שבוע 14

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 14 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 14

מה עובר עלייך: שבוע 14

שבוע 14 להריון הוא שבוע מרגש, משום שסוף סוף את מתחילה ליהנות מההריון. עם התקדמות ההריון וגדילת הרחם, את מתחילה לחוש כיצד הבטן שלך הולכת וגדלה והאמיני או לא - גם הסובבים אותך יתחילו לראות בטן הריון.

החותנת שלך ודאי מאושרת מהעובדה שאת בהריון וההתרגשות והסטרס הראשוניים מעצם העובדה שאת בהריון כבר מתפוגגים. כמו כן, התופעות המוזרות והלא נעימות שאפיינו את תחילת ההריון נעלמות, את חשה הקלה משמעותית בבחילות ובהקאות ויש לך פחות כאבים/לחץ בבטן התחתונה ובשדיים.

מה עובר על העובר: שבוע 14

בשבוע 14 להריון העובר שלך כבר מתחיל לזוז בתוך הבטן, אבל את עדיין לא חשה בכך. אורכו של התכשיט שלך כיום כ-10 ס"מ ומשקלו כ-50 גרם.

העובר שלך ממשיך לגדול לו בבטן. השיניים שלו כבר קיימות אך הן עדיין לא יצאו מהחניכיים, שיער ראשו וגופו צומחים. העצמות בכל גופו של התינוק שלך מתחזקות. הוא כבר עושה הבעות פנים שונות ונדמה כאילו הוא מחייך. עיניו עדיין עצומות וישארו כך עד שיתפתחו כהלכה.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 14

שבוע 14 להריון, סוף סוף, הוא השבוע בו ניתן לבצע סקירת מערכות מוקדמת (אולטרה סאונד) כדי לוודא שאין מומים בעובר וכמובן - לדעת את מינו (רק במידה ואת מעוניינת בכך). סקירת מערכות מוקדמת מתבצעת בדרך כלל בשבוע 14-16 בגישה וגינאלית.

מומלץ שתקחי תוספי מזון שונים, כגון מולטי ויטמין המיועדים להריון (פרהנטל, מטרנה וכו'). ישנן עדויות כי מתן חומצה פולית, סידן ואספירין במינון נמוך, מורידים את הסיכון לרעלת הריון בהמשך ולכן הם מומלצים כמניעה לנשים הנמצאות בסיכון.

לשבוע 15


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר