שבוע 2

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 2 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 2

מה עובר עלייך: שבוע 2

שבוע 2 להריון הגיע ועד כמה שזה נשמע מוזר, את עדיין לא בהריון! תהליך הביוץ מתרחש בממוצע אחת ל-28 ימים ובו יוצאת ביצית בשלה מהשחלה ונודדת, דרך החצוצרה, אל הרחם, שם היא ממתינה לתא זרע שיפרה אותה. קיים חלון הזדמנות של 12 שעות בלבד להפריית הביצית, כאשר במידה וזה לא מתרחש, נפלטת הביצית מהגוף יחד עם מעט רקמות ודם, בתהליך הווסת.

בממוצע, רק בסיום שבוע 2 חל ביוץ ובעקבותיו הפריה, לכן בדיקת הריון יכולה לתת תשובה חיובית רק לאחר שלושה שבועות מהיום האחרון של המחזור.

מה עובר על העובר: שבוע 2

מה לעשות, אך עדיין לא קורה לעובר שום דבר משום שהוא, כאמור, העובר עדיין לא קיים.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 2

ניבוי מועד הביוץ חשוב הן לאישה המבקשת להיכנס להריון והן לאישה המנסה להימנע מהריון ומשתמשת בשיטת "הימים הבטוחים". מאחר שמחזורים יכולים לנוע בין 21 ל-39 יום, מועד הביוץ יכול להשתרע על טווח נרחב של כשבועיים, החל מהיום השביעי במחזור של 21 יום וכלה ביום ה-25 במחזור של 39 יום.

הרמזים לניבוי הביוץ באופן מקורב הם:

1. זמן. הדימום הווסתי חל בשכיחות גבוהה אצל האישה כ-14 ימים לאחר הביוץ. עקב השונות הגדולה שחלה ממחזור למחזור, יש לחשב את אורך המחזור הממוצע באמצעות סטטיסטיקה של שלושה החודשים האחרונים ולהחסיר 14 ימים. עדיין קשה להגיע למהימנות מספקת כדי לקבוע את מועד הביוץ מתחילת הוסת האחרונה, אך הדבר יכול לתת אומדן מסוים.

2. הפרשות. אפשרות נוספת היא על פי השינוי שנעשה בריר צוואר הרחם וגורם להפרשות שונות מהנרתיק. בימים שלפני הביוץ מפריש צוואר הרחם בהשפעת האסטרוגן ריר בעל צמיגות נמוכה שמטרתו לאפשר לזרע לשרוד, ואילו לאחר הביוץ בהשפעת הפרוגסטרון יופרש ריר מועט בעל צמיגות גבוהה, שמטרתו להשמיד את הזרע.

3. טמפרטורת הגוף. בימי הביוץ טמפרטורת הגוף יורדת במעט. ניתן לבדוק זאת על ידי מדחום בתקופה שבה אמור הביוץ להתרחש.

לשבוע 3


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר