שבוע 23

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 23 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 23

מה עובר עלייך: שבוע 23

בזמן שבוע 23 להריון את אמורה להרגיש די טוב. הרחם שלך גדל בס"מ אחד מהשבוע שעבר ואת כבר חשה היטב את תנועות העובר.

החל משבוע זה ובשבועות הקרובים העייפות הולכת וגוברת אצלך מכמה סיבות: ההשפעות ההורמונאליות גורמות לחולשת השרירים, לחץ דם בירידה, רמות ההמוגלובין שלך בירידה, יש קצת חרדה בכל הקשור להריון וכמובן כל פעולה שלך כיום כרוכה במאמץ גדול יותר ועם מספר נשימות גדול יותר.

מבחינת שינה את חווה בעיות כבר מתחילת שבוע 20 להריון וכעת גם כבר קשה לך לישון על הבטן. כעת, על פי הממוצע, כבר הוספת למשקלך חמישה עד שבעה ק"ג מתחילת ההריון. אין לך כמובן כמעט בחילות והקאות, עם זאת העיכול אולי מתחיל להיות יותר קשה כי העובר בבטנך לוחץ על דרכי העיכול.

מומלץ שלא תשכבי מיד לאחר ארוחות, משום שבתקופה זו מתחילה תופעת חזרת נוזלים מהקיבה. תופעה זו נגרמת בין היתר בגלל שמעבר המזון איטי כי העובר לוחץ על דרכי העיכול ומשום שהשפעת ההורמונים כעת גורמת לרפיון שרירים, ביניהם גם שרירי העיכול.

מה עובר על העובר: שבוע 23

העובר שלך גדל בכ-80 גרם משבוע שעבר וכעת משקלו כ-600 גרם ואורכו כ-30 ס"מ. כמות המים סביבו גדולה ומאפשרת לו לנוע בחופשיות רבה. הוא מרבה לגעת עם הידיים בפנים ואם מסתכלים עליו בעזרת בדיקת אולטרה סאונד בסבלנות, ניתן להבחין שלעתים הוא אפילו מוצץ אצבע.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 23

מכיוון שהוורידים ברגליך נפוחים מעט, מומלץ שתשתי הרבה מים כדי להמריץ את מחזור הדם ולהפחית את הנפיחויות.

בכל הקשור לפעילות גופנית ותזונה - כל עוד אין חלילה מניעה בריאותית לעשות כן, את צריכה להמשיך להקפיד ליטול תוספי מזון כגון חומצה פולית, ברזל וסיבים תזונתיים ולהמשיך לעסוק בפעילות גופנית המתאימה לתקופת הריון.

לשבוע 24


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר