פורום פסיכולוגיה הוליסטית - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אורטל גולד אהבה כואבת אורטל גולד
    אורטל
    05/02/2016

הכרתי מישהו דרך אתר אינטרנט, מה שבדרך כלל לא קורה כי אני לא בעד היכרויות דרך אתרים. נפגשנו ובאמת היה קליק. המשכנו לצאת וחודש לאחר מכן הרגשתי שהוא לא משדר לי אמון. דיברתי איתו על זה והוא אמר שהוא יעשה הכל כדי לא לגרום לי להרגיש כך. המשכנו לנהל מערכת יחסים ואז שוב קרה מקרה שהוסיף לפקפוק באמון שלו. הסברתי לו שזה לא יכול להמשיך. הוא התעקש שוב והבטיח שוב שיגרום לי להרגיש אחרת. שוב הפלתי לרגילו והמשכנו את הקשר. בשבוע שעבר לאחר ארבעה חודשים של זוגיות, באחת השיחות עלה הנושא של הפייסבוק, ושאלתי אותו בדרך אגב ובצחוק איך זה שכבר 4 חודשים אנחנו יוצאים ואנחנו לא חברים בפייסבוק. התגובה שלו הייתה שהוא לא נוהג להוסיף בנות זוג לפייסבוק מהסיבה שאנחנו זוג ולא חברי פייסבוק. התגובה שלו ללא ספק הוסיפה לרגשותיי וגרמה לתחושותיי בנוגע לחוסר האמון לגבור. אמרתי לו שאני מבקשת שכן יוסיף והוא אמר שלא ואם הוא יוסיף הוא ישר ימחק. הסברתי לו שאני לא מתכוונת להתווכח איתו על השטות הגמורה הזאת אבל גם לא מסוגלת לסבול את החשדות האלה! אותו הערב הסתיים בכעס נורא מצידי ולטענתו הוא נפגע ממני מאוד וטען שאני פרנואידית. למחרת דיברנו ודבריו היו שהוא לא סבלני ושהוא החלטי לגבי החלטותיו ושהוא רוצה לסיים את הקשר. חשבתי שהוא מדבר מעצבים אז למחרת התקשרתי אליו שוב והוא שוב ציין שמבחינתו זה נגמר. מאוד נפגעתי בדרך שהוא עשה זאת. בשיחה טלפונית לא נעימה בכלל. במקום לשבת ולדבר על הדברים כמו שצריך. הרגשתע ועד עכשיו אני מרגישה מאוד מושפלת שיצרתי איתו קשר ביום למחרת שזה קרה ושגם לא הקשבתי מלכתחילה לאינטואיציה שלי. מה גם כשרציתי שניפגש לדבר על הדברים הוא אמר במפורש שהוא לא רוצה את הקשר ויהיה מוכן שנדבר רק בשבוע לאחר מכן. אני פגועה מהמילים שלו ומהדרך שלו יותר מאשר מתוכן הדברים. לא יודעת איך לשכוח מהדבר הזה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• אורטל גולד אהבה כואבת אורטל גולד - תגובה

ורד מור
    05/02/2016

שלום אורטל
    למצוא בן זוג מתאים זו אכן משימה לא פשוטה שלעיתים נגמרת באכזבה ומצריכה חיפושים והתנסויות רבות. לעיתים הציפיות מזוגיות אינן תואמות ועדיף לגלות את זה מוקדם ממאוחר. אי אפשר להכריח אדם לעשות משהו בניגוד לרצונו. אכן האכזבה תמיד כואבת בהתחלה. נסי לזכור שזה כנראה לא הזיווג הנכון עבורך והמשיכי הלאה באמונה. אם את מרגישה קושי לאורך זמן תמיד תוכלי לפנות לעזרה מיקצועית לקבל תמיכה והבנה של מה שקורה ומדוע.
    בהצלחה
    ורד

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משבר רגשי
    טלי
    25/01/2016

שלום.אני עוברת משבר רגשי בגלל אהבה נכזבת אני מרגישה בדידות מאוד גדולה בגלל זה איבדתי את האושר שלי.מה הפתרון כדי לשכוח ממנו ולהיות מאושרת בלעדיו תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    משבר רגשי

הוספת תגובה

תמונה

• משבר רגשי - תגובה

ורד מור
    26/01/2016

שלום טלי
    רובנו חווינו פרידה כואבת או אהבה נכזבת מתישהו בחיים וזה לעתים קשה וכואב. התשובה המוכרת ביותר וגם נכונה היא שהזמן עושה את שלו והכאב ילך ויפחת. כשאנחנו פותחים את הלב אנו גם חשופים יותר לכאב. עדיין, נראה לי שעדיף להסתובב בעולם עם לב פתוח ולאפשר לעצמנו להרגיש.
    אומרים שכשנסגרת דלת נפתחת דלת חדשה, גם אם לא מיד, ולרוב מתאימה יותר. האמיני בזה. אולי הפתרון הוא לא לשכוח אלא להבין שיש כנראה מישהו נכון יותר עבורך שמחכה לך. אפשרי לעצמך להתאבל קצת, זה טבעי, במקביל עשי דברים שאת אוהבת, שוחחי עם מישהו קרוב, אהבי את עצמך. אולי אין לך אותו אבל יש לך אותך!. אל תשכחי את זה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות עם דיכאון
    איריס
    16/01/2016

אני בדיכאון כבר כמה זמן וקשה לי לצאת מזה.אני בת 27 כרגע לא עובדת וגרה אצל ההורים.הוריי בזמן האחרון לא מסתדרים ביניהם,ואין לי אפשרות כרגע למצוא דירה משלי.לכן אני גרה אצל הוריי.אני צריכה לספוג את הריבים שלהם וזה קשה לי ומדכא אותי.אני בחורה בדרך כלל שמחה אבל בתקופה האחרונה שהוריי לא מסתדרים קשה לי עם זה וזה מכניס אותי לדיכאון.אשמח לדעת איך אוכל לחיות חיים שמחים,למרות מה שקורה בבית,כי קשה לי לראות את הוריי ככה וכרגע אין לי כסף לשכור או לקנות דירה לעצמי.אני גם סבלתי מדיכאון ממשבר שעברתי אבל אחרי שנים ארוכות של טיפולים מצבי טוב,חוץ מהדיכאון שמה שקורה בבית.אשמח לדעת מה הפתרון?תודה רבה ושבת שלום.

לקביעת תור
    סגירה
    התמודדות עם דיכאון

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות עם דיכאון - תגובה

ורד מור
    17/01/2016

שלום איריס
    זה באמת לא קל לשהות באווירה קשה של מריבות חוזרות ונשנות, בייחוד של אנשים קרובים. קשה לא לספוג את זה. צריך להציב גבולות פנימיים ברורים ואבחנה בין מה שהוא שלי לבין של הורי. לעיתים אפילו להתנתק רגשית מהמריבות כדי לשרוד. יש אנשים שיותר קל להם לעשות זאת ואחרים רגישים יותר שמתקשים בכך.
    לא ספרת אם יש לך עיסוקים אחרים ומה הם והאם את נמצאת כרגע בטיפול. מציעה לך להתמקד בחיים בחוץ ולנסות להתמלא ולשאוב כוחות מהם וכאשר את מגיעה הביתה, להיות כמה שפחות מעורבת בעניינם של הורייך. שהייה בחדר עם מוזיקה או משהו אחר שעושה לך טוב יכול לעזור להסיח את דעתך ממריבות הורייך. אם את במסגרת טיפולית כדאי להעלות את זה. חבל יהיה להישאב שוב לדיכאון לאחר שהתגברת עליו והרגשת טוב.
    מאחלת לך להרגיש טוב ולדאוג לכך.
    שבוע טוב
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

איילה
    17/01/2016

הייתי בשיקום עד לפני שנה,עזבתי את השיקום וכרגע אני רק בטיפול אצל פסיכולוג,ורופאת משפחה.כרגע אני לא עובדת והסיבה שאני גם הרבה בבית,כי רוב החברים שלי עובדים ואין לי כל כך בשביל מה לקום בבוקר כרגע.בשיקום החליטו שאני כבר לא מתאימה ועזבתי גם מהסיבה הזאת וגם מסיבה משפחתית שהוריי לא מעוניינים וגם אני להמשיך בשיקומים.עד לא מזמן התנדבתי וגם את זה עזבתי כי ראיתי שזה לא התאים לי.סך הכל היום אני יודעת גם לעזור לעצמי לבד,אבל שהוריי רבים ביניהם זה מדכא אותי ובעקבות זה אני נכנסת לעצבים ודיכאון בבית ומתחילה לריב איתם.וזה הורס לי את כל היום.במיוחד שאין לי כל כך לאן לצאת.אשמח מאוד עם תוכלי לעזור לי גם בנוסף לטיפול שאני מקבלת איך לשמור על עצמי ולא להיכנס איתם לוויכוחים וריבים,כי כשהם רבים אני מרגישה שבא לי ממש לצעוק עליהם למרות שאני יודעת שאני לא צריכה להתערב.קשה לי להשתלט על זה,וגם אמא שלי כרגע לא במצב טוב מבחינה נפשית בגלל אבא שלי,וזה כואב לי מאוד.תודה על עזרתך,זה מחמם את הלב,אשמח לדעת מה הפיתרון שלא אכנס איתם לריבים וויכוחים,ואשמור על מצב הרוח שלי,שלא אושפע מהם? לגבי דיור אני לא מעוניינת הציעו לי אבל משפחתי ואני מתנגדים.תודה על העזרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

איילה
    17/01/2016

גם הרופאה שלי והפסיכולוג שלי מתנגדים שאלך לדיור דרך סל שיקום,גם הורידו לי את הסל שיקום וגם אני לא רוצה ללכת לדיור,אני מתכוונת לדיור מוגן.וכרגע אין לי כסף לדירה אני חיה מביטוח לאומי ואין לי ברירה אני גרה אצל הוריי.רק אני רוצה להימנע מהריבים בין ההורים שלי ולחיות בשמחה למרות הכל.שיהיה לך ערב נפלא,מודה על העזרה המחממת את הלב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודה לך על הצעתך

איילה
    18/01/2016

איך מתמודדים כדי לא לריב בעת שהוריי רבים,איך להחזיק את עצמי ולשמור על מצב הרוח.יום מקסים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בנוסף

איילה
    18/01/2016

אני מרגישה כאשר ההורים שלי רבים בא לי ממש לצעוק מין דפיקות לב של עצבנות וקשה לי להשתלט על זה,איך אפשר לעצור את הכעס שזה קורה? אני מאוד מודה לך ורד,ערב נעים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בנוסף - תגובה

ורד מור
    19/01/2016

מאוד מחמם את הלב לקרוא כמה חשוב לך להישאר בשמחה ולשמור על מצב רוח טוב וזה באמת לא קל במצב שאת נמצאת בו. קשה לנו לראות את ההורים שלנו רבים ולא משנה בני כמה אנחנו. עם הזמן והבגרות אנחנו מבינים שזה שלהם והבחירה שלהם ומצליחים לא להישאב לזה גם, בייחוד שזה לא מועיל ורק מכניס עוד מישהו למעגל הרגשות השליליים. האם הם יודעים כמה קשה לך לשמוע אותם רבים? וכמה קשה לך השהייה בבית כשהם כך? אולי למענך יוכלו לעשות שינוי. נסי לדבר איתם לא מתוך כעס אלא דווקא בזמן רגיעה.אם זה לא מתאפשר,כפי שהמלצתי לך, תנסי להתנתק באופן פיזי. ללכת לחדר אחר ולהסיח את דעתך במשהו שעושה לך טוב.
    בנוסף, נראה לי מאוד חשוב שתמצאי עיסוקים מחוץ לבית. התנדבות, חוג, מסגרת שיכולה לתת תמיכה ועניין ולעזור לך לבנות חיים עצמאיים. נראה שיש לך מה לתת ושיש לך רצון אז עשי זאת.
    בטוחה שיש מסגרות שיכולות לעזור לך בכך.כולל אלו שאת מטופלת אצלם.
    בהצלחה ויום נפלא
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ורד

איילה
    19/01/2016

גם לי זה מחמם את הלב,כמה עזרת לי וגם רציתי להודות לך.הקלת על ההרגשה שלי,אני אתחיל לחפש מסגרת שתעשה לי טוב.אולי זה באמת יעזור.יום נפלא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לדבר עם ההורים על זה זה לא יעזור

איילה
    19/01/2016

אבל לעשות מה שאני אוהבת,ולחפש מסגרת בחוץ זה ראיון מצויין.ממש תודה שהצעת לי את זה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות עם מחשבות טורדניות ומדכאות
    מנשה כהן
    10/01/2016

ערב טוב.
    קורה לי שלפעמים בשעות היום אני נכנסת למחשבות טורדניות מדכאות,מה עושים כדי להתמודד עם זה?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• אני באמת אודה לך

חני
    10/01/2016

על עזרתך,זה חשוב לי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות טורדניות - תגובה

ורד מור
    11/01/2016

ערב טוב
    טיבן של מחשבות שהן באות וחולפות ולרוב גם חוזרות על עצמן. נראה שאין לנו שליטה על זה אך למעשה בעזרת תרגול אנו יכולים ללמוד החליף את המחשבות המטרידות במחשבות נעימות יותר-כמו להחליף ערוץ בטלוויזיה. בתרגול מדיטציה אנו לומדים להתבונן במחשבות מבלי להזדהות איתן ובכך מסגלים מצב מרוחק יותר שלא משפיע עלינו רגשית. נסי לאתר מהן המחשבות החוזרות על עצמן , אולי הן מבקשות התייחסות ומענה. אם את רואה שאין להן תכלית והן רק מטרידות ומדכאות נסי למצוא להן תחליף נעים יותר. לא תמיד קל לעשות את זה לבד וזה דורש תרגול. דבר נוסף שאפשר לנסות לעשות זה הסחת דעת. בכל פעם שהן מציקות ואין להן פתרון נסי להעסיק את עצמך בדבר אחר. במידה וזה מאוד מפריע ותופס מקום נכבד בחייך מומלץ לבקש עזרה מקצועית.
    בהצלחה
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על כל העזרה

חני
    12/01/2016

ורד.יום נפלא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרגשת ריקנות
    חני
    11/01/2016

שלום לך.מה עושים עם הרגשת ריקנות,שלבן אדם אין כלום מה לעשות חוץ מלשבת באינטרנט ולצפות בטלויזיה וזה מכניס אותו לדכדוך?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הרגשת ריקנות

הוספת תגובה

תמונה

• הרגשת ריקנות - תגובה

ורד מור
    11/01/2016

שלום חני
    אין לי מספיק אינפורמציה לגבי חייך אבל העולם מלא בדברים מעניינים שמחכים להתגלות. זכרי שתחושת ריקנות אינה מצב בלתי הפיך. אמנם לדכדוך יש נטייה לשאוב אותנו ולמשוך אותנו מטה אבל אל תיכנעי. חפשי את אותם דברים שיכולים להכניס תחושת מלאות, עניין ומשמעות לחייך. תזמי, תתחילי מאחד. זה ייתן לך את הכוח והחשק להשקיע בעוד.
    בהצלחה
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

חני
    11/01/2016

שיהיה לך המשך שבוע נפלא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה עצמית לדיכאון וחרדה
    ורד
    06/01/2016

מעוניינת לדעת לפי הפסיכולוגיה ההוליסטית איך להתגבר על ידי עזרה עצמית בדיכאון וחרדה.מה קורה באותו רגע שאדם חווה דיכאון או חרדה,מה עושים כדי להתגבר? קורה לי לא פעם שאני פתאום מקבלת דפיקות לב של חרדה או מועקה בלב ואני לא יודעת כיצד להתגבר.אשמח לתגובה,תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    עזרה עצמית לדיכאון וחרדה

הוספת תגובה

תמונה

• אגב

ורד
    06/01/2016

אני מטופלת מבחינה נפשית,ולא מזמן קיבלתי תרופה חדשה נגד דיכאון.האם זה קשור?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אגב - תגובה

ורד מור
    06/01/2016

יכול להיות.כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה עצמית לדיכאון וחרדה - תגובה

ורד מור
    06/01/2016

שלום ורד
    אחת הדרכים להתגבר על מצב של חרדה פתאומית או מועקה רגעית בדרך עצמית היא לא להבהל, לנשום כמה נשימות עמוקות ולתת לזה לעבור. רגשות עוברים בגופנו כל הזמן. חלקם פחות נעימים. אם זה משהו כזה שטבעו חולף זה בדרך כלל מקל. אם זה משהו שחוזר על עצמו או שלא חולף ומעיק לאורך זמן כדאי לפנות לייעוץ וטיפול מקצועי.
    ערב טוב
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיכאון פתאומי
    חני
    01/01/2016

שלום למנהלת הפורום.הייתי המון שנים בטיפול אצל פסיכולוגית והמצב שלי טוב מאוד.אבל קורה לי בשעות הערב שפתאום אני מקבלת דיכאון פתאומי.איך אפשר להתמודד ולשפר מצב רוח מיידי עם יש דיכאון פתאומי?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    דיכאון פתאומי

הוספת תגובה

תמונה

• דיכאון פתאומי - תגובה

ורד מור
    04/01/2016

שלום חני
    כשאת משתמשת במילה דיכאון אני מניחה שאת מתכוונת לסוג של עצב או דכדוך שבאים ועוברים. חשוב לעשות את ההבהרה הזאת כי ישנם מצבי דיכאון שהם קליניים וחורגים מסתם מצב רוח רע והטיפול בהם הוא מן הסתם שונה.
    הרגשות שלנו הם דינמיים ומשתנים. ישנם אנשים שנוטים למצבי רוח משתנים מורגשים וסוערים יותר ואחרים שנעים רוב הזמן על אותו ציר. כשאנו מתייחסים למצבי הרוח הנורמטיביים ולא כהפרעה או מחלה ,אני ממליצה קודם כל לקבל את זה שכבני אנוש, בדיוק כפי שהלב פועם והמחשבות באות והולכות גם מצבי הרוח יכולים להשתנות. הציפייה שלנו להיות תמיד בשמחה ולהרגיש טוב מאוד היא לא באמת ריאלית. הרבה אנשים חשים עם רדת החשיכה ושחרור המתח ממשימות ועסוקי היום -סוג של ירידת מתח שיכול להיות מלווה בתחושת ריקנות או דכדוך. כשאנו פחות עסוקים אנו מתכנסים פנימה ויותר מרגישים. כשזה קורה אני מציעה קודם כל לנשום ולתת לזה הכרה . להתבונן ברגש שעולה מבלי להיבהל ממנו. קבלה והכרה מספקים לא פעם הקלה מיידית :) לאחר מכן אפשר לבדוק מה הצורך שלנו ולתת אותו לעצמנו. לעיתים כוס שוקו חם , שיחה עם אדם קרוב או מוזיקה נעימה יכולים לשנות באחת את אותו מצב רוח קודר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה אחרונה
    חני
    31/12/2015

ובאמת מצטערת על ריבוי השאלות:השנה כמו שכתבתי איבדתי חברה טובה מדום לב והייתי מבלה איתה כל שנה בסילבסטר ובחגים,אחרי שהיא נפטרה איבדתי את הקשר עם החברים,ובמיוחד בחגים וגם בסילבסטר קשה לי לחשוב שאני לא אצא איתה יותר.המחשבה הכואבת זה במיוחד בחגים.אשמח לדעת למרות האובדן איך להתחיל שנה שמחה וטובה ואיך להתגבר על המחשבה הכואבת שלא אוכל לחגוג איתה יותר בחגים ובימי הולדת.אני מודה לך מאוד ומבטיחה שזה השאלה האחרונה.שנה אזרחית נפלאה שתהיה לך.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה אחרונה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה אחרונה - תגובה

ורד מור
    31/12/2015

זה באמת עצוב וכואב לאבד אנשים שיקרים לנו .זוהי מהות חיינו ששזורים בעצב ושמחה, פחד ואמונה, חדוות יצירה ועייפות החומר וכו וכו..... אני חושבת שהדרך המאוזנת והבריאה היא דרך קבלה. להשלים עם הקשה ועם מה שאיננו עוד ולשמוח ולהכיר תודה על הקיים ועל כל מה שיש לנו . ממליצה לך להתמקד ביש, להודות בליבך על הזמן המשותף שהיה לכן יחד ולהתחיל את השנה החדשה עם כוונה להעצים יותר ויותר את תחושת ההגשמה, הקבלה והשמחה וליצור ,דרך כל מה שנמצא בשליטתך חיים בעלי משמעות עבורך. חיים שגם חברתך הייתה מאחלת לך.
    בהצלחה...ושנה אזרחית נפלאה...
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

חני
    31/12/2015

שיפרת לי את המצב רוח.שנה אזרחית נפלאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום ורד ומנשה
    חני
    19/12/2015

לפני כמה חודשים חברה שלי נפטרה,כמו שכתבתי לכם לפני המון זמן,ודי חזרתי לעצמי.אבל בשבועיים האחרונים אני מרגישה ירידה במצב רוח אני גם הפסקתי להתנדב במקום התנדבות בו התנדבתי אחרי שחברתי נפטרה,ואני גם כרגע לא עובדת.אני מרגישה מין בדידות רגשית מאוד גדולה כרגע ואני רוצה לחזור לשמחת חיים שלי כמובן בלי טיפול כי כמו שכתבתי לכם בעבר הייתי בטיפול וכרגע משפחתי ואני מתנגדים לטיפול בגלל סיבות אישיות.אשמח מאוד עם תוכלו לתת לי עצה איך לחזור לשמחת חיים,אני מאוד רוצה לקום בבוקר שמחה למרות שכרגע אין לי עבודה והתנדבות,איך יוצאים מהבדידות הרגשית הזאת? אני מאוד מודה לכם על עזרתכם ומאחלת לכם שבוע נפלא.

לקביעת תור
    סגירה
    שלום ורד ומנשה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום ורד ומנשה - תגובה

ורד מור
    20/12/2015

שלום רב
    שמחת חיים יכולה לבוא מדברים קטנים. מציעה כהתחלה שתעשי בכל יום משהו קטן שעושה לך טוב ומשמח אותך או משמח מישהו אחר. כשאנו עוזרים למישהו אחר ונותנים מעצמנו, שלא לדבר על משמחים מישהו אחר, זה נותן לנו תחושה טובה עם עצמנו. משהו עבורך יכול גם להיות להקשיב למוזיקה שאת אוהבת, לבלות בטבע או בים, לעשות פעילות ספורטיבית או אחרת שמזרימה את האנרגיות ומטעינה ,להיפגש עם אדם שעושה לך טוב על הנשמה. להירשם קורס מעניין, לקרוא ספר טוב ונותן תקווה. האפשרויות רבות. ההתכוונות שלך לעשות טוב לעצמך חשובה. תתחילי בדברים קטנים בתקווה שמשם זה יתפתח.
    בהצלחה ושבוע משמח...
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ורד

חני
    20/12/2015

אני מודה לך על הטיפים הנהדרים,שבוע נפלא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי ורד

חני
    30/12/2015

אודה לך על עוד שאלה קטנה שחשוב לי לשאול,לפעמים קורה לי שאין לי מוטיבציה לעשות כלום.איך אפשר להחזיר את המוטיבציה,למרות שבאותו רגע יש הרגשת ריקנות ואין חשק לעשות כלום? בנוסף רציתי ליידע אותך שהצעת לי לעזור לאחרים התקשרתי למקום התנדבות לעזרה לאנשים נזקקים וביום ראשון אני מתחילה להתנדב,ורציתי להגיד לך על זה תודה,בנוסף אני מאחלת לך שנה אזרחית טובה שתהיה לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי ורד - תגובה

ורד מור
    31/12/2015

קודם כל מאוד שמחה לשמוע על ההתנדבות. בנוגע למוטיבציה, אני חושבת שזה משהו שמשותף להרבה אנשים. לא תמיד בא לנו לעשות דברים ולעתים קשה לנו להזיז את עצמנו לפעולה, בייחוד בחורף :) מסתבר שההתנעה הכי קשה וכשאנחנו מתחילים, החשק מצטרף כך שלפעמים קצת מאמץ שווה. ולפעמים לא נורא אם נוותר לעצמנו. כמו תמיד, האיזון הוא החשוב ואם אנחנו רואים שמשהו חוזר על עצמו שוב ושוב והופך כבר לדפוס או הרגל,שווה להשקיע ולשנותו. מאחלת לך גם שנה אזרחית טובה ומלאת משמעות.
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ורד

חני
    31/12/2015

יום נפלא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בחירת בן זוג
    יוכי
    21/10/2015

שלום,
    אני מנסה להבין מדוע בחרתי בבן זוג(לשעבר) עם צורך לטפל בו,לשנות אותו,לתקן אותו.בחרתי גם במקצוע טיפולי.אני גרושה עם ילדים בשנות ה40 לחיי לאחר מערכת יחסים תלותית ואלימה רגשית.גדלתי בבית מזניח רגשית.כיום אין לי שום צורך בבן זוג שאטפל בו או אשנה אותו.
    מנסה להבין באיזה מקום רגשי הייתי שהוביל אותי לבחור בבן זוג לשעבר.
    תודה,יוכי

לקביעת תור
    סגירה
    בחירת בן זוג

הוספת תגובה

תמונה

• בחירת בן זוג - תגובה

ורד מור
    22/10/2015

שלום יוכי
    חסרים עוד פרטים כדי להבין את הסיבות לבחירה אבל באופן כללי אנו בוחרים בבני זוג שיעזרו לנו לפתור בעיות בלתי פתורות מעברנו ומיחסינו עם הורינו במטרה ליצור חוויה מתקנת. ישנם מקרים רבים בהם חוויה של הזנחה רגשית או חסך רגשי יוצרים את הצורך לטפל ולספק לאחרים את מה שנחסך מעימנו.
    אנו מקווים בבחירה לחוויה מתקנת אך במקרים רבים מוצאים את עצמנו בחוויה דומה שמחזירה אותנו לתחושות דומות.
    זה שאינך מרגישה כעת את הצורך לטפל ולתקן מרמז אולי על כך שאת מוכנה לחוויות אחרות וחדשות מספקות יותר.
    זהו נושא מאוד מורכב ומעניין שקשה לסכם בכמה מילים.
    יום טוב
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לורד

סיוון
    22/10/2015

שלום לך,
    תודה על תשובתך.
    ארצה להרחיב עליי במטרה להמשיך את ההתייעצות איתך.
    גדלתי בבית מזניח רגשית ללא אהבה,התעניינות ותקשורת עם ההורים,הייתי ילדה אבודה,מורעבת לאהבה,ללא ביטחון והערכה עצמית.בחרתי להתחתן עם אדם מנמיך מאוד ועם פערים עצומים ביננו בכל תחומי החיים.חוויתי מערכת יחסים אלימה רגשית,נוטשת ומזניחה.
    אודה לך אם תרחיבי על הצורך בבחירת בן זוג מנמיך ומתפקד ברמה נמוכה ממני מכל הבחינות.(השכלה,ערכים) ועל הצורך לבנות אותו.
    היום לא יעלה על הדעת להיות בקשר עם אדם שינמיך אותי ושיהיו לנו פערים גדולים.
    י
    תודה,יוכי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לורד - תגובה

ורד מור
    22/10/2015

הי יוכי
    במסגרת מגבלות הפורום שהוא ציבורי ולא אישי ,ובהתחשב במה שכתבת, אוסיף ואומר שאנחנו נוטים לשחזר חוויות ילדות. אפשר להניח שמאחר וחווית הורים ללא אהבה או הערכה ועוד מאפיינים של אי כשירות רגשית ומאחר והמשאלה להורות טובה ומזינה רגשית, נמשכת באופן בלתי מודע, לגבר שהביא עוד מאותו הדבר.גבר ללא יכולת להזנה וקשב רגשי מספק שהמשיך להכאיב באותו פצע ישן של הערכה עצמית נמוכה. כילדים אנו חשים חסרי אונים מול הורינו כבוגרים אנו נשאבים לא פעם לחוויה דומה עם נסיונות לתקן את בן הזוג כך שישתנה ויספק את מה שהורינו לא הצליחו -זו תהיה החוויה המתקנת. בסופו של דבר ללא התערבות מקצועית ומודעות זה נשאר בגדר פנטזיה. הריפוי האמיתי בא מבפנים כשאנו מטפחים ומזינים את עצמנו וממקום מחוזק יותר בוחרים בחירות בריאות יותר. נשמע שהגעת למקום הזה. מאחלת לך בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ורד

יוכי
    23/10/2015

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בכי
    רעות
    04/10/2015

לצערי, אני נוטה מהר להזיל דמעות ומתקשה לעצור אותן כשצריך...
    אני נמצאת כעת במיון מקצועי לתפקיד נחשק ובגלל תכונה זו אני נתפסת כ"לא בוגרת"
    ואני לא חושבת שיש קשר, אני מכירה את עצמי ויודעת שאני אחראית ורצינית,
    השאלה איך בתקופה קצרה אני אוכל לשנות את דעתם ?

לקביעת תור
    סגירה
    בכי

הוספת תגובה

תמונה

• בכי - תגובה

מנשה כהן
    04/10/2015

שלום,
    כדי להתייחס לשאלתך - צריך הבהרות:
    על מה את מגיבה כשאת מזילה דמעות? תני דוגמאות..האם זו הזדהות על מצב רגשי של אחרים? את עצמך - מרגישה "לא בוגרת", או רק את נתפסת ככה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני

רעות
    05/10/2015

נרגישה בוגרת.
    עמדתי בהצלחה במצבים לא קלים.
    אני מזילה דמעות כאשר אומרים עליי דברים שאינם נכונים לטעמי, כששופטים אותי לא נכון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בכי - תגובה

ורד מור
    04/10/2015

שלום רעות
    אם זו אכן הסיבה היחידה בגללה הם קבעו שאת לא בוגרת הייתי אומרת להם בדיוק את זה. שאת לא רואה קשר בין רגשנות לבין בגרות ושאת מכירה את עצמך כאחראית ורצינית. אני בהחלט מסכימה איתך שזה לא בהכרח קשור. רגישות וגם רגשנות כמו כל תכונה אחרת יכולות גם לשרת לטובה, בייחוד ביחסי אנוש. מה שחשוב זה לתרגל את הניהול שלה והשליטה בה ככל שאפשר כך שלא תפריע לתפקוד ולתפקיד ולקחת גם עליה אחריות. וזו בגרות.
    בהצלחה וחג שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך שולטים

רעות
    05/10/2015

בתכונות אלו ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך שולטים - תגובה

מנשה כהן
    05/10/2015

שלום רעות,
    בהמשך לדברי ורד -
    נראה לי שאת מניחה, או מצפה, שאחרים יראו אותך "נכון"..כלומר כמו שאת רואה אותך..ואת מתוסכלת כשזה לא קורה כמו שאת רוצה

חשוב להבין שזוהי ציפייה לא ראלית ביחסים הבוגרים, בטח לא ביחסי עבודה.
    את לא שקופה, ולא נראה לי שהיית רוצה להיות שקופה

במקום להזיל דמעות, תפתחי מיומנויות להסביר את עצמך, לחיות במידה של אי ודאות, וסבלנות בניהול דיאלוג

חומר למחשבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך שולטים - תגובה - תגובה

ורד מור
    05/10/2015

אכן, לשלוט אומר לבדוק ולאתר מה הדמעות אומרות. מה את מרגישה באותו רגע, ולנסות להעביר את זה למילים ולשיח נהיר שמאפשר לצד השני גם להבין. למידת איפוק עצמי וניהול נכון של רגשות אלו ,כמו כל רגש אחר שנוטה להתפרץ (כמו כעס) אלו מיומנויות שמיוחסות לאינטליגנציה הרגשית וניתנות לשכלול ותרגול בכל הזדמנות. תרגול חוזר של זיהוי וביטוי ישיר במלל אסרטיבי מאפשר דו שיח בוגר ויעיל יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת אישיות גבולית ו-OCD
    Doctor
    26/09/2015

וקיי, אני נמצא באמת במצב מאוד מאוד מורכב, והלכתי לאיבוד...
    אני מאובחן בהפרעת אישיות גבולית ו-OCD.
    עד גיל 19, די נמנעתי מכל דבר, והייתי סגור בחדר שלי ובמאין עולם משלי...
    בגיל 19 התחלתי להפגש עם פסיכולוג, נהיה בינינו קשר ממש ממש טוב, וממש התחברתי אליו...
    בגיל 21 אחרי משבר מיני רבים עזבתי אותו... מכמה סיבות:
    1. התחלתי להקשר אליו ולהיות תלותי ולראות בו כהורה, ונמאס לי רציתי לפתח את עצמי בלעדיו וכאב לי כל הזמן להרגיש רגשות נטישה ממנו
    2. על אף החיבור המדהים שהיה לי איתו.. לא הצלחתי לפתור בעיות מהותיות.. וכל הזמן נפלתי למשברים בחזרה
    3. כסף

נשארנו בקשר (פגישות אקראיות, אסאמס מדי פעם)- אבל לא משהו טיפולי ועקבי...
    העברתי את החיים שלי עד גיל 25 ממשבר למשבר, ממקום למקום...

בגיל 25 נחשפתי לתחום בהתפתחות אישית וקואצ'ינג.. בהתחלה לא האמנתי... אבל אחרי הצלחות מסוימות, התחלתי לפתח מוטיבציה והרגשתי שהגעתי הביתה וסוף סוף קיבלתי משמעות והצלחה לחיי... שדרכה גם השגתי הצלחות וגם על הדרך למדתי לאזן את עצמי ולהתמודד עם כל מיני דברים מהעבר, למדתי לחיות עם האובססיות שלי וזה לא דבר שהפריע באופן משמעותי

והיו לי כל מיני מטרות להשיג... כצפוי אחרי תקופה קצרה, עשיתי מעשה של הרס עצמי והתמכרות חדשה ונפלתי למצב נפשי קשה... המשכתי בתחום של ההתפתחות האישית אבל כל הזמן רציתי לחזור ליום של המשבר ולתקן את הכל...

יש איזו תחושה של משהו שהתחלתי ואני חייב לסיים אותו כראוי אבל בחיים אני לא אצליח לחזור לעבר ולסיים אותו כמו שצריך.. והתחושה הזאת מלווה אותי כבר שנתיים עד שפשוט אני לא יכול לעשות שום דבר, עד שלא יסגר המעגל שבלתי אפשרי לסגור אותו... זה כל הזמן מציק וכל הזמן שמה ואני לא יכול להמשיך...

חזרתי לבית של ההורים שלי.. ואני כבר שנה פשוט מסתגר בחדר.. לא יכו ללהמשיך, כל הזמן מחשבות על איך יכלתי לסגור את המעגל והוא בחיים לא יסגר...

כל הפעולות שלי נובעות מאופן אובססיבי, מהמקום האובססיבי הזה.. כדי למלא משהו.. או כדאי לעשות משהו שהייתי צריך לעשות אותו בעבר, הכל נורא נוקשה.. ואני בכלל לא חי את מה שאני כרגע .

ובגדול מתוך ההסתגרות שלי הגעתי לכל מיני תובנות ואבחונים לגבי המצב שלי...
    אני מאז שהייתי ילד כל פעם שקיבלתי משהו חדש הייתי רוצה לשמור עליו שיהיה מושלם (למשל נעליים חדשות, הייתי ממש נזהר לא ללכלך אותםם)

לפני שנתיים מה שקרה, זה שהגעתי לאיזשהו רגע שהייתי צריך להיות במיטבי והכל היה צריך להיות מושלם, ואז באתי והכנסתי את עצמי להרס עצמי, טראומה וחרדות ממש במומנט שהיה צריך להיות מושלם.... ואני פשוט מתאבל על זה... לא משנה שהתקדמתי מאז, אני עדיין אבל על זה ולא יכול להמשיך

תעזרו לי

לקביעת תור
    סגירה
    הפרעת אישיות גבולית ו-OCD

הוספת תגובה

תמונה

• תובנה

Doctor
    26/09/2015

בגדול מתוך ההסתגרות שלי הגעתי לכל מיני תובנות ואבחונים לגבי המצב שלי...
    אני מאז שהייתי ילד כל פעם שקיבלתי משהו חדש הייתי רוצה לשמור עליו שיהיה מושלם (למשל נעליים חדשות, הייתי ממש נזהר לא ללכלך אותםם)

לפני שנתיים מה שקרה, זה שהגעתי לאיזשהו רגע שהייתי צריך להיות במיטבי והכל היה צריך להיות מושלם, ואז באתי והכנסתי את עצמי להרס עצמי, טראומה וחרדות ממש במומנט שהיה צריך להיות מושלם.... ואני פשוט מתאבל על זה... לא משנה שהתקדמתי מאז, אני עדיין אבל על זה ולא יכול להמשיך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תובנה - תגובה

מנשה כהן
    27/09/2015

שלום לך..
    קראתי בעיון את דבריך, והרי חומר למחשבה עבורך:
    א. האבחנות שהזכרת אומרות בעיקרון שזה טוב להיות בטיפול נפשי לאורך זמן
    ב. הקשר הטוב שיצרת עם המטפל מעיד שהיית בכיוון טוב- כי זה הבסיס ממנו מתפתח בטיפול והאישיות שלך
    ג. לעתים קשה לאשם לקבל את הטוב, אם הוא רגיל לרע ולשלילי, ואז שם לעצמו רגליים, כפי שציינת בתובנה שלך
    ד. הצורך בעזרה במאמן מובן כי את רוצה, ואולי גם צריך, "לחזק שרירים", לפתח את עצמך באופן מעשי
    ה. נראה לי אכן שפרפקשניזם הוא בעיה אמיתית בתפיסת המציאות: כל דבר שהוא "לא כמו" האידיאל -הוא לא טוב,,ואין לזה סוף. על זה צריך לעבוד, בטיפול ובחיים, ואולי לאמץ את הרעיון ש"האוייב של הטוב הוא הטוב מאד"
    בהצלחה ושנה של התחדשות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תובנה - תגובה

מנשה כהן
    27/09/2015

שלום לך..
    קראתי בעיון את דבריך, והרי חומר למחשבה עבורך:
    א. האבחנות שהזכרת אומרות בעיקרון שזה טוב להיות בטיפול נפשי לאורך זמן
    ב. הקשר הטוב שיצרת עם המטפל מעיד שהיית בכיוון טוב- כי זה הבסיס ממנו מתפתח הטיפול והאישיות שלך
    ג. לעתים קשה לאדם לקבל את הטוב, אם הוא רגיל לרע ולשלילי, ואז שם לעצמו רגליים, כפי שציינת בתובנה שלך
    ד. הצורך בעזרה במאמן מובן כי אתה רוצה, ואולי גם צריך, "לחזק שרירים", לפתח את עצמך באופן מעשי
    ה. נראה לי אכן שפרפקשניזם הוא בעיה אמיתית בתפיסת המציאות: כל דבר שהוא "לא כמו" האידיאל -הוא לא טוב,,ואין לזה סוף. על זה צריך לעבוד, בטיפול ובחיים, ואולי לאמץ את הרעיון ש"האוייב של הטוב הוא הטוב מאד"
    בהצלחה ושנה של התחדשות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תובנה - תגובה - תגובה - המשך

מנשה כהן
    27/09/2015

בעצם, אני מציע לך להיכנס שוב לטיפול, אולי אצל אותו מטפל. נאמר שכבר "השקעתו" בו ובקשר די הרבה..!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מאוניין

Doctor
    01/10/2015

יש לי קשר עמוק איתו, אבל משהו דוחה אותי מלחזור אליו...
    גם בגלל שאין תקווה שזה יניב משהו חדש, הבנתי כבר את המנטרות ששלו וזה לא הוביל אותי אף פעם למקום טוב (לא בעקביות בכל אופן) שנית, נמאס לי להקשר אליו ואז להרגיש נטוש...

אני לא יכול לתאר את הסבל, כמה מאסתי בחיים (אני רוצה את החיים יותר מדי- אבל אני לא מצליח לתפוס אותם)- נמאס לי כבר... 27 שנה של ציפיה, שאני מחכה, שאני חולם ומדמיין- לכלום !!! 27 שנה של סבל וכאב טהור, 27 שנה של כלום, כמו בבון- אוכל, מחרבן, הולך לישון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מאוניין - תגובה

מנשה כהן
    01/10/2015

שלום,
    תפנה למטפל או למטפלת אחרים. לבד לא טוב להישאר במצב הנוכחי!
    חבל על הזמן ..זה כמו לנסות לצאת לבד מביצה טובענית
    עשה זאת..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוקיי

Doctor
    01/10/2015

ברור.
    אולי אבל בעצם אני מזייף "סבל" כדי לחזור להיות "תינוק מפונק", אולי אני עושה את כל זה כדי לא להתאמץ? (ואז כל הכסף והכל זה בזבוז זמן)- זה מה שהפסיכולוג שלי טען.

האם לדעתך טיפול ב-NLP יכול להיות אפקטיבי?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוקיי - תגובה

מנשה כהן
    01/10/2015

אתה אומר שאולי אתה לא מאמין לעצמך ובעצמך
    כי גם להצליח יוצר בעיה: צריך לגדול, לקחת אחריות, ואי אפשר להישאר "תינוק מפונק".
    יכול לנסות NLP - אבל לאיזו מטרה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה נוספת

Doctor
    01/10/2015

יש לי בעיה, היום קבעתי לדבר עם אבא שלי על כמה דברים (וגם לבקש ממנו כסף לטיפול) אבל אני לא מסוגל לשבת איתו, אני מפחד, הוא מעורר בי כל כך הרבה שנאה וחוסר בטחון וחרדה וחשש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה נוספת - תגובה

מנשה כהן
    01/10/2015

היי..אתה ממקד בזה את מקור הבעיה. אתה חש משותק אן מסורס על ידו? אתה לא יכול לעמוד על הרגליים שלך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כן

Doctor
    01/10/2015

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה נוספת - תגובה - תגובה

מנשה כהן
    02/10/2015

נראה לי שדי מקדנו נושא מרכזי אצלך שחשוב לטפל בו. קרא באתר שלי על "ההורים שלי"..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חתימה טובה וסליחה אם פגעתי
    ליאור
    19/09/2015

הוספת תגובה

תמונה

• חתימה טובה וסליחה אם פגעתי - תגובה

ורד מור
    20/09/2015

גמר חתימה טובה שירה

שנה טובה וכל טוב לך ולכל הקוראים
    ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דמיון מודרך. תקשור. ביבליותרפיה
    ליאור
    16/09/2015

אתם רושמים את הדברים האילו בפתיח. האם אתם משתמשים בזה לטיפול?

הוספת תגובה

תמונה

• דילגת על השאלה שלי

ליאור
    17/09/2015

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דמיון מודרך. תקשור. ביבליותרפיה - תגובה

ורד מור
    17/09/2015

שלום שירה ושנה טובה ומבורכת לך ולכולם כאן
    בעיקרון מי שמתעסק בפסיכולוגיה הוליסטית משתמש בכלים שונים ונוספים בעבודתו. ישנם הרבה כלים ושיטות, שניתן להיעזר בהם כדי להגיע לחלקים הפחות מודעים שלנו ולתפיסה רחבה יותר של מהותנו. את ציינת שלושה שאני אכן משתמשת בהם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שנה טובה ומאושרת לורד ומנשה
    שירי
    11/09/2015

תודה שאתם כאן. הלוואי ואנשים יוכלו להעזר ולא להתייאש.

הוספת תגובה

תמונה

• שנה טובה ומאושרת לורד ומנשה - תגובה

מנשה כהן
    16/09/2015

ברכות גם לך ולכל החברים/חברות כאן..
    שנה של התחדשות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה