות אכילה
    אנונימית
    03/11/2013

אני בת 34,שנתיים וחצי אחרי ניתוח מוצלח של קיצור קיבה...
    מרגישה שאין לי שליטה על האוכל,יש לי בולמוסים ואני לא מצליחה לשלוט בעצמי,לא מקיאה אבל אוכלת בלי שליטה.
    התחלתי לעלות קצת במשקל וזה מלחיץ אותי מאוד.
    אני בקופת חולים כללית,יש איזו מרפאה להפרעות אכילה (פרט לתל השומר) בתל אביב?
    אני צריכה טיפול קוגניטיבי התנהגותי,לא בקבוצה רק אחד על אחד...
    מאוד אשמח להמלצה,תודה מראש,
    תום.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נסי מכון אגם

מיכל
    16/11/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת מישהי לדבר איתה
    לירון
    03/11/2013

היי, אני מתמודדת עם הפרעות אכילה כבר למעלה מ-4 שנים.
    אשמח לדבר עם מישהי שגם חווה את החוויה הנוראית הזאת. המשפחה והחברים לא מודעים לבעיה בכלל ואני חייבת לפרוק ולשתף..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דימוי גוף והפרעת אכילה
    דני
    14/10/2013

שלום,

בעברי הייתי ילד שמן מאוד (בסביבות ה 100 קילו בכיתה ו').

לאחר מכן ירדתי קצת, אך תמיד הייתי שמנמן.

לאחרונה התחלתי אורך חיים בריא הכולל 5-6 ארוחות ביום (כל שלוש שעות) עם פחמימות מלאות והרבה אימונים (6 אימונים בשבוע - זה התחיל בהדרגה, ללא עומס).

הבעיה שלי היא האובססיה, אני מגיע למצבים בהם אני מהווה מטרד לסביבה שלי בגלל האורח חיים כי אני מתעצבן בקלות מאוד עם משהו קטן לא מסתדר, ומיד מרגיש שזה משפיע לי על הגוף (אני שוקל כעת 65 עם 12.5% שומן - כאשר התחלתי הייתי 85 עם 27% שומן).

וזה עוד בעיה שיש לי, הדימוי גוף, אני ממש מרגיש שאני שמן..אני מסתכל במראה, וימים רבים אני באמת רואה אדם שמן, לעיתים בתמונות שאני נתפס מרחוק אני פתאום מבין שאני נראה חטוב - וכך גם רבים מעידים על גופי שהוא חטוב (יש לי קוביות..) אבל אני עדיין מרגיש ורואה את עצמי כשמן..ובעיקר לאחר חריגה (קטנה ככל שתיהיה - ברמת האכלתי עוד 2 כפות קוסקוס, מחיטה מלאה כמובן) אני מרגיש שהשמנתי בטירוף והרסתי את כל מה שהשגתי.

אך יש ימים שבהם אני קם ומרגיש מעולה עם הגוף שלי ומתלהב מאוד מהשרירים וממה שהשגתי, ברור לי שאין מצב שהשינויים כל כך קיצוניים וזה רק בראש שלי כנראה בגלל שפשוט התרגלתי להיות שמן. השאלה היא אחת איך משפרים את היחס כלפי הסביבה, ושתיים איך לשפר את היחס שלי לגבי עצמי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דימוי גוף והפרעת אכילה - תגובה

אפרת לוי
    21/10/2013

היי דני,

הכותרת שכתבת להודעה ששלחת מתאימה מאוד למצב שאותו אתה מתאר.
    על אף שהורדת במשקל ואתה 'רזה' אינך מרגיש כך. כי לא מדובר רק במשקל האובייקטיבי אלא במכלול של תחושות שיש לך כלפי עצמך (כפי הנראה תחושות מאוד לא טובות). האובססיה שפיתחת בנוגע לספורט ולאוכל ושאם הנך חורג ולו במעט מהתפריט אתה מרגיש מיד שזה אסון מהווה סמן להפרעת אכילה.

ממליצה לך בחום לפנות לטיפול פסיכולוגי על מנת לטפל בהפרעה זו, על מנת שתוכל להנות גם מההישגים של האימון והירידה במשקל.
    אם יש לך שאלה נוספת או אם אתה רוצה להגיב למה שכתבתי לך, אתה מוזמן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

דני
    25/10/2013

אני מודע לבעיה מאוד..

אני מרגיש שזה הרבה פעמים שולט לי בחיים, ואני מנסה לאט לאט לשלוט בכך בעצמי.

אינני מעוניין ביעוץ פסיכולוגי בגלל ההשכלות של הליכה ליעוץ מבחינה תדמיתית (אני יודע כי כיום זה כבר פחות קריטי אך עדיין אינני רוצה)

השאלה היא מה עלי לעשות כדי כן לשפר לעצמי את הדימוי.

אין סוף פעמים אני שומע את המשפט "אתה רזה מדי" "תאכל משהו.."

אבל אני בהרבה מאוד זמן מרגיש שמן בדיוק כפי שהייתי בעבר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות אכילה
    ספיר
    05/08/2013

שלום אני בת 17 ואני ספורטאית בענף הריצות הקצרות באתלטיקה קלה.
    עם התחלתי בענף זה (לפני שנה וחצי) החלטתי שאני רוצה לרזות הרצון הזה גבר והפך לכפייתי. התחלתי לפצוח בימי צום הכוללים אימונים שלא שיקפו חולשה שנראו למאמן והקאות מכוונות לאחר בולמוסים בזמנים שונים. הבולימיה מלווה אותי הרבה זמן והורסת אותי!! המשקל שלי הוא תקין 58 והגובה שלי 1.75. אני רוצה להוריד עוד 2 ק״ג
    תודה לעוזרים!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות אכילה - תגובה

אפרת לוי
    08/09/2013

היי ספיר,

מצבך מדאיג ומחייב פנייה מיידית לקבלת עזרה. את פוגעת בעצמך, בבריאותך ויתכן אף שאת פוגעת בסיכויים שלך להצליח ולהגיע להישגים משמעותיים יותר בתחום האתלטיקה. ממליצה לך לפנות ולקבל טיפול פסיכולוגי יחד עם טיפול אצל דיאטנית שתתאים לך תפריט אשר מותאם לפעילות הגופנית המאומצת שבה את עוסקת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תקראי אותי

מיכל
    29/09/2013

חייבת גם להגיד שאם חשוב לך להמשיך בספורט אז תשוב שתלכי ליעוץ
    יכולה להגיד שאולי לא בגילך אך התמודדתי עם אליפויות שונות והפרעות אכילה הרסה לי את כל הקרירה ... את יכולה להמשיך להיות אלופה וגם לאכול והעיקר להנות מהחיים .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילה
    נויה
    29/07/2013

שלום. שמי נויה ויש לי אחות ששמה טליה (שם בדוי). טליה כמעט בת 14, היא עולה לכיתה ט׳. מזה זמן אני חושדת שהחלה לפתח הפרעת אכילה. היא סופרת קלוריות, שוקלת את עצמה (ככל הנראה לפחות פעם ביום אם לא יותר), אוכלת מעט פחמימות, מתאמנת פעמיים בשבוע ומתאמצת רבות. כאשר הוריי קוראים לה לאכול היא מסרבת בטענה שהיא אינה רעבה, ומשמפצירים בה לאכול היא אוכלת אך כמויות מועטות. לפי מיטב זיכרוני עניין זה החל לפני בערך 4 חודשים, אך רק הופך מוגבר ומוקצן בחלוף הזמן. אני שמתי לב לכך מזמן אך להוריי לקח דיי זמן עד שהשתכנעו שככל הנראה יש כאן בעיה, אבל למרות זאת הם לא מצליחים למגר את התופעה. אחותי סגורה רוב שעות היום בחדרה, כך היה גם לפני תחילת החופש הגדול. אנו יודעים שהיא צופה בטלוויזיה בתוכנית אהובה עליה. כאשר אנו יוצאים מהבית היא מעדיפה להישאר. בזמן האחרון האנשים הקרובים החלו להחמיא לה על שרזתה ( יש לציין שאחותי לא מלאה, וגם לא הייתה בעבר, משקלה אולי היה גבוה טיפה אך לא באופן מוגזם). הבגדים שלה כבר נראים תלויים עליה ואני מאוד מפחדת שהיא באמת חולה. הוריי שמים לב לכך את אני חושבת שמנסים להדחיק את העובדה והם גם לא ממש מצליחים להתמודד איתה כיוון שהיא צועקת הרבה ומתווכחת. אני לא יודעת מה לעשות, איך לגרום להוריי להבין שיש כאן סכנה משמעותית? תודה רבה!
    חזור

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אכילה - תגובה

אפרת לוי
    08/09/2013

היי נויה,

אני מתנצלת על התגובה המאוחרת שלי ומקווה שתקראי את התשובה שלי.
    הדאגה שלך לאחותך נוגעת ללב. את מתארת תמונה מעוררת דאגה שמתאימה להפרעת אכילה. מאוד חשוב לא להיכנס עם טליה למאבקי כוח סביב עניין האכילה על אף שזה מאוד קשה. כן חשוב לאמר לה בתקיפות שהיא צריכה לקבל עזרה ולקחת אותה לטיפול פסיכולוגי ומעקב אצל תזונאית.
    יתכן וההורים שלך רואים שיש בעיה אך לא רוצים להדאיג אותך או שהם מתקשים לראות שיש בעיה וחושבים שמדובר ב'דיאטה ' רגילה.
    האם את ניסית לדבר עם טליה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הלפ
    לאמשנה
    19/07/2013

אם יש כאן מישהי שהחלימה מהפרעת אכילה, בולמיה , כל דבר , בבקשה תצרי קשר כאן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הלפ - תגובה

אפרת לוי
    08/09/2013

היי,

אולי כדאי שתשאלי שאלה ספציפית על מנת שתקבלי מענה מגולשי/גולשות הפורום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה