שבוע 22

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 22 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 22

מה עובר עלייך: שבוע 22

שבוע 22 להריון הוא לב התקופה הכיפית של ההריון, מה עוד שהבחילות כבר חלפו עברו להן. הרחם מגיע לכשני ס"מ מעל הטבור אך עדיין אינו גדול ומציק כמו שיהיה בסוף ההריון. תנועות העובר שהתחלת להרגיש לפני שבוע-שבועיים נעשות ברורות יותר.

במהלך הפגישות שלך עם הרופא, הוא בוודאי ממשש את בטנך - זוהי דרך לחוש את תנוחת התינוק בבטן. כמו כן, הרופא בוחן את גדילת הבטן, כדי לדעת האם גדילתו של העובר תקינה. דעי כי אין גודל קבוע שבו בטנך צריכה להיות בכל שבוע וגם אם בטנך קטנה מהממוצע או גדולה מהממוצע זה נורמאלי.

ידעת שככל שהבטן שלך גדלה, כך בהתאמה גודל החשק המיני שלך? את בטח כבר חשה את החשק המיני שעולה ודואגת להטריד את מנוחתו של בן זוגך בתדירות גבוהה יותר. הסירי דאגה מליבך (ומליבו של בן זוגך), לעשות סקס בתקופה זו, בהנחה שההריון שלך תקין, זה בסדר גמור וזה לא מזיק כלל, אפילו לא בטרימסטר השלישי.

מה עובר על העובר: שבוע 22

שבוע 22 להריון זה השבוע שבו עולה העובר שלך "דרגה" - הוא כמעט מושלם במבנהו. בסוף שבוע 22 להריון הוא ישקול כחצי ק"ג ואורכו יהיה כ-28 ס"מ.

ציפורני העובר שלך כבר כמעט בגודל מלא והוא ממשיך לגדול ולהכין עצמו למסע הלידה. הוא לא מושפע כלל מהצירים המדומים (צירי ברקסטון היקס) שאת אולי חווה אחרי הטרימסטר הראשון. פעימות הלב שלו מתחזקות וכעת ניתן כבר לשמוע אותן עם סטטוסקופ ישן וטוב. הוא גם מתחיל לזוז שם בפנים.

בתקופה זו פחות או יותר מתחיל להיווצר אצל תינוקך המקוניום (צואה ראשונה) בתוך המעי והשיער על ראשו מתחיל לצמוח. בשלב זה הוא אפילו מוצץ אצבע לעתים.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 22

שבוע 22 להריון הינו תקופה בה עליך לעשות סקירת מערכות מאוחרת - בדיקת אולטרה סאונד מקיפה. מדובר בסקירה משלימה לסקירה המוקדמת, אם כי ישנן נשים הבוחרות להסתפק בסקירה זו (המאוחרת) בלבד.

הבדיקה מומלצת מאוד גם במידה ובוצעה סקירת מערכות מוקדמת, כדי לוודא שלא התפתחו מומים מולדים במהלך השבועות שעברו מאז הסקירה המוקדמת.


לשבוע 23


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר