שבוע 28

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 28 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 28

מה עובר עלייך: שבוע 28

ברוכה הבאה לטרימסטר השלישי. מעכשיו את באמת תתחילי להעלות משקל. אגב, המשקל שאת מעלה זה לא שומן לא בריא, אלא דבר חיוני להתפתחות תינוקך. המשקל שהעלית יתחלק בעיקר בין נוזלי הגוף שלך והחזה.

ההריון מתחיל להיות גדול, להכביד עליך, ולשנות את מרכז הכובד שלך, ולכן יתכן כי את סובלת מכאבי גב ו/או מבצקות ברגליים. נשים שעומדות הרבה מדווחות כי הכאבים תוקפים בחוזקה במיוחד בלילה. איך מונעים את כאבי הגב? מאחר שבמהלך ההריון לא מומלץ לקחת תרופות, דיי קשה לטפל בהם. נסי פיזיותרפיה - שם כנראה תלמדי תרגילים שיוכלו להקל. כמו כן, השתדלי לעמוד פחות.

ככל שהתינוק שלך גדל יש יותר סיכוי שתחושי קשיי נשימה וקושי לנשום עמוק. הסיבה לכך היא שהרחם מתעצם ולוחץ על דרכי הנשימה. נסי למצוא את התנוחות בהן קל לך יותר לנשום. לשכב במיטה עם כרית הריון, או על הצד, יכול להקל על הסרעפת שלך. אגב, כמעט כשלושת רבעי מהנשים בהריון חשות בתקופה זו נפיחות בגפיים, במיוחד ברגליים ובעקבים, אך גם בידיים, כפי שאולי שמת לב בפעם האחרונה שניסית להוריד את הטבעות שלך.


מה עובר על העובר: שבוע 28

הנס הקטן שלך גודל ומתפתח בקצב מדהים! מתחילות לצמוח הגבות ושיער הראש. אורכו כעת כ-32 ס"מ ומשקלו, במזל טוב, כק"ג אחד בערך. העפעפיים שלו נפתחות בתקופה זו והוא יכול לפקוח את עיניו. הוא גם יכול כבר להריח. שמיעתו בתקופה זו הגיעה לסיום התפתחותה וכעת הוא ער לצלילים רבים. דאגי לדבר עם העובר שלך כעת הרבה כי הוא כבר יכול לזהות את קולך. העור של התינוק שלך מקומט כתוצאה מכך שהוא נמצא במים כל הזמן. מצב העור יישאר כך עד שיעברו כמה שבועות אחרי הלידה. מרוב שתינוקך כבר מפותח, אם הוא יוולד כעת יש לו כ-90% לשרוד.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 28

בשבוע זה, בדרך כלל, אין בדיקות מיוחדות שיש לערוך, יש צורך רק בהמשך המעקב אחר ההריון שלך בכל ארבעה שבועות בערך. במעקב זה נערכות בעיקר בדיקות דם, המוגלובין, ברזל וזיהום בשתן. במעקב זה הרופא שלך יבדוק את גודל וגובה הרחם שלך כדי להיות בטוח שהתינוק שלך גדל בהתאם.

כמו כן, במידה ואת נשאית סוג דם RH שלילי, בשבוע זה תופני לבצע זריקת ANTI D, שמטרתה למנוע מגופך לייצר נוגדנים לדמו של התינוק שלך (במידה והוא RH חיובי).

ועכשיו, הנה שתי פנינים של חכמה לשבוע זה: האחת, הקפידי לאכול בעיקר אוכל שאת הכנת ושאת יודעת שהוא בריא. השניה, למרות שאולי קשה לך עם הבטן הגדולה וכאבי הגב, תזדקפי – זה לא בריא ולא נאה ללכת כפופה.


לשבוע 29


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר