שבוע 1

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 1 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 1

מה עובר עלייך: שבוע 1

מזל טוב! אמנם את בדרך להריון, אך ככל הנראה את לא יודעת זאת עדיין. נהוג לספור שבועות הריון מהיום הראשון של המחזור האחרון, לכן, למעשה, בשבועיים הראשונים של ההריון את עדיין לא באמת בהריון ולכן לא מרגישה דבר. רק אחרי כשבועיים מתרחש ביוץ ובעקבותיו הפריה, היוצרים את העובר.

חשוב לזכור כי בכל תקופת ההריון, הבריאות שלך ובריאות העובר הולכים יד ביד וכי כל שינוי בתזונה ובאורח חייך משפיעים על בריאות העובר והתפתחותו. במידה ואת מתכננת להיכנס להריון, הכיני את גופך והקפידי להימנע מצריכת חומרים העלולים לסכן אותך ו/או את עוברך, כגון משקאות אלכוהוליים, סמים נרקוטיים ומוצרי טבק למיניהם. שימוש באחד או כמה מהחומרים הנ"ל עלול לגרום להתפתחות עובר קטן, לפגיעה בשלייה, למחלות בדרכי הנשימה אצל העובר ועוד תופעות לא רצויות.

בנוסף, למרות שאת לא יודעת שאת בהריון, מומלץ לקחת חומצה פולית על בסיס יום-יומי, על מנת להוריד את הסיכון למומים במערכת העצבים של העובר. בנוסף, מומלץ ליטול תוספי ברזל לחיזוק.

את צריכה לאכול כרגיל, לא יותר ולא פחות. אל תתעלמי מפעילות גופנית וכושר גופני, אלא התאימי אותם לתקופת ההריון. אם עשית בעבר כושר כדאי שתמשיכי, אך מומלץ להתייעץ עם רופא ו/או מדריך מוסמך בחדר כושר שמוכשר לאימון נשים בהריון. אלה ימליצו לך לעשות כושר מתאים ברמת עצימות בינונית. אם את עושה ספורט אתגרי, מומלץ שתפסיקי כדי להימנע מחבלות.

מה עובר על העובר: שבוע 1

כאמור, את עדיין לא בהריון מכיוון שהביוץ טרם קרה. העובר, כרגע, עדיין לא קיים.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 1

כבר בתקופה שבה את מתכננת הריון, ההמלצה היא לגשת לרופא נשים לשיחת הכנה וקבלת אינפורמציה. בשבועות הקרובים, לאחר שתעשי בדיקת הריון ותגלי שאת אכן בהריון, תישלחי לעשות בדיקות שונות, כגון בדיקת שתן כללית ותרבית, בדיקות דם בסיסיות הכוללות בדיקות גנטיות, ספירת דם, בדיקת אולטרה-סאונד ראשונית, בדיקת נוגדני אדמת, צהבת מסוג B, עגבת, הרפס, בדיקות לווירוסים שונים כדוגמת וירוס CMV, בדיקת סוכר, בדיקת טוקסופלסמוסיס ועוד. במקרה הצורך, תצטרכי לקבל חיסונים.

במידה ויש לך מחלות קודמות, כגון סוכרת, מחלות לב, מחלות כליה ועוד, מומלץ שתיוועצי עם רופא. אם בגין מחלות אלו את נוטלת תרופות העלולות להזיק להריון, הרופא ימליץ לשנות אותן אם אפשר. כמו כן, בכל מקרה מעכשיו, מומלץ להמעיט בנטילת תרופות שאת לא חייבת לקחת אותן.

לשבוע 2


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר