שבוע 39

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 39 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 39

מה עובר עלייך: שבוע 39

בשלב זה את כבר יודעת מה זה באמת להיות ולהרגיש בהריון, אבל בדיוק מה עובר על גופך בימים אלו, את יודעת? צירי ברקסטון הולכים ומתחזקים אצלך, בייחוד אם מדובר בהריון שני ומעלה. התינוק שלך כבר ממש יורד לכיוון האגן ונמצא בחלק התחתון של הרחם. הרחם מכין את עצמו לקראת לידה ויוצר הפרשות נוזליות, צמיגיות ואף דמיות. הפטמות שלך מפרישות נוזל שנקרא קולסטרום בצורה מוגברת, וזאת משום שגופך מכין עצמו להנקה. עוד שני דברים שמתרחשים אצלך במקביל הם אובדן משקל בעקבות איבוד נוזלים ועליה בתאבון.

אם הצירים וההתכווצויות שאת מרגישה ממשיכים ומתחזקים בייחוד כשאת נמצאת בפעילות, יתכן ואת ממש עומדת ללדת. בתקופה זו חלק מהנשים יכולות לסבול מתופעות כגון שלשולים וחום שמתגברים ככל שיום הלידה מתקרב. אגב, זה הזמן להכין תיק עם כל מה שצריך ללידה.מה עובר על העובר: שבוע 39

משקלו וגובהו של התינוק כמעט ואינם משתנים בשלב זה. משקלו יכול להגיע לכ-3.1 ק"ג ואורכו לכ-45 ס"מ . כעת בטנו וראשו בערך באותו גודל. פלומת השיער שעטפה את גופו במהלך ההריון כמעט ונעלמה לחלוטין והוא כעת עטוף בשכבת חומר שומני המגנה עליו.

התינוק ממשיך את האימונים המפרכים סביב נשימה ונשיפה. בקיבתו מתפתחת צואה שתצא החוצה לאחר הלידה ברגע שתהיה תנועה בתוך הקיבה שלו. הצואה שלו תהיה כהה, סמיכה, וב-30% מהזמן יהיה לו קשה להוציאה. קצת כמוך... אגב, ידעת שתינוקות קטנטנים אינם מוציאים דמעות? הם אמנם בוכים, אך מערכת הדמעות שלהם עדיין לא פתוחה בכדי להוציא את נוזל הדמעות. רק מגיל חודש שק הדמעות מפותח דיו בכדי שיזילו דמעות.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 39

אישה בשבוע 39 לא צריכה לבצע בדיקות שונות ביוזמתה, הרופאים מתדרכים אותה לשים לב לתנועות העובר, לבצע מעקב אחר לחץ הדם ועוד. חשוב להגיע לבית החולים במידה ויש צירים ופתיחה גדולה, אם תגיעי לבית החולים עם פתיחה קטנה, ישלחו אותך הביתה כלעומת שבאת.

כדי לדעת להבחין בין צירים מדומים לאמיתיים, עליך ללמוד לחשב את הזמן בין הצירים ולבדוק האם הם משתנים והופכים חזקים ומהירים יותר, או שנשארים בדיוק באותו הקצב.


לשבוע 40


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר