שבוע 3

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 3 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 3

מה עובר עלייך: שבוע 3

מזל טוב! הזרע פגש סוף סוף בביצית והתרחשה הפריה. רק לאחר שמתבצע תהליך הנקרא השרשה, בו נצמד העובר לרירית הרחם כשבוע לאחר הביוץ, ניתן לומר שהעובר מתחיל להתפתח ברחמך ושאת באמת בהריון. בתקופת ההשרשה ייתכן ותגלי הפרשה דמית קלה, אך הירגעי, היא לא מצביעה על בעיה. את כנראה חשה בתהליך הביוץ, אך את ההפריה של הביצית אין סיכוי שתחושי. בתקופה מוקדמת זו, כמעט ולא ניתן להצביע עדיין על תחושות מסוימות מיוחדות שאת מרגישה.

בתקופה שלאחר ההשרשה ייתכן ותרגישי עייפות, חולשה, רצון לישון, גודש בחזה ועוד. נשים שכבר היו בהריון מכירות היטב את ההרגשה ולעתים הן יודעות כבר מתחילת שבוע 3 שיש השרשה.

מה עובר על העובר: שבוע 3

המפגש המרגש בין תא הזרע לביצית נוצר בחצוצרה שלך, וממנו נוצר העובר. התא מתחלק לשניים, אחר כך לארבעה, לשמונה ול-16 תאים, הנקראים "מורולה" ו"בלסטוציסט מוקדם". תאים אלו הינם ללא התמיינות, דהיינו כל התאים זהים בפוטנציאל שלהם.

במהלך שבוע 3 להריון העובר שלך נודד לאורך החצוצרה לכיוון הרחם, נכנס לחלל הרחם ומשתרש ברירית הרחם. תהליך זה נקרא "השרשה". כאשר נוצר מצב בו חל עיכוב בנדידת העובר לכיוון חלל הרחם, למשל בגלל בעיה בתנועתיות החצוצרה או בגלל הידבקויות בחלל החצוצרה, אז העובר מתחיל את ההשרשה שלו בחצוצרה ונוצר הריון מחוץ לרחם, הנקרא הריון חצוצרתי.

לאחר ההשרשה מייצר גופך כמות גדולה של הורמונים הגורמים לשחלות להפסיק לייצר ביציות חדשות כמו בכל חודש ובנוסף, ישנה הפרשה מוגברת של הורמונים נוספים, כגון אסטרוגן ופרוגסטרון, על מנת למנוע מהגוף לסלק את רקמת הרחם כבכל חודש, ועל ידי כך לפגוע בעובר.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 3

חשוב להקפיד על משטר בריא ומתאים להריון של כושר גופני וכן על תזונה נכונה הכוללת שתייה מרובה של נוזלים. יש להימנע, כמובן, מעישון, צריכת אלכוהול וסמים וכן להמשיך בהפחתת צריכת קפאין.

בכל הקשור לתוספי מזון, מומלץ להמשיך ולצרוך חומצה פולית וברזל, אך יש להוסיף עליהם גם תוספי חלבון וסידן, על מנת להעשיר את תזונת העובר ולחזק אותו. סידן חשוב לבניית עצמות בריאה של העובר, לכן חשוב שתצרכי מוצרי חלב, ירקות ירוקים, ועוד, בעוד חלבון מסייע לייצור רקמות המגנות על העובר בזמן התפתחותו.

לשבוע 4


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר