שבוע 12

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 12 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 12

מה עובר עלייך: שבוע 12

כעת, כשאת כבר בשבוע 12 להריון וסיימת בשעה טובה ומוצלחת את הטרימסטר הראשון של תקופת ההריון, את חשה מעט יותר טוב מאשר בשבועות הריון קודמים. נשים רבות מתחילות לחוש בטרימסטר השני, שמתחיל בשבוע הבא, פחות צורך להטיל שתן, פחות בחילות ויותר אנרגיה.

עם זאת, בשבוע 12 להריון השינוי ההורמונאלי עלול לגרום לתחושה של "חוסר אוויר". אם את חשה כך, תנשמי עמוק והרגעי, זוהי רק תחושה. אמנם מבחינה פיזית לא באמת חסר לך אוויר, אך כעת אולי יתחילו בעיות כגון צרבת, כאבי גב ונפיחות.

החדשות הכי טובות לשבוע 12: הסיכוי להפלה בטרימסטר השני, קטן יותר מהסיכוי בטרימסטר הראשון. כעת הרחם שלך עלה מעל לעצמות אגן הירכיים, והרופא שלך יכול לחוש זאת על ידי בדיקה חיצונית. אם בתקופה זו יופיע לך קו חום של פיגמנטציה במרכז הבטן, אל תילחצי, זה טבעי וקורה במשפחות הכי טובות.

מה עובר על העובר: שבוע 12

שבוע 12 להריון ומשקלו של העובר שלך כבר כ-20 גרם ואורכו כשמונה ס"מ. ההתפתחות שלו ממשיכה בקצב מסחרר: כל מערכות הגוף כבר במקומן והמוח, העצבים והשרירים מתחילים לתפקד. הוא מכווץ ומשחרר את רגליו וידיו, אך את עדיין לא חשה בתזוזות אלו.

העצמות שלו מתחזקות, והוא כבר מתחיל לעשות הבעות פנים ופרצופים. כל 20 ניצני השיניים כבר הופיעו ומחכים לשיניים שיצמחו בעתיד. גדילת הראש מתחילה להאט יחסית לגדילת שאר הגוף וטוב שכך - אם עד עכשיו הראש היה כמעט בגודל הגוף, משבוע 12 המצב עומד להשתנות.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 12

אין שינוי בהמלצות הרפואיות לגבי שבוע 12 מאשר בשבוע הקודם: ראשית, דאגי לבצע בדיקת שקיפות עורפית לגילוי מומים מולדים בעובר. בדיקת שקיפות עורפית היא בדיקת אולטרה סאונד שמטרתה לזהות נשים בעלות סיכון גבוה ללדת תינוקות עם הפרעות כרומוזומליות כגון תסמונת דאון, מומי לב ועוד. במהלך בדיקת שקיפות עורפית נמדד גודל העובר ונמדד עובי אזור שקוף לגלי קול הנמצא בעורף העובר ובו נמצא נוזל צווארי לימפטי. בעזרת נתונים אלו כולל גיל האישה מחשבים את סיכויי העובר להיות נשא של מספר פגמים כרומוזומליים הקשורים במערכת העצבים.

בתקופה זו הקפידי על נטילת תוספי מזון כגון חומצה פולית וברזל. המשיכי לעסוק בפעילות גופנית מתאימה להריון ולשמור על תזונה נכונה ומאוזנת, על מנת לספק לך ולעובר הקטנטן את כל האמצעים להתפתחות תקינה ובריאה.לשבוע 13


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר