שבוע 15

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 15 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 15

מה עובר עלייך: שבוע 15

ברוכה הבאה לשבוע 15 להריון. בערך בשבוע זה ייתכן שאת כבר מרגישה כאב בכפות הרגליים עקב זרימה מוגברת של נוזלים לאזור. הפיתרון לכאב בכפות הרגליים הוא מסאז' מפנק לרגליים ו/או הרמת הרגליים על כרית מדי פעם. בזמן זה של ההריון את יכולה לעשות כמה פעילות גופנית שאת רוצה, פרט למאמץ גופני חריג.

ליבך מזרים כחמישית יותר דם(!) מאשר בתקופה שלפני ההריון, זאת בשל העובדה שבתוכך גדל יצור חי הדורש טיפול. כמו כן, ייתכן כי את ממשיכה לחוש צורך להטיל שתן בתדירות גבוהה - את יכולה להיות רגועה, זוהי תופעה טבעית שיכולה להמשיך אפילו עד סוף ההריון.

בכל הנוגע לנושא תזונה בהריון ומשקל, עד עכשיו היית אמורה לעלות רק ק"ג או שניים במשקל, מכאן והלאה התיאבון יגבר וקצב העליה במשקל יהיה מהיר יותר.


מה עובר על העובר: שבוע 15

הגעת לשבוע 15 להריון ואורך העובר שלך כעת - מראש עד עכוז - הוא כתשעה ס"מ ומשקלו כ-70-50 גרם. למעשה, כל המערכות קיימות מבחינה אנטומית, כולל אברי המין שנראים כעת בצורה ברורה. המערכת העיצבית שהתפתחה כבר במהלך שבוע 8 להריון מאפשרת לילדך לקפוץ את כף היד לאגרוף ולבצע תנועות בליעה ונשימה.

הכליות כבר מתפקדות (אם כי עדיין לא בשלות) ומייצרות שתן שמתחיל להוות את המרכיב העיקרי של מי השפיר. מעתה ואילך מתחיל תהליך ההבשלה של הכליות לקראת תפקוד מלא אחרי הלידה.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 15

שבוע 15 להריון הוא זמן מצוין לעבור סקירת מערכות מוקדמת, הבודקת שאין מומים בעובר ומגלה את מינו. בנוסף, רצוי שתמשיכי לשמור על כושר גופני המתאים לנשים בהריון ולא כולל מאמץ ו/או מעמסה גדולים מדי.

במידה ואת חשה שהבטן שלך גדלה וכי הבגדים הישנים שלך לוחצים לך, אל תהססי ורכשי לך בגדים נוחים יותר שישפרו את הרגשתך ויקנו לך חושה קלילה ורפויה, כיאה לאישה בהריון.

לשבוע 16


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר