פורום הפרעות אכילה - תמיכה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לא קיבלתי

לא חשוב
    11/02/2012

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אין מוצא
    לא חשוב
    02/02/2012

היי,
    אני לא יודעת איפה להתחיל ואם יש טעם אבל חייבת לפרוק כי אף אחד לא מבין אותי באמת.
    כל חיי הייתי אצל דיאטניות -מכיתה א' בערך ולעולם לא הייתי שמנה תמיד מקובלת, חייכנית,שמחה. תמיד הייתי עושה המון ספורט ובכיתה יב אפילו הצלחתי לשלב אכילה נכונה וירדתי במשקל בצורה תקינה רק שככל שירדתי ככה רציתי לרדת עוד ועוד וזה לא נגמר כל יום מורידה עוד משהו מהתפריט היומי עדלמצב של אכילת ירקות גבינה וגלידה דיאט בלבד וגם רק בערב כדי לא להרגיש נפיחות כל היום . כל זאת לצד המון שעות אירובי ביום. לפני כשנה וחצי התחילו שתי תופעות האחת לאכול ולהוציא את מה שאכלתי כלומר ללעוס ולא לבלוע והשניה להקיא אבל לא "בכח" אלא בגלל שהגלידה הנוזלית עולה באופן עלאק טבעי . אני בת 23 כלפי חוץ נראית כמו בחורה שלא חסר לה כלום, יש לי עבודה מדהימה ,אני מסיימת תואר ראשון, משפחה טובה,המון חברים, לא מפסיקים להתחיל איתי ואני שומעת לא מעט הערות מחמיאות על המראה שלי אך כל זה לא שווה ועובר לידי החיים שלי אינם חיים אני לא מצליחה לעשות כלום בלי לחשוב על איזו שמנה אני ומגעילה ומה מסתכלים עליי בכלל וכל היום רק חושבת איך לא לאכול ואם כן כמה שפחות ואז בלילה התקפי בולמוס של אוכל ואוכל ואוכל אז אולי לא משו משמין אבל המון אוכל "דיאטטי" כל הגוף שלי מלא סוכרזית וגואל נפש ובא לי למות פדשוט אני לא נהנית מכלום והגעתי למצב שכבר לא בא לי לעשות כלום. הייתי הרבה יותר רזה ואיכשהו עליתי במשקל אני עדיין נחשבת לא מלאה אפילו אבל בעיניים שלי אני מזעזעת ומזועזעת מעצמי התחלתי ללכת לפסיכולוגית וסיפרתי על ההקאות אך אני לא מצליחה לאהוב את עצמי אוףףףףף יש לזה סוף???

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• היי חמודה

לירון
    04/02/2012

המצב שלי מאוד דומה לשלך..
    אם את צריכה לדבר עם מישהו או תמיכה.. תרשמי לי את המייל שלך ונפטפט לנו קצת :)
    גם אני לגמרי לבד בעניין הזה ויודעת היטב כמה זה קשה ונורא כאשר האוכל הופך לאויב הכי גדול ולחבר הכי טוב..
    בבקשה השאירי לי מייל...
    ועד אז..תהיי חזקה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלחתי לך מייל!

לירון
    06/02/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא קיבלתי

לא חשוב
    11/02/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלחתי שוב

לירון
    11/02/2012

כתובת המייל בטוח נכונה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אין מוצא - תגובה

אפרת לוי
    05/02/2012

היי,

אני שמחה שלירון פנתה אלייך, כיוון שאת מאוד לבד עם הפרעת האכילה ולמעשה ׳כולם׳ סביבך חושבים שהכל בסדר אצלך. הפער בין החוץ לפנים מאוד גדול.
    אני חושבת שטוב עשית שפנית לטיפול , אך את צריכה להיות סובלנית, זה תהליך שלוקח זמן, חשוב שסיפרת על ההקאות, אך זה לכשעצמו לא גורם להפסיק אותם.
    זה צעד חשוב, כיוון שאינך מסתירה, אך צריך לעבור תהליך על מנת שתהיי מסוגלת ב׳סופו׳ לוותר על ההקאות.

מאחלת לך הצלחה ובריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 4 - בעית אכילה
    שמרית
    07/02/2012

שלום,
    יש לי ילד בן 4 (אני לא יודעת אם אני כותבת במקום בנכון)
    שבשנה האחרונה התחיל להוריד כל מיני מאכלים מהתפריט כגון:עוף,קציצות ...
    בשבועות האחרונים הוא ממש התחיל להגעל ממאכלים מסויימים ומסרב לאכול או שמנסה
    אפילו מאכלים שמאוד אוהב פיצה ושניצל...

אוכל כמה ביסים ,בוחן את האוכל, שואל שאלות - מה זה השחור על הפיצה ...
    ומיד אומר איכס (ומוציא את זה במן הקאה קטנה כזאת)

אני מאוד לחוצה ומודאגת (האם מגיל קטן יכול כבר להתפתח הפרעת אכילה, ברור לי שזה נפשי ולכן זה מאוד מלחיץ אותי שהוא ילד כל כך קטן וכבר) ואני מראה לו את זה .ברגע שהוא מתחיל להוציא מהפה ולעשות הבעה של הקאה. (אני יודעת שזה לא נכון - אבל אני לפעמים לא מצליחה להתשלט על עצמי)

הוא מאוד אוהב ממתקים , דבריפ יבשים (עוגיות מלוחות,עוגות יבשות...) ,בבוקר אוכל בסדר.
    מה עושים, אשמח לעצתכם .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 4 - בעית אכילה - תגובה

אפרת לוי
    07/02/2012

שלום שמרית,

הכי חשוב במצב שבו את מתארת, לא להיכנס אתו למאבק סביב האוכל. לא לנהל אתו משא ומתן על מה אוכל, כמה אוכל, תישארי cool, תחרקי שיניים ואל תגיבי.
    נקודה שניה , בדרך כלל האינטראקציה סביב האוכל היא עם האמא. אם זה אפשרי נסי לצור מצבים בו האבא מביא לו לאכול.
    נקודה שלישית, תמשיכי להכין ולהגיש לשולחן גם אוכל שהוא הפסיק לאכול, אבל בעבר אכל, הוא לא חייב לאכול ממנו, אך שתהיה לו את האופציה.

איך, אגב, הוא אוכל במסגרת של הגן? האם גם שם הוא בררן באוכל?

במידה ואין שיפור במצב, או ישנה החמרה, קרי, ירידה במשקל, ממליצה לפנות להדרכה אצל פסיכולוג שמתמחה בטיפול בהפרעות אכילה.

אם תרצי לעדכן או להגיב , אני פה.

בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאפרת

שמרית
    08/02/2012

שלום,

תודה רבה .

לשאלתך, גם בגן הילד בררן מאוד.

בבוקר הוא אוכל את הסנדביץ. לפעמים אוכל איזה ירק ליד.
    אבל בצהרים - בקושי רב . לא מוכן לגעת בפירות, אוכל אולי רק את התוספת ,אולי כמה ביסים . אני שמה לב שהוא אוהב דברים יבשים.

יש לי את אותו סיפור עם הבן הגדול שלי ילד בגיל 9 - מאוד קשה באוכל. לא אוהב הרבה דברים. מאוד ספציפי (מיצידו לאכול רק שניצלים. בבוקר זה סיוט להכין לו סנדביץ לפעמים בכוח אני נותנת לו לחמניה אפילו ריקה רק שיאכל משהו) כמובן שיש תקופות יותר טובות ויש פחות טובות. אפילו הלכתי איתו לרופא משפחה (בעבר) ועשינו לו בדיקות דם (כי חשבתי שסובל מחוסר תאבון) אבל הכל היה תקין.
    ואף פעם לא חשבתי שצריך לטפל בילד - כי זה לא הגיע לרמה שהוא נגעל ומוציא
    מהפה ועושה הבעה של הקאה. והבן הקטן שלי - פשוט נגעל יותר ולדעתי מפתח יותר אנטי לאוכל .

האם יש מכונים כאלה שמטפלים רק בילדים ?
    האם כדאי לי לקחת ולטפל כבר בשניהם? הבן האמצעי שלי - אוכל מצויין . כל דבר לא
    בררן. גם אני כזאת . אבל בעלי מאוד קשה עם אוכל. האם זה יכול להיות אופי ? גנטי?

אשמח לתשובתך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאפרת - תגובה

אפרת לוי
    08/02/2012

שלום שמרית,

הכלל המרכזי הוא לא לצור מאבקי כוח סביב האוכל.
    להוריד את המתח סביב הארוחות ולנסות לייצר אווירה נעימה, אשר אינה מתמקדת במי אוכל מה וכמה. אני מודעת לכך שזה קשה, אך נסי וראי האם יש שיפור במצב.
    הייתי פונה לטיפול רק אם יש החמרה במצב.
    בשניידר יש מרכז להפרעות אכילה לילדים. או כפי שכתבתי לך בהודעה הקודמת לפנות לפסיכולוג שמתמחה בהפרעות אכילה לצורך קבלת הדרכה.

בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני סובלת מאכילה כפייתית.האם
    נאווה
    08/02/2012

כדור נגד כפייתיות עוזר גם למחשבות כפייתיות על אוכל ואכילה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אני סובלת מאכילה כפייתית.האם - תגובה

אפרת לוי
    08/02/2012

שלום נאוה,

הוא יכול להקל, אך אינו פותר את הבעיה באופן מלא. יש צורך בנוסף בטיפול פסיכולוגי ומעקב אצל תזונאית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא ענית לי על השאלה. בבקשה תעני.
    ע.
    08/02/2012

אני והחברה שלי שתינו נשים שמנות מאוד.
    פעם מישהו קרא לחברה שלי "פרה שמנה" - והיא נתנה לו מכה באשכים.
    הוא התקפל מכאבים.
    לדעתכן, היא נהגה נכון או הגזימה?.
    עלבון כזה מצדיק מכה באשכים?.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא ענית לי על השאלה. בבקשה תעני. - תגובה

אפרת לוי
    08/02/2012

שלום טל,

איני חושבת ששאלה זו רלוונטית לפורום תמיכה בהפרעות אכילה.
    ולכן, איני יכולה להתייחס באופן מקצועי לשאלתך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    ע.
    06/02/2012

החברה שלי ואני שתינו נשים שמנות מאוד.
    פעם מישהו קרא לחברה שלי "פרה שמנה" - והיא נתנה לו מכה באשכים.
    הוא התקפל מכאבים.
    לדעתכן, היא נהגה נכון או הגזימה?.
    עלבון כזה מצדיק מכה באשכים?.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בקשה..
    hory
    30/01/2012

בבקשה שמישהו כבר ישים לזה סוף.
    אני לא יכולה יותר להתמודד, אני לא מסוגלת לסבול יותר את עצמי. לא משנה מה קורה וכמה זמן היה טוב יותר, בסופו של דבר הכל נשנה וחוזר על עצמי, כי הכל דפוק בתוכי.

בבקשה שמישהו ישים קץ לכל, שלא אצטרך יותר לנשום, ושלא אצטרך בכל נשימה לסבול, לכאוב ולהתייסר.
    בבקשה. אני לא יכולה יותר.

(בולימית אחרי שנה ללא בולמוסים, שהכל חוזר על עצמו..)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בקשה.. - תגובה

אפרת לוי
    31/01/2012

שלום,

את מאוד סובלת ובצדק, אחרי שנה שחשבת שהתקפי הבולמיה מאחורייך הם חזרו.
    ואז מתעוררים כלפי עצמך רגשות קשים של שנאה ותיעוב.

אני מקווה שאת במסגרת טיפולית , כי זאת התקווה ובאמת האפשרות לצאת מהמעגל
    לבולמיה יש סיבה , היא לא מתרחשת סתם, היא מבטאת ענינים רגשיים עמוקים, שאולי כרגע נראים רחוקים ולא קשורים.
    אם אינך נמצאת בטיפול ממליצה לך בחום לפנות. אם את זקוקה לעזרה בהפניה לטיפול את יכולה לצור עמי קשר דרך המייל. 

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    אליסון
    23/01/2012

בזמן האחרון התחלתי במנהג מוזר כזה -
    כל פעם שבא לי לאכול משהו, בתור נשנוש, לא ארוחה, אני מכניסה לפה, לועסת ויורקת.
    זה רע? פוגע איכשהו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

אפרת לוי
    24/01/2012

היי ג׳ני

הלעיסה והיריקה הן דרך שבה את מספקת באופן חלקי את הרצון שלך לאוכל מבלי שתרגישי שאת ׳משלמת׳ במשקל. זו עוד התנהגות שקשורה להפרעת אכילה.
    אני לא יודעת אם זה פוגע פיזית, אך זה בהחלט משקף שהפרעת האכילה שלך מתפתחת וזה מדאיג. את צעירה, וככל שתקדימי ותטפלי בעצמך הסיכויים שלך להחלים גבוהים יותר. האם שיתפת את אמך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יודעת למה לצפות
    אליסון
    12/01/2012

השארתי פה הודעה או שתיים בעבר, לא זוכרת בדיוק מה כתבתי או באיזה שם השתמשתי אז אני אתחיל מהתחלה:
    אני בת 16, גובהי הוא 1.70 ואני שוקלת 55.
    ירדתי בחודשיים האחרונים כ2 קילו וחצי.
    אני כלכך רוצה לרדת עוד במשקל. אני רוצה להגיע ל53-52, וזה די אפשרי, אבל ישנם מספר בעיות:
    1. הפחתתי דרסתית בכמויות האכילה. פעם לא הייתי מודעת לכמה קלוריות צרכתי ליום, אבל כיום המספר לא עובר את ה1000. יש ימים שאני צמה, יש ימים שאני אוכלת הרבה, זה לא ברור.
    הדבר הזה בעייתי מכיוון שאם אתחיל דיאטה נורמלית, אני ברור מאליו אשמין. אני מפחדת פחד מוות מהשמנה, וכל יום שאני שוקלת את עצמי, הלב שלי דופק בצורה מטורפת. אם המשקל מעל 55 אני יכולה להיכנס לדיכאון למשך כל היום, אם מתחת - אני הבנאדם הכי מאושר שיש.
    בנוסף לכך אציין שאני שוקלת את עצמי משהו כמו 3 פעמים ביום.
    2. אמא שלי שמה לב לירידה שלי במשקל ולמה שאני אוכלת.. בגלל זה היא מודאגת. היא מודאגת גם מדברים קטנים כמו שהיא רואה שאני אוכלת הרבה ירקות/ מבקשת ממנה לקנות הרבה ירקות או עושה כפיפות בטן. היא מודאגת מדי וזה מקשה עליי לאכול כמו שאני רוצה.
    3. יש לי אהבה מטורפת לפחמימות. לחם זו האהבה הכי גדולה שלי. כל השאר אני יכולה לוותר, ובשיא הכנות אני מעדיפה צלחת מלאה בירקות בשלל הצבעים מאשר צ'יפס ובמבה. האהבה הזו מקשה עליי לשמור על המשקל
    4. התסכול שלי הוא שאני תמיד צריכה לשמור על המשקל. אני רואה בנות אחרות שאוכלות ולא משמינות/ משמינות ממש טיפה יחסית לכמה שהן אוכלות, זה מדכא אותי! אני נדפקתי עם החילוף חומרים המגעיל הזה! הייתי פעם עושה מלא ספורט אבל לאור האירוניה זה רק גרע מהמצב. התיאבון הגדול לאחר כל אימון איזן את הקלוריות ששרפתי באימון.
    אני מתוסכלת, מפחדת כלכך מעלייה במשקל.
    מפחדת לאכול, מפחדת להשקל, מפחדת לצאת החוצה ולהתפתות לאכול משהו שאסור. אני ניסיתי להקיא כבר מלא פעמים. הצלחתי רק פעם אחת, וגם זה בערך.
    השאלה שלי היא.. יש לי הפרעות אכילה? זה נחשב בגדר הפרעות אכילה, למרות שהמשקל שלי לא נמוך בכלל?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יודעת למה לצפות - תגובה

אפרת לוי
    14/01/2012

היי אליסון,

התמונה שאותה את מתארת,כלומר: עיסוק גובר באוכל,פחד לעלות במשקל, שקילה מס' פעמים ביום , נסיונות הקאה , מתאימה להגדרה של הפרעת אכילה (על אף שאת במשקל תקין ) . אני מציעה לך לפנות לאמך, ששמה לב שמשהו לא תקין אצלך, לשתף אותה ולפנות לטיפול בהקדם , טיפול המשלב טיפול פסיכולוגי ודיאטנית .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יכול להרדם לא על בטן מלאה
    רן
    10/01/2012

שלום
    האם זו סוג של הפרעה?
    איני יכול להרדם בשום מצב עם הבטן שלי לא מלאה.
    לא שנת צהריים ולא שעת ערב.

זה לא פוגע לי במשקל כרגע (בן 30) אבל בגיל מאוחר יותר זה עלול להיות בעוכריי.

בטן מלאה מעייפת אותי ועוזרת לי להרדם.

יש לכם רעיון איך להגמל מזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יכול להרדם לא על בטן מלאה - תגובה

אפרת לוי
    10/01/2012

שלום רן,

לא נראה לי שמדובר בהפרעת אכילה,
    (אלא אם כן אתה מתעורר באמצע הלילה על מנת לאכול ואז חוזר לישון, ואז מדובר בתופעה שנקראת ׳אכילת לילה׳.)
    יחד עם זאת, נשאלת השאלה מדוע אתה צריך להיות עם בטן מלאה על מנת להירדם?
    אני רוצה לשתף אותך במס׳ מחשבות שיש לי על הנושא ( לא בהכרח הן נכונות או מחייבות לגביך) . ברמה הפיזיולוגית יתכן ונוצרה מעין תלות בין תחושת המלאות להרדמות.
    ברמה הרגשית/נפשית יתכן וזה ביטוי לצורך שלך להיות רגוע , ללא דאגות ,בלעדי האוכל/תחושת מלאות לא תרגיש רגוע מספיק על מנת להרדם.
    זו תופעה שמוכרת מהינקות ,תינוק שבע הוא רגוע וישן, אם יהיה רעב לא יצליח להרדם.
    יתכן ואתה סובל מחוסר שקט פנימי אשר אינך מרגיש אותו (או שכן) ואתה מנסה להרגיע אותו דרך האכילה לפני השינה.
    ועכשיו לשאלתך, מה לעשות?
    יש 2 אופציות , אשר אינן סותרות אחת את השניה:
    א. לעבור תהליך של גמילה, להפחית בהדרגה את כמות האוכל לפני השינה. על מנת לשבור את התלות בין האוכל לשינה.
    ב. פניה להתייעצות פסיכולוגית ,על מנת להבין ,האם מדובר בביטוי של קושי רגשי ואם כן אז לטפל בו .

אם אתה רוצה להגיב לדברי או לשאול שאלות נוספות בנושא אתה מוזמן,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא יודעת מה לעשות עם עצמי
    קרן
    27/12/2011

לפני שהחלטתי לכתוב כאן תגובה משל עצמי חשבתי המון. אפילו שאני נחשפת כאן בצורה דיי אנונימית, ופרט לשם לא ידוע עליי דבר , מאוד קשה לי לעשות זאת. קראתי בפורום הזה דברים נורא קשים , ומה שמפחיד אותי שעם חלקם הזדהיתי וחלקם עוברים גם עליי.
    אני באמת כבר לא יודעת מה לעשות עם עצמי, אני מתעסקת יותר מידיי במשקל שלי ובאיך שהגוף שלי נראה , יש לי פחדים נוראיים מעלייה במשקל , אני בדיכאון כל הזמן , ואני מוציאה את זה על אנשים שקרובים אליי והם לא מבינים מה עובר עליי. הגובה שלי 162 והמשקל הכי גבוה שהייתי בו הוא 54. פעם לא הייתי מוטרדת כלל מהמשקל שלי , נכון להיום 54 לגובה הזה ניראה לי משקל של היפופוטם. הצלחתי בעזרת דיאטות להגיע למשקל 46 ומבחינתי במשקל הזה הגוף שלי היה נראה מושלם. כרגע אני שוקלת 50 , אני נורא מדוכאת , אני נמצאת במצב שאני משכנעת את עצמי לעשות דיאטה כדי להוריד ל46 , אני מחזיקה מעמד בדיאטה לתקופה של שלושה ימים (1000 קלוריות ביום) ואז לאחר שלושה ימים יש לי התקף שאני אוכלת כל מה שנקלי לי בדרך , בעיקר דברים מתוקים , לא כי אני רעבה , אני אפילו לא יודעת מה הסיבה , אני פשוט אוכלת ואוכלת ואוכלת ולא יכולה להפסיק ואני מגיעה למצב שכבר קשה לי לזוז ואני מרגישה תחושת אי נוחות. יש לציין שניסיתי להקיא שלוש פעמים ולא כל כך הלך לי , והתחושה נוראית. אני מרגישה כל כך מגעיל , אני רק רוצה לחזור למשקל שלי. יש לציין שאני נשקלת בצורה כפייתית זה יכול להגיע ל5 שקילות ביום , אני מודעת לזה שאני נמצאת במצב לא נורמאלי. הייתה לי גם תקופה של חודש בערך שהייתי על תה טיבטי , הפסקתי עם זה כי קראתי על זה דברים מפחידים, היה לי נורא קשה לחזור לעצמי מבחינת זה שלא הצלחתי ללכת לשירותים ,סליחה על הבוטות ללא עזרת התה הזה מרוב שהרגלתי את מערכת העיכול שלי לא לעבוד בצורה עצמאית. אז עכשיו אני כן מצליחה ללכת לשירותים אבל יש לי את ההתקפים האלו שדיברתי עליהם קודם ואני עדיין נורא מוטרדת מהמשקל שלי ומתה לחזור לשקול 46. אני מרגישה במצב חולני , אני כבר לא רואה כמעט חברים כי הם יושבים בבתי קפה ולא כיף לי ללכת לשבת איתם ולהסתכל עליהם כי אני לא אוכלת כלום בחוץ. כשתוקף אותי התקף רעב זה בסתר אף אחד לא יודע ואני מסתירה את זה , אני הולכת לסופר קונה מלא שוקולדים אוכלת אותם ויורדת ישר לזרוק זבל כדיי שגם אמא שלי לא תראה. אני מתביישת בזה. אפילו אני ממציעה תירוצים לחבר שלי למה אני לא יכולה לבוא אליו ברגע שהמשקל שלי עולה עקב התקף כזה כי אני לא מרגישה בנוח עם הגוף שלי. אני מסוגלת אפילו להבריז מבית ספר כי אני לא רוצה שאנשים ישימו לב שעליתי במשקל. בקיצור אני באמת לא יודעת מה לעשות עם עצמי. כל עזרה של דיאטניות וכאלו עולה כסף ואני ממש לא יכולה להרשות לעצמי דבר כזה.
    שחכתי להגיד שאני עוד חודש בת 18. בקיצור אני מצטערת על המכתב הארוך אני פשוט באמת כבר לא יודעת למי לפנות עם כל מה שעובר עליי אני מרגישה נורא.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא יודעת מה לעשות עם עצמי - תגובה

אפרת לוי
    03/01/2012

היי קרן,

אני מתנצלת על העיכוב בתגובה ומקווה שתראי אותה.
    יש חשיבות לכך שאת נחשפת פעם ראשונה בפורום הזה , קודם כל כי את גם דרך זה מספרת משהו לעצמך. את במצוקה מאוד גדולה סביב המשקל שלך , ואכן מה שאת מתארת מתאים להפרעת אכילה. אך זו לא גזירת גורל, ניתן בהחלט לטפל בה . אינך חייבת לפנות לטיפול באופן פרטי את יכולה לפנות לטיפול דרך קופת חולים. אם את צריכה הכוונה את מוזמנת לשאול פה או לפנות אלי במייל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סובלים מהפרעות אכילה? יש לכם קהילה
    קרן
    02/01/2012

שלום אנשים
    פתחנו לאחרונה [a href='http://www.beok.co.il/Groups-16/Group-13/%D7%A7%D7%94%D7%99%D7%9 id='link']קהילת הפרעות אכילה[/a] בה תוכלו להכיר, לתמוך, לחלוק לשתף ולהתייעץ עם אנשים נוספים הסובלים מבעיות אכילה.

רק בריאות :-)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הקישור לקהילה

קרן
    02/01/2012

[a href='http://www.beok.co.il/Groups-16/Group-13/%D7%A7%D7%94%D7%99%D7%9 id='link']קהילת הפרעות אכילה[/a]

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחזור פסק בבקשה עזרה!!!!!
    ח
    23/12/2011

אני בת 16.5 ולפני פחות משנה עשיתי דיאטה די קיצונית ועקב זה פסק לי המחזור החלטתי שאני רזה מספיק (46) וככה גם כולם אמרו ושאני ישמור על המשקל הקיים וברוך ה' חזר לי המחזור לאחר כחודשיים שוב לא קיבלתי וכשנשקלתי ראיתי שרזיתי למשקל 43 וחצי בלי להשים לב השמנת ל44 ונשארתי במשקל זה כמה חודשים וכשראיתי שאני שוב לא מקבלת החלטתי להשמין שוב ל46 עכשיו השמנתי והשאלה שלי אם המחזור ישוב אם אני ישמור עודפעם על המשקל ויאכל בריא בבקשה תעזרי לי!! אני כבר לא יודעת מה לעשות ואני ממש בלחץ מזה!! אני מפחדת מאודדד כי אני יודעת מה יכול לקרות אני מפחדת שלמרות שהשמנתי לא יהיה לי מחזור כי אני רוצה בעתיד יללדים אז מה לעשות??.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחזור פסק בבקשה עזרה!!!!! - תגובה

אפרת לוי
    25/12/2011

את לא אמורה לטפל בעצמך דרך עלייה או ירידה במשקל!!!
    הפסקת המחזור היא סמן, עלייך לפנות להורייך ולשתף אותם על מנת שתתחילי מיידית בטיפול.
    נראה שאת סובלת מהפרעת אכילה. בנוסף את חייבת להיבדק כמובן, אצל רופא אל תזניחי זאת!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קודם תודה שענית לי!

ח
    27/12/2011

קודם תודה על ההענות המהירה :) אני חייבת לציין שאין לי שום הפרעה ושאני מוכנה לעשות כל מה שידרש כדי להיות בריאה כי אני רוצה את זה!!אני רוצה מחזור! ולא יהיה אכפת לי להשמין עוד או לקבל ויטינים או כל דבר אחר שיגידו לי אני נקלעתי למצב הזה בטעות וירדתי במשקל בלי רצוני כי היה לנו אירוע לא נחמד בבית...(לא משנה מהו)ועכשיו אני לא יודעת איך לתקן את זה ולכן השמנתי כי זה אמור לעזור לא? ככה מטפלים בזה לא? אני לא יכולה לפנות לרופאת משפחה שלי מסיבה אישית שלא קשורה לנושא אז מה אני יעשה?איך להיזיר את המחזור? אם השמנתי ואני יקח ויטמינים זה יעזור?
    תודה רבה על ההקשבה והעזרה ועל המשוב המהיר אני מעריכה זאת מאוד!! <3

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קודם תודה שענית לי! - תגובה

אפרת לוי
    02/01/2012

הי,

את לא חייבת לספר מה היה אותו אירוע, אך לעיתים אם עוברים אירוע קשה חלק מהתגובות אליו יכולות להיות אובדן תיאבון שבעקבותיו יש ירידה במשקל.
    כנראה הירידה במשקל שלך היתה דרסטית וגרמה להפסקת המחזור. ראשית פני לרופא משפחה . בהוסף,ממליצה לך לפנות לדיאטנית ובמקביל לפסיכולוג על מנת להעריך את מצבך הרגשי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה דחוף
    אני
    18/12/2011

נמאס לי אני לא יכולה יותר אין לי חיים הכל סובב סביב אוכל ספורט קלוריות ומשקל. אני מנסה לשנות את זה אני מנסה לאכול נורמלי אני מנסה להפסיק את הבולמוסים את הצומות את ההקאות אני פשוט לא יכולה.
    לפעמים זה מגיע למצב שאני מעדיפה למות מאשר לחיות עוד רגע עם המחשבות האלה.
    מצד אחד אני פוחדת לאכול מצד שני אני לא יכולה להפסיק.
    מצד אחד נמאס לי מזה מצד שני אני לא יכולה בלי זה.
    אני באמת משתגעת אני לא יכולה יותר אני חייבת עזרה עכשיו ועד שיש תור לדיאטנית או פסיכולוג זה לוקח חודשים.
    מה אני יכולה לעשות?!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מתוקה

לירון
    21/12/2011

אני מבינה כל כך את המצב שבו את נמצאת..
    גם אני בדיוק במקום הזה ומכירה היטב את הסבל הרב שכרוך בכך.
    אם תרצי לדבר תשאירי לי פה את המייל שלך..
    גם אני לבד במחלה הנוראה הזו..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה דחוף - תגובה

אפרת לוי
    25/12/2011

אני מצטערת על האיחור בתגובה,
    את מאוד מאוד סובלת, ואת אכן חייבת לקבל עזרה על מנת לצאת מהמעגל ההרסני של
    הפרעת האכילה.
    ישנה רשימה מצורפת בפורום של מקומות לטיפול בהפרעות אכילה, הכנסי לרשימה ופני למקומות נוספים, את לא נמצאת במצב שבו את יכולה להמתין, יש לך גם אפשרות לאשפז את עצמך מרצון במחלקה להפרעות אכילה בתל השומר, שם תקבלי טיפול כולל של טיפול פסיכולוגי, תרופתי וליווי של דיאטנית. לעיתים יש מצבים שזה יכול לעזור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה לדיאטנית
    ספיר
    17/12/2011

שלום,
    יש לי אחות בת 10, ואני נורא מודאגת בקשר להרגלי האכילה שלה
    כל הזמן היא חשה ברעב גם לאחר שהיא אכלה כמות של קלוריות מכובדת, לעיתים היא אוכלת בבוקר עוגת מאפין בטעם שוקולד בביה"ס שהיא לומדת 7 שעות היא אוכלת 3 פיתות עם שוקולד, שהיא באה הביתה ובטעות לא הייתה ארוחת צהריים מוכנה והיא הייתה צריכה לחכות עוד 30-45 דק' היא מתחילה להתעצבן. אני מעירה לה על כך הרבה ומבקשת ממנה לעשות דיאטה בת שבועיים היא מסכימה ויום לאחר מכן מבקשת מאמא שלי שתכין לה לביה"ס כריך עם שוקולד...למרות זאת משקלה לא עולה ,הגובה שלה הוא 1.38 ומשקלה הוא 41 למרות שהיא אוכלת יותר מתוקים ולחמים מאשר אוכל רגיל היא נשארת במשקל זה;

ועוד שאלה נוספת, אמא שלי נתקלת בהרבה מצבי לחץ שגורמים לה להפסיק לאכול, בשנה שעברה התגלה לי גידול שני בצוואר הרחם, בעקבות המחלה נכנסה לדיכאון שגרם לה פשוט להפסיק לאכו וירדה 14 ק"ג בחודשיים.מחודש אפריל ועד היום היא עלתה 5 ק"ג והיא עדיין נראת נורא רזה הגובה שלה הוא 1.71 ומשקלה הנוכחי הוא 55.

יש איזו שהיא דיאטנית שתסייע לה לעלות במשקל ולאחותי כדי שתשמור על משקל תקין ואפילו שישל לה 4 ק"ג ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה לדיאטנית - תגובה

אפרת לוי
    25/12/2011

אני מתנצלת על זמן התגובה הארוך,

ניתן לפנות לכל דיאטנית במסגרת של קופת חולים.

אך נראה לי שאת דואגת לאחותך ולאמך ואת מבטאת את הדאגה דרך העיסוק באוכל.
    אם לאמא יש ירידה בתיאבון יתכן שהיא חווה דיכאון כתגובה לגידולים שהתגלו.
    בת כמה את?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמיה ואנורקסיה .
    רעות
    07/12/2011

אני אוטוטו 18....כבר שנתיים במעגל של בולמיה .
    אני לא אנורקסית,אנורקסיות הן אלה שבתת משקל .ובכל זאת הרופאים הגדירו שאני סובלת במולמיה ואנורקסיה קשה ....
    אני במשקל תקין אני גובה160,ומשקל 53 .המטרה שלי היא 35.
    יש לי דרך לירידה במשקל הזאת .אני אוכלת מאוד מצומצם,בין 100 ל-150 קל' ליום,ומקיאה .....אני אוכלת כל מה שמתחשק לי .אני פשוט לועסת את האוכל אבל לא בולעת אותו,אלה יורקת אותו לשקית ......הייתי מאושפזת חודש וקצת בנהרייה וחתמתי על סירוב אשפוז כי העלו אותי במשקל .כל החיים הייתי שמנה,והשיא שלי היה 90 קילו....
    וזה היה ממש לפני שנתיים .כל הפירסות הזה עכשיו של קארין באומן ואנורקסיות אחרות,גורמות לי למוטיבציה מטורפת,זה לא מעורר נורה אדומה בראש שלי ....
    אני מפחדת נורא מעלייה במשקל,אני מפחדת לאכול.
    כולם אומרים שהכי נכון בשבילי הוא אשפוז בתל השומר,אבל אני לא רוצה,מהסיבה הפשוטה ששם יצחקו עלי .אני חמישים ושלוש קילו אין לי סיבה להיות בתל השומר .יש הצעת חק הכנסת על אשפוז בכפייה לאנורקסיות ובולמיות,ואני מפחדת שהרופאה או הסיכיאטרית ייתנו לי הפנייה בכפייה ....
    ירדתי חמש מידות בחודשיים האחרונים.חמש מידות בחזייה,שלוש מידות בג'ינס ,ובחולצות אני xs.....אומרים לי שאני רזה,אומרים לי שזה כבר לא יפה,קר לי כל היום,ואין לי מצב רוח ....אני לובשת 4 שכבות של חולצות ,ושתי מכנסיים,ועדיין אומרים שאני רזה .עדיין קר לי עם כל השכבות .....אני אוהבת לראות עצמות בולטות .ואני רוצה לראות את כולן אצלי בגוף.מבחינתי זה זה יפה,וזה המודל לחיקוי שלי .תמיד שולחים לי תמונות של השואה,חושבים שזה יעורר בי מחשבה נכונה ....אבל שוב זה להיפך מבחינתי זה יפה .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בולמיה ואנורקסיה . - תגובה

אפרת לוי
    09/12/2011

שלום רעות,

גם אם את לא בתת משקל נשמע שאת סובלת מהפרעת אכילה.
    אני מפצירה בך לפנות לטיפול, אל תפסלי מסגרת אישפוזית.
    המוטיבציה שמתעוררת מהמקרה של קרין באומן מעידה על כך שאת במצב קשה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא רוצה

רעות
    10/12/2011

אני לא רוצה אשפוז,ברחתי מהאשפוז הקודם והוא היה האשפוז הראשון שלי .לא מסוגלת להעביר את המחשבה שיעלו אותי במשקל .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רעות יקרה

נטע
    10/12/2011

אשפוז זה אכן סיטואציה מאדדדדדדדדד מאד קשה של משטר ומאסר איומים והחרמות עונשים וקשים ! אבל שווה...ותאמיני לי שווה גם לטווח רחוק. למרות שקשה לראות את זה.
    האם כבר עשית צבא?
    תלכי בינתיים לטיפול בלי אישפוז....זה עדיף מכלום.
    לא כדאי לך להתעורר במחלקה - כמו שקרה אצלי. עדיף לך ללכת לשם ברגלייך מאשר ליפול לשם בהפתעה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צבא

רעות
    16/12/2011

עד ל-30.1 אני מושעת מגיוס ,לא נתנו לי יותר מידי פרטים רק את המידע הזה.אני חושבת שהצבא גילה על האשפוז שלי או משהו ולכן מעקבים לי את הגיוס .
    אני מטופלת .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא רוצה - תגובה

קרן אור
    11/12/2011

רעות,

עצוב מאוד לקרוא את מה שאת כותבת.כנראה שאת צריכה לעבור עוד דרך מסוימת כדי להבין שאת במדרון תלול והדרך אליו מובילה רק לגיהנום עמוק וטובעני..
    אין לי אלא להצטרף לדבריה של אפרת ולומר לך להתמסר לטיפול ויפה שעה אחת קודם.
    ואגב,קרין באומן בסבל נוראי,תאמיני לי,אני מכירה אותה מקרוב.אם היא היתה יודעת את מה שהיא יודעת היום היא לא היתה נותנת לעצמה ולמצב להתדרדר למצב כזה.
    הפניה שלך אלינו מאוד מעודדת כי היא מבהירה לי שיש בך קול בריא שמבין שאלו חיים ללא חיים.את בתחילת הדרך הזאת ובידיך השליטה האמיתית להחליט לאן
    מועדות פנייך.
    אל תוותרי על עצמך,
    קרן אור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול

רעות
    16/12/2011

אני מטופלת ,יש לי פסיכולוגית פעם בשבוע,שמאוד כיף לי אצלה .היא יותר נכון פסיכותרפיסטית שמתמחה בנושאי תקיפות מניות וה"א.אנחנו יותר עובדות על התקיפות המיניות מכיוון שאיני רוצה טיפול בה"א.אתמול הגיע מכתב שאמור לעבור לכל המטפלים שלי מהבית חולים שבו הייתי מאושפזת .הייתי גם אצל פסיכיאטרית אתמול והחוות דעת שלה היא שכל מה שמפריע לי עכשיו זה הה"א.היא לא הצליחה בידיוק להבין איזה מין הפרעת אכילה יש לי כי בעצם אף אחד לא קבע,אם אני אנורקסית או בולמית .אנורקסית אמורה להיות בתת משקל,ובולמית צריכה שהיו לה בולמוסים והקאות יזומות .יש לי הקאות יזומות,אך אין לי בולמוסים,ואני ממש לא בבת משקל .נשקלתי שלשום וירדתי קילו והמשקל שלי עומד עכשיו על 52.2.לא הקאתי קרוב לשבוע ,מהסיבה הפשוט שאין לי מה להקיא .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה