פורום פסיכולוגיה הוליסטית - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בחורה די מופנמת בסיטואציות שאני לא בטוחה בהם
    מנשה כהן
    10/12/2014

איזה יופי שיש גם פורום הוליסטי! רק עכשיו הגעתי אליו!
    מה ההבדל רק בין זה לקואוצינג?
    אני פה כדי לשאול: אני בחורה די מופנמת בסיטואציות שאני לא בטוחה בהם, לפעמים אני מרגישה חסרת נסיון בהרבה תחומים יתכן שזה מאדישות מצטברת. וזה גם באינטימיות ובשיווק עצמי. אני לא בטוחה בעצמי שם. אם יש גבר שמוצא חן בעיני אני מובכת מאוד מהר או חשדנית כלפיו שזה משבש בשני המקרים את הסיכויים איתו. או שאני מתגמדת כשדמות סמכותית או קשוחה או בולטת בסביבתי. אני לא אוהבת את זה ולא מרגישה שם טוב, אבל גם קשה לי להפסיק לרצות ואני מתה לשנות את זה. לאחרונה אני נועזת יותר חיצונית, לעיתים אפילו מעט פרובוקטיבית ובולטת ללא ספק. ברור שלא מעודדת אותי המחשבה שזה גם מה שמתפרש כלפי חוץ אבל אני נהנית מהתשומת לב או מלהרגיש אישה. אבל כמובן היכן שזה בסדר להתנהג כך (אני חצי מתנצלת בפניכם וגם בפני המוסר שלי) למרות שהייתי רוצה להרגיש ככה תמיד כי הבטחון שלי עולה בהתאם. אבל : בקטעים מסוימים או מול מישהו שמעוניינת בו, אני עדיין מופנמת ולא משתפת פעולה וזה מפריע לי יותר. משם אני תוהה האם הסביבה שינתה אותי ומיהי אני האמיתית.
    אני מתחברת מאוד לצד הנשי שלי ונהנית ממנו ומרגישה פחות מאוימת ופגיעה ומצד שני כשהמסכה יורדת אני שוב חמודה/ אמיתית. אבל לא ברור לי באיזה משניהם אני מרצה את סביבתי- אם אני חמודה כי מצפים ממני להיות עכשיו ואני נועזת כדי לבלוט בחוץ, אז איפה האמת שלי או שפשוט מה שעושה לי טוב?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול במופנמות - תגובה

מנשה כהן
    11/12/2014

שלום..
    אני מתרשם שאת עושה תהליך התפתחות בו האני הפנימי שלך מעז לצאת החוצה ולהגיד "אני כאן!".זה לא סותר את זה שיש לך תכונות אחרות כמו שאת "נחמדה" ידידותית ועוד. לוקח זמן עם שהדברים מתחברים בתוכך

תקראי קטע "רק שתהיו מרוצים" בבלוג שלי

אני מניח שחוסר בטחון והערכה עצמית לא בטוחה - התפתחו במהלך הילדות וההתבגרות.
    הרגשת ערך עצמי היא הכרחית ליחסים עם אנשים. תאמיני בעצמך ותהיי פתוחה ללמוד על עצמך ולהשתפר. אולי תלכי לסדנה לאסרטיביות או למודעות.

בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מבט על ילדים שגדלים במשפחה נרקסיסטי
    גלית
    13/05/2014

קראתי את המאמר שלך בנושא שפורסם ברשת. ויש לי כמה שאלות מאחר ונראה לי שנמצאת בזוגיות כזאת. האם הם מודעים להתנהגות האלימה פרוורטית נרקסיסטית שלהם? מתכוונת, האם הם שולטים באותה אלימות? האם יש טיפול לילד (עכשיו כמובן בוגר מאוד) שהופך להיות אלים בצורה פרוורטית נרקסיסטית?

המון תודה..

הוספת תגובה

תמונה

• מבט על ילדים שגדלים במשפחה נרקסיסטי - תגובה

מנשה כהן
    11/12/2014

שלום גלית ולאורחי הפורום לאחר זמן רב שנעדרתי מכאן

לשאלתך, שהיא שאלתם של רבים, בנוגע להורות או זוגיות נרקיסיסטית -

לאדם שיש לו מאפיינים "נרקיסיסטיים" כמתואר במאמר שציינת [ כקול קורא במדבר - פורסם באתר "פסיכולוגיה עברית"] - אין מודעות מספקת או בכלל לצרכיו ולרגשותיו של האחר - ילד או בן זוג.

האחר צריך לספק לו צורך, וכשצורך זה אינו נענה יש דרישה, תובענות או תוקפנות שנראית לו מוצדקת. אפשר לומר, שאדם עם מאפיינים כאלה לוקה ב"עיוורון רגשי" שמתבטא בהעדר אמפתיה לאחר.

הטיפול שאני מקיים נועד לעזור לנפגעים להתמודד עם המצב בצורה מתאימה ולעשות תהליך נפשי קצר או ארוך כדי להשתחרר מההשפעה ההרסנית של יחסים מסוג זה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת שינה לא מספקת עקב דום נשימה
    בנימין
    14/06/2014

שלום רב,
    מה יכולה להיות הסיבה לתחושת שינה לא מספקת. אני נרדם מהר, לעיתים חולם, ישן 7-8 שעות אך קם עם תחושת עייפות גדולה ממש כאילו לא ישנתי.
    הסיבה הטכנית פיזיולוגית היא דום נשימה. הפתרון היחידי המוצא הוא לישון עם מכשיר.

אבקש תשובה (ואם יש אז גם הצעה לפתרון) שמתייחסת לפן ההוליסטי, תקשורי, אלטרנטיבי...יצירתי ככל שיהיה.
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת שינה לא מספקת עקב דום נשימה - תגובה

מנשה כהן
    26/08/2014

שלום. קשה לתת לך "פתרון" לבעיה שהעלית, כפי שהעלית אותה. על פניו השינה לא מספקת אותך, ולא יודע מה הצורך להתעורר ולקום עושה לך. יש לך למה לקום? במה אתה עסוק כשאתה ער? אלו חלומות יש לך?
    חושב ששווה לך לפגוש פסיכולוג קליני לכמה שיחות. לחילופין - אפשר לנסות דיקור
    בהצלחה
    מנשה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ורד מור היקרה חתימה טובה ועדכון
    דנה
    13/09/2013

מה שלומך? איך הייתה החופשה?
    כתבתי פה בפעם האחרונה לפני כחודשיים. התחלתי טיפול עם מטפלת אבל לאחר שני פגישות הרגשתי שהיא לא מתאימה לי ובכלל אני רוצה הכוונה לעבודה. היא הביאה לי טלפון של של מאמנת עסקית שאולי דרכה אני אפרוץ דרך. היא אמרה שתמיד אפשר לבוא לטיפול. אך משהו במחשבות שלי כל הזמן אמר מה פתאום ולא נתן לי שום אפשרות לזוז קדימה והגעתי למצב של אפס מעשה ודכאון קשה שפגע בי ובמשפחה שלי. היום כנראה לקראת יום כיפור משהו קורה והתעוררתי קצת עם מחשבות חיוביות. התחלתי לראות שהמצב שלי פוגע בילדים שלי שצריכים אמא חזקה.
    אני לא אוהבת את איך שאני חיה ופוגעת בעצמי. גם הזוגיות שלי משעממת אותי למרות שבעלי הוא אדם טוב ואוהב. אני זקוקה יותר לחיי חברה, לעשייה, לתשוקה, לפופלריות. אני חושבת על ללכת למכון כושר, בריכה ולהתחיל תהליך הרזיה. יש לי הרבה מה לעשות.
    מה דעתך?
    חתימה טובה ושנה נהדרת וכיפית

הוספת תגובה

תמונה

• ורד מור היקרה חתימה טובה ועדכון - תגובה

ורד מור
    15/09/2013

שלום יקרה
    נשמע שפרץ של חיים שוטף אותך ומזכיר לך שביכולתך לקחת את עצמך למקומות טובים יותר. כל מה שיעשה לך טוב וירומם את נפשך מהרשימה שהצגת מבורך. אין לי ספק שילדייך ישמחו לראות אמא מאושרת יותר שפועלת למען האושר שלה ולא מוותרת.
    כל טוב ושנה נפלאה
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה עוד הפעם קורה

דנה
    15/09/2013

קמתי בבוקר יום שישי הרוסה עם עצמי ושוב המחשבות השליליות לקחו אותי צעד אחורה ומנעו ממני עשייה. אני שוב בדאון קשה. למה זה קורה? מה יהיה עם כל הסידורים והילדים שלי. אני מפחדת שאני מביאה להרס עצמי שלי ושל המשפחה שלי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה עוד הפעם קורה - תגובה

ורד מור
    15/09/2013

יקרה, נשמע שאת זקוקה לעזרה דחופה. לא נראה לי שאימון או טיפול שאינו עמוק דיו יכולים לעזור בשלב זה. ממליצה לך להגיע לייעוץ פסיכיאטרי, במקרים רבים, מתן תרופה לתקופת מה עוזר לאזן ולהביא למצב בו התפקוד וההרגשה משתפרים וטיפול מתאפשר ביתר קלות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול למציאת זוגיות ויציאה מקשר רע
    מישל
    15/08/2013

שלום,
    אני בת 32, ומעולם לא הייתה לי זוגיות. אני מאוהבת כבר שנים בחבר טוב שלי, איתו אני גם שוכבת, הוא מודע לאהבה שלי אליו ולא משיב לי אותה חזרה. עם זאת אנחנו לא מסוגלים להפסיק לשכב, או להתראות, שנינו מודים שהתמכרנו זה לזו ואני מרגישה שאני טובעת עמוק בתוך חול טובעני ולא מצליחה למצוא את דרכי החוצה.
    אני ממש רוצה מערכת יחסים זוגית טובה והדדית ויודעת שעלי להפסיק את מה שקורה איתו כדי לאפשר לזה לקרות. הסיפור איתו היא דילמה ארוכה ובמשך שנתיים הוא שכב איתי ועם חברה טובה שלי. מה שגרם לניתוק הקשר ביני ליבנה ובכל זאת זה לא גרם לי להפסיק לרצות אותו או להיות איתו. והפגיעה היא מאוד קשה, אני מוצאת עצמי בוכה המון, על הקשר הזה, על הקשר הטוב שאין לי, על הבדידות.
    החלטתי ללכת לטיפול כדי להבין מה מונע ממני לצאת מקשר הרסני לטובת חיפוש קשר טוב ומפרה. התנסיתי בעבר באימון אישי בן 12 מפגשים שעזר לשניה וחצי בערך ואז השפעת האופוריה התפוגגה, והייתי אצל פסיכולוגים רבים לאורך שנים, אך כבר כשמונה שנים לא ראיתי פסיכולוג משום סוג.
    אני חוששת שלא אבזבז כספים על טיפולים שאינם מתאימים לי, כי אין לי הרבה ממון מלכתחילה. איזה סוג טיפול כדאי לנסות בשלב זה? האם יש לכם כמה חיזוקים או המלצות פעולה שאוכל לקחת איתי לבינתיים (אני יודעת שתהליך טיפולי הוא ארוך וזקוקה למעט חיזוקים לפחות לעת עתה...)?

תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול למציאת זוגיות ויציאה מקשר רע - תגובה

ורד מור
    16/08/2013

מישל יקרה
    נשמע שאת בהחלט מודעת לעצמך ולסיטואציה . על פי נסיוני, אימון אישי יכול לעזור במקרים רבים אך לא בדבר כזה. מערכות יחסים ,בייחוד זוגיות הינן מורכבות ולא תמיד אנו מודעים לכל מה שמפעיל אותנו שם . זו בהחלט נשמעת בחירה קשה שמשאירה אותך בתסכול מתמשך. מאחר וזמן רב לא היית בטיפול ,ויכול להיות שאת בשלה יותר למצוא פתרון היום,ממליצה לך לחזור לטיפול פסיכולוגי שמשלב ראייה הוליסטית או רוחנית יותר. מנסיוני, מערכות יחסים כאלו, עם חיבור חזק והרסני מושפעות לעיתים גם מחוויות שאינן קשורות לחיים אלו ואולי שווה לבדוק גם את האופציה הזאת. אם הנושא מדבר אלייך, ואת חובבת ספרים ממליצה לקרוא את ספריו של בריאן וייס, בניהם "רק האהבה היא ממשית".
    ואפרופו אהבה, החשובה ביותר היא האהבה שלך לעצמך. האם מהמקום של אהבה לעצמך את בוחרת להישאר במקום הזה? אם לא, וכך זה נשמע, מצאי את הכוחות למצוא את הדרך החוצה, ועדיף עם איש מיקצוע שאינו מעורב רגשית כמוך ויוכל להיות המצפן לבחירות אחרות, מוצלחות יותר עבורך. בטוחה שהן מחכות לך....
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יציאה לחופשה
    ורד מור
    02/07/2013

שלום לכולם
    אני יוצאת לחופשה ולא אהיה זמינה לשאלותיכם החל מה 3/7/13 ועד ל 18/7/13 .
    קיץ נעים וימים טובים
    ורד

לקביעת תור
    סגירה
    יציאה לחופשה

הוספת תגובה

תמונה

• חופשה נעימה!

דנה
    08/07/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אימון מקצועי או טיפול נפשי
    דנה
    26/06/2013

בהמשך לדברים שכתבתי . רציתי לדעת אם כדאי לי יותר ללכת למאמנת שעוסק בתחום המקצועי שלי וביחד איתו לבדוק את האפשריות של העבודה. כי זה באמת מה שמציק לי מאוד בחיים.
    או ללכת למטפלת של גוף ונפש וללמוד יותר על עצמי ועל דרכי רגיעה ולשחרר את הכאב שבי.
    אני בלחץ בגלל הגיל שלי. שאולי יהיה מאוחר כבר בשוק העבודה ואני מפחדת מזה מאוד להשאר קרחת בסוף.

הוספת תגובה

תמונה

• אימון מקצועי או טיפול נפשי - תגובה

ורד מור
    26/06/2013

שלום ליטל
    מהנסיון שלי כשיש בעיה רגשית לא פתורה זה מפריע להתקדם ברמה המעשית. הייתי ממליצה על מטפל שיוכל לשלב את שני הצרכים שלך:שיעזור לך לשחרר את הכאב ולהתבונן על חייך דרך האמונות והבחירות שלך וגם יעזור לך להתקדם ברמה מעשית.
    חשוב שתגידי שזה מה שאת צריכה ורוצה. בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זו בעיה ריגשית לא פתורה?

דנה
    02/07/2013

וכיצד פותרים אותה?
    אני מרגישה נורא שבגילי אני מרגישה כך. האם את חושבת שאפשר באמת לשנות את החיים? אני רואה נשים בגילי לאן הם הגיעו כבר ואני מתוסכלת כל הזמן מזה וזה בעצם תוקע לי יתד.
    את כזו מקסימה!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זו בעיה ריגשית לא פתורה? - תגובה

ורד מור
    02/07/2013

ליטל יקרה
    בודאי שאני חושבת שניתן לשנות את החיים אחרת עיסוקי היה בזבוז של זמן. אל תמהרי לשפוט אנשים על פי מראית עין. את לא יודעת כיצד הם חשים בפנים ומה עובר עליהם. זה מאוד נפוץ לחוש מה שאת חשה ואת בדיוק בגיל המתאים. בבעיות רגשיות אני מתייחסת למצבים רגשיים לא מאוזנים שמביאים לעצב, תסכול , בלבול ,אי שקט או כל מצב אחר לא נעים שקורא להתבוננות ולשינוי. הלוואי והיה ניתן לפתור את זה בכמה שורות אבל לא ניתן. את מוזמנת להכנס לאתר שלי, אולי תמצאי בו עוד כמה הבנות, אבל עדיין ממליצה על טיפול עם מישהו מיומן שילווה אותך בתהליך של הפריצה מתוך אותה תקיעות.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליחה למצוא זוגיות
    מיכל
    04/03/2013

הי,
    אני בת 33 ולא הייתה לי זוגיות אף פעם. היו לי קשרים מעוותים של יזיזות ארוכה מאוד עם ידידים שלי מה שגרם לניתוקי קשר איתם ואני ממש רוצה בן זוג ולא מצליחה למצוא. בקושי מזמינים אותי לצאת לדייטים, אני רשומה לאתרי הכרויות ויוצאת משם למעט מאוד דייטים עם אלו שעוד נמצאו סבירים ולא יוצא מזה כלום. איך אפשר לטפל בבעיה?
    אגב, אני דווקא מאוד חברותית ופתוחה לאנשים חדשים.

תודה
    עמית

לקביעת תור
    סגירה
    לא מצליחה למצוא זוגיות

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליחה למצוא זוגיות - תגובה

מנשה כהן
    23/06/2013

שלום מיכל
    ראיתי שפסחנו עליך, לצערי. את לא אמרת - מה קורה פה? למה מדלגים עלי?
    פשוט שוכחים אותך או ממך...לא יודע אם זה קורה גם ביחסים שלך.
    ..
    לבעיה שהעלית: לפעמים יחסים גבר-אישה מקבלים אופי של ידידות וקרבה של אחים, ואז העניין, התשוקה, הסקרנות בין היא והוא לא מתעוררים. לא יודע אם באמת זהו המצב אצלך, אבל הצעתי לך חומר למחשבה? איך את מרגישה את עצמך כבחורה/אישה? מושכת? מעריכה את עצמך? איזה משוב את מקבלת מחברות ומגברים? ועוד הרבה שאלות שמתאימות לשיחה טיפולית. מטפל יכול להיות מעין מראה שתשקף לך מה שאת לא יודעת ואחרים לא אמרים. מטפל יכול לעזור לזהות מה מפריע ביצירת קשר זוגי מוצלח. תשקלי אפשרות לפנות..

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמונה ברוחות
    ליטל
    12/05/2013

שלום,
    אני מאמינה לאחרונה שיש לי רוחות בבית. מעולם לא האמנתי בזה אבל קרו לי מספר מקרים מוזרים, כמו שמצאתי דברים לא במקומם, שמעתי קולות. אני גרה לבד וזה ממש מלחיץ אותי. האם יש סיכוי שאני הוזה? מה קורה לי?

לקביעת תור
    סגירה
    אמונה ברוחות

הוספת תגובה

תמונה

• אמונה ברוחות - תגובה

ורד מור
    14/05/2013

שלום ליטל. זו נשמעת אכן חוויה לא נעימה ומבהילה. איני מתמחה בתחום זה ולכן לא יכולה לייעץ.. מה שאני יכולה להציע זה לבדוק האם התופעות האלו קורות גם במקומות אחרים והאם אנשים המבקרים בביתך חשים בזה גם? אולי זה יעזור לעשות בדיקת מציאות.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלתי אנשים וחלק אמרו לי

פ'
    23/06/2013

שיש תחושה מעט משונה בבית ואחרים שהם מטבעם סקפטים ביטלו זאת. איך להתקדם מפה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לורד מור- קורבן מול המציאות
    דנה
    28/05/2013

אני בנפילה ריגשית חזקה אחרי כתבה מגעילה שהייתה שלגילאי ארבעים פלוס אין מה לעשות בשוק העבודה. נמאס לי מזה כבר שבגילי מתייחסים כאילו אני כבר זקנה. וגם המשפחה שלי ושל בעלי כבר לא מהוות כר חם ונעים ובכלל נמאס לי מהכללללללללללללללל. אני רואה אנשים אחרים איך החיים שלהם אחרים לגמרי משלי וחושבת למה החיים שלי נראים ככה מלווים בתחושות קשות וחוסר אונים.

הוספת תגובה

תמונה

• לורד מור- קורבן מול המציאות - תגובה

ורד מור
    28/05/2013

שלום ליטל
    לרובנו יש לעיתים נפילות רגשיות .עולם הרגשות שלנו הוא דינמי ומשתנה.
    נשמע שאת נמצאת כבר זמן רב במצוקה ושקשה לך להתמודד איתה לבד. האם התחלת כבר תהליך טיפולי? בהחלט נשמע שזה הדבר הנכון לעשות כרגע. "בכל קושי טמונה הזדמנות "-זהו משפט של אינשטיין .אני מאוד מתחברת אליו ומציעה לך שוב לחפש את אותה הזדמנות ולנצל אותה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• על איזו הזדמנות את מדברת?

דנה
    30/05/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• על איזו הזדמנות את מדברת? - תגובה

ורד מור
    30/05/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• על איזו הזדמנות את מדברת? - תגובה

ורד מור
    30/05/2013

הזדמנות לשינוי, ללמידה חדשה, לצמיחה ולהתפתחות...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בוקר טוב ורד

דנה
    02/06/2013

איך אפשר באמת לצמוח אם בגיל 41 אומרים לך שאת מבוגרת כבר בשוק העבודה וגם הסיכוי להיריון נוסף יורד ובכלל לא בא לי להיות אמא מבוגרת.
    הרי טיפול לא ישנה את הגיל שלי.
    וגם כואב לי מאוד שהמשפחה לי לא מגובשת. ובכלל אני מרגישה די לבד. מזל שיש לי בן זוג מקסים הוא באמת הדבר האמיתי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בוקר טוב ורד - תגובה

ורד מור
    03/06/2013

אנשים אומרים הרבה דברים, השאלה היא למה אנו בוחרים להקשיב או להאמין. אני מכירה הרבה אנשים שאומרים שהחיים שלהם רק התחילו בגיל 40.
    טיפול עוזר לשנות גישה . החיים הם בעיקר תוצר של הגישה שלנו אליהם והאמונות שלנו לגביהם.
    אשרייך שיש לך בן זוג כזה ושכך את מרגישה כלפיו .לא הרבה זוכים לכך.
    יום טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ורד יקרה

דנה
    04/06/2013

תודה על תגובתך והחיזוקים.
    אני מקווה שטיפול באמת יעזור לי לעלות על דרך המלך ולהתמקד בעשייה חיובית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ורד יקרה - תגובה

ורד מור
    05/06/2013

בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להיפטר מפסיכופט?
    שלום רב
    13/05/2013

שלום רב.
    אני לא יודע אם זה הפורום המתאים..
    בקבוצת חברים אליה אני משתייך, ישנו אדם, שבמשך הזמן מאז שהצטרף לקבוצה, יצר לעצמו תדמית של אדם חביב, נחמד ומפרגן. לאחרונה, לאחר שעקץ את אחד החברים הקרובים לי, התבררה התמונה הרחבה: הוא שקרן גדול, נוכל, עם תיקים פליליים במשטרה. ועונה על כל הקריטריונים של פסיכופט. מאז קשה לי להיות במחיצתו בזמן המפגשים החברתיים. אנשים בקבוצה מעדיפים לא ליצור פרופגנדה נגדו כדי לא להיפגע בדרך כלשהי, או כדי לא להיחשב כ"רעים". אני מאמינה שחלקם עדיין מאמין שהוא טלית שכולה תכלת כמו שהוא ממשיך לתאר את עצמו...
    איך מרחיקים אדם כזה? הרי אין לו מצפון והוא רואה רק את עצמו.
    האם שיטות רוחניות של דמיון וחשיבה יוצרת מציאות עשויות לעזור?
    אני לא מחפש לפגוע או לנקום בו..אני רק מבקש ש י ע ז ו ב !!!
    לא רוצה לראות אותו יותר!

לקביעת תור
    סגירה
    איך להיפטר מפסיכופט?

הוספת תגובה

תמונה

• יש סיבה מדוע דילגתם עלי?

שלום רב
    25/05/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להיפטר מפסיכופט? - תגובה

ורד מור
    25/05/2013

שלום רב,
    שיטות רוחניות ודמיון מודרך מטרתם להיטיב ולהשרות רוגע והרמוניה. מאחר ונשמע שאין שותפים כרגע בקבוצה לתחושת המצוקה, בכל אופן לא ברמה עשייה, מציעה לך לשלוט במה שניתן לשליטה וזה ברגשותיך או במעשיך. הייתי מציעה לך להתרכז בדברים החיוביים ,להתחבר לאנשים שעושים לך טוב, ולהמעיט ככל האפשר באינטראקציה איתו. במקרה זה בהחלט ניתן להשתמש בדמיון מודרך כדי להרגע וכדי שזה פחות ישפיע עליך.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להתמודד עם נפילה ריגשית?
    דנה
    17/05/2013

אני בראשית שנות הארבעים שלי אמא לשני ילדים בגילאים צעירים. הבאתי ילדים דרך טיפולים. לפני זמן מה ניסיתי להרות בפעם השלישית (עם עוברים מוקפאים שנשארו לי מטיפול קודם). הטיפול לא הצליח ונכנסתי להרגשה קשה. פתאום הנושא של הילד השלישי הפך לאישו ואני ובעלי דיברנו על זה והבנתי שזה כנראה כבר לא יקרה. תחושות קשות מציפות אותי. הצער שעשר שנים ראשונות היינו בלי ילדים כנראה הביא לכך שלא יהיה לי ילד נוסף. העובדה גם שעד עכשיו לא ביססתי את עצמי בשוק העבודה מאוד מעיקה עליי. בייחוד שהשקעתי שנים של לימודים. התמודדות נוספת עם השומן שצברתי. אני שונאת את הגוף שלי. ברקע יש אמא שלי שכל הזמן חולה וכאובה אבל למרות זאת עוטפת ומפנקת . אבל אותי זה כל הזמן קורע. והכי מפריע לי זה שאין קשרי משפחה קרובים ואין גם חברים קרובים מין תחושת בדידות כזאת מגעילה. דווקא עכשיו שהבת שלי מגיעה לכיתה א' ואני צריכה להיות הכי מאושרת אני מרגישה מרוסקת. אני כל הזמן מתעסקת ברגשות ובקושי בהשגת במטרות. כאילו אני רואה חומה שלעולם לא אעבור אותה.
    תודה על ההקשבה ושבת שלום

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא אותה בחורה שכתבה הודעה מלמטה

דנה
    17/05/2013

יצא באופן מיקרי שלשתינו אותן שמות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להתמודד עם נפילה ריגשית? - תגובה

ורד מור
    19/05/2013

שלום ליטל
    החיים שלנו כאן הם מאתגרים. עלינו להתמודד עם דברים רבים, עם מציאות שניראית לנו לא פעם לא רצויה, עם אנשים, גם קרובים, שלא עומדים בציפיות שלנו , עם משברים, עם מתחים , עם אכזבות ועוד ועוד. נוסיף לזה את זה שאת בת ארבעים, גיל בו הרבה אנשים מתבוננים בחייהם ומעלים שאלות ונבין שהתחושות שלך משותפות להרבה אנשים בזמן זה או אחר בחייהם והן חלק מהתמודדות עם המסע הזה שנקרא חיים.
    ישנה אמירה שאומרת שאנחנו לא תמיד מקבלים את מה שאנחנו רוצים אבל מקבלים את מה שאנחנו צריכים .אני אישית, למדתי במהלך חיי שהרבה דברים שקרו לי או שעדיין קורים ואני נוטה לשים עליהם תוית אוטומטית של דבר רע אינם בהכרח כך. אני מאמינה שיש סדר ביקום ושדברים קורים למען תכלית מסויימת שהיא תמיד לטובתנו. תפקידנו הוא למצוא אותה ,ללמוד ממה שקורה ולבחון כיצד ניתן לשפר את זה. יש לנו הרבה כוח ביצירת חיינו ולגישה שלנו חשיבות רבה. ישנם דברים שהם בשליטתנו וישנם כאלו שאינם. אני חושבת שקודם כל כדאי לעשות את האבחנה הזאת ולהתעסק במה שבשליטתנו.לוותר על תחושת הקורבן ולהתחבר לחלק היוצר מציאות אחרת. אם את אכן מרגישה חומה כפי שתארת תמיד ישנה האפשרות לפנות לאנשי מקצוע שמיומנים בלעזור לחצות חומות שכאלו. החיים המספקים יותר עבורך עדיין מחכים שתממשי אותם...זה אפשרי!
    שבוע טוב
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה למילים המחזקות! כתבתי לך עוד

דנה
    20/05/2013

החלטתי לגשת לטיפול כדי לקבל חיזוקים ולפרוק את אשר על ליבי. בעשור האחרון התמודדתי גם עם הרבה מקרי מוות של אח ואבא והורים של בעלי ודוד יקר שלא הוסיפו לי חדווה.
    האם בדבריי משתמע שאני מרגישה כקורבן?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה למילים המחזקות! כתבתי לך עוד - תגובה

ורד מור
    20/05/2013

היי ליטל
    שמחה לשמוע שבחרת ללכת לטיפול לפרוק ולהתחזק. בכל פעם שאנחנו מרגישים פאסיבים מול מציאות אנחנו מרגישים במידה מסוימת קורבן של הנסיבות, לרובנו יש את המקומות הקורבניים במידה זו או אחרת. מזמינה אותך להתקשר אלי אם את זקוקה להכוונה או הבנה נוספת.
    יום טוב
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נמשכת לגברים רעים
    איילה
    01/05/2013

שלום,
    אני נמשכת לגברים פוגעניים. כאלו שמזלזלים בי, דופקים וזורקים, לא מתקשרים, לא מתעניינים, רוצים רק סקס. אין לי טראומות ילדות, גדלתי עם שני הוריי, היה לי בית נורמטיבי ומפנק. לא יודעת ממה זה נובע. איך אפשר לעצור את זה??

לקביעת תור
    סגירה
    נמשכת לגברים רעים

הוספת תגובה

תמונה

• נמשכת לגברים רעים - תגובה

ורד מור
    01/05/2013

שלום איילה
    המודעות לכך והרצון לשנות את זה הם התחלה טובה. עכשיו נותר למצוא את הדרך להבין ממה זה נובע . כוון חשיבה אחד הוא לברר האם גם את פוגעת בעצמך ? מזלזלת? לא מספיק מתעניינת? לפעמים זו השתקפות של היחס שלנו לעצמנו. עד כמה את מרגישה באמת ראויה לגבר מתעניין, מכבד ואוהב? כוון נוסף הוא ההכרה בכך שאכן ישנם גברים שמעוניינים רק בסקס ולא במערכת יחסים משמעותית. אולי כדאי לבחור ממקום מודע וזהיר יותר אל מי את נקשרת ולהאמין שקשר מספק יותר אפשרי. ברור מעמיק יותר ,כמו תמיד ,מצריך שיחה או טיפול. בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתח
    דאנה
    21/04/2013

היי ,
    אני בת 28 אמא לשני ילדים , ועברתי כמה טראומות בחיים ,
    בעזרת מדחטציה מאוד חזקה ( שמאנית ) ענערכה 18 שעות הצלחתי להתגבר על הלחץ , אבל מה אפשר לעשות אחרי שמתמלאים עוד פעם ?
    האם אני אפנה לפסיכולוג להיפנוזה ? או מה לעשות ?

לקביעת תור
    סגירה
    מתח

הוספת תגובה

תמונה

• מתח - תגובה

מנשה כהן
    21/04/2013

שלום. נראה שרצוי לעבור תהליך טיפולי עם פסיכולוג קליני שעוסק בטיפול בטראומה. העניין הוא לא רק "להשתחרר" אלא גם לעבד את המשמעויות של הטראומות והשפעותיהן על ההתפתחות הנפשית שלך וגם לפתח תחושה עצמית ודימוי עצמי בלי הטראומה...את כותבת "מתמלאים עוד פעם" - אפשר להבין אולי שהדברים חוזרים..
    זו ההמלצה שלי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבעיה שלי גופנית או נפשית?
    ריבקה
    15/04/2013

אני בת 52. מזה כחודשיים אני סובלת מצפצופים רעשים ממושכים באוזניים. לפעמים תחושת לחץ וצריבה בבית החזה,לפעמים תחושת חשמל זרמים מתחת לבטן הקטנה באזורים האינטימיים,לפעמים כאבים חזקים ברגליים בעיקר רגל שמאל גם תחושת חשמל ובאזור הקרסול וכף הרגל תחושת נימולים דקירות זרמים תרדמת שריפה. אני מוטרדת מכל הדברים הללו ואין לי מושג ממה פתאום כל זה היתחיל אצלי לפני כחודשיים. אני בדרך כלל אישה בריאה ואף פעם בחיי לא עברתי שום ניתוח ולא נזקקתי אף פעם לטיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי. לפני 3-4 חודשים פתאום היתחלקתי במדרגות ונפלתי והיו לי כאבי גם ורגליים ואחרי יומיים שלושה ימים עברו כאבים חזקים. אני מרגישה שכאבים ותחושות שציינתי לעיל,ממשיכים בכל שעות היממה בכל מצב כשאני יושבת עומדת ושוכבת,אך כשאני הולכת לא כל כך.

הוספת תגובה

תמונה

• הבעיה שלי גופנית או נפשית? - תגובה

ורד מור
    15/04/2013

שלום ריבקה
    נשמע שהדבר הנבון ביותר יהיה ללכת ולהבדק אצל רופא. לא ציינת אם עשית זאת. בדרך כלל כשנשללת בעיה פזיולוגית אנו מחפשים הסברים נפשיים. הגישה ההוליסטית אכן מדברת על השפעה הדדית של הגוף על הנפש והנפש על הגוף אבל חשוב לוודא שלא נגרם נזק מהנפילה או שהתפתח משהו אחר. הגוף הוא מכונה דינאמית שמשתנה כל הזמן ומספקת איתותים שחשוב להקשיב להם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבעיה שלי גופנית או נפשית? - תגובה

מנשה כהן
    15/04/2013

שלום. אני מניח שהתייעצת ונבדקת על ידי רופא. בהנחה הזו נראה שעברת "שוק" או טראומה מעצם הנפילה וההפתעה ומכך שהרגשת השלמות, הבטחון והשליטה שלך נפגעו.

הגוף יכול לבטא חרדה ומצוקה בדרך של תחושות וכאבים שונים ולהגיד דברים שאת לא אומרת לעצמך או לא מרשה לעצמך להרגיש.

מה חשבת ברגע הנפילה? מה אמרת לעצמך? מה הרגשת בזמן הנפילה ואחריה? איך חלפו הכאבים לאחר יומיים-שלושה? בעזרת תרופות? או חלפו מעצמם? מה את חושבת עכשיו על מה שקרה?

אלו שאלות שפסיכולוג היה מעלה בפגישה אתך. את יכולה אפילו לנסות לכתוב כאן את תגובותייך ואחזור אליך, או ספרי את הדברים לאדם קרוב..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה