שבוע 5

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 5 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 5

מה עובר עלייך: שבוע 5

חמסה, חמסה, חמסה - במזל טוב הגעת לשבוע 5 להריון. בזמן שבוע 5 להריון תחושי, ככל הנראה, חולשה ועייפות כתוצאה מפעילות מהירה של גופך. כמו כן, יתכן כי כבר עכשיו את מתחילה לחוש את בחילות ההריון. בזמן שבוע 5 את מבינה שלא קיבלת מחזור ועושה, קרוב לוודאי, בדיקת הריון. אם את בהריון, צריך לעשות את בדיקות הדם ובדיקות השתן המפורסמות.

מה עובר על העובר: שבוע 5

השינויים בצורת גוף העובר בזמן שבוע 5 להריון הם מינוריים יחסית לשינויים במהלך שבוע 4 (במהלך שבוע 4 משנה העובר צורתו למעט מכופף דמוי האות C). גודל העובר בשבוע 5 הוא חמישה-שבעה מ"מ. מדובר בגדילה משמעותית ביחס לגודלו בשבוע 4 להריון - 2-3.5 מ"מ. בשבוע הנוכחי גדילת הראש משמעותית ביחס לגדילת כל שאר חלקי העובר ומתרחשת גדילה מהירה של המוח והפנים.

בנוסף, ניצני הגפיים מבצבצים בעובר: הגפיים התחתונות בשבוע זה בצורת סנפירים ואילו העליונות יותר דומות למשוט. בדיקת אולטרה-סאונד בזמן שבוע 5 עשויה להראות האם תלדי תאומים.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 5

משבוע 4, את כבר יכולה לבדוק האם את בהריון. הבדיקה האמינה ביותר היא בדיקת דם שבודקת את קיום הורמון ההריון BHCG ואת כמותו בדם. בדיקת ההורמון BHCG יכולה להראות הריון כבר שלושה ימים לפני מועד הווסת, שכמובן, לא תגיע במידה ואת בהריון.

ניתן לזהות את שק ההריון בבדיקת אולטרה-סאונד כבר בשבוע 4 וחצי (עדיין לא רואים עובר אלא את שק ההריון בלבד). גודל השק כשניים-שלושה מ"מ. שק החלמון, מכיל נוזל ומייחסים לו תפקיד בהעברת מרכיבים תזונתיים חיוניים לעובר בשלב המוקדם של התפתחותו, הוא המבנה האנטומי הראשון אותו ניתן לזהות בתוך שק ההריון והוא נראה לראשונה בשבוע 5.

לאחר שתעשי בדיקת הריון ותגלי שאת בהריון, תישלחי לעשות בדיקות שונות, כדוגמת בדיקות שתן כלליות ותרבית, בדיקות דם כלליות ובדיקות גנטיות, בדיקת נוגדני צהבת B ואדמת, בדיקות סוכר, הרפס ועוד.

לשבוע 6


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר