פורום אחרי לידה - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בייבי יוגה או חוג דומה באיזור חיפה
    נטלי
    03/02/2010

הייתי רוצה להצטרף לחוג בייבי יוגה או חוג דומה באיזור חיפה. האם יש לך המלצות? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בייבי יוגה או חוג דומה באיזור חיפה - תגובה

ענבר אופק
    22/08/2012

הפייבוריטית שלי בחיפה היא דפנה לוטן
    גם יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה וגם בייבי יוגה..בהצלחה
    דש ממני :-)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בייבי יוגה

הילה שקד
    07/02/2010

הי נטלי ,

בחיפה יש את אורית שהיא מתוקה מאד שמעבירה סדנאות של בייבי יוגה 050-5662366

תמסרי לה דרישת שלום

יום נפלא
    הילה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בייבי יוגה

סימה
    22/08/2012

הי נטלי,
    זהר- רפואה טבעית משולבת היא מומחית לבייבי יוגה, ממליצה בחום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה!
    ליאת
    19/08/2012

שלום,
    אני עכשיו אשאל שאלה שאולי היא מגוחכת בעינייך אבל אני חייבת לשאול
    במשך יומיים בתי לא מתייחסת אליי,היינו אצל חמותי בסוף שבוע והיא דיברה אליה ובתי התחילה לקשקש אליה והיא גם הסתכלה עליה הרבה,ואני האמא,זו שדואגת לה,מעסיקה אותה ונמצאת איתה כל היום,אליי היא לא מתייחסת כשאני מדברת איתה אלא מפנה את הפנים לצד השני ורוצה להתעסק עם משהו אחר.אני חושבת כל הזמן מה לא בסדר איתי,אולי בניגוד לחמותי אני טיפה פחות מדברת איתה,אבל בסך הכל אני כל-כך משתדלת להעניק לה את החום ואהבה,אני שרה ורוקדת איתה וגם מדברת,גם לבעלי היא מתייחסת יותר ביומיים האחרונים,אני מרגישה תסכול גדול,אולי אני לא אמורה להרגיש אבל זה כך,מה אני אמורה לעשות במצב הזה?
    האם נתקלת במצבים כמו שלי?

אני שוב חוזרת ואומרת שיכול להיות שזה שאלה ילדותית בעינייך אבל אני רגישה בכלל ולגבי בתי בפרט.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה חשובה!

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה! - תגובה

ענבר אופק
    19/08/2012

אין שאלה ילדותית או מגוחכת בעיני!
    שאלה זאת שאלה ותקבלי עליה מענה,נקודה!
    תיראי לגבי פוסטפארטום=התק לאחר הלידה הינה תק גדושה בהורמונים
    והתייחסות לפרטים הכי קטנים כחשובים ביותר וזה בסדר גמור רק יש להיות עם היד על הדופק!
    אם משהו מרגיש לך שדורש תיקון בהתייחסות שלך כלפיו בואי תיהי עם התחושה ונסי להכיר במה שצף אצלך!
    ברגע שאנחנו נמצאות עם התחושה/הרגש ומדברות עליו מתחיל שינוי בהתייחסות שלנו וזה מצויין!
    לגבי ההתבוננות שלך על המשחק של סבתא/בעל ובתך את לרגע מתבוננת מהצד ורואה דברים שהיית רוצה לראות ברגעי המשחק שלך עם בתך אך זה קצת קשה להתבונן מן הצד בעת המשחק שלך איתה..ומה שגם לסבתא/בעל אין את כל ההתמודדויות עם התינוקת של האכלה,החלפה,שגרה יומיומית של ניהול הבית, ואיפה את באותו המקום?
    ישנו צורך לזכור את עצמך בתוך התהליך ולפנות לעצמך את הזמן לשתיית כוס הקפה לפחות..
    מקווה שקיבלת את המענה לשאלתך..חיבוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת!
    ליאת
    16/08/2012

שלום,
    האכלתי את בתי בת השלושה חודשים ונראה לי שהיא בלעה שיערה,כי היה על הפיטמה שיערה ולא הספקתי להוציא,האם אני צריכה לחשוש?
    יכול להיות לה סתימה במעיים?

לקביעת תור
    סגירה
    מודאגת!

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת! - תגובה

ענבר אופק
    16/08/2012

חסימה במעיים לא נראה לי שתהיה משערה בודדת
    לגבי חששות אני חושבת שאין אמא שלא חוששת כך שאת בסביבה טובה!
    חיבוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה!
    ליאת
    12/08/2012

שלום,
    בתי בת 3 חודשים,
    יש לה בחדר מחשב,האם זה מסוכן,זה יכול לפגוע בהתפתחות שלה?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה חשובה!

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה! - תגובה

עינת אהרן
    14/08/2012

לכל המכשירם החשמלים למינהם כגון מחשב, טלויזיה וכדומה יש קרינה שעלולה להיות מסוכנת.
    כמה בדיוק היא מסוכנת והאם היא עלולה לפגוע בהתפתחות אני לא ממש יודעת כדאי לפנות לחברת המחשבים ולשאול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם לטוס?
    ליאת
    12/08/2012

שלום,
    יש לי ילדה בת 3 חודשים,בחודש הבא אני ובעלי מתכננים לטוס לאילת ורוצים לקחת את הילדה איתנו,השאלה שלי היא,האם מותר לטוס עם תינוקת בת 3 חודשים?שינויי הגובה לא יכולים להזיק לשמיעה שלה?
    יכול להיות לא כאבי אוזניים כתוצאה מהטיסה?
    מה דעתך?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    האם לטוס?

הוספת תגובה

תמונה

• האם לטוס? - תגובה

עינת אהרן
    14/08/2012

ליאת שלום,
    למיטב ידיעתי אין בעיה להטיס תינוקת בת 3 חודשים.
    אם את מניקה אותה הכי טוב להניק בהמראה ובנחיתה זה יקל מאוד על כאבי האוזנים.
    תבלו.
    עינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כסאח עם הבעל
    אלכס
    05/08/2012

שלום, אנחנו 3 שבועות לאחר הלידה ובעזרת השם יש לנו ילדה מקסימה אבל ביחסים שלנו נוצר פער גדול ואני נואשת, רציתי לשאול אתכם מה עושים.
    בעלי הוא אדם מקסים ואוהב, הוא משקיע הרבה, בשבועיים הראשונים הוא נשאר ער במשך רוב הלילות ועזר לי כשהייתי מתוסכלת ועצבנית, אמא שלו נמצאת איתנו רוב הזמן ותומכת ובימים האחרונים הוא מאד עייף כי מכריחים אותו לבוא מוקדם ולהישאר עד מאוחר בצבא, הוא חוזר הביתה ומסרב לישון, במקום זה הוא ממלא את הזמן הפנוי במשחקי מחשב וצפייה בטלויזיה, בלילה הוא עייף מדי וכשאני מבקשת ממנו פעם אחת להוציא גיהוק או להחליף חיתול כי אני שבורה מעייפות הוא מסכים ונרדם מול הפנים שלי ככה כמה פעמים עד שאני מתעצבנת ועושה בעצמי, או שהוא אומר שהוא לא מסוגל או הכי גרוע הוא קם לעשות ונרדם תוך כדי הליכה וזה מפחיד לתת לו להרים אותה! דיברתי איתו שוב ושוב ושום דבר לא השתנה חוץ מזה שכבר יומיים ברצף הוא מתעורר ופשוט הולך לאימא שלו לבקש ממנה שתחליף חיתול במקומו כי הוא לא מסוגל.
    שמרתי עליו טינה וכעס במשך ימים עד שהתפרצתי ודיברנו על זה, ושוב כלום לא השתנה חוץ מזה שאני יותר ויותר כועסת עליו ובאיזשהו מקום מרגישה שלא רק שהפסקתי לאהוב אותו, אני מתחילה לשנוא אותו. אני לא יודעת מה לעשות עם עצמי, הוא אדם נהדר ואהבתי אותו יותר מכל דבר אחר, לא יודעת מה לעשות. תעזרו לי

לקביעת תור
    סגירה
    כסאח עם הבעל

הוספת תגובה

תמונה

• כסאח עם הבעל - תגובה

ענבר אופק
    06/08/2012

לא פשוט ולגמרי מובן אלכס
    אני ממליצה לך לפתוח איתו שיחה כאשר שניכם לבד
    לגמרי ללא נוכחות התינוקת,ללכת לטייל רק שניכם בשעות הערב ולתת לעצמך מנוחה מהטיפול בתינוקת לערב אחד,
    בשיחה הזאת תפתחי את שעל ליבך במקום מושכל ומודע,בלי התפרצות, כרגע אני ממליצה לך לכתוב בנקודות מה חשוב לך שיעשה!
    שיהיה בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר שיתוף פעולה מצד בעלי
    סיגל
    01/08/2012

היי,
    רציתי להתייעץ/לשפוך ת'לב בעניין המטריד אותי מאז הלידה (קרוב לחצי שנה) בעלי פשוטו כמשמעו- לא משתתף בגידול/טיפול בתינוקת שלנו. מהיום שנולדה הוא פשוט לא עושה כלום ומסרב לשתף פעולה ואם אני מבקשת שיעשה משהו הוא קורא לי "מפקדת" או "חופרת"- כאילו שמדובר בבקשה אישית עבורי ולא משהו לטובת התינוקת.
    אני פונה אליו ופניתי כבר בכל לשון של בקשה-תמיד בצורה יפה. הוא הבהיר לי יום אחד שהוא פשוט לא רוצה. כן כן כמו שאתן קוראות. הוא לטענתו "מביא כסף הבית" אפע"פ שגם אני בקרוב אחזור לעבודתי ואביא סכום כסף מכובד. בנוסף הוא מוכן לעשות "דברים בבית" כגון כביסות, לזרוק זבל וקניות.
    המצב הזה לא מקובל עליי והבהרתי לו את זה המון פעמים, מה שגורם למתיחות וריבים על בסיס יומי כמעט. אני מרגישה שכל הנטל וחוסר שיתוף הפעולה שלו הזה פוגע בי ובנו. הוא מתנהג כמו גבר פרימיטיבי וזה יוצר אצלי סלידה וכעס כלפיו. אני לא רואה סיבה לזוגיות הזאת הרי הוא יותר מעיק מאשר מועיל, גורם לי לתסכולים וכעסים ובאופן כללי נותן לי הרגשה שאני עושה את ה-כ-ל והוא רק הולך לעבודה וחוזר, כלומר יש אותי ואת התינוקת ויש אותו. אני כאמור תמיד מנסה לגרום לו להתקרב אליה- שישחק איתה לפחות, ידבר איתה, אבל זה לא בא לו באופן טבעי, הוא מצחקק אליה קצת, עושה לה פרצוף ובזה מסתכם היחס היומי שלו. הוא חוזר לעניין שבאמת מעסיק אותו וחשוב לו. המחשב. אולי אני אחבר לה מקלדת? אולי הוא יתחבר אליה יותר.

יש לציין שלפני הלידה הוא עשה רושם שלא יהיה בעייתי בכל הנושא הזה של הטיפול בתינוקת ואפילו להיפך- הוא הביע המון התעניינות בכל הקשור לנושא.
    אני כבר לא יודעת איך להתנהג איתו. מה עושים כשהבעל מסרב לשתף פעולה? איך אפשר לחיות כך?

לקביעת תור
    סגירה
    חוסר שיתוף פעולה מצד בעלי

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר שיתוף פעולה מצד בעלי - תגובה

ענבר אופק
    02/08/2012

סיגל יקרה
    האם פתחת את הנושא מולו שלא בזמן לחוץ ?
    מבחינה הישרדותית כאשר נולד תינוק נוצרת דואליות בין אמא לתינוק ממש בועה שלא ניתן להיכנס לתוכה והבעל מהווה (סליחה על הנאמר) רק מפרנס,פונקציונלי בלבד ומרגיש מחוץ לתמונה לכן הכעס בא לידי ביטוי בדרך הזאת..שלא רוצה לעזור בכלום עם התינוק..
    ממליצה בחום לארגן בייביסיטר לשעה שעתיים,מחר טו באב אז בכלל מתאים :-)
    ללכת לבית קפה/מסעדה אהובה שתזכיר לכם איך הייתם לפני שנולדה הנסיכה ולפתוח את הלב!
    תחזרי לעדכן יקרה
    וחג אהבה שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איחור במחזור אחרי הלידה
    ברכה
    31/07/2012

שלום
    אני עוד מעט בת 36 ילדתי ליפני חמישה חודשים בן ויש לי תאומים בני 10 וחצי עוד מעט לידות לאחר הפרייה ההיריון האחרון היה מהחזרת עוברים מוקפאים יש לציין שעשיתי הפריה וזה שלא מצאו בי ובבעלי בעיה ואמרו שסיבה לא ידועה בלידה קיבלתי מחזור רק אחרי 4 חודשים וכשומרת טהרה שניסיתי ליבדוק היה דימום וכל פעם עד שבדקתי אצל רופא גם משום שהייתי צריכה לללכת כי אני אחרי לידה הרופא בדיוק אמר שאני ליפני המחזור ואחרי שבוע קיבלתי ומאז קרוב לחודש אני לא קיבלתי מה זה יכול להיות?? אולי זה מהלידה ליפני ההריון הייתי מקבלת מחזור פעם ב3 שבועות (שזה פעמיים בחודש) הייתי צריכה לקבל ליפני כשבועיים...אשמח לקבל תשובה תודה ולילה טוב

לקביעת תור
    סגירה
    איחור במחזור אחרי הלידה

הוספת תגובה

תמונה

• רציתי לומר שהיום בבוקר קיבלתי

ברכה
    01/08/2012

אך בכל זאת אשמח לקבל מידע על המחזור שאחרי לידה אם חוזר בדיוק כמו שהיה...תודה ויום טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום אחרי הלידה
    אלכס
    28/07/2012

היי, רציתי לשאול עוד משהו
    בימים הראשונים אחרי הלידה היה לי דימום חזק שהלך ונחלש, היום אני שבועיים פחות יום מאז הלידה. הדימום החלש נמשך, ובימים האחרונים כבר היה במצב של כתמים חלשים ואז אתמול בערב הוא שוב התחזק בבת אחת, היו 2-3 כרישי דם והדימום עצמו קיבל גוון מאד אדום, האם זה יכול לקרות או שיש צורך לפנות בדחיפות לרופא?

לקביעת תור
    סגירה
    דימום אחרי הלידה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום אחרי הלידה - תגובה

עינת אהרן
    29/07/2012

נשמע מאוד מאוד נורמלי אך ליתר ביטחון מעבירה לפורום של גניקולוגיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• העברת הודעה לפורום אחר

עינת אהרן
    29/07/2012

לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: [a href='Forums/פורום_גניקולוגיה_רפואת_נשים' id=link]גניקולוגיה - רפואת נשים[/a].

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קצב ההתפתחות של התינוקות היום
    אלכס
    29/07/2012

היי, סוף סוף אני באה אליכם עם שאלה שאין בה לחץ או תסכול, משהו שחשבתי עליו בימים האחרונים.
    במסגרת הלימודים שלי בפסיכולוגיה עברתי קורס פסיכולוגיה התפתחותית באוניברסיטה הפתוחה, כשנכנסתי להריון קראתי הרבה ספרים על מהלך ההיריון, גידול והתפתחות הילדים.
    ובואו נודה שכשבתי, שתהיה בריאה, בגיל כמה ימים התחילה לחייך באופן ברור ולעקוב עם מבטה אחרי דברים, בגיל שבועיים עשתה מספר פעמים משהו שללא ספק היה צחוק ובכללי, הראתה התפתחות קוגניטיבית מאד מהירה לעומת הגילאים שעליהם מדברים בספרים, אני התחלתי לתהות, האם מדובר במשהו אינדיבידואלי או שקצב ההתפתחות של הילדים גדל היום? כמו למשל בנות, אומרים שלפני הרבה שנים, רוב המתבגרות היו מקבלות מחזור בגיל 17, היום הרוב הוא מסביב ל12 ויש כאלה שמקבלות אפילו בגיל 8.
    אני לא יודעת עם השאלה הזאת באמת מתאימה לכאן אבל חשבתי לעצמי שיש לכם ניסיון עם ילדים ותשמחו לחלוק איתי את דעתכם.

הוספת תגובה

תמונה

• קצב ההתפתחות של התינוקות היום - תגובה

עינת אהרן
    29/07/2012

אלכס,
    כל אחד ואחת והקצב שלו, שלך ללא ספק מחוננת :)

תהני ממנה
    עינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחטבי גוף
    יעל
    25/07/2012

שלום ברצוני לישאול האם מותר להשתמש במחטבי גוף (לבטן) כמה ימים אחרי הלידה??

לקביעת תור
    סגירה
    מחטבי גוף

הוספת תגובה

תמונה

• מחכה לתשובה

יעל
    27/07/2012

למה אף אחד לא עונה לי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחטבי גוף - תגובה

עינת אהרן
    27/07/2012

ענת שלום,
    אני לא מכירה שום הנחיה בנוגע למחטבי גוף.

שבת שלם
    עינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שעות שינה- שאלה חשובה!
    אלכס
    23/07/2012

שלום, זאת שוב אני, רציתי לשאול משהו חשוב.
    בתי יש לה בעזרת השם תאבון בריא, בימים האחרונים הייתה בשגרה של להתעורר כל שעתיים ולאכול מכל שד.
    ביומיים האחרונים אני רואה אותה מנסה להתעורר, היא מתמתחת ועושה קולות אבל אז חוזרת לישון, וזה נמשך ככה מעבר לשלוש שעות, ההרגשה היא שקשה לה לקום.
    האם מדובר בחולשה או שסתם קשה לה לקום בגלל מזג האוויר החם או הנוחות או כל דבר אחר? האם התופעה היא תקינה והאם צריך להעיר אותה בכל זאת כל כמה זמן כדי שתאכל? כי קרובי משפחה אומרים לי לתת לה לישון כמה שהיא רוצה אבל זה מלחיץ אותי.
    עוד משהו ששמתי לב אליו זה שהיא יונקת פחות זמן ולעתים אפילו מסרבת לאכול מהצד השני (נרדמת לאחר החלפת החיתול או לא רוצה), וגם כשהיא יונקת היא הרבה פעמים משחררת ומתחילה להסתכל מסביב, לעתים עושה תנועות כאילו רוצה עוד אבל אז כשמכניסה את הפטמה לפה עושה פנים חמוצות ומשחררת או סתם משחקת עם הפטמה.
    יש לי תור לטיפת חלב ביום ראשון הבא כשימלאו לה שבועיים ואני לא רוצה לטרטר אותה יותר מדי החוצה כי אנחנו גרים בקומה רביעית וכי אני לא בטוחה שזה רעיון טוב בגיל הזה להוציא אותה בחום הזה (שזה אגב שאלתי הקודמת)
    האם זה תופעות תקינות או משהו שכדאי לפנות איתו לטיפת חלב בדחיפות? ואגב, רופא ילדים יש בטיפת חלב או שצריך לרשום אותה לקופת החולים שלי? איך זה עובד?

לקביעת תור
    סגירה
    שעות שינה- שאלה חשובה!

הוספת תגובה

תמונה

• שעות שינה- שאלה חשובה! - תגובה

ענבר אופק
    24/07/2012

היי יקרה
    קודם כל מזל טוב ללידה!
    לגבי שאלותייך
    1.חזרה לכושר הינה לאחר 6שבועות משכב לידה ובדיקת רופא
    שימי לב לרצפת אגן ולמעמסה עליה מבחינת האימונים לאחר 6 שבועות.
    2.לגבי יציאה מהבית זה עניין סובייקטיבי כל אחת והאג׳נדה שלה יש שיחליטו ש40 יום הן לא יוצאות ויהי מה ויש שאחרי יום כבר יסתובבו בקניון
    3.לגבי טיפול מניעתי לעקיצות יתושים ישנם תרסיסים טבעיים שנמכרים בבתי הטבע וניתן לשים על התינוק,היוועצו ברוקח/במוכרת טרם הרכישה!
    4.לגבי הנושא של להעיר תינוק לאכילה הכל תלוי במשקל אם היא מתחת ל3 קילו יועצות ההנקה ממליצות להעיר לאכילה ואם מעבר אז לתת לפי ביקוש.
    5.רופא ילדים בקופח!
    !!!הערה חשובה!!!
    את יכולה לבדוק לפי כמות החיתולים הרטובים את מדד התזונה שלה
    אם יש 5 חיתולים רטובים בפיפי אבל ממש מלאים הכל בסדר ואם פחות אז תעירי לאכילה יזומה.

בהצלחה ושיהיה פוסט קל ונעים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שעות שינה- שאלה חשובה! - תגובה - תגובה

עינת אהרן
    24/07/2012

אלכס,
    אופס רק עכשיו אני רואה שענבר ענתה לך כ"כ יפה.
    אי רק מבקשת להוסיף אני אראה לשאלות הרבות שיש לך שהן הכי טבעיות וברורות בעולם כי לראשונה את מתמודדת עם תינוקת כ"כ קטנה בבית.
    אני ממליצה לך בחום לפנות למדריכה או יועצת הנקה שיוכלו ללוות אותך בנושא הזה ולתת לך הנחיות ועזרה בהתאם לצורך.
    בנוסף מלווה לאחר לידה תוכל להיות לך לעזר ולתת מענה במגוון נושאים הקשורים לקטנה.
    אשמח לעזור לך למצוא אם תספרי לי איפה את גרה.

ימים טובים ותהני מהאמהות
    עינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

אלכס
    24/07/2012

אני גרה בערד ואשמח באמת עם תעזרי לי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה - תגובה

עינת אהרן
    24/07/2012

בשמחה.
    את רוצה מדריכת הנקה, מלווה לאחר לידה - מה יהיה לך כרגע הכי הרבה עזר?
    כל הכבוד על בקשת העזרה, אני מעריכה כל כך אמהות שיודעות לבקש אותה.
    עינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא בטוחה

אלכס
    25/07/2012

האם את יכולה להסביר לי מה ההבדל בין שני המקצועות?
    נשמע לי כאילו אני יותר זקוקה לעזרה של מלווה לאחר לידה אבל פעם ראשונה אני שומעת שזה קיים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא בטוחה - תגובה

עינת אהרן
    25/07/2012

יועצת או מדריכת הנקה מומחית בתחום של הנקה פרופר. היא תגיע אליך ותהיה במעקב אצלה רק סביב הנושא של האכלה של הקטנה.
    מלווה לאחר לידה באה עם מגוון של כלים בלי התמחות של הנקה אלא ידע בסיסי, אך היקף נרחב של מידע שיוכל להיות לך לעזר רב סביב הגידול וההתפתחות של התינוקת שלך.
    אני מזמינה אותך להכנס לאתר שלי ולקרוא קצת.

בתחושתי גם מלווה לאחר לידה יותר מתאימה לך כרגע אבל תקראי קצת ותחליטי.

יום מצוין
    עינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח עם תעזרי לי למצוא

אלכס
    25/07/2012

יש לי עוד שאלה, סליחה שאני קצת מציקה.
    כבר ראית את ההודעה על הגזים וענית לי, ותודה על תגובתך המהירה כי הרגעת אותי
    אבל רציתי לשאול, האם יכול להיות קשר בין גזים ליציאות? אם לא, איך מבדילים?
    כי מאתמול אני רואה את הקטנה מתאמצת ומתאמצת, אתמול זה נגמר בכמה גזים שהצליחה להוציא ונרגעה אבל היום הרגיש לי כאילו יש לה פחות יציאות, גם בכמות וגם בפעמים, כאילו שהיא לא מצליחה לעשות יציאה כמו טובה ומתאמצת.
    האמת נראה לי אני עצמי התחלתי לסבול מגזים בשעות האחרונות, האם יש משהו חוץ מעיסוי שאוכל לעשות? בכל זאת הטבור שלה מפחיד אותי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח עם תעזרי לי למצוא - תגובה

עינת אהרן
    26/07/2012

אלכס,
    הכאבים כתוצאה מגזים בד"כ מופיעים בערב. הם מלווים בבכי, כיווץ בבטן, אי אפשר לפספס. יכול להיות שבמקביל יש גם סבל מסוים מעצירות אני לא יודעת.
    יכול להיות שהגזים אצלך גם קשורים בגזים שלה, אולי אכלת משהו שגורם לגזים. חשוב לדעת גם שנשים רבות מדווחות על גזים אחרי לידה וזה כתוצאה מחולשה של רצפת אגן וללא קשר לתזונה.
    יכול מאוד לעזור עיסוי, מנשא, תנועה עם הגוף ועוד.
    ממלוציה לך בחום לפנות למלווה לאחר לידה.
    סוף שבוע נעים
    עינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גזים אצל תינוק בן שבוע ושלוש יום?
    אלכס
    25/07/2012

היי, אתמול בתי בת השבוע ושלוש יום (היריון ראשון) התחילה לבכות לקראת הערב בכי של מצוקה, ולא של רעב.
    ניסיתי להאכיל אותה, הוצאתי לה גיהוק, החלפתי חיתול, היא סירבה לישון אז התחלתי לבדוק עם הבגד מכאיב לה, לא מצאתי דבר. אבל כל הזמן הייתה לי ההרגשה כאילו היא סובלת מגזים כי היו לה הרבה גזים אבל בלי יציאה, ולפני כל פעם שהיא התחילה לצרוח הפנים שלה האדימו, הבטן התנפחה והיא נראתה כאילו היא מתאמצת.
    אחרי שעות על גבי שעות שזה נמשך היא עשתה קקי ונרדמה.
    היום בבוקר היא עשתה קצת קקי ולא הפסיקה לעשות כאילו היא מתאמצת להוציא עוד, בזמן שהחלפתי לה חיתול וניקיתי ראיתי שיוצא כל פעם ממש קצת (צבע ומרקם רגילים)
    אני כמעט בטוחה שזה מציק לה אבל התחלתי לחפש מידע בספרים ובאינטרנט ובכל מקום כתוב שבעיות גזים מתחילות משבוע רביעי ומעלה, האם ייתכן? אני יודעת שכל אחד מתפתח בקצב שלו, אבל לקפוץ משבוע רביעי לשבוע ראשון וחצי, יש הבדל גדול.
    האם יש משהו שאני יכולה לעשות? לשנות משהו בהרגלי האכילה שלי? אני משתדלת לשתות הרבה ולמען האמת אחרי הלידה איבדתי לגמרי את התיאבון ואכלתי דברים שהם לא טובים ולא בריאים, עכשיו אני מנסה לבנות לעצמי ארוחות בריאות לאט לאט.
    עשיתי לה את התרגיל עם הצמדת הברכיים לבטן, ניסיתי ללטף לה את הבטן אבל העיסויים שממליצים אני מפחדת לעשות כי הטבור שלה עומד ליפול בכל רגע ואני מאד מפחדת לתלוש אותו בטעות.
    תודה מראש על תשובתכם, כל כך טוב שיש פורום שכזה!

הוספת תגובה

תמונה

• משהו ששכחתי לציין

אלכס
    25/07/2012

אני מניקה אותה הנקה מלאה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משהו ששכחתי לציין - תגובה

עינת אהרן
    25/07/2012

אלכס כל הכבוד על ההנקה המלאה, את נותנת את הטוב ביותר עבור התינוקת שלך.
    נשמע ממה שאת מתארת שאכן מדובר בגזים. אני לא יודעת היכן קראת אבל גזים יכולים להתחיל כבר בימים הראשונים וכמו שכתבת לכל אחד הקצב שלו....
    עיסוי יכול מאוד לעזור, עיסוי שהוא במהלך היום ולא דווקא בזמן התקף כיוון שבזמן התקף פחות נעים להם שנוגעים בהם. הכוונה היא ליצר תנועה במערכת העיכול במהלך כל היום...
    וכמו שכבר אמרנו מלווה לאחר לידה....

רק טוב
    עינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת מאוד-בבקשה עזרה
    ליאת
    24/07/2012

היי,
    בתי כמעט בת 3 חודשים,
    אני נותנת לה מטרנה,עד עכשיו ניסיתי להתאים את כמות המים לאבקה זאת אומרת שאם נתתי לה כמות של 140 מים אז אבקה זה 1.5 וזה עלה למאה חמישים,
    היום הבנתי אחרי כמה שבועות שזה לא נכון לעשות ככה והפחתתי לה מהמזון ועכשיו אני אתקן,אבל אני פוחדת שנגרם לה נזק אני עכשיו אתן לה 3 כפות.
    יכול להיות שפגעתי בה?
    האם נתקלת בעוד אמהות שעשו טעות כזו,כי אני מרגישה ממש נורא.

תודה

נ.ב לפני חודש וחצי נתתי לה סימילאק שזה היו שתי כפות וזה היה כמעט מדויק,אבל כשעברתי למטרנה הכל השתבש,זה בגלל סוג האבקה.

לקביעת תור
    סגירה
    מודאגת מאוד-בבקשה עזרה

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת מאוד-בבקשה עזרה - תגובה

ענבר אופק
    24/07/2012

היי דניאלה
    תיראי לגבי הכנת מטרנה או כל תחליף אחר על כל 60מל׳ יש לשים כפית
    מה שאומר 120מל׳ 2 כפיות ו180 מל 3 כפיות.
    לגבי תחושת האשמה שלך אוטומטית כשנולדת אמא לראשונה נולדת גם תחושת האשמה!
    ולגבי נזק אין לי את הכלים לאמוד אם כן או לא ולכן רצוי שתפני את שאלתך לרופא הילדים.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתי שאלות חשובות
    ליאת
    22/07/2012

שלום,
    בתי בת חודשיים,באילו דרכים אני יכולה לגרות אותה?
    שאלה נוספת:הבוקר נתתי ויטמיןdעם האוכל והיא פלטה כמות של אוכל,מה עליי לעשות?
    לתת לה שוב?אני עושה לה הפסקות והפעם המשכתי לתת לה יותר ויכול להיות שבגלל זה היא פלטה

מחכה לתשובה

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שתי שאלות חשובות

הוספת תגובה

תמונה

• מחכה לתשובה

ליאת
    24/07/2012

רק ממני התעלמתם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתי שאלות חשובות - תגובה

ענבר אופק
    24/07/2012

היי ליאת
    חופש גדול עם הילדים לעיתים קצת מקשה עלי לפחות.. אז סליחה שלא ענינו לשאלתך עד כה..
    גירוי למטרת התפתחות מומלץ להשכיב כמה שיותר על הבטן כדי לחזק את חגורת הכתפיים!
    לשים לה משחק מעניין במיטה ולראות שהיא עוקבת אחריו,יכול להיות שכלל לא תגלה בו עניין הצעצוע הכי כיפי בגילאים האלו זאת אמא!
    מבחינת מתן ויטמין או כל תרופה ברגע שפולטים/מקיאים אותה אין צורך לתת מחדש כיוון שמשהו בכל זאת נכנס!
    ולפעמים פליטה נובעת בגלל שלא עושים גרפס יש תינוקות שצריכים שיחזיקו אותם חצי שעה בצורה אנכית כדי שלא יפלטו ובזמן הזה יוצאים כמה וכמה גרפסים שימי לב איך את מאכילה אותה שלא יכנס אויר בזמן האכילה, אם את מניקה אז את יודעת מתי יש ואקום ואין כניסת אויר ואם את מאכילה אותה מבקבוק רצוי לראות שלא נכנס אויר או להשתמש בבקבוק שאין בו בועות/כניסת אויר יש היום כל מני סוגים..בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה