פורום כושר קרבי - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה
    פיני
    02/08/2010

שלום,
    אני בן 18 והכושר הגופני שלי גרוע: אני מנסה לשלב סטים ריצה-הליכה ואחרי 3 דקות של ריצה אני מתעייף מאוד ומרגיש כאילו זה ס בל נוראי. אפילו שזאת ריצה קלה מאוד! חוץ מזה גם מתחילים לי כאבים בצדדים.
    אני לא מצליח יותר מסט או שניים כאלו.
    לאן עוד אפשר ל רדת ? מה אני יכול לעשות כדי להשתקם מבחינת סיבולת וכושר?

בבקשה עזרה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• פיני תשובה

תומר ניסני
    02/08/2010

אל תהיה מודאג,הכושר שלך הוא כושר לקוי אבל כל דבר ניתן לשפר.
    במקום לעשות 3 סטים של 3 דקות אני אתן לך תוכנית דוגמא.
    שבוע ראשון 2-3 אימונים בין 15-25 דקות אירובי.
    אימון של ריצה קלילה מאד שתיארך בין 15-25 דקות לפי ההרגשה ודופק לב פעמיים בשבוע,כאשר האימון איכות שרשמתי לך יהיה בינהם.
    אימון ראשון 10 סטים של חצי דקה עם מנוחה של 70 שניות בין ריצה לריצה.
    זה תוכנית מאד בסיסת בלי כח,שזה בנפרד וחשוב מאד בקשר לתוכניות יותר מורכבות לא אוכל לעזור לך פה בגלל שזה מצריך עבודה צמודה.
    אבל זו תוכנית בסיסית ונוחה,והמשך הצלחה ואשמח לענות לך לכל תשובה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיון מדסניקיות
    Lintu11
    23/07/2010

אחרי מלחמה קשה עם הצבא,הובטח לי לקבל יום מיון למדסניקיות כפי שביקשתי.
    תפקיד שאני מפקססת ומתקשרת לגביו כבר שנה שלמה (!) וכתוצאה מכך דחו לי את הגיוס בחצי שנה (דצמבר).
    כבר הייתי ממויינת לתפקיד מסויים והייתי אמורה להתגייס אליו ביולי (החודש) אבל דחיתי את הגיוס לספטמבר ועכשיו דחו לי בשביל שאוכל סוף סוף להיבחן.
    לפני חצי שנה הייתי בכושר מדהים,אני מדריכת כושר במקצועי והדרכתי קבוצה מאוד מאומנת ואחר כך עברתי לעבודה עם קשישים והפסקתי לעשות פעילות גופנית במידה מרובה כמו בעבר.
    וכעת אני רצה 5 ק"מ 3 פעמים בשבוע ובזה זה מסתיים מבחינת הכושר.
    התחלתי לעשות כפיפות בטן ושכיבות סמיכה וגיליתי כמה שהכושר שלי ירד בחצי שנה הזו,
    ואני לא מסוגלת לעשות שכיבות סמיכה כפי שמצופה.. בקושי 10 אני מצליחה.
    השאלה שלי,אם למרות שהיכולות בפיזיות שלי כרגע לא בשיאן ,יסתכלו על הרזומה שלי (התעודה של וינגייט,ההכשרות שעברתי והמכתבי המלצה...המוטיבציה הגדולה שלי שאני מתעקשת על התפקיד במשך שנה בעקביות ובכללי בראיון אישי) ויש לי סיכוי גבוה לעבור למרות שאני לא בשיא ?

שאלה נוספת,מחברות שלי הבנתי שהורידו את מבחני ההדרכה..אבל מתגובות פה אני רואה שכן יש. אז יש או אין ?:)
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    מיון מדסניקיות

הוספת תגובה

תמונה

• answer karaina

תומר ניסני
    25/07/2010

i can answer your question.
    there is 2 kind of demands:
    endurance and power,for start i recamnd you between 20-25 km for week'easy past 10-11 kmh'and 5-6 kmh in the soft sand.
    power drills:
    biceps and triceps 3-4 sets 2 drills betweens 10-15 rehersells//
    prectorallis ans back 10-12 sets between 15-25 rehersells/
    lower body squat shins and hamstrings and quadriseps/
    this is for now/
    all the recomands you get is great and it catch what you need.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך תשובה

דני בארי
    26/07/2010

היי קארינה.
    קודם כל שאפו על הנחישות.
    לשאלותייך:
    אין ספק שלרזומה שלך יש משמעות אך כמובן שאת צריכה להציג יכולת פיזית סבירה!!! ו-10 ידיים זה קצת מעט... למרות שזה לא הדבר היחיד.
    לגבי השאלה השנייה נכון הורידו את מבחני ההדרה - אותם את עושה ביום המא"ה. והציון מגיע ישירות לוינגייט. אם קבלת זימון לוינגייט זה אומר שיכולת ההדרכה שלך טובה.
    בהצלחה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוקיי

Lintu11
    27/07/2010

האמת זה קצת מורכב,הציון שלי במיון המאה בהדרכה נמוך ביותר ! (לא הרגשתי טוב ונאמר לי שאין לכך השפעה..)
    אבל למרות הכל הובטח שישלחו לי זימון ,
    כי יש לי נסיון בהדרכה ויום המאה באמת לא מייצג את היכולות שלי. אבל זה לא חשוב כעת כי את ההסברים שלי נתתי למיטב ואמרו שישלחו לי זימון .

דיברתי עם חברה שהייתה ביום מיונים ב19 ליולי ואמרה לי שדווקא כן היו מבחני הדרכה קצרים.
    אולי התכוונה למבחנים של שיתוף פעולה וכו ?
    כי היא אמרה שזה היה מאוד מאוד קצר.
    לא שאכפת לי אם יהיו או לא,אם כן -הזדמנות לכפות על הרושם המוטעה. אם לא-אז לא נורא. פחות מבחן חח

מה התוצאות הראויות במבחני בר אור בשביל לעבור ,ולא בצורה משפילה של נק' על העובר.
    נכנסתי עכשיו חזק באימונים אינטרוולים ריצות ידיים .. אפשר לדעת אילו תוצאות נחשבות לטובות ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך תשובה

דני בארי
    31/07/2010

לגבי מבחני ההדרכה יכול להיות שהם עושים עוד משהו אך כפי שציינת זה קצר כי את עיקר התוצאות כבר יש להם.
    לגבי הציון אני לא סגור במאה אחוז אך נראה לי שציון סביב ה-70 אמור להיות בסדר.
    כדי לדעת את ציונך מאחר ובתוצאה יש שכלול של 3 מרכיבים, תרשמי בגוגל תוצאות בר אור ותוכלי לחשב את מצבך היום למס' (שימי לב שאת בתוצאות בנות) סתם לידיעה 8 דק' 2000, 86 בטן ו-50 ידיים זה 100- יש למה לשאוף.
    שיהיה בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנה מנטאלית כדי להגיע ליחידת עילית
    רונן
    25/07/2010

לפני שהלכתי לגיבוש ליחידה מעולה, נעזרתי גם בהכנה מנטאלית כי פחדתי ליפול נפשית
    עכשיו ראיתי שיש גם אתר לשיטה הזו אם משהו מעוניין. האתר נקרא מתגייס.

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דני בארי
    26/07/2010

היי רונן
    תודה על העצה אך מניסיון כל הקטע המנטאלי חובה שמשהו יעשה לך את זה ,תעבוד עם\ מול צוות ולא רק ברמה התיאורטית שאולי תעזור לך מעט בהתחלה אך לא יותר מזה.
    שיהיה בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי קורס מדסיות.
    מירי
    27/08/2009

שלום, שמי מירי ואני בת 18.
    עברתי מיונים למדסית בצבא ואני מתגייסת בעוד כחמישה חודשים.
    רציתי לדעת מה אני צריכה לעשות כדי להגיע בכושר מספיק טוב כדי לעבור את הקורס בהצלחה.
    הכושר שאני עושה כיום הוא 4-6 פעמים בשבוע וכולל הרבה אירובי,קיקבוקס,עיצוב,פילאטיס והליכות.(כשעה-3 שעות ביום)
    מבחינת ריצה,בטן וידיים- האם תוכל לומר לי תוכנית אימונים שתעזור לי להגיע מסוגלת לבצע את הדברים האלו בהצלחה.? (אני עושה מעט בבית בטן וידיים אבל לא מספיק)
    ואם אפשר לדעת קצת פרטים על הקורס,אשמח לשמוע:)
    (אני יודעת שהוא בווינגייט בבה"ד 8, אבל כמה זמן הוא נמשך,מה עושים במהלך הקורס,מה הם הסיכויים שיעיפו אותי במהלך הקורס וכיצד משבצים אותי לבסוף)
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי קורס מדסיות.

הוספת תגובה

תמונה

• קורס מדסיות בצבא

שני
    17/07/2010

הי דרור.
    קוראים לי שני ואני מתגיסת עוד כחמישה חודשים.עברתי את המיונים בהצלחה ואני משובצת לקורס מדסיות.
    אני לא בכושר גופני מעולה, אני עושה מדי שבוע הליכות ,ריצות ..
    אני מאוד חוששת לקראת הקורס, ומסקרן אותי לדעת מה בדיוק יעשו לנו שם..אני מאוד רוצה להגיע מוכנה ..
    אשמח שתעזור לי..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אענה כמו שעניתי לבחורה שהתעניינה

דרור
    22/07/2010

ראשית אל תהיי בלחץ, המיונים לא כ"כ נוראים ואנחנו רק בני אדם. אנסה לעזור לך בנושאים שציינת, אז מקווה שיש לך סבלנות.
    שבועיים הם לא הרבה זמן, אני מקווה שעשית הכה נאותה לגופך לקראת המאמצים הפיזיים שמחכים לך במיון..למקרה שלא ידעת ישנו בוחן בראור הכולל ריצת 2000 מ', שכיבות שמיכה וכפיפות בטן. כל תוצאה שווה ניקוד מסויים וצריך לעבור בציון 55 או 60 לא זוכר בדיוק..עברו 5 שנים.
    לאחר הבוחן מריצים אותכם בזריזות כנראה לשטח מסלול המכשולים שם יבדקו את עבודת הצוות שלכן, כאשר יחלקו אתכן לקבוצות וכל אחת תקבל משימה להעביר וכמובן איך מעבירים אותה והאם הקבוצה ביצעה אותה על הצד הטוב ביותר. זה יכול להיות להעביר את כולם מעל קיר או מכשול אחר, להרכיב משהו או לזחול כקבוצה לאנשהו. שוב, הדברים האלה תקפים לשנים האחרונות ותמיד ייתכנו שינויים.

לגבי ההדרכה במקום, יכול להיות שתדרשי לשחק סיטואציה שייתנו לך או מקסימום לדבר מול קבוצת אנשים במשך דקות ספורות..הם עושים את זה לבדוק את עמידתך מול קהל, לראות שאת לא מתרגשת יותר מדי או אדישה מדי ואיך את מעבירה חומר בצורה מוסברת וקלילה.
    דוגמה? ראית שחברה שלך העתיקה עבודה ורוצים לשמוע איך את משכנעת אותה להסגיר את עצמה כדי שלא כל הכיתה תפגע...או סתם ימציאו לך מוצר וירצו שתמכרי אותו לקהל.

מאחל לך מאוד הצלחה רבה ושלא תגישי קפה לאף אחד! כי אני בטוח שיש לך את המוטיבציה והיכולת להצליח ואני מקווה שתפגיני אותה ביום המיון!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למירי

תומר ניסני
    22/07/2010

השילוב צריך להיות אינדורנס יחד עם כח.
    רימוני ריצה כנגד התנגדות,אימוני איכות,קילומטראג' מכובד על מנת שתוכלי לעמוד ושיפור תוצאות.
    יש הרבה שינויים פיזוילוגים אם זה צח"מ סף אנאירובי סח"ח.
    כאשר אנו משפרים את היכולות האלו המטרה בטווח ראייה שלנו.
    בשביל זה את צריכה תוכנית אימון מסודרת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחוף
    מאיר
    16/07/2010

שלום.
    אני מתאמן קרוב לשנה אימוני ריצה וכוח אינטנסיביים ולאחרונה התחלתי להרגיש מעין לחץ מלווה במעט כאב באיזור הקדמי של השוקיים.
    לאחר מספר בדיקות (emg, אולטרא סאונד שרירים, דופלקס, מיפוי, רנטגן - עמוד שידרה) ובדיקה ע"י מס' אורטופדים מומחים איבחנו אצלי שין ספלינט. ראוי לציין ששוק ימין כואב יותר מאשר שוק שמאל אך בתוצאות במיפוי ניכר שיש שין ספלינט רק בשוק שמאל. נבדקתי ע"י ראש מחלקת אורטופדיה בשערי צדק והוא אמר לי שאני רוץ אך בוויסות מאמצים ותוך 6 שבועות הכאב יחלוף. הבעיה שהוא לא כ"כ חולף.. אני שם קרח באיזור השוקיים פעמיים ביום למשך 15 דקות. בעוד כחודשיים וחצי יש לי זימון לגיבוש מטעם הצבא - ועבורו נלחמתי מאוד. ד"א יש לי פלטפוס קל בשני הרגליים. המליצו לי לעשות מדרסים וכך היה אך אנני רואה שיפור. האם אצטרך לקנות נעליים חדשות? על איזה מדרסים אתם ממליצים?!
    אנני רוצה שהכל ירד לטמיון. איך אזרז את קצב ההחלמה?! יש מצב שזה תסמונת מדור כרונית?! איך אדע? מה ההבדל בין שין ספלינט לתסמונת מדור כרונית?! אני מאוד מודאג אשמח לקבל תשובות פרקטיות. האם לדעתך אוכל להגיע מוכן לגיבוש?!

לקביעת תור
    סגירה
    דחוף

הוספת תגובה

תמונה

• מאיר תשובה

תומר ניסני
    18/07/2010

הפציעה שלך היא פציעה שכיחה מאד אצל רצים.
    היא נוצרה מלחץ ןפגיעה במעטפת השוק,בריצה רוב הלחץ וכמו בכל פעילות בשריר הטיביה השין והסוליאוס.
    זה נגרם מכמה סיבות עיריות:
    1)עומס לא מבוקר על המקום.
    2)לחץ משתנה ומתגבר כתוצאה מביומכניקה לקויה של הריצה.
    3)חולשה מהמקום.
    זה גם נובע ממדרס לא מותאם ומסוק פני כף הרגל אם יש סופינציה קריסה גבוהה של הרגל והקשתה של הרגל שכתוצאה מקרין על הגיד ויוצר את הכאב בכל בסיס הרגל.
    אתה צריך סוג נעל שתתאים לך לפי פני כף הרגל סוגי נעל:
    יציבות,בקרת תנועה ועוד,ומדרס שיותאם לאותו פציעה וכף רגל.
    מה שהייתי ממליץ לך בתור התחלה תעשה אימונים שלא יהיה לחץ על השין מבחינת האימונים האירובים:
    אופנים שחייה אפילו הליכה במים זה מצוין.
    אימוני כח לרגל:
    עבודה על שריר הירך מייצבי הרגל והאגן.
    שמחתי לעזור לך והמשך יום מצוין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדריכת כושר קרבי
    דורין
    07/01/2009

שלום :) קיבלתי במנילה שלי מתחת לתחום ההדרכה מדריכת כושר קרבי..התפקיד מאוד משך אותי אך אני לא בכושר שיא.. הייתי רוצה לשאול מה המבחנים במיון דורשים כדי להיכנס לתפקיד הזה ומה דורש הקורס בוינגייט. כמו כן הפרופיל שלי 97 ואין לי שום בעיות אשמח אם תענו לי בהקדם :)

לקביעת תור
    סגירה
    מדריכת כושר קרבי

הוספת תגובה

תמונה

• הדרכת כושר קרבי

דני בארי
    08/01/2009

היי דורין
    כעיקרון מבחני הכושר קרבי כוללים נבדקי כושר (ריצה, ידיים, בטן) ובנוסף מעט אלמנטים הקשורים לכושר קרבי (מעט עבודה עם שקים, מסלול מכשולים וכו' ובנוסף יכולת עמידה אל מול קהל (יכול הדרכה)
    בקורס מן הסתם תקבלי את הכלים להדריך, לבנות תוכניות אימון, שיפור הכושר הגופני האישי ומתן פתרון בזמן אמת.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד שאלה.. :)

דורין
    08/01/2009

אך כמה כפיפות מרפקים או בטן וכ'ו אני צריכה לעשות כדי להתקבל?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך תשובה

דני בארי
    10/01/2009

מאחר והבר אור הוא שכלול של ידיים בטן וריצת 2000 ציון עובר הוא 60 ומעלה, כמובן שיש קשר לשאר המתמודדות.
    ע"פ הבר אור ריצת ה-2000 היא 70% ידיים 15% ובטן 15% לכן תלוי כמה את עושה בכל אחד רק עבור פרופורציה אתן לך כמה תוצאות:
    ידיים:
    14-16= 7 נק' 25-28= 10 נק' 48 ומעלה = 15 נק'
    בטן:
    28-31= 3 נק' 49-53= 8 נק' 86 ומעלה= 15 נק'
    ריצת 2000:
    14:04-14: 15= 24 נק' 11:56-12:05= 36 נק 09:00-09:05= 58 נק' 08:00 ומטה= 70 נק'.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדריכת כושר קרבית

רביד
    08/07/2010

שלום
    רציתי לדעת איך אני יכולה להתאמן למיונים?
    שלחו לי זימון למיון של מדריכת כושר קרבית ואני לא כ"כ יודעת מה לעשות.. קראתי מה שכתבת למעלה..
    ויש לי שאלה
    אמרת שכדי לעבור צריך לפחות ציון 60
    זאת אומרת שאם יש לי 60 התקבלתי או שזה דורש עוד מבחנים ומיונים?
    ואם אתה יכול לפרט על התפקיד כי ממש בא לי עליו אני אשמח:)
    תודה..רביד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

דני בארי
    14/07/2010

שלום רביד.
    אם תקבלי 60 זה לא אומר שתתקבלי זה אומר שעמדת בציון המינמום- כמובן שהקבלה שלך תלויה בשקלול כל ציונייך אל מול המתגבשות האחרות.
    להערכתי ציון 60 הוא נמוך מדי.
    התפקיד הנו הכוונה והדרכה של כל מה שקשור בפעילות גופנית ללוחמים.
    שיהיה בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב כושר קרבי וחדר כושר.
    יוסף
    11/07/2010

שלום,
    אני בן כמעט 18 ומתאמן בקבוצת כושר קרבי. בסוף כל אימון שבו יש ריצות וספרינטים אנחנו עושים תרגילי כוח כמו שכיבות שמיכה,מתח, כפיפות בטן וכו'. מספר החזרות בכל סט שאנחנו עושים הוא גדול( בין 20-50) ומשלבים תנוחות סטטיות כך שאנחנו עובדים על יכולת הסיבולת של השריר ולא על פיתוח גודל השריר. בנוסף לאימונים הנ"ל אני מתאמן בחדר כושר על מנת לשפר כוח ואת גודל השריר.
    השאלה שלי היא האם ניתן לשלב את שני סוגי האימונים האלה במשך 5-6 פעמים בשבוע (3 פעמים סיבולת שריר בקבוצת ההכנה לבצא ועוד 2-3 פעמים חדר כושר) כך שבעצם אין כמעט ימי מנוחה בשבוע לשריר אחרי חדר הכושר ובכל זאת להגדיל את השריר למרות חוסר ימי המנוחה בגלל התרגילים בהכנה לצבא? כי בעצם אלו שני אימונים שונים...
    תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• אורי תשובה

תומר ניסני
    11/07/2010

אימוני סיבולת כח לעומת הירפטרופיה אימונים פליאומטרים וסטטים ופיתוח כח שונים בבניה מה שעושים לך בצבא זה מצוין כהכנה לצה"ל את לא צריך אימוני מסה,י סוגי האימונים מתבססים על אינדורנס וכח ממושך.
    לען מה שהייתי ממליץ לך עבודת חלק גוף תחתון בין 3-4 חזרות כי הרגל זה הבסיס בגוף שלנו,הייתי ממליץ לך שתעשה אימוני כח בחדר כושר עם בין 15-25 חזרות כפול 15-18 סטים על קבוצת שרירים גדולה 12-15 כפול 10 חזרות על קבוצת שרירים קטנה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בקשר לאימונים בריצות וברכיבות
    ניר
    03/07/2010

שלום,

אני בן 14.5 ופעם התחריתי די הרבה בטריאתלון, השנה עברתי לריצות ארוכות מתוך מטרה לשים דגש בתחום הספציפי הזה, אני מתאמן בקבוצת ריצה ויש לנו 2 אימונים קשים בשבוע של שעה וחצי-שעתיים + ועוד אימון 1 אני עושה לבד של 30-45 דקות ריצה
    ** אז זהו שרציתי לשאול אם לרכב עוד פעמיים בשבוע כ-שעה עד שעה וחצי בקצב טוב יפגע לי בהתאוששות בין האימוני ריצה?
    **וחוץ מזה רציתי להוסיף שהעונה בקיץ אני משלב אימונים בשחייה של כ-שעה 5-6 פעמים בשבוע בבוקר-צהריים, לא אימונים כל כך קשים, בעיקר כדי לשפר נפח ריאות לריצות.

תודה !

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

תומר ניסני
    04/07/2010

אימוני שחייה לעומת אימוני ריצה.
    בריצה יש לנו ניצול מעגלים מטבולים ופיזיולוגים ברמות ניצול שונות.
    בכדי לשפר את הריצה מומלץ שתוסיף עוד שתי ריצות בשבוע בנוסף לאימוני איכות,מאשר אימוני שחייה.
    אימוני שחייה זה טוב ויפה זה מצוין לשיפור נפח הריאות,אך בכדי שתראה שיפור בריצה יש כמה פרמטריםשכדאי שתעבוד:
    1)שיפור כח של הרגליים ועמידה בעומסים-בשחייה לעומת ריצה אין התנגדות והגדלת טווח תנועה לרגליים ולכן שיפור כח הרגליים הוא קריטי,בניית כח לרצי ארוכות בתקופה הזאת של הפגרה היא יעילה הצעה שלי אימונים גובה בהרים למשך חודשיים כל אימון 45 תלוי במטרות.
    2)שיפור סיבולת-רצי ארוכות ואפילו בינוניות הקילומטראג' השבועי לא פחות מ-80 ק"מ.
    3)שיפור מהירות-בריצה כיום למי שיש את האקסטרא במהירות הוא המנצח_הסף האניאורבי).
    במקרה שלך בגלל שאתה בתהליך גדילה על מנת ליצור שבעתיד תוכל לעמוד בהצלחה,האימונים שלך צריכים להיות יותר מתונים מאשר רצים אחרים.
    במקרה שלך אני ממליץ שלא תעבור את ה-40 ק"מ בשבוע,תתמקד בבנית יסודות כמו שיפור יעילות ביומכנית שיפור מהירות כי בגיל הזה ,שיפור מהירות וקורדנציה הם הבסיס הכי טוב.
    המלצה שלי תתמקד יותר בשיפר איכות האימונים מאשר בזמן הכללי של האימון,ואשמח אם תדבר איתי ותגיד לי מה סוגי אימוני האיכות שלך ובכלל תוכנית האימון הכללית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האימונים

ניר
    08/07/2010

קודם כל תודה על תגובתך בעניין, אני מאוד מודה לך על העזרה

תוכנית האימונים שלי מתנהלת כך:
    משבוע הבא אנחנו קצת משנים בתוכנית:

ימים ראשון שלישי וחמישי- ריצה בקבוצה, אני לא יכול לפרט בדיוק מה אנחנו עושים באימונים כי זה משתנה מאימון לאימון, אבל בעיקרון בתקופה הזאת אנחנו עובדים בעיקר על קילומטראז'- ריצות ארוכות של שעה שעה וחצי בשדות ולפעמים גם ספרינטים ותרגילי טכניקה וכוח

כל יום למעט שישי ושבת- שחייה בבוקר כ-שעה

ימים רביעי ושישי- רכיבה שעה עד שעה וחצי

בנוסף אני גם מתאמן בבית, אני עושה לפעמים גמישות ותרגילי כושר שכיבות שמיכה מתח כפיפות בטן 4-5 סטים לכל תרגיל

מה דעתך על תוכנית זו?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

תומר ניסני
    11/07/2010

תוכנית אימונים עם גוון סיבולתי מובהק השאלה מה הקילומטראג' השבועי בריצה אימוני כח בחלק גוף תחתון ועליון הם קריטיים לטריאתלט צעיר,והחוכמה שתהיה בנייה מכנית תוך מתן דגש על היכולות הקוגנטיביותושיפור טווח המהירות אירובית ואנאירובית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יום סיירות
    יובל
    06/07/2010

בס"ד

שלום.

רציתי לדעת על מה עובד אימון בשק איגרוף ואם זה מספיק ככה להתאמן בשביל יום סיירות?

תודה יובל.

לקביעת תור
    סגירה
    יום סיירות

הוספת תגובה

תמונה

• יובל תשובה

תומר ניסני
    06/07/2010

אימון על שק אגרוף עובד על הכושר האנאירובי,אין בסיס אירובי או שיפור יכולות פיזות אירוביות חוץ מהתחזקות מסוימת של שרירים מסויימים בחלק גוף עליון(שריר דלתא צידי,טרפז עליון,ורחב גבי).
    זה לא מספיק אתה צריך להתאמן במה שמתאים ומטרות,ולא לפי טרנד מסוים שרואים בתוכיות וחדרי כושר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספת

דני בארי
    07/07/2010

כדי להתכונן ליום סיירות מומלץ לעבוד על אקטים שיהיו שם כמו לדוגמא שקים, ספרינטים אלונקות
    יהיה הרבה יותר מדמה משק אגרוף עם כל מעלותיו...
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בהכנה לאימון מילואים
    מנו
    02/07/2010

אהלן, בעוד כחודש וחצי אני נדרש לעבור 'בראור טרור' במסגרת אימון מילואים.
    בכל הנוגע לפלג גוף עליון (מקבילים+מתח) אין לי שום בעיה כלל.
    בנוגע לריצת 3 ק"מ - התחלתי לפני כשבועיים להתאמן 4 אימוני אירובי שתי ריצות נפח (35 דק'), אימון אינטרוול (4 מקטעים, אני חושש משברי מאמץ עקב העליה האינטנסיבית בקילומטראז' השבועי, בד"כ רץ סה"כ כ-15 ק"מ בשבוע (לפני אימוני משקולות) בקצב קל רק על מנת לשמור על כושר סביר) , וריצת שיחרור בקצב קל.

אשמח לייעוץ בנוגע לתוכנית, אין לי בעיה לעבוד קשה, הפחד היחידי הוא משברי מאמץ ושחיקת מפרקים(ברך +ירך) למען האמת התחלתי להרגיש השבוע כאב עמום מהעבר (איזה שינספליט קטן בשוקיים לכן נתתי מנוחה לרגלים והפעילות האירובית התבצעה על "סקי" (אני חושב שקוראים לזה קרוס טריינר(: ) ואופניים.

תודה מראש על העזרה וההכוונה

הוספת תגובה

תמונה

• גולד תשובה

תומר ניסני
    04/07/2010

שין ספליט פציעה שכיחה בקרב רצים בעיקר רצים שיוצרים עומס בטווח אימונים קצר.
    השין ספליט קורה כתוצאה בפגיעה במעטפת השריר של שריר השוקית,במצב כזה כל יצירת לחץ חיצוני יגרום להחמרה,כדאי שכרגע על מנת שהמקום ייתאחה תבצע אימוני אופנים שלא יווצר אימפקט וכתוצאה מזה הפציעה רק תחמיר.
    בקשר לשאר האימונים הגידים והרצועות סביב הברךעל מנת שייתחזקו ויהיו יותר גמישות וחזקות,אימוני כח לרגליים זה כדאי אבל יותר בקטע של סיבולת שיעמדו בעומס ומאמץ של ריצות ארוכות.
    הייתי ממליץ לך לעשות אימון עליות אבל כתוצאה מהפציעה בשוקית,מומלת שתעשה אימון בחדר כושר על המכונה של כפיפה ופשיטה אימונים של סיבולת כח,זה אומר בין 3-4 סטים של בין 45-90 שניות.
    בקשר לאינטרוואלים אימונים מצוינים לבניית סיבולת במאמץ מירבי,אך בכדי לשפר את העמידה בעומסים ושיפור הזמן חובה לעשות ריצות נפח עם עליינ מתונה כאשר המטרה במקרה שלך בין 35-50 ק"מ שבועי,עם עלייה מתונה ועקבית למנוע פציעה,תוכל לשלב באימוני איכות גם אימוני פרטלק וחזרות אך זה בהמשך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גיבוש- שייטת 13
    יובל
    27/06/2010

שלום
    בערך בנובמבר שנה הבאה יהיה לי גיבוש לשייטת 13 (אני עושה גדנ"צ בקיץ)
    לא התאמנתי תקופה ארוכה (בערך 5 חודשים) מלבד אימונים על משקל גוף (שכיבות סמיכה מתח בטל וכו'...) וגם אימונים אלה לא היו רציניים כל כך...
    איך הכי מומלץ לי לבנות מחדש את הכושר שאני אהיה מוכן כמה שיותר לגיבוש? איך הכי מומלץ לי לחזור לכושר בכללי מבלי להעמיס באימונים מפציצים על ההתחלה?

לקביעת תור
    סגירה
    גיבוש- שייטת 13

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה יובל

תומר ניסני
    29/06/2010

ש 13 אין ספק שהמובחרים שבמובחרים,בגיבוש יהיה עליך לעבוד הרבה על הסיבולת האירובית,הגדלת נפח הריאות ועמידה בעומסים לאורך זמן(סטטי).
    האימונים שאני ממליץ לך לעשות אימוני אירוביים ארוכים.
    המטרה הסופית שלך תהיה 80-100 ק"מ כאשר הגוף יעמוד בעומסים בשבוע של ריצה,יחד עם אימוני איכות וכח.
    אימוני ריצה-5 אימונים בשבוע:
    שבוע ראשון 25-35 ק"מ קלים 3 אימוני אירובי קלים 5-7 אימוני ריצה אימוני אינטרוואלים סה"ע עם חימום 2-3 ק"מ אימון עצמו 20 דקות(4-5 ק"מ) ו2 ק"מ שחרור.
    בשיא המטרה לעשות 6 אימונים בשבוע כאשר האימון שמסיים את השבוע יהיה בין 12-20 ק"מ אך זה עוד חודשיים שלוש לפחות.
    עלייה מתונה ואיטית שלא ייוצר עומס על השרירים והגידים והימנעות מפציעות ספורט.
    לתוך אימון הכח הייתי מכניס לך אימון כח בים בחול עמוק ריצה למשך 40 דקות,או אימון עליות בהרים.
    אימון כח גוף עליון עבודה על החזה מבחינת כח אירובי כפיפות נגד שיפועים,פרפר דחיקת חזה בין 15-25 חזקות*4 סטים יחד עם אימוני גב על מנת ליצור איזון בין השרירים האגוניסט לאנטגוניסט.
    יובל זה בכללי עלה והצלח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קודם כל תודה רבה רק עוד שאלה

יובל
    29/06/2010

קודם כל תודה רבה עזרת לי מאוד רק עוד שאלה:
    הבנתי שכתבת לשלב אימון ריצה בים זה אומר שהתכוונת שאת שאר הריצות אפשר לעשות גם ברחוב? או שמומלץ את הכל בים בשביל לא לדפוק את הברכיים...
    בינתיים אני לא רצתי ברחוב כי אני לא רוצה להרוס את הברכיים אני הייתי עושה ריצות רק על חול אבל זה דיי בעייתי לי להגיע למקום עם חול שנוח לרוץ עליו, אז אם אני יעשה פחות אימוני ריצה בשבוע (נגיד 3 אימונים) ועוד 3 אימוני שחייה זה יהיה אפקטיבי באותה רמה או שעדיף להשאר עם ה5 אימוני ריצה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

תומר ניסני
    29/06/2010

אימון הים זה אימון כח וזה המטרה שאר האימונים אתה יכול לשלב גם בים אבל תרוץ על החול המהודק.
    אימון על אספלט עדיף למי שהביומכניקה שלו נכונה ועקבית לאורךז זמן,אימוני איכות עדיף באיצטדיון.
    והאימוני ריצה הם בנפרד מאימוני שחייה,אני לא יכול לעזוא לך בשחייה כי אני לא מאמן שחייה אני מאמן לריצה וכושר קרבי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה..
    אלירן
    21/06/2010

שלום..בעוד חודש הייתי צריך להתגייס לקרבי ובעקבות קרע ברצועה הקדמית בברך ACL וקרע חלקי במיניסקוס דחיתי את הגיוס עד סוף תקופת השיקום..הפרופיל של 97 ורציתי לדעת כמה פרופיל יורד על פציעה כזאת ואם עדיין אוכל להתגייס קרבי?!
    בתודה מראש אלירן

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה..

הוספת תגובה

תמונה

• אלירן תשובה

תומר ניסני
    21/06/2010

השיקום בACL הטיביאלי,זה הליך ממושךבין 3 חודשים לחצי שנה,גם בגלל שיחזור הרצועה ואורטוסקופיה לניקוי הברך בגלל המינסקוס.
    הצעה שלי תחזק את ההמסטינג והשוק,גי זה הבסיס של הרצועות הצולבות,אם השרירי חזק יותר ככה תקופת ההחלמה תהיה יותר מהירה .
    ולשאלתך בעקבות הפציעה שלך הפרופיל יירד,במקרים כאלו הצבא לא לוקח סיכון כי זה פציעה קשה שהברך בעקבות הטראומה יכולה להיפגע עוד יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת...

אלירן
    24/06/2010

תודה רבה על התשובה..
    השאלה היא אם אני אוכל להתגייס לקרבי בכול זאת ומצידי כול דבר העיקר לתרום שירות קרבי? האם אתה יודע להעריך כמה יירד מ-97? כי אם יש סיכוי טוב שלא אקבל קרבי אבחן אפשרות של אולי לא להצהיר על זה אני בא ממשפחה של קרביים ציונים בנשמה ואין מצב שאני לא עושה קרבי!?! מצטער על החפירה בתודה מראש;]

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלירן תשובה

תומר ניסני
    24/06/2010

אני לא יכול להעריך בכמה יורידו לך את הפרופיל בדיוק אבל זה הורדה רצינית בגלל הפציעה,אבל לרצון ולמוטיבציה שלך יש חלק רציני וחשוב בקבלת ההחלטות.
    קב"א בצה"ל לא פחות חשוב מיכולת,נאני מאמין שאם תראה רצינות רצון והתמדה ישימו אותך בתפקיד שיתאים גם לך וגם לצה"ל.
    ואיך קרה לך הפציעה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מארגנת קבוצה
    שירה
    20/06/2010

שלום אני בת 16 ורוצה לארגן קבוצה של בני נוער חברים שלי שנתאמן בכושר גופני לקראת הצבא. איפה אפשר בבקשה למצוא שמות של מאמנים? יש מקום שכדאי לפנות אליו? האם מאמנים עושים דברים כאלה ?

לקביעת תור
    סגירה
    מארגנת קבוצה

הוספת תגובה

תמונה

• שירה תשובה

תומר ניסני
    21/06/2010

בתור מאמן אשמח שתדברי איתי בקשר לקבוצה שאת רוצה לפתוח.
    איפה אתם גרים ,מה המטרות,כמה זמן אתם לפני גיוס?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצטרףףףף

טל
    22/06/2010

אם אני מעונין אנא צרו איתי קשר ....
    בפייסבוק TAL SULIMANI בתודה מראש טל...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כושר ליום סיירות.
    רן
    15/06/2010

שלום,

אני אמור להתגייס ב- 14.3.2011 ויש לי זימון ליום סיירות ב- 1.10.2010
    ורציתי לדעת מה בדיוק אני צריך לעשות בשביל להיכנס לכושר כמה שיותר טוב (במסגרת הזמן שנותר לי) שיעזור לי להצליח ביום סיירות (השאיפה שלי היא שלדג).
    מה אני צריך לעשות? והאם יש תוכנית אימונים שתתאים לי?

תודה מראש :-)

לקביעת תור
    סגירה
    כושר ליום סיירות.

הוספת תגובה

תמונה

• רן תשובה

תומר ניסני
    21/06/2010

המטרה ביום סיירות למיין את הטובים והכי טובים.
    יש את המבחן הסטנדרטי שזה מבחן ברור,בכדי להתקבל ולהיות מהטובים הזמן שלך צריך להיות שבע דות ופחות משבע דקות.
    בבטן אתה צריך וכפיפות שמיכה שזה האימון כח אתה צריך לעשות רצוף מעל 100,יש גם הרבה מבחני מהירות ,כח,מתח.
    התוכנית בכללותה צריכה להכיל תוכנית אימון של רץ למרחקים בינונים עם נגיעות של הרבה אימונים אנאירוביים יחד עם אימוני אינדורנס.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    אסף
    09/06/2010

אני רוצה להגיע ליחידת שייטת 13. אני מתאמן בחדר כושר כבר מעל לחצי שנה שלוש אימנוים בשבוע. אבל אני לא עושה פעילות אירובית של ריצות וכדומה. אני חושב להתחיל לשחות ואני שואל מה עדיף? שחיה או ריצה או שניהם? וגם אני רוצה לדעת, אם אני ממשיך לעשות 3 אימנוים בחד"כ בשבוע, כמה אימוני ריצה/שחיה בשבוע אני צריך לעשות כדי להעלות את הכושר שלי משמעותית והאם לשחות לרוץ ולהתאמן בחדר כושר זה לא קצת יותר מדי.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• dddd

dddd
    11/06/2010

אם אתה רוצה לעבור את הגיבושים ולסיים את המסלול
    כדי שתעבוד גם של שחיה וגם על ריצה כי בגיבושים לשייטת יהיו את שתיהם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

דני בארי
    12/06/2010

אסף שלום.
    האמת כבר עניתי על שאלות מסגנון זה לא מעט.
    הדבר החשוב ביותר הכנה הוא המוכנות המנטאלית!!! כושר גופני יעזור לך ב-20 דק', חצי שעה, שעה לאחר מזה זה הכל בראש-!!! וכמובן שצריך להתכונן לזה. אין ספק שכל שרמת הכושר שלך תהיה גבוהה יותר יהיה לך קל יותר.
    בלי קשר מומלץ לשחות זה גםיעזור.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה