שבוע 17

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 17 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 17

מה עובר עלייך: שבוע 17

שבוע 17 להריון הוא אחד מאותם שבועות הריון בו את מרגישה נעים במיוחד. מצד אחד, תופעות הלוואי של הטרימסטר הראשון כבר חלפו (בחילות, עייפות כבדה ועוד) ומצד שני, הכובד המאפיין את הטרימסטר האחרון עדיין רחוק.

יחד עם זאת, בשל עליה בנפח הדם בגופך, את עלולה לסבול מבעיות שונות הקשורות לנוזלים - נזלת, זיעה מרובה, ורידים בולטים באזור השדיים ועוד. אין לך ממה לדאוג, כל התופעות הללו נעלמות בדרך כלל מיד לאחר הלידה.

בשבוע 17 להריון התיאבון שלך מתגבר, אולי כדי לפצות על השבועות הפחות נעימים שקדמו לו. כדאי שתיזהרי שלא להתחיל אכול בשביל שניים כדי לא לעלות במשקל יותר מדי. העליה המומלצת במשקל היא עד 12 ק"ג לכל ההריון, כאשר 10 ק"ג מהם את אמורה לעלות רק בחצי השני של ההריון.

כדי לא לעלות בצורה מוגזמת בהריון, יש לשמור על תזונה נכונה ומאוזנת, הכוללת אכילה מתונה של מזון טרי ובריא והימנעות ממאכלים עתירי סוכר ושומן. כמו כן, מומלץ לשמור על כושר גופני המתאים להריון, כל עוד הוא לא כולל מעמסה ומאמץ גדולים מדי.


מה עובר על העובר: שבוע 17

בזמן שאת מסמנת V על שבוע 17 להריון, העובר שלך שוקל כ-120 גר' וארוכו כ-15 ס"מ. הוא ממשיך לגדול ולהתפתח, אך מכיוון שמערכת העצבים שלו עדיין אינה מלאה הוא לא מגיב עדיין לגירויים חיצוניים. סבלנות, גם זה יגיע.

רוב המערכות בגופו כבר פועלות, ביניהן הלב, מערכת המין והמערכת העצבית המאפשרת לו לזוז ולבצע תנועות בליעה ונשימה.

גם העיניים מתחילות להיות פעילות בתקופה זו והן מתחילות לגלות רגישות לאור, למרות שהן עדיין עצומות. שלפוחית השתן של העובר שלך עובדת ופעילה יתר על המידה - בערך כל שלושת רבעי שעה הוא מטיל את מימיו אל תוך מי השפיר.
מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 17

בין שבועות 16 להריון לשבוע 20 להריון, עליך לעבור בדיקת חלבון עוברי. זוהי בדיקת סינון שנועדה לאתר הריונות בעלי סיכון למומים בעמוד השדרה של העובר וכן לאמוד את הסיכון לעובר הסובל מתסמונת דאון. רמות גבוהות של חלבון עוברי בדמך עשויות להצביע על מום פתוח בתעלה העצבית של העובר, העלול לפגוע קשות בתפקודו כילד וכבוגר.

בנוסף, הקפידי על תזונה עשירה בחלבון והמשיכי להקפיד על תזונה נכונה לתקופת הריון, העובר שלך ואת צריכים את זה.


לשבוע 18


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר