פורום טיפול משפחתי, קשר משפחתי - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

סימונה פלג
סימונה פלג
053-4877819
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל סימונה פלג
053-4877819 ללא פרסום בפורום

• התמודדות עם הסתה
    יוכי
    17/08/2015

שלום,
    אני גרושה פלוס 3 בנים אחרי פרק חיים קשה.במהלך התביעה המשפטית לגירושיי הבן הבכור חייל בן 19 הוסת ע"י הבעל לשעבר והיה מעורב מאוד בסכסוך ביננו.הבן נפגע מכך מאוד וגם אני הייתי במצוקה קשה מכך.בשבועות האחרונים הבן שוב חוזר מבית האב מוסת.שרותי הרווחה לא יכולים להתמודד עם הסתה.הבן נאמן ומושפע מהאב בצורה עיוורת.הבן גם עובר משבר הסתגלות קשה בצבא ושוחרר זמנית עקב פציעה.הבן מתנגד לטיפול רגשי .אתמול היתה לי שיחה עם הבן ואמרתי לו שיגיד לאבא שלא יערב אותו.איך אני אמורה להתמודד עם הבן המוסת.(האב לא שיתף פעולה מעולם).
    בתודה,מיכל

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    סימונה פלג - 053-4877819

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התמודדות עם הסתה - תגובה

טלי מנדיוק
    18/08/2015

למיכל שלום רב,

אין לך יכולת לקחת אחריות על אחרים אלה על עצמך בלבד.
    אדם לא יכול לפעול במקום אחר.
    לכן, כווני את כל מחשבתך, הרגשותיך, והתנהגותך אל הבן באופן חיובי, חומל ואוהב.
    עשי את המוטל עליך ב 100% בצורה חיובית.
    בנוסף, אני מציעה כי תפני ליעוץ תמיכה והכוונה, על מנת להמשיך ולהשפיע לטובה על ילדיך ומשפחתך.

בהצלחה!
    טלי מנדיוק

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שונאת
    שונאת
    10/03/2015

אני שונאת את "המשפחה "הזאת האנשים האלה שאני מתגוררת איתם .אני פשוט שונאת שונאת שונאת. ולא מצליחה לסבול אותם .כל רגע שאני לא רואה אותם זה פשוט נפלא .

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• למה את כל כך שונאת אותם?

שירי
    12/08/2015

מה הם עשו לך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שונאת - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    12/08/2015

מהי השאלה? (או שענית כבר בעצמך - "לא לראות אותם זה פשוט נפלא")

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צמנהבבגג
    ליאור
    12/08/2015

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צמנהבבגג - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    12/08/2015

מה שאלתך, דנה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרע במשפחה
    דנה
    27/07/2015

שלום רב,

אני מודעת לכך שהבעיה מורכבת ולא תיפתר כל כך מהר בעזרת הפורום אבל אינני יודעת מה לעשות יותר.
    משפחתי הקרובה מורכבת מאמא ואבא, אחות גדולה (רק מאמא) שנשואה+3 ואחות קטנה יותר ממני שתינו בשנות ה20 המאוחרות.
    היוחסים בין אימי ואחותי הגדולה מאוד מורכבים, סבתי גידלה את אחותי בעצם.
    לפני כשנה וחצי אימי חלתה בסרטן המצב סביר בלי עין הרע אך עדיין היא בטיפול.
    לפני מס חודשים ילדתי בשעה טובה ומאז הורי ואחותי הגדולה לא מדברים. היה ריב כלשהו ומאז לא מדברים, בעיקר עניין של אגו.
    הבעיה היא שאני ואחותי הקטנה תקועות באמצע.
    ביקשתי כבר מספר פעמים שלא יערבו אותי בנושא אבל זה לא עוזר.
    כל אחת מהן מרגישה רע שהן לא מדברות ולא מבינה למה השנייה לא מתקשרת אך אף אחת מהן לא מוכנה להתקשר.
    אשמח לרעיונות כלשהם.
    בברכה,
    דנה

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קרע במשפחה - תגובה

טלי מנדיוק
    27/07/2015

דנה שלום רב,

מזל טוב לרגל הלידה!!!!!
    מצטערת לשמוע אודות ה"ברוגז" בין אמך לאחותך.
    עשי כל שתוכלי על מנת לגשר בניהן.
    אולי לבקש מאנשים אחרים שינסו לסייע, ולהסביר את חשיבות העניין.
    לא תוכלי לעשות יותר מאשר 100% על מנת לסייע.
    תבדקי מה ה 100% שלך כוללים - ולפי זה תדעי עד להיכן לנסות.
    בני אדם לא יכולים לשנות אחרים אלה את עצמם.
    בני אדם יכולים לקחת אך ורק אחריות אישית על עצמם ולא על אחרים.
    תעשי הכי שאת יכולה.
    השאר שלהן.

המון בהצלחה!
    ובעיקר המון מזל טוב!!!

טלי מנדיוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אישה לא מתפקדת
    שירי
    24/07/2015

בשנתיים האחרונות חל מהפך בבית שלנו. אישתי הפכה להיות פאסיבית ואדישה ורוב הזמן במיטה. היא השמינה מאוד ומוזנחת בריאותית ןאסתטית. כל הקשרים שלה התנתקו. והיא כמו פסל בבית. הכל נופל עליי. אני היחיד שעובד. לוקח את הילדים בבוקר. מנקה את הבית עושה קניות וגם כביסה. אני רוצה לעשות איתה מהלכים כמו לעבור דירה טבל אין עם.מי לדבר. אני מיואש. אני מרגיש שכל מה שאני מנבה לעשות נתקל בהתנגדות. אני מוכן לעשות הכל למען המשפחה אבל היא טוענת שאין יותר בשביל מה. היא הייתה אישה זהב. עכשיו החיים הסתבכו ונהיו מגעילים. אני אובד עצות. אשמח אם תוכלו להאיר את פני מה לעשות.

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אישה לא מתפקדת - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    26/07/2015

לא ניתן לעשות צדק עם שאלתך ללא אינפורמציה רבה ומהותית נוספת ודיאלוג של ממש. פנה (לבדך) למספר שיחות הכוונה עם פסיכולוג קליני המתמחה גם בטיפול זוגי. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיים
    ליאור
    16/07/2015

איך אפשר לתעל את הרגשות השליליים לכוח?שהכל נהרס. שבזבזתי זמן יקר מאוד. שהתנהגתי בטיפשות? אני מקוללת. הרסתי את החיים שלי. ושל המשפחה שלי. בו בזמן שיכולתי להעצים את כולם ולגרום להם אושר ןגם לי עצמי. סליחה שאני מפריעה. סתם זה.נתקע לי כמו עצם.בגרון.

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיים - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    20/07/2015

באמת קשה מאד לעשות את זה לבד, שירן - וזו בדיוק הסיבה שהצעתי לך להסתייע בפסיכולוג קליני או מטפל משפחתי שילווה אותך בתהליך וייתן לך כלים והכוונה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן הזוג של ביתי
    אוראל
    17/07/2015

שלום,
    ביתי(21) יוצאת עם בחור שהכירה בצבא שניהם משוחררים חברי כשנה וחצי. אני מלכתחילה לא נקשרתי אליו ולא הרגשתי כלפיו יחס אוהד במיוחד.. ביתי מאוד אוהבת אותו והיא גם בת בית בביתו אוהבים אותה
    מרעיפים עךליה מתנות וכו' . הוא גם בין בית אצלי אני מתגוררת עם ביתי לבד.. אין אצלי שמץ של גזענות כלפיו . הוא מגיע מרקע אחר לא למד, המנטליות שונה יש מריבות וויכוחים ביניהם .,היא מידי פעם היתה מספרת שהוא משתדל לשנות את דרכיו ולאחרונה אני שמה לב שהיא מסתירה ממני דברים ביחס להתנהגותו כדי שלא התרשם לרעה. מידי פעם שהם בחדר הסמוך שלא במתכון אני שומעת שהוא צועק עליה. היא אמרה לי לאחרונה שהיא מתכוונת להתחתן איתו אחרי שהם יגורו יחד תקופה. היא בינתיםם נרשמה לאוניברסיטה ולא אין שום כיוון ללימודים.. הוא כל עולמה וואני מרגישה גם פחות יחס ממנה כלפי ודיבור לא מנומס.היא .דורשת ממני לבשל יום יום אני נוהגת לבשל ואם קורה שיום אחד לא בישלתי היא מתלוננת ואומרת לי שחובתי לבשל כאם.. אני מבשלת ומכינה להם ודואגת לכל מחסורה ומידי פעם מביאה להם אוכל למקומות העבודהאני מתחילה להרגיש את עצמי כמי נועדה רק לשרת אותם. וסוג של אכזבה. אודה לכם באם תדריכוני כיצד עלי לנהוג.
    בברכה,
    אוראל .

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בן הזוג של ביתי - תגובה

טלי מנדיוק
    19/07/2015

לאוראל שלום רב,

את אמא של הבת שלך. ואם יש דברים שאת רואה שעלולים לסכן את ביתך בהווה ובעתיד, עליו לסייע לה.
    הצעקות שלו שלפיה נקראים אלימות מילולית / נפשית.
    כמובן שאין לחפש כל מיני חסרונות שהרי כולנו לא מושלמים, וכולנו באנו לעולם הזה על מנת לתקן את המידות שלנו, וזוהי העבודה האישית ובטח ובטח הזוגית.
    אולם אם את חשה שביתך בסכנה - עשי הכל לסייע לה.

לגבי התובענות של ביתך כלפיך (בנוגע לבישול) והתנהגות ה - "מגיע לי", עליך להציב גבולות בעניין בצורה חיובית ואוהבת.

בכלל, לא יזיק לך להגיע לכמה מפגשי יעוץ והדרכה על מנת לחזק אותך, ושתכולי לסייע כנדרש לבת / לזוג.

בהצלחה!
    טלי מנדיוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיים
    ליאור
    09/07/2015

איך אישה עוצמתית נופלת חזק ולא קמה? איך אישה עוצמתית מרשה לעצמה לבזבז את הזמן היקר?

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיים - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    13/07/2015

לפני שאענה על שאלותייך, סוד טכני ובקשה: אני חולק עם טלי את המענה לשאלות משתתפי הפורום באופן שבו אני עונה על שאלות בימים זוגיים וטלי עונה בימים האי-זוגיים - אם ברצונך לכוון שאלה רק אלי, פשוט הציגי אותה בפורום בימים זוגיים... ותודה לך על המחמאה, שירן - אשמח אם תוכלי לכבד באותה מידה גם את הקולגה שלי לפורום.
    לגוף העניין, עוצמה איננה עניין אבסולוטי אלא יחסי. גם אדם חזק עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם דברים שחזקים ממנו וירגיש חסר אונים או מובס. כפי שהצעתי לך בתשובתי למטה, אל תתקעי עם הכאב, התסכול, הכעס וכו' - תתעלי אותם לכוח ולנחישות לעשות הכל להביא לשינוי המצב. פני למספר שיחות עם פסיכולוג קליני ו/או מטפל זוגי כדי להמשיך את התהליך הצמיחתי בו התחלת ולקבל הכוונה וכלים שייאפשרו לך להתמודד עם המשבר בצורה אופטימאלית. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיים

ליאור
    13/07/2015

ראשית, לא היה לי מושג באילו ימים אתה עונה. זה לא כתוב בשום מקום. אני מכבדת את בקשתך לגבי טלי אולי הגזמתי קצת בתגובותי ואני מתנצלת. לאיזה תהליך צמיחתי אתה מתכוון שהתחלתי? אני לא בטוחה שיש לי כוחות וסבלנות ללכת לפסיכולוג. אני מרגישה כמו משהו שנגמר לי. תודה על ההתיחסות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיים - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    15/07/2015

חלוקת הימים ביני לבין טלי היא סיכום פנימי שלנו ואכן אינה כתובה בשום מקום - לכן קראתי לזה "סוד" ועכשיו רק את (וכמה קוראים מזדמנים) יודעת אותו. ומגיעה לך תודה על האצילות שגילית בהתנצלות לטלי. לשאלתך, בתהליך הצמיחתי בו התחלת כיוונתי לפרספקטיבה הבוגרת יותר שיש לך היום על נישואייך ובכלל. ודווקא משום שאין לך כוח וסבלנות ללכת לפסיכולוג, הצעתי לך לתעל את כל הכאב, התסכול וחוסר האונים שאת חווה לכוח ולנחישות לעשות הכל להביא לשינוי המצב. אני מקווה שלא תצטרכי לסבול עוד יותר כדי למצוא את הכוחות לעשות מעשה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיים תודה על הזמן שהקדשת לי

ליאור
    16/07/2015

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לטלי
    ליאור
    13/07/2015

אני מתנצלת שעניתי לך בצורה לא נעימה. מקווה שתקבלי את התנצלותי הכנה. תודה וסליחה.

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לטלי - תגובה

טלי מנדיוק
    14/07/2015

בודאי שאני מקבלת את ההתנצלות.
    הכל בסדר.
    בהצלחה בהמשך הדרך!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למה למה הורים צריכים לדחוף אותך
    ליאור
    05/07/2015

להתחתן????? אמא שלי לכל העולם מספרת עליי כמה אני לא. תמיד מקנאה באחרים. הבעל שלי הוא בחור טוב אבל תמים וחלש . ולא מענין. ואני מטומטמת שלא דאגתי לחיים שלי. נגמרו לי החלומות והתקוות.

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• למה למה הורים צריכים לדחוף אותך - תגובה

טלי מנדיוק
    07/07/2015

שירן שלום רב,

לא הבנתי מה שאלתך?

בברכה,
    טלי מנדיוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• את גם ככה לא מבינה לליבי

ליאור
    07/07/2015

אז למה שתביני את שאלתי. אין על חיים. פסיכולוג חבלזזזז

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגוזלים שלי עזבו את הקן
    מיואשת
    09/05/2015

שלום רב
    יש לי 3 ילדים כולם חיילים אני מתה עליהם הם לא כל יום בבית ועד שהם כבר מגיעים
    אני ובעלי מאוד מתגעגעים אליהם וכשהם כבר באים אנחנו לא רואים אותם לכולם יש חברים וחברות הם ישנים אצלהם אני באופן אישי מרגישה נורא בודדה אני מכינה להם מה שהם אוהבים מתרגשת כשהם באים אבל נורא פגועה שלא נהנת מהם יש לי אמא מבוגרת וחולה מאוד היא גרה עם מטפלת אני רואה את הבדידות שלה וזה הורג אותי נורא פוחדת מהבדידות הזאת איפה כל השנים שדאגנו שלא ישנו בגללם ובשבילם
    אפילו כשהם מבקשים אפטר אז זה בשביל לפגוש את החברים ולא בשבילנו ההורים
    איך מתמודדים?
    אנא עזרתכם

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הגוזלים שלי עזבו את הקן - תגובה

טלי מנדיוק
    09/05/2015

לאמא המקסימה שלום רב,

אכן אנחנו מביאים ילדים לעולם, מלווים אותם חיים שלמים, על מנת שיעמדו על הרגלים ויפרחו מהקן לחייהם העצמאיים.
    ילדיך נוהגים באופן נורמלי ובריא, ורגשותיך כנים ואמיתיים.
    מצד אחד אנחנו מגדלים אותם לעצמאות ולחיים בריאים, ומצד שני מתקשים להיפרד וחוששים מבדידות.
    יפה שאת רואה את הדברים, וזה הזמן הנכון לבנות לך ולבעלך זוגיות נכונה יותר, עשירה, אינטימית וטובה.
    זה הזמן להרחיב מעגל חברים, קריאת ספרים, ועבודת חסדים וצדקה... ועוד
    כמובן במקביל תמשיכי ללכד את משפחתך ביחס החם והאוהב שלך, במטעמים האהובים.
    אל תדאגי. הם שלך ואיתך לנצח. קצת עפים מהקן וחוזרים....

בהצלחה!
    טלי מנדיוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה לא דבר מובן מאליו

ליאור
    05/07/2015

להביא ילדים לבגרות ולראות אותם עצמאים ומאושרים זה מראה שתרמת להם המון והעצמת אותם. ובעתיד את תהני מהפירות . הם יתחתנו בעהש ויביאו לך נכדים. ויכלכלו את עצמם באמצעות קריירה טובה. לכי תדאגי לעצמך שהם יראו אמא מאושרת וחופשיה. יש גם משהו מקל שהם גדולים קצת אחריות יורדת ממך. לכי עם בעלך להצגות סרטים מועדונים. לכי ללמוד משהו. החיים הטובים עוד לפנייך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני שונאת את המשפחה שיצרתי
    ליאור
    29/06/2015

היה לי חלום אבל הוא הלך. החיים זה שקר..אמא שלי רק דחפה אותי להתחתן אבל אני סתומה. אני שונאתתתתתתתתתת את עצמי שישנתי ולא הייתי עירנית. אני שונאת הבעל שלי והילדים. כנראה שלי לעולם לא מגיע להיות מאושרת.

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אני שונאת את המשפחה שיצרתי - תגובה

טלי מנדיוק
    01/07/2015

לשירן,

נשמע כי את סובלת מדיכאון שכנראה חלק מהשורש שלו זה ראיה שלילית כלפי עצמך וכלפי הסביבה.
    אני מציעה שתגיעי לשיחות טיפוליות אשר יאפשרו לך להתבונן על עצמך, על ההחלטות שלך ועל החיים בצורה נוספת שהיא חיובית.
    החיים שלנו הוא מסע ארוך ומאתגר.
    ובתוכו אנחנו גדלים, צומחים ומתפתחים. הרבה פעמים בתוך הקושי והכאב.
    מאוד ממליצה שתגיעי לשיחות על מנת לקחת את החיים למקום של העצמה אישית ומשפחתית.
    את אשת איש, אמא לילדים, לא יכולה להרשות לעצמך לנהוג בכזאת אגואיסטיות ואנוכיות.
    את צריכה להיות במקום של השפעה במערכות חייך.

קדימה!
    טלי מנדיוק
    מטפלת אישית זוגית ומשפחתית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טלי את חוצפנית

ליאור
    01/07/2015

מי את שתגידי לי שאני אנוכית???? את לא מבינה כלום בבני אדם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טלי את חוצפנית - תגובה

טלי מנדיוק
    01/07/2015

מתנצלת אם דברי לא הובנו כהלכה,אסביר .
    אדם שנמצא במרה שחורה, או בדיכאון או בכל מצב נפשי רע אחר המפריע לו לתפקד, נמצא במצב שהוא עסוק בעצמו - וזו אנוכיות.
    אישה שהיא אמא , אשת איש, לא תוכל לתפקד כראוי כשהיא במצב כזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא במרה שחורה או בדכאון

ליאור
    01/07/2015

ממתי את עושה אבחנות באינטרנט?????

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיים הייתי רוצה את תגובתך

ליאור
    04/07/2015

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיים הייתי רוצה את תגובתך - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    04/07/2015

יש בהודעה הרטורית שלך הרבה כאב, תסכול, כעס, חרטה ואפילו ייאוש. ועם זאת, ברור ממנה שאת גם אשה עוצמתית שעשתה כברת דרך ארוכה ומעיזה היום לומר לעצמה "את האמת בפנים". אל תתקעי עם הכאב, התסכול, הכעס וכו' - תעלי אותם לכוח ולנחישות לעשות הכל להביא לשינוי המצב. פני למספר שיחות עם פסיכולוג קליני ו/או מטפל זוגי כדי להמשיך את התהליך הצמיחתי בו התחלת ולקבל הכוונה וכלים שייאפשרו לך להתמודד עם המשבר בצורה אופטימאלית. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיים אתה קראת נכון את הרגשות שלי

ליאור
    05/07/2015

אני מרגישה שהכל אבוד שהפסיביות שלי הרסה הכל. הרסתי במו ידי את עצמי ןאת המשפחה שלי. גם באמא הטובה שלי פגעתי. הפכתי מוזנחת ורעה ופרזיטית בודדה ומגעילה. יש לי הכל אבל בעצם אין לי כלום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כי

קוקו
    02/07/2015

מלאכית השרת לא מתקשרת כמו תתקשר להודיע על חלופות כמו חלופות/יה בזמן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחסים עם האחות
    אוראל
    04/07/2015

שלום,
    אנחנו 4 אחיות. עברתי לא מזמן להתגוור. ליד אחת מהן , אנחנות בסביבות גלאי 60 שיביעים. היא תמיד היתה סוג של שטלתנית. מאחר והתקרבתי אליה פיזית מידי מעפ היא מזמינה אותי לאכול אצלה ארוחת ששי בחברת ילדיה ונחדיה החמודים. כל ארוחה כזאת בזמן שאני משוחחת את אחד הבנים באיזה שלב היא מנסה להשתיק אותי לא עכשייו תפסיק, עכשיו והוא ואני מיודדים. אמרתי תפסיקי להעיר ליץ והיא ממשיכה כאשר אני משוחחת עם ביתי שיושבת לידית אוף שוב את חופרת בנוכחות כולם. היא גם נוהגת לצעוק מידי פעם ואני מבכקשת ממנה לא לצעוק. לצערי מי שנמצא איתה וסופג צעקות סביב השעון זה בעלה. המפחד ממנה. אמרתי שתפסיק זה לא עניינה והיא ממשיכה להעיר. האם עלי להתעלם או איך להגיב. אין מצב לגרום לקרע משפחתי מצד שני לא מקובל עלי להיות שק החבטות שלה. אודה על תשובתכם המהירה.
    אור

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יחסים עם האחות - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    04/07/2015

יחס גורר יחס, אור, ואת צריכה להתקרב לאחותך רק במידה בה היא מתייחסת אליך בכבוד. שבי עם אחותך על קפה ועוגה (לא בעידנה דריתחה או בעקבות ריב), אמרי לה בדיוק כיצד את מרגישה ובקשי ממנה להפסיק להעיר לך באירועים המשפחתיים וכד'. (את התרשמותך מהיחסים שלה עם בעלה הייתי משאיר לשיחה עתידית, אם וכאשר תרגישו קרובות יותר.) במידה ואחותך תקבל את דברייך ותשתנה בהתאם, מה טוב; אם תדחה אותם, התני את ביקורייך בשינוי בהתנהגותה ובלית ברירה צמצמי את הקשר איתה למצב בו לא תהיה יותר "שק החבטות שלה". בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה, על התגובה והמהירות.

אור
    04/07/2015

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התנתקות מהמשפחה
    אחת
    02/07/2015

שלום וברכה
    אנסה לתמצת את בעייתי :
    אני בת 22 נשואה פלוס ילד בן שנה וחצי ותינוק בדרך
    אני בת לאם חד הורית אבי נפטר שהייתי בת 10
    יש לי עוד 3 אחים אח מעלי ו2 קטנים
    אני בנערותי הייתי ילדה מאוד מופנמת מבחינה רגשית אני בעלת בטחון עצמי אך בבית הייתי אוהבת להיות בחדר סגורה בדברים שלי בחברות בחברים
    תמיד חיפשתי אהבה בחוץ
    אמא שלי נתנה לנו הכל שלא נרגיש חוסר ועד היום נותנת אך ישנה בעיה שנורא כואבת לי מבחינתה אחי הגדול הוא הגבר הוא יד ימינה הוא הכל
    ומה שקורה שיש הפלייה וממש לא סמויה היא תמיד תצעקו תקלל את מי שיעז להגיד משהו על זה או לדבר עליו
    אבל לי כבר נמאס לספוג הרבה הפליות במיוחד עם גיסתי היא מתייחסת אליה פי כמה וכמה יותר יפה מאלי אך לטענתה זה שקר אני מקבלת צומי ויחס ואנחנו מדברות כל יום ובאה והיא עוזרת וכו...
    בקיצור אני החלטתי שדי אני לא רחצה לנפגע יותר אני נורא אוהבת את אמא שלי והייתי מאוד תלותית בה פעמיים ביום שיחה של שעה והיא היתה יודעת על כל דבר קטן בחיי
    אך ככל שהקשר טוב כך הפגיעה עמוקה
    נולד לאחי ילד אחרי 7 שנים וזאת עוד סיבה שהוא מסכן ושהיא עוטפת אותם ברחמים ופה זה התפוצץ שהיו כמה קטעים שנעלבתי למה בברית של הבן שלי היא לא התייחסה כמו אצלהם ועוד סיבות
    אחי וגיסתי מאוד בצד של אמא שלי אחי מדבר רק עם בעלי על הנושא ונראה שהוא רק לא רוצה לגרום עצב לאמא שלי לכן הוא מנסה שנתפייס
    אני גם בו כועסת וכל הטענות שיש כלפי זה שאני הייתי סנובית ולא אכפת לה מאף אחד ולא התייחסתי לגיבוי שהיא נכנסה למשפחה אבל זה שהיא לא זורמת בכלל הם לא אומרים היא מאוד תקועה ולא זורמת
    לא היתה בסגנון שלי בחיים הם לא התקשרו אלי או שלחו הודעות אז למה שאני?משבת לשבת נפגשים ואני הייתי סכה ילדה בשנות העשרה
    מה שיוצא שאני לא טובה לא נחמדה לא מבינה ילדותית רבה עם אמא שלי תמיד והוא הילד הטהור!!!
    החלטתי להתנתק עד אתמול זה היה ממש אחרי שדיברנו וניסית שתבין אותי האל זה נגמר בעצב דמעות ועצבים שלה הבנתי שהדבר היחיד זה להתנתק רגשית לדבר פעם בשבוע להגיע פעם בחודשיים לשבת ולא כל שבת שניה ועוד עם האח והכניסה ככה זה היה במשך שנתיים תמיד ביחד !!
    הדבר היחיד שכואב לי זה הנתק מאחותי הקטנה היא כה אוהבת את הילד שלי אבל אין מה לעשות אני מתנתקת ולא צריכה טובות ולא צריכה שיגידו שעוזרים לי בילד תמיד ואני לא זזה

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התנתקות מהמשפחה - תגובה

ד``ר חיים היילפרין
    03/07/2015

צר היה לי לקרוא את הדברים ואני מבין את כאבך. חבל שתשארי בודדה במערכה הזו - כדאי לך מאד לפנות למספר שיחות עם איש מקצוע (פסיכולוג או מטפל משפחתי) שיסייע לך בתהליך צמיחתי שבו תלמדי להבין את עצמך ואת הדינמיקה המשפחתית מפרספקטיבה בוגרת, תרכשי כלים להתמודד באופן אופטימלי במערכת המשפחתית והרבה יותר. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש פה טרול או וירוס
    ליאור
    01/07/2015

סימונה פלג - 053-4877819

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה