פורום כושר גופני לילדים, כושר גופני לנוער - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• היי
    אור
    27/09/2011

תודה על התשובה
    הפסים הם ורודים-אדומים וראיתי שיש את זה לעוד הרבה חברים שלי אני חושב שזה מהשומן או משהו כזה (ונכון אני באמת מרים יותר משקל למרות שאין שיפור בצורה של השריר)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    היי

הוספת תגובה

תמונה

• בן 18 בעל מסתם דו עלי
    עידו
    18/09/2011

שלום רב,
    לא מצאתי מידע רב על כך באינטרנט ולכן אשמח אם אוכל לקבל פה עזרה.
    אני בן 18 , מתגייס בנובמבר הקרוב.
    נולדתי עם מסתם דו עלי בעל היצירות קלה.
    כאשר התחלתי את המיונים לצבא שלחו אותי לעשות בדיקת אקו לב במאמץ,
    על מנת לקבוע את הפרופיל הגופני עבורי.

סכום אקו לב במאמץ:
    במאמץ בעומס גבוה ובדופק מטרה נראה שיפור גלובלי ואזורי בהתכווצות חדר שמאל. מפל הלחצים עלה על המסתם האורטלי כביטוי להתגברות תפוקת הלב.
    תגובה אדקווטית של לחץ הדם למאמץ. המאמץ לא לווה בתסמינים או בשינויים איסכמיים באק"ג.
    לסיכום: מסתם אורטלי דו עלי עם מום משולב בחומרה קלה יחסית. סבילות גבוה למאמץ.

כאשר שלחתי את התוצאות לצבא קבעו לי פרופיל קרבי- 72.
    לפיכך, התחלתי לעבוד על הכושר הגופני שלי .
    ועכשיו אני מגיע לשאלה:
    לאורך המעקב הודיעו לי שאני לא יוכל לבצע ספורט סטטי כמו חדר כושר כדי לא להפעיל לחץ על המסתם, והמליצו לי לא לבצע ספורט כנגד השעון.
    מה זה אומר בעצם? מה אסור לי לבצע?
    מותר לי לרוץ במשך זמן רב? לבצע תרגילי ספרינטים על מנת להגדיל ולשפר את נפח הפעימה?
    אני חייב לדעת שאיני גורם לעצמי יותר נזק משיפור.
    תודה רבה מראש !!!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בן 18 בעל מסתם דו עלי

הוספת תגובה

תמונה

• בן 18 בעל מסתם דו עלי - תגובה

ניסים שרם
    26/09/2011

אני לא מומחה בתחום הלב לכן אני נמנע מלהמליץ ולייעץ לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התעמלות לילד בן 9.5 מוקדם בבוקר
    אבי
    20/09/2011

הבן שלי בן 9 וחצי, מתקשה לקום בבוקר וכמעט ולא עושה כושר.
    חשבתי לנסות לקבוע איתו תכנית אימונים חווייתית ביחד איתי, מוקדם לפני בית הספר, מחוץ לבית, דבר ש(אולי)יתן לו מרץ לקום ויגרום לו בהמשך להרגלים נכונים וכושר גופני.
    1. אילו תרגילים לעשות איתו ובאיזו תדירות, חזרות וכו' וכן לגבי אירובי מה עדיף הליכה או ריצה באיזו תדירות ולאילו מרחקים.
    2. האם מתקני הכושר המותקנים בגנים הציבוריים מתאימים לגילו?
    3. מה אפשר וכדאי לאכול לפני אימון כזה וכמה זמן לפניו (לא לשכוח, מדובר בבוקר לפני בי"ס ואין לנו את כל היום...).

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• התעמלות לילד בן 9.5 מוקדם בבוקר - תגובה

ניסים שרם
    26/09/2011

לשאלה 3 אני לא יודע בקשר לתזונה עלייך לפנות למומחה בתחום. לגבי שאלה שניה המתקנים האלה לא מתאימים לו לא לגיל ולא לגודל הגוף שלו. לגבי שאלה ראשונה עליך להתחיל איתו הליכה ועם הזמן לעשות מידי פעם ריצה קלה לזמן קצר כי בגיל הזה הם מתעייפים מהר ותרגילי חיזוק אתה יכול לעבוד איתו משקל גוף שכיבות שמיכה כפיפות בטן ומתח רק שבהתחלה תחזיק אותו ותעזור לו לעשות את העליות מתח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מספר שאלות
    עומר
    22/09/2011

אני ספורטאי מצטיין,גובה 162,בן 12.
    בזמן האחרון אני מתחיל להתאמן על מתח הייתי רוצה כמה עצות איך לעשות מתח נכון שיעזור לי להשתפר יותר(תרגילים,חיזוקי ידים כל דבר שיכול לעזור)
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    מספר שאלות

הוספת תגובה

תמונה

• מתח

איתי הר-ניר
    22/09/2011

על פי עקרון הספציפיות בכדי להשתפר במתח "עליות און", עלייך בעיקר לבצע את התרגיל "מתח"

אתה יכול לנסות ליצור לעיתים תנאים מקלים בכדי לשפר את מספר החזרות שאתה מבצע. כמו להשתמש בגומיה או בבן זוג שיסייע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מספר שאלות - תגובה

ניסים שרם
    26/09/2011

כדי לחזק את העליות מתח כדאי לחזק את שרירי הגב על ידי תרגילים שבהם אתה מבצע משיכה ועל ידי תרגילים לחיזוק שרירי האמות כמו כפיפת המרפקים על ידי משקוליות יד וכמובן ככל שתבצע יותר עליות מתח כך תתחזק בתרגיל זה. 

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב, שאלה לגבי אימון במכון כושר
    אביבית
    12/09/2011

לנער בן 15, הנער נרשם ביולי למכון כושר, בחודש יולי היה הולך יום כן יום לא, ומתאמן על כל מיני קבוצות שרירים. כיום הולך 5 פעמים בשבוע מתאמן שעה ורבע כל פעם משהו אחר,
    שאלותי הם כאלה:
    1) מה עליו לאכול לפני אימון ואחריו?
    2) האם יכול לעצור את גדילתו (שוקל 48 קילו גובה 1.60 ס"מ)?
    3) איזה תרגילים עליו לבצע?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב, שאלה לגבי אימון במכון כושר - תגובה

יעל דגן
    14/09/2011

היי אביבית,
    האם הוא מבצע באימון גם פעילות אירובית? אם לא, אין שום סיבה לאימון ארוך כל כך על אחת כמה וכמה חמש פעמים בשבוע! אימון כוח צריך לקחת לכל היותר 50 דקות, יש לוודא שהנער לא מעמיס על עצמו יותר מדי, את הגדילה כנראה זה לא יעצור אבל עומס כזה עלול לגרום לפציעות במהירות. חייב להיות דגש על כלל הארוחות שלו, יחד עם שעות שינה מסודרות בגיל הזה הדבר הוא קריטי ביותר! חובה- ארוחת בוקר, (אם הוא לא רגיל אפשר להתחיל עם משהו קטן, אפילו קרקר העיקר להרגיל את הגוף לאכול בבוקר- לאחר מכן להגדיל את הארוחה), ארוחת 10, צהריים טובה, ארוחת ביניים (לדוגמא כריך) וארוחת ערב. לפני אימון חובה ל"תדלק" ניתן לאכול פרוסה, כריך משהו המכיל פחמימות (כמובן לא סיר פסטה שלם בזמן הקרוב לאימון), חובה לאכול אחרי האימון- עדיף ארוחה גדולה המכילה את כל אבות המזון (כולל שומנים- כמובן לא שוקולד), האם הוא אוכל בשר? ביצים? יש לשים לב לכמות החלבונים שהוא צורך- הוא חייב הרבה. אם אין לו זמן או רעב אחרי אימון אפשר להחליף את הארוחה בחטיפי חלבון איכותיים- שימי לב לחטיף לא כל אחד מתאים, יש כאלה המלאים רק בפחמימות וסוכרים.
    בנוגע לתרגילים שעליו לבצע- אין ביכולתי לענות לך על כך מאחר ואני לא יודעת מה בדיוק הוא עושה כיום. בגיל הזה עדיף לא להגזים במשקלים בתרגילי ה- דד ליפט, סקווטים וגוד מורנינג- שוב זאת המלצה כללית, אני לא יודעת אם הוא בכלל מבצע תרגילים אלו. בקשי ממנו שישאל מדריך הנמצא במקום- חשוב שעין מקצועית תבחן אותו, דיוק בביצוע התרגילים בכאלה עומסים הוא קריטי ביותר למניעת פציעות.
    מקווה שעזרתי,
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחווף ביותר ! תוודה רבה למי שעוונה
    דורין
    11/09/2011

היי,אני רוקדת פעם בשבוע במשך שעתיים.
    שעה אחת היפ-הופ ושעה אחת גא'ז ..
    אני רוצה לדעת אם ריקוד במשך שעתיים לא יכול לגרום נזק לגוף שלי. אם כן ,מה הנזק?
    תוודה רבה (:

הוספת תגובה

תמונה

• דחווף ביותר ! תוודה רבה למי שעוונה - תגובה

יעל דגן
    14/09/2011

היי דורון,
    האם את מתאמנת בשאר השבוע בפעילויות אחרות? לא ציינת בת כמה את? זהו פרט חשוב. עני על השאלות ואחזיר לך תשובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אימון כושר בבית
    עמית
    11/09/2011

שלום
    אני עמית ואני בן 11 גובה 1.50 מישקל 46 ק"ג
    אני רוצה לעשות בבית שלי אימון כושר (אין לי ציוד ביכלל)
    איזה תרגילים אפשר לעשות ובאיזה סדר?
    ואיזה חימום לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    אימון כושר בבית

הוספת תגובה

תמונה

• אימון כושר בבית - תגובה

יעל דגן
    11/09/2011

היי עמית, אני ממליצה לך להתחיל בפעילות אירובית מתונה- 2-3 בשבוע הליכה או ריצה קלה, אתה יכול גם להכניס תרגילי בטן וגב תחתון בסיסיים. הכן את גופך בעזרת תזונה נכונה לקראת אימון כוח. בגילך לפעמים אימון ללא אביזרים אלא רק עם משקל גוף עלול להוות עומס יתר על הגוף, ולכן חשוב שקודם כל תכין את הגוף כראוי. אין כל מניעה (כמובן רק אם אתה בריא לחלוטין) להתחיל בפעילות אירובית בסיסית. אני בטוחה שזה יעזור ויכניס אותך גם לשגרת אימונים.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בטן בולטת
    רואן
    08/09/2011

שלום רב.
    אני בת 19 מזה כמה חודשים רואה שיש לי בטן ממש בולטת וזה לא נראה יפה ..
    את האמת אני לא כל יום עושה כושר אבל בדרך כלל עושה כמה תרגילים והולכת קצת ( לרקוד ..)
    רוצה תרגילים מדויקים להיות בטן שטוחה וסדר הגוף תעזרו לי בבקשה דחוף

לקביעת תור
    סגירה
    בטן בולטת

הוספת תגובה

תמונה

• בטן בולטת - תגובה

יעל דגן
    11/09/2011

היי רואן, קודם כל אין נוסחת קסם הגורמת לנו ל"הוריד בטן" כשאנו מתאמנים או נמצאים בדיאטה הגוף בוחר לבדו מאיזה איזורים להוריד שומן. בדרך כלל אצל נשים השומן נאגר בעיקר באגן וביריכיים. ריקוד זהו אימון מצוין, את יכולה גם לבצע תרגילי בטן שונים (גם את הבסיסיים ביותר)- אין כל צורך לבצע מליון כפיפות בטן ביום- זה לא מה שיוריד את הבטן!!! נסי להתחיל ב20 חזרות * 3 סטים של כפיפות בטן רגילות ביום. הדבר המשמעותי יותר בהורדת אחוזי שומן זה תזונה מתאימה. בשום פנים ואופן אל תתחילי להרעיב את עצמך- זה לא מה שיוריד לך את הבטן!! להפך ככל שאנו אוכלים יותר (אוכל מזין כמובן) אנו מורידים אחוזי שומן בגוף. אם תתמידי בפעילות אירובית מספר פעמים בשבוע (ממש לא כל יום! לא להשתולל) ובסופה תבצעי מספר כפיפות בטן סביר להניח שתתחילי לראות תוצאות. אם לא תאכלי לפני ואחרי האימון לא תראי שום תוצאות ואף הרעה במצב!!! לפי פנייתך אני מניחה שאת לא סובלת מעודף משקל, ולכן אל תתחילי בדיאטה חריפה בשום פנים ואופן. את יכולה לחפש ביוטיוב "תרגילי בטן בסיסיים" ועם הזמן לעלות את הרמה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ריצות ארוכות בגיל ההתבגרות
    אילה קציר
    07/09/2011

שלום רב
    האם יכול להיגרם נזק מריצות ארוכות-10 ק"מ בגיל ההתבגרות?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ריצות ארוכות בגיל ההתבגרות - תגובה

ניסים שרם
    07/09/2011

לא. רק לא לרוץ מרחק כזה יותר מידי פעמים בשבוע. בערך בין 2 ל- 3 פעמים.להקפיד לאכול טוב ולישון טוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    מאיר תורגמן
    04/09/2011

במולטי טריינר שלי יש מעל הראש מין מוט שאתה מוריד וזה עוןשה שרירים לגב
    מעל המוט יש מין כדור כזה הכדור נשבר
    מזה אומר?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

יעל דגן
    05/09/2011

מאיר שלום, מאחר ויש המון סוגי מולטי טריינר אין לי כל דרך לדעת מה האביזר שנשבר לך ולכן לא אוכל לענות לך. כדאי שתבדור עם החברה שממנה קנית ואל תתאמן במכשיר לא תקין- מסוכן מאוד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משקולות
    אופיר
    04/09/2011

מאיזה גיל מותר להרים משקולות ואיזה משקל מומלץ
    לגיל 13?

לקביעת תור
    סגירה
    משקולות

הוספת תגובה

תמונה

• משקולות - תגובה

ניסים שרם
    04/09/2011

בגיל הזה מותר כבר להתאמן אך להשתדל רק כנגד משקל גוף כגון כפיפות בטן עליות מתח שכיבות שמיכה וכדומה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    מאיר תורגמן
    01/09/2011

אני מתאמן במולטי טריינר ויש שמה כל מיני סוגי כושר לכל מיני איברים בגוף!
    השאלה שלי האם אני צריך להתאמן בכל הסוגים שיש באותה רמת משקל או לפי היכולת שלי בכל אחד?
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

ניסים שרם
    04/09/2011

כל קבוצת שרירים את ההתנגדות שמתאימה לה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי פיתוח מסת שריר...
    חיים
    03/09/2011

שלום אני בן 17 והמשקל שלי הוא 58 קילו וגובה 1.84 ..... אני גבוה אבל רזה מאוד ממש שחיף. התחלתי השבוע להתאמן בבית על מנת לפתח מסת שריר לעלות במשקל גם לקראת הצבא כי הורידו לי פרופיל. אני אוכל די הרבה אבל בכל זאת לא משמין. אני עושה מתח שכיבות שמיכה ומשקולות של 3-4 קילו. בניתי לי תוכנית שאני מתאמן כל יום עם משקולות מתח וכו'.... מתח אני עושה 10 , שכיבות שמיכה 25 ... משקולות לכל סוג הרמה ( קדימה לצדדדים וכאלה) גם 25 .... האימון בעיקר צהריים וערב ... האימון הוא קצר יחסית בערך 15-20 דקות. השאלה שלי היא אם אני אתמיד באימון הזה אני אראה תוצאות ? או שעלי להתאמן בצורה אחרת של יותר זמן אימון נגיד.. אגב אני לא מעוניין בחדר כושר.חשוב לציין אני אוכל אחרי אימון טונה עם ביצה. שאלה נוספת היא האם שימוש באבקת חלבון יכולה להזיק לגוף אם משתמשים בה לעיתים מסוימות?

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    סיגל
    02/09/2011

לבני שעלה לכיתה א', יש גמישות יתר בידיים, ואנו צריכים לחזק את השרירים.
    אנו גרים ברמת אביב, היכן יש התעמלות שמתאימה?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• התעמלות לילדים
    סיגל
    02/09/2011

זוהר שלום,

אני מנסה להשיג אותך, אך אנני מצליחה.הפנתה אותי ליז
    0מרפאה בעיסוק)
    היכן אתה מאמן או מעביר שעורי התעמלות לילדים?

לקביעת תור
    סגירה
    התעמלות לילדים

הוספת תגובה

תמונה