פורום כושר גופני לנשים - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התיעצות
    חני
    04/11/2012

אני בת 53 ויש לי אוסטופורוזיס
    האם יכולה להתעמל במכון כושר הליכון ואופניים לא משקולות וכאלה

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    התיעצות

הוספת תגובה

תמונה

• התיעצות - תגובה

אודי ויטמן
    04/11/2012

שלום חני,
    את בהחלט יכולה להתאמן בחדר הכושר, וההמלצה שלי היא כן להתאמן כנגד התנגדות שזה בעצם מה שגורם לגירויי השרירים ושומר על צפיפות העצם.
    כמובן שאת חייבת להתחיל עם משקלים נמוכים ולהעלות בצורה מאוד הדרגתית ומבוקרת על מנת לא לגרום לנזקים.
    הפעילות בחדר הכושר היא המרכיב הכי חשוב בחיזוק ובשמירה על הידרדרות דלילות העצם.
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאודי -עוד הבהרה

חני
    04/11/2012

אני חוששת ממשקולות והפעלת כוח ומאמץ באזור הכתפיים כי יש לי קרע חלקי בגיד של יד ימין והיתה לי כתף קפואה וכאב שעבר כמעט לאחר פיזיוטרפיה ממושכת.
    אז אם האוסטופורוזיס שיש לי באגן ובעמוד השדרה והבעייה בכתפיים באלו מכשירים היית ממליץ לי להתמקד ושיעזרו בבניית העצם.

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאודי -עוד הבהרה - תגובה

אודי ויטמן
    04/11/2012

אני מאוד מבין את חששותייך, אך לאור ניסיוני הרב עם אוסטאופורוזיס וגם עם בעיות אורתופדיות, הפתרון הטוב ביותר עבורך זה עבודה כנגד התנגדות על מנת לחזק את שרירי השלד ועל ידי כך לשמר את צפיפות העצם בכדי לא לגרום להידרדרות המצב.
    אינני יכול להמליץ לך על מכשירים מסוימים, מכיוון שאני דוגל באיזון שריריי הגוף ועבודה סימטרית על כל שרירי השלד.
    בנוגי לכתף הפצועה ולשאר מגבלות אורתופדיות, עלייך להתייעץ עם איש מקצוע על מנת שידריך אותך אך לבצע את התרגילים בצורה נכונה ובריאה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הי אשמח לתשובה משתייכם
    עדי
    18/10/2012

ככה אני בת 33ילדתי לפני 10וחצי חודשיים שוקלת 63וגובה 1.56 לפני ההריון שקלתי 50ומאז הלידה לא מצליחה לרדת התחלתי ספורט במשך שבועיים 5פעמיים בשבוע במשך שעה הליכה מהירה .הורדתי המו מכמות המתוקים שהייתי אוכלת מה אפשר לעשות כדי שהבטן והירכיים יירדו?<כמה שורפיים בהליכה אני הולכת 4קמ האם זה טוב כמה צריך אשמח לעצות תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הי אשמח לתשובה משתייכם

הוספת תגובה

תמונה

• הי אשמח לתשובה משתייכם - תגובה

אודי ויטמן
    28/10/2012

שלום עדי,
    הליכות זה דבר נפלא שמומלץ לבצע על בסיס יומי של לפחות 30 דקות הליכה.
    בעקרון רק הליכה אינה מספיקה והמלצתי היא לעבוד בחדר בכושר או שיעורי עיצוב וחיטוב על מנת לחזק את שרירי השלד ולחטב את הגוף.
    כמו כן עניין התזונה חשוב לא פחות מהאימונים ועלייך להיצמד לתפריט תזונה מאוזן ומתאים אישית לך על מנת שתראי ירידה במשקל ובאחוזי השומן.
    המלצתי היא לפנות לתזונאית שתתאים לך תפריט אישי.
    את ההליכות שלך מומלץ לבצע בקצב של 6 קמ"ש ובצורה הדרגתית להעלות את הקצב לפי יכולתך.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הי אשמח לתשובה משתייכם - תגובה

יעל הראל
    29/10/2012

הי, אני ממליצה לך לקנות שעון דופק וכך תוכלי לראות באיזה דופק את וגם כמה קל' את שורפת. בנוסף, כדאי שתשלבי גם אימוני כוח ובעניין התפריט, כדאי לבדוק אותו גם. אני מאמינה שהבטן והיריכיים יתחטבו לאט לאט, אם תמשיכי עם הפעילות האירובית וגם תשלבי אימוני כוח. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אימון והתכווצות
    אביבה
    24/10/2012

שלום,
    1. האם כיווץ של שריר אחרי אימון, שמתבטא בכאב ובהגבלת תנועה יום-יומיים אחרי אימון, ונמשך כיומיים שלשה, עלול לגרום נזק בטווח הארוך?
    2. שמתי לב שאצל מדריכי כושר מסוימים במכון שבו אני מתעמלת אני נוטה לחזור עם כאבים מוגברים. האם זה מעיד על תכנון לקוי של השיעור (לדוגמא אין מספיק מתיחות, מידת העצימות אינה מותאמת לקבוצה וכיוצ''ב)?
    תודה,
    אביבה

לקביעת תור
    סגירה
    אימון והתכווצות

הוספת תגובה

תמונה

• אימון והתכווצות - תגובה

אודי ויטמן
    28/10/2012

שלום אביבה,
    בדרך כלל לאחר האימון יש תהליך של בניית השריר לאחר הרס תאי השריר של לאחר האימון, ולוקח לשרירים להתאושש כשלושה ארבעה ימים, זה קורה בעיקר כאשר עצימות האימון קשה או שלא מתאמנים באופן סדיר ואז יש גירוי גדול יותר לשרירים, המלצתי היא להתאמן באופן סדיר ולהעלות את העצימות בצורה הדרגתית.
    בדרך כלל הכאבים לא יכולים לגרום לנזק, אלא אם כן העצימות גבוהה מידיי עבורך וזה יכול לגרום לקרעים בשרירים, מתיחת רצועות או דלקות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרגיל כיפוף גב
    נילי
    19/09/2012

שלום,
    באחד שיעורי הפילאטיס שאני משתתפת בהם במכון הכושר יש כמה תרגילים שהמדריכה נוהגת לעשות ושרציתי להתייעץ לגבם:
    בעמידה מורידים את הגב (ישר) עד האמצע וחוזרים לאט למעלה.
    בעמידה מורידים את הגב עד למטה, נוגעים ברצפה ועולים לאט בבטן אסופה.
    יש לי כאבי גב (לא משהו כרוני, על רקע חוסר גמישות של שרירי ירך), האם תרגילים כאלה יכולים להזיק, או שמא להפך, הם טובים לגב?
    האם יש דגשים מיוחדים שצריך לתת את הדעת עליהם?
    לעיתים השיעור צפוף, כך שלא תמיד ניתן לבדוק ביצוע נכון.
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    תרגיל כיפוף גב

הוספת תגובה

תמונה

• תרגיל כיפוף גב - תגובה

יעל הראל
    19/09/2012

התרגילים שתיארת הם חלק מהבסיס של תרגילי הפילאטיס, אבל אם את חשה כאב או אי נוחות או אם את סובלת מפריצת דיסק כדאי שתיידעי את המדריכ/ה והם יתנו לך אלטרנטיבות אחרות, כי יש המון דרכים לעשות את התרגול באופנים שונים שמתאימים לכל אחד באופן אישי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך שאלה

נילי
    20/09/2012

קודם כל תודה על התגובה המהירה.
    רציתי רק לדעת - האם אמורים להרגיש מאמץ מסויים בגב כשיורדים ועולים? אני מבינה שקשה להסביר בשלט רחוק, אבל האם בגדול, האם צריכים להרגיש ששרירי הגב מתאמצים כמו שיש מאמץ של שרירים בתרגילים אחרים?
    אני כמובן יכולה לוותר על התרגיל, גם ככה יש תרגילים אחרים בשיעור שדורשים מאמץ. פשוט אם אלו תרגילים שדווקא מחזקים שרירי גב (או שרירים אחרים), חבל לי לפספס.
    אשמח להכוונה עד כמה שאפשר.
    שוב תודה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך שאלה - תגובה

יעל הראל
    18/10/2012

סליחה על התגובה האיטית, לא שמתי לב לשאלתך...
    אני חוששת לתת לך תשובה שלא תהיה נכונה כי זה מאוד תלוי מה את מתכוונת "בלהרגיש את הגב". אם זה גורם אי נוחות עד כאב זה עלול להיות מלחץ מוגזם, אני מאוד ממליצה לך להישאר עם המדריכ/ה בסוף השיעור ולהסביר לו בדיוק מה את מרגישה, בנוסף בהרבה תרגילים אם מכופפים את הבירכיים, יורד עומס מהגב, נסי את זה. בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות בין חדר כושר לסטודיו C
    כרמל
    17/10/2012

שלום
    אשמח להכוונה ועזרה בנושא. החלטתי להתחיל בדיאטה בשילוב ספורט. בשאיפה אידאלית להוריד כ-15-20 ק"ג. להורדה כ"כ משמעותית - האם מומלץ להירשם לחדר כושר ולעבוד על מכשירים בשילוב אירובי או סטודיו C שהבנתי ששמים יותר דגש על חיטוב ועיצוב, אך אצלי הדרך עוד ארוכה לפני שלב החיטוב... כמו כן, אני מאוד לא ספורטיבית ולא עסקתי עד היום בשום פעילות גופנית...
    בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות בין חדר כושר לסטודיו C - תגובה

יעל הראל
    18/10/2012

בכל חדר כושר שיש בו סטודיו וגם בסטודיו c תמצאי מגוון שיעורים: אירוביים ואנאירוביים כמו עיצוב, פילאיס , יוגה וכו'. הכי כדארי לשלב מס' אימונים אירוביים ומספר אימונים אנאירוביים (שזה כולל גם את המכשירים בחדר הכושר). ישנן גם קבוצות המשלבות הנחיה לתזונה + אימונים. לסיכום, תבחרי מה שיותר נוח לך כי שני המקומות יוכלו לעזור לך לשרת את המטרה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרדות שרירי בטן אורכיים
    גלית
    08/10/2012

שלום,
    אני כשנתיים וחצי לאחר לידה (ניתוח קיסרי 3 ), עדיין יש לי בטן כמו בחודש 4, רפויה ושמנה(יחסית אני קטנה ולכן זה די בולט). התברר שיש לי הפרדות בשרירים, הכירורג אמר לי שאין מה לעשות ואין צורך גם בניתוח. נאמר לי ע"י המדריכות בסטודיו בו אני מתעמלת שעלי לחזק את שריר הבטן הרוחבי. אני מקפידה להתעמל עד 4 פעמים בשבוע (נאמר לי שאימון אירובי כמו זומבה למשל אינו מומלץ עקב הלחץ התוך בטני שנוצר מהקפיצות אז ויתרתי) ואני משתדלת לבצע הליכה של 60 דקות כפעמיים בשבוע. אני כבר מתעמלת במתכונת הזו מספר חודשים אך איני רואה כל שינוי (ולא רק בבטן). רציתי לברר אם חיזוק השריר הרוחבי אכן יסייע במשהו אם בכלל וכמה פעמים בשבוע עלי להתאמן כדי להשיג זאת, מה מותר ומה אסור לי לעשות והאם יש איזה סוג של התעמלות שהוא מומלץ יותר לחיטוב הבטן במצבי? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הפרדות שרירי בטן אורכיים

הוספת תגובה

תמונה

• הפרדות שרירי בטן אורכיים - תגובה

אודי ויטמן
    10/10/2012

שרירי הבטן בנויים מארבע שכבות:
    1. שריר "ישר בטני" המקשר את השרירים מהחלק הקדמי של האגן לבין עצם בית החזה, זהו השריר המפורסם ובעל שש "הקוביות".
    2. שרירי הבטן האלכסונים החיצוניים: העוטפים את שריר הבטן משני צידיו, ואחראים על התנועות הגו לצדדים.
    3. שרירי הבטן האלכסונים הפנימיים: אחראים על התנועות הצידה יחד עם האלכסונים החיצוניים, ומסייעים בו זמנית לביצוע הכפיפה לפנים.
    4. שרירי הבטן " הרוחבי": זוהי שכבת השריר העמוקה ביותר הנמצאת מתחת לשרירים האלכסונים.
    מאמר בנושא את מוזמנת לקרוא באתר שלי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום
    חן
    02/10/2012

אני סובלת מהשמנת יתר
    רציתי לשאול האם אני יכולה להסיר את המשקל העודף שלי באמצעות כושר גופני ללא ניתוח?
    אם אתחיל לרוץ כל יום קצת האם בסופו של דבר אם אתמיד בכך השומשים שלי יעלמו?<

לקביעת תור
    סגירה
    שלום

הוספת תגובה

תמונה

• שלום - תגובה

אודי ויטמן
    03/10/2012

שלום חן,
    את בהחלט יכולה להרזות על ידי פעילות גופנית ואפילו מומלץ ביותר. מאוד חשוב לקבל ייעוץ תזונתי מאיש מקצוע על מנת שלא תבצעי דיאטות שלא בריאות עבורך.
    פעילות גופנית ותזונה נכונה הם המתכון הטוב ביותר לאיכות חיים ולבריאות
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהצלחה

תמר
    06/10/2012

חן רציתי לאחל בהצלחה!!
    אני עבדתי בחברה שקונה רכבים.
    חשבתי שלא יהיה לי זמן לעשות ספורט,
    החלטתי שאני אתמיד, והצלחתי!
    ירדתי 26 קילו עד עכשיו.
    אז שוב,
    בהצלחה!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חדשה פה
    סיון
    11/09/2012

היי,
    מחפשת המלצה לשעון דופק טוב - מישהו?

לקביעת תור
    סגירה
    חדשה פה

הוספת תגובה

תמונה

• חדשה פה - תגובה

אודי ויטמן
    12/09/2012

שלום לך חדשה וברוכה הבאה,
    את מוזמנת להכנס לאתר הרישמי של פולאר ולבדוק את מגוון הרב של שעוניי הדופק לפי הצרכים שלך.
    מצורף קישור לאתר
    בהצלחה ושנה טובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה. האם אתה יודע

סיון
    12/09/2012

אם יש להם עמוד פייסבוק ישראלי?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה. האם אתה יודע - תגובה

אודי ויטמן
    12/09/2012

יש להם דף פייסבוק בישראל בכתובת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה..!!!

סיון
    12/09/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חדשה פה - תגובה

יעל הראל
    19/09/2012

יש המון סוגים, נסי את אחד ההדגמים שדל פולאר, לדעתי הוא הכי נוח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות אירובית ללא קפיצות
    ענת
    29/08/2012

שלום רב, אני מעוניינת להתחיל להתאמן במכון כושר(שיעורי סטודיו)ולהשתתף במגוון השיעורים המוצעים כגון פילאטיס , תרגילי כוח אירובי ועוד. אך אסור לי לקפוץ מסיבות רפואיות. איזה פעילות אירובית תתאים לי?

הוספת תגובה

תמונה

• למה אין מענה ?

ענת
    02/09/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות אירובית ללא קפיצות - תגובה

יעל הראל
    04/09/2012

אם הבעיה היא רק שאסור לך לקפוץ, את יכולה לבצע דיווש על אופני כושר ועל המכשיר האליפטי (כי אז הרגליים לא מתנתקות מהריצפה ואין עומס ישיר על השלד). אם הבעייה היא נובעת מעומס על המפרקים, למשל בעיית בירכיים פעילות כזו לא תתאים ואז אמליץ שתבעי רק אימונים אנ-אירוביים כגון עיצוב, פילאטיס, יוגה וכו', בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אין שם לכותרת
    lllll
    26/08/2012

הלן הבעיה .
    בת 33 גובהה 1.67 משקל 60.4
    מתחילת יולי בערך, התחלתי לעשות כושר.
    בעברי הלא רחוק, הייתי משתמשת באופניים בירושלים כמו שמתניידים עם אוטו!!!!
    אבל לאחר חודש וקצת , החלו להופיע אצלי כאבים בבירכיים.

בריאותי חשובה לי, אז הלכתי למחרת לרופא אורטופד, שאמר לי שיש לי שחיקה בסחוס של הפיקה בבירכיים .
    הוא צילם אותןוחוץ מזה , הכול תקין אפילו דלקת אין.
    כבר באותו השבוע , נחתי מספר ימים, ומיד לאחר מכן, חליתי בשפעת שקטלה אותי, והצמידה אותי למיטה ץ
    היום ניסיתי לרוץ שוב, כש עשיתי הליכה מהירה -ריצה הליכה מהירה ץ
    הבריכיים קצת כאבו לי אבל השאלה שלי היא, איך לחזור לרוץ??.????
    כמה פעמים בשבוע?
    ואיך אדע אם אני עושה נזק?
    ליפני"הפציעה, ההיתי עושה הליכות, ריצות שעה . תודה על כול תשובה
    IGHJHJI
    דרך אגב המשטח שאני רצה עליו , הוא עשוי מגומי, בערך חצי מהמסלול כזה , וחלק בטון,
    וקניתי נעליים סאקוני ב400 שקל - נעליי ריצה

לקביעת תור
    סגירה
    אין שם לכותרת

הוספת תגובה

תמונה

• אין שם לכותרת - תגובה

יעל הראל
    29/08/2012

אוב שקנית נעליים טובות. אין דרך לדעת אם לטווח הארוך לא יכאבו לך שוב הבירכיים. אני ממליצה שתתחילי בהליכה שבה משולבים אינטרוולים של כמה דק' ריצה, כך שהחזרה לפעילות תהיה מתונה ולא תעמיס מידי על הבירכיים. כמו כן, הקפידי לנוח- שינה אפטובה של 7 שעות לפחות בלילה וגם יום מנוחה אחרי הריצה, כלומר אל תרוצי יום לאחר יום. נסי למצוא משטח ריצה פחות נוקשה מאשר בטון, עדיף דשא, רקורטן (=המסלול ש האיצטדיון). נסי לחזור לאורטופד ולבדוק אם את צריכה מדרסים. כמעט כל אחד צריך במיוחד מי שרץ. והדבר הכי חשוב, תהיי קשובה לגופך, אם כואב לך תפסיקי, אל תרוצי כנגד כאבים. (הקפידי גם לבצע חימום ושחרור טוב), בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה למומחים
    עדי
    27/08/2012

אני מאוד רזה 45 ק"ג על 1.60 ובעלת מבנה גוף צר.
    יש לי צלוליט באזור הישבן והירכיים (שגם ככה מדולדלות) ולאחרונה אף הצטבר באזור הברכיים (בכל זאת אחרי 2 לידות) אני לא עוסקת בפעילות גופנית כלשהיא.
    אני מעוניינת להיפטר מהשומן ,להתמצק ולעלות במשקל.
    1. מה הפעילות הגופנית המתאימה לכך ובאיזה תדירות? (אני מאוד אוהבת יוגה זה יכול לעזור?)
    2. תוך כמה זמן בממוצע ניתן לראות הטבה משמעותית?
    3. עד כמה התזונה משפיעה במקרה הזה ולמי כדאי לפנות כדי לקבל תפריט מתאים?
    תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה למומחים

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה למומחים - תגובה

יעל הראל
    29/08/2012

את מאוד, מאוד, מאוד רזה, אני קודם כל מדגישה שבשום פנים אל תנסי להצטמק על ידי ירידה במשקל! ממה שאת מתארת את צריכה להתחיל בפעילות גופנית שתחזק ותחטב את איזור הישבן והיריכיים,למשל הליכה נמרצת, תרגול על אליפטיקל, רכיבה על אופניים, תרגילי חיטוב לישבן, סקווטים וכו׳. אני ממליצה על 4-3 פעמים בשבוע. יוגה היא אפשרית אבל היא לא בהרכח תתמקד באיזורים שאת מעוניינת לחטב, אם כי זו פעילות מצויינת שתתרום לחיזוק ולהעלאת הטונוס של שרירי הליבה והיציבה ועל כן, אם את אוהבת יוגה, שלבי אותה גם פעם-פעמיים בשבוע. ייעוץ תזונתי את יכולה לקבל אצל תזונאי/נטורופת ולתזונה חחפלק חשוב ביצירת מסה שרירית, אף פעם לא מזיק לקבל ייעוץ כזה ולדעתי הוא יכול לתרום לך. אינני יודעת היכן את גרה, אבל אני נותנת ייעוץ תזונתי באיזור כפר סבא, כמו כן את יכולה לקבל ייעוץ גם בקופות החולים, בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חזרה לגיזרה לאחר לידות
    יעל
    28/08/2012

אני יודעת שהשאלה שלי קצת מטומטמת אבל זה חשוב לי.
    לפני הלידה הראשונה שקלתי 56 קילו ואחוזי השומן שלי היו 34.
    בהריון הראשון עליתי המון במשקל ומיד לאחריו נכנסתי להריון נוסף, רק לפני שנתיים התחלתי לעשות ספורט ולשמור על אורך חיים בריא.
    כיום אני שוקלת 59 קילו (יותר מלפני ההריון הראשון) אבל אחוזי השומן שלי "רק" 28. איך אני יכולה לדעת אם חזרתי "למשקל" של לפני ההריון?
    מבנה הגוף שלי די שונה מלפני הלידה וכבר עבר המון זמן מההריון הראשון אז אין לי מכנסיים לעשות עליהם את מדד הגינס.
    אני יודעת שזה מטומטם אבל כל הזמן יושב לי בראש שלא חזרתי למשקל שלי של לפני ההריונות, מצד שני אם אני אוריד עכשיו שלושה קילו (ואני לא בעד דיאטות) אני אהיה רזה יותר ממה שהייתי לפני ההריון הראשון כי ירדתי שישה אחוזי שומן.
    יש איזה דרך להשוות בין 56 קילו ו34 אחוזי שומן ל59 קילו ו28 אחוזי שומן?

לקביעת תור
    סגירה
    חזרה לגיזרה לאחר לידות

הוספת תגובה

תמונה

• חזרה לגיזרה לאחר לידות - תגובה

יעל הראל
    29/08/2012

עשית דרך מרשימה ביותר שלמעשה הכי קשה לעשות אותה, כי הצלחת לצמצם משמעותית את אחוזי השומן שלך ולהעלות את מסת השריר, זו הסיבה שאת שוקלת יותר אבל יש לך אחוזי שומן נמוכים מבעבר יכידוע שריר שוקל יותר משומן). אני מניחה גם שההקפים שלך ירדו משמעותית כי ירידה יפה כזו של אחוזי שומן באה לידי ביטוי בירידה בהיקפים. לסיכום את יכולה להיות בטוחה שאת כיום רזה יותר מבהריון הראשון. אין דרך שאני יכולה לחשוב עליה חוץ ממדידת היקפים (שהרי אין לך את הנתונים שלהם) אבל לדעתי את יכולה להיות מאוד גאה בעצמך ואין לך מה להתעקש על המשקל. השאלה היא האם את מרוצה מאיך שגופך נראה היום? (סביר להניח שאם היית רק עושה דיאטה ולא מתאמנת היית חוזרת למשקל 56 אבל אחוזי השומן לא היו מאוד משתנים וזה הרבההפחות מומלץ, התהליך שעשית הוא התהליך הכי אפקטיבי ונכון!!) בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה
    מיכל
    26/08/2012

היי
    בת 29,גובה 1.58 ,משקל 56.8 , אני מנסה כבר שבועיים להשיל ממשקלי כשלושה ק"ג.
    התחלתי במשקל של 57.8, ירדתי בשבוע הראשון 1.2 ואילו עכשו בשבוע השני עליתי 200 גרם במקום לרדת. לאחרונה אני שומרת על משקל של 54.8 עם עליות וירידות של ק"ג מקסימום, ובגלל שהחלטתי שאני רוצה להתחטב ולרדת בקצב מהיר יותר, נרשמתי לקאנטרי קלאב ושחיתי כל יום בשבועיים האחרונים .ולכן התוצאה שראיתי היום על המשקל תיסכלה אותי בטירוף.. חשוב להגיד שאני שומרת על תזונה בריאה, לא אוכלת מתוקים,לא יותר מדי פחמימות, מקפידה על פירות,ירקות ומזון מבושל דל שומן.... האם אתם יכולים לעזור לי ולתת לי לפחות סיבה אחת הגיונית איך שבועיים של אימונים גרמו לי לעלות 200 גרם במקום לרדת?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה חשובה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה - תגובה

יעל הראל
    29/08/2012

לפעמים עלייה כזו קשורה בדשת השקילה-ערב לעומת בוקר?
    בקרבה למחזור החודשי ( אפשר לעלות אפילו קילו וחצי לפני מחזור)בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיטוב או ניפוח? מבולבלת..
    עדי
    14/08/2012

היי,
    בת 30, גובה 1.58 ומשקל לפני אימונים48- 49 ק"ג.
    הייתי ספורטאית כל הילדות שלי (שחיינית מקצועית עד גיל 14,ושמרתי על כושר עד גיל 18)
    כיום אני רזה יחסית, אך לא חטובה - לכן רציתי לחטב את הגוף שלי (להיות מוצקה,שרירית ומעוגלת ולא מידלדלית ).
    לפני כשנה התחלתי להתאמן בחדר כושר 3-4 פעמים בשבוע. הייתי עושה אימון אירובי חצי שעה ומשקולות/מכשירים על כל קב' שרירי הגוף בערך 3/4 שעה. מידי פעם אני מחליפה אימון חדר כושר בשחיה. אחרי כל אימון צרכתי ארוחה עשירה בחלבון.
    כולם אמרו לי שאם אני רוצה להתחטב אני צריכה משקלים נמוכים, הרבה חזרות. אז עשיתי כך 3 חודשים ולא ראיתי תוצאות, אז הלכתי לרופאת ספורט.
    היא אמרה שאם אני רוצה להתחטב אני צריכה בדיוק הפוך- לעשות משקלים כבדים, מעט חזרות, ושגם כך אימון שחיה מחליף אימון של משקל נמוך והרבה חזרות. התחלתי לעשות מה שאמרה במשך 2 חודשים אך עקב מצב רפואי הפסקתי לחלוטין פעילות גופנית למשך כ- 3 חודשים.
    מאז אני כבר 2 חודשים מתאמנת 2 פעמים חדר כושר (אירובי+משקל כבד) ופעם אחת אימון שחיה מאומץ.
    שאלותי הן אלו:
    1. עליתי במשקל 3 ק"ג - האם זה בוודאות עקב עלייה במסת שריר? קצת מדאיג אותי שתוך חודשיים עליתי ככה..
    2. האם יכול להיות שהתכנית של משקל כבד "תנפח'' אותי (זה מה שכולם אומרים)? זה קצת מפחיד אותי.. אני אמנם רוצה להיות מוצקה וחטובה אבל לא באדי-בילדרית!
    3. האם העובדה שהייתי בילדותי/נערותי ספורטית מקצועית הופכת אותי לבעלת נטיה ל'התנפחות'? האם הגוף 'זוכר'?
    3.אני אשמח אם יובהר לי מה מתאים למטרה שלי - משקל כבד, מעט חזרות או משקל נמוך, הרבה חזרות?

סליחה על כל השאלות, אני כבר מבולבלת ונמאס לי לקבל עצות סותרות מכל כיוון..

לקביעת תור
    סגירה
    חיטוב או ניפוח? מבולבלת..

הוספת תגובה

תמונה

• למה אף אחד לא עונה?????

עדיה
    19/08/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיטוב או ניפוח? מבולבלת.. - תגובה

אודי ויטמן
    20/08/2012

שלום עדי,
    את מאוד מבולבלת מכיוון שאת שואלת את כולם ולא מקשיבה לבעליי מקצוע בתחום.
    יש לך הרבה שאלות מאוד חשובות.
    1. על מנת לעלות במסת השריר את צריכה לעבוד בחדר הכושר לפחות 3 פעמים בשבוע עם משקלים גבוהים יחסית ומספר חזרות עד -12.
    2. את צריכה לבדוק במכשיר אשר בודק את אחוזיי השומן, מסת השריר, כמות נוזלים וקצב חילוף החומרים בגוף.
    כול זאת על מנת לבדוק היכן גופך נמצא כעת ולהציב יעדים ומטרות אליו את שואפת להגיע.
    ורק אז להחליף תוכנית אימונים על מנת שלא תעלי יותר מידיי במסת השריר ותתנפחי.
    3. המלצה שלי היא לקבל ייעוץ אמתי מבעל מקצוע שיבנה יחד איתך תוכנית אימונים המותאמת אישית לך.
    בהצלחה!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבטן...
    קרן
    15/08/2012

שלום, שאלה בעניין הבטן, הנני בת 35 גובה 159 משקל 49 מרגישה בנוח מאוד עם גופי פרט לבטן שבולטת החוצה (אחרי שתי לידות) חשוב לציין כי מעולם לא עסקתי בספורט ואין לי כושר גופני, גם לא הליכות או כל דבר אחר... ברצוני "להוריד" את הבטן מהי הדרך הטובה ביותר עבורי?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הבטן...

הוספת תגובה

תמונה

• הבטן... - תגובה

אודי ויטמן
    19/08/2012

שלום קרן,
    על מנת לחזק את שריריי הבטן עלייך לבצע כפיפות בטן על מנת לקצר את השרירים שהתערכו ייתר על המידה בזמן ההריונות.
    כמובן שצריך גם לשים דגש על התזונה היומיומית על מנת להוריד באחוזיי השומן, אם יש מהיכן להוריד.
    מצורף קישור למאמר על שרירי הבטן מתוך האתר שלי.
    בהצלחה!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה