שבוע 9

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 9 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 9

מה עובר עלייך: שבוע 9

נכון, בחילות ההריון מטרידות אותך, אבל הן יעברו על הטרימסטר השני. יש לך דחף פתאומי למתוקים? תשוקה לעוגות שוקולד, גלידות או חטיפים? תגידי נעים מאוד לתופעת תאוות הריון. אל תדאגי, זו תופעה טבעית.

בשבוע זה בערך את חשה כי קו המותן שלך התרחב מעט, אך זה שינוי מזערי. הרחם שלך בשבוע זה הגיע לגודל של אשכולית וייתכן מאוד שבתקופה זו את חשה צרבת, קלקולי קיבה ותחושת נפיחות בגוף. בנוסף, גם לחצים קלים בבטן התחתונה עלולים להופיע, אך את יכולה להירגע - זה טבעי.

ברמת העיקרון את לא אמורה לסבול עדיין מכאבים, בעיות נשימה, קשיים בהירדמות ועוד. מאלו תוכלי "ליהנות" בהמשך. בגלל ההשפעה ההורמונאלית ייתכן שהתחלת לסבול מעצירות ואם לא, בקרוב סביר להניח שתתחילי.

מה עובר על העובר: שבוע 9

שבוע 9 להריון כבר כאן ואורך העובר שלך הוא כ-13-17 מ"מ כעת. הוא גדל בשבוע האחרון מגודל של סוכריית טיק-טק לגודל של דובדבן ושוקל כעת כשלושה גרם. העפעפיים שלו בתהליכי התפתחות ליבו הזעיר כבר פועל ופועם כ-140-150 פעימות לדקה - בערך כפול מהלב שלך!

זרועותיו של העובר גדלות, כולל פרק כף היד והמרפקים. רגליו וידיו נראות כעת כמחבטי פינג-פונג קטנים ובקצותיהן מתחילות להופיע האצבעות. בזמן שבוע 9 להריון עשוי העובר לבצע כמה תנועות ראשונות כחלק מפיתוח השרירים בו. אמנם את לא מרגישה את התנועות האלו, אך בבדיקת אולטרה סאונד ניתן כבר להבחין בהן.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 9

בגלל תחושותיך הפיזיות הלא נעימות, מומלץ כי תלבשי רק בגדים קלילים ונוחים, תקפידי על תפריט הכולל ארוחות קטנות בתדירות גבוהה, זה עדיף בהריון על פני מילוי הקיבה יתר על המידה.

במידה והצרבת מגיעה לרמה שהיא מונעת ממך לאכול, בקשי מרופאך שירשום לך תרופה נוגדת חמצון. כמובן שרצוי שלא תשתמשי בתרופות שניתן לקנות ללא מרשם בלי להיוועץ עם רופאך.

לשבוע 10


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר