פורום כושר גופני לילדים, כושר גופני לנוער - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• להפסיק לגבוה
    עידו
    23/08/2009

שלום,
    שמי עידו אני בן 12 שוקל 42-43 וגובהי 1.60.
    אני משחק כדורסל 3 פעמים בשבוע שעה וחצי ,בזמן האחרון התחלתי ללכת לחדר כושר,
    אני אוכל טוב ואני בזמן האחרון נהיתי מקלון .
    האם אני יכול להפסיק לגבוה ביגלל החדר כושר ?

אשמח לקבל תשובה מהירה !!!
    תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    להפסיק לגבוה

הוספת תגובה

תמונה

• חדר כושר וגדילה

לוטם דובינסקי
    23/09/2009

שלום עידו
    אימוני התנגדות בחדר כושר אינם פוגעים בגדילה !
    במידה והאימון אינו מבוקר - העומס גדול מידי, התרגילים אינם מבוצעים בטכניקה הנכונה, התזונה אינה מספקת או שניהם גם יחד, הגדילה יכולה להעצר ורקמות נוספות יכולות להפגע כמו מפרקים, עצמות, שרירים ועוד.
    ישנה חשיבות גדולה מאוד, במיוחד בגיל ההתבגרות להתאמן באופן מאוזן ע"מ לשמור על עקומות עמוד השדרה ועל מנחו של השלד. אימון של שרירי החזה בלבד לדוגמה, ללא מתיחות מתאימות יכול להביא לכך שהכתפיים ייטו לפנים - לאורך זמן זה יכול לגרום לשינויים בעקומות עמוד השדרה ולכאבים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגובה שלי גבוה לגילי =\

רחלי
    13/11/2009

הייי, שמי רחלי בת 12, המשקל שלי 39 והגובה 1.59 !
    אני רק בכיתה ו' והגובה שלי ממש גבוה... אני הג'ירפה של הכיתה !
    האם יש אפשרות מסויימת להפסיק לגבוה לכמה זמן ?

בברכה, רחלי .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה להפסיק לגבוה

לוטם דובינסקי
    15/11/2009

שלום רחלי,
    את באמת מעט גבוהה לגילך אך יש הרבה בנות גבוהות ממך...
    ממוצע גילם של הורייך (עם נטיה קלה לגובהה של אמך) יכול לנבות (בערך) את גובהך הסופי.
    אין אפשרות להפסיק לגבוהה...השתדלי להסתכל על חצי הכוס המלאה...ישנן לא מעט יתרונות בכך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום...

דני
    24/06/2012

אני בן 17 1.90 מה עושיםם בכדי להפסיק את הגובה שלי?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות גופנית זה טוב !
    ניר
    23/06/2012

היי, קוראים לי ניר, אני בת 16 ומתאמנת כבר שנה וחצי...
    אני עושה פעילות גופנית קבועה, שמתבצעת כמעט בכל יום...
    בתוך הפעילות הגופנית שלי נכללים: שחיה, ריצה, פיתוח שרירים (אימוני כוח), קיקבוקס...
    אני מאוד אוהבת ספורט וחוץ מאהבה לכך אני מודעת לחשיבות הרבה שבו!
    הבעיה שלי היא כזו: אני מאוד אוהבת לרוץ, ורצה כבר מעל לשנה... אבל בזמן האחרון ניהיה לי קשה לרוץ, ולאו דווקא פיזית - אלה פסיכולוגית... אני מתחילה לרוץ או רק עולה המחשבה על כך וניהיה לי פחד... פחד שלא אצליח או שיהיה לי קשה...
    אני יודעת שאני בכושר המתאים, ושאני מוסגלת... אבל משהו בראש שלי פשוט עוצר אותי מלהצליח... יש למישהו עצה בישבילי? אשמח לשמוע דעות ועצות...

לקביעת תור
    סגירה
    פעילות גופנית זה טוב !

הוספת תגובה

תמונה

• מערך אימונים למסה ותפריט
    גל
    04/06/2012

ברצוני לחזור להתאמן שוב ואני רוצה לדעת כמה פרטים לפני שאני מתחיל.
    האם תכנית אימונים זאת מתאימה למאסה?
    חזה:
    לחיצת חזה עם מוט בספסל שטוח 8X2
    לחיצת חזה עם משקולות בשיפוע תחתון 10X2
    גב:
    מסור 10X2
    מתח 6X2
    כתפיים:
    לחיצת כתפיים עם משקולות 8X2
    יד קדמית:
    כפיפת מרפקים עם דאמבלים 6X2
    יד אחורית:
    Kickback 2X8
    בטן:
    כפיפות בטן עם פלטה על החזה 12X3
    רגליים:
    סקוואט 12X4

ולחלק השני:
    1)אני יודע שצריך להתחיל בדיאטה מסוימת,הבנתי שיש דיאטה מלוכלכת ונקייה,מה ההבדל?
    2)כמה אני צריך לצרוך מכל אב מזון?
    3)אם אני עושה מאסה כמה קלוריות אצתרך להוסיף לBMR.
    4)במידה ואני מתאמן,באיזה מד BMR אני צריך להשתמש?של עבודה פיזית
    קלה?

תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    מערך אימונים למסה ותפריט

הוספת תגובה

תמונה

• מערך אימונים למסה ותפריט - תגובה

יעל דגן
    14/06/2012

היי גל,
    בוא נעשה רגע קצת סדר בבלאגן...
    לפי הדברים שכתבת אני מבינה שהתאמנת בעבר, נכון? לפני כמה זמן זה היה? ולאורך כמה זמן?
    בן כמה אתה?
    לא שמעתי על דיאטה "נקייה ומלוכלכת".
    מהם הרגלי התזונה שלך כיום?
    ומה זה מד BMR? אני חושבת שהתבלבלת קצת... אולי התכוונת לBMI?

כדי שאוכל לענות לך כראוי אני צריכה תשובות לפחות לשאלות האלה,
    סה''כ תכנית האימונים נראית טוב,
    אבל זה תלוי בעוד גורמים ולכן חשוב שתענה לי על השאלות

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות לשאלות שלך

גל
    15/06/2012

התאמנתי לפני שנתיים למשך חצי שנה בערך.
    אני כרגע בן 16,שוקל 74 ובגובה של מטר 78.
    כיום הרגלי התזונה שלי לא בדיוק מסודרים,בבוקר בדרך כלל
    תה,ב-10 וחצי זוג לחמניות - בדרך כלל עם נקניק או פסטרמה.
    בצהריים בדרך כלל משהו חלבי כמו יוגורט עם גרנולה או דגנים
    ובערב אורז עם עוף,תפוחי אדמה ובשר-זה הרעיון.
    מד BMR - נועד לחשב כמה קלוריות
    אדם מוציא ביום.
    כשקראתי לגבי תפריט של מסה הבנתי שיש שני דרכים-נקייה - להוסיף למדד
    הBMR כ500 כלוריות נוספות ולאכול בדיוק לפי התפריט.
    מסה מלוכלכת- להוסיף בין 800 ל-1000 כלוריות והעיקר הוא להגיע לכמות החלבונים
    שצריך(2 גרם חלבון לכל קילו).

תודה רבה על העזרה יעל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות לשאלות שלך - תגובה

יעל דגן
    18/06/2012

היי גל,
    עכשיו הבנתי קצת יותר למה התכוונת... BMR = לכמות הקלוריות אותה אנו מוציאים על הליכי הגוף הכללים ( הדברים שנראים לנו בסיסיים ביותר דורשים המון אנרגיה כגון- נשימה, חשיבה וכ'ו) ללא חישוב ההוצאה האנרגטית במהלך אימון. חישוב ההוצאה ("שריפת הקלוריות" תלוי בסוג ובעצימות האימון. אני מציעה שתתחיל להתאמן ואחר כך נתעסק בחישוב המדויק של ההכנסה וההוצאה הקלורית שלך.
    מה גם שכדאי שתשפר את התזונה שלך (|כמו שאמרת בעצמך).
    בגילך חשוב מאוד להקפיד על תזונה ראויה מאחר והגוף עובר המון שינויים והליכי גדילה.
    תתחיל לאט, לאט. קודם כל תכניס ארוחת בוקר טובה יותר, תתחיל בקטן תוספת קטנה ליד התה שאתה שותה. אחר כך נתקדם. אין טעם לעשות שינוי קיצוני מעט, חשוב להתחיל בהדרגה כדי שתוכל להתמיד ולאמץ את השינוי כאורך חיים.
    בעניין האימון עצמו. מאחר והתאמנת לפני הרבה זמן כדאי להתחיל במספר חזרות גדול יותר לפחות בשבועיים שלושה הראשונים, 15-20 חזרות לכל תרגיל עם משקל נמוך יחסית כדי להכין את הגוף כראוי. לא יותר מפעמיים בשבוע. התרגילים עצמם נשמעים בסדר גמור, אבל חשוב שתבצע אותם ליד מדריך כדי לוודא שאתה לא עושה טעויות שעלולות לגרום לפציעות גם אם בשלב מאוחר יותר.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה לך

גל
    18/06/2012

תודה רבה על הכל,אני יחל ליישם הכל ממחר כבר.
    בפורום של תזונת ספורט לצערי לא עונים,האם את יכולה
    להמליץ לי מה לאכול עם התה של הבוקר?בעצם את השלבים שאת
    חושבת שכדאי שאני יעשה ואילו מאכלים מומלצים.
    תודה רבה לך יעל!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה לך - תגובה

יעל דגן
    21/06/2012

היי גל, קודם כל כל הכבוד לך על הרצינות והמוטיבציה, אין לי ספק שתצליח.
    בעניין התזונה- אני לא תזונאית ולכן כל מה שאוכל להגיד לך הוא בגדר המלצה בלבד ומהידע הבסיסי שיש לי בנושא, זה מספיק טוב להתחלה אבל חשוב שתדע שכל תפריט מותאם אישית לכל אדם.
    בתור התחלה המטרה שלך צריכה להיות אכילת ארוחות מסודרות וקבועות. כרגע אם אני לא טועה אתה אוכל שלוש ארוחות פחות או יותר, שזה בסדר, התחלה טובה. כדי לשפר את זה תוסיף ליד התה שלך כל מה שעולה בדעתך- (תפוח, עוגיה, פרוסה וכ'ו), אם קשה לך לאכול בבוקר אתה בהחלט יכול לאכול עוגיה קטנה ליד התה כדי להרגיל את הגוף לארוחה בבוקר, אחרי מספר שבועות תחליף את העוגיה במשהו בריא יותר, אבל כרגע מה שחשוב זה להתרגל לכמות וסדר מסויים של ארוחות ביום. נסה להוסיף עוד משהו קטן בין ארוחת הבוקר לצהריים (יכול להיות חטיף אנרגיה/ פרי/כריך). היעד שלך בשבועות הקרובים הוא לאכול ארבע ארוחות ביום. ברגע שתתרגל לזה ניתן יהיה לשנות את התפריט לבריא ומזין יותר. אל תשכח לאכול משהו קטן לפני אימון, וארוחה מזינה אחריו.
    אשמח לשמוע איך הולך ,
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

גל
    21/06/2012

קודם כל תודה רבה על העידוד והמחמאות.
    שאלתי בפורום של תזונת כושר לפני שבוע בערך כדי לקבל עזרה מקצועית
    בנושא התזונה אבל לצערי לא ענו,אפשר להסתדר בינתיים ומאוחר יותר
    אלך לתזונאית ונרכיב תפריט.
    בנוגע לארוחת הבוקר-התחלתי לאכול יוגורט עם דגני ברנפלקס(דגנים מלאים) כי התה
    לא ממש היה לטעמי בכל מקרה ואני ינסה להכניס גם פרי בין הבוקר לצהריים ולאט
    לאט לקבוע זמנים לארוחות ולא לפספס שום ארוחה.
    תודה על על העזרה יעל,אני אעדכן אותך בעוד חודש איך הולך,יום נעים!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרגילים לילדה עם השמנה
    מתעניינת
    13/06/2012

תריגלים שאפשר לעשות בבית לילדה בת 13, עם השמנת יתר?
    משהו פשוט.. ?

לקביעת תור
    סגירה
    תרגילים לילדה עם השמנה

הוספת תגובה

תמונה

• תרגילים לילדה עם השמנה - תגובה

יעל דגן
    14/06/2012

היי,
    בטיפול בהשמנת יתר הדבר החשוב ביותר הוא קודם כל התזונה. וגם כאן כדאי להתחיל בארוחות מסודרות, ולאחר מכן לטפל בסוג האוכל. בעניין התרגילים, ביצוע של מספר כפיפות בטן ושכיבות שמיכה לא יביא אותה לפתרון, ולכן אני מציעה למצוא פעילות גופנית כלשהי שהיא כן אוהבת ולשלוח אותה לשם. אם אין באפשרותך לשלוח אותה, כדאי להתחיל בבדיקה של סוג הפעילות אותה היא אוהבת ולפי זה אולי אוכל לעזור.
    חשוב מאוד לפני הכל לתמוך בה כדי שהיא תראה בספורט כמשהו חיובי ולא כעונש....
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 16, האם הרמת משקולות עוצר גדילה?
    מתאמן
    31/05/2012

שלום, אני בן 16 ואני מתאמן בחדר כושר כבר חודש וחצי. המאמן שלי בנה לי תוכנית אימונים שמתוכה המון תרגילים הם עם משקל חופשי ובעמידה.
    חבר שלי שהוא סטודנט לרפואה אמר לי שאסור לי להרים משקולות בעמידה בשום אופן בגלל שזה יפגע בגדילה שלי.
    השאלה שלי היא האם זה נכון, כי אני יודע שיש מחקרים שאומרים שזה עוצר גדילה ויש כאלה שסותרים את זה.. אבל האם יש תשובה מובטחת?

הוספת תגובה

תמונה

• בן 16, האם הרמת משקולות עוצר גדילה? - תגובה

יעל דגן
    04/06/2012

היי, אימון כוח (משקולות) בשום פנים ואופן לא פוגע בגדילה.
    אני לא יודעת אילו תרגילים בעמידה קבלת וכיצד אתה מבצע אותם ויכול להיות שהם עלולים לגרום לבעיות אחרות (גב/ ברכיים וכו') ולכן החבר שלך אמר לך לא להרים משקולות בעמידה. אין לי דרך לדעת בדיוק בלי לראות אותך מבצע אותם אבל חשוב מאוד לבצע אותם נכון!! לכן אם אתה לא מבין משהו או אם מתעורר אצלך הכאב הכי קטן או תחושה לא נוחה, גש למדריך ושאל אותו שוב ושוב עד שתבין כדי שלא תגרום לעצמך נזק משמעותי.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חינוך גופני ביסודי
    גילה
    29/05/2012

הבן שלי מספר לי שהרבה םעמים מתבטל להם שיעורי הספורט..
    ואני לא יודעת מה לעשות.. זה נורא חשוב, ויש לנו במשפחה נטייה להשמנה
    מה אני יכולה לעשות איתו בבית ככושר? הוא בכיתה ד

לקביעת תור
    סגירה
    חינוך גופני ביסודי

הוספת תגובה

תמונה

• חינוך גופני ביסודי - תגובה

יעל דגן
    04/06/2012

היי גילה,
    כל פעילות הכוללת תנועה יכולה להתאים. נסי לראות מה סוג הפעילות שהוא אוהב כדי שיתמיד בה. יש הרבה משחקים הכוללים תנועה שאפשר לבצע בבית אבל כדאי שהוא יהיה במסגרת מסודרת עם שיעורים בנויים ומדריך המתמחה בעבודה עם ילדים ולכן מומלץ לבדוק במתנ''ס או במעודון הקרוב אליכם בנוגע לחוגים.

מרכיב חשוב לא פחות הוא התזונה של הילד. נסי לדאוג לו לארוחות מסודרות הכוללות אוכל מזין ובריא.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנת יתר
    דפי
    08/05/2012

בני בן ה-11 שמן מאוד לגילו
    הוא רוצה לשחק כדורסל
    האם העיסוק הזה יעזור לו לרדת במשקל והאם בכלל הוא יכול לשחק במשקל יתר?

לקביעת תור
    סגירה
    השמנת יתר

הוספת תגובה

תמונה

• השמנת יתר - תגובה

יעל דגן
    10/05/2012

היי דפי,
    קודם כל הוא בהחלט יכול לשחק כדורסל ואפילו מומלץ שייעשה זאת! כדאי מאוד לדחוף אותו לכיוון כל פעילות שהוא אוהב לעשות. יכול להיות שהוא לא יהיה טוב במשחק כמו שאר השחקנים אבל בעזרת עידוד ומוטיבציה הוא יתמיד, ובכך הפעילות הגופנית יכולה לתרום לירידה במשקל. חשוב לי להבהיר כי הפעילות עשויה לעזור אבל לא בטוח שהיא תוביל אותו לתוצאות שהוא רוצה. כדי לרדת במשקל הדבר החשוב ביותר הוא התזונה, מאחר והוא ילד קטן כדאי לא לבצע שינוי קיצוני מדי בתזונה, מניסיוני עם ילדים ובכלל עם אנשים עם בעיות משקל השינוי חייב להיות הדרגתי ואיטי וכדאי שיהיה גם מהנה ולכן מומלץ מאוד לדחוף אותו לביצוע כל ספורט שהוא אוהב לעשות, בכוח זה לא יילך.
    מאחר והנושא קרוב לליבי אשמח לענות לך על כל שאלה ולכוון אותך גם בטלפון.
    במידה ואת מעוניינת צרי איתי קשר במייל.
    המון בהצלחה והמשך יום נפלא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כמה דברים
    מתן
    27/04/2012

1. אני עוד מעט בן 13, ואני שוקל 63.5 קילו ואני מטר שבעים ושניים, איך אני יכול להשיג "קוביות" בבטן.
    2. רציתי לדעת מאיזה גיל מותר ללכת לחדר כושר.

תודה רבה על העזרה

לקביעת תור
    סגירה
    כמה דברים

הוספת תגובה

תמונה

• כמה דברים - תגובה

יעל דגן
    28/04/2012

היי מתן, בגילך מותר להתאמן בחדר כושר אבל אתה חייב השגחה צמודה כדי למנוע פציעות . (מאמן כושר אישי או מדריך בחדר הכושר שיידע שאתה שם ויהיה זמין לך).
    בעניין הקוביות בבטן, אני מציעה שתתחיל באימונים שאתה נהנה מהם, כל סוג של ספורט שכיף לך, זוהי התחלה טובה. "הריבועים בבטן" שכולנו רוצים תלויים בהמון גורמים בעיקר גנטיים (תורשה), ובכמות אחוזי השומן בגוף, (מושפע מהתזונה שלנו), ועוד, לא תמיד אפשר באמת להגיע למצב של ריבועים בולטים כמו שאנחנו רואים בפרסומות ובכל מיני מקומות.
    הריבועים בבטן יגיעו בשלב מאוחר יותר (אם אכן יגיעו), לקראת סוף גיל ההתבגרות ולא בגילך.... אתה יכול לעזור לתהליך ע''י ביצוע פעילות גופנית (שוב רק מה שכיף לך!!) והרגלי אכילה נכונה ובריאה.

בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ בנוגע למערך אימונים
    גל
    20/04/2012

אני בן 16 כמעט(עוד חודשיים),שוקל 76 והגובה שלי הוא מטר 76.
    הרצון שלי הוא תכנית FBW וכרגע המטרה היא חיטוב ואני רוצה לדעת מה דעתך עליה/אם יש משהו לשפר בה.
    אני מניח שרצוי לציין,אני מתאמן בבית(אחי היה מתאמן והוא ישגיח עליי בהתחלה מבחינת טכניקה וכו') ויש לי:
    זוג דאמבלים,ספת כושר,מוט,אופני כושר,שק אגרוף,מכונת סקי ובערך 70 קילו של פלטות.
    עוד שאלה היא- מה דעתך על אופניים כאימון אירובי?

התכנית:
    חזה:
    לחיצת חזה עם מוט בספסל שטוח 8X2
    לחיצת חזה עם משקולות בשיפוע תחתון 10X2
    גב:
    מסור 10X2
    מתח עם משקל 6X2
    כתפיים:
    לחיצת כתפיים עם משקולות 8X2
    יד קדמית:
    כפיפת מרפקים עם דאמבלים 6X2
    יד אחורית:
    Kickback 8X2
    בטן:
    כפיפות בטן עם פלטה על החזה 12X3
    רגליים:
    סקוואט 12X4
    צד ימין זה הסטים צד שמאל החזרות.
    תודה רבה על העזרה!

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ בנוגע למערך אימונים - תגובה

יעל דגן
    21/04/2012

היי גל,
    האם התחלת כבר באימונים? אם כן כמה זמן אתה מתאמן כבר?
    אופניים יכולות להיות אימון אירובי מצויין.
    בנוגע לתכנית שלך, בכללי היא נשמעת בסדר גמור אבל אם אתה כרגע רוצה לחטב ולא להעלות מסה כדאי להעלות את מספר החזרות ל15 ואפילו קצת יותר (ולהוריד מעט במשקל כמובן). בעניין תרגילי המתח והבטן עם משקל- אין סיבה כרגע להוסיף משקולות על התרגילים האלה, אם ברצונך תרגילי בטן קשים יותר אתה יכול לשנות מנחים, אל תוסיף משקל. (אתה יכול לבצע את כפיפות הבטן עם ידיים ישרות מאחרוי הראש לדוגמא- דבר המעלה את רמת הקושי של התרגיל) בתרגיל המתח כדאי לבצע יותר חזרות מאשר להוסיף משקל.
    כמה פעמים בשבוע אתה מבצע את זה?

יום טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות לשאלות

גל
    21/04/2012

עוד לא התחלתי להתאמן כי אני רוצה דעה על תכנית האימונים ובקרוב ללכת לדיאטנית או להתייעץ עם הדיאטניות בפורום על מנת להתאים גם דיאטה(עם מאזן קלורי שלילי כמובן) לאימונים,עם האופניים אני מתאמן כבר חודש לפחות.
    לגבי הוספת המשקל,תודה רבה על הטיפ אני אסיים אותו ברגע שאתחיל.
    כמות הפעמים בשבוע,כמו שאמרתי FBW,משמע אני יעשה את זה 3 ימים בשבוע(ככל הנראה ראשון, שלישי וחמישי).
    לגבי החזרות-לדעתך צריך להעלות בכל אחד מהתרגילים את מספר החזרות ל15?
    אני לא מחפש להיות רזה,אני רוצה להתאמן ואני קראתי שרצוי להגיע לאחוז שומן של
    10% בחיטוב ולאחר מכן להתאמן עם דיאטה ניטרלית באותו אופן.
    תודה רבה על התשובה המהירה יעל!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות לשאלות - תגובה

יעל דגן
    23/04/2012

היי גל, אם עדיין לא התחלת את התכנית אז בהחלט כדאי להתחיל עם משקלים נמוכים מאוד בשבועיים הראשונים ועם 15 חזרות. אין צורך להשתולל ולהיכנס לדיאטה קשה וקיצונית, שינויים כאלה לא מחזיקים הרבה זמן, התחל להתאמן, שפר את התזונה- כלומר תאכל יותר ממה שאתה רגיל אבל גם כאן לא בהגזמה- תדאג לדברים החשובים בתור התחלה שהם- ארוחות מסודרות, "תדלוק" ( ארוחה קלה/ חטיף אנרגיה/ פרי או כל דבר קטן אחר שאתה אוהב) לפני אימון וארוחה טובה אחרי.
    חשוב להתחיל לאט לאט כדי שתוכל להתמיד, תשמור על עצמך ואל תעמיס יותר מדי!!

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי תזונה
    זיו
    03/04/2012

שלום, אני בן 16 ומתאמן בחדר כושר כבר שלוש שנים, רק בחודשים האחרונים עם משקולות (גובה 168, משקל 57). לפי מה שהבנתי מחבר שלי שמתאמן הרבה זמן ומהמאמן בחדר כושר, צריך לאוכל הרבה כשמתאמנים עם משקולות. השאלה שלי היא איך מצליחים לאכול כמות מספקת? מה היא כמות מספקת בכלל? ואיך אפשר גם לאוכל מספיק וגם להנות מהאוכל ולא להפוך אותו למשהו מחייב (כל יום טונה, כל יום חלב וכולי)?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי תזונה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי תזונה - תגובה

יעל דגן
    11/04/2012

היי זיו, הם בהחלט צודקים ויש צורך לאכול כראוי כאשר מתאמנים ובטח ובטח בגילך.
    ספר לי מה אתה אוכל בערך ביום וכך אוכל להמליץ לך כיצד להשתפר.

חג שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

זיו
    15/04/2012

מאז שהתחלתי להתאמן אני אוכל שלוש פעמים בשבוע בבוקר דייסה של קוואקר (בשאר הימים משהו מתוק, עוגה או עוגיה בדרך כלל). בבית ספר אני אוכל בדרך כלל לחמניה אחת או שתיים (תלוי באורך של היום) עם פרי (תפוח או בננה). בצהריים אני אוכל מנת בשר (שניצל או שוק בדרך כלל) עם פסטה ובערב אני אוכל לחם עם חביתה (לפעמים מביצה אחת לפעמים משתיים) וקצת גבינות. בימים שאני הולך לחדר כושר אני אוכל גם טונה. לפעמים התפריט הזה קצת משתנה אבל זה פחות או יותר מה שאני אוכל כל יום.
    *בדקתי במחשבון חלבונים ויוצא שאני אוכל בערך 80 גרם חלבון, ולפי מה שהבנתי אני צריך כפול מהמסת גוף שלי (זה יוצא 110 גרם חלבון)
    תודה על ההתייחסות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

יעל דגן
    21/04/2012

היי זיו, למיטב ידיעתי התזונה שלך בסדר גמור. במידה ואתה רוצה לברר יותר לעומק אני ממליצה לבצע בדיקות דם ולבדוק את התוצאות אצל תזונאית ספורט.
    בינתיים המשך כך,

שבת שלום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חינוך והוראה
    מירב
    29/03/2012

למדתי חינוך והוראה במכללת אוהלו בקצרין, המכללה פורצת דרך בתחומי הלימוד ושיטות הלימוד,וכיום אני מורה לספורט בבית ספר בצפון, ומודה לאוהלו שעזרו לי להגשים את עצמי.

לקביעת תור
    סגירה
    חינוך והוראה

הוספת תגובה

תמונה

• כמה זמן מומלץ לעשות אימון כוח
    מיתר
    20/03/2012

שלום אני מיתר ואני מתאמן כבר חצי שנה במכון כושר. יש לי מאמן אישי שפשוט אחרי תקופת זמן של חודשיים הוסיף לי תרגילים ושינה אותם כי התקדמתי וגם התלוננתי שזה לא מביא אותי לשום מקום אז התחלתי אותם בקטנה ואז עברו 4 חודשים והוא הוסיף לי עוד ואימון לוקח לי שעתיים וחצי כי הרבה כולל בטן שיש לי ארבעה תרגילי בטן 3 סטים של 30 וההורים שלי מתלוננים שאני מתאמן יותר מידי ואימון לא צריך לקחת לי יותר משעה ורבע ואני חושב שלוקח לי שעתיים וחצי כי אני נח איזה דקה לפני כל סט אני הולך לשתות מים, ומותח לפני כל סט ואני רוצה לדעת חוות דעת שלכם מה אני צריך לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• כמה זמן מומלץ לעשות אימון כוח - תגובה

יעל דגן
    24/03/2012

היי מיתר,
    האם משלב גם ריצה בחדר הכושר?
    אימון כוח (מכשירים ומשקולות חופשיות) בשום פנים ואופן לא צריך לקחת שעתיים וחצי.
    במידה ואתה משלב גם אימוני אירובי (ריצה/הליכה וכו') המצב יכול להיות הגיוני אבל גם אז זה בהחלט מוגזם. אימון כוח יעיל ואיכותי צריך לקחת 45-60 דקות, במידה ואתה מבצע חימום ומתיחות ארוכים אפשר להאריך את משך האימון עוד קצת אבל בהחלט לא שעתיים וחצי. המנוחה בין סט לסט חשובה ביותר, המשך כך , אל תוותר עליה כדי לקצר את האימון. כמה פעמים בשבוע אתה מתאמן בצורה הזאת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אימוני כוח כבדים וגובה
    אוריאל
    08/03/2012

שלום אני מתאמן כבר חצי שנה בחדר כושר בחודשים האחרונים אני מתאמן מאוד חזק לפני חודשיים שברתי את היד ולפני שבועיים חזרתי להתאמן שוב אימונים חזקים ומסיבים האם זה פוגע לי בגדילה ?

עכשיו אני גם אצל רופא גדילה והוא אמר לי שהתפתחתי מוקדם מידי אני בן 15 עוד שבועיים והגובה שלי הוא 1.68 עשיתי צילום לגיל העצמות ויצא לי של גיל 15 ההורים שלי אבא 1.72 ואמא 1.65 אני אוכל מאוד בריא האם אני יוכל להגיע לגובה של אבא שלי למרות האימונים וההתפתחות המוקדמת ?

[זה ממש חשוב לי הקטע של הגובה]

תודה מראש אוריאל .

לקביעת תור
    סגירה
    אימוני כוח כבדים וגובה

הוספת תגובה

תמונה

• אימוני כוח כבדים וגובה - תגובה

יעל דגן
    12/03/2012

היי אוריאל,
    האם חזרת בהדרגה אחרי השבר ביד? חשוב מאוד לא לחזור בבת אחת אל אותה דרגת עומס בה היית לפני הפציעה.
    כל עוד אתה מקפיד על תזונה נכונה, אימונים מתאימים ושינה כמו שצריך אין כל סיבה שהאימונים יפגעו לך בגדילה. אתה כרגע באמצע גיל ההתבגרות, זהו לא בהכרח הגובה הסופי שלך,אתה עשוי עוד לגבוה ואף לעבור את ההורים שלך.
    האם מלווה אותך מדריך בחדר הכושר?
    למה אתה מתכוון כשאתה אומר אימונים חזקים?
    בלי קשר לגדילה וההתפתחות שלך, אימונים קשים מדי עלולים לגרום לפציעות שונות. חשוב מאוד שמדריך חדר כושר מקצועי ילווה אותך, גם אם לא באימון אישי.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת

מוטי
    13/03/2012

אני חזרתי בהדרגה והתאמנתי בFBW שבועיים וביום ראשון חזרתי לAB.
    יש עלי השגחה של מדריך חדר כושר [לא אישי] שמתקן את התרגילים שאני לא מבצע טוב.
    אני מתכוון באימונים חזקים לאימונים כבדים עם הרבה משקל ביחס לגופי [טכניקת הביצוע טובה] אני שוקל 55 ק''ג ואני עושה סקוואט של 60 ק''ג לחיצת חזה של 5 ומשהו ק''ג משקלים כבדים.

עכשיו הייתי אצל הרופא גדילה שלי והוא אמר לי להפסיק להתאמן ושזה הורס לי את הגדילה הוא אמר "כל מה שעם דחיקה הורס את הגדילה" ולא מרשים לי להתאמן ): הוא אמר לי שאני יכול מתח וכפיפות בטן...
    אני בינתיים הפסקתי להתאמן האם הוא צודק אני מאוד מבולבל [כי אני שומע המון דעות לכן ולכן] והאימונים זה הדבר שאני הכי אוהב לעשות ואני די מבואס כרגע בגלל זה...

אני מאוד מאוד אשמח אם תעני לי תודה מראש!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת - תגובה

יעל דגן
    14/03/2012

היי אוריאל, ללא כל ספק אימוני כוח לא פוגעים בגדילה. יכול להיות שיש לך בעיות רפואיות אחרות שמשפיעות על כל התהליך או שיש לרופא שלך שיקולים אחרים אני לא רופאה ולכן קודם כל כדאי שתקשיב לו. המשקלים שאתה מרים (לפחות בסקוואט) באמת כבדים ואולי כבדים מדי, מאחר ולא ראיתי אותך אין לי דרך לדעת האם המשקל מוגזם או לא. יכול להיות שהגזמת גם בכמות ועומס האימונים. אם אתה יכול והעניין באמת חשוב לך בקש חוות דעת נוספת ולך לרופא המתמחה גם בספורטאים ומתבגרים, סביר להניח שהוא לא יגיד לך להפסיק להתאמן אלא לשנות מספר דברים. הדבר הכי חשוב כרגע הוא הבריאות שלך, אם הרופא שלך אמר לך להפסיק - קודם כל תקשיב לו ומעבר לזה נסה למצוא עוד חוות דעת מקצועית מרופא אחר. מה גם שאתה יכול בינתיים להתחיל לעשות קצת אימוני אירובי- ריצה/הליכה/כדורגל וכו', יכול להיות שזה זמן טוב לתת לגוף גיוון בתכנית האימונים.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שרירים
    יוני
    03/03/2012

רציתי לדעת האם אימון שרירי היד ע"י הידוק קפיץ ביד אחת [פתיחה וסגירה של כף היד] פוגע בסחוס (כך שמעתי מחברים) אני בן 19

לקביעת תור
    סגירה
    שרירים

הוספת תגובה

תמונה

• שרירים - תגובה

יעל דגן
    04/03/2012

היי יוני, אין כל בעיה בביצוע תרגיל זה, כמובן שללא הגזמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יעל שלום
    ע.
    19/02/2012

אני רוצה לשאול אותך משהו:
    אם אישה מותקפת, כדאי לה לבעוט בביצים של התוקף?.
    אם תצטרכי, תבעטי בביצים?.

לקביעת תור
    סגירה
    יעל שלום

הוספת תגובה

תמונה

• יעל שלום - תגובה

יעל דגן
    22/02/2012

היי ענת,
    האמת היא שזה ממש לא התחום שלי.... אני לא יודעת לענות לך תשובה טובה וראויה. למה את שואלת? אני מקווה שזה רק בשביל הידע הכללי. אם העניין מטריד אותך חפשי סדנאות של קרב מגע לנשים, יש הרבה כאלה, לומדים שם כיצד להתמודד עם התקפה.

המשך יום טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה