פורום אלימות במשפחה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר מני מלכה
ד"ר מני מלכה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מני מלכה ללא פרסום בפורום

• שאלות על אלימות במשפחה ותקיפה פיזית
    רועי
    30/08/2015

אמש השכן שלי השתולל בבית ואיים על בנו. לאיש הסטוריה שלמה של אלימות כלפי משפחתו ואולם משום שאישתו חוששת ממנו או מהאפשרות שהיא תשאר לגדל את ילדיה לבדה, היא מטאטא את האלימות של בעלה ומכסה עליו. כל פעם מחדש הכנסתי אותם אלי הביתה עד שירגע. יש להם בן מתבגר עם בעיות התנהגות איתו יש לו בעיקר מריבות אלימות תוך פציעות משמעותיות אולם האישה מכסה הכל. אמש הוא שוב השתולל וקראתי לבן שיבוא אלי עד יעבור זעם. בתגובה הוא יצא אלי, דחף אותי בפניי, ירק בפניי ואיים לפוצץ אותי. היה לו רצח בעיניים. הזמנתי משטרה שבאה והלכה כלעומת שבאה. מה הפלא ששוב האישה בסתירה הכל. מה אתם מציעים לעשות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלות על אלימות במשפחה ותקיפה פיזית - תגובה

מני מלכה
    30/08/2015

הי רועי,
    אם הזמנת משטרה, עשית את מה שצריך לעשות.
    אפשרות נוספת היא לכתוב\להתקשר לקו חירום של ילדים במצוקה ןלהעביר דיווח.
    188

חשוב שהדיווח יהיה אובייקטיבי- כלומר, עובדתי, ללא פרשנויות משלך.

כל טוב

ד"ר מני מלכה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות על אלימות במשפחה ותקיפה פיזית - תגובה - תגובה

פנינה דובו
    30/08/2015

שלום רועי,

בנוסף לדברי מני, אני הייתי מציעה לך להיזהר ממעורבות יתר לגבי המשפחה השכנה.
    כשם שהגבר האלים איננו בוטח בעצמו שאשתו אכן נאמנה לו, הוא עלול לראות בגבר שיש לו קשר כלשהו לאשתו כמתחרה בו. נסיונך לתת מחסה לבן המתבגר גם הוא עלול להתפרש אצלו כעזרה לאשתו וכהוכחה למחשבותיו על קשר ביניכם. ובודאי עצם הזמנת המשטרה על ידיך לא משחקת מבחינתו לטובתך.
    כדאי שתהיה מודע לכך ולא תסכן את עצמך יתר על המידה.

פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ דחוף
    מיואשת
    30/08/2015

שם תוכן הודעה:צהריים טובים
    הסיפור קצת מורכב אני נשואה עם ילדים יש לי שני אחים בוגרים בגיל 28 ואח בן 38
    שני אחיי לוקים במחלה נפשית אחי מטופל עם כדורים הוא סכיזופרנט ואחות עם מניה דיפרסיה אימי עזבה את הבית לאחר הגירושים והשאירה את אבי לטפל באחיי כמובן שהם מקבלים קצבה מבלל אחי עובד אמעבר לכך ךא ממש מתפקד אך גם לא מזיק לעוומת זאת אחותי היא הבעייתי כבר מגיל קטן יש לה בעיות התנהגות קשות היא מטילה אימה על אבי מאיימת עליו שוברת חפצים בבית צורחת אם לא מקבלתמה שרוצה נועלת את אבי בבית משפילה אותו וכד כמובן שהיא צריכה טיפול תרופתי יותר חזק אך מסרבת לקחת כעת יש לה חבר שמנצל אותה כמובן שניהם גרים אצל אבי היא דורשתמאבי שיממן אותם ומאיימת עליו אבי מס פעים הזמין משטרה ששלחו אותה לאבחון בבח פסיכיאטרי אך הם טענו שלא צריכה אשפוז ויש לה בעיותהתנהגות בלבד כמובן שהיא דיי ממולחת ופקחית יכולה לתעתע ברופאים כשמשחררים אותה שוב חוזרת לבית אבי והבלגן שוב מתחיל ככה כבר כמה שנים
    כמובן שאבא שלי פוחד שתהיה בכלא זה לא מקום שמתאים לה סהכ רוצים טיפול רפואי שמתאים לה ובית משפט רואה אבחון של רופא מעפן ולפי זה מחליט
    כעת אבא שלי מעוניין להציא אותה מהבית הוא בהתמוטטות
    האם יש דרך להוציא אותה ולדאוג שתקבל טיפול ראוי מה ניתן לעשות ואיך עוזרים לאבי היקר האם עוד יכול לעזור
    בבקשה אשמח לתשובה בדחיפות
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    ייעוץ דחוף

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ דחוף - תגובה

מני מלכה
    30/08/2015

שלום לך,
    נראה לי שכדאי שההתייעצות תהיה בפורום של בריאות הנפש,
    על פניו נראה שהמשפחה צריכה סיוע ותמיכה...

לא אחת יש לדאוג ולתמוך באלה שמטפלים במתמודדים,
    אני מניח שבחיפוש תוכלי למצוא פורום\קהילה של משפחות של מתמודדים ותוכלי לחלוק עימן ולקבל עצות מועילות מאוד,

בהצלחה
    ד"ר מני מלכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התעללות פיזית ומילולית
    דניאלה
    21/07/2015

שלום.. אני בחורה בת 28 נשואה חודשיים.. אני עוברת התעללות נפשית ופיזית וזקוקה לעצה.
    שלושה חודשים לפני החתונה התחילו כל הבעיות.. התחילו להיות התקפי זעם קללות וגם אלימות כמו משיכת שיער כחולים על הידיים . זה בן אדם נורמטיבי עובד חכם מלומד. כשהוא כועס הוא רואה שחור סוף העולם . מתחיל לכנות אותי בכל השמות שבעולם. לפני החתונה הוא השתמש באלימות ולא היה לי את האומץ לבטל . הוא הבטיח ללכת לפסיכיאטר . כמובן אחרי כל ריב באה הסליחה ושבחים זה לא יקר . אחרי החתונה היו בעיות השתמש שובב אלימויות זרק בגדים מהארון אמר ללכת מהבית ושוב ביקש סליחה. אנחנו הולכים לטיפול זוגי הוא משתנה קצת. הוא לא אוהב כשאני צוחקת הוא לא אוהבת מוזיקה שאני שומעת הוא לא אוהב את הפוני שלי הוא לא אוהב את המעללים הגבוהות שלי. כשהוא בהתקף זעם הוא מתקשר לאמא שלו. בזמן ריב הוא כל הזמן אומר ״ אני הגבר את תעשי מה שאני אומר״.. המצב הגיע שאמרתי שאם הוא לא הולך לפסיכאטר זה נגמר ואז הוא אמר שלא. אמרתי שנגמר ( הוא רגיל שאני אומרת ולא מקיימת) שוב ביקש סליחה אמר הכל שאמא לא תתערב שילך לפסיכאטר.
    רגשות אליו אין לי כמו שהיו פעם, ואני כן רואה את עצמי עם גבר אחר. הוא בן אדם מקסים כשלא כעוס הוא תמך בי הרבה בעבר..., אני החלטתי לעזוב אותו אני מוכנה אבל משהו מבפנים אומר לי להשאר עמו. מה זה? פחד ? רחמים? אהבה? תקווה? האם כדי לתת לזה צאנס שינטול כדורים? האם זה עוזר? בבקשה עזרו לי האם זה ניגון חוזר כדי שאחזור אליו?אני רוצה לחיות אני רוצה לצחוק בלי שישתיקו אותי או ישנו אותי בבקשה תעזרו לי בבקשה תתנו עצות על החיים

לקביעת תור
    סגירה
    התעללות פיזית ומילולית

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות אחרי חודשים

גלית
    30/08/2015

תעזבי אותו דחוף כי הנוראה האדומה כבר נדלקה אם את חושבת שהוא השתני את טועה עדיף לך עכשוב שאת בלי ילדים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה
    אבודה
    27/08/2015

אני בת 22. עברתי התעללות מינית במשפחה על ידי האב. סובלת מהפרעות רבות, בין השאר נפשיות, גם התמכרות לסמים (כרגע קלים), לאלכוהול בעבר, לקויות למידה ונשירה מהלימודים, הפרעות קשב, פציעה עצמית ואובדנות, בעיות קשות בתחום המין - זנות ורחוב ביחד עם סמים קשים, היום יש לי בן זוג ואני חווה את הטראומה מחדש כבר זמן רב- יחסי מין אלימים בהכוונה שלי, חניקות, סתימות פה, פנטזיות על אונס, משחקי אב-בת במיטה, דיבורים של גילוי עריות.

המשפחה יודעת אבל לא דיברה ואני הפכתי לילדה הבעייתית. כיום אני גרה כבר זמן רב מחוץ לבית ונותק הקשר עם כולם.
    היום אחותי מתחתנת וכבר יומיים טריגרים קשים ותחושה של הצפה ואי יכולת לעזוב את הנושא, אני מרגישה כאילו כל העולם התהפך לי, חייתי בהכחשה קשה ושטיפת מוח של המשפחה בעיקר של אמא שלי שהתביישה ומתביישת בי בעקבות ההתמכרות, ההתנהגות המינית הזנותית והכשל העקרוני שלי בחיים.

אני יודעת שהוא פגע בי, ידעתי כבר מגיל 12, חלמתי חלומות שהוא אונס אותי על הספה, ואחים שלי מסתכלים ולא עושים כלום. זוכרת אותו לפני המקלחת שלו, עושה שכיבות שמיכה בלי חולצה, זוכרת במקוטע סרטון אירוטי שהוא הראה לי, זוכרת את מגע הזיפים שלו על פניי כדבר לא נעים ומרתיע. זוכרת אותו מרים אותי בתור ילדה קטנה על מכסה השירותים בכוח כשלא רציתי להתקלח. זוכרת אותו שוכב ערום על המיטה ברגליים פשוקות, זוכרת רק מקטעים, מקטעים שלא הצלחתי לשכוח.

אני לא רוצה לחיות אם אני לא זוכרת את כל הדברים הנוראיים שהוא עשה לי. אני חיה בתחושה של חיה-מתה, בלי יכולת לדעת מי אני כבן אדם, עם רצון חזק מאוד כבר חצי שנה לחזור לזנות, ועם השאלה... כבר לפני עשר שנים ידעתי את הדברים, זכרתי את הדברים, למה לא סיפרתי? נלחמתי? אני אשמה ועכשיו כבר מאוחר מדי.

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה קשה מאלימות מילולית
    שרה מצליח
    26/08/2015

אני נשואה מזה 40 שנה מאז ומתמיד בן זוגי מנבל את הפה בצעקות האשמות שהכל בגללי אני אישה מאוד עדינה ופגיעה . ניסיתי להגיד לו שילך לייעוץ הוא מבטיח שכן ולא מקיים את הבטחתו. אפשר לומר שפעם בחודש עד חודשיים יש לו את התופעה הזו. אני מרגישה אי נעימות כשהוא צועק ופוגע בפרהסיה או בתוך הבית. מה עלי לעשות אני חסרת אונים ולפעמים אני מצליחה להיות חזקה על מנת לא לבכות ממש נמאס לי.
    דוגמה שהתרחשה היום: הוא מנסה לתקן מנעול בשער לא הולך לא הכל נהרס ואז הוא מתפרץ בצעקות וניבולי פה בטונים גבוהים שזה בגללי הוא תמיד היה כזה.
    בברכה שרית

הוספת תגובה

תמונה

• קטין שמרים יד על ההורים
    ליאור
    12/08/2015

מה עושים במקרה שילד בגיל 7 מרים יד על הוריו כי לא רצו לתת לתת לו את מבוקשו.

לקביעת תור
    סגירה
    קטין שמרים יד על ההורים

הוספת תגובה

תמונה

• למה לא עונים על השאלה?

ליאור
    24/08/2015

שירה שלום,

הצבת גבול לילדים היא פעולה חשובה מאוד, המספקת תחושת ביטחון והגנה.

הצבת הגבול צריכה להיעשות בצורה תקיפה, על לא באמצעים אלימים.

במידה וזה דפוס שחזור על עצמו מומלץ לקבל הדרכה הורית.

יש ספרים טובים בנושא

למשל ספרים של חיים עומר, חיים עמית (הורים כמנהיגים), וספרן של שולמית בלנק ואורלי שבתאי -פוקס.

בהצלחה

ד"ר מני מלכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למה לא עונים על השאלה? - תגובה

מני מלכה
    25/08/2015

שירה שלום,

הצבת גבול לילדים היא פעולה חשובה מאוד, המספקת תחושת ביטחון והגנה.

הצבת הגבול צריכה להיעשות בצורה תקיפה, על לא באמצעים אלימים.

במידה וזה דפוס שחזור על עצמו מומלץ לקבל הדרכה הורית.

יש ספרים טובים בנושא

למשל ספרים של חיים עומר, חיים עמית (הורים כמנהיגים), וספרן של שולמית בלנק ואורלי שבתאי -פוקס.

בהצלחה

ד"ר מני מלכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

ליאור
    26/08/2015

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קטין נזקק
    דנה
    27/07/2015

אני גרושה בני בן 13.8 בעייתי התנהגותית פסיכיאטרית. רשות הרווחה רוצות להכריז עליו קטין נזקק ,שמא ירים עלי ידו בהתקפת זעם ולא אוכל להתגונן או/ו המשטרה תהיה חסרת אונים, בהעדר הגדרה כזו. אני בקשרים טובים מאד עם הרווחה.
    1.מה ההשלכות?
    2.האם הרשות רשאית רק להכריז עליו ככזה בלי לפנות לביהמ"ש,
    וזה יסייע מיידית למקרה של צרה?

לקביעת תור
    סגירה
    קטין נזקק

הוספת תגובה

תמונה

• קטין נזקק - תגובה

פנינה דובו
    27/07/2015

שלום דליה,

אני לא יודעת לענות על שאלותיך.
    אולי מני?
    את יכולה לנסות לפנות למועצה לשלום הילד ולברר שם, או דרך כל יעוץ משפטי בתחום של ילדים ונוער.

בברכה,
    פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קטין נזקק - תגובה - תגובה

פנינה דובו
    27/07/2015

...וכמובן שתוכלי לברר גם במסגרת שרותי הרווחה, איתם לדבריך יש לך קשר טוב. מדוע שלא תשאלי אותם?

פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשמעות של קטין נזקק

גל
    05/08/2015

היא שהוא לא יהיה יותר באחריותך אלא באחריות המדינה. ורשויות הרווחה יוכלו להוציא אותו מביתך ולכלוא אותו במוסד פסיכאטרי. במידה והבן חלילה יתקוף אותך תנסי לחבק אותו וללמד אותו אהבה. תמיד תוכלי להגיש תלונה במשטרה אם תרצי. אבל לפי דעתי את צריכה לקבל כלים מפסיכולוג איך להתמודד איתו. אל תתני להם ולהכריז עליו כנזקק כי לא תהיה לך דרך חזרה ואת יכולה לאבד אותו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חבר מכה
    אנונימית
    02/08/2015

אני לא יודעת כל כך מה לכתוב ואני עדיין לא מוכנה להודות כנראה שאני עברתי כזה חלום בלהות אבל לצערי זו המציאות..
    הסיפור הסתבך וזה הגיע לבית משפט ומעולם אבל מעולם לא חשבתי שהוא יהיה מסוגל לדבר כזה ועוד לא להודות.........
    איך מתמודדים עם טראומה כזאת?

לקביעת תור
    סגירה
    חבר מכה

הוספת תגובה

תמונה

• חבר מכה - תגובה

פנינה דובו
    02/08/2015

לוקחים את הזמן, מפרקים לאט לאט את ההגנות, עד שאת מסוגלת להביט ולראות את המציאות, כלומר את עצמך, ולהכיר אותה ובה, על החוזקות ועל החולשות שבך (שקיימות אצל כל בן אדם), ועד שאת יכולה להאמין לעצמך ובעצמך, ולהשתחרר ממה שמגביל אותך.

קל להגיד - קשה לעשות. זהו תהליך שדורש זמן וסבלנות לעצמך. כדאי לך להיעזר במישהו/י שאת סומכת עליו, או באיש מקצוע.

משום מה יש לי תחושה שאת כבר בתוך התהליך ושאת יכולה להצליח.

פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא אלכוהוליסטית
    אנונימית
    29/07/2015

אמי שותה מאז שנולדתי.כשהיא שותה היא צועקת ומקללת היום היא עברה את הגבול כשזרקה סכין על אבי ופצעה אותו בצווארו.הוא לא רוצה להתלונן במשטרה והיא לא רוצה לעזוב את הבית או להתאשפז מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    אמא אלכוהוליסטית

הוספת תגובה

תמונה

• אמא אלכוהוליסטית - תגובה

פנינה דובו
    29/07/2015

שלום לך,

בת כמה את?

אם את קטינה - עליך להשאיר את הטיפול בבעיה למבוגרים ממך. את יכולה לשתף את היועצת או המחנכת שלך ולאפשר לה לפעול או לפנות למבוגר שאת סומכת עליו ולשתפו ולהשאיר בידיו את ההחלטה כיצד לפעול. לא מתפקידך לטפל או לפתור את הבעיה וגם אינך יכולה לעשות זאת בעצמך, מבלי שתשלמי על כך מחיר יקר מדי.

אם את בוגרת - יכול להיות שתצטרכי לנקוט בדרך קיצונית, ולא קלה, כמו להגיש תלונה במשטרה בעצמך, או לפנות לשרותי הבריאות או הרווחה ולערבם במצב בבית. כבוגרת את יכולה לנסות להביא את הוריך לנקיטת צעד כלשהו כדי לטפל בבעיה, וגם להיעזר על ידי אחרים. עדיף כמובן בשכנוע ("הרי זה לטובת כל בני המשפחה"), אבל לעתים אין ברירה ויש להשתמש באמצעים אחרים של הפעלת לחץ.
    הכי טוב אם אימך תסכים לפנות לטיפול במרכזי גמילה מאלכוהול, אבל ידוע כי למכורים קשה מאד לוותר על השימוש בסם/אלכולהול אליו התמכרו ולכן הם מסרבים לטיפול.
    אם אימך לא משתפת פעולה עם הרשויות שיכולות לטפל בה ולעזור לה, רק החוק יוכל לכפות עליה זאת, אם בכלל.

עדיין לא ברור למה אביך נוהג בפסיביות שכזו. נראה שגם הוא זקוק לעזרה כדי לברר זאת לעצמו.

כמובן שאם את בגירה, את יכולה גם לעזוב את דירת הוריך, באין פתרון אחר. לא כדאי שתשלמי את המחיר למצב בבית, מעבר למה שכבר ספגת מן הסתם.
    אם הוריך קשישים כדא להתייעץ עם המחלקה לקשישי בשירותי הרווחה.

פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

אנונימית
    30/07/2015

אני בת 22 סטודנטית..התקשרתי לפסיכיאטר המחוזי והוא אמר שצריך מסמך מרופא משפחה או עובד סוציאלי.היום אני ואבא הולכים לרופא משפחה נקווה לטוב.תודה רבה על הייעוץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

פנינה דובו
    30/07/2015

שמחתי.
    בהצלחה!
    פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה מניע גבר לאלימות חמורה נגד אישה
    לא מבינה למה
    21/07/2015

היי לכם

אתם חושבים שקיים מצב שגבר ישנא אישה עד כדי כך שהוא ינסה להזיק לה פיזית ?
    לא מכות - אלא תקיפה מסוג אחר - פחות מורגש ...

בנוסף לאלימות נפשית ורגשית שקורית ע"י אנשים שקרובים אליו שהוא שלח אליה ?
    יכול להיות מצב כזה פסיכי של נקמה מצדו שהוא יהיה מסוגל להחריב ולהרוס לה את כל החיים אבל לא מאהבה ?

או שזה מגיע דווקא מכיוון של אהבה ( ככה הוא חושב לפחות ) וניסיון לשלוט בה ?
    יכול להיות מצב שבנאדם אשכרה מתכנן מראש להרוס חיים של בנאדם אחר ?
    ואם כן - שוב - למה ? מה יוצא לו מזה ?
    ומה זה בכלל ? קנאה חולנית שיצאה מכלל שליטה ? שנאה מטורפת ?
    שליטה במעטפת של כאילו אהבה ?
    ושוב אני שואלת - למה ?

קשה לי להאמין שאנשים כאלה קיימים - למרות שחוויתי את זה בעצמי .
    ואני חייבת להבין למה .
    גברים אלימים הם כאלה מסכנים ואומללים
    והם מרגישים עצמם כל כך רע ונורא עם עצמם שהם חייבים להוריד ולהשפיל אדם אחר ?

סורי על החפירה ... אני פשוט חייבת תשובות .
    אשמח לפרט אם צריך ...
    תודה .

הוספת תגובה

תמונה

• מה מניע גבר לאלימות חמורה נגד אישה - תגובה

פנינה דובו
    24/07/2015

שלום לך,

אני בהחלט מבינה עד כמה השאלות שאת שואלת מציקות לך, אבל שימי לב שבמקום לדבר על מה שאת מרגישה, חווה, חושבת, את עסוקה כולך בהתנהגותו, הרגשותיו ומחשבותיו של בן זוגך - ולא בך עצמך.

מצב זה הוא חלק מהבעיה, שכן אינך נותנת מקום למה שקורה לך, אינך עסוקה בלהבין את עצמך, את התנהגותך ואת רגשותיך. במקום זה את עסוקה בלנסות להבין אותו.

במצב הרצוי אנחנו יכולים לשלב בין שני הדברים. בינתיים, עד שזה יקרה, אני מציעה לך להתמקד כרגע יותר בעצמך, ואז אולי לנסות להבין מה את רוצה בעצם מבן זוגך, האם זה ניתן, ואיך לגרום לזה לקרות.
    במרכז לטיפול באלימות בין-זוגית תוכלי לקבל הכוונה, עזרה או טיפול.

בהצלחה,
    פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חברה שלי מרביצה לי
    בני
    10/08/2012

יש לי חברה כבר 10 חודשים האמת אנחנו מאורסים אפילו בכמה חודשים האחרונים משהו אצלה השתנה והיא נהפכה לממש אלימה אני גם טיפוס עצבני ואלים אבל תמיד משתדל לרסן את עצמי מה שקורה שהיא מתחילה קודם לשבור דברים לזרוק בגדים שלי לריצפה אפילו שרפה לי חולצה פעם ואז היא מגיעה אליי נותנת לי מכה ושואלת אותי נו אתה רוצה להרביץ לי זה מדרדר מיום ליום ופעם האחרונה פשוט זרקתי אותה על הריצפה וברחתי מהבית אחר כך היא בוכה ואומרת לי שאני צריך לתת את הגוף שלי לקבל מכות ולא להגיב בכלום אין לה בעברה בעיות אלימות פעם אחת אבא שלה הכה אותה וגם דיברתי איתו על זה אבל זה היה פעם אחת בלבד למה שבחורה נורמטיבית סוטדנטית אשכנזיה סליחה קצת על הגזענות תהיה כל כך אגרסיבית ותנסה להביא אותי למצב שאני יכה אותה???

לקביעת תור
    סגירה
    חברה שלי מרביצה לי

הוספת תגובה

תמונה

• חברה שלי מרביצה לי - תגובה

מני מלכה
    10/08/2012

בני שלום,
    יכולות להיות סיבות רבות למצב שאתה מתאר,

אין ספק שלמערכת היחסים שלכם יש גם חלקים חולים, לא בריאים.

דווקא יש הזדמנות טובה - לפני החתונה, לעשות עם זה משהו.

מומלץ לפנות לייעוץ במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה במקום המגורים.

מומלץ שכל אחד מכם יפנה ליועץ\ת בנפרד

בהצלחה
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אחי אתה הומו????

ניקו
    11/07/2015

מה אתה מטומטם?????? הומו?????? דפוק???????? מי מי מי מי מי ?.? פאקינג מרביץ לבת מי??????????????????????? כשהיא בכתה ואמרה לך ''אתה צריך לתת לי את הגוף שלך ולקבל מכות ולא להחזיר לי'' היא צודקת במילה ומילה!!!!! תקשיב. בן לא יכולה להרביץ לבת אין כזה דבר!!!! יש מבין??? יודע גם חברה שלי הייתי מרביצה לי בועטת לי בביצים, מביאה לי כאפות, צובטת, שורטת, נושכת, ואין מה לעשות, ככה זה, ומה היא אומרת לי? היא אמרה לי במילים האלה ''אתה העבד שלי עכשיו ואתה תקבל מכות בשקט כי אתה גבר'' וחטפתי מכות בלי להגיב..... לעולם אל תרביץ לאישה תמות לפני מה לא ברור??????????????????????????????????????? וואלה מקווה נכנסתי לך למוח וגרמתי לך להבין משהו! אסור להרביץ לבנות נטו!!!!!!!!! יש מבין??

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• "אח" גדול ..
    ארבלי
    19/06/2015

מאז שאני זוכרת את עצמי האח הגדול שלי מתעלל בי מינית, פיזית, מילולית ובכל דרך אפשרית שקיימת. עצרתי את הכל ביום אחד כשפניתי למשטרה אך אבי עצר בעדי ואמר לי לבטל את התלונות, התקיפות המיניות מאז אכן פסקו, אך מאז מנסה לשכנע אותי כדי שזה יגיע מהסכמה ואני חשה באי נעימות רבה בגלל זה , אני גרה עם ההורים כי אין לי כרגע עבודה מסודרת, אני קופצת מעבודה לעבודה והראש שלי בבלאגן שלם אני בטוחה שזה בגלל מה שחוויתי במשך 10 שנים . זה עושה משהו . עכשיו האח הזה לא עובד לא עושה כלום וחי איתנו בבית, אבא שלי לא עוצר בעדו מלצרוח ולחזור שיכור הבייתה על תקן יומיומי, לקלל את כולם, לשבור דברים בבית, הוא פשוט לא עונה לו, אולי מפחד ..הוא אומר שהוא לא מפחד, כל מה שאהי מספרת לאבא שלי ואני מתחננת שידבר איתו הוא לא אומר כלום ומחכה ש "הזמן יעשה את שלו" הוא אוהב אותו יותר מכולם והוא אומר שבחיים לא יזרוק אותן מהבית, לי אין אמצעים לעזוב ואני מרגישה שאין לי פתרון ואני במצוקה יום יומית,. אפשר עצה בבקשה ??

לקביעת תור
    סגירה
    "אח" גדול ..

הוספת תגובה

תמונה

• "אח" גדול .. - תגובה

פנינה דובו
    21/06/2015

ארבלי יקרה,

לא קל לשנות מציאות לתוכה אנו גדלים, ובטח לא לבד.
    אני מציעה לך ליצור קשר עם מרכז המטפל בנפגעי תקיפה מינית (תוכלי לברר ברשות המקומית או בלשכה לשרותים חברתיים היכן יש כזה), כדי שיעזרו לך למצוא את הדרך בשבילך.
    זה שאת אמיצה אנחנו כבר יודעים. אל תעצרי, המשיכי.

פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות מילולית
    אנונימית
    04/11/2014

תקופה ארוכה מאוד אני נכנסת לכל אתר אפשרי כדי ליצור קשר עם נשים או קבוצות תמיכה שבהם נשים שנמצאות במערכת נישואים עם אלימות מילולית
    אך קשה מאוד למצוא,לא מצליחה.
    יצרתי קשר עם מחלקת הרווחה בעירי אך היה לי קושי להיחשף מכיוון שביקשו ממני להיפגש עם עובדת סוציאלית שתפנה אותי לקבוצה בעיר סמוכה לעיר מגוריי.
    אני בת 46 עם שני ילדים בגיל 12 ,9
    החיים עם אדם שמתעצבן מכל דבר קטן ,צועק,מקלל, מקניט, מאשים, חושב שהוא צודק בכל ,הוא חכם אין חכם ממנו ועוד....קשים לי מאוד.
    הוא עובד בעבודה מכובדת אבל בחוץ לא יודעים מה קורה בבית.
    אשמח מאוד לפגוש נשים בסביבות הגיל שלי שנמצאות באותו מצב כדי לדבר , להקשיב, לשתף ולהיות שותפה.

לקביעת תור
    סגירה
    אלימות מילולית

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות מילולית - תגובה

פנינה דובו
    04/11/2014

שלום לך,

אין ספק שמפגש עם נשים במצבך יכול להקל עלייך. יחד עם זאת המפגש הזה איננו נוצר יש מאין וללא תיווך של מי שמכיר את הנושא ויכול לסייע בחיבור ביניכן, אני מעריכה שהתוצאות יהיו פחות מועילות ובעיקר בלתי אפשריות.

נשים הסובלות מאלימות בין-זוגית, אינן ממהרות להיחשף, מי כמוך יודעת זאת, ובדאי שלא מעל גבי האינטרנט.

לכן מומלץ להצטרף לקבוצות נשים מונחות, או קבוצות לעזרה עצמית, המבוססות בד"כ על התנסות בהקמת קבוצה. כל זאת במטרה לאפשר את המפגש בתנאים מתאימים ובאופן שיאפשר לך להיתרם ממנו.

ואת יכולה לנסות לחפש מענה בגופים אחרים, מחוץ לרווחה, המסייעים לנשים, כמו מסלן, ויצו, נעמת ואפילו שרותי בריאות (קופות חולים).

בהצלחה,
    פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנונימית...

שרה
    04/11/2014

אני קוראת אותך ולא מאמינה...
    רק הודעה אחת מתחת להודעה שלך, פרסמתי שאני מחפשת קבוצה...
    גם אני כמוך חושבת שלהפגש עם נשים במצבי ולדבר - יקל עלי.
    גם אני כמוך נשואה וסובלת.
    גם אני, כמוך, בת 44...
    גם בעלי עובד בעבודה מכובדת, גם הוא צועק ולפעמים מרים יד, גם אני נשואה 21 שנה...
    וגם אני פרסמתי וחיפשתי בפורומים, קבוצה.
    .... וגם אני נרתעת מחשיפה (בעיקר מהרווחה, בעיקר בגלל חוויה קודמת מאד לא נעימה)
    שלך,
    שרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאיזה אזור בארץ את?

שרה
    04/11/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

אנונימית
    04/11/2014

שרה יקרה
    אני מאזור המרכז
    אשמח מאוד לקשר
    מחכה לאפשרות הזאת שנים
    הפחד להיחשף תקע אותי מבלי לדעת מה לעשות
    הנושא של אלימות מילולית כל כך בחיתוליו ולדעתי אין מספיק מענה לנשים במצבנו
    חבל מאוד!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אז איך מתקדמים מכאן?

שרה
    04/11/2014

ואני לא חושבת שהנושא של אלימות מילולית/רגשית/נפשית וכו' נמצא בחיתוליו. אני כן חושבת שאין בכלל מענה לנושא הזה, בניגוד לאלימות פיזית. מיותר לציין (עבור שתינו ועבור עוד רבות) שאלימות מילולית/רגשית/נפשית וכו' היא לא פחות איומה, מסוכנת ומאמללת מאלימות פיזית. וכן, חוויתי את כל הסוגים המדוברים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות מילולית

טלי
    24/04/2015

היי אשמח לקשר , אני בדיוק באותו מצב ....
    כתבי לי אם הינך מעוניינת .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טלי יקרה,

שרה
    26/04/2015

עכשיו קראתי את הודעתך.
    כמובן שאת מוזמנת לכתוב לכתובת המייל בשרשור זה.
    מחכה...
    שרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות

מיואשת
    29/12/2014

אני מבינה אותך חיה את אותה סביבנ אלימה. גם אני רוצה לדבר עם מישהי... לעשות משהו... כל הזמן מסתירה. קשה לחיות במציאות כזאת , קשה לשמור את זה בסוד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי...

שרה
    30/12/2014

היי, את מוזמנת לכתוב לכתובת מייל שמופיעה בהודעה מעל ההודעה שלך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נחמה קלה

מיואשת
    30/12/2014

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות מילולית - תגובה

פנינה דובו
    24/04/2015

שלום לך,

הקושי שלך להיחשף הוא מן הסתם גם הקושי של נשים אחרות במצבך, ולכן משאלתך לפגוש נשים כאלה, ללא בסיס מאורגן ומקצועי, שיחבר ביניכן, איננה קלה למימוש. כמו כן ככל שאינך מזדהה במסגרת זו, אין לנשים אלה דרך ליצור עימך קשר.

מנסיוני אני ממליצה לך לנסות ולהשתלב במסגרת מחלקת הרווחה, כמסגרת מקצועית ומנוסה בתחום.

עם זאת את יכולה לבדוק במקומות נוספים, כמו ארגוני נשים, משרד הבריאות (קופ"ח) וארגוני סיוע אחרים.

בגדול, עם כל הקושי והבושה שבחשיפת הסוד, קשה מאד לטפל בבעיה, מבלי להתנסות בשלב זה.

בהצלחה,
    פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות אצל ידיד
    צריכה עזרה
    24/04/2015

דחוף. ידיד שלי דיבר איתי בוואטספ והנה השיחה:
    הוא: ואז אני קיבלתי מכות
    אני: אחותך מרביצה לך?
    הוא: לא היא
    אני: אז מי
    הוא: אבא שלי
    והוא לא מוכן להגיד על זה כלום לא משנה כמה אני מפצירה בו. אני רוצה עזרה. זה דחוף. או מקום להתקשר ולדווח בצורה אנונימית או דרך שיספר לי על זה ונדווח ביחד. בת 12

לקביעת תור
    סגירה
    אלימות אצל ידיד

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות אצל ידיד - תגובה

פנינה דובו
    24/04/2015

שלום לך,

אני מבינה שאת בת 12 וידידך מן הסתם גם הוא בסביבות אותו גיל. הפרטים שאת מוסרת מעטים, וקשה ללמוד מהם על יחסיו של הילד עם אביו ועם בני משפחתו וגם איננו יודעים אם מדובר במקרה חריג או שהמקרה חוזר על עצמו.

טוב היה אם הילד עצמו היה פונה לעזרה אל מישהו קרוב אליו, שהוא סומך עליו, כמו בן משפחה, יועץ/ת או מורה/מחנךת בבית הספר.

גם את יכולה להתייעץ עם אדם כזה על הנושא, באופן כללי, כדי להבין אם ואיך את יכולה לעזור לידידך. כדאי אבל שתשקלי היטב אם למסור פרטים מזהים על אותו ילד, למי שאיננו מיומן בטיפול בנושא, כדי שלא לפגוע בו שלא צורך.

יהיה טוב אם תמשיכי לשמור על ידידותכם, אך אל תקחי עליך אחריות מעבר ליכולתך.

פנינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משיכה בשיער
    טלי
    24/04/2015

שלום אני חדשה כאן . אני נשואה שנים רבות ויש לי 4 ילדים, אני אקדמאית ובעלי אקדמאי . לאחרונה בעלי החל מקלל ומגדף אותי רבות , אני לעיתים שותקת בגלל הילדים ולא רוצה להחריף את המצב. לפעמים הוא דוחף אותי ואף צובט את הילדים . אתמול בגלל שפרסמתי תמונה שלו באיזה אתר מתוך רצון לאחל חג שמח התפתחה מריבה והוא משך לי חזק בשיער . האם אני נמצאת במעגל האלימות ומה לעשות ? אני ממש מתביישת במצב ולא סיפרתי לאף אחד . תודה לעזרה

לקביעת תור
    סגירה
    משיכה בשיער

הוספת תגובה

תמונה

• משיכה בשיער - תגובה

מני מלכה
    24/04/2015

שלום לך טלי,

ברצוני להתייחס בראש ובראשונה לנושא הבושה.
    הבושה היא מנת חלקן של נשים רבות הסובלות מהתנהגות אלימה של בן הזוג כלפיהן.

יש בבושה משהו "מרעיל", מבודד, סוגר.

לכן חשוב שלא לתת לה "לנצח".
    באופן הפרקטי ביותר- לפנות לייעוץ במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, או לכל אשת טיפול אחרת שמבינה בתחום.
    מפגש ייעוץ יאפשר לך לבחון את הדברים בנוכחות אשת מקצוע, ובאווירה של קבלה ואי שיפוטיות.

לשאלתך הנוספת
    משיכה בשיער הינה התנהגות אלימה לכל דבר.
    הגדרת אלימות- כל פעולה שמכוונת לפגוע באחר, בגופו, רגשותיו, נפשו, רכושו...

נשים בכלל ונשים "מצליחות" (המצליחות במרכאות משום שאני לא כל כך אוהב את החלוקה הזו) בפרט (אקדמיות למשל), עשויות לשקוע בתחושת הבושה, בעיקר משום שהן תופסות את היותן מוכות ככישלון אישי\פגם\דבר שיש להתבייש בו.
    אז כמובן שמשיכת השיער איננה באשמתך ועולם לא יכולה להיות באשמתך!!!!

בהצלחה,

מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משיכה בשיער

טלי
    24/04/2015

מני היקר, תודה רבה על התגובה המהירה . ובכל זאת המרכז למניעת אלימות פועל תחת הכותרת של העירייה . ממקצועי אני יודעת שהעניין יכול להגיע לגורמים פורמליים כגון משטרה, כתבי אישום וכו'. לא הייתי רוצה בשלב זה לערב את העירייה . יש אפשרות לפנות לגורם אחר, פרטי יותר . הייתי רוצה לספר על התחושות שלי למישהו , להעזר בעצה טובה. תודה רבה ושבת נפלאה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה