שבוע 8

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 8 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 8

מה עובר עלייך: שבוע 8

שבוע 8 להריון הגיע ואת ממשיכה לסבול מבחילות הריון ומסחרחורות בכל שעות היום ומרגישה כאילו את בהנגאובר, למרות שלא שתית אלכוהול כבר הרבה זמן. הזכירי לעצמך שזה לא יימשך לעד, ככל הנראה התחושות יחלפו עד הטרימסטר השני.

גופך נחשף כעת להורמונים שמופרשים מההריון וכתוצאה מכך חלות התופעות השונות, ביניהן ההקאות והחולשה. עקב ההקאות כנראה שלא עלית במשקל עדיין, אולי אפילו, באופן אבסורד, ירדת קצת. מצבך כעת בוודאי גם מושפע ממחשבות ושאלות כמו איך יהיו חיי אחרי שייוולד התינוק? האם אוכל להתמודד עם המצב החדש? למזלך, המחשבות הללו ייעלמו בשנייה שתניחי את עינייך על התינוק המתוק שלך.

בתקופה זו את כנראה "אוכלת בשביל שניים", אך קשה לך להוסיף שתיית מים לתזונה שלך. זהו מצב נפוץ. אם את מקיאה הרבה, אל תדאגי לעובר, משום שבתקופה זו הוא זקוק רק למעט מאוד הזנה ממך. אם את חשה בחילות קשות, ירידה במשקל ו/או התייבשות, ייתכן שיש לך היפרמזיס, בחילות בוקר חמורות שמתרחשות רק אצל מעט מהנשים. חשוב שתדווחי על כך לרופא על מנת לקבל ממנו חוות דעת.

מה עובר על העובר: שבוע 8

אורך העובר שלך הוא כ-11-14 מ"מ, בערך בגודל של סוכריית טיק-טק. זה אולי נשמע לך קטן, אך העובר גדל בערך פי 10,000 מאז ההפריה וההתעברות. שבוע 7 להריון הוא מהקריטיים שבכל שבועות הריון. זוהי התקופה הכי קריטית עבור העובר, הוא מתחיל לקבל את הצורה החיצונית שלו ומתחילים להתפתח האיברים הפניים כגון הלב, הכליות, המוח, השרירים והעצמות. בתקופת התפתחות זו הוא חשוף יותר לסכנות שיכולות לפגוע בגדילה.

בשבוע 8 המוח של עוברך מתפתח במהירות בזק של כ-100 תאים לדקה. פניו מתחילות להיות יותר מוגדרות - חור פה קטנטן, לשון, נחיריים וחריצי אוזניים כבר מופיעים.

העיניים שלו פתוחות לרווחה, אך אין לו קשתית (החלק הצבעוני בעין) עדיין. הגפיים שלו מתחילות להופיע, בשלב זה הן נראות קצת כמו מחבטי פינג פונג זעירים. בשבוע 8, חבל הטבור שמקשר בין עוברך לשליה כבר קיים.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 8

ישנם טריקים רבים המסייעים לך בהקלה על בחילות ההריון, כמו למשל טפטוף כמה טיפות לימון לפה מדי פעם, או מציצת סוכרייה קשה. ישנם גם מאכלים מסוימים שיכולים להפחית את הבחילות, את בטח יודעת מהם. במידה וזיהית מאכל אשר גורם לך לבחילות, נסי להוציא אותו מהתזונה היום-יומית שלך.

במידה וכל אלו לא עוזרים, פשוט האשימי את בן הזוג שלך בכל מה שעובר עליך, זה דווקא מקל על נשים רבות...

לשבוע 9


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר